Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Galeria
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 7
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1,146
Najnowszy Użytkownik: Corpox78
Statystyka strony
Wyświetleń: Liczniki na stonę
Ostatnie Artykuły
Navidad czyli święta...
Halloween po meksyka...
Jak Meksykanki obcho...
Telenowela nie jedno...
Uspołecznieni - serc...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Im happy I now regis...
Just wanted to say H...
I am the new guy
owwkwjl
Post girls in yoga p...
Najciekawsze Tematy
Zdjęcia z sesji [29]
Zdjęcia z sesji [23]
Zdjęcia z sesji [21]
Zdjęcia z sesji [19]
Ranking najładnie... [16]
Aktorki Latino
Abril Schreiber
Adamari Lopez
Adela Noriega
Adriana Campos
Adriana Fonseca
Adriana Louvier
Africa Zavala
Aisslin Derbez
Aleida Nunez
Alejandra Barros
Alejandra Lazcano
Alessandra Rosaldo
Blanca Soto
Mariana Torres
Monica Spear
Marlena Favela
Zuria Vega
Aktorzy Latino
Aaron Diaz
Abraham Ramos
Alejandro Chaban
Alex Sirvent
Juan Soler
Mark Tacher
William Levy
Telenowele
Bananowa młodzież
Chwytaj dzień
Cud miłości
Czerwony orzeł
Diabeł wie lepiej
Dom po sąsiedzku
Dwie twarze
Dziki kwiat
Eva Luna
Gorzka zemsta
Kiedy się zakocham
Kobiety morderczynie
Ktoś Cię obserwuje
Luz Maria
Lynch
Miłość i przeznaczenie
Młodzieńcza miłość
Morze miłości
Mój grzech
Nieposkromiona miłość
Osaczona
Paloma
Pieska miłość
Podwójne życie Angeliki
Pokojówka na Manhattanie
Popland
Santa Diabla
Teresa
Triumf miłości
Ukryta miłość
Violetta
Zakazane uczucie
Zaklęta miłość
Zakład o miłość
 
Streszczenia odcinków - "Niewolnica Vicotria" odc. 1-17
Streszczenia odcinków


„Niewolnica Victoria” – Odcinek 1: Niewolnicy ratują życie Victorii

W 1. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria zostaje uratowana z pożaru. Tomás i Lorenza uciekają z nią. Emisja 13 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Tomás wręcza don Domingowi ostatnią część zapłaty. Właściciel hacjendy El Eden składa mu gratulacje i mówi, że od jutra będzie wolnym człowiekiem. Obiecuje mu, że spotkają się u notariusza, by podpisać jego list wyzwoleńczy. Mężczyzna nie posiada się z radości. Oznajmia przy tym pragnienie wykupienia wolności dwóm kobietom, swojej żonie Lorenzie i córce Milagros. Don Domingo uprzedza go, że musi skonsultować z żoną Heleną, czy poradzi sobie bez Lorenzy, która jej mamką Victorii. Lorenza dba o Victorię jakby była jej rodzoną córką i zdaje się znać ją dużo lepiej niż jej rodzona matka, doña Helena.

Nicolás, właściciel innej okolicznej hacjendy, rozmawia z matką o trudnej sytuacji finansowej, w której znalazła się ich rodzina. Kobieta dopatruje się winy w imporcie taniego towaru, ale on kwestionuje jej zdanie i zapewnia o dobrej opinii lokalnych mieszkańców. Sara, niewolnica pracująca na hacjendzie Nicolása, upuszcza talerz. Matka Nicolása ubliża jej i rozkazuje synowi przykładnie ją za to ukarać. Po solidnej chłośnie Nicolás wykorzystuje niewolnicę, tak jak robił dotychczas. Isabel, jego żona, przygląda się im z oddali. Don Domingo otrzymuje od jednego z zaufanych kupców informację o przypłynięciu statku z Afryki. Siervo, jeden z niewolników na hacjendzie, przysłuchuje się ich rozmowie. Tomás dzieli się z Lorenzą wiadomością o tym, że zostanie uwolniony.

Grupka rabusiów napada na łodzie z towarem i zabija płynących nimi mężczyzn. Na hacjendzie El Eden zostaje znalezione martwe bydło. Helena dopatruje się w tym złego omenu i namawia Dominga do opuszczenia hacjendy z całą rodziną. Prosi go również, by nie brał udziału w spotkaniu zorganizowanym przez generała. Generał informuje okolicznych posiadaczy ziemskich o nowym prawie „wolnego łona” ustanowionym przez Simona Bolivara, będącego pierwszym krokiem do abolicji niewolników, w myśl którego każde nowo poczęte dziecko niewolnicy uzyska wolność po ukończeniu osiemnastego roku życia. Domingo zawiadamia generała, że słyszał z zaufanego źródła o dotarciu nad wybrzeże statku z czarnymi ludźmi z Afryki.

Generał organizuje poszukiwanie statku, by dopaść nielegalnych przemytników niewolników i ukarać ich. Nicolás, który przewodzi transportem morskim, uprzedza Morelasea, żeby pozbył się wszystkich Afrykańczyków ze statku i tym samym zatarł ślady. Ten posłusznie wykonuje polecenie i zmusza niewolników do skoczenia do morza. Część z nich ginie przez utopienie, inni dopływają do brzegu, gdzie zostają schwytani ludzi generała. Nicolás rozkazuje Moralesowi podłożyć ogień pod hacjendę „El Eden”. Tomás spieszy na ratunek swoim panom, lecz udaje mu się uratować życie jedynie małej Victorii. Jego list wyzwalający zostaje spalony i razem z Lorenzą muszą uciekać jako niewolnicy. Zabierają ze sobą Victorię.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 2: Victoria dorasta pośród niewolników

W 2. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria dorasta w osadzie niewolników, wychowana przez Tomása i Lorenzę. Emisja 13 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Tomás uważa, że Victoria powinna zostać na hacjendzie. Lorenza nie zgadza się z jego zdaniem i przekonuje go, że zaopiekuje się nią tak samo jak ich córką Milagros. We czworo docierają do Palenque, gdzie planują rozpocząć nowe życie. Prudencio, dowodzący osadą, stawia im jeden warunek pozostania – mają pozbyć się dzieci. Jego córka Sara wstawia się za nimi i udaje im się wynegocjować dla nich nocleg. Później zwraca się do Lorenzy z prośbą o środek, który pomoże jej pozbyć się dziecka noszonego w łonie, syna poprzedniego właściciela. Ona namawia ją do porzucenia tej myśli i przypomina, że to jej dziecko. Nicolás odkrywa, że Victoria przeżyła i rozkazuje Moralesowi ją odnaleźć.

Następnego dnia Tomás i Lorenza muszą opuścić Palenque. Sara jest jeszcze wstawia się za nimi u ojca. Oznajmia Prudenciowi, że spodziewa się dziecka białego mężczyzny i grozi odejściem. Mężczyzna ustępuje i pozwala parze pozostać. Morales przyznaje się ojcu Octaviowi do podpalenia hacjendy „El Eden” z rozkazu Nicolása oraz do uratowania córki Quintery, którą powierzył pod opiekę czarnemu niewolnikowi, by mógł ją zabrać daleko stąd.
Gutiérrez żąda od Nicolása dodatkowej zapłaty za manipulacje z prawami własności na jego korzyść. W odwecie Nicolás zleca zabicie Gutiérreza.

Mija dwanaście lat. Victoria wyrasta na piękną pannę i utrzymuje silną więź z Miguelem, synem Sary.
Podczas rytuału Milagros i inne młode dziewczęta zdobywają wiedzę o swoich przodkach. Victoria składa gratulacje Milagros oraz wyraża nadzieję na to, że pewno dnia także dostąpi tej wiedzy. Pozostałe dziewczęta próbują jej dokuczyć i wmawiają, że nie zostanie dopuszczona do rytuału, bo jest biała jak jej rodzice, a do tego brzydka.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 3: Miguel zabiera Victorię do miasta

W 3. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria i Miguel uciekają do miasta. Generał najeżdża na Palenque. Emisja 14 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Victoria opuszcza osadę. Tomás wdaje się w bójkę z José i nakazuje jemu oraz pozostałym osadnikom szanować jego córkę. Miguel odnajduje i pociesza płaczącą Victorię. Wyjaśnia jej, że choć różnią się kolorem skóry, w ich żyłach płynie ta sama krew. Isabel, żona Nicolása, umiera przy porodzie, tak samo jak jej córka. W trakcie rytuału Lorenza nadaje Victorii sekretne imię, które będzie ją chroniło i na zawsze uczyni ją jedną z osady.

Hilda, matka Nicolása, uświadamia syna, że znów jest wolnym mężczyzną i może znaleźć dla siebie nową kobietę oraz ubiegać się status, na który zasługuje. Victoria nie wierzy w skuteczność rytuału odprawionego przez Lorenzę i prosi Miguela, żeby pokazał jej, gdzie mieszkają ludzie, tacy jak ona. Chłopak zabiera ją do miasta zamieszkałego przez białych ludzi. Widzą na własne oczy, jak Hilda traktuje czarnoskórą kobietę. Kiedy zaczepia ich generał i pyta Miguela o jego pana, oboje rzucają się do ucieczki. Generał rozkazuje Pedrowi śledzić dzieci, lecz ich nie łapać, albowiem chce się dowiedzieć, gdzie mieszkają.

Osadnicy Palenque niepokoją się zniknięciem Victorii i Miguela. Przywódca zwołuje ludzi do wszczęcia poszukiwań. Pomimo wycieńczenia Miguel i Victoria kontynuują drogę do osady, nie bacząc na Pedra, który depcze im po piętach. W końcu docierają do domu, gdzie otrzymują reprymendę za narażanie pozostałych osadników. Pedro odkrywa kryjówkę zbiegłych niewolników i donosi o tym Nicolásowi. Ten przypuszcza najazd na Palenque w celu oswobodzenia Victorii i otrzymuje na to pozwolenie od generała. José widzi z daleka, jak biali, uzbrojeni ludzie generała zmierzają w stronę osady i zawiadamia przywódcę. Osadnicy zbierają się, żeby stawić czoła najezdnym.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 4: Victoria przybywa do Hiszpanii

W 4. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Ksiądz Octavio wysyła Victorię do klasztoru w Hiszpanii. Emisja 14 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Generał zabija Prudencia jednym strzałem na oczach niewolników, których następnie rozkazuje umieścić w więzieniu. Victoria ukrywa się samotnie w polu i przywołuje sekretne imię swojej strażniczki, Orujimi, żeby otoczyła ją opieką. Morales dokonuje selekcji niewolników, którzy trafią do Nicolása. Pośród nich znajdują się Tomás, Miguel i Sara. Mężczyzna zabiera pod wymówką Sarę w ustronne miejsce i brutalnie traktuje ją biczem. Victoria dociera do miasteczka, by szukać dla siebie schronienia. Zagląda do kościoła, gdzie poznaje księdza Octavia. Ponieważ nie chce mu zdradzić nic więcej poza swoim imieniem, ten postanawia odesłać ją do klasztoru w Hiszpanii. Wręcza jej list polecający, żeby mogła pokazać go tamtejszym zakonnicom oraz oddaje pod opiekę kapitanowi Velandii, który przewodzi wyprawie na Stary Kontynent.

Tomás i Miguel trafiają na hacjendę Nicolása. Trinidad, czarna niewolnica, wyjaśnia im panujące na niej zasady. Victoria przypływa do Hiszpanii i zostaje powitana w klasztorze przez siostrę Alicię i matkę przełożoną. Wręcza im list polecający od księdza Octavia. Nicolás zmusza Tomása, by naznaczył Rositę. Tomás z bólem serca spełnia rozkaz. Miguel przygląda się wszystkiemu z przerażeniem, po czym próbuje zbiec, ale Trinidad ostrzega go, że jeśli zostanie złapany, czeka go bicz oraz przypomina, że tylko żywy ma szansę na to, że pewnego dnia odzyska wolność.

Milagros i Sara rozpoczynają pracę na plantacji. Ta druga jest zbyt wątła, by poradzić sobie z obowiązkami, za co znów zostaje potraktowana batem przez Moralesa. Hilaria w porę powstrzymuje mężczyznę przed zaszlachtowaniem kobiety, a następnie informuje Nicolása o powrocie Sary. Ten zwraca się z pretensjami do Moralesa o to, że zataił przed nim powrót Sary na hacjendę. Kobieta zostaje umieszczona w zagrodzie, by mogła odpocząć i nabrać sił, a jej miejsce na plantacji zastępuje inna osoba. Isabelita prosi Nicolása i babcię, żeby przydzielili jej czarnoskórą dziewczynkę do towarzystwa, gdyż jest już znudzona samotną zabawą. Siostra Alicia oprowadza Victorię po klasztorze, zachęca ją lekcjami muzyki i szycia oraz przedstawia innym podopiecznym. Nicolás odwiedza Sarę i wyznaje jej miłość. Ona zdradza mu, że ma syna i prosi, żeby się nim zaopiekował.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 5: Victoria pragnie wrócić do Ameryki


W 5. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria zgłasza się jako wolontariuszka na misję do Ameryki. Emisja 15 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Miguel dowiaduje się o śmierci swojej matki. Nicolás podnosi go na duchu. Tymczasem przebywająca w klasztorze Victoria uczy się haftować i zawiązuje przyjaźń z Remedios. Dziesięć lat później w klasztorze zjawiają się siostry dominikanki poszukujące wolontariuszek do misji w Ameryce. Victoria zgłasza się na ochotniczkę i robi wszystko, by zostać przyjętą. W rozmowie z siostrą Alicią wyznaje, że nie zapomniała o swojej rodzinie i Miguelu i pragnie ich odnaleźć. Miguel wyrasta na młodzieńca, eksperta w tresurze koni i otrzymuje specjalne względy od Nicolása. Jest zdeterminowany do wykupienia swojej wolności i by to zrobić, wykrada rzeczy z domu kapitana Granadosa.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 6: Victoria dowiaduje się o planach markizy

W 6. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria odkrywa, że markiza planuje morską wyprawę do Santa Rosa. Emisja 15 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Nicolás rozkazuje Miguelowi szanować Moralesa i brać z niego przykład, bo będzie jego następcą na stanowisku zarządcy. Isabel ukrywa parę kolczyków przed Rosą, by później urządzić awanturę z powodu ich zniknięcia i przypisać kradzież Sarze. Kobieta zostaje ukarana i odesłana do baraku. Adela widzi, jak Eugenia flirtuje z Nicolásem. Rosa wraca do domu jako towarzyszka Isabeli, jednak nie jest z tego powodu zadowolona. Eugenia wpuszcza Nicolása do swojej sypialni pod nieobecność Eudarda, by się z nim przespać.

Miguel pragnie szybko się wzbogacić. W tym celu proponuje Trinidad i Juanowi zorganizowanie napadów na dyliżanse. Ich pierwszą ofiarą pada Eugenia. Generał wydaje rozkaz ujęcia bandytów. Celnym strzałem Granados zatrzymuje jednego z nich – Juana. Miguel i Trinidad ratują swoją skórę. Eugenia i Nicolás ponownie zostają sam na sam i wykorzystują to, nieświadomi, że Adela im się przygląda. Tomás, Trinidad i Milagros opatrują ranę Miguela. Mężczyzna majaczy. Granados dostarcza Juana do Nicolasa i wskazuje go jako bandytę, który napadł na jego dyliżans. Nicolás próbuje dowiedzieć się, kim byli wspólnicy Juana, lecz ten dzielnie kryje przyjaciół i deklaruje, że działał w pojedynkę. Nie udaje mu się uratować życia i ginie zastrzelony przez Nicolása.

Adela wręcza ojcu Octaviowi pieniądze na sprowadzenie z Hiszpanii młodej dziewczyny, z którą będzie mogła ożenić swojego syna. Juan zostaje pogrzebany. Miguel wręcza matce Juana oszczędności zebrane przez jej, by mogła wykupić za nie własną wolność. Victoria słyszy, jak zakonnice rozmawiają o wysłaniu jednej z dziewczyn do Santa Marta. Postanawia zrobić wszystko, by zostać wybraną. Matka Juana wykupuje własną wolność za pieniądze syna, a Nicolásowi wmawia, że to oszczędności jej życia. On wydaje jej kartę wolności. Nicolás uprzedza niewolnice, że prawo wolnego łona nie dotyczy jego regionu. Eduardo dostaje zawału i umiera na oczach Eugenii. Kobieta nawet nie próbuje mu pomóc. Victoria dowiaduje się, że markiza planuje podróż do Santa Marta w poszukiwaniu męża. Nicolás oświadcza się Eugenii, jednak ona nie przyjmuje go, albowiem chce jeszcze nacieszyć się wolnością.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 7: Victoria i Remedios okradają markizę

W 7. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Z pomocą Remedios Victoria okrada markizę, by uzurpować jej miejsce. Emisja 18 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Tomás wyjaśnia Trinidad, dlaczego on i Miguel uciekli z hacjendy. Adela odkrywa romans Eugenii i Nicolása. Matka przełożona uprzedza Victorię, że zostanie odesłana do klasztoru przy francuskich Alpach, gdzie będzie służyć jako mniszka. Nicolás oznajmia matce, że planuje się pobrać. Kobieta myśli, że wybranką jej syna jest Eugenia, ale on wyprowadza ją z błędu. Victoria zdradza Remedios, że zamierza popłynąć do Ameryki jako markiza.

Grupa niewolników, w tym Miguel i Trinidad, planują wzniecić bunt przeciwko właścicielom, którzy nie respektują prawa wolnego łona. Miguel uprzedza ich o przybyciu markizy, przyszłej żony Nicolása, i proponuje zorganizowanie porwania kobiety dla okupu. Nicolás obwieszcza swoją decyzję o poślubieniu markizy Bracamonte. Wszyscy, w tym Eugenia, składają mu gratulacje. Victoria i Remedios szukają listu od ojca Octavia, żeby napisać na podobnym, kościelnym zwoju z pieczątką wiadomość do markizy, w której odwołują jej wyprawę do Ameryki z powodu anulowania ślubu.

Remedios dosypuje do kolacji dla zakonnic i markizy środek nasenny. Kiedy te zapadają w sen, razem z Victorią okradają markizę. Eugenia zrywa współpracę z Nicolásem. Planuje bowiem znaleźć innego wspólnika. Nie chce jednak zdradzić, kogo sobie upatrzyła. Mężczyzna nie zgadza się z jej decyzją i czyni jej wyrzuty. Zakonnice odkrywają zniknięcie Victori i Remedios oraz dowiadują się o ich kradzieży.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 8: Victoria zostaje porwana

W 8. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Miguel i Trinidad porywają Victorię. Ona odkrywa ich zamiary. Emisja 18 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Victoria i Remedios wyruszają w podróż do Santa Marta. Remedios udziela Victorii lekcji etykiety, by mogła dobrze odegrać rolę markizy. Adela jest podekscytowana zaręczynami Tomása z markizą. Rosa wyznaje miłość Miguelowi. Choć on mówi jej, że kocha ją jak siostrę, ona nie przyjmuje tego do wiadomości i skrada mu pocałunek. Tomás ostrzega Miguela, by nie ważył się skrzywdzić Rosy. Ten zapewnia go, że tak się nie stanie, bo ją kocha.

Victoria dopływa do wybrzeży Santa Rosa. Wszyscy są zachwyceni urodą fałszywej markizy. Miguel i Trinidad przeprowadzają zaplanowane wcześniej porwanie markizy w trakcie jej drogi do „Edenu”. Ojciec Octavio i Adela są zaniepokojeni, gdy Nicolás długo nie wraca. Tymczasem on i Remedios próbują dostać się na ranczo, żeby zawiadomić wszystkich o porwaniu markizy. Miguel nie kryje zaskoczenia zachowaniem markizy, która zdaje się rozumieć ich zamiary.

Generał Márquez dowiaduje się od Remedios i Nicolasa, że porywacze markizy żądają przywrócenia prawa wolnego łona w zamian za wypuszczenie kobiety na wolność. Nicolás jest skłonny spełnić to żądanie, lecz generał nie podziela jego zdania. Rubén i Miguel sprzeczają się o to, co zrobić z markizą. Kiedy ta dowiaduje się, że planują ją zabić, przy pierwszej okazji rzuca się do ucieczki. Nicolás rozkazuje Moralesowi przyprowadzić do niego dwie niewolnice, chronione prawem wolnego łona oraz oznajmić pozostałym niewolnikom, że to samo prawo będzie przysługiwało im wszystkim. Pomimo zmęczenia Victoria kontynuuje ucieczkę. Kiedy opada z sił, wyobraża sobie że stoi przed nią matka Lorenza.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 9: Victoria szuka swojej rodziny

W 9. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria szuka sposobu na skontaktowanie się z rodziną. Emisja 19 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Morales zatrzymuje Rubéna. Granados jest oburzony decyzją Nicolása o respektowaniu prawa wolnego łona niewolników. Alonso i Eugenia znajdują markizę i zabierają ją na ranczo Eugenii. Nicolás pragnie zobaczyć się z cudzoziemką, także po to, by wypytać ją o porywaczy. Ona mówi mu jedynie, że było ich troje i mieli zakryte twarze. Okoliczni posiadacze ziemscy wraz z żonami oraz niewolnikami zbierają się na placu, by zobaczyć, jak Rubén zostaje ukarany za porwanie oraz próbę zabicia markizy. Victoria nie zgadza się na tak okrutnie traktowanie i prosi Nicolása, żeby mu pomógł, ale ten rozkłada ręce. Nawet widok Tomása pośród tłumu gapiów nie przynosi jej ulgi.

Po powrocie do „Edenu” Victoria postanawia udać się do baraków na spotkanie z rodziną. Jeden z niewolników mówi swoim towarzyszom, że nie zgadza się z tym, by uczciwi z nich musieli ponosić winy za grzeszników. Zapowiada, że kiedy odkryje, kto działa na ich niekorzyść, osobiście wyda ich Moralesowi i Nicolásowi. Adela i Nicolás oprowadzają markizę po domu. Victoria wykazuje szczególne zainteresowanie barakami, w których mieszkają niewolnicy, ale oni odradzają jej zaglądanie do środka i tłumaczą, że nie ma w nich niczego wartego uwagi. Nicolás przedstawia Victorii Moralesa jako swoją prawą rękę. Ona pamięta go jeszcze z czasów, kiedy mieszkała w Palenque. Markiza poznaje także Isabel, córkę Nicolása. Dziewczynka serdecznie ją wita i przedstawia jej Rosę, swoją „zabawkę”.

Tomás domyśla się, że Miguel postępuje niezgodnie z prawem i ostrzega go przed kłopotami. Adela i Nicolás rozmawiają na temat przygotowań do ślubu. Markiza ignoruje ich, albowiem jest zbyt zajęta rozmyślaniem o swojej rodzinie i Miguelu. Później postanawia na własną rękę udać się do baraków, lecz głośny hałas budzi czujność Moralesa i zmusza ją do ukrycia się. Miguel zakrywa jej usta, żeby nie mogła krzyczeć, podczas gdy Morales rozgląda się za nim. Rosa szpera w rzeczach markizy i przymierza jej kapelusze. Victoria nakrywa ją na gorącym uczynku. Rosa prosi ją o przebaczenie oraz błaga, by nie wydała ją panom. Ona zgadza się ją kryć pod warunkiem, że opowie jej wszystko o rodzinie Nicolása. Milagros wypytuje Trinidad o jej czarnoskórą koleżankę z sąsiedniego rancza oraz ich wspólne plany. Adela i Nicolás organizują wycieczkę nad rzekę. Markiza zgadza się im towarzyszyć i chce zabrać ze sobą Rosę.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 10: Victoria staje w obronie Milagros

W 10. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria wstawia się za Milagros przed Moralesem. Emisja 19 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

W trakcie wycieczki nad ocean markiza wypytuje Rosę o jej rodzinę i zauważa, że dziewczyna nie jest nieszczęśliwa z bycia niewolnicą. Eugenia oznajmia wszystkim obecnym, że zawiązała sojusz z firmą eksportującą czekoladę należącą do Alonsa Marqueza. Nicolás i Adela nie kryją niezadowolenia z tego powodu. Trinidad i Miguel martwią się o Marcosa z rancza Granadosa, który wciąż nie wyleczył ran od porwania markizy. Do tego obawiają się, że mógł ich wydać. Adela i Nicolás także mają powody do zmartwień. Zastanawiają się, co będzie, jeśli markiza nie zgodzi się na ślub i zechce wrócić do Hiszpanii. Ojciec Octavio radzi im, żeby nie zadręczali dziewczyny tematem ślubu, by mogła dojść do siebie po nieprzyjemnym doświadczeniu z porwaniem.

Nicolás zaprasza wszystkich właścicieli okolicznych rancz, żeby przedstawić im markizę. Zapoznaje Victorię z najlepszym zaklinaczem koni w regionie. Victoria symuluje omdlenie, żeby ukryć przed gośćmi, że nie potrafi jeździć konno. Adela wzywa lekarza do markizy. Victoria prosi Remedios, żeby sprowadziła Miguela. Adela nie kryje zdziwienia na wieść o prośbie markizy. Remedios próbuje zaradzić sytuacji i wmawia Adeli, że chodziło jej o Gabriela, archanioła, jej stróża.

Morales melduje Nicolásowi wykonanie polecenia związanego z maszyną do produkcji czekolady. Tomás niepokoi się zniknięciem Milagros. Trinidad uspokaja go, że jest na ranczu Granadosa i pomaga w wykonaniu pewnego zadania. Tomás daje wyraz swojej dezaprobaty i ostrzega Trinidad, że doniesie o wszystkim Nicolásowi, jeśli tego nie przerwą. Morales zauważa nieobecność Milagros. Miguel wstawia się za nią i wmawia Moralesowi, że podaje lekarstwa krowom. To jednak nie uspokaja go i postanawia osobiście znaleźć dziewczynę. Milagros wraca na ranczo i zostaje ukarana przez Moralesa. Markiza interweniuje na korzyść Milagros i oświadcza Nicolásowi, że zmęczyły ją krzyki i strzelaniny, a do tego uważa że kary dla niewolników są zbyt surowe.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 11: Markiza zdradza Miguelowi swoją tożsamość


W 11. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Miguel dowiaduje się, że markiza to naprawdę Victoria. Emisja 20 kwietnia o godz. 15:00 w TV Puls

Candela nie wierzy w dobre intencje markizy i podejrzewa, że nie zagrzeje miejsca na ranczu przez dłużej niż miesiąc. Adela dzieli się z ojcem, Octaviem, swoimi spostrzeżeniami co do niezrozumiałego zachowania markizy, która pokazuje się publicznie niestosownie ubrania oraz trzyma stronę niewolników. Czyni także wyrzuty księdzu, że sprowadził ją na ranczo. Ojciec Octavio przypomina kobiecie, że bycie niewdzięcznym jest grzechem. Victoria także odbywa rozmowę z księdzem. Ten dziękuje jej za pomoc dla Milagros oraz przestrzega przed osobami, które nie popierają jej zachowania.

Tomás wyznaje Miguelowi, że czuje się odpowiedzialny za to, co wydarzyło się w Palenque. Miguel daje jasno do zrozumienia Rosie, że kocha ją w inny sposób niż ona jego. Eugenia pragnie pochwalić się użytecznością maszyny produkcyjnej, lecz zamiast wzbudzić zachwyt, wystawia się na pośmiewisko. Pan Hardy, który miał być jej wspólnikiem, jest rozczarowany niepoprawnym działaniem maszyny i wychodzi obrażony. Po intymnym spotkaniu z Nicolásem Eugenia ma nadzieję, że ten zechce znów partnerować jej w interesach. Spotyka ją zawód, albowiem on również odwraca się do niej plecami oraz dodaje, że biznes nigdy nie powinien być łączony z przyjemnościami. Nicolas i Victoria wybierają się na przejażdżkę konno. Miguel towarzyszy im. Nieves, koń markizy, płoszy się i rzuca się do galopu. Nicolás rozkazuje Miguelowi jechać za Victorią. Markiza zdradza Miguelowi swoją prawdziwą tożsamość. Miguel bierze na siebie winę za zachowanie kona, za co zostaje ukarany przez Nicolása.

Remedios upija się i rozplątuje jej się język. Zaczyna rozprawiać o klasztorze, co wzbudza podejrzenia Adeli. Później Adela znajduje w pokoju markizy dobrze ukryty talizman. Morales za karę linczuje Miguela batem. Markiza prosi Nicolása, żeby darował winę Miguelowi, lecz on odmawia oraz wyjaśnia, że jeśli okaże litość, inni niewolnicy potraktują to jako wyraz słabości. Eugenia próbuje nakłonić Hardy’ego do współpracy, lecz ten oznajmia jej, że znalazł innego partnera. Nicolás uprzedza ją, że chodzi o niego. Miguel zakrada się w nocy na ranczo, wślizguje się do pokoju markizy i całuje ją. Oboje wyznają sobie, jak bardzo za sobą tęsknili. Nicolás puka do drzwi sypialni markizy i prosi ją rozmowę. Ona wychodzi mu na przeciw, lecz nie wpuszcza go do środka.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 12: Tajemnicza śmierć niewolników intryguje Nicolása

W 12. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Prawo wolnego łona dzieli niewolników. Kilkoro z nich ginie. Emisja 20 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Nicolás wyznaje markizie, jak bardzo pragnie pojąć ją za żonę, zwłaszcza po tym, jak ona nie dała się skusić jego zalotom w oczekiwaniu na noc poślubną. Później zabiera z baraków jedną z niewolnic, żeby ją wykorzystać. Milagros jest tego świadkiem. Następnego dnia poleca Miguelowi zaopiekować się markizą podczas jego wyjazdu do Santa Marta. Chłopak ma spełnić każde żądanie gościa oraz Adeli. Generał Marquez oznajmia innym właścicielom ziemskim, że rząd będzie wypłacał rekompensaty za więźniów, którzy według prawa otrzymają wolność po ukończeniu osiemnastego roku życia. Grados oraz pozostali zebrani zgłaszają stanowczy sprzeciw.

Na plantacji Nicolasa zostają znalezione zwłoki dwóch niewolników, pochodzących z rancza Granadosa. Nicolás składa wizytę sąsiadowi, żeby domagać się wyjaśnień, lecz ten lekceważy go. Miguel prosi Victorię, żeby nie zdradzała przed nikim swojej prawdziwej tożsamości, dopóki nie opracują dobrego planu ucieczki. Markiza oznajmia Adeli, że może dobrowolnie pytać ją o co zechce, gdyż nie ma niczego do ukrycia. Mówi jej również, że talizman, który znalazła w jej pokoju jest pamiątką po Lorenzie, jej mamce. Miguel konsultuje się z Indianinem w kwestii opuszczenia regionu i pyta go o wysokość zapłaty za zorganizowanie przeprawy. Nicolás wręcza markizie klejnoty na znak, że wszystko, co posiada, w tym niewolników, należą także do niej. Miguel pyta Rosę, czy zechciałaby uciec z nim gdzieś daleko. Dziewczyna ochoczo odpowiada, że tak.

Isabel złości się na Rosę o to, że chce odejść z domu po ukończeniu osiemnastu lat. Próbuje wpłynąć na ojca, żeby już teraz przepędził ją na cztery wiatry. Rosa wspomina Tomásowi o propozycji Miguela. Wyznaje mu również, że jest w nim zakochana. Jeden z niewolników imieniem Sabas lada dzień skończy osiemnaście lat, lecz odrzuca prawo do wolności i proponuje Nicolásowi, że jeśli go zatrzyma, będzie dla niego pracował za dwóch. Tobias, sługa Angeli, zostaje zabity. Marquez oraz pozostali gospodarze poddają wątpliwości tajemniczą śmierć mężczyzny i dopatrują się w tym działania Grandosa. Ten jednak tłumaczy się, że jako pierwszy stracił dwoje niewolników. Granados, Arturo i jego syn postanawiają na własną rękę zapobiec śmierci kolejnych niewolników. Nicolás pyta ich, dlaczego pominęli go w swoich planach. Markiza pragnie wybrać się na przejażdżkę konno. Adela wypomina jej, że powinna zająć się przygotowaniami do ślubu. Victoria zbywa ją wymówką i spieszy na spotkanie z Miguelem, który ma jej asystować podczas jazdy.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 13: Miguel obwiniony o śmierć Rosy

W 13. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Rosa zostaje zabita. Tomás obwinia Miguela o śmierć dziewczyny. Emisja 21 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Miguel i Victoria wybierają się na wspólną przejażdżkę konno. Spędzają razem dzień na konsumowaniu swojej miłości oraz snuciu planów o podróży do Riohacha. Nicolás zabiera Sabasa i Rosę, parę niewolników, którzy niebawem otrzymają wolność, na spotkanie z Granadosen oraz pozostałym posiadaczom ziemskimi. Za jego zgodą zarówno Rosa jak i Sabas zostają zabici. Isabel rozpacza z powodu zniknięcia Rosy. Nicolás bagatelizuje problem przed rodziną. Hilaria powtarza panom, że słyszała, jak Miguel proponował Rosie wspólną ucieczkę.

Grupa niewolników znajduje zwłoki Rosy w trakcie drogi do pracy. Milagros lamentuje nad zmarłą. Nicolás wypytuje Miguela o rzekomą propozycję, którą złożył Rosie, gdy pojawiają się niewolnicy i przynoszą ciało dziewczyny. By nie wzbudzać podejrzeń przed Adelą, markizą i Remedios, mężczyzna zgrywa przejętego i oświadcza, że doszło do niewybaczalnej tragedii. Isabel nie przyjmuje do wiadomości, że Rosa nie żyje. Nicolás zezwala niewolnikom na poszukiwania śladów, które mogłyby wskazać im zabójcę Rosy. Milagros ogarnia złość i pragnie pomścić śmierć Rosy, zabijając białego człowieka.

Victoria nie na żarty obawia się o życie Tomása i Milagros. Jest zdecydowana uciec razem z nimi w dniu ślubu, tak jak zaplanowała to z Miguelem. Nicolás zezwala na wyprawienie pogrzebu Rosy i zapewnia o swojej obecności. Victoria pragnie mu towarzyszyć. Tomás obwinia publicznie Miguela o śmierć Rosy. Wytyka mu, że z niej zakpił i nie zjawił się na umówionym spotkaniu. Miguel wszystkiego się wypiera. Victoria odchodzi niezadowolona…

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 14: Victoria zostaje otruta

W 14. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria wypija herbatę z trucizną przygotowaną przez Milagros. Emisja 22 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Nicolás przeprasza Victorię za scenę kłótni Miguela z Tomásem, której była świadkiem. Ona przyjmuje przeprosiny oraz zgadza się na kontynuowanie przygotowań do ślubu. W jednym z miasteczek grupka czarnoskórych atakuje białych, obrzucając ich pomidorami i kamieniami. Márquez wprowadza zakaz poruszania się po ulicach. Granados sugeruje zwiększenie ochrony na hacjendach. Później on, Nicolás, Arturo, Jaime i López zbierają się, żeby debatować nad przerwaniem mordu czarnych w obawie o to, że zostaną zdemaskowani.

Milagros zdobywa zioła potrzebne do przygotowania trucizny. Rodzina i przyjaciele Rosity kontynuują uroczystości pogrzebowe. Isabelita pociesza zrozpaczonego Tomása. Victoria i Miguel rozmawiają na temat zarzutów Tomása. Miguel wyjaśnia markizie, że doszło do nieporozumienia. Przyznaje się, że dawniej uwodził inne kobiety, ale jeszcze przed jej powrotem się zmienił. Victoria przyjmuje jego wyjaśnienia i całuje go. Ojciec Octavio odprawia modlitwę nad grobem Rosity. Tomás prosi o zgodę na pogrzebanie jej według ich tradycji. Victoria oświadcza ojcu Octaviowi, że pomimo żałoby po śmierci Rosity, nie zostaną wstrzymane przygotowania do ślubu. Stawia również pewne wymagania, takie jak zorganizowanie orszaku ślubnego, które ten zobowiązuje się spełnić.

Hilaria podaje Victorii herbatę z trucizną przygotowaną przez Milagros. Markiza wypija ją i prosi Hilarię, żeby wezwała Milagros i Tomása, albowiem chce żeby znaleźl się w orszaku, który będzie towarzyszył jej w drodze go kościoła. Tomás widzi, jak Milagros wybiega z domu. Zatrzymuje ją i zmusza do mówienia. Ona przyznaje się do otrucia markizy. Miguel znajduje ich razem i zabiera do Victorii. W drodze do kościoła Victoria wyjawia Tomásowi i Milagros swoją prawdziwą tożsamość. Milagros wpada w rozpacz, gdy uświadamia sobie, że otruła własną siostrę. Victoria pluje krwią i traci przytomność. Tomás woła na pomoc Nicolása. Ten wzywa do chorej lekarza. Tymczasem Milagros próbuje znaleźć antidotum na truciznę, żeby ocalić życie Victorii.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 15: Isabel ucieka z hacjendy


W 15. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Isabel opuszcza hacjendę. Miguel i Milagros ratują Victorię. Emisja 25 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Nicolás i Adela są zaskoczeni postawioną przez lekarza diagnozą o otruciu Victorii. Milagros i Miguel szukają nad rzeką antidotum na truciznę. Adela rozkazuje Hilarii wyczyścić dom oraz wyrzucić jedzenie, a Nicolás opróżnić całe zapasy wody. Victoria ma wysoką gorączkę. Lekarz próbuje uratować jej życie. Nicolás stara się docec, co jadła markiza przed pójściem do kościoła. Niewolnik donosi mu, że Victoria dostała cukierki od Eugenii.

Jaime odtrąca Isabel, czym doprowadza ją do płaczu. Nicolás obwinia Eugenię o otrucie markizy. Kobieta uważa, że jego zarzuty to znak, że zakochał się w markizie. Adela rozkazuje spalić amulet, który Lorenza podarowała Victorii. Tomás wykonuje jej polecenie, ale później wyjmuje przedmiot z ognia i bacznie mu się przygląda. Isabel ma dość samotności. Pakuje walizkę i niepostrzeżenie opuszcza dom, by udać się na plantację.

Miguel wznieca pożar, żeby dostać się na hacjendę i podać Victorii antidotum. Arturo nakrywa go w pokoju markizy i uderza. Nicolás postanawia ukarać Miguela. Victoria odzyskuje siły. Milagros prosi ją o wybaczenie. Isabela poznaje młodego wieśniaka imieniem Gabriela. Ukrywa przed nim swoją prawdziwą tożsamość – przedstawia się jako Rosita i mówi, że przybyła z daleka, dokąd nie chce wracać.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 16: Miguel odnajduje Isabel

W 16. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Victoria dowiaduje sie, że jest córką rodziny Quintero. Emisja 26 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Trwają poszukiwania Isabel. Nicolás rozkazuje Trinidad sprawdzić, czy jego córka ukryła się na plantacji albo w lesie. Tymczasem poszukiwana zostaje przyjęta, razem z przypadkowo spotkanym nieznajomym, na innym ranczu. Jesús, muzyk z rancza, bierze ją za żonę Gabriela. Ten wmawia mu, że są rodzeństwem. Następnego dnia Jesús zabiera ich do domu swojej siostry, Manueli. Victoria dowiaduje się od Nicolása o zniknięciu Isabel. Ponadto czyni wyrzuty Adeli z powodu talizmanu.

Morrales pokazuje niewolnikom zdjęcie Isabel i obiecuje nagrodę za znalezienie dziewczyny. Candela wspomina mu o grupie bandytów, która mogła ją porwać. Ana mówi Miguelowi, że widziała Isabel na ranczu. Ten biegnie ją odnaleźć. Gabriel domyśla się, że Isabel ukryła przed nim swoją prawdziwą tożsamość i prosi o wyjaśnienia. Ona raduje się na wieść, że jest poszukiwana, ale deklaruje niechęć do powrotu do „Edenu”. Victoria poznaje swoje korzenie – Tomás zdradza jej bowiem, że jest córką rodziny Quintero, zabitej z rozkazu Nicolása, i prawowitą dziedziczką hacjendy. Następnie dzieli się zdobytą informacją z Remediom i planuje powtórzyć ją także Miguelowi.

Granados zmawia się z Lópezem, Arturem i Jaime przeciwko Miguelowi. Nicolás odnajduje córkę. Błędnie myśli, że Gabriel ją zgwałcić i zamierza się z nim rozprawić, oddając go w ręce generała Márqueza. Jesús i Manuela są gotowi zeznawać na korzyść Gabriela. Márquez dowiaduje się, że Gabriel zdezerterował. Isabel nie jest zadowolona z powrotu na hacjendę. Zarzuca Adeli i Nicolásowi, że ją okłamywali w sprawie choroby. Nicolás dziękuje Miguelowi za odnalezienie jego córki.

„Niewolnica Victoria” – Odcinek 17: Miguel zostaje zaatakowany przez Jaimego

W 17. odcinku serialu „Niewolnica Victoria”: Jaime próbuje zabić Miguela. Remedios odwołuje wyjazd do Hiszpanii. Emisja 27 kwietnia o godz. 16:00 w TV Puls

Alonso kwestionuje decyzję ojca o bezprawnym uwięzieniu Gabriela. Márquez wyjaśnia mu, że uwięziony jest dezerterem wojennym. Alonso mimo wszystko zobowiązuje się mu pomóc. Granados, Arturo, Jaime i López omawiają plan zabicia Miguela. Victoria oferuje Isabel swoją przyjaźń i tym sposobem zdobywa jej zaufanie. Remedios nie zgadza się z decyzją Victorii o zemście na rodzinie Parreño. Proponuje jej, żeby wróciła do wcześniejszych zamiarów, ale ona się nie zgadza. Pragnie bowiem oswobodzić wszystkich niewolników i radzi przyjaciółce, żeby wróciła do Hiszpanii, jeśli nie chce oglądać tego, co zrobi.

Arturo upewnia się, że Isabel jest dziewicą i uspokaja rozgniewanego Nicolása. Victoria z bólem serca przysłuchuje się Nicolásowi, gdy ten przedstawia niewolnikom swoją córką Isabel, jedyną spadkobierczynię jego ziem. Miguel zostaje mianowany nowym zarządcą. Nicolás okłamuje Victorię co do sposobu, w jaki posiadł hacjendę. Ona konfrontuje jego wersję z tą opowiedzianą przez Tomása i odkrywa jego kłamstwo. Alonso uwalnia Gabriela oraz oferuje mu uczciwą pracę. Niewolnicy cieszą się z awansu Miguela. Trinidad namawia Miguela, żeby wykorzystał szansę by im pomóc, ale on nie chce nadużywać zaufania Nicolása.

Granados zleca Arturowi zabicie Miguela. Jaime prosi Artura, żeby pozwolił mu wykonać to zadanie. Miguel mówi Tomásowi i Milagros, że chce pomóc Victorii, żeby ona zabrała ich tam, gdzie będa mogli cieszyć się wolnością. Remedios oznajmia Victorii, że nie wróci do Hiszpanii. Jaime próbuje zabić Miguela. Po niecelnym strzale, mężczyźni stają ze sobą twarzą w twarz i zaczynają się bić. Miguel uderza Jaimego kamieniem w głowę i pozbawia przytomności. Przerażony myślą, że go zabił, ucieka.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 01 maj 2016         0 Komentarzy · 1424 Czytań · Drukuj
 
 
"Moje serce bije dla Loli". Nowa telenowela od 16 maja w TV Puls!
Premiery w Polsce


TV Puls przygotowuje się do premiery nowe telenoweli. Już 16 maja na antenę stacji trafi telenowela amerykańskiego giganta Telemundo Internacional pt. "Moje serce bije dla Loli" (org. "Mi Corazón Insiste… en Lola Volcán). W rolach głównych Jencarlos Canela oraz Carmen Villalobos.

Lola i Andres poznali się jako dzieci i od tamtej pory łączy ich miłość. Zakochani do szaleństwa, nie widzą świata poza sobą. Wierzą, że ich uczucie przezwycięży wszystkie przeciwności losu.

Na drodze staje im jednak ojciec Andresa - Marcelo, który doprowadza do rozdzielenia zakochanych. Lola trafia do więzienia na kilka lat. Nie chce, by ukochany czekał aż wyjdzie na wolność. Odtrąca go. Jednak ich miłość okazuje się na tyle silna, że rozstanie tylko ją wzmacnia. Niestety, Lola i Andres nie mogą zaznać szczęścia. Ciągle ktoś staje na ich drodze…ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 29 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1287 Czytań · Drukuj
 
 
"Zagadka hotelu Grand" odcinek 6. Plany matrymonialne Javiera i niespodzianka dla Alicii
Z odcinka na odcinek


W serialu "Zagadka hotelu Grand" robi się coraz ciekawiej! Czy Alicia i Julio odkryją prawdę dotyczącą śmierci Cristiny? Sprawdź, co wydarzy się w 6. odcinku!

"ZAGADKA HOTELU GRAND" ODCINEK 6. W PIĄTEK, 6.05.2016 O GODZ. 20:25 W TVP1!

Diego (Pedro Alonso) zastrzelił Pascuala (Alejandro Cano). Na miejscu od razu pojawił się detektyw Ayala (Pep Anton Muñoz), który będzie próbował dochodzić, dlaczego doszło do sytuacji,w której recepcjonista groził Alicii (Amaia Salamanca).

W 6. odcinku serialu "Zagadka hotelu Grand" do hotelu przyjeżdża generał Herrera z dwiema córkami. Panicz Javier (Eloy Azorin), który wyszedł z aresztu, uwodzi jedną z nich, Eugenię. Na namiętnych igraszkach przylapuje ich ojciec dziewczyny, który żąda od Teresy Alarcón (Adriana Ozores), aby Javier ożenił się z Eugenią. Chłopak nie jest z tego zadowolony. Jego kochanka - wręcz przeciwnie.

Tymczasem, przełożona pokojówek Ángela (Concha Velasco), która usłyszała, że dziecko Belen (Marta Larralde) nie jest Andresa (Llorenç González), chce odprawić pokojówkę z hotelu. Prawdziwy ojciec dziecka, Don Diego, bierze stronę pokojówki.

Julio (Yon González) i Alicia próbują znaleźć drzwi, do których pasuje klucz znaleziony w ubraniu zastrzelonego recepcjonisty Pascuala. Julio jedzie do jego rodzinnego miasteczka. Nie wie, że śledzą go ludzie inspektora Ayali. Tymczasem Diego rozbi narzeczonej niespodziankę. - Po zaręczynach spędzamy razem dużo mniej czasu niż wcześniej, nie uważasz? - pyta Alicię, po czym aranżuje kolację przy świecach w hotelowej restauracji. W obecności Julia wznosi toast za ich małżeństwo i wręcz prezent - naszyjnik z pereł.


ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 29 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1214 Czytań · Drukuj
 
 
"Zagadka hotelu Grand" odcinek 5. Pascual chce zabić Alicię!
Z odcinka na odcinek


Trwa śledztwo dotyczące śmierci Jimeny, a Julio wiąż nie wie, co stało się z jego siostrą. Nagle trop prowadzi do recepcjonisty Pascuala. Sprawdź, co wydarzy się w 5. odcinku serialu "Zagadka hotelu Grand"!

"ZAGADKA HOTELU GRAND" ODCINEK 5. W PIĄTEK, 29.04.2016 O GODZ. 20:25 W TVP1!

Detektyw Ayala (Pep Anton Muñoz) wciąż szuka zabójcy Jimeny - prostytutki, z którą prowadził się syn Doñi Teresy Alarcón (Adriana Ozores), Javier (Eloy Azorin). Mężczyzna postanawia pozbyć się dowodu zbrodni, który jedna z pokojówek znalazła w jego rzeczach. Podrzuca nóż Andresowi! (Llorenç González)

W 5. odcinku serialu "Zagadka hotelu Grand" Andres dowiaduje się od matki, że Cristina (Paula Prendes) była w związku z Pascualem (Alejandro Cano). - Cieszę się, bo dzięki temu Ty miałeś z nią spokój. To nie była dobra kobieta. Chociaż teraz masz jeszcze gorszą... - wskazuje. Kelner szybko donosi Juliowi (Yon González) o tym, czego się dowiedział o jego siostrze. Tymczasem detektyw Ayala i jego ludzie przeszukują pokoje służby. W rzeczach Andresa znajdują złoty nóż. Chłopak zostaje aresztowany. Ángela (Concha Velasco), która odkryła prawdę na temat ciąży Sofii, grozi Teresie Alarcón, że ujawni prawdę jeśli Javier nie przyzna, że nóż był u niego. Przyparta do muru Teresa wydaje syna policji.

Diego (Pedro Alonso) poszukuje człowieka, który ukradł pieniądze z jego gabinetu. Doña Elisa (Kiti Manver) i Victoria przynoszą mu walizkę, którą miał Pascual. Narzeczony Alicii (Amaia Salamanca) postanawia więc rozmówić się z recepcjonistą, przerywając mu tym samym ostrą wymianę zdań z Julio, który próbuje dowiedzieć się prawdy na temat tego, co stało się z Cristiną. Pascual okłamuje Diega mówiąc, że walizka z pieniędzmi nalezy do Julia. Mężczyzna chce zabić kelnera! Alicia próbuje natomiast porozmawiać z Pascualem. Ten, chcąc jak najszybciej opuścić hotel, grozi jej nożem i każe wyjść razem z nim. Widząc to, Julio próbuje namówić Pascuala, aby oszczędził Alicię i pyta, czy to Diego zabił Cristinę.


ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 29 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1245 Czytań · Drukuj
 
 
„Moje serce bije dla Loli” w TV Puls
Premiery w Polsce


Premiera amerykańskiej telenoweli z Jeancarlosem Canelą i Carmen Villalobos pt. „Moje serce bije dla Loli” 16 maja o godz. 15:00 w TV Puls

Amerykańska telenowela produkcji Telemundo pt. „Moje serce bije dla Loli” (oryg. Mi corazón insiste) zagości w ramówce TV Puls od poniedziałku 16 maja o godz 15:00. W rolach głównych Jencarlos Canela i Carmen Villalobos.

Lola i Andres poznali się jako dzieci i od tamtej pory łączy ich miłość. Zakochani do szaleństwa, nie widzą świata poza sobą. Wierzą, że ich uczucie przezwycięży wszystkie przeciwności losu. Na drodze staje im jednak ojciec Andresa – Marcelo , który doprowadza do rozdzielenia zakochanych. Lola trafia do więzienia na kilka lat. Nie chce, by ukochany czekał aż wyjdzie na wolność. Odtrąca go. Jednak ich miłość okazuje się na tyle silna, że rozstanie tylko ją wzmacnia. Niestety, Lola i Andres nie mogą zaznać szczęścia. Ciągle ktoś staje na ich drodze…


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 28 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1285 Czytań · Drukuj
 
 
Natalia Oreiro na planie „Gilda: No me arrepiento de este amor”
Newsy
natalia-oreiro-2901-1920x1080.jpg

Natalia Oreiro jako Gilda w filmie biograficznym o tragicznie zmarłej piosenkarce „Gilda: No me arrepiento de este amor”

4 kwietnia ruszyły zdjęcia do pierwszego filmu biograficznego o Gildzie, argentyńskiej piosenkarce cumbii i muzyki tropikalnej, tragicznie zmarłej w wypadku drogowym. Zagrają ją dwie aktorki, Ángela Torres („Moja nadzieja”) i Natalia Oreiro („Zbuntowany anioł”), odpowiednio jako nastoletnia dziewczyna i dorosła już kobieta.

„Gilda: No me arrepiento de este amor” w reżyserii Loreny Muñoz ma zobrazować życie Gildy na dwóch etapach, gdy po śmierci ojca jako 16-latka musi zrezygnować z własnych ambicji i pomagać matce w utrzymaniu domu, a dwa lata później wstępuje w małżeństwo, z którego jedyną satysfakcją są dwaj synowie, oraz gdy jako 29-latka, pomimo sprzeciwu konserwatywnej matki, odpowiada na ogłoszenie o poszukiwaniu wokalistek do zespołu muzycznego i otrzymuje od losu szansę na spełnienie marzenia o byciu piosenkarką.

„Przez 20 lat czekałam na ten moment i wiedziałam, że w końcu nadejdzie. Podziwiam Gildę odkąd pamiętam. Poruszyła mnie jej wewnętrzna siła” – wyznała Oreiro podczas konferencji prasowej. „Życzyłam sobie, żeby ten moment nie nadszedł zbyt późno. Lata lecą i mogłabym stracić szansę. Zrealizowanie filmu w tym roku i przedstawienie go we wrześniu, w rocznicę śmierci, to znak od niej samej” – dopowiedziała.

Drugoplanowe role w filmie zagrają Lautaro Delgado (mąż Gildy), Susana Pampin (matka Gildy) i Roly Serrano (menadżer Gildy). Jego producentami są Habitación 1520, Telefé, U-Films i Mamá Húngara. Premiera zaplanowana jest na 7 września 2016 roku. Twórcy planują zgłosić film do udziału w sekcji konkursowej międzynarodowego festiwalu w San Sebastian. Planowane jest także wydanie płyty z coverami utworów Gildy w wykonaniu Natalii Oreiro oraz zespołu zmarłej piosenkarki, pod szyldem Sony Music.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 20 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1301 Czytań · Drukuj
 
 
Udany debiut serialu „Niewolnica Victoria”
Informację


Średnio 270 tys. widzów obejrzało w TV Puls kolumbijski serial pt. „Niewolnica Victoria” z Nereą Camacho w roli głównej w pierwszym tygodniu emisji.

Kolumbijski serial pt. „Niewolnica Victoria” (oryg. La esclava blanca) trafił w gusta Polaków. Emitowana od środy 13 kwietnia od godz. 15:00 w TV Puls opowieść o białej dziewczynie wychowanej przez czarnych niewolników w premierowym tygodniu przyciągnęła przed ekran średnio 270 tys. widzów (3,9% SHR, 4+). Najwyższy dotąd wynik osiągnął czwarty odcinek serialu, którzy obejrzało nieco ponad 411 tys. widzów (5,20% SHR, 4+).

„Niewolnica Victoria” to ambitna produkcja Caracolu, nakręcona w całości w naturalnych plenerach, z udziałem 400 statystów, przy użyciu cyfrowych kamer filmowych F55. Krótko po styczniowej premierze w Kolubmii, gdzie zdeklasowała konkurencję, została sprzedana do ponad 20 krajów z Afryki, Ameryki i Europy – dzisiaj zadebiutuje na amerykańskim kanale Telemundo. Tytułową rolę gra hiszpańska aktorka Nerea Camacho, najmłodsza laureatka prestiżowej nagrody Goya, kojarzona z filmów „Trzy metry nad niebem” i „Tylko ciebie chcę”. Wciela się w dorosłą Victorię, która po latach spędzonych w klasztorze w Hiszpanii wraca do ojczyzny, do Santa Marta w północnej Kolumbii, pod przyłbicą markizy, by odnaleźć i uwolnić przybraną rodzinę niewolników, którzy przygarnęli ją jako niemowlę i wychowali w swojej osadzie.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 20 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1418 Czytań · Drukuj
 
 
Premios Platino 2016: Preselekcje zakończone
Newsy
natalia-oreiro-2901-1920x1080.jpg

Natalia Oreiro
i Santiago Segura wybrani konferansjerami trzeciej gali rozdania nagród Platino w Urugwaju. Ogłoszono pierwsze rezultaty preselekcji.

Urugwaj będzie trzecim krajem, po Panamie i Hiszpanii, w którym odbędzie się ceremonia wręczenia nagród Platino (Premios Platino), aspirujących do miana iberoamerykańskich Oscarów. Organizatorzy wydarzenia dokonali już pierwszą selekcję tytułów zgłoszonych do konkursu – było ich 826 i pochodziły z 23 krajów. W każdej z 15 kategorii znalazło się 20 pozycji, z których tylko 5 ostatecznie otrzyma nominacje (te poznamy 26 maja), zaś tylko 1 zgarnie nagrodę podczas gali zaplanowanej na 24 lipca. Tegorocznymi konferansjerami zostali urugwajska aktorka Natalia Oreiro (nominowana dwa lata temu do nagrody Platino za rolę w filmie „Anioł śmierci”) oraz hiszpański aktor Santiago Segura (który zabawiał ubiegłoroczną publiczność podczas ostatniej ceremonii).

Największą liczbę kandydatur w preselekcjach otrzymały następujące filmy: „W objęciach węża” (reż. Ciro Guerra), „El clan” (reż. Pablo Trapero), „El club” (reż. Pablo Larraín), „Güeros” (reż. Alonso Ruizpalacios), „Ixcanul” (reż. Jayro Bustamante), „Magallanes” (reż. Salvador del Solar), „La memoria del agua” (reż. Matías Bize”) i „Truman” (reż. Cesc Gay). Pełną listę nominacji i nominowanych można znaleźć na oficjalnej stronie premiosplatino.com pod hasłem „Candidaturas 2016”.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 18 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1339 Czytań · Drukuj
 
 
"Zagadka hotelu Grand" odcinek 4. Inspektor znajduje zakrwawiony strój Cristiny!
Z odcinka na odcinek


Śledztwo w sprawie zniknięcia Cristiny nie jest jedynym, jakie toczy się w hotelu. Inspektor szuka mordercy prostytutki wśród pracowników hotelu.

"Zagadka hotelu Grand" odcinek 4. - TVP1, piątek, 22.04.2016, godz. 20:25

Do hotelu przybył inspektor Ayala (Pep Anton Muñoz), który szuka zabójcy prostytutki. Głównym podejrzanym jest Javier (Eloy Azorin). Policjant wszczyna w hotelu śledztwo! Doña Teresa (Adriana Ozores) nie jest zadowolona z tego faktu i prosi inspektora o dyskrecję i niewywoływanie skandalu.

Podczas przeszukania Ayala w jednej z szaf znajduje zakrwawiony strój Cristiny Olmedo i zaczyna śledztwo także w tej sprawie.

Alicia (Amaia Salamanca) nadal wspiera Julia (Yon González) w jego prywatnym śledztwie. Córka Teresy jest przekonana, że jej narzeczony nie jest z nią szczery i próbuje dowiedzieć się, kto go szantażuje.

W hotelu niespodziewanie zjawia się doña Elisa - matka Alfreda (Fele Martínez). Kobieta zaczyna podejrzewać, że Sofia (Luz Valdenebro) nie jest w ciąży...


ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 17 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1287 Czytań · Drukuj
 
 
"Zagadka hotelu Grand" odcinek 3. Andres zabił Cristinę?
Z odcinka na odcinek


W trakcie poszukiwania mordercy Cristiny, Julio odkrywa kolejne tajemnice hotelu Grand. Czy wśród pracowników jest zabójca siostry Olmedo?

"Zagadka hotelu Grand" odcinek 3. - TVP1, piątek, 15.04.2016, godz. 20:25

W wyniku nieszczęśliwego wypadku Sofia (Luz Valdenebro) straciła dziecko. Kobieta jest załamana, bo jedynie potomek mógł przekonać Alfredo (Fele Martínez), aby z nią został. Teresa (Adriana Ozores) przekonuje córkę, aby nikomu nie mówiła prawdy. Właścicielka hotelu składa propozycję ciężarnej pokojówce Belen (Marta Larralde).

Pod miasteczkiem znalezione zostają zwłoki prostytutki Jimeny, przyjaciółki Javiera Alarcona (Eloy Azorín). Inspektor Ayala, specjalista od morderstw, próbuje wyjaśnić tajemniczą śmierć kobiety. Podejrzenia padają na syna Teresy - jako ostatni był on widziany z Jimeną.

Julio (Yon González) znajduje guzik, który pasuje do stroju kelnera z hotelu Grand. Olmedo odkrywa, że w marynarce Andresa (Llorenç González) brakuje guzika. Czy kelner ma związek ze śmiercią Cristiny?


ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 15 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1284 Czytań · Drukuj
 
 
"Niewolnica Victoria" odcinek 1. Pożar w hacjendzie El Eden. Lorenza ratuje małą Victorię!
Z odcinka na odcinek


Sprawdź, co wydarzy się w pierwszym odcinku nowej telenoweli TV Puls, "Niewolnica Victoria"!

"NIEWOLNICA VICTORIA" ODCINEK 1. W ŚRODĘ, 13.04.2016 O GODZ. 14:55 W TV PULS!

Victoria (Nerea Camacho) jest uznawana przez wszystkich za markizę. Kobieta przybywa do Ameryki, aby poślubić kupca pochodzącego z bogatej rodziny. Nikt jednak nie spodziewa się, że prawda o niej jest inna... Wiele lat temu ta sama kobieta została uratowana od śmierci w pożarze i w tajemnicy wychowywana przez niewolników, którzy stali się dla niej najbliższą rodziną. Victoria została jednak brutalnie zabrana z ramion kochających ją ludzi, ponieważ biała kobieta nie mogła żyć wśród niewolników. Po latach powraca, udając kogoś kim nie jest. Jej nieposkromiona dusza każe jej jednak uwolnić swoją rodzinę i zawalczyć o sprawiedliwość. Victoria jest gotowa na konfrontację z każdym, kto stanie jej na drodze do celu. Wierzy, że kolor skóry nie ma znaczenia. Niestety, nie wszyscy się z nią zgadzają...

"NIEWOLNICA VICTORIA" - NOWA TELENOWELA OD 13 KWIETNIA W TV PULS

W 1. odcinku serialu "Niewolnica Victoria" poznajemy historię dziewczyny. Tomas (Modesto Lacen) przekazuje Don Domingo ostatnią ratę długu, w zamian za co Don Domingo, właściciel hacjendy El Eden, gratuluje mu i obiecuje, że już od następnego dnia będzie mógł żyć jak wolny obywatel. Tomas ma jednak jeszcze jedną prośbę...

- Chciałbym wykupić też moją żonę i córkę... jestem pewny, że mogę zapłacić swoją pracą. Musimy uzgodnić tylko ich cenę. Chciałbym, aby były ze mną... - prosi Tomas.
- Nie wiem, czy to jest możliwe. Wiesz, że Helena nie może odejść od Heleny. Nie w tym momencie - wskazuje Don Domingo.
- Tak, ale one są wszystkim, co mam... - kontynuuje mężczyzna.

Don Domingo obiecuje w końcu, że rozważy jego prośbę, jak tylko omówi to ze swoją żoną, Heleną. Natomiast ukochana Tomasa w domu Don Domingo sprawuje opiekę nad maleńką Victorią. Lorenza (Miroslava Morales) troszczy się o dziewczynkę niemalże jak o swoje dziecko, w przeciwieństwie do matki Victorii, Heleny. W końcu Don Domingo oświadcza Lorenzie, że ona i jej córka Milagros także są wolne.

W nocy ogień spowija hacjendę El Eden. Don Domingo umeira, a małą Victorię z płomieni ratuje Lorenza. Niestety, Tomasowi nie udaje się wziąć ze sobą pisma znoszącego jego niewolnictwo. Rodzina postanawia uciekać, zabierając ze sobą niemowlę. Tymczasem rozpoczyna się "polowanie" na zbiegłych niewolników. Czy uda im się przetrwać?


ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 14 kwiecień 2016         0 Komentarzy · 1238 Czytań · Drukuj
 
Strona 12 z 489 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Facebook
Reklamy
Ankieta
Czy oglądasz telenowelę "Twoja na zawsze"?

Tak

Nie

Czasami

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Wiola
06.11.2017
Mayte Esmeralda ma prawie półmilionową widownie, niestety tak dobre wyniki przesądzają raczej o tym, że Czwórka zaserwuje nam jeszcze jakieś starocie

Mayte
30.09.2017
I jaka jest oglądalność esmeralda?

Wiola
08.09.2017
Mnie również, liczyłam na jakąś premierę z Televisy, ale widać, że Czwórka oszczędza na widzach i kupuje starocie za gorsze.

Mayte
03.09.2017
Zdziwiło mnie że puszczają powtórkę w TV4 Esmeraldę . To stare przecież i jest na necie . Czwórka mnie rozczarowuje .

Merlinevego
16.08.2017
[url=http://www.gamick.fr
/new-balance-grise-orange
-787.html]New Balance Grise Orange[/url] When you have children background of all forms of diabetes, be sure to have your blood sugar levels


Wiola
19.06.2017
Barbara po mamie aktorki.

Wiola
19.06.2017
Dzieci mają na imię Bárbara i Sebastián

Natasia128
07.06.2017
Jak mają na imię blizniaki Ludwiki Palety?????

Mayte
30.04.2017
Czy mogłabyś napisać o Melissie Bareaa Chętnie się czegoś dowiem

Pesjfrc5
13.04.2017
[url=http://sadistiv.pl/k
ocyk-minky/]http://sadist
iv.pl/kocyk-minky/[/url]  Staged set amongst lavish hill and also spectacular shore, Vancouver can be a great hobby also n


Archiwum
Prawa Autorskie
Świat Latinowoodu Bez Tajemnic jest stroną tworzoną dla fanów. Nie mam prywatnego kontaktu z gwiazdami latino. Teksty są objęte prawami autorskimi, więc prosimy o nie kopiowanie ani przywłaszczanie cudzej pracy, jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś fragmentu strony - daj credit. Dziękuje. Copyright © 2011-2014
Katalog stron Mark1

Copyright © 2011-2016

21,187,498 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie