Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Galeria
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 841
Najnowszy Użytkownik: renata1971
Statystyka strony
Wyświetleń: Liczniki na stonę
Ostatnie Artykuły
Navidad czyli święta...
Halloween po meksyka...
Jak Meksykanki obcho...
Telenowela nie jedno...
Uspołecznieni - serc...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Telenowele
Kochamm
Ranking najładniejsz...
Opinie
Zdjęcia z sesji
Najciekawsze Tematy
Zdjęcia z sesji [29]
Zdjęcia z sesji [23]
Zdjęcia z sesji [21]
Zdjęcia z sesji [19]
Ranking najładnie... [14]
Aktorki Latino
Abril Schreiber
Adamari Lopez
Adela Noriega
Adriana Campos
Adriana Fonseca
Adriana Louvier
Africa Zavala
Aisslin Derbez
Aleida Nunez
Alejandra Barros
Alejandra Lazcano
Alessandra Rosaldo
Blanca Soto
Mariana Torres
Monica Spear
Marlena Favela
Zuria Vega
Aktorzy Latino
Aaron Diaz
Abraham Ramos
Alejandro Chaban
Alex Sirvent
Juan Soler
Mark Tacher
William Levy
Telenowele
Bananowa młodzież
Chwytaj dzień
Cud miłości
Czerwony orzeł
Diabeł wie lepiej
Dom po sąsiedzku
Dwie twarze
Dziki kwiat
Eva Luna
Gorzka zemsta
Kiedy się zakocham
Kobiety morderczynie
Ktoś Cię obserwuje
Luz Maria
Lynch
Miłość i przeznaczenie
Młodzieńcza miłość
Morze miłości
Mój grzech
Nieposkromiona miłość
Osaczona
Paloma
Pieska miłość
Podwójne życie Angeliki
Pokojówka na Manhattanie
Popland
Santa Diabla
Teresa
Triumf miłości
Ukryta miłość
Violetta
Zakazane uczucie
Zaklęta miłość
Zakład o miłość
 
Streszczenia odcinków - "Sekret" odc. 275-281
Streszczenia odcinków


Odcinek 275

Olmo jest niespokojny, bo nie wie, co dzieje się z Pepą. Soledad próbuje ostudzić jego nerwy. Tristán angażuje się w poszukiwania człowieka, za którym Pepa pojechała aż do Requejo. Okazuje się, że mężczyzna nie jest ani notariuszem, ani adwokatem, lecz jubilerem, któremu Águeda zleciła wykonanie pierścionka dla córki. Gregoria, która wiązała nadzieje na spędzenie romantycznego dnia z Tristánem, czuje się zepchnięta na drugi plan. Soledad i Juan natykają się na siebie i niechętnie wzajemnie się pozdrawiają.

Gregoria czuje się oszukana przez aptekarzy. Podobnie jak Paquito, którego para zbywa niejasnymi wyjaśnieniami na temat łączących ich więzi. Raimundo nie potrafi zbliżyć się do córki, ani przekonać jej, że ich kłopoty wkrótce się rozwiążą. Alfonso nie chce, żeby problemy z zajazdem odbiły się na jego relacjach z Emilią, ale to nieuniknione.

Francisca uświadamia inspektora, że zanim Pepa i Tristán dowiedzieli się, że są rodzeństwem, uchodzili za parę. Zamalloa robi się zazdrosny o akuszerkę, choć nie daje tego po sobie poznać. Pepa opuszcza Tristána, by wrócić do Puente Viejo i zostawia go w towarzystwie Gregorii. Kiedy lekarka myśli, że już nic nie przeszkodzi jej nacieszyć się z bycia z Tristánem, ten prosi ją, aby sama obejrzała pierwszy akt spektaklu. Tristán wraca do jubilera, który daje mu wskazówkę prowadzącą prosto do jego matki…

Odcinek 276

Olmo chce wiedzieć, gdzie była i co robiła Pepa, ale ona nie udziela mu żadnych wyjaśnień. Później akuszerka uprzedza Tristána, żeby nie mówił nikomu, że pojechała z nim do Requejo. Tristán powtarza jej to, co dowiedział się od jubilera – przed śmiercią Águeda złożyła niezapowiedzianą wizytę jego matce.

Tristán próbuje wytłumaczyć się Gregorii ze swojego zachowania, lecz ona pozostaje obrażona i nie chce go słuchać. Jednakże, po powrocie do Puente Viejo lekarka udaje, że nic się nie stało i oboje świetnie się bawili. Emilia ma problemy ze znalezieniem pracy. Jak się później okazuje, Alfonso maczał w tym palce. Tristán wypytuje matkę o powód wizyty Águedy w ich domu tuż przed śmiercią. Francisca przypomina sobie, jak kobieta przyszła do niej z pewną prośbą…

Odcinek 277

Francisca przysięga synowi, że nie maczała palców w śmierci Águedy. Olmo oznajmia Pepie, że otwarcie testamentu ich matki nastąpi później niż zakładano, ale ona zupełnie się tym nie przejmuje. Później przyznaje się przed Soledad, że sam zabiegał o przesunięcie daty.

Tristán dowiaduje się, że matka wykorzystuje Rosario. Przerażona kobieta prosi, żeby nie interweniował w jej sprawie. Wycieńczenie w rezultacie doprowadza ją do utraty przytomności. Emilia nie potrafi przejść obojętnie wobec tego, jak pani Montenegro traktuje jej teściową. Francisca proponuje dziewczynie rozwiązanie – pracę w swoim domu.

Pepa przeprasza Gregorię za to, że zepsuła jej wyjazd z Tristánem do Requejo. Emilia odkrywa, że Alfonso namówił ludzi, do których poszła szukać pracy, żeby ją odprawili z kwitkiem. Pod wpływem impulsu postanawia przyjąć ofertę Franciski.

Odcinek 278

Zamalloa uważa poszlakę ze znalezionym flakonikiem wypełnionym arszenikiem za bezużyteczną, bo Águeda nie zmarła na skutek otrucia. Emilia oznajmia Alfonsowi, że przyjęła ofertę pracy w domu Franciski. Już pierwszego dnia nowa szefowa wskazuje dziewczynie, gdzie jest jej miejsce. Raimundo wyznaje córce, że zamierza odzyskać zajazd.
.
Olmo dostrzega dystans, jaki zachowuje wobec niego Soledad od czasu przypadkowego spotkania z Juanem. Nie omieszka wspomnieć o tym Francisce przy pierwszej okazji. Tristán podejrzewa, że Pepa wpadła w oko Zamalloi.

Pepa myśli, że ktoś zabił jej matkę, żeby ukraść pierścionek, jaki poleciła wykonać jubilerowi z Requejo. Razem z Tristánem rekonstruują fikcyjną scenę kradzieży i tak znajdują ślady błota za zasłonami w sypialni Águedy.

Odcinek 279

Emilia nie wierzy w skuteczność planu odzyskania zajazdu wymyślonego przez jej ojca. Tristán obawia się, że Raimundo zrobi jakieś głupstwo, ale on uspokaja go, że nie musi się o niego martwić. Soledad motywuje Emilię do pracy i obiecuje, że będzie traktowała ją z szacunkiem. Emilia z powodzeniem przechodzi pierwszą próbę u donii Franciski.

Alfonso ucieka się do szantażu, żeby namówić Emilię do powrotu, ale niczego ponosi klęskę. Olmo przystępuje do kolejnego ataku na Pepę. Chce zasiać wątpliwości u inspektora, który zdaje się być coraz bardziej zauroczony akuszerką. Paquito wciąż trzyma się na dystans od Mariany, a nowa szefowa nie przestaje puszczać mu dwuznacznych sygnałów. Soledad przyznaje się przed Olmo, że zgubiła pierścionek Águedy.

Odcinek 280

Olmo próbuje zachować spokój po tym, co powiedziała mu Soledad. Zobowiązuje się zająć Pepą do czasu, aż ona nie znajdzie zgubionego pierścionka. Paquito zwierza się Alfonsowi, że María Cristina próbuje go poderwać.

Zamalloa zwraca się przeciwko Olmowi i nie ulega jego szantażom. Później zwierza się Pepie, że jest nią oczarowany. Emilia prosi ojca, żeby skrupulatnie przemyślał swoje zamiary, zanim włączy w nie Alfonsa i Marianę. Paquito zaczyna podejrzewać, że nowi aptekarze ukrywają jakiś sekret.

Tristán jest zaskoczony zwinnością Emilii w spełnianiu poleceń jego matki. Francisca próbuje zdenerwować Pepę, wskazując najbardziej prawdopodobny – jej zdaniem – wynik śledztwa, ale akuszerka nie daje się sprowokować. Juan przynosi pieniądze z lichwy i udaje się na spoczynek. Julieta wykorzystuje okazję i okrada go. Enriqueta próbuje pokrzyżować jej plany. Tristán znajduje pierścionek, którego szukała Pepa.

Odcinek 281

Enriqueta zatrzymuje Enriquetę z łupem. Juan żałuje, że dał się zwieść dziewczynie. Mauricio zawiadamia Franciskę i Tristána, że znaleźli się w problemach z powodu Olma i Pepy. Tristán próbuje interweniować, ale Olmo nie traktuje go poważnie.

Francisca zręcznie owija sobie Emilię wokół palca i nastawia ją przeciwko Rosario. Tristán zwleka z powiedzeniem Pepie, że znalazł pierścionek jej matki i coraz trudniej jest mu się do tego przyznać.

Raimundo słyszy jak Enriqueta namawia Juana, żeby dał Juliecie nauczę. Mauricio ulega wypadkowi z powodu zaniedbania Olmo. Olmo postanawia przyznać się Soledad do popełnionej zbrodni…


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 23 listopad 2015         0 Komentarzy · 405 Czytań · Drukuj
 
 
Dwa odcinki "Za głosem serca" dziennie
Informację


Od przyszłego poniedziałku 30 listopada codziennie już nie jeden, lecz dwa premierowe odcinki telenoweli "Za głosem serca" w TV Puls. Emisja w dni powszednie od godz. 13:10.
Dodał:  Wiola dnia 23 listopad 2015         0 Komentarzy · 325 Czytań · Drukuj
 
 
Jak zmieniły się latynoskie aktorki ze znanych telenowel?
Notka
natalia-oreiro-2901-1920x1080.jpg

Gwiazdy latynoskich seriali zdobywają ogromną popularność na całym świecie. Najbardziej rozpoznawalne w Polsce są jednak te aktorki, które występowały w telenowelach w latach 90.

Za sprawą telenowel, latynoskie aktorki robią światową karierę. W Polsce najbardziej popularne są te, które triumfy święciły w latach 90. Niektóre z nich, będąc u szczytu popularności, odwiedzały Polskę, a na spotkania z nimi przychodziły miliony fanów. Tak było w przypadku Leticii Calderon, która skradła serca polskich widzów jako Esmeralda oraz Natalii Orerio, która w Polsce była już kilkakrotnie.

Jak zmieniły się aktorki, które pamiętamy z ról w takich serialach jak "Niewolnica Isaura", "Paulina", "Maria z przedmieścia" czy "Zbuntowany anioł"? Większość z nich jest już po czterdziestce i na twarzach można zauważyć znak czasu. Nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że dla niektórych z nich czas zatrzymał się w miejscu!

Lucélia Santos, czyli "Niewolnica Isaura", która pobiła Polskę w latach 80. Ta brazylijska aktorka, reżyserka i producentka urodziła się 20 maja 1957 r. w Santo André São Paulo. W Isaurę wcieliła się w 1976 r. Minęło więc prawie 40 lat. Za sprawą serialu Lucélia Santos stała się międzynarodową gwiazdą. O tego czasu grała w wielu filmach i serialach. W Polsce kojarzy się jednak tylko z Isaurą.

Thalía to jedna z najbardziej rozpoznawalnych meksykańskich gwiazd. Urodziła się 26 sierpnia 1971 r., a w 1994 r. podbiła polską publiczność jako Marimar w telenoweli o tym samym tytule. Następnie zagrała także w popularnych w Polsce "Marii z przedmieścia" i "Rosalindzie". Rozpoczęła też karierę wokalną - sprzedała na całym świecie ponad 40 milionów płyt.

Leticia Calderon, czyli Esmeralda. Aktorka urodziła się 15 lipca 1968 roku w Guaymas, w Meksyku. Rola w "Esmeraldzie" (1997) przyniosła jej popularność na skalę światową. Gościła także w Polsce. Po hitowej telenoweli zagrała później jeszcze w serialach: "Daniela i przyjaciele" (1999), "Labirynt namiętności" (1999) i "Prawdziwa miłość" (2003).

Gabriela Spanic popularność w Polsce zdobyła dzięki podwójnej roli w serialu "Paulina" (1998), który był emitowany w 120 krajach na świecie. Ta wenezuelska aktorka urodziła się 10 grudnia 1973 r. Rola nikczemnej Paoli i zdolnej do poświęceń Pauliny uczyniła z niej wielką gwiazdę. Po takim sukcesie, zagrała jeszcze w telenowelach: "Porywy serca" i "Virginia". W ostatnim czasie mogliśmy ją także oglądać w "Kobiecie ze stali".

Natalia Oreiro, czyli niekwestionowana gwiazda telewizji, filmu i muzyki. Urodziła się 19 maja 1977 r. w Montevideo (Urugwaj), a sławę przyniosła jej oczywiście rola Milagros w "Zbuntowanym aniele" (1998). Drzwi do wielkiej kariery otworzyły się na oścież. Oglądać ją mogliśmy w kolejnych produkcjach: "Kachorra to ja" i "Jesteś moim życiem". Nagrała też kilka płyt, w tym "Natalia Oreiro", "Tu veneno" i "Turmalina", które cieszyły się popularnością także w Polsce. W 2013 r. zagrała w filmie "Anioł Śmierci", za który została doceniona licznymi nagrodami.

Victoria Onetto zagrała przyjaciółkę Milagros w "Zbuntowanym aniele", Linę. Urodziła się w 1973 r. w Buenos Aires. Do tej pory grwa w latynoskich produkcjach.

Irán Castillo to aktorka z telenoweli "Paloma" (1998). Urodzona 4 stycznia 1977 r. w Veracruz, w Meksyku artystka zagrała wtedy 18-letnią dziewczynę, która wraz z dziadkiem mieszkała i pracowała w cyrku.

W "Palomie" zagrała też Nailea Norvind, która pojawiała się w wielu telenowelach, głównie jako czarny charakter. Urodziła się 16 lutego 1970 roku w mieście Meksyk. Znana jest m.in. z takich seriali jak: "Przyjaciółki i rywalki", "W niewoli uczuć", "Serce z kamienia", "Zbuntowani", "Nie igraj z aniołem" i "Otchłań namiętności".

Aracely Arámbula zdobyła popularność za sprawą telenoweli "W niewoli uczuć" (2000). Urodziła się 6 marca 1975 r. w Chihuahua, w Meksyku. Po kilkuletniej przerwie, ponownie pojawiła się na małym ekranie w 2009 r. w serialu "Dzikie serce". Obecnie gra jedną z głównych ról w telenoweli "Los Miserables".

Ludwika Paleta urodziła się 29 listopada 1978 r. w Krakowie, jest córką muzyka Zbigniewa Palety i Barbary Paciorek. Popularność przyniosły jej takie seriale jak: "Maria z przedmieścia" (1995), "Przyjaciółki i rywalki" (2001), "Córka przeznaczenia" (2003) i "Serce z kamienia" (2004-2005).

Adamari López
urodzona 18 maja 1971 r. w Humacao (Portoryko) znana jest przede wszystkim z roli Ofelii w "Przyjaciółkach i rywalkach" (2001). Wcześniej mogliśmy ją oglądać w telenoweli "Camila" (1998).

Susana González to meksykańska aktorka urodzona 2 października 1973 r. W Polsce głównie znana z telenowel: "María Isabel" (1997), "Miłość i nienawiść" (2002), "Biały welon" (2003), "Zakazane uczucie" (2011).


ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 17 listopad 2015         0 Komentarzy · 348 Czytań · Drukuj
 
 
Powtórka "Niewinnej intrygi"
Informację


Jeszcze w tym miesiącu TVN Fabuła przypomni telenowelę "Niewinna intryga" z Lisette Morelos, Sebastianem Zuritą i Christian Bach w rolach głównych. Emisja od 17 listopada w dni powszednie o godz. 7:00.
Dodał:  Wiola dnia 16 listopad 2015         0 Komentarzy · 377 Czytań · Drukuj
 
 
„Królowa Południa” nie dla Wenezueli
Newsy


Wenezuelski Conatel nakłada cenzurę na amerykańską telenowelę „Królowa Południa” z Kate del Castillo.

Kilka dni przed premierą „Królowej Południ” w Wenezueli Narodowa Komisja Telekomunikacji Conatel skierowała do DirecTV, operatora telewizji cyfrowej, nakaz wycofana spotów promujących amerykańską telenowelę oraz emisję tej i innych produkcji z gatunku narconovelas. W wyjaśnieniach podano, iż „gloryfikuje ona życie osób zamieszanych w handel narkotykami i promuje antywalory działających ze szkodą dla wenezuelskich rodzin”.

To nie pierwszy raz, gdy w Wenezueli z powodu cenzury zostaje wycofana emisja seriali o podobnej treści. W 2010 roku Venevision i Televen zostały zmuszone do zdjęcia z anteny dwóch narconovel: „Rosario Tijeras” i „El capo”.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 listopad 2015         0 Komentarzy · 315 Czytań · Drukuj
 
 
„Esperanza mía” wkrótce w polskiej telewizji
Premiery w Polsce


Argentyński przebój telewizyjny „Esperanza mía” z Lali Espósito i Mariano Martínezem wkrótce w polskiej telewizji.

W nadchodzących miesiącach wielbicieli romantycznych historii czeka powiew świeżości. Jak spieszą donieść argentyńskie portale internetowe Telewizja Polsat nabyła prawa do emisji argentyńskiej telenoweli „Esperanza mía” z Lali Espósito i Mariano Martínezem w rolach głównych. Podczas ostatnich targów telewizyjnych Mipcom 2015 w Cannes produkcja Dori Media i Pol-ka Producciones zainteresowała także kupców z Hiszpanii, Izraela, Boliwii czy Indonezji.

Niewątpliwym atutem zwiększającym szansę na sprzedaż telenoweli „Esperanza mía” jest jej wielki sukces w Argentynie. Od początku emisji (kwiecień br.) na kanale El trece osiąga wyniki oglądalności na poziomie 16.4 punktów (20% SHR) i jest absolutnym liderem pośród rodzimych produkcji. Krytyka ochrzciła ją mianem „telenoweli familijnej”, łączącej elementy dramatu, komedii i musicalu. W maju na rynku muzycznym pojawiła się ścieżka dźwiękowa z piosenkami w wykonaniu aktorów z programu. Dwa miesiące później powstał także musical – „Esperanza mía, el musical” – oparty na scenariuszu telenoweli, w którym udział wzięli jej protagoniści oraz część obsady. Spektakl obejrzało już ponad 100 tysięcy widzów i planowane są kolejne występy.

„Esperanza mía” opowiada losy Julii, młodej dziewczyny, która staje się posiadaczką dowodów przeciwko właścicielom potężnej fabryki, w której pracowała jej matka. Ścigana przez ludzi, którym nie jest na rękę, by prawda o ich niewłaściwych działaniach wyszła na jaw, ucieka do Buenos Aires i zaszywa się w klasztorze. Dla własnego bezpieczeństwa przebiera się na nowicjuszkę i przyjmuje nową tożsamość. Jeszcze w trakcie ucieczki poznaje i zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Tomasie, który jak się później okazje, jest klerykiem, a do tego pochodzi z rodziny właścicieli fabryki, którzy wywrócili jej życie do góry nogami.ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 listopad 2015         0 Komentarzy · 367 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Za głosem serca" odc. 99-119
Streszczenia odcinków


Odcinek 99

José Luis zostaje zawieszony w swoich obowiązkach przez kapitana Robledo. Refugio uważa, że to niesprawiedliwe. José Luis wyjaśnia mu, że musi odpowiedzieć za to, że pomógł Alejandrowi. Ponieważ nie chce, by Montserrat dowiedziała się prawdy, prosi Dimitria, żeby wmówił siostrze, że został ukarany za to, że spiskował przeciwko jej mężowi. Pedro ostrzega Nadię i Víctora, by nie próbowali robić niczego za jego plecami i, dla własnego dobra, zapomnieli o rozmowie z Samuelem.

Alejandro wyjaśnia Gracieli, że José Luis stoi po jego stronie, ale próbuje to ukryć przed Montserrat. Montserrat prosi kapitana Robledo, żeby prześwietlił Pedra Medinę. Zdradza mu także, że Joaquín Aréchiga napisał przed śmiercią list, który dostał się w ręce Maríi, a następnie został spalony przez Pedra lub José Luisa. Ezequiel z trudem zaciska pięści, gdy Pedro oznajmia mu, że Adolfo zajmie jego stanowisko, jeśli wygra wybory. Rozjuszony grozi swojemu rywalowi, że prędzej go zabije, niż pozwoli mu zasiąść na fotelu burmistrza.

Sandro wręcza Pedrowi dwa testamenty Benjamína Almontego wykradzione przez Fabiolę. José Luis tłumaczy się Alejandrowi, że kapitan Robledo odsunął go od sprawy i wyłączył z obowiązków w marynarce. Zawiadamia go także, że wkrótce odzyska wolność i prosi, by podczas przesłuchania zeznał, że chciał zwrócić pieniądze Samuela, ale on postanowił je spalić. Pedro wpada w złości, gdy kapitan Robledo oznajmia mu, że Alejandro zostanie zwolniony z aresztu.

Odcinek 100

Alejandro prosi mecenasa Cerverę, żeby zajął się sprawą José Luisa, ale tak by ten o niczym się nie dowiedział. Dzieli się z nim także swoimi obawami, iż Fabiola i Sandro wymieniają z Pedrem informacje na jego temat. Prawnik mówi mu, że słusznie nie ufa Fabioli, albowiem dobrze ją zna i wie, że potrafi przysporzyć problemów. Rosario uspokaja ojca Anselma, że Alejandro nie żywi do niego urazy za historię z listem.

José Luis wmawia żonie, że otrzymał przepustkę i spędzą razem kilka najbliższych dni. Kobieta angażuje do pomocy przy organizowaniu ślubu Esmeraldy i Refugia. Graciela namawia Adolfa, żeby rozkochał w sobie Josefinę i uwolnił Dimitria od małżeństwa z brzydulą, bo ma wobec niego inne plany. Ezequiel oznajmia Gracieli, że pragnie poślubić Carlotę i proponuje, że zajmie się utrzymaniem ich obu. Graciela bez wahania przyjmuje od mężczyzny czek.

Alejandro opuszcza areszt. Montserrat i Rosario wychodzą po niego. Pedro zawiadamia Sandra i Fabiolę o uwolnieniu Alejandra. Nakazuje im schować z powrotem do sejfu Alejandra testamenty jego ojca – jeden prawdziwy i jeden fałszywy. Angélica i Amelia wręczają Esmeraldzie suknię ślubną i oznajmiają jej, że jeszcze tego samego dnia odbędzie się jej ślub z Refugio. Dziewczyna ze łzami w oczach okazuje im swoją wdzięczność.

Odcinek 101


Dimitrio uprzedza żonę, żeby się przyszykowała, bo zabiera ją na ślub Refugia. Graciela próbuje dokuczyć synowej i mówi jej, by nigdzie nie szła, bo tylko przyniesie wstyd Dimitriowi. Carlota podnosi Josefinę na duchu i proponuje jej swoją pomoc. Sandro umawia się z Gracielą w restauracji. Mężczyzna wytyka kobiecie, że jej syn doprowadził Josefinę i jej brata Tomása do bankructwa. Refugio złości się, gdy jeden z kolegów z marynarki naśmiewa się z zawodu jego żony. Ponieważ ten nie przestaje mu docinać, w końcu traci panowanie nad sobą i uderza złośliwca. José Luis musi interweniować. Montserrart i Alejandro cieszą się szczęściem Angéliki i José Luisa. Montserrart przyznaje, że jest jej przykro, że Angélica nie wie, że jej mąż został wydalony z szeregów marynarki.

Odcinek 102

Angélica prosi Montserrat, żeby złożyła jej wizytę, bo ma jej coś ważnego do powiedzenia. Podczas wesela Josefina nakrywa męża na pocałunku z Virginią. Dimitrio próbuje się tłumaczyć, ale ona nie chce go słuchać i zapowiada, że mu tego nie wybaczy. José Luis i Angélica opuszczają przyjęcie. Angélica żałuje, że nie zatańczyła z mężem i obawia się, że przed śmiercią nie zdąży zrobić wszystkiego, co zaplanowała.

Montserrat i Alejandro rozmawiają na temat tego, co zrobił Dimitrio. Oboje łudzą się, że to Virginia pocałowała Dimitria, a nie na odwrót, i że Josefina wybaczy mężowi. Następnego dnia Graciela próbuje dowiedzieć się od Josefiny, co zaszło między nią a Dimitriem. Alejandro wyznaje matce, że nie może wyzbyć się zazdrości o José Luisa. Víctor zawiadamia Alejandra o pożarze w gabinecie mecenasa Cervery. Montserrat przychodzi na umówione spotkanie z Angélicą do jej domu. Drzwi otwiera jej José Luis…

Odcinek 103

Alejandro dowiaduje się od Víctora, że mecenas Cervera zginął w pożarze, a wraz z nim przepadły wszystkie dokumenty. José Luis nie dopuszcza Montserrat do Angéliki. Czyni jej wyrzuty, że wymyśla preteksty, by się z nim widywać. Montserrat broni się, a przed wyjściem prosi go, żeby przekazał żonie, że oczekuje jej w swoim domu.

Fabiola odwiedza Angélikę, żeby powspominać dawne czasy. Umierająca kobieta prosi przyjaciółkę, by zadbała o José Luisa, gdy jej już zabraknie. Adolfo składa wizytę Josefinie i przynosi jej różę. Kobieta odkrywa, że to nie mąż, a jego przyjaciel każdego dnia obdarowywał ją pachnącym kwiatem na dowód swojej miłości. Alejandro prosi Montserrat, żeby towarzyszyła mu, gdy będzie składał kondolencje rodzinie zmarłego prawnika.

Pedro poleca Ezequielowi wypytać ojca Anselma o list pożegnalny Joaquína. Ksiądz zapiera się, że nie zdążył zapoznać się z jego treścią. Sandro wykorzystuje okazję i zasypuje go pytaniami o pochodzenie Alejandra. Amelia uprzedza Prudencię, że lekarz daje Angélice nie więcej niż kilka dni życia. Angélica wyznaje matce chrzestnej w sekrecie, że kupiła na własność bar, w którym tańczyła Esmeralda. Pedro informuje ojca Anselma o śmierci mecenasa Cervery. Podkreśla także, że ksiądz jest jedynym żywym świadkiem podpisania ostatniej woli Benjamína Almontego.

Odcinek 104

José Luis przychodzi do domu Esmeraldy i Refugia, żeby ulżyć sobie w cierpieniu, jakie dostarcza mu widok umierającej żony. Wyznaje, że kiedy stracił Montserrat, żył nadzieją, że w końcu ją odnajdzie i odbierze Alejandrowi, ale z Angélicą jest inaczej. Ezequiel i Carlota ogłaszają swój ślub. Montserrat i Alejandro składają im gratulacje. Dziewcznya podpowiada ciotce, żeby nie spieszyła się z decyzją, ale ona odpowiada, że w jej wieku nie ma już na co czekać.

Josefina wyprowadza się od męża i dogaduje się z bratem. Chce czym prędzej opuścić Agua Azul, bo ma dość bycia niedocenianą i szkalowaną za swoją urodę. Nadia oznajmia Montserrat, że nie zamierza urodzić dziecka Víctora i zdecydowała się na aborcję. Pedro rozkazuje Adolfowi zabić ojca Anselmo i nie obchodzą go jego kontrargumenty. Żąda także zobaczyć dowód, iż go nie oszukał. Dimitrio szuka Josefiny w jej domu, ale służąca nie chce go wpuścić. Tomás wychodzi do szwagra, by powiedzieć mu, że Josefina nie chce go widzieć i wyjeżdża z miasta.

Odcinek 105

Macario zabiera ojca Anselmo do swojego domu. Zwierza mu się, że chce poślubić Domingę, jak tylko odłoży trochę pieniędzy, a gdy już to zrobi, zamierza poprosić Alejandra, żeby pozwolił im wrócić na hacjendę. Adolfo przychodzi do księdza i chce go zabrać do miejsca, w którym ukrył Maríę. Wyjaśnia mu, że dziewczyna została mocno pobita przez Pedra, gdy ten usiłował zmusić ją do wydania listu pożegnalnego Joaquína, jedynego dowodu niewinności Alejandra.

Víctor zazdrości Alejandrowi szczęścia u boku żony i córki, i wyznaje, że planuje zabrać Nadię z dala od Pedra, by mogli rozpocząć nowe życie razem. Montserrat towarzyszy Nadii podczas wyjazdu do stolicy. Tuż przed zabiegiem podejmuje desperacką próbę odwiedzenia przyjaciółki od zamiaru dokonania aborcji.

Ojciec Anselmo domyśla się, że Adolfo go okłamał. Wtedy ten sięga po pistolet i mierzy z niego do księdza. Graciela mówi Carlocie, że Josefina przez cały czas ich okłamywała, albowiem róże, które otrzymała każdego dnia, nie były prezentem od Dimitria tylko od Adolfa. Nazywa dziewczynę hipokrytką oraz wyraża nadzieję, że jej syn przejrzy na oczy i ją zostawi.

Odcinek 106

Adolfo zanosi Pedrowi pudełko z dowodem wykonanego rozkazu zabicia ojca Anselma. Mężczyzna reaguje z obrzydzeniem na jego zwartość i dodaje, że sygnet zdjęty z jego palca w zupełności by go przekonał. Nadia wyznaje Víctorowi, że jest w ciąży i chciała dokonać aborcji. On złości się, że podjęła tak ważną decyzję bez uprzedniego zapytania go o zdanie. Nadia wyjaśnia mu swoje powody i prosi, by więcej się nie spotykali.

Sandro dzieli się z Pedrem swoimi obawami w sprawie podważenia testamentu Benjamína Almontego. Burmistrz zapewnia, że ma nad wszystkim kontrolę, a przy okazji przedstawia Adolfa, swoją prawą rękę, i mówi, że wiąże z nim wielkie nadzieje. Dimitrio cierpliwie wyczekuje Josefiny, żeby wyjaśnić jej, co naprawdę zdarzyło się podczas ślubu Refugia i Esmeraldy. Tomás uprzedza siostrę, zanim do niego wyjdzie, by nie dała się oszukać kłamstwom męża.

Pedro spotyka się z zaprzyjaźnionym sędzią, by omówić z nim sprawę Alejandra. Insynuuje, że ten jest oszustem i opowiada mu historię jego matki, byłej więźniarki, skazanej za popełnienie zabójstwa. Wyjaśnia mu, że kobieta zabiła swojego kochanka, Jacinta, po tym jak Benjamín dowiedział się o ich romansie.

Odcinek 107

Josefina pojmuje, że jej prawdziwym problemem była samoakceptacja. Po tym jak mąż wyznał jej miłość, zapłakana wraca do domu i prosi brata, by oddał jej pieniądze, bo chce odbyć samotną podróż. Montserrat i Alejandro przychodzą pożegnać się z Angéliką. Ona przyjmuje ich w swojej sypialni i prosi, żeby przestali żywić urazę do José Luisa, który ostatecznie chce im tylko pomoc. Dimitrio wspomina jak wyparł się przed Virginią i Amelii miłości do Josefiny.

Víctor wyznaje Macario, że Nadia spodziewa się jego dziecka oraz że planują wspólną ucieczkę z Agua Azul, w tajemnicy przed Pedrem. Po powrocie do domu Alejandro i Montserrat dowiadują się od Domingi, że Rosario została zabrana do sądu w celu złożenia zeznań. Kobieta nie potrafi udzielić im więcej szczegółów. Alejandro przychodzi do sądu z zamiarem zabrania matki, ale z polecenia Pedra Mediny sędzia nie dopuszcza go do śledztwa. Alejandro zwraca się bezpośrednio do Pedra z pytaniem o to, dlaczego tak mocno go nienawidzi, ale ten unika odpowiedzi. Angélica prosi José Luisa o ostatni pocałunek i umiera w jego ramionach.

Odcinek 108

Angélica kona w ramionach męża. José Luis rozpacza nad ciałem zmarłej żony i wspomina ich wspólnie spędzone chwile. Następnie opuszcza sypialnię, by poinformować rodzinę Angéliki o jej śmierci. Amelia przysięga sobie, że usunie Montserrat z życia José Luisa.

Rosario jest przesłuchiwana przez zaprzyjaźnionego sędziego Pedra Mediny w sprawie pokrewieństwa jej syna Alejandra z Benjamínem Almonte. Adolfo uprzedza Ezequiela o planach Pedra. Alejandro zabiera matkę do domu, a następnie otwiera sejf, by wyciągnąć z niego testament ojca, w którym ten mianował go jedynym spadkobiercą swojej fortuny.

Tomás wręcza Gracieli czek na obiecaną sumę, jaką zgodził się zapłacić w zamian za pomoc w rozdzieleniu Josefiny z jej mężem. Dimitrio nakrywa ich i doznaje szoku. Najpierw czyni wyrzuty matce, a później zwraca się z pretensjami do szwagra. Na odchodne wymierza mu cios pięścią w twarz.

Odcinek 109

Kapitan Robledo mówi Prudencii, że nie może bardziej pomóc José Luisowi ponad to, że opóźnił jego aresztowanie, by mógł pożegnać żonę. Pedro uderza Víctora, gdy ten wtrąca się do jego kłótni z żoną. Następnie zakazuje Nadii widywać się z kochankiem i proponuje, że znajdzie innego mężczyznę, który ją zapłodni. Fabiola przychodzi na czuwanie przy zmarłej Angélice, by złożyć kondolencję jej mężowi.

Graciela odwiedza José Luisa z zamiarem wypytania go o swoją przyszłość. On prosi kobietę, by uszanowała jego żałobę i cierpliwie czekała na jego odpowiedź. Następnie wsiada na łódkę, wynajętą przez Esmerladę i Refugio, i wypływa w morze, by spełnić ostatnią wolę Angéliki o wysypaniu jej prochów do wody. Esmeralda proponuje mu, żeby skorzystał z okazji i uciekł, ale on odmawia. Po powrocie kapitan Robledo i jego ludzie czekają na niego z nakazem aresztowania.

Odcinek 110

Ezequiel zakrada się do gabinetu Pedra i znajduje na jego komputerze nagranie wideo ze sceną stosunku jego żony i jej kochanka. Chwilę później pojawia się Pedro i obaj mężczyźni mierzą do siebie z broni. Dimitrio i Montserrat proszą matkę, żeby uprzedziła Sandra o planach Pedra i Fabioli. Graciela zgadza się im pomóc, choć sama podważa wiarygodność słów Rosario o prawdziwym pochodzeniu Alejandra.

Refugio odwiedza José Luisa w więzieniu. Graciela umawia się z Sandrem w restauracji. Podczas spotkania daje mężczyźnie jasno do zrozumienia, że nie pozwoli ograbić córki i zięcia z majątku. Sandro przekonuje się, że pogłoski o tym, że Graciela wykorzystuje swoje dzieci dla własnych korzyści są prawdziwe i mówi jej to prosto w twarz. Graciela obraża się i ostrzega Sandra, żeby uważał na słowa, bo zyska w niej niebezpiecznego wroga.

Odcinek 111

Żołnierze marynarki naśmiewają się z Refugio, mówiąc obraźliwe komentarze o jego żonie. Jeden z nich pyta go, ile pieniędzy potrzebuje, żeby wykupić usługi Esmeraldy. Refugio nie potrafi się dłużej opanować i wszczyna jatkę. Víctor tęskni za Nadią i szuka sposobu na spotkanie z nią. Pedro pojawia się na inauguracji „La Escondida” i chce się dosiąść do stołu, przy którym siedzi Alejandro, ale ten odmawia mu miejsca.

Nadia prosi Adolfa o pomoc w ucieczce. On załamuje ręce i wyjaśnia jej, że Pedro polecił zainstalować kamery, żeby mieć ją pod stałą kontrolą. Kobiecie udaje się skontaktować z Montserrat. Zdesperowana wyznaje przyjaciółce, że znalazła się w pułapce zastawionej przez męża, który przez cały czas ją inwigilował, także podczas rozmów i spotkań z Víctorem. Montserrat obiecuje, że zorganizuje pomoc. María pojawia się na scenie w „La Escondida”, w zastępstwie za inną tancerkę, i próbuje zwabić Alejandra zmysłowym tańcem…

Odcinek 112

Montserrat przyjeżdża do domu Nadii. Adolfo umożliwia jej wejście do środka. Nadia wita przyjaciółkę serdecznym uściskiem, choć przeraża ją myśl, że Pedro może w każdej chwili wejść i je zaskoczyć. Razem z Montserrat próbują uśpić strażników kawą z domieszką środków nasennych. Víctor odkrywa ich zamiary i zatrzymuje Montserrat, mierząc do niej z pistoletu. Nadia powstrzymuje go i wszczyna awanturę. Montserrat wykorzystuje chwilę nieuwagi Pedra i uderza mężczyznę w tył głowy. Następnie wzywa na pomoc Alejandra. Ten rozkazuje im odejść, a sam zostaje w domu Pedra i czeka aż ten odzyska przytomność, by się z nim rozmówić.

Nadia i Montserrat odkrywają, w jaki sposób Pedro zdobywał informacje, żeby zaszkodzić Alejandrowi. Pedro chce się zemścić na Alejandrze i zwraca się do Graceli z prośbą, by zeznawała w sądzie przeciwko zięciowi. Kiedy ona odmawia, powołując się na dobro córki, grozi że ją też wsadzi do więzienia oraz przypomina jej, że ma wobec niego niespłacony dług.

Jeden z żołnierzy chwali się przed Refugiem, że jako pierwszy wsunął banknot na pięćdziesiąt pesos w biust jego żony. Ten wpada w złość i uderza kompana. Obecny z nim Dimitrio włącza się do bójki. Graciela podważa zeznania Rosario o porywczym charakterze Benjamína i oświadcza, że wobec niej zawsze zachowywał się jak na dżentelmena przystało. Dodaje również, że jej kochanek mógł zostać otruty i, podpuszczana przez Pedra, wskazuje Alejandra jako potencjalnego winowajcę.

Odcinek 113

Nadia i Víctor opuszczają dom Alejandra. Pedro domaga się od Adolfa zwrotu testamentu Benjamína. Chłopak odmawia i wyjaśnia, że to jego jedyna gwarancja, że nic mu nie zrobi. Graciela proponuje Sandrowi połączenie sił, ale chce mieć swój udział w zyskach. María odwiedza José Luisa w więzieniu, żeby powiedzieć mu, że jego ukochana Montserrat naraziła się Pedrowi i tym razem nie będzie mógł jej ocalić. Montserrat pomaga Carlocie w wyborze sukni ślubnej.

José Luis dopytuje się Claudia o cenę, jaką musiałby zapłacić za jeden dzień wolności. Mężczyzna zgadza się wpuścić do celi Refugio na jego miejsce w zamian za sowitą zapłatę. Sędzia informuje Alejandra, że testament jaki złożył przed nim jest fałszywy. Chwilę później pojawia się Pedro, by oznajmić, że Benjamín został otruty, a badania DNA na ustalenie pokrewieństwa mężczyzny z Alejandrem dały wyniki negatywny.

Odcinek 114

Alejandro wraca do domu i mówi matce, że muszą uciekać, bo wyniki badań DNA wykazały, że nie jest synem Benjamína. W dodatku okazało się, że stary Almonte został otruty, a on jest głównym podejrzanym. José Luis przychodzi do Alejandra, żeby uprzedzić go o planach Pedra. Kiedy dowiaduje się o jego problemach, oferuje mu pomoc w zorganizowaniu ucieczki z Agua Azul.

Po powrocie na hacjendę Graciela informuje córkę, że jej mąż niebawem straci nazwisko i trafi z powrotem do więzienia, a jej małżeństwo zostanie anulowane. María kontynuuje swój plan pozbycia się rywalki i przez uchylone drzwi strzela do Montserrat prosto w pierś. Alejandro szuka ojca Anselma w jego domu. Kiedy nie zastaje go w środku i widzi, że wszystkie kury z zagrody pozdychały z głodu, domyśla się najgorszego.

Pedro uprzedza Víctora, że policja zmierza w jego kierunku z nakazem doprowadzenia Nadii z powrotem do męża, żywej lub martwej. Alejandro prosi ich, żeby zaczekali z ucieczką, aż przybędzie Montserrat, ale Víctor odmawia z obawy o Nadię i ostrzega przyjaciela, że jeśli natychmiast nie uciekną, wszyscy zginą…

Odcinek 115

Alejandro prosi Víctora, żeby pożyczył mu swój telefon, bo chce zadzwonić do José Luisa, żeby zapytać o Montserrat. Ten zgadza się spełnić jego prośbę dopiero, gdy znajdą się w powietrzu. Patrol policji próbuje zatrzymać awionetkę, którą uciekają Alejandro, Víctor i Nadia. Ezequiel strzela do wprawionej w ruch maszyny.

Alejandro dowiaduje się od Gracieli, że Montserrat jest umierająca. Teściowa obarcza go winą za stan córki i rozkazuje, by więcej nie wracał do Agua Azul. Chwilę później wewnątrz awionetki rozlega się alarm. Pilot uświadamia ich, że tracą wysokość…

Porucznik Renteria postanawia odwiedzić José Lusa w jego celi. Jest zdumiona, gdy zastaje w środku Refugia. Kapitan Robledo przyjeżdża do szpitala i spotyka José Luisa. Ten wyjaśnia mu, że dowiedział się o planowanym zamachu na życie Montserrat i podjął desperacką próbą ratunku. Pedro zawiadamia Fabiolę, że sędzia wyda wyrok o jaki zabiegali i wkrótce Alejandro zostanie aresztowany, a cały majątek Benjamína Almontego trafi w jej ręce.

Odcinek 116

Esmeralda nie pozwala Maríi na kolejny występ w „La escondida”. Ta zarzuca jej, że obleciał ją strach, że zwabi do siebie więcej klientów. Montserrat odzyskuje przytomność po operacji i myśli, że to José Luis do niej strzelał. Dimitrio wyprowadza ją z błędu. Montserrat i Rosario dowiadują się, że Alejandro zginął w wypadku lotniczym razem z Víctorem i Nadią. Adolfo dowiaduje się o śmierci siostry i przekazuje wiadomość Maríi. Pedro cieszy się ze śmierci żony, choć próbuje to ukryć pod miną zatroskanego męża.

Mija kilka miesięcy. Admirał Robledo mówi José Luisowi, że wydał rozkaz zakończenia poszukiwań ciał Alejandra i pozostałych pasażerów awionetki, bo uznał, że te spoczywają już na dnie morza. José Luis prosi go o pomoc w odzyskaniu pieniędzy, jakie dostał od Montserrat, by mógł je zwrócić. Dzięki nim ona mogłaby kupić sobie dom i rozpocząć własną działalność.

Amelia odczytuje sfałszowany list Joaquína, w którym ten wydaje Alejandra – rzekomo swojego jedynego wspólnika. Kobieta szuka Pedra, żeby poskarżyć mu się, że zaufała mężczyźnie, który był nikim, a do tego okrył hańbą jej nazwisko. Pedro pociesza ją i insynuuje, że wyszła za mąż za niewłaściwego człowieka.

Odcinek 117

Fabiola rozpacza z powodu śmierci Alejandra. Sandro radzi jej odstawić na bok sentymenty, albowiem uważa, że to najlepsze, co mogło ją spotkać. W przeciwnym razie mogłaby nigdy nie dostać spadku po Benjamínie.

Refugio namawia José Luisa, żeby wykorzystał nadarzającą się okazję i odzyskał Montserrat. Graciela prosi Carlotę o pieniądze na swoje utrzymanie. Szwagierka nagabywa ją do poszukania pracy i odmawia udzielić jej pożyczkę, pod warunkiem, że sprzeda jej swój dom. Dimitrio informuje Montserrat, że José Luis wychodzi na wolność.

Refugio prosi Esmeraldę, żeby odebrała José Luisa z więzienia, bo jego wzywają służbowe obowiązki. Macario i Dominga okazują wdzięczność Montserrat za to, że pomogła im po śmierci Alejandra. Esmeralda skarży się Zulemie, że czuje się gruba z powodu ciąży i chciałaby już urodzić, chociaż do rozwiązani zostały jeszcze trzy miesiące. Fabiola zapowiada Amelii, że spełni ostatnie życzenie jej córki i zaopiekuje się José Luisem…

Odcinek 118

Graciela żąda od Fabioli połowę spadku po Benjamínie w ramach zapłaty za pomoc w obaleniu jego testamentu. Fabiola odpowiada, że prosi o zbyt wiele i nie daje jej ani jednego peso. José Luis opuszca więzienie i jego pierwszym życzeniem po wyjściu na wolność jest zobaczenie się z Montserrat.

Carlota gratuluje Amelii z powodu udanego przyjęcia z okazji mianowania Pedra nowym gubernatorem Agua Azul. Kobieta chwali desery przygotowane przez Montserrat i mówi, że współczuje jej, że była żoną takiego łotra jak Alejandro. Esmeralda pomaga José Luisowi w wyborze ubrania, żeby mógł zaimponować Montserrat swoim wyglądem.

Refugio, Dimitrio i Mónica przygotowują dla José Luisa przyjęcie powitalne. Montserrat zamierza spotkać się z José Luisem i tłumaczy Rosario, że chce wyjaśnić z nim sprawy z przeszłości. Ona przestrzega ją, by dla własnego dobra trzymała się od niego z daleka. Montserrat idzie do kawiarni, gdzie wkrótce zjawia się José Luis.

Odcinek 119

Fabiola przychodzi do domu Refugia, żeby przywitać José Luisa. Wkrótce zjawia się tam także admirał Robledo. José Luis wraca do domu, w którym mieszkał razem z Angéliką. Widok starych mebli, teraz przykrytych prześcieradłami, oraz fotografie zmarłej żony przywołują w jego pamięci wspomnienia, które wprawiają go w smutek.

Macario pyta Domingę, czy dobrze zrobił, że powiedział Montserrat, że Alejandro ufał José Luisowi na tyle, że powierzył jej doprowadenie jej do miejsca spotkania, z którego mieli razem uciec. Carlota namawia Montserrat, żeby dała Jose Luisowi i sobie szansę. Montserrat uważa, że w ten sposób zdradziłaby męża. José Luis składa wizytę Gracieli z zamiarem poproszenia jej, by przeszkadzała mu w odzyskaniu Montserrat.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 listopad 2015         0 Komentarzy · 422 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Santa Diabla" odc. 93-98
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 93

Franco zmusza Begoñę, żeby pilnie ściągnęła córkę do swojego domu. Kobieta próbuje skontaktować się z Santą, ale ta nie odbiera telefonu. Iván kupuje dom dla siebie i dla Victorii. Francisca zostaje doprowadzona przez Elisę na konfrontację z Diablą. Próbuje przekupić ją sowitą zapłatą. Santiago zostaje pobity przez Franka, gdy przychodzi do Santy. Diabla chce zabić Franciskę, ale pojawia się Santa i udaremnia jej dokonanie zabójstwa. Santiago uwalnia Willy’ego i wysyła go po pomoc. Santa wraca do domu i zastaje w nim swojego przyszłego męża. Inés słyszy jak Francisca zwierza się ojcu Miltonowi, że Santa porwała ją i próbowała zabić.

Odcinek 94

Santa strzela do Franco z nienaładowanej broni. Policja zjawia się w domu Pauli z zamiarem zatrzymania mężczyzny. Dochodzi do strzelaniny, w której ginie Cifuentes. Elisa zabiera Diablę na cmentarz, żeby pokazać kobiecie gdzie znajduje się jej nagrobek. Później zabiera ją do fryzjera i na zakupy, żeby odmienić jej wygląd. Inés włamuje się do domu Diabli. Humberto obiecuje Franco, że pomoże mu odzyskać wolność, jeśli zdradzi mi hasło do konta. Inés uprzedza Santę, że Diabla planuje zabić Franciskę. Diabla pojawia się w rezydencji Canów i przedstwia się jako najpilniej strzeżony sekret Franciski.

Odcinek 95

Inés dzieli się z Santiagiem swoimi podejrzeniami co do tego, że Santa maczała palce w śmierci George’a. Na dowód pokazuje mu jego telefon komórkowy. Diabla zmusza Franciskę, żeby sama powiedziała wszystkim prawdę. Grozi, że jeśli tego nie zrobi, wywoła skandal. Plany Liseth dotyczące odebrania ojcu Miltonowi spadku, jaki zapisała mu Hortensia, legną w gruzach, gdy ksiądz oznajmia jej, że zamierza oddać wszystkie pieniądze Arturowi. Santiago wypytuje Santę o śmierć George’a. Diabla oznajmia Canom, że postanowiła wprowadzić się do ich rezydencji, aby być bliżej rodzeństwa. Pancho znajduje ciało Franco w jego celi. Santiago uprzedza Begoñę, że jej córka została zabójczynią i wyraża zaniepokojenie jej zmianą…

Odcinek 96

Humberto łamie obietnicą daną Franco i pozwala, by został pogrzebany żywcem. Bárbara zezwala Ivánowi zająć się rehabilitacją Danieli. Santa wyjaśnia Santiagowi, że zabiła George’a w obronie własnej. Pancho zamierza umieścić Inés w szpitalu, żeby zapobiec kolejnym nieszczęściom. Santiago nakrywa Santę na pocałunku z Humbertem. Ojciec Milton sugeruje Arturowi, żeby prześwietlił Liseth. Jego zdaniem kobieta zmyśliła chorobę dziecka. Mara odkrywa plany Liseth dotyczące obrabowania Arturo z pieniędzy i uprzedza go o wszystkim. Inés postanawia ukryć się w piwnicy w domku, w którym więziono Willy’ego.

Odcinek 97

Alicia zaprasza rodzeństwo na wspólną kolację, żeby je lepiej poznać, jednak żadne z nich nie przychodzi. Santiago odnajduje Inés w piwnicy. Prosi Pancha, żeby wezwał do niej karetkę. Santa zwraca się do Humberta z prośbą o pomoc w odegraniu się na Inés za to, co zrobiła Willy’emu. Paula prosi Bárbarę o pieniądze na opłacenie pobytu Willy’ego w szpitalu. Santiago wyraża swoje niezadowolenie z faktu, że Santa i Humberto się zeszli. Alicia postanawia złożyć wizytę Willy’emu. Bárbara, Humberto, Santa i Paula otrzymują anonim. Begoña dowiaduje się, że ktoś zapłacił za leczenie Willy’ego. Do rąk Pancha trafia raport toksykologiczny substancji znalezionej w celi Franco Garcíi.

Odcinek 98

Bárbara odwiedza Willy’ego w szpitalu. Diabla przysłuchuje się ich rozmowie. Liseth spotyka się z mężczyzną, którego wynajęła do obrabowania Artura. Santa zapowiada matce, że dowie się, kto opłacił leczenie Willy’ego. Arturo i Mara opowiadają ojcu Miltonowi o wszystkim, co zrobili, żeby Liseth nie dostała pieniędzy Hortensii.

Pancho odkrywa, że Franco García został oszukany, po tym jak otwiera jego trumnę. Iván zabiera Víctorię do jej nowego domu. Santa zastaje Alicię w pokoju Willy’ego i zakazuje jej zbliżać się do niego. Iván dostrzega coś dziwnego u Victorii. Santa przychodzi do Humberta, żeby dowiedzieć się, czy to on pokrył koszty pobytu Willy’ego w szpitalu. Kiedy znajduje na jego biurku anonimowy list, wyciąga swój i pyta, co wie na ten temat.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 listopad 2015         0 Komentarzy · 317 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Kotka" odc. 54-61
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 54

Cichy poleca Damianowi ukryć rzeczy Agustína tak by ten nie mógł ich odnaleźć. Esmeralda wyjaśnia Virginii, że Cichy nie chce odpuścić jej rodzicom, bo zależy mu na oczyszczeniu nazwiska, które przekaże swojej zaginionej córce. Virginia uważa, że nazwisko odkupionego zemstą i nienawiścią nie jest żadną chlubą. Agustín zarzeka się przed synem, że nigdy nie ugnie się pod naciskami Cichego.

Virginia mówi Centavitowi, że Damián robi wszystko, co w jego mocy, by sąd przyjął jej zeznania. Gisela usiłuje przekonać Pabla do rzucenia Esmeraldy dla dobra jej i jego rodziców. Esmeralda zarzuca kobiecie, że chce ich rozdzielić, bo ma w tym własny interes. Pablo oświadcza Giseli, że kocha Esmeraldę i wyprasza ją. Garabato zmusza Inés do milczenia w sprawie śmierci Casimira. Esmeralda opowiada Jarochy o nieprzyjemnej rozmowie z Giselą.

Damián dochodzi do wniosku, że Mariano zamiast pomagać Pablowi, jeszcze bardziej mu szkodzi. Wytyka mu, że próbuje pogrążyć brata i dodaje, że na szczęście Pablo nie jest zdany tylko na niego. Agustín dostaje cholery, gdy dowiaduje się, że jego rzeczy zostaną wyniesione z domu, a on sam wkrótce może zostać eksmitowany. Inés namawia Garabata, żeby opuścił dzielnicę zanim jego kumple zaczną coś podejrzewać. Więźniowie wszczynają bunt, by zmusić dyrektora do negocjacji. Pablo nie chce brać udziału w ich rebelii i zostaje za to pobity. Agustín przychodzi do domu Cichego i prosi o rozmowę…

Odcinek 55

Cichy zapowiada Agustínowi, że nie spocznie dopóki nie odzyska wszystkiego, co zostało mu skradzione. Rozkazuje mu opuścić jego dom, jeśli nie chce zostać wyrzucony siłą. Agustín oświadcza, że wciąż ma dość sił, by toczyć z nim wojnę, ale to nie robi na Cichym żadnego wrażenia. Więźniowie biorą dyrektora placówki za zakładnika i domagają się przyspieszenia procedur sądowych. Esmeralda wślizguje się do więzienia i widzi jak Pablo jest wzięty na muszkę przed jednego z buntowników.

Pablo proponuje Cuco, żeby wypuścił zakładników, a on poprosi zaprzyjaźnionych adwokatów o poprowadzenie jego sprawy. Damián mówi Cichemu, że za dobę Centavito odzyska wolność. Esmeralda odwiedza Doménika i prosi go, by nie składał zeznań przeciwko Pablowi. Ostrzega go, że powie policji prawdę o tym, że się upił i próbował się do niej dobrać. Centavito odzyskuje wolność. Esmeralda poznaje Micaelę, żonę Doménika. Pojawia się Cichy i odradza córce naciskanie na Włocha. Lupe chce zeznawać przeciwko Doménikowi – żałuje, że mu pomógł, bo postępuje nieuczciwie i urkywał swoją żonę. Doménico grozi, że pośle go za kratki, jeśli zwróci się przeciwko niemu.

Cichy zapewnia Pabla, że wkrótce odzyska wolność i namawia go, by wyjechał gdzieś daleko. Pablo odpowiada, że jeśli ceną za wolność ma być odsunięcie się od Esmeraldy, to woli spędzić za kratkami resztę życia. Cichy wyjaśnia chłopakowi, że chciał jedynie wystawić go na próbę i swoją odpowiedzią przekonał go, że naprawdę kocha Esmeraldę. Daje mu swoje przyzwolenie na jej poślubienie. Mariano namawia brata, żeby przyznał się do winy i okazał skruchę, a otrzyma niższy wyrok. Pablo jest zdziwiony, że jego brat mówi mu coś zupełnie innego niż Cichy. Cichy wyznaje Esmeraldzie, że przekonał się, że Pablo, Mariano i Virginia całkowicie różnią się od swoich rodziców.

Odcinek 56

Damián i Mariano sprzeczają się o to, jak poprowadzić sprawę Pabla. Ten pierwszy zarzuca drugiemu, że umyślnie próbuje zatrzymać brata w więzieniu, bo ma ku temu jakiś powód. Esmeralda cieszy się na wieść, że sędzia przyjął wniosek Damiána i za kilka dni Pablo odzyska wolność. Fela chce poznać powody, dla których jej mąż zwleka z powiedzeniem Esmeraldzie prawdy o łączącym ich pokrewieństwie. Mężczyzna wyjaśnia, że wpierw chce oczyścić nazwisko i obiecuje, że wkrótce na powrót staną się rodziną.

Ojciec Rivas zgadza się udzielić ślubu Pablowi i pożycza mu swój telefon, żeby mógł zadzwonić do Esmeraldy i poprosić ją o rękę. Dziewczyna zgadza się bez namysłu, a następnie chwali się przed Felą, że wychodzi za mąż za ojca swoich dzieci. Micaela obiecuje Doménikowi, że zabierze go z powrotem do swojego miasteczka. Mariano namawia go, żeby zeznawał przeciwko Pablowi. Don Lupe nie zgadza się na taki obrót sprawy i uprzedza Włocha, że powie policji prawdę.

Mariano zawiadamia brata, że zeznania Doménika go pogrążą i ma przed sobą długie lata więzienia. Don Lupe przyznaje się, że sam Doménico rozkazał mu do niego strzelić. Cichy informuje Damiana i Esmeraldę, iż zeznania Doménika są sprzeczne, dlatego Pablo zostanie zwolniony z aresztu. Pablo cieszy się na widok Esmeraldy i dzieci. Mariano z zazdrością przygląda się szczęśliwej rodzinie brata. Pablo dziękuje Cichemu za jego pomoc i obiecuje, że poślubi Esmeraldę, bo jest kobietą jego życia. Mariano żali się Giseli, że jego starania o to, by Pablo nie wyszedł z więzienia poszły na marne. Gisela oświadcza, że jest gotowa odbić Pabla jego narzeczonej, a wtedy on będzie mógł wykorzystać szansę na zdobycie Esmeraldy…

Odcinek 57

Esmeralda rozgląda się za suknią ślubną. Pablo oznajmia Giseli, że odtąd będą ich łączyły jedynie sprawy zawodowe. Przy okazji wypomina jej to, w jaki sposób potraktowała Esmeraldę ostatnim razem. Rita ponownie wróży Esmeraldzie z kart. Nie ma dla niej dobrych wieści; przewiduje, że zostanie sama i bez dzieci.

Gisela próbuje przekonać Pabla, żeby zostali przyjaciółmi. Później zapewnia Lorenzę o tym, że doprowadzi do rozstania jej syna z Esmeraldą. Damián zawiadamia Lorenzę i Agustína o wydanym przez sąd nakazie eksmisji. Gisela wyciąga do Martínezów-Negrete pomocną dłoń.

Cichy postanawia wtajemniczyć Mercedes w swoje plany na wypadek gdyby spotkało go coś niedobrego. Virginia żali się Centavitowi, że rodzice nie chcą jej przygarnąć z powrotem. Mercedes i Jarocha nie pozwalają Pablowi zobaczyć narzeczonej w sukni ślubnej…

Odcinek 58

Doménico zwraca się z pretensjami do Rity o to, że przez cały go oszukiwała, żeby wyciągnąć od niego pieniądze. Kobieta broni się, mówiąc że to nie jej wina, że nie potrafił rozkochać w sobie Esmeraldy. Włoch próbuje ją udusić, ale Chácharas zjawia się w porę i powstrzymuje go.

Pablo oznajmia rodzicom, że za dwa dni weźmie ślub z Esmeraldą i prosi ich o błogosławieństwo. Gisela ponagla Mariana, żeby nie dopuścił do ożenku brata, ale ten rozkłada ręce po wcześniejszych porażkach. Esmeralda przez moment bierze Felę za swoją matkę, ale ona rozwiewa jej nadzieje, wypierając się prawdy.

Pablo przysięga Esmeraldzie, że nic ich już nie rozdzieli. Rita upiera się, że jej karty nie kłamią i Esmeraldzie nie jest pisane szczęście. Pablo prosi brata, żeby był świadkiem na jego ślubie. Gisela wyznaje Pablowi, że go kocha, ale on gardzi jej miłością. Mónica uprzedza Esmeraldę, żeby nie była taka pewna swojego ślubu…

Odcinek 59

Esmeralda skarży się Jarochy, że Mónica próbowała jej dokuczyć. Pablo przypomina Cichemu, że wciąż ma dług wobec Esmeraldy. Mężczyzna zobowiązuje się powiedzieć córce prawdę, gdy oczyści swoje nazwisko z hańby.

Fela wyznaje Mercedes, że lalka, którą nosiła ze sobą przez ostatnie lata, ocaliła ją przed śmiercią oraz podtrzymała nadzieję na odnalezienie córki. Podczas wystawy prac Pabla Gisela próbuje sprowokować Esmeraldę. Mariano chce jej pomóc i prosi Esmeraldę do tańca, a przy okazji prawi jej komplementy. Gisela wykorzystuje okazję, by pokazać Pablowi, że jego brat jest zakochany w Esmeraldzie.

Odcinek 60

Esmeralda i Pablo mają wypadek. Fela przeczuwa, że coś złego stało się jej córce. Jarocha i Mercedes starają się uspokoić kobietę, żartując sobie z jej domysłów. Cichy dowiaduje się o wypadku córki. Lekarz informuje go, że w przeciwieństwie do Pabla, stan dziewczyny jest ciężki i daje jej niewielkie szanse na przeżycie.

Mariano zarzuca Giseli, że to jej pragnienie udaremnienia ślubu Pabla i Esmeraldy ściągnęło na nich nieszczęście. Ona odpiera atak. Lorenza przekazuje Agustínowi wiadomość o wypadku Pabla i Esmeraldy. Ten pyta żonę, czy wybranka ich syna zginęła…

Odcinek 61

Jarocha zwierza się ojcu Rivasowi, że kocha Esmeraldę jak własną córkę i dlatego nie opuści szpitala, dopóki ona nie odzyska przytomności. Lekarz informuje Cichego, że wskutek wypadku doszło do poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego jego córki i nawet jeśli przeżyje, nie odzyska władzy w nogach. Lorenza oferuje Mercedes pomoc w opiece nad własnymi wnukami. Gisela mówi lekarzowi, że Pablo zaczął majaczyć. On uspokaja ją, że to dobry znak i pacjent może niebawem wybudzić się ze śpiączki.

Mariano okazuje przejęcie stanem Esmeraldy i prosi Cichego o informacje. Cichy powtarza Jarochy to, co dowiedział się od lekarza i prosi by nie mówiła nikomu, że Esmeralda będzie sparaliżowana. Mercedes ustępuje naciskom Lorenzy i oddaje jej pod opiekę wnuczęta. Kobieta zabiera je do domu, czym naraża się Agustínowi.

Gisela wpada w złość, gdy Pablo w swoich majaczeniach przywołuje Esmeraldę. Kiedy dowiaduje się, że Esmeralda przeżyje, choć będzie przykuta do wózka, postanawia ją udusić z obawy, że Pablo zechce zostać przy niepełnosprawnej dziewczynie. Cichy nakrywa ją w pokoju córki i wyprasza za drzwi. Pablo odzyskuje przytomność. Opowiada bratu o tym, co się stało tuż przed wypadkiem. Gisela nie dopuszcza Móniki do Pabla. Grozi, że wezwie policję, jeśli sobie nie pójdzie.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 listopad 2015         0 Komentarzy · 252 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Włoska narzeczona" odc. 20-32
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 20

Doña Eloisa złości się na Roxanę i Benita po tym jak Federica pokazuje jej nagranie z komisariatu. Osvaldo i Sonia idą na fiestyn z zamiarem przyłapania Fiorelli i Pedra na romansowaniu, by później móc ich wydać donii Eloisie. Pedro prawi komplementy Fiorelli i dziękuje jej za pocałunek. Ona proponuje, żeby o nim zapomnieli i wróci do swoich ról – ona do bycia służącą, a on jej panem.

Roxana wyładowuje swoją złość na Joaquinie. Osvaldo uważa, że razem z Sonią tracą czas na szukanie dowodów przeciwko Pedrowi. Pedro zwierza się Fidelowi ze swoich rozterek – nie rozumie, dlaczego Fiorella go odtrąciła, choć otworzył przed nią swoje serce. Fiorella opowiada siostrze o pocałunku z Pedrem. Gianna namawia siostrę, by wyzbyła się wstydu i przestała dbać o konwenanse.

Osvaldo słyszy jak Pedro z surowością przypomina Fiorelli, że nie wolno jej wchodzić do domu i dochodzi do wniosku, że Sonia błędnie przypisywała im romans. Benito zwierza się Giannie, że jest zakochany w jej siostrze. Doña Eloisa mówi Fiorelli, że Pedro najbardziej ze wszystkich członków rodziny przypomina jej o zmarłym mężu, z którym spędziła najpiękniejsze oraz najgorsze lata swojego życia. Życzy jej, by pewnego dnia spotkała kogoś takiego jak jej wnuk. Osvaldo poniża Sonię przed służbą. Pedro jest zły na Fiorellę, że go odtrąciła i przy pierwszej okazji mówi jej, że żałuje dnia, w którym ich drogi się skrzyżowały.

Odcinek 21

Joaquína jest poruszona przemówieniem Roxany, w trakcie ceremonii na cześć Máxima, która wyznaje, że kochała go jak ojca. Fiorella rozkazuje Benitowi zawieźć ją do Pedra. Tak docierają do placu i znajdują Pedra przy stole szachowym. Fidel zdradza Włoszce, że panicz spędzał w ten sposób wolny czas z dziadkiem. Pedro zwierza się Fiorelli, że czuje się opuszczony przez kobiety, które były dla niego ważne – przez matkę, jego poprzednią narzeczoną Aitanę, Tanię, a teraz przez nią. Fiorella wyjaśnia mu, że wcale go nie rzuciła i prosi o czas na zastanowienie się. Pedro zarzuca jej, że robi mu złudne nadzieje oraz że próbuje się bawić jego uczuciami.

Doña Eloisa także dedykuje kilka słów zmarłemu mężowi. Federica, pijana, przerywa jej przemówienie, by przypomnieć rodzinie, jaki naprawdę był Máximo – wytyka mu, że był skorumpowany i przeżarty ambicją – oraz dać wyraz tego, jak bardzo cieszy się na myśl, że smaży się w piekle. Sonia ma wyrzuty sumienia, że zdradziła męża z Fabiem i postanawia więcej tego nie robić.

Dante złości się na Federikę, bo mogła zaprzepaścić ich plan zdobycia dowodów na to, iż Máximo oszukał ich ojca. Doña Eloisa nie ma żalu do Pedra o to, że nie uczestniczył w rodzinnej ceremonii, bo dobrze wie, gdzie był w tym czasie. Później zwierza się Dantemu ze swoich obaw, iż Federica wie o tym, że Máximo zatrzymał akcje Gabriela. Podczas nieobecność starszej pani w domu Sergio urządza imprezę. Roxana i Gianna sprzeczają się o to, która z nich ma zatańczyć z Benitem. Tymczasem Federica przymierza się do otwarcia sejfu donii Eloisy…

Odcinek 22

Sergio udaremnia Federice dobranie się do sejfu i wyprasza ją z sypialni donii Eloisy, by mógł zabawić się ze swoimi kobietami. Fiorella opowiada Simonie o problemach w dogadaniu się z siostrą. Ta sugeruje jej, że Gianna jest zazdrosna o Pedra. Tymczasem Gianna spiera się z Roxaną o Benita. Doña Eloisa zwierza się Juliecie, że Máximo był jedyną miłością jej życia. Sergio dzwoni do Juliety, by powiedzieć jej, jak wiele dla niego znaczy oraz poprosić o kolejną szansę. Fiorella przyłapuje Giannę i Benita razem i zarzuca chłopakowi, że próbuje wykorzystać jej siostrę. Ramiro donosi Osvaldowi, że widział jak Pedro opuszczał hotel razem z Sonią.

Federica mówi Dantemu, że zdobyła zaledwie jeden dokument, który może im się przydać oraz dodaje, że doña Eloisa przezornie nie trzyma wszystkiego w jednym miejscu. Doña Eloisa jest uradowana przypadkowym spotkaniem z Aitaną. Dziewczyna wypytuje ją o Pedra, swojego byłego narzeczonego. Gianna namawia Fiorellę, żeby zapomniała o zaręczynach z Vittoriem i znalazła szczęście u boku mężczyzny, którego kocha. Podczas polowania Osvaldo strzela do Pedra, a później próbuje wmówić wszystkim, że to był wypadek. Ranny zostaje przewieziony do szpitala…

Odcinek 23

Fiorella wpada w panikę na wieść, że Pedro został postrzelony. Gianna namawia ją, żeby opanowała nerwy, jeśli nie chce zdradzić swoich uczuć do panicza. Federica zawiadamia Dantego, że zrobiła kopię wykradzionego dokumentu. On mówi kobiecie o rzekomym wypadku Pedra i zakazuje jej informować Eloisę. Sonia żąda od Osvaldo wyjaśnień. Kiedy ten unika odpowiedzi, a na dodatek wytyka jej, że poszła do hotelu z Pedrem, domyśla się, że celowo strzelił do kuzyna, bo zżerała go zazdrość.

Roxana ostrzega Benita, że jeśli znów zobaczy go w pobliżu Gianny, zadba o to, żeby obie Włoszki usunięto z ranczo. Fiorella przebiera się za pielęgniarkę, żeby zobaczyć się z Pedrem. Gael zarzuca Osvaldowi, że próbował zabić kuzyna, ale ten zapiera się, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Vittorio przedstawia Rynaldowi Dianę jako swoją asystentkę. Zapytana o ciążę kobieta odpowiada, że poroniła.

Lekarz uspokaja rodzinę Pedra, że jego życie nie jest już zagrożone. Dante robi wszystko, żeby policja nie uwierzyła w zapewnienia Osvalda o wypadku. Doña Eloisa traci przytomność, gdy podczas zajęć w ośrodku przypomina sobie o prośbie męża o eutanazję. Pomimo przestrogi Sonii Fiorella zakrada się do pokoju Pedra. Ten budzi się i zobaczywszy ją, wyznaje, że jest kobietą jego życia oraz prosi, żeby go nie opuszczała. Chwilę później do pokoju wchodzi Dante i nakrywa Fiorellę i Pedra na pocałunku.

Odcinek 24

Fiorella myśli, że Pedro majaczy, ale on zapewnia ją, że jest w pełni świadomy tego, co mówi i wyznaje, że chce się z nią ożenić, i założyć rodzinę oraz przysięga, że będzie walczył o to, by doña Eloisa przyjęła ją do rodziny. Policjant uprzedza Osvalda, że dowie się, czy jego zapewnienia o nieumyślnym spowodowaniu wypadku są prawdziwe. Gael zeznaje, że widział jak jego brat upada na ziemię i niechcący oddaje strzał. Osvaldo okazuje mu wdzięczność za to, że go nie wydał. Ten jednak uprzedza, że gdy Pedro odzyska przytomność, będzie musiał powiedzieć mu prawdę.

Gael uświadamia Pedra, że został postrzelony, a później zmusza Osvalda do mówienia. Ten jednak wymyka się od odpowiedzialności i wmawia kuzynowi, że zranił go niechcący oraz prosi, by nie mówił o niczym babci, bo ta mogłaby wyrzucić go z firmy. Pedro obiecuje go kryć, pomimo sprzeciwu Gaela. Dante mówi Federice, że Pedro zakochał się we Fiorelli do tego stopnia, że chce wprowadzić ją do rodziny i namawia wspólniczkę, by ich ze sobą rozdzieliła.

Julieta obawia się, że doña Eloisa nie żyje. Kobieta odzyskuje przytomność i uspokaja ją, mówiąc, że gdyby chciała się zabić, to zrobiłaby to już dawno temu. Później pyta Aitanę, czy wciąż kocha jej wnuka oraz proponuje swoją pomoc, jeśli ta zdecyduje się o niego zawalczyć. Osvaldo dopytuje się Ramira o to, co dokładnie zobaczył wtedy, gdy Pedro i Sonia wychodzili z hotelu. Wpada w złość, gdy ten przyznaje się, że nie widział twarzy mężczyzny, z którym była jego żona. Benito prosi Fiorellę, żeby dała mu szansę udowodnić, jak bardzo ją kocha i próbuje ją pocałować. Włoszka policzkuje go i oznajmia, że w najlepszym razie może zostać jej przyjacielem. Pedro i Fiorella ponownie wyznają sobie miłość i całują się.

Odcinek 25

Pedro zapewnia Fiorellę, że naprawdę ją kocha i będzie o nią walczył. Sonia ponownie umawia się z Fabiem w hotelu. Ramiro dowiaduje się o tym i zawiadamia Osvalda. Ten postanawia rozprawić się z kochankiem żony. Zarzuca mu, że z jego winy o mały włos nie pozbawił życia Pedra. Sonia postanawia wykorzystać ten fakt przeciwko mężowi.

Adela mówi Reynaldowi, że Diana coś przed nimi ukrywa. Doña Eloisa namawia Julietę, żeby rozwiodła się z mężem, jeśli nie jest szczęśliwa. Ostrzega ją, że jeśli postanowi z nim zostać, będzie musiała pogodzić się z myślą, że sypia z kochankami. Aníbal proponuje Fiorelli, że zapewni jej wygodne życie i bogactwo, jeśli wybierze jego zamiast Pedra. Na dowód tego wręcza jej pierścionek i dodaje, że to jedynie namiastka tego, co może jej dać. Fiorella odrzuca wartościowy prezent i domaga się szacunku dla siebie oraz dla jego żony. On jednak nie traktuje jej poważnie i próbuje pocałować. Doña Eloisa oznajmia rodzinie, że postanowiła poszukać najlepszej żony dla Pedra, bo nie chce dłużej czekać na prawnuki!

Odcinek 26

Giana zwierza się Gaelowi, ze jest zakochana i potrzebuje jego rady, bo nie wie, jak ma wyznać swoje uczucia. On przyznaje jej się, że jest w podobnej sytuacji, gdyż zakochał się w Roxanie. Gianna robi się zazdrosna i oznajmia, że nie pogratuluje mu wyboru, bo Roxana jest najgorszą osobą, jaką poznała. Julieta skarży się Aníbalowi, że nie może znaleźć pierścionka sprezentowanego przez ojca. Oświadcza przy tym, że nie spocznie, dopóki go nie odnajdzie.

Dante chwali Federikę za to, że umieściła pierścionek pośród rzeczy Fiorelli. Oboje mają nadzieję, że w ten sposób przyczynią się do wyrzucenia Włoski z rancza. Sergio wypytuje Pedra o jego relacje z Fiorellą. Wspomina, że kiedy leżał w łóżku, dziewczyna nie odstępowała go na krok, a do tego była bardzo przejęta. Pedro przyznaje się, że czuje do niej coś wyjątkowego, czego nie czuł do innych kobiet. Dante oskarża publicznie Fiorellę o kradzież pierścionka. Włoszka zapiera się, że jest niewinna i nie wie, skąd znalazł się w jej rzeczach. Doña Eloisa jest rozczarowana zachowaniem dziewczyny i rozkazuje jej się spakować.

Pedro zastawia pułapkę na Aníbala, żeby zmusić go do mówienia. Ten przyznaje się, że zalecał się do Fiorelli, ale został odtrącony oraz przysięga, że nie podrzucił jej pierścionka. Doña Eloisa pojmuje, że niesłusznie osądziłą Fiorellę, albowiem ktoś po raz kolejny próbował jej zaszkodzić. Postanawia jej zadośćuczynić i mianuje ją swoją asystentką.

Odcinek 27

Cała rodzina Ángeles, za wyjątkiem Pedra i Sergia, wyraża sprzeciw przeciwko decyzji donii Eloisy o tym, by Fiorella była jej osobistą asystentką, ale starsza pani nie liczy się z ich zdaniem. Pedro rozkazuje Dantemu zdemaskować nikczemnika, który chciał zaszkodzić Fiorelli. Fiorella przyznaje się Gianne, że boi się sprawić zawód donii Eloisie. Siostra dodaje jej wiary w siebie i mówi, że jest na tyle inteligentna, że da sobie radę.

Aníbal podejrzewa, że to Federica usiłowała pozbyć się Fiorelli z rancza, choć ta upiera się, że nie miała z tym wspólnego. Pedro mówi Fiorelli, że przebywając w pobliżu donii Eloisy, szybko zdobędzie jej zaufanie, dzięki czemu ta zaakceptuje ją w roli jego narzeczonej. Benito odradza Giannie zadawanie się z Gaelem, ani z nikim innym z jego rodziny. Ona wytyka mu, że sam nie stosuje się do swoich rad i nie spuszcza wzroku z Roxany.

Federica próbuje nastawić Julietę przeciwko Fiorelli. Proponuje jej, żeby wspólnymi siłami wykurzyły Włoszkę z rancza. Pedro nakrywa Federikę w pokoju babci, gdy ta znów próbuje dobrać się do sejfu. Kobieta wykręca się wymówką, w której kwestionuje predyspozycje Fiorelli do sprawowania funkcji asystentki. Później namawia Dantego, by pomógł jej zrzucić podejrzenia na Roxanę. Fiorella słyszy jak Benito oświadcza, że nigdy nie pozwoli Fiorelli odnaleźć Vittoria.

Odcinek 28

Benito stara się ukryć przed Fiorellą, że próbuje nie dopuścić do jej spotkania z Vittoriem. Adela uprzedza Vittoria, że Diana go oszukuje, dlatego powinien mieć na nią oku. Gael zaprasza Giannę na spacer. Roxana dowiaduje się o tym i urządza mu scenę zazdrości. Vittorio proponuje Dianie, żeby przedstawiła mu swoją rodzinę. Kobieta prosi o kilka dni na zorganizowanie kolacji.

Fidel namawia Pedra, żeby zabrał gdzieś Fiorellę i lepiej ją poznał, zanim zdecyduje się powiedzieć babci o tym, co do niej czuje. Sergio i Julieta całują się. Później jednak ona ma wyrzuty sumienia, bo czuje, że zdradziła w ten sposób męża. Pedro idzie za radą Fidela i zabiera Fiorellę na romantyczną kolację, podczas której wyznaje jej, jak bardzo zmieniła jego życie.

Doña Eloisa puszcza Roxanie nagranie, na którym ta obraża Fiorellę i obwinia ją o podrzucenie pierścionka Juliety do jej rzeczy. Simona donosi Benitowi, że Fiorella poszła na kolację z Pedrem do włoskiej restauracji. Vittorio ropoznaje Fiorellę i myśli, że naprawdę został oszukany. Roxana myśli, że Gael chce się na niej zemścić i nastawił babcię przeciwko niej, ale on wszystkiego się wypiera. Vittorio podchodzi do Fiorelli i przedstawia się jako przyjaciel jej ojca.

Odcinek 29

Vittorio dziękuje Pedrowi, że zwrócił mu narzeczoną. Ten zaś, zupełnie zdezorientowany, domaga się wyjaśnień. Roxana żali się babci, że Gael próbuje jej dokuczyć i przysięga, że nie zrobiła niczego złego Włoszkom, jednak starsza pani jej nie wierzy. Benito wyjaśnia Fidelowi, że choć oboje z Pedrem są zakochani w Fiorelli, żaden z nich nie ma u niej szans.

Fiorella tłumaczy Pedrowi, że przyjęła propozycję małżeństwa od Vittoria, żeby ratować chorą siostrę, ale po przylocie do Meksyku zgubiły się i zostały okradzione, a później poznała jego i zakochała się w nim. Diana myśli, że Vittorio ją zostawi po tym, jak odnalazł swoją włoską narzeczoną. Vittorio przyznaje się Fiorelli, że oszukał ją, wysyłając jej fotografię z czasów młodzieńczych, ale mimo to z niej nie zrezygnuje. Fiorella domyśla się, że Benito o wszystkim wiedział i ukrył przed nią prawdę. Chłopak tłumaczy, że zrobił to, bo zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia.

Fiorella ze łzami w oczach oznajmia Giannie, że spotkała Vittoria, gdyż jak się okazało jest właścicielem restauracji, do której poszła na romantyczną kolację z Pedrem i teraz będzie musiała spełnić dane mu słowo, i zostać jego żoną. Na dodatek doña Eloisa wprowadza w życie swój plan zeswatania wnuka z Aitaną i ściąga dziewczynę na swoje ranczo, a następnie przedstawia Fiorelli jako najważniejszą kobietę w życiu Pedra.

Odcinek 30

Doña Eloisa wyjaśnia Fiorelli, że Aitana i Pedro zerwali ze sobą tuż przed ślubem, ale ona postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć im drugą szansę. Dante oznajmia Federice, że nie muszą już martwić się o Pedra i Fiorellę. Fiorella jest zazdrosna o byłą narzeczoną Pedra.

Diana skarży się matce, że Fiorella może pokrzyżować jej plany. Livia przypomina jej, by zajęła się synem, zamiast szukać mężczyzny, który ją utrzyma. Vittorio przyjeżdża po Fiorellę na ranczo. Kiedy spotyka tam Benita, czyni mu wyrzuty, że wiedział, gdzie jest jego Włoszka i nic mu nie powiedział. Ten próbuje wmówić starcowi, że chciał go ustrzec przed Fiorellą, która jest oszustką i złodzieką. Dodaje także, że Fiorella zarzuciła wędkę na panicza Pedra, bo zależy jej na jego pieniądzach. Vittorio nie wierzy w ani jedno słowo i żąda dowodów.

Aitana zauważa, że Pedro traktuje ją z dystansem. Pedro zwierza się Fidelowi, że znienawidził Fiorellę za to, że nie powiedziała mu, że była przyrzeczona innemu. On namawia go, by szczerze porozmawiał z Włoszką, zamiast znów pochopnie ją oceniać. Benito wyjaśnia Giannie, że okłamał Vittoria, żeby chronić Fiorellę. Dziewczyna nie uważa, żeby przypisywanie jej siostrze kradzieży było najlepszym rozwiązaniem i rozkazuje mu się z nią rozmówić. Fiorella wyjaśnia siostrze, że nie zamierza uciekać, ani okłamywać Vittoria, bo jest mu wdzięczna za to, że przyszedł im z pomocą, gdy były zupełnie bezradne. Później powtarza to samo Pedrowi oraz dodaje, jak bardzo boi się, że zacznie ją nienawidzić. Pedro zapewnia ją, że wcale jej nie nienawidzi, ale chce wiedzieć, czy ma jeszcze jakieś szanse.

Odcinek 31

Fiorella nie daje Pedrowi żadnych szans. Oświadcza, że dotrzyma słowa danego Vittoriowi. Osvaldo obraża żonę, mówi że nigdy jej nie kochał oraz że są małżeństwem tylko dlatego, że spodziewała się jego dziecka. Ostrzega ją, by nie spoufalała się z Fabiem, bo jeśli po powrocie z podróży dowie się, że byli razem, zabije ją.

Aníbal postanawia dać sobie i żonie kolejną szansę. Fiorella zmusza Benita, by wycofał wszystkie kłamstwa, jakie wmówił Vittoriowi. Pedro upija się, po czym żali się Fidelowi, że obietnica dana Vittoriowi znaczy dla Fiorelli więcej niż ich miłość. Sonia wykorzystuje to, że Pedro jest pijany i wślizguje się do jego pokoju, a później wmawia mu, że ze sobą spali.

Vittorio zrywa z Dianą, żeby mógł poślubić Fiorellę. Gael widzi jak Sonia opuszcza pokój Pedra. Ona oznajmia, że dała jego kuzynowi tego, czego potrzebował i prosi o dyskrecję. Federica insynuuje donii Eloisie, że Pedrowi wpadła w oko Fiorella. Starsza pani domaga się wyjaśnień od wnuka.

Odcinek 32

Pedro uspokaja babcię, gdy mówi jej, że Fiorella ma narzeczonego. Sergio uważa, że jego matka nie powinna była wtrącać się do relacji Pedra z Aitaną. Vittorio ma wyrzuty sumienia, że zrezygnował z Diany z miłości dla Fiorelli. Reynaldo uświadamia go, że nie może być zakochany w dziewczynie, której zupełnie nie zna oraz że ona z pewnością nie darzy go miłością.

Pedro namawia Fiorellę, żeby nie wychodziła za mąż, jeśli nie jest zakochana. Doña Eloisa oznajmia rodzinie, że Fiorella ma narzeczonego i wkrótce im go przedstawi. Julieta nazywa Fiorellę hipokrytką. Sergio nie rozumie, skąd u niej tak wielka nienawiść do dziewczyny, która mogłaby być jej córką. Pedro zapewnia Fiorellę, że miłość jest ważniejsza niż pochodzenie i dlatego nie powinna przejmować się swoim.

Aitana skrada pocałunek Pedrowi na oczach Fiorelli. Vittoro przyjeżdża na ranczo rodziny Ángeles i oznajmia wszystkim, że za miesiąc poślubi Fiorellę. Włoszka mdleje na tę wiadomość. Pedro chce ją zanieść do pokoju, ale Vittorio mu nie pozwala. Gianna próbuje przetłumaczyć narzeczonemu siostry, że zbyt pochopnie wybrał datę ślubu. Ten odpowiada, że chciał wyznaczyć ją na jeszcze wcześniej, ale się powstrzymał…


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 listopad 2015         0 Komentarzy · 299 Czytań · Drukuj
 
 
"Virginia": W 2001 roku królowała na ekranach
Telenowele


Latem 2001 roku na naszych ekranach królowała Gabriela Spanic. I znowu w podwójnej roli dobrej i złej bliźniaczki.

Uczciwa i pracowita Virginia Martinez (Gabriela Spanic), mająca wulgarną siostrę bliźniaczkę Vanessę, pracuje jako pomoc domowa w rezydencji Rodriga Junquery (Enrique Lizalde). Mężczyzna wie, że wkrótce umrze i martwi się o dalsze losy swojej licznej rodziny. Dlatego żeni się z Virginią, wierząc, że kobieta nie dopuści do tego, by dorobek jego życia został roztrwoniony.

Po śmierci Rodriga członkowie rodziny Junquera uprzykrzają życie młodej wdowie. Jednak Carlos Alberto (Arturo Peniche) zakochuje się w żonie zmarłego ojca. Para bierze ślub, a Virginia zachodzi w ciążę. W tym samym czasie okazuje się, że kobieta ma guza mózgu. Podczas porodu Virginia umiera, a niedługo potem do rezydencji przyjeżdża Vanessa, która postanowiła zerwać z burzliwą przeszłością i rozpocząć nowe życie.

Kobieta powoli zaczyna zajmować w sercu Carlosa Alberta miejsce zmarłej siostry.

Brzydszy i grzeczniejszy


Ignacio Sada Madero, pamiętając sukces "Pauliny", postanowił zaproponować Gaby Spanic kolejną podwójną rolę. Tak jak Salvador Mejía, również sięgnął po scenariusz Ines Rodeny, który wcześniej był już czterokrotnie ekranizowany w Wenezueli.

Poprosił zatem Carlosa Romero o wprowadzenie w scenariuszu zmian w stosunku do pierwowzoru. Początkowo chciał, by głównego bohatera zagrał Luis José Santander, ale aktor zażądał zbyt dużej gaży. Dlatego producent postawił na Artura Peniche, który może nie stanowił wzorca latynoskiej urody, ale chętnie przyjął rolę i nie marudził. Do czasu...

Bunt na pokładzie

Carlos Moreno miał dużą swobodę w tworzeniu charakterów postaci, które nieraz znacznie odbiegały od pierwotnych zamierzeń. Ofiarą tych zabiegów padł Arturo Peniche. Nie spodobało mu się, że grany przez niego Carlos Alberto z biegiem czasu stał się biernym pesymistą.

Aktor chciał, żeby Romero tchnął w jego postać więcej życia, ale na próżno. Poza tym liczba nieszczęść, które spotkały go w serialu, była przesadna - umarli mu rodzice, żona i siostra, został trafiony kulą i raniony nożem, o mało nie zginął w wyniku wypadku samochodowego oraz katastrofy lotniczej, w wyniku której miał poparzoną twarz. Zastrzeżenia do scenarzysty miała również Gaby Spanic oraz Enrique Lizalde, który w pewnym momencie oświadczył, że odchodzi z telenoweli.

Jego rolę przejął Carlos Camara. Kolejną osobą niezadowoloną z charakteru swojej postaci była Chantal Andere - dlatego graną przez nią Raquel uśmiercono. Aktorka nie pojawiła się potem na imprezie urządzonej przez Gaby, podczas której cała obsada oglądała finał serialu.

W "Virginii" doszło jeszcze do dwóch podmian - u Silvii Derbez zdiagnozowano raka płuc, dlatego w dalszej części telenoweli Sagrario grała Barbara Gil. Natomiast Rosita Bouchot zastąpiła Amparo Garrido w roli dyrektorki Villalobos.

Nieprzyjemna muzyka

Na planie telenoweli obyło się bez romansu głównej pary, ponieważ Arturo Peniche od 1983 roku jest wierny żonie Gabrieli Ortiz. Z kolei Spanic w tamtym okresie była bez pamięci zakochana w swoim ówczesnym mężu Miguelu de Leonie i planowała z nim dziecko. Może dlatego niektórzy zarzucali, że ekranowemu związkowi Carlosa Alberta i Virginii/Vanessy brakowało ognia. Iskrzyło za to i serialowo, i prywatnie między Gaby a Laurą Zapatą.

Powód? Muzyka. A konkretnie radio, którego Spanic słuchała w swojej garderobie, według Laury stanowczo za głośno. Siostra Thalii kazała młodszej koleżance ściszyć radioodbiornik. Od tego czasu ich relacje bardzo się ochłodziły. Wprawdzie Gabriela starała się pozytywnie wypowiadać o Laurze, ale ta nie była już tak uprzejma i podczas jednego z wywiadów powiedziała: "Jeśli ktoś taki jak Spanic nie wnosi sobą nic, nie ma potrzeby wypowiadania się na jego temat".

Błędny tytuł

Emisję serialu w TVN zaczęto 3 miesiące po premierze w Meksyku i zatytułowano go od imienia głównej bohaterki. Widzowie byli więc zdezorientowani, gdy Virginia zmarła, a główną postacią stała się... Vanessa.

Niektórzy twierdzili, że członkowie familii Junquera byli przerysowani i źle wystylizowani.

Dominika Paleta miała nadzieję, że grana przez nią Anabel postrada zmysły, jednak scenarzysta miał inne plany.


ŹRÓDŁO: Świat Seriali
Dodał:  Wiola dnia 16 listopad 2015         0 Komentarzy · 248 Czytań · Drukuj
 
Strona 12 z 478 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Facebook
Reklamy
Ankieta
Twoja ulubiona telenowela z obecnie emitowanych to:

Odmienić los

Oblicza miłości

Moja nadzieja

Zranione uczucia

Włoska narzeczona

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Wiola
14.04.2016
poszukać innego źródła informacji...

Wiola
14.04.2016
dom, rodzinę dla których też muszę znaleźć czas. Myślę, że czytelnicy którzy są ze mną od dawna to rozumieją, Ty jesteś tu zaledwie miesiąc a już masz jakieś pretensje i roszczenia. Zawsze możesz posz

Wiola
14.04.2016
greenscape stronę prowadzę od wielu już lat i jest to moje hobby. Nikt mi za to nie płaci, nie mam z tego żadnych korzyści, poświęcam jej maksimum czasu wolnego, ale jak każdy mam swoje życie, prace,

greenscape
14.04.2016
No stóp ! Stare te artykuły ! W tym latinowoodzie ! To wszyscy śpią ! Czy jak!!

Wiola
01.04.2016
Ale ten czas szybko leci :/

greenscape
01.04.2016
Facundo Arana za 6lat suknie mu 50 lat!

greenscape
26.03.2016
Wesołych świąt ! I fajnego ! Smigusa dyngusa!!

Wiola
26.03.2016
Wesołych Świąt!

Mayte
26.03.2016
Wesołego jajka dla wszystkich fanów telenowel ,ale szczególnie dla fanów naszej kochanej Maite Perroni . Bo jej też życzę wesołego jajka .:-*

greenscape
22.03.2016
Powinni zrobić remake ! Telenoweli Luz Maria! Z LevyRRoni!

Archiwum
Top Site
AlfonsoHerrera.pl egoistki.blogspot.com Elizabeth Gutierrez MaitePerroniBeorlegui.pl Świat Latino Telenovelas y Revista
Prawa Autorskie
Świat Latinowoodu Bez Tajemnic jest stroną tworzoną dla fanów. Nie mam prywatnego kontaktu z gwiazdami latino. Teksty są objęte prawami autorskimi, więc prosimy o nie kopiowanie ani przywłaszczanie cudzej pracy, jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś fragmentu strony - daj credit. Dziękuje. Copyright © 2011-2014
Katalog stron Mark1

Copyright © 2011-2015

14,973,330 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie