Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Galeria
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 385
Najnowszy Użytkownik: Katarzyna Katrin
Statystyka strony
Wyświetleń: Liczniki na stonę
Ostatnie Artykuły
Navidad czyli święta...
Halloween po meksyka...
Jak Meksykanki obcho...
Telenowela nie jedno...
Uspołecznieni - serc...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Telenowele
Kochamm
Ranking najładniejsz...
Opinie
Zdjęcia z sesji
Najciekawsze Tematy
Zdjęcia z sesji [29]
Zdjęcia z sesji [23]
Zdjęcia z sesji [21]
Zdjęcia z sesji [19]
Ranking najładnie... [14]
Aktorki Latino
Abril Schreiber
Adamari Lopez
Adela Noriega
Adriana Campos
Adriana Fonseca
Adriana Louvier
Africa Zavala
Aisslin Derbez
Aleida Nunez
Alejandra Barros
Alejandra Lazcano
Alessandra Rosaldo
Blanca Soto
Mariana Torres
Monica Spear
Marlena Favela
Zuria Vega
Aktorzy Latino
Aaron Diaz
Abraham Ramos
Alejandro Chaban
Alex Sirvent
Juan Soler
Mark Tacher
William Levy
Telenowele
Bananowa młodzież
Chwytaj dzień
Cud miłości
Czerwony orzeł
Diabeł wie lepiej
Dom po sąsiedzku
Dwie twarze
Dziki kwiat
Eva Luna
Gorzka zemsta
Kiedy się zakocham
Kobiety morderczynie
Ktoś Cię obserwuje
Luz Maria
Lynch
Miłość i przeznaczenie
Młodzieńcza miłość
Morze miłości
Mój grzech
Nieposkromiona miłość
Osaczona
Paloma
Pieska miłość
Podwójne życie Angeliki
Pokojówka na Manhattanie
Popland
Santa Diabla
Teresa
Triumf miłości
Ukryta miłość
Violetta
Zakazane uczucie
Zaklęta miłość
Zakład o miłość
Odwiedź blog Anais Roue
553698_248249285318266_313458746_n.jpg
 
"Kotka": Miłość wśród śmieci
Telenowele
hosting

Esmeralda jako niemowlak została porzucona na wysypisku śmieci. Od wczesnych lat musiała zarabiać na swoje utrzymanie, przez co ma silne i buntownicze usposobienie. Jej życie komplikuje się, gdy zakochuje się w Pablu.

Przyjaźń między Pablem (Daniel Arenas) a Esmeraldą (Maite Perroni) zaczęła się już w dzieciństwie. Oboje musieli spotykać się w tajemnicy, ponieważ on pochodził z bogatej rodziny, natomiast Esmeralda mieszkała na wysypisku śmieci i była zmuszana do ciężkiej pracy przez Ritę (Pilar Pellicer). Mijają lata. Dziewczyna, znana jako "Kotka", zdaje sobie sprawę z tego, że zakochała się w Pablu.

Mężczyzna wkrótce uświadamia sobie, że odwzajemnia jej uczucie. Oświadcza rodzicom, że się z nią ożeni. Jego ojciec, Agustin (Juan Verduzco), udaje, że akceptuje tę decyzję.

Radzi synowi, by wyjechał z kraju i tam zarobił na utrzymania rodziny. Natomiast matka, Lorenza (Laura Zapata), pragnie, by Pablo zapomniał o Esmeraldzie u boku Moniki (Paloma Ruiz de Alda). Wkrótce po wyjeździe ukochanego "Kotka" odkrywa, że spodziewa się dziecka. Agustin, Lorenza i Rita uniemożliwiają jej jednak skontaktowanie się z Pablem. Z drugiej strony rodzice wmawiają mu, że Esmeralda go zdradziła. Ciężarna kobieta nie może zatem liczyć na wsparcie przyszłego tatusia. Z pomocą przychodzi jej "Jarocha" (Leticia Perdigón) oraz Fela (Erika Buenfil).

Historia z potencjałem

To już jedenasta adaptacja scenariusza Inés Rodeny "La Gata". W Polsce widzieliśmy trzy wcześniejsze wersje - "Kopciucha" z Sonyą Smith i Guillermem Davilą (TVP Regionalna), "Tajemnice pocałunku" z Natalią Esperon i Victorem Noriegą (TVN) oraz "Szmacianą lalkę" z Adrianem Delgado i Kariną Orozco (Zone Romantica).

Widzów czeka jednak wiele niespodzianek, ponieważ producentka Nathalie Lartilleux dodała wiele wątków z nieemitowanej u nas "Rubi Rebelde". Tytułową "Kotką" bez żadnych castingów została Maite Perroni. Dłużej czekano z ujawnieniem nazwiska jej partnera, którym został Daniel Arenas. Aktor nie posiadał się z radości, ponieważ od dawna marzył o tym, by zagrać u boku "Majki". Z kolei Laura Zapata zdecydowała się na udział w serialu, ponieważ jej negocjacje z konkurencyjną Azteką zakończyły się fiaskiem.

Wśród śmieci

Lartilleux poruszyła opinię publiczną, gdy ujawniła, że część scen telenoweli będzie kręcona na wysypisku śmieci. Aktorzy i ekipa filmowa przenieśli się do Borde de Xiochaca, gdzie spotkali się z życzliwym przyjęciem mieszkających tam ludzi. Dużym problemem były słabe warunki sanitarne i ciągła groźba zakażenia.

Chociaż starano się, by śmieci, w których grzebali aktorzy, były odpowiednio spreparowane i wyczyszczone, a także dostarczano im maseczki chirurgiczne, nie obyło się bez chorób skórnych i problemów żołądkowych. Niektórzy byli wręcz o krok od zrezygnowania z udziału w telenoweli, zwłaszcza gdy pewnego dnia wśród mieszkańców wysypiska wywiązała się strzelanina.

Mimo trudności aktorzy jednogłośnie stwierdzili, że praca w trudnych warunkach była dla nich cenną lekcją pokory. Żeby upodobnić Erikę Buenfil do serialowej córki Esmeraldy, przefarbowano jej jasne włosy na ciemny brąz. Aktorka nie była zadowolona z metamorfozy i nie mogła się doczekać końca telenoweli, by wrócić do blondu.

Maite była tak przekonująca na ekranie, że ludzie mieszkający na wysypisku okrzyknęli ją swoją królową.


ŹRÓDŁO: Świat Seriali
Dodał:  Wiola dnia 29 sierpień 2015         0 Komentarzy · 3 Czytań · Drukuj
 
 
Piosenka Dnia - Anahí - Rumba ft. Wisin
Teledyski


Na dzisiejszą piosenkę dnia wybrałam utwór Anahí "Rumba" ft. Wisin. Teledysk do piosenki miał swoją premierę w sieci w dniu wczorajszym.
Dodał:  Wiola dnia 29 sierpień 2015         0 Komentarzy · 4 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Dzikie serce" odc. 110-132
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 110

Maricruz wyjaśnia Vargasowi swoją sytuację ekonomiczną. Miguel namawia brata do wspólnego wyjazdu z Simoną. On jednak nie chce stać się niewolnikiem swojej żony. W tej sytuacji Miguel postanawia obrać inną taktykę i skłócić ze sobą małżonków. José Antonio przyznaje się przed Maricruz do romansu z Natashą.

Simona skarży się Ofelii, że przyczyną jej dolegliwości są problemy, jakie przysparza jej Maricruz. Po kolejnej kłótni Simony z Octavio Miguel radzi szwagierce, żeby wystąpiła o rozwód. Román i Álvaro składają wizytę Maricruz, żeby poinformować ją, iż na jej ziemi znajdują się pokaźne złoża złota. Rivera wspomina Octavio o problemach finansowych Maricruz.

Herminio mówi José Antonio, że Maricruz wkrótce straci ranczo. Kiedy Esther dowiaduje się o tym, uśmiecha się i dodaje, że w ten sposób śmierć Lucíi zostaje pomszczona. Następnie przekazuje wiadomość Simonie, która uważa ją za godną celebracji i proponuje Octavio i Miguelowi, by wznieśli toast za rychłą eksmisję Maricruz.

Odcinek 111

José Antonio proponuje Maricruz, że zostawi Esther, żeby poślubić ją i razem opuszczą ranczo. Morales zapowiada Vargasowi, że nie dopuści do tego, by on albo jego ludzie eksmitowali Maricruz. Simona przyznaje się przed szwagrem, że jej małżeństwo z Octavio okazało się pomyłką.

Octavio biegnie do Maricruz, żeby obiecać jej, że o nią zadba, by nigdy więcej nie cierpiała z głodu. Oferuje jej swoją pomoc, ale ona ją odrzuca, albowiem nie chce przyjmować pieniędzy jego żony. Simona dostaje silnych bóli głowy. Solita ucieka przed Nazario, gdy ten pyta ją o José Antonia. Simona oznajmia Octavio, że chce rozwodu. Octavio nie zgłasza sprzeciwu. Santa zawiadamia Maricruz, że o złym samopoczuciu Solity. Nazario daje do zrozumienia José Antonio, że wie o jego oszustwach.

Simona skarży się Ofelii, że po ostatnim bólu głowy ma problemy z widzeniem na jedno oko. Ta przekazuje wiadomość Octavio. Maricruz zezwala Perico na spotkanie z Solitą. Mężczyzna składa obietnicę Bogu, że jeśli Solita wyzdrowieje, on pokocha ją i jej dziecko. Maricruz wypytuje Perico o jego relacje z Natashą. Radzi mu, żeby zostawił Solitę w spokoju, jeśli nie zamierza otoczyć jej miłością, której potrzebuje.

Odcinek 112

Álvaro mówi Románowi, że muszą porozmawiać z zarządem firm wydobywczych w sprawie wysiedlenia mieszkańców Realengo i rancza Maricruz. Simona ukrywa przed wszystkimi prawdę, że oślepła na jedno oko. Álvaro proponuje Maricruz, żeby zatrudniła adwokata, który będzie bronił ją przed utratą ziemi.

José Antonio przychodzi do Simony, żeby prosić o pozwolenie na zamieszkanie na swoim ranczo. Ona odpowiada, że nie pozwoli mu okradać się tak jak zrobiła to Maricruz. Santa mówi Maricruz, że Solita nie chce brać lekarstw od nikogo innego poza Perico. Maricruz szuka w Jaime sprzymierzeńca w walce o ranczo. Simona ostatecznie dochodzi do porozumienia z José Antonio, jeśli w zamian ten będzie donosić jej o tym, co robi Octavio na ranczo Maricruz.

Maximinio zgadza się na współpracę z Maricruz. Octavio oskarża José Antonio o problemy Maricruz. Simona odmawia zjedzenia obiadu w towarzystwie męża i szwagra. Octavio grozi, że jeśli nie zejdzie do jadalni, odejdzie z domu na zawsze. Simona żali się mężowi, że powoli traci wzrok. José Antonio obawia się, że któryś z dzierżawców może go wydać. Maricruz prosi Moralesa, żeby nie utrudniał jej próby ratowania ranczo.

Odcinek 113

Álvaro zwierza się ojcu Juliánowi, że jest zakochany w Maricruz i prosi go, by wystawił mu dobre rekomendacje. Morales obiecuje Maricruz, że nie będzie się wtrącał w jej walkę o ziemie. Simona skarży się Ofelii i Octavio, że zupełnie straciła wzrok. Octavio zabiera żonę do lekarza. Ten stwierdza, iż ślepota w jednym oku może być nieodwracalna i sugeruje wizytę u neurologa. Miguel myśli, że problemy Simony mogą mieć podłoże psychologiczne.

Santa namawia Maricruz do ponownego ślubu. Natasha wypomina José Luisowi, że nie przyszedł na umówione spotkania i wyznaje mu miłość. Simona zapowiada Ofelii, że nie będzie dłużej męczyć Octavio swoją zazdrością. Później, w rozmowie z Miguelem, obiecuje, że zmieni swoje nastawienie do męża, żeby zatrzymać go przy sobie. Maricruz mówi Sancie, że zaprosiła Álvaro i ojca Juliána na obiad. Octavio mówi bratu, że zdaniem okulisty coś niepokojącego dzieje się w mózgu Simony.

Álvaro prawi komplementy Maricruz. Kobieta zwierza się Sancie, że mężczyzna wzbudził jej zainteresowanie. José Antonio przygląda się z zazdrością jak Álvaro i Maricruz przechadzają się po hacjendzie. Miguel przekazuje Octavio plotki o tym, że Maricruz ma narzeczonego. Octavio wpada w złość i postanawia osobiście się o tym przekonać. Po dotarciu na ranczo Maricruz Santa oznajmia mu, że pani je obiad w towarzystwie Álvaro.

Odcinek 114

Santa zawiadamia Maricruz, że Octavio oczekuje, aż zostanie przyjęty. Ona zmusza go do czekania, za co później przeprasza, podkreślając przy tym, że była zajęta towarzystwem Álvaro. Simona dostaje silnych zawrotów głowy. Na szczęście, Ofelia przychodzi jej z pomocą. Simona prosi ją, by nie wspominała o niczym mężowi. Octavio prosi Maricruz o pozwolenie na widzenie z córką. Ona się zgadza, a sama zostaje by kontynuować rozmowę z Álvaro. Po wyjściu gościa, Octavio daje wyraz swojej zazdrości i przyznaje, że tak naprawdę przyszedł przekonać się na własne oczy, czy plotki o jej romansie są prawdziwe. Maricruz wyjaśnia, że Álvaro to dobry człowiek, który zaoferował jej swoją pomoc przy ratowaniu ranczo. Octavio zapowiada, że nie zrzeknie się prawa do Lupity, ani nie pozwoli innemu mężczyźnie zająć miejsce należne jemu jako ojcowi.

José Antonio proponuje Nazario zapłatę w wysokości dziesięć tysięcy pesos, jeśli sprawi, że Álvaro nigdy więcej nie przyjdzie na hacjendę Maricruz. Álvaro zwierza się ojcu Juliánowi, że chciałby ożenić się z Maricruz. Octavio mówi Maricruz, że jeśli poprosi go, żeby rozwiódł się z Simoną i ożenił z nią ponownie, on zrobi to bez wahania. Ofelia łamie obietnicę daną Simonie i informuje Octavio o zawrotach głowy jego żony. Octavio dochodzi do wniosku, że nie może zostawić żony w takim stanie. José Antonio siłą zmusza Solitę do pocałunku. Ona wyrywa mu się z rąk i w popłochu wraca do domu.

Maricruz uprzedza Santę, że zamierza uciec z Octavio. Octavio zabiera się do pakowania walizki, gdy Simona pojawia się, by powiedzieć mu, że ma problemy z utrzymaniem równowagi. José Antonio próbuje wmówić Maricruz, że Álvaro ją oszukuje i tylko on może jej pomóc. Do tego zapewnia ją, że Octavio nigdy nie pokocha jej tak jak on. Doktor Guerra podejrzewa, że Simona ma nowotwór mózgu.

Odcinek 115

Miguel uświadamia brata, że po śmierci Simony zostanie milionerem. Perico mówi Sancie, że ktoś siłą zobligował Solitę do pocałunku i próbuje dowiedzieć się, kto to zrobił. Miguel uprzedza Maricruz, że Octavio nie przyjdzie na ich spotkanie. Rozkazuje jej zostawić w spokoju Octavio przez wzgląd na jego żonę. Neurolog potwierdza wcześniejsze przypuszczenia: Simona ma raka mózgu, którego nie można zoperować. Po wyjściu ze szpitala kobieta postanawia sporządzić testament.

Octavio mówi Maricruz, że w obecnej sytuacji nie może zostawić żony. Ona odpowiada, że nie będzie na niego czekała i wyjdzie za mąż za innego mężczyznę – za Álvaro. Nazario zapowiada José Antonio, że pomści śmierć swojego brata. Perico chwali się Natashy, że ma dziewczynę. Ofelia domyśla się, że Simonie dokucza coś więcej niż nerwy. Octavio uświadamia ją, że jego żona jest nieuleczalnie chora. Solita wskazuje na José Antonio jako tego, który zmusił ją do pocałunku. Santa postanawia nie mówić o niczym Maricruz.

Odcinek 116

Maricruz uważa, że będzie lepiej, jeśli Perico nie dowie się, kto próbował dobrać się do Solity. Octavio oznajmia bratu, że zerwał definitywnie z Maricruz i już nigdy więcej się nie zobaczą. Perico zgadza się pozować do portretu Natashy. Simona żali się Ofelii, że Octavio traktuje ją z litością i domyśla się, że może to mieć związek z jej chorobą.

Perico nie może przestać myśleć o Natashy. Mówi Sancie, że nie chce być dłużej chłopakiem Solity. Esther zawiadamia José Antonio, że może wrócić do pracy na ranczo Simony jako peon. On jednak nie godzi się na takie warunki. Álvaro zapowiada ojcu Juliánowi, że wkrótce poprosi o rękę Maricruz. José Antonio informuje Maricruz, że Perico wrócił do Natashy. Mówi jej także, że będzie pracował na ranczo Simony.

Octavio uważa, że razem z Miguelem powinni zwrócić Maricruz pieniądze, jakie zapłaciła za ranczo i wspomina o swoim pomyśle Simonie. Ona protestuje. Nilda planuje odszukać córkę po śmierci Abelardo. Maricruz nakrywa Perico gdy pozuje dla Natashy. Chłopak oświadcza, że nie będzie więcej widywał się z Solitą.

Odcinek 117

Miguel planuje znaleźć osobę zdolną zabić Maricruz. Perico obiecuje Maricruz odwiedzać Solitę, co nie uśmiecha się Natashy. Simona przejmuje się tym, że Octavio zagląda do kieliszka. Santa mówi José Antonio, że Maricruz zamierza poślubić Álvaro. Miguel zawiadamia Simonę i Octavio o ślubie Maricruz. Octavio uważa, że jego była żona dokonała właściwego wyboru.

Simona przyznaje się Ofelii, że pogodziła się z myślą, iż jej mąż nigdy nie zapomni o Maricruz. Octavio oznajmia Maricruz, że zwróci jej pieniądze, jakie zapłaciła za ranczo Narváezów. Miguel uświadamia José Luisa, że dni Simony są już policzone. Santa uprzedza Maricruz, że Perico nie chce jej więcej widzieć. Miguel donosi Octavio, że José Antonio był kochankiem Maricruz. Simona wyznaje mężowi, że chciałaby mieć więcej dzieci. Maricruz odkrywa, że Rivera nie odebrał należnego mu wynagrodzenia.

Odcinek 118

Maricruz opowiada ojcu Julianowi o Perico i Natashy. Ksiądz postanawia interweniować. Clorinda mówi Esther, że Simona jest nieuleczalnie chora. Uważa, że to zasłużona kara za jej egoistyczną postawę wobec bliźnich. Simona prosi Miguela, żeby powiedział jej, na co naprawdę choruje. Octavio planuje odebrać Maricruz prawa do opieki nad Lupitą. Wpierw jednak chce wiedzieć, czy Simona zaakceptuje jego córkę.

Perico jest zły na księdza, że wtrąca się do jego relacji z Natashą. Miguel spotyka Álvaro i Maricruz podczas spaceru i postanawia ich śledzić. José Antonio próbuje wmówić Octavio, że miał romans z Maricruz. Ten jednak nie do końca wierzy jego insynuacjom. Ojciec Julián zgadza się pozować do portretu, jeśli w zamian Natasha zostawi Perico w spokoju. Miguel ściąga brata, żeby zobaczył jak jego była żona obściskuje się z nowym narzeczonym. Octavio złości się, a po powrocie do domu oświadcza żonie, że zabierze Lupitę spod opieki Maricruz.

Odcinek 119

Natasha wspomina Tomasicie, że planuje domalować swój wizerunek na portrecie ojca Juliana jako symbol grzesznicy. Kobieta przyznaje, że zależy jej tylko na sławie i nie będzie przebierała w środkach, by ją zdobyć. Octavio wyjaśnia bratu, że nie zamierza pozwolić Maricruz na sprowadzenie ich córki na złą drogę, dlatego będzie walczył o odebranie jej prawa do dziecka. Miguelowi udaje się przekonać Simonę, żeby zaakceptowała córkę Octavio. Kobieta widzi w tym sposobność do zemsty na rywalce.

Abelardo zapowiada Nildzie, że będzie jego niewolnicą aż do śmierci. Maricruz zabiera Solitę do kliniki w miasteczku. Perico dołącza do nich, żeby dodać otuchy dziewczynie. Ona mdleje w jego ramionach. Morales zapowiada Vargasowi, że prędzej zrezygnuje ze stanowiska niż dopuści do wysiedlenia mieszkańców z Realengo i rancza Maricruz.

Álvaro wyznaje Maricruz swoje uczucia i proponuje, żeby została jego narzeczoną. Ona prosi go o czas na poukładanie swoich myśli. Mecenas Riquelme oznajmia Románowi, że jego ludzie będą walczyć o prawa wysiedlonych. Miguel jest skłonny zapłacić José Antonio, jeśli ten zdoła wmówić Octavio, że miał romans z Maricruz.

Odcinek 120

Octavio proponuje byłej żonie, że zajmie się Lupitą, by ona mogła poukładać swoje życie. Maricruz odmawia i grozi, że go zabije, jeśli ośmieli się odebrać jej córkę. Miguel pyta Simonę, czy zapłaciłaby pięćdziesiąt tysięcy pesos za fałszywy dowód zdrady Maricruz. Maricruz mówi Sancie, że Octavio wciąż ją kocha i traktuje Lupitę jako pretekst, by się z nią widywać. Miguel próbuje odciągnąć brata od zamiaru przygarnięcia Lupity, ale ten go nie słucha.

Maricruz zamierza zeswatać Perico z Solitą. Román uprzedza Álvaro, że ma trzy miesiące na usunięcie mieszkańców z rancza Narváezów i sąsiadujących z nim terenów. Mężczyzna staje po stronie wysiedleńców i przekazuje wiadomość o terminie ekstradycji Maricruz. José Antonio wręcza Miguelowi list, który dowodzi o jego romansie z Maricruz. Rivera ostrzega Santę, by uważała na Octavio, bo może spróbować wykraść Lupitę. José Antonio rozkazuje Esther zatrudnić do pomocy służącą.

Simona zamierza wygospodarować miejsce dla Lupity w pokoju Miguelito. Po tym jak maszyny wydobywcze przyjeżdżają pod ranczo Maricuz, jej nadzieje na udaremnienie wysiedlenia upadają. Álvaro otrzymuje rozkaz wyznaczenia terenów do pracy eksploatacyjnej. Abelardo nakrywa Nildę na próbie otwarcia sejfu. Za namową Simony Octavio zwraca się do Álvaro z prośbą o pomoc w przekonaniu Maricruz, żeby oddała Lupitę pod jego opiekę. Rozmowa między mężczyznami kończy się bójką.

Odcinek 121

Álvaro chce zrezygnować z gościny w domu Maricruz. Ona namawia go do zmiany zdania i pyta, czy zastanowił się już nad ich ślubem. Octavio mówi żonie, że Álvaro planuje poślubić Maricruz i wychować Lupitę jak swoją córkę. Miguel nie zgadza się na to, by Lupita dzieliła pokój z Miguelito. Simona aranżuje scenę z listem od José Antonio tak, by zainteresować nim męża. Octavio wczytuje się w jego treść i odkrywa romans Maricruz. Esther podejrzewa, że José Antonio okrada Simonę.

Simona wyjaśnia mężowi, że odkupiła list, żeby mógł wykorzystać go do odebrania córki Maricruz. Octavio wybiega z domu i kieruje się na hacjendę byłej żony. Simona prosi Miguela, żeby poszedł za bratem. Miguel usiłuje przetłumaczyć Octavio, że powinien walczyć o córkę w legalny sposób. Mężczyzna zaczyna wątpić w wiarygodność listu. Mimo to, realizuje swój zamiar i wydziera Lupitę z rąk Santy…

Odcinek 122

Octavio przywozi Lupitę na ranczo Simony i oznajmia żonie, że nigdy nie zwróci dziewczynki Maricruz. Prosi ją także, by poleciła ustawić łóżko jego córki obok kołyski Octavito. Z rozkazu Simony Herminio nie wpuszcza Maricruz na ranczo Simony. Maricruz zwraca się o pomoc do porucznika Camposa, lecz ten umywa ręce. Simona radzi mężowi, żeby zatrudnił nianię dla Lupity. Miguel zapowiada José Antonio, że spróbują posłużyć się jego listem, by pozbawić Maricruz prawa do opieki na córką. José Antonio protestuje i uprzedza, że zaprzeczy jakoby był jego autorem.

Maricruz szuka pomocy u Vargasa. Niestety i on odwraca się od niej plecami, albowiem jest zastraszany przez Camposa. Maricruz zostaje odesłana do mecenasa Moralesa. Esther dowiaduje się o tym, co zrobił Octavio i rozkazuje mężowi oddać Lupitę jej matce. Morales wymusza na Herminio pozwolenie wjazdu na ranczo Simony, razem z Maricruz, Perico i Vargasem. Następnie zmuszę Simonę, by wezwała Octavio i grozi, że jeśli tego nie zrobi, postara się o nakaz aresztowania jej męża. Esther donosi ojcu Julianowi, że Octavio porwał córkę Maricruz. Morales rozkazuje Octavio zwrócić Lupitę. Gdy ten odmawia, do akcji wkracza Maricruz…

Odcinek 123

Maricruz grozi Octavio, że jeśli nie zwróci jej córki, powie jego żonie o ich planowanej ucieczce. Miguel sugeruje bratu oddanie Lupity jej matce. Octavio ustępuje, lecz później oznajmia żonie, że nie zrezygnuje tak łatwo odebrania byłej żonie praw do opieki nad Lupitą. Maricruz opuszcza ranczo Simony razem z córką. Álvaro wyjaśnia Maricruz, że całe zamieszanie wywołane przez Octavio było podyktowane jego zazdrością. Simona próbuje dowiedzieć się od Miguela, czy Octavio rzeczywiście planował uciec z Maricruz. Szwagier w sekrecie potwierdza jej przypuszczenia. Wyznaje jej także, że jest nieuleczalnie chora na raka mózgu.

Perico wyznaje Solicie, że chciałby mieć z nią dzieci. Natasha zapowiada ojcu Julianowi, że wyśle jego portret do Nowego Jorku. Simona domyśla się, że Octavio został przy niej, żeby po jej śmierci zagarnąć całą fortunę. Kobieta postanawia poświęcić resztę swojego życia na dokuczanie Maricruz. Ofelia wspomina Esther, że jej zdaniem Miguel ma złe zamiary wobec szwagierki. Miguel proponuje José Antonio sowitą zapłatę, jeśli wykradnie Lupitę i odda ją Octavio. Maricruz zwierza się José Antonio, że rozważa przyjęcie propozycji małżeńskiej od Álvaro. Simona zdradza mężowi, że pragnie odebrać Maricruz jej córkę.

Odcinek 124

Simona i Octavio planują wspólnie odebrać Maricruz jej córkę. Maricruz chce wydać przyjęcie weselne Vargasa na hacjendzie. Carrillo proponuje Románowi, żeby skorzystają z usług adwokackich kancelarii Riquelme – tej samej, do której zwróciła się Maricruz -, żeby zdobyć zezwolenie na przeprowadzenia prac wydobywczych na ranczo Narváezów. José Antonio podpowiada Miguelowi, by zakradł się na hacjendę Maricruz w dniu ślubu Vargasa i porwał Lupitę.

Octavio sugeruje Simonie, żeby zapomnieli o Lupicie i wyjechali w długą podróż. Ona odpowiada, że najpierw chce zobaczyć, jak Maricruz cierpi. Santa dzieli się z Maricruz swoim spostrzeżeniem – Perico na dobre zapomniał o Natashy. Abelardo wypytuje Nildę o to, co zrobi po jego śmierci. Przestrzega ją, by nie próbowała go zabić, bo jeśli przyczyny jego zgonu będą niejasne, zostanie wykonania autopsja. José Antonio zakłada, że jeśli dojdzie do porwania, a on zwróci Maricruz jej córkę, zyska sobie jej dozgoną wdzięczność.

Simona zakazuje Ofelii mówić o jej chorobie. Octavio dostrzega dziwne zachowanie żony i pyta Miguela, czy powiedział Simonie o jej chorobie. Maricruz oznajmia José Antonio, że postanowiła wyjść za mąż za Álvaro. On sugeruje jej, żeby pozbyła się kłopotu i oddała córkę Octavio, ale Maricruz odmawia. Esther uświadamia Amadora, że Lina pochorowała się z braku miłości. Simona proponuje Miguelowi, by po porwaniu ukryli Lupitę w oddalonej chatce. Kiedy Octavio zgłasza sprzeciw, Simona próbuje zmusić go do zmiany zdania, powołując się na swoją chorobę.

Odcinek 125

Álvaro zapowiada ojcu Julianowi, że wkrótce udzieli kolejnego ślubu – Solicie i Perico. Simona obwinia Maricruz o swoją chorobę i dlatego chce odebrać jej córkę, nie wzbudzając żadnych podejrzeń. Octavio wyjaśnia bratu, że chociaż pozwoli Simonie na ukrycie w Lupity daleko od hacjendy, nie zostawi dziewczynki samej.

Nadchodzi dzień ślubu Vargasa. Simona przygotowuje się na konfrontację, by wyglądać na zdrową i silną. Octavio przyjeżdża na hacjendę Maricruz i wyczekuje, aż José Antonio wskaże mu drogę do miejsca, w którym znajdzie Lupitę. Rivera dostrzega nerwowe zachowanie José Antonio i wspomina o tym ojcu Julianowi. Esther zgadza się zaopiekować Lupitą, choć nie popiera działań Octavio i Simony. Juanita zawiadamia Maricruz o zniknięciu jej córki. Kobieta natychmiast podejrzewa, że Octavio ponownie usiłuje rozdzielić ją z Lupitą.

Simona zakazuje mężowi przyznawać się przed Maricruz do porwania. Ojciec Julián jedzie na ranczo Simony. José Antonio oznajmia Esther, że woli patrzeć na cierpienie Maricruz niż widzieć ją szczęśliwą w ramionach innego mężczyzny. Miguel zdradza ojcu Julianowi, że Octavio porwał Lupitę. Nilda chce odejść od Abelardo, lecz on jej nie pozwala – jeśli to zrobi, straci całą fortunę. Miguel nie chce powiedzieć Maricruz, co się stało z Lupitą.

Odcinek 126

Miguel informuje brata o przyjeździe Maricruz na hacjendę. Octavio wmawia sobie, że postępuje właściwie, odbierając Lupitę z rąk Maricruz. Nilda wyznaje Abelardo, że ma córkę. Ten obiecuje pomóc jej w poszukiwaniach. Álvaro i ojciec Julián zamierzają oskarżyć Octavio o porwanie Lupity. José Antonio zdradza Esther, że zwróci dziewczynkę jej matce, by zyskać w jej oczach.

Simona mówi Ofelii, że chciałaby zobaczyć jak Maricruz umiera przed nią. José Antonio udaje przed Santą zaskoczonego wiadomością o zniknięciu Lupity. Kobieta domyśla się, że ją oszukuje. Ofelia uprzedza Octavio, że Simona plecie trzy po trzy, jakby była szalona. Mężczyzna przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy słyszy jak żona opowiada mu o „aniele śmierci”, który wkrótce zabierze Maricruz. Ojciec Julián namawia Maricruz, by nie odkładała daty ślubu na później. Miguel jest zaskoczony, gdy Simona wypytuje go o jego zmarłą żonę.

Santa proponuje Maricruz, żeby opuściła hacjendę jak tylko odzyska córkę. Simona wyrzeka się Octavito i nakazuje mężowi usunąć dziecko z jej domu. Ojciec Julián próbuje zmusić Miguela do mówienia, pokazując mu nakaz sędziego. Dochodzi do sporu, który przerywa pojawienie się Simony. Kobieta wskazuje palcem na księdza i nazywa go „czarnym aniołem śmierci”. Álvaro ryzykuje własną posadą, nie zgadzając się przeniesienie, do którego zmusza go firma.

Odcinek 127

Ojciec Julián wraca na hacjendę Maricruz bez dobrych wieści. Miguel namawia Octavio, by umieścił żonę w szpitalu psychiatrycznym i położył w końcu ręce na jej fortunie. Sugeruje mu także zwrócenie Lupity, ale on odmawia. Simona nie uważa Octavio za swojego męża. Maricruz zwraca się do José Antonio o pomoc w odzyskaniu córki.

Natasha chwali się Tomasicie, że portret ojciec Juliana odniósł wielki sukces i zabiega o niego kilku kupców. Abelardo wyznaje Nildzie, że wkrótce umrze. Ojciec Julián prosi Vargasa, żeby odnalazł Octavio i wręczył mu wydany przez sędziego nakaz zwrócenia Lupity jej matce. Simona nie chce widzieć syna na oczy i grozi Ofelii, że wyrzuci niemowlę przez okno, jeśli je nie zabierze. Perico informuje Natashę o zamiarze poślubienia Solity i prosi, żeby przestała go więcej nachodzić.

Simona znów rozprawia o Lucíi w obecności Miguela. José Antonio przywozi Maricruz jej córkę. Później próbuje usprawiedliwić swój czyn przed Octavio. Román rozkazuje Vargasowi natychmiastowe wysiedlenie mieszkańców ranczo Narváezów. Doktor Guerra egzaminuje stan zdrowia Simony i stwierdza jej zupełną poczytalność.

Odcinek 128

Solita przyjmuje oświadczyny Perico. Román próbuje przekupić Vargasa lepszą posadą w mieście. Octavio informuje Miguela o rozbieżnych opiniach lekarzy na temat zachowania Simony. Simona opuszcza hacjendę, by złożyć niezapowiedzianą wizytę Maricruz, którą bierze za Lucíę i wypytuje o sprawy ranczo oraz Miguela.

Miguel i Octavio wyruszają na poszukiwania Simony. Ten pierwszy odradza bratu wjazd na hacjendę Maricruz. Perico proponuje Solicie, by pobrali się w sekrecie. Santa prosi Riverę, żeby obserwował Maricruz na wypadek, gdyby potrzebowała pomocy. Octavio czuje się odpowiedzialny za zniknięcie żony. Abelardo prosi Nildę, żeby nie zapomniała o nim po jego śmierci i odwiedzała jego grób. Maricruz chce, żeby José Antonio odwiózł Simonę na jej hacjendę.

Odcinek 129

Clorinda alarmuje ojca Juliana, że nadrzeczni mieszkańcy planują wzniecić bunt przeciwko władzom z powodu braku lekarstw i jedzenia. Vargas rozważa propozycję przeprowadzki do stolicy. Octavio mówi Miguelowi, że teraz rozumie, jak mocno cierpiała Maricruz z braku wieści o córce. Miguel sugeruje bratu, by zamknął żonę w pokoju z kratami w oknach, jeśli nie chce umieszczać jej w zakładzie dla psychicznie chorych.

Vargas prosi ojca Juliana, żeby uprzedził Maricruz o konieczności opuszczenia ranczo. Maricruz i Álvaro wyjaśniają księdzu, że nie dadzą się nastraszyć. Nilda rozpoczyna poszukiwania córki. Simona podejrzewa, iż Octavio ożenił się z nią tylko dla pieniędzy i mówi o tym Ofelii. Álvaro proponuje Maricruz, żeby zgodziła się zostać jego żoną. Ona jest skłonna przyjąć jego oświadczyny.

José Antonio uprzedza Octavio o planowanym ślubie Maricruz z Álvaro. Octavio postanawia nie dopuścić do tego, by Maricruz wywiozła jego córkę. Zamierza znów ją porwać i zabrać gdzieś daleko. Miguel proponuje bratu, że zajmie się zarządzaniem ranczo Simony. Juanita chce wezwać lekarza do Solity, po tym jak ta wymiotowała. Lekarz stwierdza u dziewczyny ciążę.

Odcinek 130

Perico zobowiązuje się wobec Maricruz, że będzie ciężko pracował na utrzymanie Solity i rodziny, którą wspólnie założą. Nilda wypytuje we wsi o swoją głuchoniemą córkę, ale nikt nie potrafi jej pomóc. Perico oznajmia Solicie, że zostaną rodzicami. Natasha zapowiada Tomasicie, że przekaże ojcu Julianowi pieniądze za obraz, żeby rozdał je potrzebującym. Perico zaczyna obawiać się, że jego dziecko będzie tak samo głuchonieme jak jego matka. W rozmowie z Maricruz wyznaje, że w tej sytuacji wolałby, aby umarło przed porodem.

Esther zwierza się Miguelowi ze swoich obaw, iż José Antonio wciąż kocha Maricruz. Nilda rozpoznaje Santę i opowiada jej o tym, jak porzuciła córkę w nadziei, że spotka ją lepszy los. Ranny i nieprzytomny José Antonio zostaje odstawiony przez kilku mężczyzn do domu. Esther jest przerażona. Miguel wzywa lekarza. Perico prosi ojca Juliana, żeby udzielił mu ślubu z Solitą. Esther myśli, że José Antonio został ranny z winy Maricruz. Doktor Guerra uprzedza Octavio, że musi zawiadomić władze o postrzale. Okazuje się, że sprawcą był jeden z dzierżawców ranczo Narváezów. Simona wpada w złość na widok syna leżącego w kołysce.

Odcinek 131

Octavio przekazuje Miguelowi prawo do zarządzania ranczem Simony. Santa informuje Maricruz i ojca Juliana, że spotkała matkę Solity, która błądzi po okolicy w poszukiwaniu głuchoniemej córki. Simona czuje się zazdrosna o własne dziecko i zamierza się go pozbyć – bierze je na ręce i wynosi z domu. José Antonio wyznaje Esther, że został postrzelony przez Basilio Hernándeza. Winny postrzału zgłasza się na policję i usiłuje wmówić Vargasowi, że razem z José Antonio jedynie załatwiali swoje sprawy po męsku. José Antonio ma nadzieję, że mężczyzna go nie zdradzi, bo mógłby przez to stracić zaufanie Maricruz.

Ofelia zawiadamia Octavio o zniknięciu jego syna. Ojciec Julián radzi Maricruz, żeby spotkała się z Nildą i dowiedziała o jej intencje. Santa zdradza Nildzie, że wie, gdzie przebywa jej córka i opowiada kobiecie o ludziach, którzy ją przygarnęli. Simona udaje zdezorientowaną, gdy mąż wypytuje ją o Octavito. José Antonio zeznaje Vargasowi, że został ranny, gdy próbował wyrównać rachunki z Hernándezem i nie zamierza wnosić przeciwko niemu oskarżenia. Esther nie kryje zaskoczenia jego decyzją.

Simona denerwuje się luką w pamięci i prosi Octavio, żeby opowiedział jej o ich przeszłości. Nilda spotyka się z Maricruz, by podziękować jej za wychowanie Solity. Ojciec Julián i Maricruz opowiadają kobiecie o gwałcie, jaki doświadczyła jej córka oraz jej szczęśliwym zakochaniu i ciąży z Perico.

Odcinek 132

Solita jest zdezorientowana widokiem matki, tak samo jak Perico. Nilda prosi córkę o wybaczenie i przytula ją. Ofelia zawiadamia Miguela o zniknięciu Octavito. Octavio podejrzewa, że to nie Simona lecz Maricruz zabrała Lupitę. Nilda oznajmia Maricruz, że zabierze Solitę do kliniki, żeby przerwać zagrażającą jej życiu ciążę, a także odsunie od niej narzeczonego. Maricruz ostrzega kobietę, że jeśli to zrobi, wyrządzi Solicie niewybaczalną krzywdę. Perico obiecuje Solicie, że nie pozwoli ich ze sobą rozdzielić.

Miguel myśli, że Simona udaje szaloną i wypytuje ją o Octavita. Kobieta zarzeka się, że nie wie, o kim mówi i wytyka mu, że razem z bratem tylko czekają aż umrze, żeby zagranąć jej majątek. Álvaro proponuje Maricruz, że porozmawia z Nildą na temat Solity. Maricruz zastanawia się, czy gdyby była na miejscu Nildy nie postąpiłaby identycznie. Perico chce przyspieszyć swój ślub z Solitą. Natasha postanawia wyjechać do stolicy i obiecuje, że wyśle ojcu Julianowi pieniądze z nagrody.

Álvaro prosi ojca Juliana, żeby zapobiegł aborcji dziecka Solity. Octavio jest zdesperowany zniknięciem syna. Melquiades oznajmia Miguelowi, że wystawiono nakaz eksmisji i lada dzień Maricruz będzie musiała opuścić ranczo. Pérez dowiaduje się o nakazie i prosi Santę, żeby uprzedziła Maricruz. Miguel namawia Octavio, by czym prędzej pojechał do domu Maricruz i rozejrzał się na synem, zanim dojdzie do eksmisji.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 28 sierpień 2015         0 Komentarzy · 9 Czytań · Drukuj
 
 
Zmiana godzin emisji "Santa Diabla" i "Za głosem serca"
Informację
hosting

Od 31 sierpnia TV Puls kolejny już raz zmienia godzinę emisji telenowel "Santa Diabla" oraz "Za głosem serca" będą one emitowane o godzinę wcześniej niż dotychczas. Pierwsza z nich rozpocznie się o godz. 11.00, druga analogicznie o 12.00.
Dodał:  Wiola dnia 28 sierpień 2015         0 Komentarzy · 5 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Za głosem serca" odc. 26-60
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 26

Montserrat błaga ciotkę, żeby wyjaśniła jej kłamstwa Alejandro i matki. Carlota nie okazuje się zbyt pomocna, co jedynie utrzymuje dziewczynę w przekonaniu, że jej mąż jest oszustem. Alejandro jest szczęśliwy, że żona dbała o jego zdrowie. Rosario prosi ojca Anselmo, żeby porozmawiał z jej synem i odsunął od niego Maríę, która tylko przysparza mu problemów.

Carlota namawia Montserrat, żeby nie spisywała swojego małżeństwa na straty. Dziewczyna po raz kolejny idzie do domu zarządcy i prosi José Luisę, żeby wyjechał, bo jest już zmęczona życiem w kłamstwach. Alejandro zaprasza kapitana Robledo na kolację, razem z Víctorem, Esmeraldą i Gracielą. Montserrat uprzedza kochanka, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo, jeśli spotka się z Robledo. José Luis uparcie namawia ją do ucieczki i zarzeka się, że nie wyjedzie sam.

Montserrat wpada w panikę. Prosi męża, żeby odwołał kolację, a ona w zamian zrobi to, co o co ją poprosi. Alejandro życzy sobie spędzić z nią noc. Juventino próbuje zabić Alejandro podczas snu, ale María niweczy jego plany.

Odcinek 27

Montserrat odmawia, gdy Alejandro zaprasza ją do swojego łóżka. Refugio wypytuje Domingę o Juventino i Maríę, lecz dowiaduje się tylko tyle, że zawsze byli traktowani lepiej od pozostałych pracowników. Montserrat myśli, że Alejandro odwołał kolację z Robledo. Alejandro tymczasem Víctora, żeby przyjechał z kapitanem i Esmeraldą na hacjendę, ponieważ chce wyjaśnić nieporozumienia z żoną. Kiedy przyjaciel chwali się, że poznał Nadię, ten namawia go, żeby się z nią zaprzyjaźnił i spróbował dowiedzieć się czegoś na temat Montserrat.

Alejandro zaskakuje żonę pytaniami o José Luisa. Ojciec Anselmo naciska na José Luisa, żeby wyjechał z hacjendy, ale ten odmawia. Rosario pyta księdza, czy wie, co łączy Montserrat z José Luisem. Ojciec Anselmo odpowiada krótko, że Alejandro kupił sobie żonę, a teraz płaci za nią wysoką cenę. María mówi Juventino, że Montserrat i José Luis mają wspólne sekrety. Wuj namawia dziewczynę, żeby oczerniła nowego zarządcę w oczach Alejandro, a ten go zwolni. Alejandro uprzedza Carlotę, że jeśli nie zachowa dystansu do jego spraw z żoną, będzie zmuszony odesłać ją z powrotem do Agua Azul. Kobieta czuje się obrażona.

Montserrat zaprasza Nadię na hacjendę. Angélica podgląda José Luisa podczas kąpieli w jeziorze, po czym zabiera jego ubranie, a w zamian zostawia namalowany własnoręcznie portret jego nagiej osoby. Josefina proponuje Dimitrio, że sprzeda wszystkie posiadłości w stolicy, żeby mogli wyjechać do Europy. Chłopak jest zdesperowany, bo nie wie, jak pozbyć się kobiety, z którą musi dzielić małżeńskie łoże.

Odcinek 28

Pedro nie zgadza się przyjść w gościnę na hacjendę Alejandro. Mimo to, Nadia nie zamierza odrzucać zaproszenia od przyjaciółki. Dimitrio skarży się przyjacielowi, że nie wie, jak zniechęcić Josefinę do seksu. Adolfo śmieje się z niego i radzi, by uzbroił się w cierpliwość, bo gdy sprzeda wszystkie jej własności, dadzą nogę. María składa wizytę José Luisowi, żeby dowiedzieć się czegoś na temat jego stosunków z Montserrat. Zarządca odgaduje jej intencje i także zasypuje ją pytaniami, by zniechęcić do rozmowy.

Angélica mówi Virginii, że namalowała portret José Luisa, a ponieważ chciałaby zobaczyć ponownie swojego modela prosi Joaquína, by zabrał ją na hacjendę Almontego. Rosario przyznaje się Montserrat, że Alejandro polecił jej mieć ją na oku i donosić mu o wszystkim, co robi w ciągu dnia. Dziewczyna dziękuje kobiecie za powierzone zaufanie. José Luis przebywa w salonie, gdy pojawia się w nim Robledo. Montserrat udaje omdlenie, żeby jej kochanek mógł się ukryć. Refugio i José Luis uciekają z hacjendy. Angélica zabiera ich swoim samochodem do opuszczonego domku.

Nadia przyjeżdża na hacjendę Almontego i zastaje przyjaciółkę ze łzami w oczach. Montserrat mówi jej, że José Luis wyjechał na zawsze. Podczas spaceru Angélica wyznaje José Luisowi, że chciałaby się z nim spotykać. Tomás, brat Josefiny, chce się dowiedzieć, dlaczego ta poleciła sprzedać wszystkie swoje nieruchomości. Zdenerwowana kobieta zdradza mu, że wyszła za mąż za Dimitrio Mendozę i chce z nim wyjechać do Europy. Tomás żąda zobaczyć akt małżeński siostry, a gdy pojawia się jej mąż, rozkazuje mu rozgłosić wiadomość o ślubie oraz zakazuje sprzedaży którejkolwiek z własności Josefiny.

Odcinek 29

Na prośbę Refugio Angélica zabiera Esmeraldę do chatki, w której ten ukrywa się razem z José Luisem, żeby opowiedziała im o tym, co dzieje się na hacjendzie. Kapitan Robledo wyjaśnia Montserrat, że José Luis został zatrzymany na prośbę jej matki, a potem przeszukano jego pokój i znaleziono w nim sporą sumę pieniędzy oraz broń, z której zabito Bruno Gamboę. Esmeralda dodaje, że odegrała przed nią scenę zazdrosnej żony na prośbę Dimitrio, który działał w zmowie z Gracielą.

Víctor proponuje Nadii, żeby zostali przyjaciółmi. Alejandro jest zły z powodu zniknięcia José Luisa i Refugio. Rozkazuje Juventino ich odnaleźć oraz zająć się bydłem. Loreto prosi Juventino o spotkanie. Ten umawia go w opuszczonej chacie, tej samej, w której ukrywają się zbiegli kaprale. Amelia przyjmuje z niesmakiem wiadomość o tym, że Graciela wydała córkę za bękarta. Pełna nadziei i na to, że Juventino dotrzyma obietnicy o zabiciu Alejandro, Graciela wybiera się na zakupy w poszukiwaniu czarnych ubrań na pogrzeb zięcia.

Dimitrio próbuje podebrać pieniądze z sejfu Josefiny, ale nie udaje mu się, gdyż Tomás zmienił kombinację. Kilka dni później brat dziewczyny wraca z wiadomością, iż padła ofiarą oszustwa – jej ślub jest farsą, ukartowaną przez Dimitrio i Adolfo.

Odcinek 30

Tomás sięga po pistolet i zamierza rozprawić się z Dimitrio. Graciela kontaktuje się z Amelią, żeby dowiedzieć się, co się dzieje na hacjendzie zięcia. Adolfo uprzedza Dimitrio o powrocie Tomasa do Agua Azul i oboje rzucają się do ucieczki. Tymczasem brat Josefiny wpada rozzłoszczony do domu Mendozów i opowiada Lauro o oszustwie Dimitrio. Mężczyzna daje słowo, że jego syn ożeni się z Josefiną. Graciela prosi Josefinę, żeby uspokoiła brata, jeśli chce jeszcze zobaczyć Dimitrio żywego.

Adolfo i Dimitrio zaszywają się na ranczo Arguelles. Zamierzają przeczekać burzę, jaka rozpętała się wokół nich, i zastanowić się, dokąd pojechać. Esmeralda przyjeżdża do Refugio, żeby się z nim rozmówić, ale on nie chce jej słuchać. Loreto, Pedro, a później także Juventino stawiają się na umówione spotkanie. José Luis i Refugio słyszą jak wszyscy troje spiskują przeciwko Alejandro. Czy dojdzie do kolejnego zamachu?

Refugio pyta przyjaciela, czy zamierza uprzedzić Alejandro o planach Juventino, czy też pozwoli na jego śmierć, aby następnie odzyskać Montserrat. Podczas kolacji na hacjendzie Almontego Víctor próbuje zaimponować Nadii. Alejandro prosi żonę do tańca, ale ona odmawia i opuszcza salon. María wykorzystuje okazję i obejmuje Alejandro. Angélica przygotowuje romantyczną kolację dla José Luisa. Montserrat niespodziewanie zagląda do chatki i nakrywa ich na pocałunku.

Odcinek 31

Angélica dziękuje José Luisowi za pocałunek i daje mu adres, pod którym znajdzie Refugio. Esmeralda mówi Refugio, że Montserrat czuje coś do męża, dlatego nie przystała na pomysł ucieczki z José Luisem. José Luis prosi Esmeraldę, żeby wyjechała jak najszybciej z Víctorem do Agua Azul, bo on i Refugio muszą wrócić na hacjendę. Alejandro wypytuje pracowników o Montserrat, ale nikt nie potrafi mu pomóc. María zarzuca Rosario, że kryje swoją panią.

Juventino mówi Alejandro, że Montserrat zabrała samochód i odjechała. Alejandro jedzie jej szukać. Tak dociera do opuszczonej chatki, w której ukrywał się José Luis, i znajduje puste kieliszki po winie oraz zapalone świece. Przypomina sobie, że Montserrat spotykała się tam z kochankiem i ze złości podpala chatkę. Po powrocie urządza awanturę żonie i zaciąga do łóżka. Víctor wręcza Nadii wóz pełen kwiatów. María i Juventino obserwują z zazdrością, jak przechadzają się po hacjendzie. Alejandro słyszy jak Angélica mówi Virginii, że spotkała się z nowym narzeczonym w opuszczonej chatce i pojmuje, że zbyt pochopnie osądził żonę.

Carlota namawia Montserrat, żeby walczyła o swoje małżeństwo. Wtedy pojawia się Alejandro i prosi ją o wybaczenie. Esmeralda kryje Montserrat przed Alejandro i mówi mu, że zeszłej nocy pojechały na pola oglądać świetliki. Alejandro uprzedza przyjaciela, żeby postępował rozważnie, bo Nadia jest żoną burmistrza i mógłby sobie napytać biedy. Esmeralda uprzedza José Luisa, że Víctor nie chce opuścić hacjendy. María znajduje w domu zarządcy liścik, jaki José Luis zostawił dla Montserrat i pokazuje go Alejandro.

Odcinek 32

Alejandro przypomina Maríi, że nie mieszka już w domu zarządcy i zakazuje jej do niego wchodzić. Josefina rozpacza z powodu zniknięcia Dimitria i Adolfa. Oszuści pozbywają się telefonów i jadą na hacjendę Almontego, żeby prosić Montserrat i Carlotę o pieniądze. Juventino donosi Loreto, że Nadia świetnie się bawi w towarzystwie Víctora. Loreto rozkazuje mu upewnić się, czy kobieta zdradza męża. Tymczasem Nadia idzie za radą Carloty i prosi Víctora, żeby więcej jej nie szukał. María podchodzi do Alejandro, gdy ten siedzi samotnie, mając za kompana szklaneczkę trunku, by przypomnieć mu anegdoty z dzieciństwa i skraść pocałunek. Rosario przygląda się bezczynnie całej sytuacji.

Montserrat zasypuje Rosario pytaniami o matkę Alejandra, lecz kobieta nie udziela jej żadnej odpowiedzi. Następnego dnia Nadia, Víctor i Esmeralda wracają do Agua Azul. José Luis dowiaduje się o ich wyjeździe i wraca na hacjendę. Alejandro natychmiast domaga się od niego wyjaśnień. José Luis zbywa go opowieścią o swoich miłosnych rozterkach. Alejandro myśli, że kobietą, która złamała serce zarządcy jest Angélica. Dimitrio i Adolfo zjawiają się nieproszeni na hacjendzie. Alejandro rozkazuje żonie zmusić brata do bezzwłocznego wyjazdu. Niestety, Montserrat nie udaje się ta sztuka, albowiem Dimitrio zdążył już spotkać się z José Luisem i żąda wysokiej zapłaty za swoje milczenie. José Luis nie rezygnuje i raz jeszcze namawia Montserrat do ucieczki. Tym razem jego prośba zostaje wysłuchana.

Odcinek 33

Montserrat i José Luis umawiają się na ucieczkę w nocy. José Luis uprzedza Refugio, żeby spakował swoje rzeczy, bo tej nocy wyjeżdżają z Montserrat. Juventino zwraca się z pretensjami do Alejandra, że nie zwolnił nowego zarządcy. Kiedy próbuje szantażować szefa wyjawieniem sekretu jego teściowej, ten rozkazuje mu zamilknąć, jeśli nie chce pożegnać się z pracą. Dimitrio chwali się Adolfo, że znalazł sposób, by wyciągnąć pieniądze od Montserrat. Adolfo proponuje Maríi, żeby spotkali się po zmroku.

Angélica szuka José Luisa w motelu, ale jego już tam nie ma. Montserrat prosi męża, żeby pozwolił Dimitrio spędzić noc na hacjendzie. Alejandro zaczyna opowiadać żonie o romansie zarządcy z Angéliką, gdy ta przychodzi w gościny razem z ojcem. Dimitrio jest oczarowany urodą kobiety. Joaquín zaprasza wszystkich na kolację do swojego domu. Adolfo widzi jak Montserrat wymyka się w nocy z walizką. Nie stawia się jednak na umówione spotkanie z José Luisem i Refugio. María dowiaduje się od Adolfo o kolejnej próbie ucieczki Montserrat i urządza jej z tego powodu awanturę. Do tego Dimitrio naciska na siostrę, żeby dała mu pieniądze, jeśli chce, żeby nadal ją krył. José Luis wytyka Montserrat jej niezdecydowanie. Ona zarzeka się, że nigdy z nim nie ucieknie.

Nadia odwiedza męża w pracy i spotyka Víctora. Pedro nie jest zadowolony z jej wizyty i nie chce jej nawet pocałować na pożegnanie. Víctor skrada całusa Nadii i prosi, żeby pozwoliła mu siebie kochać, ale ona uważa, że chce się nią tylko zabawić. Kobieta chce ratować swoje małżeństwo, dlatego po powrocie męża z pracy robi mu masaż i próbuje zainteresować go sobą, lecz on nie zwraca na nią uwagi. Następnego dnia Víctor zaskakuje Nadię, sprowadzając do jej domu wóz z kwiatami, który jej wcześniej podarował. Juventino dowiaduje się o tym i zawiadamia telefonicznie Loreto.

Odcinek 34

Montserrat całuje Alejandra, żeby zgodził się ugościć jej brata i jego przyjaciela w swoim domu. Juventino udaje przed Alejandro zatroskanego wuja i prosi go o więcej zrozumienia dla Maríi. Przy okazji insynuuje, że jego żona utrzymuje bliższe relacje z zarządcą. Refugio ma ochotę pozbyć się Dimitrio, ale José Luis studzi jego zapał i prosi, żeby postępował, jak on mu przykaże. Adolfo namawia przyjaciela, żeby ponaglił siostrę kolejnym szantażem.

Juventino śledzi José Luisa, gdy ten wybiera się na spotkanie z Angéliką. Później podchodzi do kobiety i poleca jej przyjść wieczorem na spotkanie z José Luisem. Dimitrio zdradza szwagrowi, że Montserrat próbowała uciec. Alejandro czuje się oszukany. Zwalnia Rosario i rozkazuje zwiększyć dozór nad zarządzą. Rosario żali się księdzu Anselmo, że syn wyrzucił ją z domu za to, że nie dopilnowała Montserrat. Kiedy ksiądz wychodzi, żeby rozmówić się z Alejandrem, kobieta modli się, by nie złamał danej jej obietnicy.

Alejandro nie zgadza się na powrót Rosario do jego domu. Montserrat obiecuje księdzu, że nigdy więcej nie ucieknie z hacjendy i prosi, by potwierdził jej przypuszczenia, iż Rosario jest matką jej męża. Loreto śledzi Nadię, gdy ta przyjeżdża do Víctora i idzie z nim do łóżka. Kochankowie umawiają się na kolejne spotkanie. Loreto ostrzega Víctora, żeby zostawił Nadię, bo Pedro już wie o jej niewierności i mógłby ich nawet zabić.

Odcinek 35

Ojciec Anselmo prosi Montserrat, żeby rozmówiła się z Rosario, jeśli ta wróci do pracy na hacjendzie. Angélica ucieka z domu przez balkon i biegnie na spotkanie z José Luisem. Kapral jest zaskoczony, gdy kobieta zjawia się niespodziewanie w jego domu. Tymczasem Juventino dzwoni do Joaquína i podając się za José Luisa, ściąga go na hacjendę.

Montserrat wstawia się za Rosario u męża, ale on nie zgadza się na jej powrót. Ksiądz Anselmo sugeruje Rosario, żeby powiedziała prawdę synowi. Joaquín pojawia się w domu José Luisa z żądaniem zwrócenia córki. Montserrat pisze kolejny list do José Luisa z prośbą, żeby zostawił ją w spokoju i wyjechał. Następnie zwraca się do ciotki z prośbą o dostarczenie go do rąk zarządcy. Alejandro nakrywa Carlotę z listem w dłoni.

Víctor czeka na Nadię w restauracji. Gdy ta nie przychodzi, dzwoni do niej, ale telefon odbiera Pedro. Amelia zaprasza Gracielę na kolację do swojego domu. Josefina błaga Gracielę, żeby pomogła jej odnaleźć Dimitrio. Joaquín ubija interes z Pedro. Mężczyzna jest gotowy na wszystko, by przejąć w posiadanie ziemie Alejandro.

Odcinek 36

Alejandro uprzedza José Luisa, by uważał na to, co robi z córką Joaquína. Montserrat próbuje dowiedzieć się od Domingi czegoś na temat Rosario i Maríi. José Luis grozi Juventino, żeby z nim nie zadzierał. María całuje Alejandra w policzek w podziękowaniu za zgodę na wyjazd na festyn, co złości Montserrat. Adolfo zdradza Maríi, że Alejandro kupił swoją żonę i pobrali się bez miłości. Angélica przedstawia Virginii Dimitria. Graciela proponuje synowi, by poderwał schorowaną córkę Joaquína, a po jej śmierci zagarnął jej majątek, a przy okazji uniknie ślubu z Josefiną.

Montserrat kłóci się z matką z powodu kłamstw, którymi wprowadziła chaos w jej życiu. Graciela prosi Alejandra, żeby uspokoił Juventino, bo ten nie przestaje jej nękać z powodu Benjamína. Alejandro prosi Dimitria, żeby spróbował złapać José Luisa. Ojciec Anselmo gani Rosario za to, że szuka pracy na innej hacjendzie zamiast wracać do syna. Refugio i Angélica namawiają José Luisa, żeby poszli się rozerwać. María jest zła na Alejandra, że zabiera Montserrat na festyn.

Montserrat zakazuje bratu narzucania się Angélice, na co ten odpowiada jej szantażem – chce pieniądze za milczenie. Víctor całuje Nadię na ulicy. Kobieta przyznaje się, że nie przestaje o nim myśleć i obiecuje, że wkrótce będą razem. Lauro wypytuje żonę o syna. Graciela wmawia mu, że pojechał do Montserrat i ma się świetnie. Pedro rozkazuje Loreto zdobyć przyjaźń Alejandro, a następnie go zabić, tak by on mógł zagarnąć jego tereny.

Odcinek 37

Na hacjendę Almontego przyjeżdża Macario, deportowany ze Stanów Zjednoczonych. Dominga wyjaśnia mu, że Alejandro został nowym właścicielem hacjendy i to do niego powinien się zwrócić z prośbą o zatrudnienie. Podczas fiesty w miasteczku człowiek wynajęty przez Loreto i Juventino próbuje zabić Alejandra. José Luis obezwładnia niedoszłego zabójcę, przez co zaniedbuje Angélikę, która traci przytomność. Kobieta zostaje zabrana na hacjendę Almontego, skąd odbiera ją jej ojciec.

Alejandro z radością przyjmuje Macario do pracy. Refugio bezskutecznie namawia José Luisa, żeby zapomniał o Montserrat, która nie kocha go już tak jak wcześniej, i wyjechał. Loreto proponuje Alejandro, że zapewni mu ochronę, ale ten odmawia. Wtedy José Luis sugeruje, że przeszkoli peonów, żeby strzegli hacjendy. Montserrat przerywa mężowi, gdy ten pyta zarządcę o kochanka swojej żony, i stara się odciągnąć go od myśli o José Luisie swoim miłosnym wyznaniem.

Loreto rozkazuje Juventino przeprowadzić napad na hacjendę, żeby Alejandro zmienił zdanie i poprosił go o ochronę. Amelia uprzedza córkę, że jeśli jej stan się pogorszy, wróci na leczenie do stolicy. Montserrat i Dimitrio składają wizytę chorej kobiecie. Angélica zdradza Montserrat w sekrecie, że jest zakochana w José Luisie i zamierza walczyć o jego miłość.

Odcinek 38

Montserrat prosi męża o dwieście tysięcy pesos na nowe ubrania. W rzeczywistości zamierza je oddać bratu i jego koleżce, którzy szantażem próbują wyciągnąć od niej pieniądze na wyjazd do Brazylii. Juventino prosi José Luisa, żeby spotkał się z Loreto. Refugio ostrzega przyjaciela, by postępował rozważnie. Josefina odwiedza Nadię w jej domu, by opowiedzieć jej swoją nieszczęśliwą przygodę z Dimitrio. Nadia przekazuje wszystko Montserrat.

Loreto proponuje José Luisowi połączenie sił w zniszczeniu Alejandro i uprzedza, że jeśli się do niego nie przyłączy, również stanie na straconej pozycji. Víctor zostaje pobity na ulicy. Po powrocie do domu Pedro i Loreto zmuszają go, by zadzwonił do Nadii i powiedział, że już nigdy więcej się nie zobaczą. Nadia rozpacza, bo myśli, że Víctor jedynie się nią zabawił. Montserrat nie zamierza ulegać szantażom brata i rozkazuje mu opuścić hacjendę.

Alejandro obawia się, że żona mogłaby znowu go zostawić i nie zamierza dawać jej pieniędzy – jeśli potrzebuje nowych ubrań, razem po nie pojadą. Refugio nie rozumie, dlaczego José Luis przystał na propozycję Loreto. Macario odwiedza ojca Anselmo i rozpoznaje Rosario. Graciela i Lauro nie wiedzą, jak położyć kres problemom syna z Josefiną, przez które trafili na języki wszystkich mieszkańców Agua Azul.

Odcinek 39

Juventino przywozi na hacjendę galony benzyny i chowa je przed Refugio w stajni. Margarita okłamuje Nadię, że Víctora nie ma w domu, by nie dopuścić do ich ponownego spotkania. Pedro ze złością przygląda się temu, jak jego żona szlocha po rozstaniu z kochankiem. Ojciec Anselmo na próżno namawia Rosario na szczerą rozmowę z synem. Alejandro wypytuje Macario o swoją matkę. Ten odpowiada, że jedyną kobietę o imieniu Rosario, jaką znał jest ta, która wyszła właśnie z więzienia, po tym jak została niesprawiedliwie oskarżona i skazana, a teraz pomieszkuje w domu księdza.

Dominga przekazuje Montserrat wiadomość od Rosario, która prosi o spotkanie w stajni na osobności. Gdy Rosario przychodzi do stajni, zostaje oszołomiona przez Juventino, który rozlewa w tym czasie benzynę. Mężczyzna podkłada ogień w pomieszczeniu, z Rosario i końmi w środku. Montserrat odnajduje Rosario, lecz obie zostają osaczone przez ogień. José Luis jest bliski przyznania się Alejandrowi do swojej prawdziwej tożsamości, gdy dociera do nich wiadomość o pożarze. Adolfo i María, którzy zabawiali się w tym czasie w sypialni, dołączają do nich. Alejandro, José Luis i Refugio ratują życie Montserrat i Rosario. Juventino udaje zaskoczonego i angażuje się do pomocy przy gaszeniu ognia.

Po incydencie Alejandro zgadza się na powrót Rosario na hacjendę. José Luis wycofuje się z zamiaru powiedzenia prawdy szefowi. Zdradza jedynie, że Loreto próbuje mu zaszkodzić. Żeby potwierdzić te informacje Alejandro składa wizytę Loretowi. Ten zapewnia go, że były kochanek jego żony żyje.

Odcinek 40

Alejandro oferuje Loretowi wysoką zapłatę, jeśli wyda mu José Luisa żywego. Nadia rozkazuje służbie usunąć wóz z kwiatami, jaki otrzymała w prezencie od Víctora. Montserrat dzwoni do niej, by prosić o pożyczkę pieniędzy na wykupienie milczenia brata. María i Adolfo planują okraść Alejandra z pieniędzy i zrzucić winę na Montserrat.

Juventino wręcza Montserrat bransoletkę, jaką otrzymał od jej matki. Dimitrio przyjmuje od siostry pieniądze i stawia warunek: musi pozbyć się José Luisa z hacjendy. Alejandro jest zmartwiony obrażeniami, jakie poniósł Víctor z powodu nieszczęśliwego zakochania i przekonuje przyjaciela, żeby odsunął się Nadii, jeśli nie chce stracić życia. Loreto zleca Juventino odnalezienie José Luisa.

María wykrada klucz Montserrat do gabinetu Alejandra i wspólnie z Adolfo dokonują kradzieży. Adolfo proponuje Maríi, żeby przyszła do niego w nocy odebrać swoją część. Montserrat jest wdzięczna mężowi, że zatrudnił ponownie Rosario do pracy w domu. Loreto dowiaduje się od Juventina, że Adolfo zwrócił się do zarządcy imieniem José Luis. Postanawia złożyć mu propozycję nie do odrzucenia. Montserrat prosi José Luisa, żeby wyjechał, bo jej brat obiecał milczenie. Kochankowie żegnają się.

Odcinek 41

Rosario błaga Macaria, żeby krył ją przed Alejandro. Adolfo wykorzystuje Maríę, a po wszystkim wręcza jej jedynie część obiecanej zapłaty i zmusza do milczenia. Montserrat wyjawia mężowi prawdziwy powód przyjazdu jej brata i Adolfo na hacjendę. Juvntino rozkazuje swoim ludziom spalić zbiory z hacjendy. José Luis przystaje na żądanie Loreta pod warunkiem, że uwolni Refugio. Loreto rozkazuje mu zabić Alejandra.

Macario i Miguel donoszą Alejandrowi o przestępstwach Juventino, w tym także o tym, że zamordował swojego brata Gaspara. María żąda sprawiedliwej kary dla wuja. Alejandro rozkazuje uwięzić Juventina w stajni. Montserrat przychodzi do niego z żądaniem wyjaśnień – chce wiedzieć, skąd wziął bransoletkę jej matki. Loreto zabija Juventina i zabiera mu sygnet Benjamína.

Esmeralda prosi Ezequiela o pozwolenie na widzenie się z Refugio. Angélica poleca Virginii zaaranżować jej spotkanie z José Luisem. Dimitrio zaprasza Virginię na przejażdżkę konno. Amelia oferuje mu gościnę w swoim domu.

Odcinek 42

Esmeralda i Refugio wykorzystują moment spotkania, by powiedzieć sobie, jak bardzo się kochają. Nadia urządza scenę przed domem Víctora. Ten wpuszcza ją do środka i prosi o przebaczenie. Następnie wyznają sobie miłość i idą do łóżka.

Macario zawiadamia Alejandra o śmierci Juventina. José Luis odmawia towarzyszenia Alejandrowi podczas podróży do Agua Azul pod pretekstem stróżowania na hacjendzie. Później zawiadamia Loreta o jego wyjeździe oraz zmusza go do uwolnienia Refugio. Macario informuje José Luisa, że jego przyjaciel został znaleziony nad rzeką z ciężkimi obrażeniami ciała. Montserrat odkrywa, że z sejfu zniknęły pieniądze dla Macario. Razem z Rosario podejrzewają, że to sprawka Maríi.

José Luis zawiadamia Alejandra, żeby Loreto chce się z nim spotkać na Drodze Żmii. Sam także zjawia się na miejscu, by dotrzymać słowa danego Loretowi. Ponieważ nie chce zabijać Alejandra, usuwa z broni naboje i w momencie zamachu udaje, że ta się zacięła. Loreto sam oddaje strzał w stronę Alejandra. José Luis zabija Loreta.

Odcinek 43

María odpiera zarzuty Rosario i Montserrat, które posądzają ją o kradzież pieniędzy. Dimitrio podejrzewa, że Adolfo maczał w tym palce, ale ten także zapiera się, że jest niewinny. Alejandro dziękuje José Luisowi za uratowanie życia. Po powrocie na hacjendę zawiadamiają policję o śmierci Loreta. Adolfo jest zły na przyjaciela, że zabrał jego pieniądze, a do tego muszą szykować się do wyjazdu. Alejandro staje w obronie José Luisa, gdy Ezequiel przyjeżdża go aresztować w związku ze śmiercią Loreta.

Macario przygotowuje wszystko do wyjazdu José Luisa i Refugio. María skarży się Alejandrowi, że Montserrat obwinia ją o kradzież pieniędzy. Montserrat wyjaśnia mężowi, że nie wspomniała mu o tym, żeby nie posądzał niesłusznie jej brata. Pedro dowiaduje się o śmierci Loreta i wpada w złość. Dzwoni do Ezequiela, który zostaje mianowany nowym szefem policji. Joaquín przyłącza się do Pedro i obiecuje, że prześwietli Alejandra. Nadia jest przerażona gdy odkrywa, że jej mąż dowiedział się o jej kochanku.

Dimitrio zatrzymuje się na hacjendzie Arechiga. Angélica wymyka się z domu, żeby biec do José Luisa. Virginia kryje ją przed Dimitriem. Dimitrio wspomina Joaquínowi, że jego córka zaprzyjaźniła się z zarządcą hacjendy Almontego, którego policja podejrzewa o zabicie Loreta. Angélica mdleje. Po odzyskaniu przytomności prosi Dimitria, żeby nie próbował jej podrywać, bo jest zakochana w Antonio Olivaresie.

Odcinek 44

Pedro grozi Nadii, że ją zniszczy, jeśli odkryje, że ma kochanka. Ona stawia mu się i próbuje zmusić męża do przyznania się, że gustuje w mężczyznach. Ezequiel zatrzymuje samochód, którym Macario przewozi José Luisa i Refugio. Mężczyźni rzucają się do ucieczki przed policją. Alejandro i Montserrat niepokoją się o ich los.

Carlota prosi bratanicę, żeby raz na zawsze zapomniała o byłym kochanku. Angélica cieszy się, gdy José Luis przyjeżdża na jej hacjendę z błaganiem o pomoc. O mały włos nie zostają nakryci przez Dimitria, jednak Angélica w porę reaguje i gani go młodego Mendozę za to, że nie daje jej spokoju. Virginia znajduje José Luisa ukrytego w szafie Angéliki. Siostra prosi ją, żeby zachowała milczenie i pomogła mężczyźnie w ucieczce.

Alejandro i Montserrat przyjeżdżają na hacjendę Joaquína, by zapewnić go, że José Luis i jego kolega już wyjechali. Angélica domyśla się, że José Luis jest zakochany w Montserrat. Wtedy on zdradza jej swoją prawdziwą tożsamość.

Odcinek 45

Pedro z rwetesem wchodzi do mieszkania Esmeraldy, by przypomnieć jej o ich umówię i zakazać kobiecie jakichkolwiek rozmów z Nadią. Chwilę później pojawia się z Refugio i zauważa na ciele ukochanej ślady pobicia. Ona jednak nie chce mu zdradzić, kto ją uderzył. Nadia i Adolfo informują Josefinę o tym, że Dimitrio przybył w gościnę na hacjendę Arechiga.

Alejandro i Montserrat spędzają pierwszą wspólną noc, po której przysięgają sobie, że zapomną o zawiłej przeszłości i zaczną pisać swoją historię na nowo. María jest zła, że Alejandro pogodził się z żoną. Rosario i Dominga śmieją się z niej. Adolfo proponuje Maríi, żeby uciekła razem z nim, ale ona odmawia.

José Luis próbuje wymknąć się w nocy z hacjendy Arechiga, ale Dimitrio go zatrzymuje i grozi bronią. Młody Mendoza przyznaje się, że zabił Gamboę, a zbrodnię przypisał jemu. José Luis odbiera mu pistolet, lecz nie potrafi nim go zabić. Pojawia się policja i dokonuje aresztowania zbiega. Angélica wpada w rozpacz. Rozkazuje Dimitriowi trzymać się od z dala od jej rodziny. Ezequiel zawiadamia Pedra, że zatrzymał zabójcę Loreta. Ten składa mu gratulacje. Kiedy staje twarzą w twarz z oskarżonym, rozpoznaje w nim kaprala marynarki z Agua Azul, powszechnie uznanego za zmarłego.

Odcinek 46

Angélica wręcza Ezequielowi pieniądze w zamian za wypuszczenie José Luisa. Pedro pozwala mężczyźnie zachować część okupu i mówi, żeby przeznaczył je na umundurowanie godne szefa policji. Angélica i José Luis zatrzymują się na noc w hotelu, by następnego dnia uciec razem statkiem rybackim.

Nadia wybiera się na hacjendę Almontego w towarzystwie Josefiny. Proponuje Víctorowi, żeby przyjechał się z nią zobaczyć. Pedro jest zły na żonę, że go opuściła. Montserrat i Carlota przepraszają Josefinę za zachowanie Dimitria. Virginia całuje Dimitria, żeby wmówić Amelli, że są parą. Dimitrio chce odnaleźć Angélikę, która zabrała jego pieniądze, ale Virginia mu tego nie ułatwia. Joaquín szuka Angéliki w jej pokoju, ale jej tam nie ma.

Montserrat i Alejandro przyjeżdżają razem z Josefiną na hacjendę Arechiga, żeby porozmawiać z Dimitrio o jego małżeństwie. Virginia jest zrozpaczona, gdy odkrywa oszustwo Dimitria. Joaquín zakazuje mężczyźnie zbliżać się do jego córek. Następnego dnia Amelia znajduje list od Angéliki, w którym ta pisze, że wyjechała, żeby nacieszyć się życiem przed śmiercią i prosi, żeby jej nie szukano. Josefina prosi Dimitria, żeby wzięli prawdziwy ślub, ale on odmawia. Alejandro oferuje szwagrowi pracę na swojej hacjendzie, która pozwoli mu spłacić dług u Josefiny, jeśli nie chce skończyć w więzieniu, oskarżony o oszustwo i zabójstwo.

Odcinek 47

Joaquín pragnie odnaleźć córkę, gdziekolwiek jest. Amelia czuje się bezradna i płacze. Virginia, choć współczuje im obojgu, postanawia dochować sekret siostry. Nadia niecierpliwie oczekuje na przybycie Víctora. Ku jej zaskoczeniu, zamiast mężczyzny na hacjendzie pojawia się Pedro i chce ją zabrać ze sobą. Grozi, że zabije jej kochanka, jeśli dowie się, że widują się za jego plecami.

Josefina rozpacza, ponieważ Dimitrio wybrał pracę na hacjendzie zamiast ślubu z nią. Ojciec Anselmo opowiada Rosario o tym, jak świetnie dogadują się Montserrat i Alejandro. Montserrat uświadamia księdza, że José Luis zabił szefa policji, żeby ratować życie Alejandra i musiał opuścić hacjendę. Víctor przyjeżdża na hacjendę Almontego i ponownie staje twarzą w twarz z Pedro. Mąż Nadii jest zaskoczony, że nie zrezygnował z jego żony po tym jak został przez niego potraktowany. Víctor nazywa jego małżeństwo z Nadią farsą.

Ezequiel prowadzi poszukiwania ciała prawdziwego Antonio Olivaresa. Nadia opowiada Montserrat o swoich podejrzeniach, co do preferencji seksualnych jej męża. Montserrat robi sobie test ciążowy. Szczęśliwa informuje Alejandra, że wkrótce zostaną rodzicami. José Luis i Angélica przypływają do Agua Azul, gdzie mieszka jej matka chrzestna. Kiedy opuszczają pokład statku, Angélica traci przytomność.

Odcinek 48

José Luis zabiera Angélikę do szpitala. Ona prosi go, żeby nie zostawiał jej samej. Prudencia, matka chrzestna Angéliki, dowiaduje się od lekarza, że omdlenie jej podopiecznej jest wynikiem postępującej choroby nowotworowej, która za kilka miesięcy pozbawi ją życia. Kobieta zabiera Angélikę do swojego domu i proponuje José Luisowi, żeby ją poślubił i zmazał wszystkie grzechy przeszłości.

Esmeralda sprzecza się z Refugio, który namawia ją do rzucenia pracy w „La Escondida”. Joaquín dowiaduje się, że znaleziono Olivaresa i – przekonany że chodzi o mężczyznę, który zawrócił w głowie jej córce – żąda od Ezequiela, by zezwolił na widzenie z aresztowanym. Ten oznajmia mu, że znaleziony mężczyzna nie żyje. Virginia wyznaje ojcu Anselmo, że jej siostra uciekła z zarządcą hacjendy Almontego.

Dimitrio podpowiada siostrze i Nadii, żeby nie dopuściły do spotkania Alejandra z Pedro, bo ten ostatni może zdradzić mu prawdę o José Luisie. Nadia postanawia się poświęcić, by ratować małżeństwo przyjaciółki, i obiecuje Pedrowi, że będzie przykładną żoną oraz zapomni o Víctorze, jeśli on obieca nie mówić Alejandrowi o José Luisie. Ojciec Anselmo uprzedza Alejandra, by nie ufał nadto swojemu zarządcy…

Odcinek 49

José Luis zamierza poprosić Angélikę o rękę i z pomocą kapitana Robledo, brata Prudencii, oczyścić swoje imię. Proponuje umierającej kobiecie powrót w rodzinne strony, ale ona chce być tylko z nim i bez wahania przyjmuje jego oświadczyny. Następnie kontaktuje się telefonicznie z Esmeraldą, by zaprosić ją i Refugio na swój ślub.

W poszukiwaniu córki Joaquín składa wizytę kapitanowi Robledo. Wspólnie odkrywają, że Antonio Olivares i José Luis Álvarez to jedna i ta sama osoba. Kapitan prosi go o zachowanie dyskrecji przed Alejandrem. Ezequiel informuje Pedro o znalezieniu ciała prawdziwego Olivaresa. Ten poleca mu poinformować o tym Alejandra, by tamten sam wyciągnął wnioski. Dimitrio szybko nudzi się pracą na hacjendzie i poważnie rozważa drugą alternatywę – ślub z Josefiną.

María wpada w złość na wieść o ciąży Montserrat. Carlota prosi bratanicę, żeby przekazała nowinę rodzicom. María wślizguje się do pokoju Carloty i rozpoznaje na zdjęciu rodzinnym kochankę don Benjamína. Następnie zakrada się sypialni państwa, zrzuca ubranie i wchodzi do łazienki, gdzie kąpie się Alejandro. Mężczyzna obejmuje ją, przekonany, że to jego żona. Pojawia się Montserrat i widzi męża w niedwuznacznej sytuacji…

Odcinek 50

María usiłuje wmówić Montserrat, że mąż wielokrotnie ją zdradził. Montserrat nie pozostawia Alejandrowi wyboru – musi wyrzucić przyjaciółkę z hacjendy. María na próżno błaga Alejandra o wyrozumiałość i obiecuje się zmienić. Ten rozkazuje Macario odesłać dziewczynę do Agua Azul. Montserrat opowiada Carlocie, Josefinie i Dimitriowi o incydencie w łazience. Rosario znajduje w rzeczach Maríi pieniądze, jakie ta wykradła z sejfu Alejandra. Dimitrio wyjaśnia, że dziewczyna działała w zmowie z Adolfem.

Spragniona zemsty María zdradza Montserrat, że jej matka była wieloletnią kochanką don Benjamína. Zmęczony pracą na hacjendzie Dimitrio przychodzi do Josefiny, żeby prosić ją o rękę. María przyjeżdża do Agua Azul i wprowadza się do Adolfa. Kapitan Robledo uprzedza Gracielę, że José Luis żyje i wkrótce go odnajdzie. Alejandro, Montserrat i Carlota przyjeżdżają do Agua Azul, by podzielić się z Lauro i Gracielą wiadomością o ciąży. Przyszli dziadkowie dyskutują na temat imienia dla wnuka.

Montserrat czyni wyrzuty matce, że zdradzała ojca z don Benjamínem. W odwecie Graciela wytyka córce, że zwodziła męża, mieszkając na jego hacjendzie ze swoim kochankiem. Tomás Valverde żąda od Lauro wydania syna i nie zgadza się na zwrot skradzionych przez niego pieniędzy. Alejandro zaprasza mężczyznę na swoją hacjendę, gdzie tymczasowo zatrzymali się Josefina i Dimitrio.

Odcinek 51

Josefina sądzi, że pieniądze pomogą jej zatrzymać przy sobie Dimitria. Víctor przygląda się z oddali jak Nadia tuli się do męża na placu w Agua Azul. Później zwraca się do niej z pretensjami, lecz ona nakazuje mu odejść i oznajmia, że nie odejdzie od męża. Lauro wyznaje Gracieli, jak bardzo ją kocha i docenia, iż był jej pierwszą i jedyną miłością. Ona tymczasem wspomina upojne chwile spędzone w towarzystwie Benjamína. María jest zła, bo nie potrafi odpędzić od siebie Adolfa.

Angélica prosi matkę chrzestną, by nie wspominała jej rodzicom o ślubie z José Luisem, gdyż mogą spróbować pokrzyżować ich plany. Prudencia namawia przyszłego męża Angéliki na rozmowę z kapitanem Robledo. Zapewnia go także, że po ślubie stanie się niesłychanie bogaty. Tymczasem Joaquín jest zdesperowany brakiem poszlak, które doprowadziłyby go do córki. Tomás i Alejandro dochodzą do porozumienia z Dimitriem – chłopak po ślubie z Josefiną nie będzie mógł korzystać z jej fortuny, a do tego nadal będzie pracował na hacjendzie, by spłacić dług przyszłej żony. Josefina obawia się, że w ten sposób Dimitrio ją znienawidzi.

Rozmowa z Ezequielem pomaga Alejandrowi odkryć prawdę – mężczyzna, który podawał się za Antonio Olivaresa i któremu powierzył posadę zarządcy, tak naprawdę nazywał się José Luis. Natychmiast przypomina sobie o wszystkich chwilach, jakie ten spędził sam na sam z jego żoną i w porywach złości sięga po pistolet. María błaga ojca Anselmo, żeby wstawił się za nią u Alejandra, ale ten odmawia. Montserrat oznajmia Adolfowi, że spodziewa się dziecka i prosi go, żeby zabrał Maríę jak najdalej od niej.

Odcinek 52

Alejandro pozbawia Carlotę telefonu i razem z Rosario zamyka je w pokoju, dając do zrozumienia, że odkrył już prawdziwą tożsamość zarządcy. Ojciec Anselmo nie chce powiedzieć Montserrat, że Rosario jest matką Alejandra, choć ta próbuje zmusić go do mówienia. Graciela z radością wita syna w domu. On jednak nie podziela jej zapału, albowiem złości go myśl o ślubie z Josefiną. Lauro chce wyrzucić syna z domu i wyrzeka się go. Graciela musi interweniować.

Ezequiel wspomina Pedro o swojej rozmowie z Alejandrem na temat Olivaresa. Rosario zdradza Carlocie, że jest matką Alejandra. Ignacio składa niezapowiedzianą wizytę Prudencii i odkrywa, że Angélica się u niej ukrywa. Kobieta informuje go o planowanym ślubie Angéliki z José Luisem.

Po powrocie Montserrat na hacjendę Alejandro urządza jej awanturę, a następnie wyrzuca z domu razem z ciotką i służącą. Víctor usiłuje uspokoić przyjaciela, lecz ten nie wierzy w ani jedno słowo żony i zarzeka się, że nigdy nie zaakceptuje jej bękarta. Montserrat, Carlota i Rosario opuszczają hacjendę…

Odcinek 53

José Luis opowiada kapitanowi Robledo swoją wersję wydarzeń i zapewnia o swojej niewinności. Wyjaśnia mu, że Graciela niecnie wykorzystała łączącą ich przyjaźń, by rozegrać swoją intrygę. Esmeralda i Refugio przyjeżdżają do Meridy, by towarzyszyć José Luisowi w dniu ślubu. Prudencia oferuje im gościnę w swoim domu. Po rozmowie z José Luisem i Refugiem, kapitan Robledo zastanawia się nad sytuacją byłych kaprali.

Dimitrio prosi Adolfo, żeby pozwolił mu zamieszkać z nim do czasu ślubu, gdyż ojciec wyrzucił go z domu. María stawia Adolfowi wybór: ona albo jego przyjaciel. Do Agua Azul przyjeżdża Alejandro i w pierwszej kolejności składa wizytę Adolfowi, by dać mu nauczkę za to, że go okradł. Następnie zwraca się do Maríą z propozycją nie do odrzucenia: miałaby wrócić na hacjendę i zająć miejsce jego żony.

Monsterrat, Carlota i Rosario przyjeżdżają w nocy do domu Mendozów ze wszystkimi rzeczami. Lauro wita ich z uśmiechem na twarzy, przekonany, że chodzi jedynie o krótką wizytę związaną z wizytą u ginekologa. Graciela wytyka Montserrat, że przez własną głupotę mąż wyrzucił ją z hacjendy i wyrzekł się jej dziecka. Víctor wraca do pracy w fabryce. Alejandro wykorzystuje Maríę, by ulżyć sobie w cierpieniu po zdradzie żony.

Odcinek 54

Montserrat opowiada Nadii o tym, że Alejandro odkrył jej sekret i wyrzucił ze swojego życia. Po zachowaniu Pedro kobiety wnioskują, że Víctor je zdradził. Nadia zwraca się z pretensjami do byłego kochanka, lecz ten je odpiera i wytyka jej, że pomagała Montserrat w oszustwie. Kapitan Robledo obiecuje zadośćuczynić José Luisowi i Refugio niesprawiedliwości, jaka ich spotkała. Angélica kontaktuje się telefonicznie z matką, żeby ją uspokoić. Prudencia namawia kobietę na przyjazd do Meridy w tajemnicy przed mężem. Amelia i Virginia przystępują do pakowania walizek.

María wraca na hacjendę Alejandra jako jego nowa kobieta i pani domu. Dominga nie potrafi zdzierżyć aroganckiego zachowania, ani pychy, z jaką obnosi się dziewczyna. Ojciec Anselmo dowiaduje się od Macario o tym, co zrobił Alejandro. Postanawia złożyć mu wizytę, żeby wszystko naprawić. Kiedy ponosi klęskę, jedzie do Agua Azul, by poinformować Montserrat o powrocie Maríi.

Odcinek 55

Dominga stara się uświadamić Maríę, jak wiele jej brakuje do bycia dystyngowaną damą. By się na niej odegrać, María rozkazuje sobie usługiwać. Kapitan Robledo przychodzi do domu Mendozów z zamiarem aresztowania Dimitria za zamordowanie Gamboi. Lauro zaprowadza mężczyznę do domu Josefiny i zapowiada synowi, że nie wyciągnie do niego pomocnej dłoni, jeśli rzeczywiście jest winny oskarżanej go zbrodni.

Pedro złości się na żonę, gdy dowiaduje się o jej spotkaniu z kochankiem. Nadia wyjaśnia, że chciała sprawdzić, czy to Víctor wydał Montserrat. Zdesperowana Graciela zwraca się do Pedra z prośbą o pomoc dla syna. Mężczyzna zgadza się pod warunkiem, że pewnego dnia ona zrekompensuje mu przysługę. Alejandro i María spotykają Montserrat podczas zakupów. Między kobietami dochodzi do ostrej wymiany zdań.

Alejandro prosi ojca Tobíasa, żeby pomógł mu doprowadzić do unieważnienia małżeństwa z Montserrat. Amelia nie zgadza się na ślub córki z José Luisem. Angélica prosi matkę, by uszanowała jej decyzję i porozmawiała z ojcem. Kapitan Robledo zapewnia Joaquína o niewinności José Luisa oraz donosi mu o planowanym ślubie z Angéliką. Graciela sugeruje córce, żeby uprzedziła ojca o swoich problemach, albowiem Alejandro zdążył już zwrócić się do ojca Tobíasa w sprawie unieważnienia ich małżeństwa, a ten wkróce przekaże wiadomość Laurowi.

Odcinek 56

Alejandro obiecuje Maríi, że zapomni o Montserrat i wyruszą w niejedną podróż. Macario na próżno próbuje przetłumaczyć mężczyźnie, że postępuje niewłaściwie, lecz ten nakazuje mu okazać szacunek jego nowej kobiecie. Lauro słyszy rozmowę Carloty i Gracieli na temat problemów małżeńskich córki i żąda wyjaśnień. Graciela uprzedza Montserrat, by zastanowiła się, co powie ojcu.

Lauro postanawia poszukać odpowiedzi na własną rękę i zasypuje pytaniami syna. Dimitrio wypomina ojcu, że zawsze rozpieszczał Montserrat, a ta okazała się być niewierną żoną i została wyrzucona przez Alejandra z hacjendy po tym, jak ten odkrył jej zdradę. Joaquín rozkazuje José Luisowi odsunąć się od jego córki. Angélica zapowiada ojcu, że poślubi narzeczonego nawet bez jego aprobaty. Prudencia szantażuje Joaquína – jeśli nie okaże wsparcia córce, poleci zbadać, czym naprawdę się zajmuje i skąd czerpie zyski.

Z pomocą Pedro Dimitrio odzyskuje wolność. Graciela odbiera syna z komisariatu. Lauro złości się na córkę, gdy ta potwierdza mu wersję opowiedzianą przez Dimitria. Zatroskany ojciec jedzie na hacjendę Almontego i nakrywa zięcia na pocałunku z kochanką. María wyjawia mężczyźnie, że Graciela przez długie lata była częstym gościem Benjamína i znała jego sypialnię od podszewki, a Montserrat bezwstydnie sprowadziła na hacjendę męża swojego kochanka. Kiedy Alejandro potwierdza słowa Maríi, Lauro dostaje ataku i pada trupem.

Odcinek 57

Alejandro czuje się winny śmierci teścia. Przygotowuje wszystko na dostarczenie jego zwłok do Agua Azul. María nie wstydzi się tego, że otworzyła mężczyźnie oczy, nawet jeśli chwilę później ten zamknął je na zawsze. Rozpiera ją duma, że zada cierpienie Montserrat. Z polecenia Alejandra Víctor zajmuje się przygotowaniem pogrzebu Laura.

José Luis opuszcza narzeczoną, by razem z kapitanem Robledo wyjaśnić swoją sytuację. Obiecuje, że za kilka dni wróci, by się z nią ożenić. Montserrat jest zła na matkę, że dalej troszczy się o Dimitria. Josefina cieszy się na myśl, że za kilka dni ponownie wyjdzie za mąż i tym razem naprawdę. Dimitrio proponuje siostrze, by wyszła się zabawić i poszukała sobie nowego męża. Víctor informuje telefonicznie Nadię o śmierci Laura, lecz prosi ją o dyskrecję przed Montserrat – Alejandro chce sam zanieść żonie złą wiadomość. Joaquín zwraca się do Pedra z prośbą o pomoc w zniszczeniu José Luisa, jeszcze zanim ten zdąży poślubić Angélikę.

Alejandro oznajmia rodzinie teścia o jego śmierci. Wyjaśnia im w jakich okolicznościach doszło do zgonu. Dimitrio ma żal do samego siebie, że podczas ostatniej rozmowy z ojcem życzył mu śmierci. Montserrat nazywa męża potworem, zarzuca mu, że bezpośrednio przyczynił się do śmierci jej ojca i rozkazuje mu opuścić dom. Graciela informuje córkę o tym, że José Luis odzyskał wolność i wkrótce poślubi Angélikę. Alejandro nie chce więcej słyszeć imienia swojej żony i zakazuje Maríi wspominać o niej choć słowem.

Odcinek 58

Kapitan Robledo rozmawia z José Luisem o jego awansie na podporucznika. Wspomina mu również o śmierci admirała Mendozy oraz o tym, że Alejandro nie towarzyszył żonie podczas ceremonii pogrzebu. Refugio raduje się z powrotu do służby. Insynuuje Esmeraldzie, że wreszcie mogą zacząć poważny związek, ale ona nie rezygnować ze swojej pracy. Angélica boi się, że po rozmowie z Montserrat José Luis się rozmyśli co do ich ślubu. Dominga utrudnia Joaquínowi spotkanie z Alejandrem.

María bezskutecznie próbuje namówić Alejandra na wspólny wyjazd. Josefina wręcza Alejandrowi zaproszenie na swój ślub. Mężczyzna przestrzega ją przed zachłannością Dimitria. Víctor i Nadia planują wspólnymi siłami doprowadzić do pojednania Montserrat z mężem. Rosario wyprasza José Luisa z domu rodziny Mendoza, gdy ten przychodzi spotkać się z Montserrat. Dimitrio jest zły na ojca, że nie zapisał mu nic w spadku i rozładowuje swój gniew na matce. José Luis w końcu spotyka Montserrat. Ona przestrzega go przed Alejandrem i życzy szczęścia u boku przyszłej żony.

Odcinek 59

Dimitrio wstawia się za siostrą u Alejandra. Prosi szwagra, żeby zgodził się wysłuchać jego siostrę, która nosi pod piersią jego dziecko. Víctor także namawia przyjaciela do rozmowy z żoną. Dodaje, że podczas ostatniej wizyty z Montserrat dostrzegł, jak bardzo bolała ją jego nieobecność na pogrzebie Laura. Z drugiej strony również Graciela popycha córkę w stronę Alejandra. Uważa, że powinna pojechać do męża i wyjaśnić mu wszystko.

José Luis jest smutny z powodu rozstania z Montserrat. Postanawia nie zawracać jej już więcej głowy. Esmeralda i Refugio doradzają mu, by ożenił się z Angéliką i ułożył sobie życie od nowa. María przyjmuje Montserrat i Carlotę na hacjendzie, lecz nie zawiadamia Alejandra o ich przyjeździe. Następnie wmawia rywalce, że Alejandro nie chce jej znać oraz że ma poszukać dla dziecka nazwiska swojego kochanka – Álvareza.

Rozczarowany brakiem kontaktu z żoną Alejandro postanawia spełnić życzenie Maríi o wspólnym wyjeździe. Rosario oznajmia Víctorowi, że chce porozmawiać w cztery oczy z synem. Niestety, niespodziewany wyjazd Alejandra uniemożliwia im spotkanie. Angélica weseli się z powrotu narzeczonego. José Luis dzieli się z nią wiadomością o śmierci admirała Mendozy. Montserrat wraca do domu i czuje się poniżona przez męża. Graciela podpowiada synowi, żeby przekonał przyszłą żonę do udzielenia mu prawa do dysponowania jej majątkiem. Kiedy Josefina wspomina o pomyśle bratu, ten wpada w złość. Ojciec Anselmo podejmuje kolejną próbę przemówienia Alejandrowi do rozsądku.

Odcinek 60

Rosario prosi Víctora o osobiste dostarczenie do rąk Alejandra napisanego przez nią listu. On jednak podrzuca list do gabinetu przyjaciela pod jego obecność. Angélica i José Luis pobierają się. Uroczystość jest zagrożona z powodu Joaquína, który pojawia się w oddali i mierzy z broni do pana młodego. Refugio powstrzymuje mężczyznę przed popełnieniem zbrodni i nakazuje mu odejść. Amelia prosi zięcia, żeby dbał o jej córkę i dzwonił, jeśli będzie się działo coś niedobrego. Państwo młodzi wyjeżdżają w podróż poślubną.

Adolfo przynosi Dimitriowi dwa bilety lotnicze do Brazylii i namawia go do wyjazdu. Dimitrio przypomina sobie, jak obiecał ojcu, że ożeni się z Josefiną. Postanawia dotrzymać danego słowa i odrzuca propozycję przyjaciela. W rezydencji Josefiny zbierają się goście zaproszeni na ślub. Panna młoda denerwuje się z powodu spóźnienia Dimitria. Jest skłonna anulować ceremonii, gdy pan młody pojawia się w ostatniej chwili.

Po ślubie Tomás oświadcza szwagrowi, że każdego miesiąca on i jego żona otrzymają stałą sumę pieniędzy do wspólnego wykorzystania. Uprzedza go, że nie dobierze się do majątku Josefiny, albowiem ta zrzekła się go. Dimitrio wpada w złość i odwołuje podróż poślubną. Montserrat odczuwa pierwsze oznaki ciąży. Po długiej podróży Alejandro i María wracają na hacjendę. Alejandro zagląda do swojego gabinetu i przystępuje do przeglądania korespondencji…


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 28 sierpień 2015         0 Komentarzy · 6 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Santa Diabla" odc. 20-43
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 20

Humberto żąda od Santiago wyników DNA potwierdzających, iż w żyłach Guillermo płynie krew rodziny Cano. Carlos prosi Ivana, żeby pomógł mu dowiedzieć się, kim jest kochanek Victorii. Humberto i Inés planują zastawić pułapkę na Santiago. Santiago zwraca się do Pauli o pomoc w zdobyciu fałszywego aktu urodzenia Guillermo. Humberto płaci Carlosowi za zniszczenie nagrania wideo Bárbary, żeby to nigdy nie skalało dobrego imienia jego rodziny.

George proponuje Gasparowi, że osobiście dowie się, kto posłużył się sfałszowanym czekiem, żeby go okraść. Inés zaprasza Santiago na piknik. Vicente prosi Paulę o przygotowanie dokumentów na bardzo ważne posiedzenie w bufecie. Santa denerwuje się, gdy Francisca nie pozwala jej zobaczyć się z synem. Inés podaje Santiago narkotyki.

Odcinek 21

Vicente zmusza Santiago do ślubu z Inés i zapowiada, że porozmawia o tym z Gasparem i Franciską. George prosi Danielę o pomoc w zajęciu czymś Gaspara, by ten nie poszedł do banku. Pancho przyjeżdża do winiarni, gdzie ukrywa się złodziej, ale ten wymyka mu się z rąk. Gaspar i Francisca niepokoją się o Bárbarę, gdy ta chce wyjść w poszukiwaniu mężczyzn.

Santa i Paula godzą się i zamierzają wspólnie kontynuować plan zemsty na rodzinie Cano. Fernando słyszy jak Paula mówi Sancie, że muszą odszukać morderców Willy’ego. Iván mówi Victorii, że nie ufa Patricio. Gaspar odkrywa z nagrań wideo z kamery, że został okradziony przez George’a. Mariana wyznaje Arturo, że czuje się osaczona przez Carlosa, szefa policji. George próbuje dopaść Gaspara. Dochodzi do wypadku.

Odcinek 22

Humberto chce znać poczynania Pauli dlatego prosi Fernando, żeby zaprzyjaźnił się z nią. Santiago zwraca się do Ivana z prośbą o pomoc w opuszczeniu miasta. Humberto słyszy rozmowę Santy z synem. Wiadomość o wypadku Gaspara dociera do uszu Franciski, Humberto i Santy. Ta ostatnia przekazuje ją Santiagowi. Patricio niszczy zdjęcie matki Victorii. George próbuje zabić Gaspara w szpitalu. Pancho i Carlos wybierają się do „Złotej kończyny”.

Francisca reaguje z zaskoczeniem gdy spotyka Liseth i Ivána razem w szpitalu. Humberto nakrywa żonę i brata na pocałunku. Następnie mówi Santiagowi, że nie wierzy w to, iż Guillermo jest jego synem i żądania dowodu w postaci badań DNA. Vicente chce zobaczyć intercyzę podpisaną przez Santę i Humberta – jeśli Gaspar umrze, Santa może położyć ręce na fortunie rodziny Cano. Pancho mówi Carlosowi, że w „Złotej kończynie” dzieje się coś złego z zatrudnionymi kobietami. George jest przerażony, gdy lekarze udzielają Gasparowi zgody na wizytę. Paula mówi Sancie, że jeszcze tej samej nocy musi zabić Gaspara.

Odcinek 23

Po wejściu do pokoju Gaspara Santiago myśli, że Santa chce go skrzywdzić. Carlos znęca się na Tránsicie oraz zabija prostytutkę, która wygadała się przed Pancho. Inés prosi Santę, żeby zostawiła Santiaga w spokoju. Humberto podaje Sancie narkotyk i wywozi ją do lasu. Bufet adwokacki Cano przegrywa sprawę w sądzie. Humberto widzi jak Paula wychodzi z sądu i przysięga sobie, że zabije Santę Martínez. Inés przyjeżdża do rezydencji w odwiedziny do Guillermo. Humberto uprzedza Inés, że po ślubie z jego bratem będą musieli zabrać Guillerma ze sobą. Santa składa wizytę Marze w jej domu. Santiago odwozi ją do domu. Begoña zawiadamia ich o zniknięciu Guillerma.

Odcinek 24

Santa jest zaniepokojona zniknięciem syna. Santiago podejrzewa, że Humberto zabrał go do szpitala, żeby przeprowadzić badania DNA. Francisca raduje się, gdy Gaspar odzyskuje przytomność. Carlos zabiera Tránsita na posterunek policji, żeby Pancho go przesłuchał. George odwiedza Gaspara w jego pokoju.

Humberto oznajmia bratu, że z rozkazu sądu musi wykonać badania DNA na potwierdzenie ojcostwa. Amanda jest zła na Willy’ego, że zdradził Humbertowi, skąd pochodzi. Fernando umawia się z Paulą w barze. Vicente prosi Humberto, żeby pomógł mu wyswatać Santaga z Inés. Liseth widzi, jak Santa i Santiago wchodzą do domu Victorii. Santiago proponuje Sancie, żeby uciekli razem z Willym do Marrero. Ona zgadza się, pod warunkiem, że powie jej całą prawdę o swojej przeszłości.

Odcinek 25

Santiago opowiada Sancie o wydarzeniach z Gwatemali. Liseth uprzedza Humberto, że Santiago i Amanda planują ucieczkę do Marrero. George ponownie podejmuje próbę zabicia Gaspara. Humberto prosi Carlosa o pomoc w pogrążeniu jego brata. Fernando i Bárbara wpadają w pułapkę zastawioną przez Santę. Carlos podkłada fałszywy paszport do rzeczy Santiago.

Odcinek 26

Pancho wyjaśnia Humberto, że zanim dokona aresztowania jego brata musi postępować zgodnie z procedurami. Francisca opowiada Humberto o tym, co przydarzyło się Bárbarze. Iván mówi Santiago, co Humberto znalazł w jego pokoju. Gaspar wychodzi ze szpitala. Po powrocie do domu przeraża się na widok George’a. Humberto płaci Carlosowi za śledzenie Arturo podczas wieczoru kawalerskiego. Santa prosi Ivana o pomoc w podłożeniu pluskwy w rezydencji rodziny Cano – zamierza podsłuchiwać Franciskę. Hortensia składa Marze wizytę w jej mieszkaniu. Inés dręczą nocne koszmary. Santiago i Santa planują uciec w dniu ślubu Arturo i Liseth.

Odcinek 27

Hortensia obraża Marę i wyprowadza Arturo z jej mieszkania. Paula wypytuje Fernando o jego tatuaż. Bárbara pyta Gaspara, czy to George ponosi winę za jego wypadek. Humberto naciska na Pancho, żeby aresztował Santiago. Vicente niepokoi się tym, że Inés wracają wspomnienia. Mara dowiaduje się, że jest bezpłodna. Santiago żegna się z Gasparem, a Santa z Begoñą i Paulą. Arturo wyznaje Marze, że nie chce brać ślubu. Carlos zmusza Victorię do pójścia na ślub w towarzystwie Patricio. Hortensia i Elisa sprzeczają się przed kościołem.

Odcinek 28

Liseth przyjeżdża do kościoła przed Arturo i grozi Hortensii. Iván podkłada kamery w pokoju Franciski. Santiago przyjeżdża razem z Willym na ślub. Pancho zdobywa nakaz aresztowania Santiago. Santiago uprzedza Santę, że tuż po ceremonii rzucą się do ucieczki. Po przyjściu Arturo rozpoczyna się uroczystość. Gaspar próbuje powiedzieć coś Begoñii. Po zakończonym ślubie Pancho dokonuje aresztowania Santiago. Francisca prosi Humberto, żeby pomógł bratu.

Vicente zatrudnia człowieka, który prześwietli Santiago. Inés wciąż dręczą koszmary. Liseth żąda od męża, by spełnił swoje obowiązki – potrzebują potomka, żeby zagarnąć fortunę Hortensii. Santa odwiedza Santiago w celii obiecuje mu pomóc. Bárbara nakrywa George’a w pokoju Gaspara. Santa podsłuchuje rozmowę Franciski z Viecente. Humberto przyjeżdża do domu Inés, by kontynuować swój plan. Santa prosi Paulę o wykonanie przelewu pieniędzy z konta Humberta na jej własne.

Odcinek 29

Dziennikarze oblegają Humberto, co wytrąca go z równowagi. Santa zatrudnia najlepszego adwokata w Marrero, żeby bronił Santiaga. Z każdym dniem Humberto i Vicente tracą coraz więcej klientów bufetu. Podczas wizyty u Santiaga w więzieniu Inés traci przytomność. Iván odkrywa, że Patricio ukrywa kameę Victorii. Elisa składa wizytę Hortensii w jej domu. Santia prosi Ivana o edycję kilku nagrań. Humberto odwiedza brata w więzieniu i zapowiada mu, że zrobi wszystko, by spędził resztę swojego życia za kratkami.

Pancho przychodzi do „Złotej kończyny”. Fernando znajduje u Pauli dokumenty Willy’ego Delgado. Lucy i Begoña słyszą jak Gaspar wypowiada imię George’a. Santa wysyła do Humberta, Bárbary i Danieli spreparowaną rozmowę Franciski z Vicente. Inés wraca do więzienia, w którym przebywa Santiago, żeby oznajmić mu, że spodziewa się jego dziecka.

Odcinek 30

Santiago nie wierzy w ciążę Inés i żąda dowodów. Francisa wypiera się romansu z Vicente. Humberto zamierza wysłać nagranie policji do zweryfikowania jego autentyczności. Carlos wmawia Pancho, że Tránsito została pobita przez jednego z klientów kawiarni. Fernando wykrada dokumenty Willy’ego z mieszkania Pauli i pali je. Mara odtrąca Arturo, gdy ten przychodzi z nią porozmawiać. Pancho jest zdziwiony zaangażowaniem Carlosa w sprawy Tránsito. Prosi, żeby pozwolił mu z nią porozmawiać o śmierci Rocío.

Iván podejrzewa, że Patricio coś knuje. Humberto ponownie usypia Santę, by następnie wywieźć ją do lasu. Adwokat wynajęty przez Santę do prowadzenia sprawy Santiaga kontaktuje się z Humbertem. Mężczyzna postanawia ukarać żonę aresztem domowym. Carlos grozi Tránsito, że ją zabije, jeśli zdradzi Marze jego plany. Iván zabiera Victorię do chaty za miastem. Vicente, który był obecny podczas badania ciążowego Inés, informuje Santiaga, że dziewczyna rzeczywiście spodziewa się dziecka. Santa próbuje uciec z domu i spada ze schodów.

Odcinek 31

Humberto zabiera Santę do szpitala. Lekarze informują go, że jego żona straciła ciążę, a w jej krwi znaleziono dużą zawartość niebezpiecznej substancji. Vicente ostrzega Santiaga, że jeśli nie ożeni się z Inés, spędzi resztę życia w więzieniu, pokutując za śmierć Glorii, żony przemytnika narkotyków. Patricio nakrywa Ivana i Victorię razem w chatce i zmusza mężczyznę, by zostawił ją w spokoju, jeśli nie chce mieć problemów z Carlosem. Pancho proponuje Lucy, żeby została jego asystentką i pracowała w „Złotej kończynie”. Carlos zawiadamia Humberta, że nagranie z rozmową, które oddał do analizy, zostało spreparowane. Santa odwiedza Santiaga w więzieniu. On wyznaje jej, że musi ożenić się z Inés.

Odcinek 32

Santiago obiecuje Inés, że wezmą ślub jak tylko Vicente wyciągnie go z więzienia. Patricio wyznaje Carlowi, że jest zakochany w Victorii i chciałby się z nią spotykać. Iván odchodzi z domu Victorii. Humberto wyjaśnia Francisce, że nagranie, którym próbowano namieszać im w głowie, zostało spreparowane. Santa i Begoña odkrywają, że Francisca i Vicente są kochankami i mają dziecko. Pancho prosi Tránsito, żeby pomogła mu ocalić życie pozostałych kobiet pracujących w lokalu.

Fernando przyznaje się Pauli, że krążył blisko niej, żeby dowiedzieć się, jak dużo o nim wie. Lucy rozpoczyna pracę w „Złotej kończynie”. Hortensia rozkazuje Arturo usunąć syna Liseth z jej domu. Vicente domaga się od Humberto intercyzy podpisanej przez Amandę. Fernando uprzedza Humberto, że Paula go zdemaskowała. Inés grozi Sancie, że ją zabije, jeśli ponownie zbliży się do Santiaga. Humberto strzela do Fernanda.

Odcinek 33

Santa próbuje wydobyć z Inés prawdę na temat utraconej ciąży. Humberto raz jeszcze odurza Santę i wywozi ją do lasu. Paula informuje Begoñę o tym, co zrobił Fernando. Pancho mówi Carlosowi, że Lucy pracuje w „Złotej kończynie”, bo Transíto jest jej ciocią. Patricio odzyskuje kameę Victorii. Santa budzi się w lesie tuż obok ciała Fernanda. Lucy nie udaje się zdobyć żadnych informacji od pracownic „Złotej kończyny”.

Francisca ma żal do Humberta, że nie kiwnął palcem, by pomóc Santiagowi. Humberto jest zły na Vicente, że pomógł jego bratu w odzyskaniu wolność. Iván planuje prześwietlić życie Patricia. Elisia prosi o kopię nagrania Hortensii ze śmiercią Felipe. Paula śledzi Vicente, który zmierza na spotkanie z Franciską w hotelu. Przebiera się za pokojówkę i przynosi kochankom szampana do pokoju.

Odcinek 34

Santa podejrzewa, że Humberto podaje jej środki odurzające. Arturo wręcza Elisie nagranie wideo ze śmiercią brata. Francisca i Vicente zostają odwiezieni karetką do szpitala. Wkrótce przyjeżdża tam również ich rodzina. Inés pragnie uczcić wyjście na wolność Santiaga oraz ich przyszły ślub. Santa zapowiada Pauli, że nie musi się więcej martwić o Ricarda, bo ten nie będzie jej zawracał głowy.

Iván znajduje kameę Victorii pośród rzeczy Patricia. Elisa i Mara oglądają nagranie, które trzymała Hortensia. Bárbara, Humberto i Daniela domagają się wyjaśnień od Franciski. Podobne żądania, lecz wobec Vicentego, mają Pancho i Inés. Santa sugeruje Santiagowi, żeby dowiedział się, co naprawdę ukrywa Inés zanim ją poślubi. George wstrzykuje jakąś substancję Gasparowi.

Odcinek 35

Santiago nie wierzy w poprzednią ciążę Inés. Uważa, że gdyby mówiła prawdę, jej ojciec zmusiłby ją do ślubu z ojcem dziecka. Pojawienie się Carlosa udaremnia Patriciowi dokonanie gwałtu na Victorii. Humberto obwinia Franciskę i Vicentego o zniszczenie dobrego imienia rodziny Cano oraz obniżenie prestiżu bufetu adwokackiego. Santiago znajduje w domu Inés zdjęcie Willy’ego. Bárbara obwinia George’a o śmierć Gaspara. Lekarz wyjaśnia Humbertowi, że jego matka i jej kochanek zostali otruci. Mężczyzna podejrzewa, że to sprawka Amandy.

Santa jedzie z ojcem Miltonem do lasu, ale nie znajdują w nim ciała Fernanda. Humberto i Santiago sprzeczają się o testament Gaspara. Begoña uważa, że Santa powinna przejść do drugiej części planu zniszczenia rodziny Cano. Iván jedzie do Nowego Orleanu i odkrywa motywy zemsty Patricia na rodzinie Coletti. Po powrocie do domu Francisca naskakuje na Santę. Santiago oznajmia rodzinie, że wprowadza się z powrotem do rezydencji.

Odcinek 36

Zazdrosna o Amandę Inés zamierza wprowadzić się do rezydencji rodziny Cano razem z Santiagiem. Santa wypytuje Pancha o ciążę Inés. Santiago oznajmia matce, że wniósł już swoje rzeczy do domu. Elisa szuka Philipsa Collinsa, by zaproponować mu oczyszczenie jego imienia z niesprawiedliwości, jakich dopuściła się Hortensia.

Francisca przychodzi na pogrzeb Gaspara i czuje się winna. Vicente uświadamia Humberta, że po śmierci Gaspara bufet stracił zainteresowanie klientów. Lucy mówi Panchowi, że dziewczynki wpadły w panikę, gdy zobaczyły jak Carlos wchodzi do salonu. Bárbara oskarża publicznie George’a o zabicia Gaspara. Iván żąda natychmiastowej rozmowy z Victorią. Ojciec Milto wypytuje Pancha o zwłoki znalezione w lesie.

Bárbara rozpoznaje Paulę, gdy ta przyjeżdża na pogrzeb Gaspara. Santa mówi przyjaciółce, że jej zdaniem Ricardo nie żyje. Mara zostaje zaatakowana w kawiarni przez nieznanego mężczyznę. Hortensia podejrzewa, że Liseth jest w ciąży. Vicente odczytuje testament Gaspara. Francisca jest zaskoczona, gdy odkrywa, że Gaspar wiedział o jej romansie od ponad czterdziestu lat.

Odcinek 37

Vicente i Francisca są zaskoczeni lekturą testamentu. Santiago mówi bratu, że Francisca może wziąć sobie jego część spadku. Marze udaje się odeprzeć atak napastnika i ukryć przed nim w łazience. Iván opowiada Victorii prawdziwą historię Patricia, co pomaga kobiecie zrozumieć wiele faktów z przeszłości. Vicente zakazuje Francisce zdradzać ich wspólny sekret – ich romans zaowocował potomkiem.

Humberto uprzedza Inés, że od teraz sama będzie musiała radzić sobie z urojoną ciążą. Arturo przychodzi na ratunek Marze. Patricio namawia Victorię na podróż do Nowego Orleanu – chce ją w ten sposób przekonać o kłamstwie Ivana. Vicente mówi Humbertowi, że Gaspar wpadł w długi, a na ich rezydencję zostało nałożone embargo. Humberto czuje zazdrość, gdy widzi żonę całującą się z Santiagiem. Lucy nie rozpoznaje Tránsity. Iván, Victoria i Patricio wyruszają do Nowego Orleanu. Mara przyjeżdża na komisariat, by złożyć doniesienie w sprawie próby gwałtu. W trakcie rozmowy z Carlosem odkrywa, że to on na nią napadł.

Odcinek 38

Mara urządza Carlosowi scenę na komisariacie. Grozi mężczyźnie, że jeśli spotka ją coś złego, on za to odpowie. Santa pokazuje Santiagowi zdjęcie swojego byłego męża. Santa ma pretensje do Inés o złe traktowanie Willy’ego. Victoria nie wierzy w to, co Iván opowiedział jej o Patricio, a ten nie ma dowodów na poparcie swojej wersji wydarzeń.

Liseth oznajmia Hortensii i Arturowi, że spodziewa się dziecka. Pancho otrzymuje informację o znalezieniu zwłok w lesie. Santiago pyta Vicente, czy Inés zaszła już wcześniej w ciążę. Elisa aranżuje spotkanie Hortensii z Collinsem Philipsem. Inés dostrzega dziwne zachowanie Vicentego i postanawia go śledzić. Pancho przyjeżdża z ojcem Miltonem do lasu. George radzi Amandzie, żeby opuściła rezydencję rodziny Cano, bo wszyscy jej członkowie są mordercami.

Odcinek 39

Santa jest rozczarowana postawą Santiaga, który staje po stronie rodziny. Ojciec Milton opowiada Sancie o tym, jak Pancho zabrał go na komisariat, żeby przesłuchać w sprawie ciała mężczyzny znalezionego w lesie. Humberto zawiadamia rodzinę, że Gaspar zostawił po sobie wiele długów, przez które mogą nawet stracić dach nad głową.

Hortensia proponuje Carlosowi zabicie Mary. Iván informuje mężczyznę, który szuka Carlosa, że ten przebywa w Marrero. Humberto zamierza przyjąć pomoc od Diany Cupper, by ratować kancelarię. Patricio śledzi Carlosa i tak odkrywa jego powiązania z handlem ludźmi. Arturo ulega wypadkowi, gdy próbuje ratować Marę. Santa wspomina Pauli o zwłokach Ricarda porzuconych w lesie. Santiago dowiaduje się, kim jest lekarz Inés. Inés znów śnią się koszmary. Lekarz oznajmia Hortensii, że Arturo może nigdy nie odzyskać władzy w nogach.

Odcinek 40

Patricio wyciąga od Tránsity informacje na temat handlu ludźmi. Hortensia prosi Arturo o przebaczenie. Santiago spotyka się z lekarzem Inés, żeby wypytać o jej historię medyczną. Lucy mówi Panchowi, że Tránsito boi się Carlosa. Mara przychodzi na komisariat policji, by oskarżyć Carlosa o próbę zabójstwa oraz obarczyć go winą za wypadek Artura. Diana Cupper wręcza Humbertowi czek, który pomoże mu uratować kancelarię. Pomimo szczodrego gestu Vicente nie darzy kobiety zaufaniem.

Inés jest zła na Vicentego, że zmienił zamek w drzwiach do domku i żąda, by powiedział jej, co tam ukrywa. Victoria odkrywa, że Iván nie kłamał w sprawie Patricia. Jest gotowa z nim uciec. Lucy jest zaskoczona pojawieniem się nowych kobiet w „Złotej kończynie”. Francisca mówi Santiagowi, że jeśli straci dom, odbierze sobie życie. Amanda domyśla się, że Humberto podaje jej narkotyk. Hortensia planuje oskarżyć Carlosa o korupcję. Pancho zatrzymuje Amandę pod zarzutem popełnienia morderstwa.

Odcinek 41

Santa odkrywa, że narkotyk, który podawał jej Humberto to meskalina – alkoid o właściwościach halucynogennych. Kobieta opowiada Panchowi o wydarzeniach z lasu. Patricio widzi jak Victoria pakuje swoje rzeczy. Lucy pojmuje, co naprawdę dziele się w „Złotej kończynie”. Arturo zapada w śpiączkę. Ojciec Milton zawiadamia Santiaga o aresztowaniu Santy. Victoria próbuje uciec przed Patriciem, ale napotyka Carlosa.

Begoña wyjaśnia Santiagowi, że dziwne zachowanie Santy było wywołane przez narkotyk, serwowany jej przez Humberta. Carlos przychodzi na umówione spotkanie z Victorią i Ivánem. Pancho wysyła Amandę na badania. Carlos zabiera Ivana do winnicy, gdzie ten opowiada mu całą prawdę o sobie. Wkrótce dołącza do nich Patricio. Humberto prosi bank o pożyczkę pieniędzy. Santiago zwraca się z pretensjami do brata o to, że odurzał swoją żonę narkotykami.

Odcinek 42

Carlos grozi Patriciowi śmiercią. Begoña wyznaje ojcu Miltonowi, że jest matką Amandy. Patricio demaskuje Carlosa i śmiertelnie go rani. Przed śmiercią zdradza mu jeszcze, jak zamierza zemścić się na Victorii. Pancho otrzymuje anonimowy telefon z wiadomością o strzelaninie. Victoria jest przestraszona – ani Iván, ani Carlos nie wracają. Lekarz informuje Hortensię i Marę, że Arturo doznał poważnego urazu mózgu, który może mieć fatalne konsekwencje.

Humberto nie pozwala matce usunąć Guillerma z rezydencji. Pancho aresztuje Ivana pod zarzutem zabicia Carlosa. Liseth zwraca się do Humberta o pomoc dla Ivana. Pancho zawiadamia Victorię o śmierci Carlosa. Vicente mówi Bárbarze, że jest bankrutem z winy Humberta. Pancho zawiadamia Humberta, że nie może dłużej więzić jego żony z braku dostatecznych dowodów. Mówi mu także, że Iván może być winny śmierci jego szofera. Santiago znajduje w pokoju Inés zdjęcie Willy’ego…

Odcinek 43

Santiago wypytuje Inés o jej relacje z Willym Delgado. Elisa próbuje skojarzyć Marę z Lázaro, żeby ta zapomniała o Arturo. Patricio oznajmia Tránsicie, że zabił Carlosa, a teraz jest nowym właścicielem „Złotej kończyny”. Lucy zostaje zwolniona z pracy, by nie stała jej się krzywda. Amanda odzyskuje wolność, ale kosztem Ivana.

Vicente wyjaśnia Humbertowi, że Diana Cupper jest oszustką, zaś wystawiony przez nią czek nie ma pokrycia. Santiago wspomina Sancie, że znalazł pośród rzeczy Inés fotografię jej zmarłego męża. Humberto podejrzewa, że Amanda stoi za oszustwem, którego padł ofiarą i znęca się nad żoną. Patricio zmusza Tránsito, żeby go kryła.

Patricio podrzuca do torby Ivana kokainę i broń. Kiedy policja je znajdzie, wymierzy mu dożywotnią karę więzienia. Inés przypomina sobie, jak Willy porzucił ją, gdy zaszła w ciążę. Bárbara wyciąga dłoń do George’a na gest pojednania. Do rezydencji rodziny Cano przyjeżdża sędzia z zamiarem przeprowadzenia eksmisji. Santa oświadcza Francisce, że Willy jest jej synem, a nie Santiaga.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 28 sierpień 2015         0 Komentarzy · 4 Czytań · Drukuj
 
 
José Ron stworzy duet z Claudią Álvarez w „Simplemente María”
Newsy


Producent Ignacio Sada zwlekał z doborem partnera Claudii Álvarez do nowej wersji „Simplemente María”. Ostateczny wybór padł na José Rona, który kilka tygodni temu opuścił plan lubianej przez meksykańską publiczność telenoweli „Muchacha italiana viene a casarse”. Plotki o udziale aktora pojawiły się jeszcze w lipcu. On sam w wywiadach dla Televisa Espectáculos przyznawał się do negocjacji z producentem. „Rozmawialiśmy, przyglądaliśmy się postaci i wkrótce dowiecie się, co postanowię” – mówił jeszcze tydzień temu. I postanowił wrócić na plan, ku uciesze swoich fanów i niezadowoleniu przeciwników (a nawet samej Álvarez), którzy chętniej zobaczyliby w roli protagonisty innego aktora, Andresa Palaciosa.

Stopniowo wyłaniają się nazwiska pozostałych aktorów, zaangażowanych do udziału w tej historii. Postać czołowej antagonistki oddano w ręce Arleth Terán (Natasha z „Dzikiego serca”), natomiast rywalem Rona w starciu o serce Álvarez będzie Ferdinando Valencia (Adolfo z „Za głosem serca”), który dziewięć lat po debiucie w Televisie może pochwalić się jedną z głównych ról. Swoje miejsce znaleźli także Carmen Becerra („Rywalka od serca”) i Mónica Sánchez Navarro.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 28 sierpień 2015         0 Komentarzy · 6 Czytań · Drukuj
 
 
Nieustający wzrost oglądalności „Dzikiego serca”
Newsy
hosting

Niezaradność bohaterów, ich naiwność, refleksyjne monologi, a może tragikomizm sytuacji? Jedno jest pewne, coś przyciąga coraz więcej widzów przed ekrany Czwórki do śledzenia losów Maricruz (granej przez Anę Brendę Contreras) w telenoweli „Dzikie serce”.

Emisja premierowych odcinków w wakacje regularnie gromadzi 400 tys. widzów i gwarantuje stacji wzrost udziałów w oglądalności. W grupie komercyjnej jego średnie miesięczne udziały wzrosły od 4,6% w czerwcu i 4,8% w lipcu do 5,1% w sierpniu (do 18.08), przy czym 10 sierpnia serial zanotował rekord na poziomie 6,8% (SHR All 16-49). W paśmie „Dzikiego serca” Czwórka pokonuje bezpośrednią konkurencję, uzyskując ponad dwukrotnie wyższe wyniki od emitowanych w sierpniu „Łowców skarbów” w TV Puls i „Prawa Agaty” w TVN7, a wśród kobiet z grupy komercyjnej stacja wyprzedza także TVP2.

W jesiennej ramówce Czwórki telenowela będzie nadawana niezmiennie w dni powszednie o godz. 17:00 (z powtórkami dnia następnego o godz. 11:00). 31 sierpnia godzinę wcześniej stacja rozpocznie emisję premierową liczącej 122 odcinki telenoweli „Kotka” z Maite Perroni w roli głównej.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 28 sierpień 2015         0 Komentarzy · 5 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Sekret" odc. 244-265
Streszczenia odcinków


Odcinek 244

Pomimo nacisków ze strony Pepy Calvario ukrywa przed nią ważną prawdę. Soledad nie udaje się zmusić Olmo, żeby otworzył przed nią swoje serce. Francisca wraca do domu. Pepa jako jedyna składa Gregorii gratulacje z powodu udanej operacji.

Alfonso i Emilia nie wiedzą, co zrobić z Severiano, gdy ten zjawia się ponownie z żądaniem prawa do dziecka. Enrique nie daje znaku życia. Także Mariana znika bez wieści. Pardo przyznaje się, że chciał dać Juanowi nauczkę, ale nie kosztem jego siostry. Jego ludzie pomyśleli jednak inaczej…

Calvario pisze list do don Fermína. Mniszka wyznaje, że pomyliła się co do Pepy, która nie zasługuje na prawo do opieki nad synem. Francisca odzyskuje przytomność, ale nie może poruszyć nogami…

Odcinek 245

Badania Gregorii nie pozostawiają złudzeń: Francisca jest kaleką. Tristán cierpi z powodu niepełnosprawności matki. Ona zaś reaguje gniewem na nieposłuszeństwo syna. Gregoria próbuje ściągnąć winę z Tristana, ale bezskutecznie. Hipólito odkrywa, że Severiano ucieka przed wymiarem sprawiedliwości. Enriqueta stawia czoła zbirom i uwalnia Marianę. Pardo przeprasza Juana za incydent z jego siostrą. On przyjmuje jego przeprosiny lecz w zamian żąda nietykalności dla Enriquety.

Raimundo prosi Emilię, żeby spróbowała porozumieć się z bratem. Emilia spełnia prośbę ojca, lecz Sebastián traktuje ją z pogardą. Emilia czuje ukłucie w brzuchu. Raimundo zwierza się ze swoich uczuć do Águedy. Águeda prosi syna, żeby wezwał adwokata: zamierza zmienić testament na korzyść Pepy. Olmo zaczyna tracić cierpliwość, a jego krew przesiąka żądzą zemsty…

Odcinek 246

Pepa jest zdezorientowana decyzją matki. Olmo ukrywa przed nią swoje niezadowolenie. Sebastián przychodzi do Pepy z prośbą o pomoc dla Emilii – jego siostra poczuła kłucie w brzuchu. Chociaż przygotowania do otwarcia kasyna ruszyły pełną parą, Juan nie przejawia pełnego zadowolenia, a wszystko z powodu Pardo. Mariana ma trudności z dojściem do siebie po porwaniu.

Alfonso opiekuje się Emilią. Zależy mu na dziecku, które traktuje jak własne. Uważa, że winę za problemy jego żony ponosi Sebastián i daje mu to jasno do zrozumienia. Olmo czuje się zraniony decyzją matki o zmianie testamentu. Jego zdaniem, tym razem Águeda posunęła się za daleko. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Efrén przyłapuje go, gdy robi coś niedobrego. Ksiądz radzi Pepie trzymać się z dala od Calvario. Francisca nie chce rozmawiać z synem, ale don Anselmo ją do tego zmusza.

Odcinek 247

Olmo myśli, że Efrén go szpieguje i dlatego postanawia go zastraszyć. Pepa natychmiast zauważa przerażenie w zachowaniu mężczyzny, ale on nie chce jej o niczym powiedzieć. Mauricio mówi Soledad, że widział jak Olmo przyjmuje coś od innego mężczyzny podczas konnej przejażdżki. Kiedy pyta o to narzeczonego, ten wykręca się od odpowiedzi.

Francisca nie zgadza się wyjawić, kim naprawdę jest ojciec Tristana. Mariana wyżala się Enriquecie ze swoich trosk. Águeda myśli, że Pepa celowo popycha Tristana w stronę doktor Casas. Tristán składa podziękowania na ręce Gregorii za przeprowadzenie operacji jej matki. Raimundo chce, żeby Sebastián przeprosił Emilię. Ojciec i syn oczekują na jego przybycie, lecz ten się nie zjawia. Przetwórnia zostaje zajęta przez żołnierzy. Don Anselmo zdradza Pepie, że dokonał ważnego odkrycia dotyczącego Calvario.

Odcinek 248

Don Anselmo mówi Pepie, że Calvario nie jest prawdziwą mniszką. Don Fermín pisze w liście do Calvario, że Martín ma się dobrze, ale wciąż milczy jak zaklęty. Sebastián zostaje zatrzymany przez żołnierzy w celu złożenia wyjaśnień – jego przetwory doprowadziły do zatrucia.

Soledad prosi Olmo, żeby podpalił kasyno Juana. Tymczasem młody Castañeda odlicza już godziny do otwarcia biznesu. Mariana obawia się, że jej brat daje Enriquecie złudne nadzieje. Gregoria doprowadza do pojednania Tristana z matką. Francisca okazuje wdzięczność pani doktor za uratowanie jej życia.

Raimundo dowiaduje się o problemach zdrowotnych Águedy i okazuje zaniepokojenie. Pepa jest gotowa zrzec się spadku oraz zrezygnować z nazwiska Mesía, żeby nie drażnić brata. Tuż przed podpisaniem testamentu przez Águedę pojawia się Olmo i przerywa spotkanie z adwokatem…

Odcinek 249

Olmo składa podpis pod testamentem matki, w którym ta wskazuje Pepę jako swoją spadkobierczynię. Juan wyjaśnia Enriquecie, że jej nie kocha, lecz darzy wyjątkową przyjaźnią. Paquito przerywa im, by zawiadomić o pożarze w kasynie. Pardo grozi Juanowi, że zapłaci wysoką cenę, jeśli okaże się, że przyczyną pożaru było jego zaniedbanie.

Tristán pojmuje, że Gregoria także potrafi go rozbawić. Zaprasza ją na obiad. Sytuacja robi się niewygodna, gdy Pepa i Efrén spotykają ich razem. Alfonso szuka porozumienia z Sebastianem. Emilia tymczasem sprzecza się z ojcem z powodu brata. Soledad podejrzewa, że zmiana zachowania u Olmo oznacza, iż podjął kroki wymierzonej przeciwko matce. Raimundo zbiera się na odwagę i przychodzi do Águedy, by złożyć jej propozycję małżeństwa…

Odcinek 250

Águeda nie przyjmuje propozycji Raimundo. Później wyjaśnia Pepie, że postąpiła tak ze względu na swoją chorobę. Olmo zapewnia Soledad, że nie spiskuje przeciwko matce. Soledad podziwia jego zimną krew. Postanawia wziąć z niego przykład i zachowywać się podobnie wobec swojej matki.

Sebastián nie czuje się zobowiązany do przeproszenia Emilii. Pardo oskarża Juana o umyślne podpalenie kasyna. Pepa życzy Tristanowi szczęścia u boku Gregorii. Calvario wyciąga od Dolores informacje o tym, dokąd udał się don Anselmo i nadaje ją telegramem. Ksiądz przyjeżdża do seminarium, w którym przebywa Martín. Chłopiec rozpoznaje go.

Odcinek 251

Martín zostaje zatrzymany przez stróżów seminarium, gdy próbuje zbliżyć się do księdza Anselmo. Paquito ratuje Juana i Enriquetę przed śmiercią z ręki Pardo. We troje rzucają się do ucieczki, a Rosario i Marianie sugerują zostać na noc w Casonie. Francisca nie godzi się spędzić resztę życia przykuta do wózka inwalidzkiego.

Águeda prosi Raimundo, żeby zostali przyjaciółmi. Raimundo wyjaśnia synowi, że informacja o zatruciu jego przetworami przedostałą się do prasy, a to oznacza koniec dla jego interesu. Wniosek o anulowanie małżeństwa Soledad i Juana zostaje przyjęty do rozpatrzenia. Juan złości się na żonę i poprzysięga zemstę. Emilia i Dolores donoszą Pepie o ostatnich poczynaniach Calvario. Martín ucieka z seminarium.

Odcinek 252

Wizyta księdza Anselmo w seminarium okazuje się bezowocna. Martín zostaje ściągnięty z powrotem do seminarium, choć już zapowiada kolejną ucieczkę. Tristán oferuje Sebastianowi swoją pomoc. Napływające z zewnątrz informacje okazują się dla niego coraz bardziej bolesne. Mężczyzna w końcu przyznaje się do popełnienia błędu. Emilia nie opuszcza brata w trudnych momentach.

Marita postanawia odejść z Puente Viejo, gdzie nie ma dla niej miejsca. Hipólito próbuje temu zaradzić i proponuje ojcu, żeby otworzył szkołę języka łacińskiego. Pardo przeszukuje dom Castañedów, lecz nie znajduje w nim Juana. Paquito śledzi każdy jego ruch i dochodzi do wniosku, że jedyny sposób na pozbycie się Pardo to zabicie go. Francisca po raz pierwszy siada na wózku. Stan zdrowia Águedy pogarsza się. Pepa nie opuszcza matki na krok. Don Fermín składa niezapowiedzianą wizytę Calvario. Ma dla niej złe wieści…

Odcinek 253

Ksiądz informuje Calvario o buncie Martína. Mniszka obiecuje zająć się chłopcem i przyspiesza swój wyjazd z powodu Pepy, która domyśla się, że jej wizyta w Puente Viejo ma inny, nieznany nikomu charakter. Francisca akceptuje swoje inwalidztwo, choć obarcza o nie winą syna. Tristán opowiada jej o problemach Sebastiana, lecz kobieta pozostaje niewzruszona.

Sebastián postanawia wysłać telegram z prośbą o pomoc do zaufanej osoby. Niestety, adresat jego wiadomości popełnił samobójstwo. Ojciec i siostra obawiają się reakcji Sebastiana, gdy się o tym dowie. Tristán odkrywa, że Pepa miała wpływ na zmianę zachowania jego matki i składa jej wyrazy podziękowania.

Pardo nie zawiesza poszukiwań Juana. Paquito umawia go na spotkanie ze swoim bratem. Wkrótce rodziny Montenegro i Mesíasów mają się zebrać w sprawie ogłoszenia zaręczyn Soledad i Olmo. Gregoria jest zaniepokojona przebiegiem leczenia Águedy. Efrén zostaje ranny, gdy razem z kolegami wpadają do kryjówki bandytów.

Odcinek 254

Pepa i Tristán zabierają Efrena do gabinetu lekarskiego. Niestety, Gregoria nie potrafi mu pomóc. Mauricio dowiaduje się o ataku na Efrena. Kiedy słyszy jak Francisca komentuje, że śmierć chłopaka będzie dla niego wybawieniem, ma ochotę zrzucić ją ze schodów. Soledad ma żal do matki, że pozostaje nieczuła na tragedię Efrena.

Mauricio biegnie do miasteczka, żeby zobaczyć się z Efrenem, którego stan pogarsza się z minuty na minutę. Mężczyzna przysięga, że zemści się na łotrach, którzy wyrządzili mu krzywdę. Pepa wykorzystuje sytuację z Efrenem i przekonuje matkę, by nie rezygnowała ze szczęścia u boku Raimundo.

Sebastián załamuje się. Alfonso wyciąga do niego pomocną dłoń, co ten odbiera za kolejne poniżenie. Juan i Paquito przygotowują się na spotkanie z Pardo. Ten ostatni zbiera swoich ludzi i szykuje odwet na braciach Castañeda. Efrén umiera w otoczeniu bliskich mu osób.

Odcinek 255

Mieszkańcy Puente Viejo opłakują śmierć Efrena. Juan pokonuje Pardo i jego ludzi. Teraz celem chłopaka jest wyrównanie rachunków z Soledad. Calvario oznajmia, że jej pobyt w Casonie dobiegł końca. Mauricio planuje schwytać zabójców Efrena. Tristán przyłącza się do niego.

Alfonso i Emilia chcą pomóc Sebastianowi i proponują mu, żeby został ich wspólnikiem w gospodzie. Tymczasem Raimundo żali się Tristanowi, że jego rodzina straciła cały majątek: gospodę i ziemie. Gwardziści zatrzymują zabójców Efrena. Mauricio zmierza w ich stronę z zamiarem krwawej zemsty.

Odcinek 256

Na prośbę Pepy Mauricio powstrzymuje się przed dokonaniem morderstwa. Olmo planuje zabić własną matkę, by zagarnąć cały majątek dla siebie. Przynosi Pepie dokumenty poświadczające jej przynależność do rodziny Mesía. Sebastián przeprasza Emilię i Alfonso za doprowadzenie ich ruiny. Emilia uważa, że nie on lecz ich ojciec ponosi największą winę.

Mariana dowiaduje się, że to Soledad rozkazała podpalić kasyno Juana. Juan ponawia swój plan zemsty na Soledad. Don Anselmo przyjmuje Maritę na próbę do pracy gospodyni. Pepa chce, żeby Águeda przyjęła propozycję Raimunda. Między matką, a córką dochodzi do kłótni. Wspominając o Efrenie, Pepa rzuca się w ramiona Tristana. Czy dojdzie do pocałunku?

Odcinek 257

Pepa prosi Tristana, żeby pomógł jej o sobie zapomnieć, nawet jeśli miałby przez to związać się z Gregorią. Później wyznaje Emilii, że pomimo starań nie potrafi zapomnieć o Tristanie. Olmo obawia się, że Soledad odsunie się od niego po tym jak odkryła, że planuje otruć matkę, ale tak się nie dzieje. Pepa przeprasza Águedę za ich wcześniejszą kłótnię. Okazuje się, że także Águeda wyciągnęła z niej lekcję.

Alfonso próbuje namówić Emilię, żeby patrzyła optymistycznie w przyszłość. Sebastián zwraca się do Tristana z prośbą o pomoc. Enriqueta ma nadzieję, że Juan porzuci plan zemsty. Jest w błędzie. Juan umawia się Soledad na spotkanie.

Calvario opuszcza Casonę i zostawia po sobie pożegnalny list. Águeda zbiera się na szczerą rozmowę z Raimundo: wyznaje mu swoje uczucie oraz że jest śmiertelnie chora.

Odcinek 258

Po wyznaniu Águedy Raimundo ponawia propozycję małżeństwa i zostaje przyjęty. Kobieta zawiadamia syna o zamiarze sformalizowania związku z Raimundo. Francisca dowiaduje się o planach matrymonialnych Águedy i Raimundo i wyładowuje swój gniew na Marianie. Gregoria oznajmia Pepie, że stan zdrowia jej matki uległ poprawie. Akuszerka dzieli się z nią wiadomością o ślubie.

Soledad daruje życie Juanowi. Byli małżonkowie rozstają się, złorzecząc sobie wzajemnie. Sebastián prosi Alfonso, żeby pomógł mu w ucieczce z Puente Viejo. Ten angażuje do pomocy brata. Kiedy dowiaduje się o ślubie Raimundo z Águedą, dochodzi do wniosku, że rozwiąże on problemy finansowe ich rodziny. Ale Raimundo jest innego zdania.

Don Anselmo cierpi zobligowany do zachowania milczenia o tym, że Tristán i Pepa nie są rodzeństwem. Na dodatek, podejrzewa, że za odejściem Calvario kryje się coś tajemniczego. Mniszka pojawia się w seminarium z zamiarem zabrania Martína.

Odcinek 259

Francisca odwiedza Águedę, żeby otworzyć jej oczy na prawdę: Raimundo żeni się z nią z czysto finansowych powódek. Pepa widzi jak jej matka traci zapał po wizycie Franciski. Próbuje dowiedzieć się, czego dotyczyła ich rozmowa, ale Francisca nie chce jej niczego powiedzieć. Águeda podejmuje decyzję o przyspieszeniu zaręczyn i zapewnia córkę, że robi to z miłości do Raimundo, a nie z zemsty na Francisce.

Olmo wykorzystuje obecność Soledad, aby dać upust swojej frustracji na myśl o zaręczynach matki z Raimundo. Raimundo nie zgadza się prosić Águedę o pomoc finansową, co staje się powodem rodzinnego konfliktu. Sebastián jest poszukiwany przez wojsko. Zdesperowana Emilia przychodzi do Águedy z błaganiem o pomoc. Calvario wmawia Martínowi, że jego rodzina się rozpadła i ma tylko ją. Tristán proponuje Gregorii, żeby zostali parą. Sebastián szykuje się do ucieczki i żegna się z bliski.

Odcinek 260

Gregoria zgadza się spotykać z Tristanem. Olmo zdradza plany pozbycia się matki i siostry za jednym zamachem. Pepa zaprasza Gregorię na przyjęcie zaręczynowe Águedy i przy okazji dowiaduje się, że pani doktor spotyka się z Tristanem.

Do domu Mesíasów schodzą się goście zaproszeni na uroczystość. Olmo ignoruje obecność innych osób i urządza matce awanturę, po czym opuszcza przyjęcie. Raimundo wyznaje Tristanowi, że jego syn uciekł z Puente Viejo. Emilia obwinia ojca o beznadziejną sytuację, w jakiej znalazła się ich rodzina. Calvario zamierza wywieźć Martína do Ameryki. Chłopiec nie ma odwagi protestować. Biesiada zostaje przerwana, gdy niespodziewanie Águeda wypada z balkonu w swojej sypialni…

Odcinek 261

Upadek z balkonu okazuje się śmiertelny dla Águedy. Gregoria stwierdza zgon kobiety. Gwardia przesłuchuje gości przyjęcia, by ustalić wersję wydarzeń. Przeszukany zostaje także balkon, z którego wypadła zmarła. Raimundo jest zrozpaczony śmiercią ukochanej.

Pepa wspomina wspólne chwile spędzone z matką. Emilia przychodzi, żeby dodać jej otuchy. Pepa zobowiązuje się rozwiązać jej problemy finansowe. Calvario i Martín jadą pociągiem do portu, skąd wypłyną na zawsze do Ameryki. Francisca gani Marianę, lecz ta nie wydaje się zbyt przejęta. Olmo wraca do domu i wpada w osłupienie na widok plączącej Pepy. Pyta ją, co się stało…

Odcinek 262

Pepa informuje brata o śmierci ich matki. Olmo jest załamany. Soledad ma mieszane uczucia, ale postanawia okazać mu swoje wsparcie w tych trudnych chwilach. Olmo wyjaśnia Gwardii, że opuścił przyjęcie przed tragicznym w skutkach wypadkiem jego matki. Udaje mu się jednak skierować ich uwagę na Pepę, która mogła mieć motyw by zabić Águedę.

Po pogrzebie matki Pepa próbuje zachować dystans między Tristanem, lecz pilnie potrzebuje wyżalić się komuś ze swoich trosk. Zwierza się ojcu Anselmo, że po śmierci Águedy czuje się bardziej samotna niż kiedykolwiek. Alfonso ma nadzieję, że Pepa pomoże im odzyskać gospodę i namawia żonę, żeby pogodziła się z ojcem, który wciąż cierpi z powodu śmierci narzeczonej. Pepa postanawia wesprzeć finansowo przyjaciółkę, lecz Olmo uprzedza ją, że nie może dobrowolnie dysponować spadkiem.

Odcinek 263

Śmierć Águedy zostaje uznana za nieszczęśliwy wypadek. Olmo uważa, że osobą, która najbardziej skorzysta na tym jest jego przyrodnia siostra, Pepa, i wskazuje ją jako winowajczynię. Akuszerka nie może pomóc Emilii i Raimundo w rozwiązaniu ich problemów finansowych. Nie wolno jej dobrowolnie dysponować spadkiem do momentu odczytania testamentu zmarłej matki. Emilia i Alfonso oznajmiają Rosario, że opuszczą Puente Viejo w poszukiwaniu pracy.

Pepa jest przybita po śmierci Águedy. Tristán tymczasem spędza urocze chwile w towarzystwie Gregorii. Ksiądz Anselmo nalega na Franciskę, żeby przerwała cierpienie Pepy i Tristana i wyznała im prawdę, ale pani Montenegro odmawia. Paquito czuje się sfrustrowany tym, że nie został przyjęty do pracy ślusarza z powodu swojego pochodzenia. Do miasteczka przyjeżdżają nowi aptekarze, Manuel i María Cristina. Małżeństwo zwraca się do Paquito z prośbą o oprowadzenie ich po Puente Viejo.

Juan i Enriqueta nie znajdują nikogo, kto zechciałby wynająć im lokal. Młody Castañeda potrzebuje go jako przykrywki do swoich lewych interesów. Olmo próbuje zasiać zwątpienie w Raimundo, gdy pyta go, czy Pepa byłaby zdolna do morderstwa.

Odcinek 264

Francisca potwierdzenia podejrzenia Olmo co do winy Pepy. Soledad nie podoba się zachowanie narzeczonego, choć ten zapewnia ją, że szanuje pamięć o swojej matce. Emilia daje ojcu jasno do zrozumienia, że ma do niego żal. Mężczyzną targają wątpliwości co do niewinności Pepy. Alfonso zwierza się bratu ze swoich problemów. Juan sprawia wrażenie przejętego.

Paquito oprowadza aptekarzy po miasteczku. Alfonso dowiaduje się, że lichwiarz sprzedał swój interes. Francisca ściąga Raimundo do swojego domu, żeby porozmawiać z nim o czymś bardzo ważnym… Czy wyzna mu prawdę o Pepie i Tristanie?

Odcinek 265

Francisce udaje się zachwiać jeszcze bardziej zaufanie jakim Raimundo darzy Pepę. Rozterki mężczyzny pogłębiają się, gdy otrzymuje list od Sebastiana, który kontynuuje swoją ucieczkę. Pepa próbuje wyciągnąć od Olmo pieniądze dla Emilii i Alfonso, ale ponosi klęskę. Alfonso nie zamierza się poddawać i chce zaskoczyć nowego właściciela gospody swoją ofertą.

Paquito pociesza Marianę, której nadzieje na rezygnację z pracy w Casonie legną w gruzach. Mężczyzna jest bliski wyznania jej swoich uczuć, lecz ostatecznie tego nie robi. Aptekarze składają Paquicie ofertę pracy. Olmo przyznaje się Soledad, że planuje coś, co przekona wszystkich o winie Pepy. Okazuje się, że nowym właścicielem gospody jest nikt inny tylko Juan Castañeda. Raimundo kwestionuje niewinność Pepy.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 28 sierpień 2015         0 Komentarzy · 8 Czytań · Drukuj
 
 
Kotka. Bohaterowie, obsada, aktorzy - kto jest kim w nowej telenoweli La Gata w TV4?
Telenowele
hosting

"Kotka" (La Gata), nowy serial meksykański w TV4 od 31 sierpnia to klasyczna historia miłości biednej dziewczyny do bogatego mężczyzny, w której nie brakuje intryg, tajemnic i zdrad. Główne role w telenoweli "Kotka" grają latynoskie gwiazdy - Maite Perroni i Daniel Arenas. Jako Esmeralda i Pablo na pewno wzruszą widzów do łez. Jacy jeszcze aktorzy grają w serialu "Kotka"? Kim są bohaterowie nowej telenoweli w TV4?

"Kotka" nowa telenowela w TV4 od poniedziałku, 31.08.2015, o godz. 16

Kim są bohaterowie serialu "Kotka"?

Maite Perroni jako Esmeralda Cruz "La Gata"
Naprawdę nazywa się Renata de la Santacruz. Choć wychowała się na wysypisku śmieci, to jest córką zamożnego przedsiębiorcy Fernanda i jego żony Blanci. W dzieciństwie porwana przez Agustina Martineza Negrete, swojego przyszłego teścia. Zakochuje się w Pablu, bierze z nim ślub i rodzi bliźniaki - Leticię i Pabla.

Daniel Arenas jako Pablo Martinez Negrete
Bogaty chłopak z dobrego domu, ale wrażliwy na ubóstwo i wolny od uprzedzeń. Przyjaciel, a później mąż Esmeraldy. Staje się ofiarą intryg swoich rodziców Lorenzy i Agustina, którzy rozdzielają go z ukochaną. Kiedy wyjeżdża do Nowego Jorku rodzice wmawią mu, że Esmeralda oczekuje dziecka innego mężczyzny. Po "zdradzie" żony Pablo postanawia ożenić się z Moniką.

Laura Zapata jako Lorenza Martinez Negrete
Matka Pabla i Mariano, zona Agustina. Dumna ze swojej wysokiej pozycji społecznej, gardzi biednymi ludźmi. Od samego początku nie akceptuje Esmeraldy.

Juan Verduzco jako Agustin Martinez Negrete
Ojciec Pabla i Mariano, mąż Lorenzy. Przed laty zakochany w Blance, żonie Fernanda de la Santacruz. Uchodzi za uczciwego biznesemena, ale dorobił się fortuny podstępem zabierając majątek Fernandowi. Porywa Esmeraldę i oddaje ją na wychowanie doni Ricie ze slumsów.

Erika Buenfil jako Fela / Blanca de la Santacruz
Matka Esmeraldy, żona Fernanda, która traci rozum kiedy jej mąż trafia do więzienia i zostaje oskarżony o morderstwo, a jej córka Renata zostaje porwana. Zamieszkuje na wysypisku śmieci razem z Esmeraldą, nie wiedząc, że to jej córka.

Manuel Ojeda jako Abel Cruz/ Fernando de la Santacruz
Ojciec Esmeraldy, mąż Blanci. Uczciwy i szlachetny biznesmen, który zostaje skazany na długie lata więzienia za przestępstwo, którego nie popełnił. Po wyjściu na wolność chce się zemścić na Agustinie.

Jorge Poza jako Mariano Martinez Negrete
Starszy brat Pabla, który też zakochuje się w Esmeraldzie. Nie wierzy w kłamstwa rodziców na jej temat. Zostaje prawą ręką Fernanda de la Santacruz.

Mariluz Bermudez jako Virginia Martinez Negrete
Niewidoma siostrzenica Lorenzy, kuzynka Mariano i Pablo, zakochana w Carlosie "Centavito", przybranym bracie Esmeraldy.

Paloma Ruiz de Alda jako Monica Elizalde Castaneda
Niedoszła żona Pablo, piękna i bogata kobieta, która knuje intrygi razem z Lorenzą. Przyjmuje oświadczyny Pabla, choć wie, że mężczyzna kocha inną. Zostaje porzucona przed ołtarzem.

Leticia Perdigon jako Leticia "La Jarocha"
Tancerka w kabarecie, przyjaciółka Esmeraldy, żona adwokata, która mimo swojej biedy nigdy nie traci dobrego humoru i chętnie wszystkim pomaga.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 28 sierpień 2015         0 Komentarzy · 6 Czytań · Drukuj
 
 
Dzikie serce. Octavio zamknie Simonę w psychiatryku
Z odcinka na odcinek
hosting

Serial "Dzikie serce" odcinki 124-127 w TV4 od poniedziałku, 24.08.2015, do piątku, 28.08.2015, o godz. 17.00. Co się wydarzy w telenoweli "Dzikie serce" ("Corazon indomable")? Jak potoczą się losy Maricruz (Ana Brenda Contreras) i Octavio (Daniel Arenas)? "Dzikie serce" odcinki 124-127 - streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Dzikie serce"?

"Dzikie serce" odcinek 124 - poniedziałek, 24.08.2015, o godz. 17 w TV4
Jose Antonio chce zabrać Lupitę do Simony, a potem oddać ją matce. Maricruz wyznaje mu, że zamierza wyjść za Cifuentesa. Simona zapowiada Octaviowi, że postara się, by jego była żona cierpiała do końca swoich dni.

"Dzikie serce" odcinek 125 - wtorek, 25.08.2015, o godz. 17 w TV4
Octavio zapewnia Miguela, że Simona zajmie się Lupitą. Jose Antonio nie kryje przed Esther, że woli patrzeć jak Maricruz cierpi, niż widzieć ją szczęśliwą z innym mężczyzną. Nilda rozmawia z Abelardem o utraconej przed laty córce. Octavio zapowiada byłej żonie, że nigdy nie odda jej córki.

"Dzikie serce" odcinek 126 - środa, 26.08.2015, o godz. 17 w TV4
Cifuentes i Ojciec Julian obiecują Maricruz, że złożą na policji doniesienie na Octavia i zmuszą go do oddania córki. Jose Antonio planuje, jak oddać Lupitę matce, by wyjść na jej wybawcę. Simona wciąż mówi o tym, jak bardzo życzy śmierci Maricruz. Jej wyznania stają się też coraz dziwniejsze, domownicy zaczynają podejrzewać, że choroba odebrała jej rozum.

"Dzikie serce" odcinek 127 - czwartek, 27.08.2015, o godz. 17 w TV4

Ojciec Julian każe Vargasowi odnaleźć Octavia i wręczyć mu sądowy nakaz oddania Lupity matce. Ofelia przynosi Simonie małego Octavita, ale kobieta każe zabrać dziecko i grozi, że wyrzuci je przez okno. Perico, mimo, że chciałby być z Natashą, prosi ją by zostawiła go w spokoju, bo jest związany z Solitą i zamierza się z nią ożenić.

"Dzikie serce" odcinek 128 - piątek, 28.08.2015, o godz. 17 w TV4
Solita jest bardzo szczęśliwa po tym jak Perico proponuje jej małżeństwo. Lekarze są zdezorientowani zachowaniem Simony. Tymczasem ona wymyka się z domu i jedzie do Maricruz. Ofelia zauważa jej zniknięcie. Miguel i Octavio udają się na poszukiwania kobiety.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 26 sierpień 2015         0 Komentarzy · 13 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 462 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Facebook
Reklamy
Ankieta
Czy będziesz oglądać telenowelę "Kotka"

Tak

Nie

Nie wiem

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

dolores
28.08.2015
Dzięki myślałam , że już nie dodają dalszych streszczeń. Teraz odcinki oglądam na dailymotion.

Wiola
28.08.2015
Na novela.pl są smiley

dolores
28.08.2015
Wiolu skąd wzięłaś dalsze streszczenia odcinków " Sekretu"?

dolores
27.08.2015
Wiola niestety po hiszpańsku ale coś tam umiem więc będę oglądać.

Wiola
27.08.2015
Dolores ale po polsku czy hiszpańsku?

dolores
27.08.2015
Ale w razie czego jest na dailymotion do końca .

dolores
27.08.2015
Może jeszcze z czasem puszczą . Musimy mieć nadzieję bo zapowiadali co będzie w następnym odcinku no ale czas pokaże .

Wiola
27.08.2015
Dziś ostatni odcinek SekrETU smiley

dolores
23.08.2015
Tylko ciekawe , że " Sekret " zaczął się u nich 1 września , a oni kończą już 27 sierpnia więc jak ponad rok jak niecaly roe k. I dają ludziom złudne nadzieje ,że może wkrótce puszczą.

dolores
23.08.2015
Przepraszam wyjaśnione i ,że musieli go zdjąć z anteny bo " Sekret" jest już u nich na antenie od ponad roku .

Archiwum
Top Site
AlfonsoHerrera.pl egoistki.blogspot.com Elizabeth Gutierrez MaitePerroniBeorlegui.pl Świat Latino Telenovelas y Revista
Prawa Autorskie
Świat Latinowoodu Bez Tajemnic jest stroną tworzoną dla fanów. Nie mam prywatnego kontaktu z gwiazdami latino. Teksty są objęte prawami autorskimi, więc prosimy o nie kopiowanie ani przywłaszczanie cudzej pracy, jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś fragmentu strony - daj credit. Dziękuje. Copyright © 2011-2014
Katalog stron Mark1

Copyright © 2011-2015

12,107,613 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie