Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Galeria
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 379
Najnowszy Użytkownik: klaudiarzew
Statystyka strony
Wyświetleń: Liczniki na stonę
Ostatnie Artykuły
Navidad czyli święta...
Halloween po meksyka...
Jak Meksykanki obcho...
Telenowela nie jedno...
Uspołecznieni - serc...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Telenowele
Kochamm
Ranking najładniejsz...
Opinie
Zdjęcia z sesji
Najciekawsze Tematy
Zdjęcia z sesji [29]
Zdjęcia z sesji [23]
Zdjęcia z sesji [21]
Zdjęcia z sesji [19]
Ranking najładnie... [14]
Aktorki Latino
Abril Schreiber
Adamari Lopez
Adela Noriega
Adriana Campos
Adriana Fonseca
Adriana Louvier
Africa Zavala
Aisslin Derbez
Aleida Nunez
Alejandra Barros
Alejandra Lazcano
Alessandra Rosaldo
Blanca Soto
Mariana Torres
Monica Spear
Marlena Favela
Zuria Vega
Aktorzy Latino
Aaron Diaz
Abraham Ramos
Alejandro Chaban
Alex Sirvent
Juan Soler
Mark Tacher
William Levy
Telenowele
Bananowa młodzież
Chwytaj dzień
Cud miłości
Czerwony orzeł
Diabeł wie lepiej
Dom po sąsiedzku
Dwie twarze
Dziki kwiat
Eva Luna
Gorzka zemsta
Kiedy się zakocham
Kobiety morderczynie
Ktoś Cię obserwuje
Luz Maria
Lynch
Miłość i przeznaczenie
Młodzieńcza miłość
Morze miłości
Mój grzech
Nieposkromiona miłość
Osaczona
Paloma
Pieska miłość
Podwójne życie Angeliki
Pokojówka na Manhattanie
Popland
Santa Diabla
Teresa
Triumf miłości
Ukryta miłość
Violetta
Zakazane uczucie
Zaklęta miłość
Zakład o miłość
Odwiedź blog Anais Roue
553698_248249285318266_313458746_n.jpg
 
"Dzikie serce" odcinek 57. Maricruz i Octavio całują się na przyjęciu u emira
Z odcinka na odcinek
hosting

Chemia między Maricruz, która wciąż ukrywa się pod imieniem Maria Alejandra, a Octaviem widoczna jest na każdym kroku. Ich namiętności nie da się ukryć.

Maria Alejandra, która zjawiła się na przyjęciu u emira Karima, ściąga na siebie uwagę wszystkich. Oczu nie może oderwać od niej także Octavio, który przyszedł w towarzystwie Doris i jej ojca.

W 57. odcinku "Dzikiego serca" Octavio zaczepia Marię Alejandrę. - Proszę, zatańcz ze mną i nie rób awantury. Jesteś tutaj najpiękniejsza. Zatańcz ze mną - zwraca się do kobiety. Maricruz początkowo jest niechętna. Po chwili zgadza się jednak na wspólny taniec.

Spojrzenia wszystkich gości, w tym Doris i samego emira, skierowane są na nich. W pewnym momencie Maricruz prosi Octavia, aby ją pocałował. Ich namiętny pocałunek, który trwa dłuższą chwilę, szokuje obecnych na przyjęciu. Karim jest wściekły. Nakazuje wstrzymać muzykę. Mimo to, Maricruz i Octavio wciąż tańczą, czule się obejmując. Doris łapie Octavia za ramię i odciąga od Maricruz, a Karim zaciąga Marię Alejandrę w ustronne miejsce. Kobieta tłumaczy mu, że pocałunek był po to, aby zdenerwować córkę gubernatora i jest to sprawa między nimi dwiema.

Po przyjęciu emir nakazuje swoim ludziom siłą zabrać Maricruz do jego prywatnego odrzutowca. Kobieta krzyczy błagając o pomoc. Octavio rusza jej na ratunek. Między nim a Karimem dochodzi do szarpaniny. Dzięki Octavio i gubernatorowi Maricruz udaje się uciec.

ŹRÓDŁO: telemagazyn.pl
Dodał:  Wiola dnia 21 maj 2015         0 Komentarzy · 22 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Sekret" odc. 169-196
Streszczenia odcinków


Odcinek 169

Wyjaśnienia Pepy nie przekonują Tristana, który przyznaje jej rację – muszą się rozstać. Gregoria pociesza przyjaciela. Tymczasem Pepa zwraca się do Emilii z prośbą o wsparcie finansowe. Przyjaciółka nie potrafi jej odmówić, nieświadoma prawdziwych intencji akuszerki. Wkrótce jednak odkrywa prawdę i zmienia zdanie.

Szczęście dopisuje Juanowi podczas pierwszego rozdania w grze. Sebastián odrzuca propozycję Olmo. Jego przyjaźń z Tristanem jest warta dużo więcej niż pieniądze. Emilia czyni wyrzuty Severiano, że przyjaźni się z Pardo po tym wszystkim, co im zrobił. Alfonso nie zamierza czekać, aż Emilia zmieni zdanie i uwierzy w to, co opowiedział o jej Severiano. Postanawia podzielić się swoją wiedzą z Raimundo.

Soledad spotyka Juana, gdy spaceruje z Olmo i nie potrafi nad sobą zapanować. Olmo dostrzega jej dziwne zachowanie. Soledad postanawia opowiedzieć mu o nieudanym małżeństwie z Castañedą. Pepa wykrada Matilde woreczek z grzybami halucynogennymi.

Odcinek 170

Matilde donosi Francisce, że wszystko idzie zgodnie z ich planem. Mariana przerywa im rozmowę w gabinecie za co otrzymuje reprymendę. Juan przegrywa w karty wszystkie pieniądze, a jego przyjaciel Severiano znika bez śladu. Emilia otrzymuje list pożegnalny od ukochanego. Uważa, że odszedł z winy ojca i Alfonso, którzy skutecznie go zastraszali.

Francisca ma dość niepewności i chce poznać zamiary Olmo. On nie zamierza zdradza jej swoich planów; w interesach jest jak na wojnie. Soledad rozmyśla o Olmo. Czyżby poczuła do niego coś więcej niż powinna?

Pepa szuka Tristana, żeby się z nim pogodzić. Kiedy widzi go w towarzystwie Gregorii odstępuje od tego zamiaru. Czuje się osamotniona. Postanawia otworzyć saszetkę z grzybami i je połknąć. Wyobraźnia zaczyna płatać jej figle. Słyszy głos syna. Staje na krawędzi skarpy i spogląda na horyzont, po czym rzuca się w przepaść.

Odcinek 171

Pepa budzi się i spotyka Florę. Nie rozumie, dlaczego żyje, ani co się stało. Emilia denerwuje się z powodu zniknięcia przyjaciółki. Obawia się, że posłuchała Matilde i zrobiła coś głupiego. Tymczasem Pepa wraca do domu cała i zdrowa. Nie chce rozmawiać z Tristanem, który przyszedł na prośbę Emilii, i przypomina mu, że nic już ich ze sobą nie łączy. Zależy jej jedynie na wyrównaniu długów z Matilde. Rozmowa musi jednak poczekać, albowiem Mariana składa wizytę akuszerce, żeby wyjawić jej pewien sekret…

Tristán mówi Gregorii, że Pepa jest zazdrosna o ich przyjaźń. Emilia obwinia Alfonso i Raimundo o zniknięcie narzeczonego. Soledad nie zgadza się przyjąć Olmo w swoim domu. Chce, że upłynął jakiś czas, zanim mężczyzna zrobi kolejny krok – tym samym jego serce skruszeje, a ona owinie go sobie wokół palca.

Sebastián nie zgadza się na zamknięcie przetwórni, choć brakuje w nim rąk do pracy. Jest gotowy na każde poświęcenie, żeby marzenie jego życia nie legło w gruzach. Juan opowiada Ramiro o swoich problemach z Pardo. Chłopak naiwnie myśli, że Severiano wróci i wyciągnie do niego pomocną rękę.

Odcinek 172

Mariana wyjawia Pepie w sekrecie, że widziała jak Francisca rozmawiała z Matilde w swoim gabinecie. Akuszerka pojmuje, że padła ofiarą oszustwa. Umawia się z Matilde w chatce Flory i zmusza ją do mówienia. Przyciśnięta do muru kobieta przyznaje, że wykonywała rozkazy donii Franciski. Pepa żąda dowodu. Matilde obiecuje, że przyniesie jej list własnoręcznie napisany przez panią Montenegro, w którym prosi o jej usługi. Niestety, nie udaje jej dotrzymać obietnicy. Kobieta zostaje znaleziona martwa tuż przed progiem pokoju akuszerki.

Pepa próbuje odzyskać krzepę, z której słynęła w całym miasteczku. Tymczasem Alfonso szuka sposobu na obnażenie kłamstw Severiano przed Emilią. W tym celu wybiera się do Villalpanda. Francisca jest pewna, że Olmo wkrótce zwróci się do niej z prośbą o rękę jej córki. Juan nie wychodzi z domu ze strachu przed Pardo. Sebastián utrzymuje swój sprzeciw przeciwko zamknięciu przetwórni i obiecuje Francisce, że ta wkrótce zacznie przynosić korzyści.

Pedro zwraca się do Tristana z propozycją przejęcia stanowiska burmistrza Puente Viejo, ale on nie okazuje zainteresowania. Mirañar postanawia uderzyć do Raimundo, lecz ten także odprawia go z kwitkiem i radzi, żeby poszukał innego jelenia, który pozwoli sobą manipulować, a Francisca wielce mu za to podziękuje.

Odcinek 173

Pepa zostaje oskarżona przez mieszkańców Puente Viejo o zabicie Matilde. Raimundo wyjaśnia wszystkim, że odkrył zwłoki kobiety razem z akuszerką i jednocześnie oczyszcza ją z niechlubnych podejrzeń. Autopsja wykazuje, że śmierć Matilde spowodowało przedawkowanie halucynogennych grzybów. Pepa nie ma wątpliwości, kto ponosi za to winę. Nie słucha sprzeciwu Flory i pewną stopą zmierza do Casony, gotowa stawić czoła Francisce. Zarzuca jej, że zabiegała o usługi Matilde, żeby się jej pozbyć, a gdy plan nie zadziałał, postanowiła skutecznie zamknąć kobiecie usta.

Olmo wyznaje Águedzie, że zakochał się bezpamiętnie w Soledad. Kobieta zakazuje mu widywać się z dziewczyną, gdyż nie ma do niej zaufania. Olmo słucha się jej i odwołuje randkę. Szybko zaczyna tego żałować i zmienia zdanie. Sebastián ma problemy ze znalezieniem argumentów, które ukontentują Franciscę. Na szczęście, może liczyć na wsparcie Tristana. Emilia zwraca się do brata z prośbą o udzielenie pożyczki. Jest przy tym bardzo tajemnicza i nie chce mu zdradzić, na co je wyda.

Francisca pragnie, żeby Hipólito zastąpił ojca na stanowisku burmistrza, ale on uważa, że jest zbyt honorowy na piastowanie tak skorumpowanego urzędu. Juan dalej siedzi zamknięty w czterech ścianach domu, a jego relacje z bratem i resztą rodziny są coraz bardziej napięte. Alfonso znajduje świadka, który widział Severiano w towarzystwie innej kobiety. Zamierza ściągnąć go do Puente Viejo, żeby otworzył Emilii oczy.

Odcinek 174

Francisca odpiera zarzuty Pepy i wyrzuca ją z domu. Akuszerka uprzedza kobietę, że jej dni są policzone i nie stanie na przeszkodzie jej szczęściu z Tristanem. Francisca powtarza synowi pogróżki akuszerki. Tristán nie potrafi ukryć uśmiechu, gdy słyszy, że Pepa groziła jego matce, że za niego wyjdzie.

Pedro chce czym prędzej urosnąć o kilka centrum i zwiększa dawkę lekarstwa, które rzekomo ma mu w tym pomóc. Hipólito zgadza się wyjechać razem z rodzicami do Chafarinas. Plan Alfonso bierze w łeb, gdy okazuje się, że kobietą, z którą całował się Severiano była Emilia. Olmo i Soledad całują się po raz pierwszy. Francisca uprzedza córkę, że będzie musiała oddać się mężczyźnie, żeby ten całkowicie jej zaufał. Soledad zapewnia matkę, że dobrze wie, co ma zrobić.

Pardo odnajduje Juana i przychodzi z żądaniem pierwszej spłaty. Grozi, że jeśli nie zwróci mu pieniędzy, coś złego spotka jego rodzinę. Flora radzi Pepie, żeby w swoich dążeniach do zdemaskowania Franciski nie zapominała o własnym szczęściu. Akuszerka przyznaje jej rację i jest gotowa pogodzić się ze śmiercią syna. Udaje jej się także porozumieć z Tristanem, choć żadne z nich nie ma odwagi postawić kolejny krok.

Odcinek 175

Odejście Mauricio z Casony było częścią intrygi Franciski. Były zarządca został wysłany na przeszpiegi do Olmo i przynosi swojej pani intrygujące wieści: Olmo jest marionetką w rękach Águedy, która sprawuje władzę i sprawuje pieczę nad majątkiem w jego domu. Francisca wyznacza córce nowe zadanie. Ma dowiedzieć się, kim jest tajemnicza Águeda. Tymczasem Olmo aranżuje spotkanie Pepy z Águedą, by ta druga mogła jej się lepiej przyjrzeć. Akuszerka okazuje się idealną kandydatką do planów kobiety.

Hipólito informuje rodziców, że pojawił się kupiec zainteresowany nabyciem ich domu, ale nie chce jeszcze ujawnić swojej tożsamości. Mariana niepokoi się o Juana. Prosi Ramiro, żeby pomógł bratu, ale ten ma wątpliwości. Także Severiano pozostaje obojętny na problemy chłopka. Zależy mu wyłącznie na wyłudzeniu od Emilli pieniędzy na bilet do Ameryki w jedną stronę.

Emilia chwali się Pepie, że wkrótce wyjedzie do Ameryki razem ze swoim narzeczonym. Pepa zwierza się Florze, że jej uczucie do Tristana nie jest już tak płomienne jak było wcześniej. Flora namawia ją, żeby nie rezygnowała zbyt wcześnie. Sebastián i Tristán sprzeczają się o przetwórnię – Tristán uważa, że sytuacja jest krytyczna i należy ją zamknąć, lecz Sebastián upiera się przy jej ratowaniu. Gregoria wykorzystuje sytuację, żeby pocieszyć Tristana i mylnie interpretuje jego pasywność z przyzwoleniem na pocałunek, którego świadkiem jest Pepa…

Odcinek 176

Po pocałunku z Gregorią Tristán deklaruje jej, że między nimi do niczego nie dojdzie. Tymczasem Pepa jest bliska pogodzenia się ze stratą Tristana. Flora naciska na nią, żeby wzięła się w garść. Akuszerka obiecuje dać z siebie wszystko. Flora odchodzi, bo Pepa już jej nie potrzebuje.

Soledad nie potrafi oddać się Olmo. Obawia się, że napyta sobie przez to problemów u matki, lecz okazuje się inaczej. Alfonso zwodzi Emilię, żeby naciągnęła ojca na pożyczkę pieniędzy, za które on kupi dla siebie bilet do Ameryki.

Sebastián poddaje się. Jeśli miałby stracić przyjaźń kosztem przetwórni, to woli ją zamknąć. Juan idzie na spotkanie z Pardo. Chociaż nie zgromadził obiecanej sumy, ma dla niego pewną propozycję…

Odcinek 177

Pepa przychodzi do Gregorii i oświadcza gotowość do pracy. Pani doktor nie chce jej oddać pod opiekę swoich pacjentów, gdyż uważa, że nie jest zdolna się nimi zająć. Z pomocą akuszerce przychodzi Emilia. Wspólnie sporządzają listę ciężarnych kobiet i rozpowiadają w miasteczku, że Pepa wróciła do wykonywania zawodu.

Juan chce spłacić zaciągnięty dług u Pardo swoją pracą. Olmo zarzuca Soledad, że próbowała go oszukać i nie chce jej więcej widzieć. Kiedy Francisca dowiaduje się o tym, wpada w złość.

Tristán nie wierzy w cudowne ozdrowienie Pepy. Mężczyzna staje się powodem kłótni akuszerki z Gregorią. Alfonso w końcu dopina swego i demaskuje Severiano. Emilia jest zdruzgotana, gdy odkrywa prawdziwe intencje narzeczonego.

Odcinek 178

Tristán staje po stronie Pepy w sporze z Gregorią. Dzięki temu ich relacje ocieplają się. Francisca tymczasem oferuje Gregorii swoją pomoc w dotarciu do jej syna. Pardo szuka Juana, żeby zlecić mu pierwsze zadanie, którym spłaci część długu.

Pedro żegna się z przyjaciółmi z Puente Viejo podczas wzruszającego spotkania w karczmie. Pepa prosi Tristana, żeby pomógł jej pożegnać syna. Emilia zrywa z Severiano. Raimundo wyrzuca oszusta i zakazuje mu wstępu do swojego domu.

Águeda prosi Olmo, żeby zabrał ją do miasteczka. Ma dość ukrywania się przed ludźmi i bardzo zależy jej na spotkaniu z Pepą.

Odcinek 179

Francisca obmyśla plan, który wpędzi Pepę z powrotem w depresję. Akuszerka ma wrócić do pracy, aby potknąć się już przy pierwszym pacjencie. Jeśli sama nie popełni błędu, Gregoria ma jej w tym pomóc. Pepa i Tristán składają kwiaty na grobie Martína.

Soledad nie otrzymuje żadnych wieści od Olmo. Obawia się, że mężczyzna już do niej nie wróci. Jej strach narasta, gdy odkrywa, w jaki sposób Francisca wykorzystała Mauricio, żeby zdobyć informacje na temat Olmo.

Emilia potrzebuje czasu na przezwyciężenie bólu po zawodzie miłosnym. Prosi o wybaczenie wszystkich, którzy próbowali otworzyć jej oczy naprawdę. Águeda postanawia zaspokoić pragnienie donii Franciski i pojawia się niespodziewanie w Casonie.

Odcinek 180

Pierwsze spotkanie Franciski z Águedą okraszone jest cynicznymi komentarzami. Águeda wykorzystuje okazję, by poznać Soledad. Nurtują ją intencje dziewczyny wobec jej syna. Olmo namawia matkę, żeby przystąpiła do działania i zniszczyła rodzinę Montenegro, a on osobiście porachuje się z Soledad.

Pierwsze zlecenie od Pardo przyprawa Juana o mdłości. Gregoria kieruje do Pepy pierwszą pacjentkę. To skomplikowany przypadek ciężarnej kobiety. Pani doktor ma nadzieję, że akuszerka popełni błąd, który ją pogrąży.

Severiano wraca do Puente Viejo z zamiarem odbycia rozmowy z Emilią. Emilia radzi Tristanowi, żeby nie dał się długo namawiać Pepie, jeśli nie chce stracić jej na zawsze. Águeda i Pepa spotykają się ponownie. Akuszerka myśli, że to przypadek, ale jest w błędzie. Tajemnicza kobieta ma wobec niej plan.

Odcinek 181

Águeda zdradza akuszerce powody zainteresowania jej osobą, lecz nie mówi całej prawdy. Tristán dowiaduje się o odejściu Sebastiana z przetwórni. Ramiro wstępuje do wojska. Rodzina żegna najmłodszego z braci Castañeda.

Juan zostaje uprzedzony o planowanym zamachu na życie Pardo i nie wie, czy powinien go ostrzec. Mariana podpowiada bratu, żeby zastanowił się, czy będzie potrafił żyć z poczuciem winy za śmierć drugiego człowieka. Na oczach przyjaciół i rodziny Emilia odtrąca Severiano.

Pepa zauważa nieprawidłowości w ciąży Glorii i mówi o nich Gregorii, ale ona je ignoruje. Dręczona wyrzutami sumienia, że mogła złamać przyrzeczenie lekarskie, postanawia opuścić Puente Viejo.

Odcinek 182

Gregoria chce usunąć się w cień, pomimo dezaprobaty Franciski. Pozbawia akuszerkę dostępu do gabinetu lekarskiego i wyjeżdża z Puente Viejo. Pepa jest zaniepokojona ewolucją symptomów Glorii.

Rodzina Mesía dobija targu i nabywa posiadłość El Jaral. Przy okazji zwalnia niewiernego sługę Mauricio. Olmo przedstawia Soledad dokumenty, które mogą doprowadzić do pojednania ich rodzin. Juan uprzedza Pardo o grożącym mu niebezpieczeństwie. Ten obiecuje hojnie go wynagrodzić.

Tristán podejmuje próbę rozmowy z Sebastianem, lecz nie udaje im się dojść do porozumienia. Podczas gdy jeden usiłuje odbudować ich przyjaźń, drugi przejmuje się jedynie ratowaniem przetwórni. Przyjacielska dłoń Alfonso pomaga Emilii pozbierać się po nieudanym związku z Severiano. Mariana przekonuje przyjaciółkę, żeby nie ukrywała swoich prawdziwych uczuć.

Odcinek 183

Francisca nie może dłużej liczyć na pomoc Mauricio, gdyż ten został zdemaskowany przez jej rywali – rodzinę Mesía. Águeda składa Pepie zaskakującą ofertę: mogłaby otworzyć własny gabinet w El Jaral. Olmo próbuje udowodnić Soledad, że ich relacje wykraczają poza sferę biznesową. Soledad potwierdza wierzytelność dokumentów, jakie otrzymała od niego poprzedniego dnia, i zaczyna wierzyć w jego szczere intencje. Czy słusznie?

Severiano rozgląda się za wdowami, które będzie mógł owinąć sobie wokół palca. Tymczasem Alfonso próbuje zreperować złamane serce Emilii. Pepa radzi mężczyźnie, żeby nie odstępował ukochanej na krok. Tristán staje w obronie Gregorii, gdy Pepa oskarża ją o pozostawienie mieszkańców miasteczka bez opieki lekarskiej. Akuszerka jest coraz bardziej zazdrosna i poważnie zastanawia się nad przyjęciem propozycji Águedy.

Olmo opowiada Águedzie o pułapce zastawionej na Soledad. Przez jej naiwność bez trudu będzie mógł wkraść się do Casony, by zrealizować ich plan. Gloria pilnie szuka pomocy akuszerki. Jej ciąża wymaga natychmiastowej interwencji…

Odcinek 184


Pomimo komplikacji podczas porodu Gloria wydaje na świat córeczkę. Kobieta traci przytomność z powodów, które Gregoria podle zataiła przed akuszerką. W miasteczku rozchodzą się plotki o braku gotowości Pepy do powrotu do pracy. Jeśli Glorię spotka coś złego, cała wina spadnie na akuszerkę. Pepa postanawia włamać się do gabinetu lekarskiego…

Rodzina Castañedów przyjmuje pod swój dach Paquito. Chłopiec został sam jak palec, po tym jak jego ojciec trafił do więzienia. Sebastián złości się na ojca, gdy odkrywa, że ten wstawił się za nim u Tristana. Nie przyjmuje do wiadomości, że powodem zamknięcia przetwórni jest brak produktów, które przejął Olmo Mesía.

Mirañarowie opuszczają Chafarinas i wracają do Puente Viejo. Severiano jest przerażony, gdy odkrywa, że wdowa, którą zaciągnął poprzedniej nocy do łóżka nie żyje. Zabiera wszystkie jej oszczędności i ucieka. Soledad i Juan stają ze sobą twarzą w twarz. Francisca zamierza osobiście interweniować w sprawie Glorii. Jest gotowa odebrać jej życie, żeby tylko pogrążyć akuszerkę…

Odcinek 185

Águeda udaremnia Francisce próbę zabicia Glorii. Pepa chce sama zająć się chorą i wyprasza obie kobiety, dziękując im za troskę. Niebezpieczeństwo utraty życia pacjentki wkrótce mija. Juan upija się. Severiano wykorzystuje to i zamiast odprowadzić chłopaka do domu, zabiera go w inne miejsce…

Mirañarowie boryka się z problemami finansowymi. Kaprys z przeprowadzką do Chafarinas nadszarpnął rodzinny budżet, a teraz stracili jeszcze sklep. Alfonso domyśla się, że zerwanie z Severiano nie jest jedynym zmartwieniem Emilii, a Raimundo zmyślnie ukrył przed nim drugie dno problemów jego ukochanej. Rodzina Castañedów niepokoi się o Juana, gdy ten nie wraca na noc do domu. Następnego dnia chłopak budzi się w obcym pokoju tuż obok martwej kobiety i nie wie, co się stało.

Gregoria wypomina Pepie, że włamała się do jej gabinetu. Pepa także ma jej coś do powiedzenia: wiedziała, jak poważny jest stan ciężarnej kobiety, lecz mimo wszystko zataiła przed nią prawdę. Dzięki profesjonalnej interwencji akuszerki mieszkańcy miasteczka znów zaczynają jej ufać. Águeda przychodzi do Pepy, żeby wyjaśnić, dlaczego tak bardzo jej na niej zależy. Okazuje się, że łączy je więź matka-córka.

Odcinek 186

Águeda opowiada Pepie jej prawdziwą historię: kiedy zaszła w ciążę, musiała wyjechać z miasteczka i wydała ją na świat w sekrecie przed rodziną. Jako niemowlę miała trafić pod opiekę zaprzyjaźnionej rodziny, lecz akuszerka, która odebrała poród nie dotrzymała obietnicy o dostarczeniu jej pod wskazany adres i zatrzymała ją dla siebie. Pepa nie może uwierzyć w to, że kobieta, którą była dla niej matką i najszlachetniejszą osobą, jaką poznała, okazała się złodziejką. Águeda raduje się, że intensywne poszukiwania doprowadziły ją do córki, a ta zyskała nie tylko prawdziwą matkę, ale także brata – Olmo.

Emilia chce opuścić na kilka dni Puente Viejo. Alfonso nie daje wiary jej wyjaśnieniom. Przeczuwa, że tak naprawdę chce się spotkać z Severiano. Gregoria oskarża Pepę o wykradanie jej pacjentów. Kiedy akuszerka udowadnia jej, że jest w błędzie, doktor wytyka jej, że przyjmuje chorych w źle wyposażonym pomieszczeniu. I ma rację.

Olmo zastawia pułapkę na Soledad. Águeda nie ufa mu i zleca jednemu ze służących śledzić syna. Juan pozbywa się zwłok zmarłej wdowy. Później szuka Severiano, żeby domagać się wyjaśnień, lecz ten znika bez śladu. Pedro przychodzi do Juana, żeby go przesłuchać. Chłopak jest w opałach…

Odcinek 187

Olmo zabiera Soledad do stajni. Dziewczyna chce dosiąść najbardziej rozszalałego konia. Pedro wypytuje Juana o Severiano. Chłopak myśli, że tym razem uniknie odpowiedzialności, lecz jest w błędzie. Severiano nie tylko nie uciekł, ale złożył obciążające go zeznania.

Sebastián prosi Tristana i Franciskę, żeby zapoznali się w treścią dokumentów, które potwierdzają jego teorię, że przetwórnia może jeszcze przynieść zyski. Tristán odrzuca jego pomysły, co skutkuje głośną awanturą. Alfonso uprzedza Raimundo o dziwnym zachowaniu Emilii. Ojciec nie widzi powodów do zaniepokojenia i radzi mu, żeby uzbroił się w cierpliwość. Po powrocie Emilia wyjawia im powód swojego tajemniczego zniknięcia: jest w ciąży.

Pepa i Águeda próbują odzyskać stracony czas. Akuszerka opowiada matce o swoim dzieciństwie. Później Águeda jest świadkiem rozmowy Tristana z Gregorią na placu. Nie podoba jej się ich zażyłość i postanawia temu zaradzić. Wraca do Pepy, żeby powiedzieć jej coś ważnego…

Odcinek 188

Águeda okłamuje Pepę, wmawiając jej, że widziała jak Tristán całował Gregorię, choć on wszystkiemu zaprzecza. Sebastián manipuluje Marianą, żeby odszukać polisę ubezpieczeniową przetwórni. Olmo majstruje przy pasach od siodła konia, którego chce dosiąść Soledad. Jeśli dziewczyna odważy się na przejażdżkę, może dojść do tragedii…

Pepa otrzymuje w prezencie od matki odpowiednie wyposażenie, by mogła przyjmować pacjentki w swoim pokoju. Gregoria nie będzie mogła jej już niczego zarzucić. Na tym nie kończy się pomoc Águedy. Kobieta proponuje córce wspólny wyjazd do Madrytu. To doskonała okazja na odzyskanie straconego czasu oraz szansa dla akuszerki na studia medyczne.

Raimundo przyjmuje z radością nowinę o tym, że zostanie dziadkiem. Francisca podupada na zdrowiu i nie pozwala sobie pomóc. Juan ma nadzieję, że nikt nie znajdzie ciała zmarłej wdowy. Niestety, Pedro ma dla niego złą wiadomość…

Odcinek 189

Pepa nie ukrywa, że propozycja wyjazdu z matką do Madrytu jest bardzo kusząca, lecz jest pewna, czy powinna z niej skorzystać. Przez długi czas walczyła o niezależność i nie chce jej tak łatwo stracić. Juan opowiada o tym, co naprawdę stało się z wdową, lecz jego historia wydaje się zbyt nieprawdopodobna, by uznać ją za prawdziwą, a do tego wszystkie dowody przemawiają na jego niekorzyść. Bo chociaż kobieta zmarła śmiercią naturalną, nierozstrzygnięta zostaje kwestia kradzieży pieniędzy.

Soledad po raz pierwszy staje w obronie Juana. Nie przyjmuje do wiadomości fakt, że jej były mąż dopuścił się morderstwa. Francisca jest innego zdania i obawia się, że kolejną osobą, której Juan spróbuje wyrządzić krzywdę będzie jej córka. Emilia planuje ukrywać ciążę tak długo jak będzie to możliwe. Sebastián przynosi do przetwórni butle z naftą.

Pepa mówi Tristanowi, że rozważa propozycję wyjazdu do Madrytu. On przyznaje, że studia medyczne to dla niej doskonała okazja na zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia. Akuszerka jest rozczarowana jego odpowiedzią. Wolałaby, żeby okazał więcej przejęcia. Zaczyna myśleć, iż tak naprawdę nic, ani nikt, nie trzyma jej w Puente Viejo. Tymczasem Águeda składa wizytę Francisce, by złożyć intratną ofertę, która rozwiązałaby jej problemy finansowe. Kobieta deklaruje gotowość wyłożenia każdej sumy pieniędzy w zamian za sprzedaż Casony.

Odcinek 190

Francisca obiecuje rozważyć kuszącą propozycję Águedy. Tristán powstrzymuje Sebastiana przed zamiarem podpalenia przetwórni. Młoda Ulloa myśli, że pieniądze z ubezpieczenia firmy mogłyby pokryć jej długi. Między przyjaciółmi dochodzi do kolejnej kłótni.

Przypadek Juana przerasta kompetencje Pedro. Burmistrz musi zwrócić się o pomoc do zarządcy Puebli. Rosario namawia syna do ucieczki, lecz on upiera się, że jest niewinny i nie straszne mu jest więzienie. Soledad przyznaje, że wciąż ma mieszane myśli wobec swojego męża. Severiano powraca dręczony wyrzutami sumienia, że wplątał Juana w ambaras z wdową.

Águeda dowiaduje się o nieudanym planie syna zrzucenia Soledad z konia i zakazuje mu spiskowania przeciwko rodzinie Montenegro bez jej zezwolenia. Tristán jest zaintrygowany powodem zażyłości Águedy z Pepą. Wkrótce tajemnicza kobieta wyjawia swój sekret: Pepa jest jej córką, a Casona ma być prezentem dla niej. Franciskę trafia szlag. Przysięga, że nigdy nie odda domu akuszerce.

Alfonso wyznaje miłość Emilii. Kiedy chce ją poprosić o rękę, ona szokuje go wiadomością o ciąży z Severiano. Tristán ponawia swoje oświadczyny. Co na to Pepa?

Odcinek 191

Pepa jest zaskoczona propozycją małżeństwa z Tristanem. Początkowo nie wie, co odpowiedzieć, a po chwili rzuca się w ramiona ukochanemu i go całuje. Francisca rozkazuje Águedzie opuścić jej dom. Kobieta uprzedza panią Montenegro, by oswoiła się z myślą, że Pepa nie jest już prostą akuszerką bez grosza przy duszy.

Emilia dziękuje Alfonso za jego lojalność oraz prosi, żeby nigdy więcej nie mówił jej o miłości. Rodzina odwiedza Juana w więzieniu. Chłopak nie chce się przyznać, że pieniądze, jakie przy nim znaleziono dostał od Pardo.

Raimundo dowiaduje się, że Sebastián był tak zdesperowany, iż próbował podpalić przetwórnię. Tristán ponawia propozycję małżeństwa z Pepą w obecności mieszkańców miasteczka. Soledad przychodzi na spotkanie z Olmo. Przepełniają ją wątpliwości i brak zaufania do mężczyzny, który próbował ją zabić. W pewnym momencie wyciąga broń i wymierza ją w jego stronę.

Odcinek 192

Francisca gratuluje narzeczonym z powodu ślubu. Później przyzywa do siebie Gregorię i nakazuje jej czym prędzej przystąpić do działania. Nie daje jej żadnych wyjaśnień i oświadcza jedynie, że nigdy nie zaakceptuje Pepy jako żony Tristana.

Olmo błaga Soledad o przebaczenie. Zraniona dziewczyna daruje mu życie. Águeda organizuje rodzinne spotkanie z Olmo i Pepą. Radość kobiety z odnalezienia córki gaśnie na wiadomość o jej ślubie z Tristanem, choć próbuje nie udawać, że tak nie jest.

Sebastián dowiaduje się o ciąży Emilii i jest równie szczęśliwy z tego faktu co Raimundo. Soledad odwiedza Juana w więzieniu, żeby dowiedzieć się, o co jest oskarżony. Martín zostaje znaleziony żywy. Został przygarnięty przez przypadkową rodzinę, lecz ta uważa, że jest bezużyteczny i chce go sprzedać.

Odcinek 193

Francisca podsyca zazdrość Gregorii o Tristana, żeby włączyła się do jej planu zniszczenia Pepy. Pepa i Tristán wręczają księdzu Anselmo dokumenty, które mają pomóc przyspieszyć ich ślub. Águeda próbuje zniechęcić Pepę do ślubu i uprzedza córkę, że mąż podetnie jej skrzydła. Pepa przekonuje się, że miała rację, gdy Tristán zwraca się z propozycją odłożenia wyjazdu do Madrytu.

Emilia wyznaje Pepie, że trzyma Alfonso na dystans, bo coś do niego czuje. Soledad apeluje do księdza Anselmo, by umówił ją na spotkanie z sędzią, który prowadzi sprawę Juana. Zamierza wstawić się za oskarżonym, rzekomo pod pretekstem ocalenia własnego nazwiska przed zhańbieniem. Francisca zakazuje córce prowadzić negocjacje ze skorumpowanym sędzią.

Francisca podstępnie wmawia Gregorii, że jeszcze tej nocy Mauricio pozbawi Pepę życia przy użyciu trucizny. Przerażona myślą o tym, że niekompetentny mężczyzna może popełnić błąd i skrzywdzić niewinnych ludzi, postanawia osobiście dopilnować powodzenia planu. Jednakże, kiedy przychodzi moment na podjęcie działania, ma wyrzuty sumienia i chce się wycofać. Wtedy Mauricio sięga po nóż i ostrzega, że nie ma już odwrotu.

Odcinek 194

Francisca wpada w złość na wieść, że Gregoria odmówiła wykonania planu otrucia Pepy. Pani doktor uważa, że postąpiła słusznie. Nie chce plamić sobie rąk krwią, ani tym bardziej być kozłem ofiarnym pani Montenegro. W niewyjaśnionych okolicznościach giną dokumenty ślubne Tristana i Pepy. Ksiądz Anselmo podejrzewa, że to sprawa Águedy, która celowo nie dostarczyła ich pod wskazany adres. Kiedy Pepa wypytuje ją o dokumenty, ona udaje zaskoczoną.

Soledad obiecuje Castañedom, że zrobi, co w jej mocy, żeby wyciągnąć Juana z więzienia. Francisca na próżno próbuje przekonać córkę, aby nie angażowała się w pomoc dla męża. Tymczasem Olmo zaprasza do siebie Pardo i proponuje mu przyjęcie dobrze płatnego zlecenia – miałby wyeliminować Juana, jeśli ten odzyska wolność.

Tristán otrzymuje wezwanie do wojska. Nie ma cienia wątpliwości, że to sprawka Franciski. Kobieta jest gotowa na wszystko, żeby zapobiec ożenkowi syna z akuszerką i raz po raz rzuca zakochanym kłody pod nogi.

Odcinek 195

Tristán jest przekonany, że jego matka pociągnęła za sznurki, żeby wojsko się o niego upomniało, choć kobieta zarzeka się, że nie ma z tym nic wspólnego. Wkrótce okazuje się, że to nie Francisca, lecz Águeda użyła swoich wpływów, by rozdzielić Tristana i Pepę.

Rosario rozbudza nadzieję Juana wiadomością, iż Rosario pomoże mu odzyskać wolność. Pardo także zamierza wstawić się za oskarżonym chłopakiem, lecz bynajmniej nie z dobrej woli. Mężczyzna spiskuje razem z Olmo, który życzy mu śmierci. Alfonso wyznaje bezgraniczną miłość Emilii i obiecuje, że pokocha jej jeszcze nienarodzone dziecko. Jest gotowy nawet powieść ją do ołtarza.

Wędrowni kupcy sprzedają Martína zakonnicy. Chłopiec nie ma innego wyjścia, jak oddać się pod opiekę nieznajomej. Pepa domaga się rozmowy z Águedą i nie daje się zbyć wymówkom Olmo. Chce wiedzieć, dlaczego własna matka spiskuje przeciwko jej szczęściu u boku Tristana. Przyciśnięta do muru kobieta wyjawia córce, że Tristán jest jej przyrodnim bratem.

Odcinek 196

Wiadomość o pokrewieństwie z Tristanem wprawia Pepę w osłupienie. Akuszerka wychodzi z domu i biegnie do Emilii, żeby powtórzyć jej to, czego właśnie się dowiedziała. Jest zdesperowana. Nie wierzy, że los postąpił z nią tak okrutnie. Tristán jest zaniepokojony brakiem wiadomości o Pepie i zaczyna jej szukać.

Sebastián składa Tristanowi propozycję odkupienia przetwórni, lecz ten jej nie przyjmuje. Pardo wyciąga Juana z więzienia. Olmo wmawia Soledad, że nawet pomagając mężowi, nie sprawi, żeby ten przestał jej nienawidzić.

Emilia nie zgadza się na ślub z Alfonso. Pepa żąda wyjaśnień od matki. Águeda opowiada córce o tym jak Salvador Castro uwiódł ją, wykorzystał, a później porzucił. Martín wyrusza w podróż z Calvario. Mniszka jest łudząco podobna do Angustias, jego adopcyjnej matki. Pepa oznajmia Tristanowi, że nie zostanie jego żoną.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 19 maj 2015         0 Komentarzy · 26 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Dzikie serce" odc. 31-60
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 31

Octavio jest pod wrażeniem Maríi Alejandry. Cały czas jednak przeczuwa, że ma do czynienia z Maricruz. Carola komentuje Raizie, że „Mendoza” jest niebezpieczna jako szpieg Alejandra i zauważa, że mężczyzna jest pod wielkim wpływem protegowanej. Eduardo postanawia odszukać Aracely. Dziewczyna cieszy się na jego widok, ale nie chce denerwować Teobalda i umawia się z pilotem na plaży. Raiza orientuje się, że jej ktoś ukradł jej biżuterię. W szkatułce znajduje notkę od Zorrila. Carola zauważa, że złodziej ręcznie napisał liścik, więc może uda się policji namierzyć sprawcę.

Maricruz wysyła e-mail do Alejandra. Informuje go w nim, że jest prawie pewna, że Carola przedstawia mu zawyżone rachunki. Tymczasem ona uprzedza Carolę, że w kasynie pojawi się Sułtan Karim i radzi, by się nim odpowiednio zajęła. Alejandro decyduje się sprzedać swoją część kasyna Caroli. Emir Karim (Carlos de la Mota) pojawia się na Isla Dorada. Wszyscy „padają do jego stóp” z wyjątkiem Maricruz. Mężczyzna jest zaintrygowany jej postawą. Prosi Carolę, by przedstawiła mu dziewczynę, która nie chciała się z nim należycie przywitać. Maricruz nie jest zainteresowana poznaniem Sułtana. Maricruz wysyła do Alejandra kolejny e-mail, w którym zapewnia go, że Carola bierze łapówki. Eduardo proponuje Aracely, by została jego dziewczyną. Octavio wyznaje przyjacielowi, że chyba wpadł w oko Maríi Alejandrze.

Teolado ostrzega Maricruz, by nie ufała siostrom Canseco. Daje jej też kwiatka. Zauroczony dziewczyną postanawia zoperować sobie twarz. Carola zachęca Maricruz, by umówiła się z Karimem. Przekonuje ją, że mężczyzna może zapewnić jej życie w luksusach. Dziewczyna oznajmia starszej pannie Conseco, że nie jest na sprzedaż. Maricruz wraca do pokoju i zastaje pokój wypełniony kwiatami. Wyrzuca je, a następnie zleca portierowi, by wyrzucał wszystkie prezenty od Karima. Carola zaczyna sądzić, że „Mendoza” jest kochanką Alejandra. Carola wmawia Alejandrowi, że kradzieże są winą strat kasyna. Maricruz zgadza się spotkać z Karimem.

Odcinek 32

Karim się cieszy, że Maricruz zgodziła się z nim wyjść. W trakcie spotkania daje jej pierścionek, chcąc kupić ją. Dziewczyna rzuca go na podłogę. Carola opowiada Alejandro, jak Maricruz traktuje Karima. Mężczyzna jest dumny ze swojej podopiecznej. Tymczasem Karim prosi towarzyszkę, by nie była nieuprzejma i ostrzega, że jest bardzo mściwy. Maricruz zostawia go. Szczęśliwa Aracely opowiada Teobaldo o Eduardzie. Mężczyzna zabrania się jej spotykać z pilotem.

Carola wypytuje Alejandra, czy nie myślał, by sprzedać jej swoje udziały w kasynie. Mężczyzna woli przed rozmową o interesach poczekać, jak kasyno odzyska swoją dawną pozycję. Miguel ma wyrzuty sumienia, że okłamuje brata. Karim zaprasza Maricruz na spacer na swojej prywatnej wyspie. Dziewczyna zgadza się, ale stawia warunek: pozwoli jej zabrać kogoś do towarzystwa. Maricruz prosi Teobaldo, by jej towarzyszył. Karim proponuje Maricruz pływanie. Eduardo wyznaje miłość Aracely i proponuje jej, by wróciła z nim do stolicy. Dziewczyna wyznaje mu, że mieszkała już w mieście i mówi, że pojedzie z nim dopiero po ślubie. Eduardo nie chce jednak prosić Teobalda o jej rękę.

Octavio oferuje Maríi Alejandrze przyjaźń i wsparcie. Karim oferuje Caroli sporą sumę pieniędzy w zamian za pannę Mendoza. Maricruz gani Eduarda. Nazywa go tchórzem i porównuje do Octavia. Każe mu iść rozmówić się z Teobaldo, jeśli naprawdę kocha Aracely. Następnie próbuje uświadomić koleżance, że Eduardo nie jest mężczyzną dla niej.

Odcinek 33

Karim odwiedza Maricruz w jej pokoju. Zaprasza ją na posiłek. Eduardo żali się Octavio, że María Alejandra nie dała Aracely urlopu, by mógł zabrać ją na kilka dni do stolicy. Aracely informuje Teobaldo, że chce wyjechać na kilka dni z wyspy. Karim oznajmia Maríi Alejandrze, że nie spocznie, póki jej nie zdobędzie. Aracely przyznaje się Teobaldo, że zakochała się w Eduardzie. Octavio zapewnia przyjaciela, że nigdy nie zakochałby się w tak aroganckiej dziewczynie jak María Alejandra. Tymczasem ona uprzedza, że Eduardo nie ma czystych intencji wobec Aracely. Sama jakiś czas później widzi Octavia rozmawiającego z Raizą. Czuje ukłucie zazdrości i uświadamia sobie, że nadal kocha męża. Nie zamierza jednak rezygnować z zemsty na nim.

Aracely wyznaje Eduardo, że obawia się, że Teobaldo może jej zrobić krzywdę. Octavio nie szczędzi sobie złośliwych komentarzy pod adresem Maríi Alejandry. Przy jednej ze złośliwości posuwa się jednak za daleko. Dziewczyna policzkuje go. Aracely oznajmia Eduardo, że María Alejnadra rozmawiała z Teobaldo na ich temat. Mężczyzna oferuje jej, by wyjechała z nim do Meksyku. Karim oświadcza się Maríi Alejandrze. Dziewczyna odmawia. Carola daje Maríi Alejandrze napiwek za dobre traktowanie Karima. Mówi jej, że szejk wydał poprzedniego wieczora sporą sumę pieniędzy w kasynie. Octavio wyznaje Eduardo, że gdy María Alejandra spoliczkowała go, miał wrażenie, że widzi Maricruz. Carola dostaje szoku, kiedy otwiera sejf i nie znajduje w nim pieniędzy.

Odcinek 34

Alejandro przestrzega Maricruz przed Karimem. Carola zawiadamia Teobaldo, że ktoś ukradł pieniądze z sejfu. Maricruz postanawia ściągnąć do siebie Solitę, by dotrzymywała jej towarzystwa. Inspektor Acuña chce przesłuchać wszystkich pracowników kasyna. Aracely wyznaje Teobaldo, że boi się „Skunksa”. Opiekun zapowiada jej, że złodziej nigdy jej nie skrzywdzi. María Alejandra zapowiada Caroli, że będzie broniła majątku Alejandra. Lucía dostaje skurczy.

Maricruz wynajmuje dom do mieszkania na Isla Dorada. Raiza radzi siostrze, by przestraszyła Maríę Alejandrę i pozbyła się jej z wyspy. W klinice lekarz informuje Miguela, że Lucía urodziła mu syna. Tobías przekazuje Solitcie, że Maricruz chce ją zabrać na Isla Dorada. Octavio postanawia jechać na ranczo poznać swojego bratanka oraz spotkać się z Maricruz. José Antonio tęskni za Maricruz. Carola każe Teobaldo zmusić Maríę Alejandrę do wyjazdu z wyspy. Lucía jes w szoku, widząc Octavio. Szwagier prosi ją, by mu pokazała dom, który wybudowali dla Maricruz.

Na wyspie María Alejandra radzi Aracely, by oddaliła się od Eduarda i nie powtórzyła jej historii. Octavio chce jechać do chaty żony, ale szwagierka go powstrzymuje. Teobaldo odmawia zrobienia czegoś przeciw Maríi Alejandrze. Nie dba o to, że Carola może go zwolnić. Octavio i Miguel jadą do chaty Maricruz. Mężczyzna jest w szoku, widząc spalone szczątki konstrukcji. Chce wiedzieć, czy brat wybudował dom dla jego żony. Miguel wyznaje mu prawdę i oznajmia, że Maricruz wyjechała na zawsze.

Odcinek 35

Tobías zapewnia Alejandra, że wkrótce będzie miał córkę u boku. Karim chce widzieć się z Maríą Alejandrą. Dziewczyna zgadza się z nim spotkać. Octavio ma wyrzuty sumienia, że porzucił Maricruz gdy ta go najbardziej potrzebowała. María Alejandra mówi Karimowi, że swoją impertynencją i arogancją odpycha od siebie kobiety. Szejk chce jej podarować samochód. María Alejandra nie przyjmuje prezentu i informuje go, że może być jedynie jego przyjaciółką. Teobaldo uprzedza Maríę Alejandrę, że Carola wynajęła kogoś, by zrobił jej krzywdę. Octavio zapowiada bratu, że odnajdzie Maricruz.

„Krokodyl” napada na Maricruz. Dziewczyna stawia mu czoła. Teobaldo ogłusza napastnika i ten upada nieprzytomny na podłogę. Teobaldo uspokaja Maríę Alejandrę, że „Krokodyl” był uzbrojony jedynie w zabawkową broń. Lucía wmawia szwagrowi, że Maricruz okradła ją. José Antonio informuje Santę, że Octavio jest na ranczo i szuka Maricruz. María Alejandra idzie rozmówić się z Carolą. Po porażce „Krokodyla” Carola wynajmuje Tony’ego, by nastraszył protegowaną Alejandra. María Alejandra żąda od Caroli, by pokazała jej księgi kasyna. Chce je porównać z tymi, które wysyła Alejandrowi. Carola chce, by dziewczyna pokazała jej pełnomocnictwo od szefa.

José Antonio zawozi Octavia do Santy. Kobieta opowiada mu o pułapkach zastawionych przez jego rodzinę na Maricruz. Eusebio uprzedza Lucíę, że Octavio poszedł porozmawiać z Santą. Karim wysyła dla Maricruz kosztowne prezenty. Santa, w obecności Lucíi i Octavia, oskarża ją o zlecenie pożaru chaty Maricruz. Santa radzi Octaviowi, by porozmawiał z Suárezem i potwierdził jej słowa. María Alejandra idzie do Karima i oddaje mu prezenty.

Odcinek 36

Teobaldo obiecuje Aracely, że kupi jej bilet do Mekysku. Prosi tylko, by uprzedziła go, jeśli zdecyduje się zostać w mieście. Octavio wyznaje José Antonio, że nie wie już, komu ma wierzyć. Pragnie usłyszeć prawdę z ust samej Maricruz. Tony oświadcza Raízie, że przekona Teobaldo, by wystraszył Maríę Alejandrę. Miguel obiecuje żonie, że zmusi Santę do udowodnienia swoich słów przed policją. Teobaldo prosi Maríę Alejandrę, by porozmawiała z Aracely i przekonała ją, by nie zostawała w stolicy. Dziewczyna próbuje przekonać koleżankę do pozostania na wyspie. Aracely jest jednak nieugięta. Marícruz radzi jej, by poddała miłość Eduarda próbie.

Mohamed radzi Karimowi, aby zmienił taktykę, próbując zdobyć Maríę Alejandrę. W pensjonacie Octavio prosi Serafinę, by pomogła mu odnaleźć Maricruz. Tobaldo daje Aracely bilet na samolot. Serafina zapewnia Octavia, że nie ma pojęcia, co stało się z Maricruz. Eduardo z kolei uważa, że Maricruz może być Maríą Alejandrą. Tobías zapewnia Alejandra, że może ufać Maricruz. W kasynie Karim odmawia towarzystwa Maríi Alejandry. Informuje Carolę, że jeśli chce, by wrócił na wyspę, powinna zwolnić Maríę Alejandrę. Carola zleca Tony’emu pozbycie się Maríi Alejandry raz na zawsze. Tony usiłuje wyrzucić dziewczynę ze statku. Dochodzi do szamotaniny. Nagle pojawia się Octavio, który biegnie Maríi Alejnadrze na ratunek. Dziewczyna dziękuje swojemu wybawcy za uratowanie jej życia.

Odcinek 37

Maricruz uprzedza Tobíasa, że ma zamiar uświadomić Caroli, kim jest – córką Alejandra Mendozy. Tony nie wpuszcza dziewczyny do kasyna. Teobaldo radzi mu, by nie uprzykrzał życia Maríi Alejandrze. Karim nie chce widzieć Maríi Alejandry w kasynie. Carola nie wierzy, że María Alejandra jest córką Mendozy. Mohamed uprzedza Raízę, że dopóki María Alejandra jest w kasynie, noga Karima nie przekroczy jego progu. Siostra o wszystkim informuje Carolę. María Alejandra oznajmia ich, że nie będzie robiła za eskortę szejka. Pijany Octavio tęskni za Maricruz.

Teobaldo ponownie przeciwstawia się Caroli, nie ma zamiaru robić krzywdy Maríi Alejandrze. Karim zapowiada Mohamedowi, że choćby miał użyć siły, zabierze Maríę Alejandrę do swojego kraju. Teobaldo uprzedza Carolę, że będzie bronił Maríi Alejandry przed wszystkimi, bo ją kocha. Karim myśli o zwróceniu wolności wszystkim kobietom ze swojego haremu i pozostawienia sobie jedynie Maríi Alejandry. Teobaldo wymaga od Caroli, by szanowała podopieczną Alejandra.

María Alejandra mówi Teobaldo, że obawia się o swoje bezpieczeństwo. Prosi mężczyznę, by ją chronił przed Carolę. Justa martwi się o stan Solity, która ma wysoką temperaturę. María Alejandra zdradza Teobaldo, że jest córką Alejandra Mendozy. Aracely informuje Eduarda, że wyjeżdża z nim do Meksyku.

Odcinek 38

María Alejandra prosi Mohameda, by wstawił się za nią u Karima, aby ten kazał Caroli wpuścić ją do kasyna. Tony blokuje wejście Teobaldo do kasyna. Zawiadamia go, że już nie pracuje dla Caroli. Teobaldo prosi o przekazanie informacji dla szefowej: jeśli będzie chciała, by wrócił do pracy, będzie musiała mu dać czterokrotną podwyżkę. Carola oznajmia szefowi, że ma dosyć jego podopiecznej. Dodaje, że dziewczyna podaje się za jego zaginioną córkę. Aracely i Eduardo szukają kuzynek dziewczyny. Okazuje się, że kobiety wyprowadziły się z pensjonatu. Eduardo proponuje Aracely, by zatrzymała się w hotelu.

Karim żąda od Caroli, by przywróciła Maríę Alejandrę do kasyna. Grozi, że jeśli dziewczyna nie wróci, wykupi statek i zamknie kasyno. Aracely przyjmuje gościnę Eduarda, ale postanawia nazajutrz wrócić na Isla Dorada. Przyjaciel decyduje się wrócić z nią. Alejandro prosi Maricruz, by wróciła do stolicy. Tymczasem Carola błaga ją, by wróciła do kasyna. Eduardo prosi przyjaciela, by zmienili trasę. Tobías uświadamia Solitcie, że jest w ciąży. Octavio pyta Maríę Alejandrę, dlaczego tak szorstko go traktuje.

Odcinek 39

María Alejandra przyznaje się Octavio, że przypomina jej mężczyznę, który w przeszłości bardzo ją skrzywdził. Carola proponuje Teobaldo podwyżkę za powrót do pracy. Octavio prosi Maríę Alejandrę, by zechciała poznać historię jego życia. Wyznaje jej, że nigdy nie kochał Maricruz. María Alejandra zdradza Octaviowi, że szuka prawdziwej miłości. Mężczyzna uważa, że jest dla niej idealnym kandydatem. María Alejandra oznajmia mu, że będzie musiał udowodnić jej swoje uczucie. Ona musi upewnić się, że nie postąpi z nią jak z Maricruz, którą poślubił, chcąc zrobić na złość bratu i szwagierce. Octavio jest zaskoczony jej słowami, gdyż nie wyjawił jej powodów swojego ślubu z Maricruz. Dziewczyna wymawia się tym, że wydedukowała to z jego słów.

Tobías ponownie zapewnia Alejandra, że wkrótce odnajdzie córkę. Simona zapewnia Suáreza, że wierzy w niewinność Maricruz i radzi, by jeszcze raz przyjrzał się pożarowi chaty Ramira, bo mógł być on sprowokowany. Inspektor rozpoczyna śledztwo. José Antonio oskarża Lucíę. Teobaldo radzi Maríi Alejandrze, by uważała na Karima. Dziewczyna oznajmia mu, że na prośbę Alejandra wraca do Meksyku. Na koniec wyznaje, że spodziewa się dziecka. Octavio uświadamia sobie, że María Alejandra skradła mu serce. Karim niepokoi się, nie znajdując Maríi Alejandry. Octavio wyznaje Eduardowi, że zakochał się do szaleństwa w Maríi Alejandrze.

Odcinek 40

Alejandro dostaje bóli serca. María Alejandra zapowiada Raízie, że wkrótce udowodni wszystkim, że jest córką Alejandra. Raíza naciska na nią, by wróciła do kasyna. Boi się gniewu Karima. Aracely mówi Teobaldo, że jest pewna, że Eduardo ją kocha. Opiekun prosi, by pozwoliła mu sprawdzić swojego chłopaka.

Raíza informuje siostrę, że María Alejandra wraca do Meksyku. Oznajmia Caroli, że ona także powinna odwiedzić Alejandra. Teobaldo obiecuje Aracely, że jeśli Eduardo okaże się godnym jej mężczyzną, odda mu jej rękę. Teobaldo zapewnia Carolę, że María Alejandra wróci na Isla Dorada z pełnomocnictwem od Alejandra. Na lotnisku Octavio wyznaje Maríi Alejandrze, że żyje oszczędnie, bo większość zarobionych pieniędzy wysyłał dla Maricruz. Karim czyta list od Maríi Alejandry. Dziewczyna przeprasza go, że musi wyjechać na kilka dni z wyspy i prosi, by nie działał na szkodę kasyna.

Karim informuje Mohameda, że ma zamiar poczekać na powrót Maríi Alejandry. Lucía przeczuwa, że Miguel domyśla się, do czego była zdolna w swojej walce z Maricruz. Maricruz prosi Alejandra, by dał jej pełnomocnictwo, by mogła reprezentować jego interesy w kasynie. W obecności Caroli Alejandro odmawia. José Antonio radzi inspektorowi, by przycisnął Eusebia, bo ten wie, co naprawdę zaszło w chacie Ramira.

Odcinek 41

Lucía przyznaje się Miguelowi, jak pozbyła się Maricruz z miasteczka. Suárez obiecuje José Antonio, że przyjrzy się sprawie pożaru chaty Ramira. Miguel jest w szoku po wyznaniu żony. Zostawia ją. Octavio prosi Serafinę, by dowiedziała się, gdzie przebywa Maricruz. Raíza jest zaskoczona, widząc Maríę Alejandrę w domu Alejandra. Nie może uwierzyć, gdy dziewczyna oznajmia jej, że mieszka u Mendozy. Serafina zapewnia Octavia, że nie ma pojęcia, co stało się z Maricruz.

Raíza namawia Alejandra do sprzedaży kasyna na Isla Dorada. Mężczyzna oświadcza, że tak właśnie zrobi, ale wybierze najlepszą ofertę. Kobieta próbuje wmówić mu, że María Alejandra działa na szkodę kasyna. Mendoza staje w obronie dziewczyny i zapewnia siostrę Caroli, że María Alejandra me jego pełne zaufanie. Raíza chce wiedzieć, co łączy go z podopieczną. Miguel wypytuje Eusebia o pożar chaty Ramira. Raíza prosi Alejandra, by trzymał Maríę Alejandrę z dala od kasyna. Esuebio zaprzecza, że wiadomo mu coś na temat przyczyny pożaru w chacie Ramira. Tobías ostrzega Maricruz, że ciąża zagraża życiu Solity. María Alejandra oświadcza Raízie, że wkrótce wróci na Isla Dorada. Prosi też, by więcej nie niepokoiła Alejandra, a na koniec wyrzuca ją z domu. W kasynie siostra mówi Caroli, że María Alejandra naprawdę jest córką Alejandra, ale on nie ma o tym pojęcia.

Maricruz prosi Alejandra, by dał jej pełnomocnictwo, by mogła reprezentować jego interesy w kasynie. Mężczyzna odmawia. Sam zamierza jechać na Isla Dorada. Tymczasem Maricruz uprzedza go i jedzie pierwsza. Miguel i Eusebio kłócą się. Parobek wykrzykuje, że nie uda się Narváezom spalić go żywcem, jak to zrobili z Ramirem. José Antonio rozdziela bijących się mężczyzn. Octavio pilotuje samolot, kiedy maszyna wpada w turbulencje. Sonia prosi go o pomoc z ciężarną pacjentką, która źle się poczuła.

Odcinek 42

Miguel przekazuje José Antonio odprawę dla Eusebia. Sam nie chce widzieć parobka na oczy. Santa uważa, że teraz będzie łatwiej im wyciągnąć od Eusebia prawdę na temat pożaru chaty Ramira. W samolocie lekarz, Sonia i Eduardo pomagają Maricruz. Dziewczyna prosi Eduarda, by nie mówił nic Octavio. Drugi pilot zapewnia więc przyjaciela, że nie chodziło o nikogo z Isla Dorada.

W szpitalu na wyspie María Alejandra rodzi córeczkę. Doris (Ingrid Martz) prosi Andrésa (Nicolás Mena), by zabrał ją do kasyna. Carola zdradza siostrze, że znalazła idealnego kandydata, który rozkocha w sobie Maríę Alejandrę i zabierze z wyspy. Andrés zgadza się jechać z Doris do kasyna. Maricruz dostaje bukiet kwiatów od „Kapitana i jego kolegi”. Podejrzewa, że to gest ze strony Octavia. Karim zapowiada Mohamedowi, że niw wróci do Arabii, dopóki nie skończy swoich spraw z Maríą Alejandrą. Alejandro dzwoni do Caroli i prosi, by nie pozwoliła pracować Maríi Alejandrze w kasynie.

Eusebio wraca na ranczo i szantażuje Lucíę – jeśli nie przywróci go do pracy, pójdzie na policję i powie wszystko, choć miałby skazać się na więzienie. Teobaldo chce wiedzieć, czy Eduardo myśli o ożenieniu się z Aracely. Maricruz wynajmuje Juanitę do pilnowania jej córki. W obecności Aracely Eduardo zapowiada, że nie ma zamiaru się żenić z dziewczyną.

Odcinek 43

Na statku Mohamed realizuje swój plan z Dianą. Ortega uprzedza Tobíasa, że Alejandro nie może podróżować w obecnym stanie. Jego wyprawa mogłaby zakończyć się tragicznie. Octavio zgadza się na towarzystwo Evy (Araceli Rangel). Maricruz jest zazdrosna, widząc męża z inną. María Alejandra zasiada przy stole do gry Octavia. Mężczyzna, chcąc w niej wzbudzić zazdrość, prosi Evę, by pocałowała go w policzek na szczęście. Po zakończonej grze Octavio wychodzi, obejmując swoją partnerkę. Maricruz jest wściekła.

Lucía namawia Miguela, by wrócił do pracy Eusebia. Mohamed obmyśla plan, jak oszukać Karima. Informuje go, że na namówił dziewczynę na spędzenie nocy z emirem. Oświadcza jednak, że musi to być w ciemnym pomieszczeniu i w zupełnej ciszy, bez słowa. Na koniec dodaje, że za swoje usługi María Alejandra żąda 25 tys. dol.. Aracely oświadcza Teobaldo, że odchodzi z domu. Na lotnisku Carola nastawia Alejandra przeciw jego protegowanej. Teobaldo zawiadamia Maríę Alejandrę, że Alejandro przyleciał na wyspę. Aracely oświadcza Eduardowi, że jest gotowa z nim wyjechać do stolicy.

Alejandro chce wiedzieć, dlaczego Maricruz podaje się w kasynie za Maríę Alejandrę. Dziewczyna wyjaśnia mu, że zrobiła to, by mieć dostęp do wszystkich ksiąg i bronić jego interesów. Lucía informuje Eusebia, że może wrócić na ranczo pod warunkiem, że nie będzie wchodził w drogę Miguelowi. Maricruz informuje Alejandra, że urodziła córkę. Wzruszony mężczyzna obejmuje protegowaną. Octavio obserwuje ich z daleka.

Odcinek 44

Teobaldo składa wizytę Eduardowi. Żąda, by pilot sformalizował swój związek z Aracely, ale ten nie ma zamiaru zmieniać swojego stanu cywilnego w najbliższej przyszłości. Maricruz mówi Alejandrowi, że planuje pozostać na Isla Dorada. Teobaldo uprzedza Eduarda, że jeśli skrzywdzi Aracely, zapłaci za to życiem. Mohamed zawozi Karima na spotkanie z Maríą Alejandrą, a w rzeczywistości Dianą. Maricruz prosi Alejandra, by w obecności innych nazywał ją Maríą Alejandrą.

Karim opowiada Mohamedowi, że spodziewał się czegoś więcej po intymnym spotkaniu z Maríą Alejandrą, ale cieszy się, że dopiął swego. Teobaldo podsłuchuje rozmowę telefoniczną Caroli na temat kupna kasyna. Raíza usiłuje nastawić Alejandra przeciw Maríi Alejandrze. Alejandro chce wiedzieć, skąd ta miłość Maricruz do niego. Dziewczyna zapewnia go, że jest mu wdzięczna za opiekę nad nią i Solitą. Carola zleca swojemu człowiekowi złamanie reguł kasyna, chcąc zwieść Alejandra. Karim planuje ośmieszyć Maríę Alejandrę. W obecności Raízy i Evy insynuuje, że udało mu się spędzić namiętne chwile z Maríą Alejandrą. Mohamed denerwuje się, a Maricruz nie kryje swojego zaskoczenia. Raíza donosi Caroli o tym, co zaszło między Maríą Alejandrą a Karimem.

W trakcie ruletki człowiek podstawiony przez Carolę wygrywa kilka razy z rzędu. W biurze Caroli Raíza mówi siostrze, Alejandrowi i Maríi Alejandrze o „szczęściarzu” z kasyna. Maricruz ostrzega Alejandra, że to pułapka zastawiona przez Carolę. Pijany Eusebio potwierdza José Antonio, że to Lucía stała za nieszczęściami Maricruz. Carola płaci podstawionemu człowiekowi i każe mu zniknąć z wyspy. „Lis” napada na mężczyznę. Jest zaskoczony, widząc małą sumę na jego czeku. Wynajęty mężczyzna informuje go, że osobą, która naprawdę okradła kasyno jest sama Carola.

Odcinek 45

Człowiek Caroli informuje ją, że został napadnięty przez „Lisa”. Tobías radzi Alejandro, by wracał do stolicy z uwagi na swoje zdrowie. Maricruz dostaje od Karima kolejne prezenty. Ramad każe emirowi natychmiast wrócić do Arabii. Teobaldo oddaje Maríi Alejandrze czek, który miał człowiek Caroli. Carola daje oszustowi jeszcze jeden czek.

Teobaldo wyznaje Maríi Alejandrze, że udaje „Lisa”, chcąc odkryć machloje Caroli. Alejandro wyznaje Maricruz, że skoro nie znalazł dowodów winy Caroli, postanowił odsprzedać jej kasyno. Doris i Isabel (Blanca Zandek) są pod wrażeniem Octavia i Eduarda. Mohamed namawia Karima na powrót do kraju. Doris postanawia zdobyć Octavia. Ramad chce, by Karim wrócił do domu. Na lotnisku w Toluce Doris czeka na Octavia. Kiedy pilot pojawia się, żegna go pocałunkiem w usta. Teobaldo uświadamia Caroli, że wie o jej przekręcie z ruletką. Uprzedza ją, by nie robiła sobie w nim wroga.

Maricruz chce sprzedać biżuterię od Karima, ale jubiler prosi o dowód zakupu tak drogiego świecidełka. Miguel daje Lucíi czek, jaki dostał ze sprzedaży bydła. Dodaje, że połowa pieniędzy należy do Octavia. Simona chce znać powód zmiany zachowania Miguela. Alejandro zgadza się sprzedać Caroli kasyno.

Odcinek 46


W biurze Caroli María Alejandra pokazuje kobiecie kopię czeku, którą miał tajemniczy szczęściarz z kasyna. Kobieta udaje, że nie rozpoznaje go. Lucía wysyła list do szwagra. Prosi Octavia, by odwiedził Miguela, bo ten stracił chęci do życia. María Alejandra informuje Carolę, że dostała kopię od „Lisa” na pocztę elektroniczną. Isabel gani Doris, że narzuca się Octaviowi. Dziewczyna wyznaje jej, że zakochała się. María Alejandra zapowiada Caroli, że nie dopuści, by Alejandro sprzedał jej kasyno.

W Arabii Radam nakazuje Karimowi ożenić się z córką Muslimą i spłodzić dzieci dla dobra kraju. Maricruz wyznaje Teobaldo, że nie chce powiedzieć prawdy Alejandro z uwagi na jego stan zdrowia. Karim zgadza się spełnić wolę ojca, pod warunkiem, że przyszła żona nie będzie mu towarzyszyć w trakcie jego wypadów zagranicę. Maricruz zapewnia Teobalda, że Eduardo jest taką samą kanalią jak Octavio. Maricruz pokazuje Alejandro czek, który Carola wypisała dla swojego wspólnika. Dr Ortega zawiadamia Tobíasa, że zbliża się termin porodu Solity. Maricruz obiecuje Alejandro, że będzie bronić jego dziedzictwa w imieniu jego córki. Raíza obawia się, że María Alendra ma asa w rękawie.

Alejandro spotyka się z Carolą w kasynie. Kobieta prosi Tony’ego, by nikt im nie przeszkadzał. Octavio słyszy, jak María Alejandra szuka na recepcji Alejandra. Zauważa zbieżność nazwisk i pyta, czy dziewczyna jest córką milionera. María Alejandra zgadza się, by Octavio towarzyszył jej do kasyna. Tony nie wpuszcza jej do hotelu. Lekarz informuje Tobíasa o kryzysie Solity. Ostrzega, że być może będzie musiał wybierać między życiem dziewczyny a dziecka. Maricruz uderza Tony’ego i wdziera się do kasyna. W obecności Alejandra informuje Carolę, że jest córką Alejandra. Eduardo proponuje Aracely przeprowadzkę do stolicy. Carola żąda dowodów od Maricruz. Dziewczyna pokazuje Alejandro swój akt urodzenia.

Odcinek 47

Maricruz pokazuje ojcu zdjęcie Guadalupe. Alejandro nazywa ją córką i obejmuje. Dr Ortega pomaga Solicie urodzić. Alejandro zaczyna źle się czuć. Prosi córkę, by zabrała go do lekarza. Solita rodzi synka. W klinice lakarz zabrania Alejandro wizyt. Raíza radzi Octavio, by nie robił sobie nadziei na Maríę Alejandrę. Alejandro prosi córkę, by sprowadziła Tobíasa, bo chce przed śmiercią uregulować kilka spraw.

Raíza informuje Octavia, że María Alejandra jest dziedziczką 80% udziałów kasyna na Isla Dorada i 50% udziałów w innych kasynach. Tobías zawiadamia Maricruz, że jej siostra urodziła, ale stan dziewczyny jest delikatny. Ona informuje go o kryzysie Alejandra. Maricruz pyta pielęgniarkę o szansę na uratowanie ojca. Alejandro prosi córkę, by sprowadziła notariusza. Lekarz wyraża zgodę. Aracely zawiadamia Teobalda, że wyjeżdża do Meksyku. Octavio zauważa, że przyjaciel jest o krok od poślubienia Aracely.

Pijany Eusebio mówi José Antonio, że wie o wielu krzywdach, które rodzina Narvaez wyrządziła Maricruz. Alejandro zapisuje wszystko córce. Eduardo zamawia u Serafiny pokój dla Aracely. Lekarz informuje Maricruz, że stan Alejandra uległ poprawie. Eusebio zauważa kryzys w związku Lucíi i Miguela. Widzi w tym szansę dla siebie na zdobycie kobiety. Lucía otrzymuje anonim, z którego dowiaduje się o domniemanej zdradzie męża.

Odcinek 48

W samolocie Doris chce uzyskać pozwolenie na lot w kabinie Octavia. Carola proponuje Alejandro 5 mln dol. za jego udziały w kasynie. Maricruz prosi ojca, by nie pozbywał się udziałów. Sonia informuje Doris, że Octavio zgodził się, by odwiedziła go w kabinie. Carola proponuje Alejandro, że za taką samą sumę jest mu oddać swoje udziały, skoro on nie ma chęci sprzedania jej swoich.

Lucía jest zazdrosna o kontakty męża z wieśniaczkami. Alejandro decyduje się odsprzedać swoje udziały Caroli wbrew sprzeciwowi córki. Tymczasem ona planuje uratować kasyno w geście wdzięczności dla ojca. Alejandro traci przytomność. Carola dowiaduje się, że mężczyzna zmarł. Lekarz zawiadamia Maricruz o śmierci jej ojca. Lucía żali się Esther, że Miguel ją zdradza. Lekarz uspokaja Maricruz, że ojciec odszedł szczęśliwy i bez bólu. Lucía planuje rozwieść się z Miguelem.

Maricruz informuje Tobíasa o śmierci Alejandra. Raíza chce wiedzieć, czy wspólnik sprzedał siostrze udziały w kasynie. Carola informuje ją, że Alejandro nie żyje. Maricruz mówi Tobíasowi, że załatwi transport ciała ojca do Meksyku i prosi, by dopilnował spraw pogrzebowych. Octavio proponuje Maríi Alejandrze pomoc w formalnościach transportowych.

Odcinek 49

Lucía otrzymuje kolejny anonim. Postanawia poprosić Eusebio, żeby pomógł jej w śledzeniu Miguela. Maricruz zapewnia Tobíasa, że tuż po pogrzebie Alejandro powróci na Isla Dorada, żeby zająć się prowadzeniem kasyna. Octavio proponuje Maríi Alejandrze, że zostanie przy niej przez całą noc. Doris nie zamierza rezygnować z Octavio i planuje chodzić w miejsca, w których ten bywa, z nadzieją na „przypadkowe” spotkanie.

Eduardo uważa, że María Alejandra nie czuje do Octavio nic poza pogardą i nienawiścią. Teobaldo proponuje Raízie i Caroli, że zaprzyjaźni się z Maríą Alejandrą. Octavio wręcza Maríi swoją wizytówkę i oferuje jej bezwarunkową pomoc. Ona uprzejmie mu dziękuje i oznajmia, że wybiera się do Isla Dorada. Carola nakazuje księgowemu uporządkować księgi rachunkowe przed przyjazdem Maríi. Lucía rozkazuje osiodłać konia; ma dość przebywania w zamknięciu. Miguel ostrzega ją, by uważała na siebie i na dziecko.

Juanita mówi Maríi, że mogłaby zająć się wychowaniem dziecka Solity. Lucía wypytuje Eusebio, czy widział jej męża w towarzystwie innej kobiety. Sonia wręcza Octavio list napisany przez Doris, w którym ta zaprasza go do swojego domu. Kapitan odmawia. Eusebio insynuuje Lucíi, że Miguel jest jej niewierny.

Odcinek 50

Octavio proponuje Doris, żeby spotkali się w innym miejscu niż jej mieszkanie. Kobieta ochoczo przystaje na propozycję. Maricruz otrzymuje intrygujący list. Dowiaduje się z niego, że Karim planuje wrócić na Isla Dorada ze względu na nią. Teobaldo wypytuje Eduardo o Aracely. Octavio radzi Eduardo, żeby zostawił kobietę w spokoju, jeśli nie zamierza jej poślubić.

Andrés jest zazdrosny, gdy widzi tańczących Octavio i Doris. Isabel mówi mu, że to Doris oczarowała Octavio. Doris namawia Octavio, żeby podgrzali emocje i zmienili miejsce. Maricruz złości się, gdy widzi ich w swoim kasynie. Lucía mówi Esther, że potwierdziła swoje podejrzenia o niewierności męża. Esther obiecuje, że porozmawia na ten temat z Miguelem. María Alejandra prosi Octavio na stronę. Mężczyzna zapewnia, że nic go nie łączy z Doris. Doris przerywa im rozmowę, żeby odciągnąć Octavio od Maríi. Na pożegnanie María Alejandra mówi zdanie, które przypomina Octavio o Maricruz.

Miguel przysięga Esther, że nigdy nie zdradził Lucíi. Teobaldo zawiadamia Maricruz o swoim wyjeździe do stolicy na kilka dni. Octavio mówi Eduardo, że zamierza poderwać Maríę Alejandrę. Miguel zapewnia żonę, że nie ma innej kobiety w jego życiu i nadal ją kocha, mimo wszystkich krzywd, jakie mu wyrządziła. Lucía go ignoruje i żąda rozwodu. Eduardo widzi Teobaldo na lotnisku i boi się, że może mu wypomnieć jego romans z Aracely. Postanawia nie opuszczać jeszcze Isla Dorada.

Odcinek 51

María Alejandra prosi Carolę o pokazanie ksiąg rachunkowych. Jest zaskoczona tym, jak szybko kobieta uwinęła się z uporządkowaniem zapisów. Nie umyka jej uwadze suma pieniędzy, jaką Carola wyniosła z firmy jeszcze za życia Alejandro i uprzedza ją, by zwróciła cały dług, jeśli nie chce trafić za kratki. Eusebio mówi Lucíi, że teraz, gdy Miguel wie już o jej podejrzeniach, zapewne umawia się ze swoją kochanką w innym miejscu, ukrytym nieopodal rzeki. Lucía chce, żeby ją tam zabrał.

Karim wyznaje Mohamedowi, że chciałby znów być z Maríą, lecz przy zapalonym świetle, by widzieć jej twarz. Teobaldo wypytuje chirurga plastycznego o możliwość przeszczepu twarzy, żeby nadać jej normalny wygląd. Lekarz odpowiada, że do tego będzie konieczna nie jedna, lecz seria operacji. Carola wręcza Maríi Alejandrze czek. Serafina zaskakuje Octavio wzmianką na temat ciąży Maricruz. Mówi mu także, że przez naiwność Aracely Eduardo szybko owinie ją sobie wokół palca. María Alejandra mówi Juanicie, że nazwie swoją córkę Guadalupe. Miguel obiecuje Esther, że spróbuje być dla Lucíi taki jak dawniej. Teobaldo szuka Aracely, żeby powiedzieć jej, że będzie o nią dbał, by Eduardo jej nie skrzywdził.

Eusebio wmawia Lucíi, że dla niepoznaki Miguel spotyka się z kochanką tylko o wyznaczonej godzinie. Octavio wypytuje Aracely o Teobaldo. Ona odpowiada, że nie wie, czy mężczyzna dysponuje pokaźnym majątkiem, lecz myśli, że jest ważną osobistością. María Alejandra wypomina Caroli jej pobłażliwość wobec potomstwa gubernatora. Gubernator dowiaduje się, że jego syn i córka bywają w kasynie. Miguel uprzedza Lucíę, że wychodzi i wróci późno. Kobieta myśli, że idzie spotkać się z kochanką i rozkazuje Eusebio, żeby zabrał ją nad rzekę. Po powrocie na ranczo Miguel dowiaduje się od Esther o zniknięciu żony. Wyrusza na jej poszukiwanie. Tymczasem Eusebio zaciąga Lucíę nad rzekę, żeby ją wykorzystać. Miguel zjawia się w odpowiednim momencie i strzela do gwałciciela.

Odcinek 52

Lucía tłumaczy mężowi, że pozwoliła się podejść Eusebio, który wykorzystał jego dziwne zachowanie, by zastawić na nią pułapkę. Miguel chce się zgłosić na policję, ale żona błaga go, żeby tego nie robił i zwrócił się o pomoc do brata. Ofelia i Esther dostrzegają nerwowe zachowanie Lucíi i Miguela. Miguel pakuje walizkę i opuszcza hacjendę. Tymczasem Lucía relacjonuje Ofelii i Esther tragiczne w skutkach wydarzenia znad rzeki. Ofelia chce zająć się ciałem zmarłego, lecz Lucía zakazuje jej opuszczać dom do czasu, aż ktoś inny nie znajdzie zwłok Eusebio.

Miguel przyjeżdża do pensjonatu z nadzieją, że Octavio pomoże mu znaleźć rozsądne wyjście. Gubernator prosi Insunsę, żeby przedstawiła mu Maríę Alejandrę. Octavio proponuje bratu schronienie w Isla Dorada. Miguel opowiada mu o tym, jak podle zachowała się Lucía wobec Maricruz. Wspomina mu także, że dzikuska spodziewała się jego dziecka. Lucía informuje inspektora Suáreza o zabójstwie Eusebio i wskazuje winowajcę – własnego męża. Dodaje, że nie zna motywu, który popchnął Miguela do dokonania tak bestialskiego czynu.

Maricruz zostaje przedstawiona gubernatorowi. Karim odkrywa, że został oszukany przez Mohameda w sprawie Maríi Alejandry. Oznajmia mu, że zagarnie kobietę dla siebie. María Alejandra oświadcza Juanicie, że nigdy więcej nie zakocha się już w żadnym mężczyźnie. Tymczasem gubernator i Karim próbują skraść jej serce podarunkami…

Odcinek 53

Juanita mówi Maríi Alejandrze, że chciałaby otrzymać od losu szansę na wybranie sobie męża spośród milionerów. Ona odpowiada jej, że chociaż była bardzo biedna, nie sprzedała się żadnemu mężczyźnie. Octavio informuje Eduardo o tymczasowym pobycie Miguela w Isla Dorada. Proponuje bratu, żeby wysłał telegram do żony i poinformował ją o miejscu pobytu. Carola uprzedza Raízę, że María Alejandra może pokrzyżować jej plany, jeśli zdobędzie protekcję gubernatora. Wpada na pomysł, jak nie dopuścić do ślubu tych dwojga.

Lucía powierza José Antonio posadę Eusebio i obiecuje podwójną pensję. Carola wykorzystuje czeki podpisane przez Andresa, żeby go szantażować. Grozi, że jeśli nie pomoże jej rozdzielić Maríę Alejandrę i gubernatora, ten dowie się o jego wydatkach. María Alejandra informuje Carolę, że osobiście zajmie się administrowaniem oraz finansami kasyna. Planuje także opublikować w gazecie ogłoszenie o pracę dla kogoś, kto przejmie obowiązki Teobaldo do czasu jego powrotu. Octavio skazuje na straty rodzinne ranczo po tym, co zrobił Miguel. Esther prosi Lucíę, żeby dla dobra dziecka zadbała o siebie, zamiast zajmować się domem.

Octavio zabiera Miguela do kasyna i przedstawia go jako bogatego posiadacza ziemskiego. María Alejandra przygląda się Octavio z uśmiechem. Miguel upija się. Kiedy Octavio i Eduardo próbują go wyprowadzić z lokalu, pojawia się María Alejandra. Miguel natychmiast ją rozpoznaje. Gubernator obiecuje Doris, że nie ukarze ją za bywanie w kasynie, pod warunkiem, że znajdzie sobie męża i się ustatkuje. Dziewczyna wyznaje, że jest zakochana.

Odcinek 54

Miguel napomina bratu o ogromnym podobieństwie Maríi Alejandry do Maricruz. Gubernator uprzedza Doris, że zamierza upewnić się o uczciwości Octavio. María wyjaśnia Doris, dlaczego Octavio musiał opuścić kasyno. Uprzedza ją także o bezduszności jej przyjaciela. Miguel mówi Eduardo, że pragnie spotkać się jeszcze z Raízą.

Doris i Gubernator sprzeczają się. María przerywa im, by złożyć wyrazy podziękowania gubernatorowi za orchideę. Doris robi się zazdrosna i oznajmia ojcu, że nie opuści kasyna dopóki nie zobaczy się z Octavio. Gdy ten wraca, gubernator prosi go, żeby zabrał Doris na stronę, albowiem chce porozmawiać z Maríą Alejandrą. Kobieta wykorzystuje okazję, że jest sam na sam z Octavio i wyznaje mu swoją miłość. On odpowiada, że nie może jej niczego zaoferować, lecz Doris wcale to nie martwi i całuje go. María ostrzega gubernatora, by nie dopuścił do ślubu córki z Octavio, którego nazywa oportunistą.

W hotelu Octavio zwierza się Eduardo, że czuł się dobrze w towarzystwie Doris. Wspomina także o nowym odkryciu – Maricruz urodziła mu córkę. Gubernator proponuje Maríi, by także poszli na stronę, ale ona odmawia i żegna mężczyznę. Miguel wypytuje brata o kobietę, która tak łudząco przypomina Maricruz. María Alejandra otrzymuje od Karima zaproszenie na jego przyjęcie urodzinowe. Otrzymuje je także gubernator. Dla Doris to wyśmienita okazja, by umówić się z Octavio.

Odcinek 55

Karim oświadcza Mohamedowi, że wykorzysta przyjęcie urodzinowe, żeby porwać Maríę Alejandrę. María przeczuwa, że coś złego wydarzy się na uroczystości. Doris zmusza Octavio, by towarzyszył jej podczas przyjęcia. Lucía dostaje silnych bóli brzucha i traci przytomność. José Antonio spieszy jej na pomoc. Doris i María spotykają się przypadkowo w sklepie. Obie rozglądają się za suknią na przyjęcie u Karima.

Miguel szuka dla siebie posady w kasynie. Carola wyjaśnia mu, na czym polega praca i pyta, czy umie posługiwać się bronią. Doris dokucza Maríi Alejandrze, nazywając ją puszczalską. Chirurg plastyczny zdejmuje bandarze z twarzy Teobaldo. Doris planuje przekonać Karima, żeby wycofał zaproszenie dla Maríi. Dzwoni do niego i wmawia mu, że taka jest prośba ojca. Karim zgadza się spełnić jego wolę. Raíza mówi Caroli, że Miguel i Octavio są braćmi. Kobieta podejrzewa, że Octavio pomaga bratu ukryć się przed policją. Miguel chwali się Octavio, że dostał pracę w kasynie. On prosi go, żeby z niej natychmiast zrezygnował.

Lekarz informuje Lucíę, że nosi w łonie martwy płód. Kobieta nie chce, żeby jej mąż się o tym dowiedział. Carola oznajmia Maríi Alejandrze, że znalazła zastępcę za Teobaldo. Octavio obiecuje Miguelowi, że poprosi Doris, by znalazła dla niego inną pracę. Gubernator mówi Karimowi, żeby zapomniał o telefonie od Doris. Karim wyznaje, że tak naprawdę wydaje bal na cześć Maríi Alejandry. Tymczasem ona raduje się na myśl o przyjęciu. Zamierza zaskoczyć wszystkich, a przede wszystkim Doris, i założyć cenny naszyjnik, który otrzymała w prezencie od Karima.

Odcinek 56

Miguel przygląda się Maríi Alejandrze i nie potrafi pozbyć się wrażenia, że patrzy na Maricruz. Ofelia mówi Lucíi, że spodziewała się dziewczynki. Kobieta obwinia siebie za śmierć dziecka i boi się, że Miguel nigdy jej tego nie wybaczy. Maricruz rozważa możliwość wprowadzenia planu zemsty wcześniej niż planowała. Karim prosi Carolę, żeby powtórzyła Maríi Alejandrze, iż pragnie by towarzyszyła mu podczas przyjęcia. Ona przyjmuje zaproszenie i zapowiada, że założy naszyjnik, który jej sprezentował, lecz jeszcze tej samej nocy mu go zwróci.

Esther informuje Octavio telefonicznie o tragedii, jaka spotkała Lucíę i prosi, żeby przyjechał na ranczo. Octavio zapowiada Eduardo, że wróci na hacjendę, żeby odnaleźć Maricruz i naprawić popełnione błędy. Mówi mu także, że nie planuje wiązać się z Doris. Tymczasem Doris zwraca się do ojca z prośbą o znalezienie posady dla Miguela. Teopoldo wraca do rezydencji z nową twarzą. Aracely nie potrafi go rozpoznać. Carola dostrzega obsesyjne zainteresowanie Raízy Miguelem. Octavio dowiaduje się od Doris o rzekomym wycofaniu zaproszenia na przyjęcie dla Maríi Alejandry i mówi o tym samej zainteresowanej.

Santa uważa, że śmierć dziecka Lucíi jest boską karą dla kobiety. Octavio proponuje Maríi, że zostanie jej partnerem na przyjęciu, jeśli Karim faktycznie się rozmyślił. Maricruz jest bliska zmiany zdania i odstąpienia całkowicie od zamiaru zemsty. Raíza umawia się z Miguelem. Teobaldo przychodzi do kasyna i przedstawia się Caroli jako Angel Alfere. Gubernator zmusza Doris do złożenia obietnicy, że nie urządzi żadnego skandalu na przyjęciu. Octavio chwali się Eduardo, że spędzi wieczór z Maríą Alejandrą. W tym samym czasie Karim dopina ostatnie szczegóły porwania kobiety.

Odcinek 57

Karim ogłasza zebranym gościom, że przyjęcie zostało wydane na cześć Maríi Alejandry. Doris wpada w złość. Teobaldo podchodzi do Raízy i udając, że czyta z jej dłoni, opowiada jej przeszłość. Raíza czuje się skrępowana i odchodzi. Karim proponuje gubernatorowi, żeby otworzył przyjęcie tańcem z wybraną przez siebie partnerką. Mężczyzna wybiera Maríę Alejandrę, co dodatkowo złości Doris. Raíza mówi Caroli, że zauważyła coś znajomego w osobie Ángela Alferesa oraz wspomina o jego nadzwyczajnych zdolnościach. Doris rozdziela Maríę i gubernatora. Octavio przejmuje Maríę i mówi, że Doris zazdrości jej tytułu najpiękniejszej kobiety przyjęcia. Karim uważnie im się przypatruje. María prosi Octavio, żeby ją pocałował. On spełnia jej prośbę, wprawiając w zdziwienie gubernatora, Karima i Doris.

Carola uspokaja Raízę i mówi, że Ángel Alferes może być ich znajomym, tylko używa innego nazwiska. María Alejandra wyjaśnia Karimowi, że pocałowała Octavio na złość Doris. On wyprowadza ją z przyjęcia. Octavio śledzi ich. María chce zwrócić Karimowi naszyjnik, ale emir go nie przyjmuje i rozkazuje Ramadowi oraz Aliemu zabrać kobietę do samolotu. Ona zaczyna szarpać się i wołać o pomoc. Octavio spieszy jej na ratunek. Kiedy Karim oznajmia mu, że María była jego kochanką, ten rzuca się na niego. Tymczasem María wraca na przyjęcie i prosi gubernatora, żeby odwiózł ją do domu. Każe mężczyźnie przysiąc, że nie powie nikomu, że ma dziecko na wychowaniu. Doris rozkazuje ojcu usunąć Maríę Alejandrę z Isla Dorada.

Odcinek 58

Octavio myśli, że nie zasługuje na miłość Maríi Alejandry. Doris namawia Insunsę, żeby pomogła jej usunąć Maríę z Isla Dorada gdyż, jak zapewnia, uwłacza godności mieszkańców wyspy. Raíza zaprasza Miguela do swojego pokoju. Octavio sprzecza się z Doris, gdy ta informuje go telefonicznie o zamiarze usunięcia Maríi z wyspy. Andrés także mówi jej, co o tym myśli. Octavio postanawia uprzedzić Maríę o niecnych planach Doris. María skarży się gubernatorowi na jego córkę. Ten natychmiast przystępuje go działania.

Andrés chwali Maríę Alejandrę za jej urodę w obecności Doris. Teobaldo przychodzi do pokoju Aracely i spotyka Eduardo. Gubernator udziela reprymendę córce za wykorzystanie jego wpływów bez zezwolenia. Przyznaje, że osoba Maríi nie jest mu obojętna i poważnie rozważa złożenie jej propozycji ślubu. Doris ostrzega ojca, że jeśli poślubi tę kobietę, ona i Andrés opuszczą go na zawsze. María proponuje Raízie, żeby namówiła Miguela do wzięcia pożyczki pod zastaw hacjendy, a kiedy ten przegra cały swój dobytek, ona otrzyma dziesięć procent jego wartości. Raíza zgadza się na taki układ.

Miguel zwierza się bratu, że nie kocha już żony, ale ranczo jest całym jego życiem i nie odda go za żadne skarby. José Antonio wyznaje Esther, że jest zakochany w kobiecie, która nigdy nie zwróci na niego uwagi. Teobaldo oferuje Aracely pracę w sklepie z antykami, należącym do jego przyjaciela. Esther zgadza się uczyć José Antonio. Próbuje go uwieść pocałunkiem, gdy niespodziewanie pojawia się Lucía.

Odcinek 59

Lucía jest przekonana, że Esther kokietuje José Antonio. María Alejandra opowiada Octavio o tym, co zrobił gubernator, gdy dowiedział się o pomyśle Doris. José Antonio chwali się Sancie, że gdy Esther nauczy go pisać i czytać, wtedy on napisze list do Maricruz, w którym wyzna jej swoje uczucia. Kobieta uprzedza go, by uważał na swoją nauczycielkę. Octavio wyjaśnia Maríi, że Doris zazdrości jej urody, którą oczarowała także jego. Przyznaje, że nie jest mu obojętna i czuje, że on dla niej również.

Octavio odkrywa, że María Alejandra ma córkę, ale nie udaje mu się jej zobaczyć. W tajemnicy wyznaje kobiecie, że także ma dziecko, lecz dotąd nie miał okazji go poznać i zamierza to zmienić. Teobaldo odmawia propozycji przyjęcia dawnej posady w kasynie. Carola oferuje mu schronienie w jego dawnym mieszkaniu. Esther całuje José Antonio, choć ten uprzedzał ją, że nie chce narażać się Lucíi. María Alejandra pyta Octavio, czy zamierza powiedzieć Doris, że nie jest nią zainteresowany.

Karim planuje kupić kasyno Maríi Alejandry, żeby jej dokuczyć. Octavio zapewnia Maríę, że jego i Doris łączy jedynie przyjaźń, a następnie wyznaje kobiecie miłość i skrada pocałunek. María oferuje Miguelowi awans na pozycję nadzorcy i wyjaśnia mu, na czym polega nowa praca. Wzmiankuje o tym, że będzie mógł brać udział w grach hazardowych, ryzykując własnymi pieniędzmi lub pobierająć zaliczkę na poczet wynagrodzenia. José Antonio i Esther idą do łóżka. Miguel chwali się bratu, że został desygnowany na nowe stanowisko. Carlos informuje Maríę Alejandro, że pojawił się inwestor zainteresowany nabyciem kasyna.

Odcinek 60

María Alejandra nie jest zainteresowana ofertą Karima. Domyśla się, że w ten sposób emir chce się na niej zemścić za to, że go odtrąciła i próbuje usunąć ją z Isla Dorada. Postanawia zwrócić się do gubernatora z prośbą o protekcję. Lucía wyrzuca Esther ze swojego domu, lecz dziewczyna się buntuje. Oświadcza, że marzy o wyjściu za mąż i założeniu rodziny, nawet z José Antonio. Carlos wspomina Caroli o propozycji Karima. Doris wchodzi nieproszona do gabinetu ojca i przerywa jego rozmowę z Maríą. Następnie obrzuca kobietę obelgami, za co ta odpłaca jej, wymierzając policzek. Gubernator bierze na siebie odpowiedzialność za zachowanie córki i przeprasza Maríę.

Esther wyznaje José Antonio, że chciałaby go w sobie rozkochać i przysięga, że nigdy go nie zostawi. Doris uprzedza ojca, że nigdy nie zgodzi się, by María Alejandra zajęła miejsce jej matki. Tymczasem María opowiada Juanicie o planowanym ślubie z gubernatorem. Doris mówi Octavio, że jej ojciec dał się opętać Maríi. Carola dowiaduje się o dekrecie, który zakazuje sprzedaży hoteli, kasyna i ośrodków rozrywki cudzoziemcom bez uprzedniej zgody gubernatora. Mohamed także dowiaduje się nowym zarządzeniu i natychmiast zawiadamia Karima.

Gubernator informuje Maríę Alejandrę, że planuje poprzeć decyzję córki o poślubieniu Octavio, a kiedy ta będzie zajęta mężem, oni pobiorą się i będą szczęśliwi. María prosi mężczyznę, żeby dał jej czas na zastanowienie się, czy chce zostać jego żoną. Doris zaprasza Octavio do kasyno. Raíza namawia Miguela do gry. Gdy ten waha się, chytrze próbuje go skusić, podsuwając mu czek. Esther pyta José Antonio, czy wziąłby z nią ślub.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 19 maj 2015         0 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Królowa serc" odc. 85-112
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 85

Estefanía wyjaśnia Nicolasowi, że jeśli Víctor trafi za kratki to pociągnie ją za sobą. Nicolás obiecuje jej dyskrecję, ale ona przypomina mu, że jest tajnym agentem i może ją zdradzić. Cristian jest gotowy wybaczyć Connie, jeśli zapomni na zawsze o Isidro. Isidro usiłuje wmówić Patricio, że Víctor jest uczciwym człowiekiem. Susana zawiadamia Víctora, że jego babcia jest w szpitalu. Kobieta wyznaje wnukowi, że ona i Greta już się wcześniej poznały. Patricio uprzedza Connie, że może spotkać ją ten sam los co Isidro za to, że ukrywała czerwony diament. Juanjo próbuje dodać otuchy Lázaro, który cierpi z powodu Grety.

Lázaro ostrzega Víctora, że pewnego dnia będzie żałował swoich czynów. Nicolás otrzymuje wiadomość z żądaniem okupu za życie Reiny. Informuje Víctora, że ktoś chce zabić jego żonę. Reina i Clara uciekają do Europy. Juanjo wraca do Yolandy. Isidro wydostaje się z więzienia i przychodzi do Connie, żeby się z nią pożegnać. Kobieta chce uciec razem z nim. Estefanía rozkazuje Lópezowi zabić Asunción. Patricio ratuje kobietę przed śmiercią. Babcia Víctora mówi wnukowi, że Greta wręczyła jej na przechowanie ważne dokumenty, które mogłyby zostać wykorzystane przeciwko niemu.

Odcinek 86

Nicolás leci do Madrytu, gdzie Reina ukrywa się razem z córką. Patricio oskarża Estefaníę o usiłowanie zabójstwa Asunción. Greta nadal nie wychodzi ze śpiączki. Smith zapewnia Patricio, że nie ma pojęcia, gdzie przebywa Reina. Jackie znajduje dwa diamenty w ciele znalezionego mężczyzny.

Reina mdleje w ramionach Nicolasa. Asunción zostaje wezwana przez Patricio do centrum dowodzenia agencji. Kobieta prosi o pomoc w odnalezieniu jej syna i Reiny. Patricio zapewnia ją, że to nie jej syn, lecz ktoś inny próbował ją zabić. Connie jest smutna z powodu Isidro. Estefanía podejrzewa, że Nicolás uciekł do Reiny.

Babcia Víctora wyjaśnia wnukowi, że miała nie tylko przechować dokumenty Grety, lecz przekazać je komuś. Niestety, nie pamięta nazwiska tej osoby. Wspomina także, że Greta wiedziała o relacjach Camili z Cristianiem i dlatego tak bardzo go nienawidziła. Nicolás przypomina sobie, jak kazał Lázaro usunąć chip, którym można by go namierzyć. Isidro umawia się z Cristianem w starej winiarni. Nieznany mężczyzna pojawia się na ich spotkaniu i próbuje zabić Cristiana. Nicolás prosi Reinę, żeby zrobiła test ciążowy.

Odcinek 87

Isidro znajduje rannego Cristiana w miejscu spotkania. Patricio okłamuje Asunción. Wmawia kobiecie, że Estefanía nie miała nic wspólnego z zamachem na jej życie. Juan José jest świadkiem pocałunku Víctora z Susaną. Smith przychodzi na przesłuchanie Estefaníi i spotyka w pokoju Patricio. Robi się zazdrosna i nie czeka, żeby mu o tym powiedzieć. Patricio wyjaśnia jej, że chciał przesłuchać Estefaníę w sprawie zwłok, w których znaleziono diamenty. Później opowiada o swoim nowym pomyśle – zamierza udawać jej kochanka, by wyciągnąć od niej informacje.

Víctor prosi Susanę o wybaczenie za wszystkie krzywdy, jakie jej wyrządził. Isidro zostaje niesłusznie aresztowany pod zarzutem usiłowania zabicia Cristiana. Prawdziwym niedoszłym zabójcą jest bowiem Víctor de Rosas. Reina nie chce zrobić testu ciążowego. Nicolasowi udaje się przekonać ją do zmiany zdania. Wynik testu okazuje się pozytywny. Reina nie wie, czy ojcem dziecka jest Nicolás czy Víctor. Nicolás wpada w złość i mówi jej przykre rzeczy.

Isidro zapewnia Connie o swojej niewinności. Ciąża Grety przebiega bez problemów. Jeden z tajnych agentów wykrada oba czerwone diamenty na zlecenie Estefaníi. Reina rozważa, czy powinna powiedzieć Nicolasowi, że oddała się Víctorowi, żeby ocalić mu życie.

Odcinek 88

Nicolás dowiaduje się z pamiętnika Reiny, że kobieta oddała się Víctorowi, żeby ocalić mu życie. Juan José odkrywa, że mężczyzna, w którym rzekomo zakochała się Susana jest księdzem. Umierający Cristian prosi Connie, żeby została jego żoną. Nicolás przeprasza Reinę za swoje wcześniejsze zachowanie. Cristian i Connie pobierają się. Jackie domyśla się, że za kradzieżą diamentów stoi Estefanía i mówi o tym Patricio.

Babcia Víctora myśli, że Pilar jest zakonnicą, której oddała dowody przeciwko wnukowi. Reina próbuje zmusić Nicolasa do złożenia przysięgi, że nigdy nie zabije Víctora, ale on nie chce tego zrobić. Estefanía podsyca wątpliwości Víctora co do Pilar. Kobieta zarzeka się, że nie posiada żadnych dokumentów. Nieznajomy mężczyzna włamuje się do mieszkania Reiny i Nicolasa, i próbuje ich zabić.

Odcinek 89

Babcia Víctora zaczyna opadać z sił. Przeczuwając zbliżającą się śmierć, prosi wnuka, żeby odszukał zakonnicę o imieniu Piedad. Na ciele zabitego agenta zostaje znaleziony odcisk diamentu. Jackie podejrzewa, że ktoś jeszcze posługuje się zabójczą bransoletką. Tym kimś jest Estefanía.

Nicolás powstrzymuje zamaskowanego zabójcę przed wykonaniem zlecenia. Po wszystkim uprzedza Reinę, że jej życie jest w wielkim niebezpieczeństwie, a wszystko z winy Víctora de Rosasa. Isidro wychodzi na wolność. Mężczyzna natychmiast biegnie do Connie, lecz ta wita go druzgocącą informacją: wyszła za mąż za Cristiana. Víctor proponuje Estefaníi, żeby zostali wspólnikami. Pilar wstrzykuje truciznę babci Víctora. Patricio zwraca się z pretensjami do Estefaníi o zabicie jego agenta.

Jackie zostaje napadnięta przez Lópeza w tym samym miejscu, w którym zginął agent. Nicolás wyzywa Víctora na pojedynek z zamiarem odebrania mu życia. Żeby go skusić stawia na szali nagrodę w postaci cennego diamentu. Reina mówi Claricie, że spodziewa się dziecka. Smith oskarża Patricio o zdradę agencji.

Odcinek 90

Estefanía rozważa zabicie Smith, jeśli ta spróbuje rozdzielić ją z bratem. Patricio przyznaje się Smith, że zdradził agencję, gdy podmienił wyniki badań DNA Clarity, ale chciał w ten sposób uratować prowadzone śledztwo. Okazuje się, że znaleziony w Belgii mężczyzna, którego agencja uznała za Nicolasa, był jedynie impostorem. Reina zawiadamia Smith o planach Nicolasa. Patricio karci Jackie za to, że poszła sama w miejsce zabójstwa ich agenta.

Smith dowiaduje się, gdzie planowane jest potajemne spotkanie Víctora i Nicolasa. Patricio nie chce narażać jej na niebezpieczeństwo i zamyka ją w centrum dowodzenia. Postanawia sam udaremnić zamach na Víctora. Susana wyjawia Estefaníi, że Greta była przez jakiś czas zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, gdyż doznała wstrząsu po samobójczej śmierci przyjaciółki. Reina mówi Claricie, że Nicolás jest wielką miłością jej życia.

Odcinek 91

Patricio zabiera Víctora i Nicolasa do centrum dowodzenia agencji. Clara mówi mamie, że jeśli miałaby wybrać sobie ojca, to chciałaby, żeby został nim Nicolás. Jackie przypomina sobie o torturach, jakie zadał jej Patricio. Isidro usiłuje zabić Juanjo. Susana opowiada Estefaníi o trudnych momentach z przeszłości Grety. Lázaro domyśla się, że Jackie wciąż mimowolnie kocha Patricio.

Jackie uważa, że Patricio popełnił błąd i powinien był pozwolić Nicolasowi zabić Víctora. Nicolás zapewnia Patricio, że jedynie opóźnił śmierć jego największego wroga. Smith ostrzega syna, że jeśli dopnie swego, ona będzie odsiadywała wyrok za zabójstwo de Rosasa. Patricio zastawia pułapkę na Reinę. Na prośbę Nicolasa Asunción wyjeżdża do Hiszpanii, żeby zaopiekować się Reiną. Víctor przypomina sobie, że Jackie była jedną z pacjentek londyńskiego szpitala psychiatrycznego.

Smith wyjaśnia Nicolasowi, że jeśli Víctor umrze, wyjdzie na jaw prawda o tym, że ukradła skarb. Jackie informuje Víctora, że na ciele zabitego agenta znaleziono odcisk diamentu podobny do tego, jaki zostawia jego bransoletka. Víctor przypomina sobie jak Greta powiedziała mu, że zabiła koleżankę z internatu.

Odcinek 92

Patricio informuje Estefaníę o powrocie Nicolasa. Víctor domyśla się, że Estefanía używa takiej samej bransoletki jak on i postanawia dać jej nauczkę. Przychodzi na świat córeczka Lázaro i Grety. Víctor wyjaśnia Estefaníi, że przyjaciółka Grety nie popełniła samobójstwa, lecz została zabita. Nicolás wraca do Madrytu i nie zamierza się już stamtąd ruszać.

Víctor rozkazuje Isidro zabić córkę Grety. Patricio obiecuje Estefaníi, że ściągnie Nicolasa z powrotem do Las Vegas. Smith rozmawia z Jackie o Patricio. Nazywa go potworem i przypomina jej o epizodzie w szpitalu psychiatrycznym, do którego trafiła z jego winy. Lázaro i Juan José poznają sekrety z przeszłości Grety. Pilar zostaje zabita, a na jej szyi widać odcisk diamentu.

Babcia Víctora chowa bransoletkę wnuka w jego sejfie. Estefanía proponuje Víctorowi, żeby zebrali cztery diamenty i odczarowali klątwę. Nicolás odkrywa, że podrzucono mu microczip i jego kryjówka z Paryżu nie jest już bezpieczna.

Odcinek 93

Susana upija się w barze i traci przytomność. Estefanía i Víctor zlecają wykonanie sejfu, w którym wspólnie ukryją wszystkie diamenty. Nicolás proponuje Reinie, żeby przebrała się za mężczyznę i uciekła z Clarą, a on wkrótce do nich dołączy. Agencja podejrzewa, że zabójcą Pilar jest Víctor de Rosas.

Susana i Juan José dochodzą do porozumienia. Babcia Víctora wyznaje Estefaníi, że zabiła Pilar. Connie proponuje Isidro wspólną ucieczkę. Reina poznaje całą prawdę o misji Nicolasa. Cristian nakrywa Connie i Isidro. Víctor znajduje babcię utopioną w basenie.

Odcinek 94

Paticio nalega na Nicolasa, żeby wrócił do Las Vegas. Okazuje się, że Pilar należała do organizacji, którą Víctor zniszczył, by ratować Reinę. Nicolás mówi Patricio, że Reina spodziewa się jego dziecka. Patricio zakazuje im widywania się ze sobą. Reina zgłasza sprzeciw. Víctor jest podłamany śmiercią babci. Wręcza Estefaníi dwa czerwone diamenty, żeby zdjąć klątwę. Greta wybudza się ze śpiączki. Lázaro jest przy niej.

Víctor obarcza agencję winą za śmierć babci. Reina wyjaśnia Nicolasowi, że Estefanía jako pierwsza uknuła intrygę, żeby ich ze sobą rozdzielić. Kiedy mieli się pobrać, przyszła do kościoła i wmówiła jej, że został zabity. Víctor boi się o życie Grety. Nicolás podejmuje decyzję o powrocie do Las Vegas. Zamierza zemścić się na Víctorze i Estefaníi za to, że przysporzyli jemu i Reinie tak wiele cierpienia.

Odcinek 95

Greta mówi Víctorowi, że od dnia opuszczenia szpitala psychiatrycznego przepełnia ją nienawiść i żądza zemsty. Isidro wykrada córkę Grety. Juana José widzi jak ucieka z niemowlęciem. Paticio zawiadamia Estefaníę o powrocie Nicolasa do Las Vegas. Przekazuje jej również szokującą informację o ciąży Reiny.

Reina nie ufa Patricio. Isidro nie potrafi zabić niemowlęcia i podrzuca je do kościoła. Susana i Estefanía mówią Grecie o śmierci jej babci. Lázaro uprzedza Víctora, że agencja wie o morderstwie popełnionym przez Gretę i wkrótce po nią przyjdzie. Nicolás wpada na pomysł, jak złapać Víctora. Sugeruje Patricio i Smith, żeby będzie udawał zmarłego.

Clarita zaczyna chorować. Asunción wyjawia Reinie, że dziewczyna od urodzenia ma chore serce. Víctor proponuje Estefaníi i Susanie, żeby sfingowali śmierć Grety, by w ten sposób ocalić ją przed więzieniem.

Odcinek 96

Patricio nie zgadza się z pomysłem Nicolasa. Jackie uważa, że ma w tym ukryty powód i wcale nie dotyczy Reiny, ani Clarity. Isidro ma wyrzuty sumienia, że porzucił niemowlę i wraca po nie do kościoła. Greta prosi Lázaro o przebaczenie. Juan José mówi Connie o tym, co zrobił Isidro. Víctor, Estefanía i Asunción opowiadają Grecie o swoim planie. Dziewczyna zgadza się udawać zmarłą.

Smith wyjaśnia Nicolasowi, że Patricio zawetował pomysł sfingowania jego śmierci, żeby chronić Estefaníę. Okazuje się, że López należy do tej samej organizacji co Pilar i to on zabił babcię Víctora. Patricio uprzedza Estefaníę, że Nicolás ją zdradził i planuje wydać w ręce sprawiedliwości. Nicolás nakrywa Paticio w domu Estefaníi.

Greta rozpoznaje Jacky – obie były pacjentkami tego samego szpitala w Londynie. Nicolás rzuca się na Estefaníę. Próbuje zmusić ją, by wyznała mu, dlaczego wmówiła Reinie, że umarł i pogrzebała jego szansę na szczęście u boku ukochanej.

Odcinek 97

Estefanía prosi Nicolasa, żeby ją zabił. Kobieta woli umrzeć niż żyć bez jego miłości. Przyznaje, że szczerze nienawidzi Reiny oraz że jest najgorszą osobą, jaką spotkał. Nicolás nie może tego słuchać i przeklina dzień, w którym poznał Estefaníę. Lekarz sugeruje Reinie natychmiastową operację Clarity.

Greta opowiada Lázaro o wszystkim, co zrobiła z powodu nienawiści, w tym także o zaplanowanym zamachu na życie Damiana. Nicolás wypomina Patricio, że pozostawił Estefaníę na wolności i nie wykorzystał obszernej kartoteki z dowodami jej przestępstw. Zarówno on jak i Smith chcą wiedzieć, co się za tym kryje. Patricio odpowiada im, że zebrane dowody są fałszywe, ale Nicolás mu nie wierzy.

Estefanía wyjawia Víctorowi, że Nicolás i Reina byli razem w Hiszpanii. Greta odzyskuje czucie w nogach. Reina dzwoni do Nicolasa, żeby powiedzieć mu o operacji Clarity. Smith opowiada synowi o swoim życiu po tym, jak porzuciła go w kościele. Greta żegna się z Lázaro. Wkrótce zostaje ogłoszona jej śmierć.

Odcinek 98

Lázaro jest przybity śmiercią Grety. Rodzina nie zezwala na wykonanie autopsji zmarłej. Jackie mówi Smith, że Patricio podmienił wyniki badań DNA Nicolasa, gdy ten próbował potwierdzić ojcostwo Clarity. Greta rozpoczyna nowe życie. Z rozkazu Estefaníi López przybywa do Madrytu w poszukiwaniu Reiny.

Lázaro wyznaje Jackie, że podczas czuwania przy Grecie miał dziwne wrażenie jakby trumna była pusta. Nicolás podejmuje decyzję o powrocie do Hiszpanii. Lázaro i Jackie znajdują w kościele porzucone niemowlę. Mężczyzna nie ma pojęcia, że to jego córka. Patricio dowiaduje się o planach Nicolasa o wyjeździe do Madrytu. Uprzedza Smith, że Víctor dotrze tam jako pierwszy. Suknia ślubna Reiny zostaje splamiona krwią. Kobieta znajduje przy niej kartę z królową serc oraz wiadomość: „mam cię”.

Odcinek 99

Lázaro prosi Jackie, żeby nie oddawali niemowlęcia. Víctor dowiaduje się o ciąży Reiny. Patricio mówi Smith, że López jest oszustem, podstawionym przez Víctora. López porywa Clarę. Dochodzi do szarpaniny, na skutek której Asunción i Víctor zostają ranni, a Reina upada na podłogę. Smith mówi synowi o oszustwie Patricio z badaniem DNA. Nicolás przylatuje do Madrytu. W mieszkaniu znajduje poważnie ranną Asunción oraz przerażoną myślą o poronieniu Reinę.

Estefanía dowiaduje się o zdradzie Lópeza. Nicolás prosi Patricio o pomoc w odnalezieniu Clarity. Wskutek krwawienia Reina traci ciążę. López grozi Nicolasowi, że zabije Claritę. Podczas rozmowy telefonicznej słychać odgłos strzału. Nicolás myśli, że porywacz zabił dziewczynkę, lecz to López ginie zastrzelony z rozkazu Estefaníi. Estefanía zostaje okradziona z całej kolekcji biżuterii, łącznie z czterema diamentami.

Odcinek 100

Smith informuje Patricio o rzekomej śmierci Clarity. Reina błaga Asunción, żeby walczyła o swoje życie. Nicolás otrzymuje telefon z żądaniem pieniędzy za wypuszczenie Clarity. Reina przyznaje się Víctorowi, że dziecko, które nosiła pod piersią mogło być jego. Nicolás i Víctor jednoczą siły, żeby uratować Claritę. Estefanía zwierza się Smith, że zleciła porwanie córki Reiny. Smith chce ją aresztować, lecz ona jej się odgraża – jeśli wyda ją policji, wielu agentów może stracić życie, w tym także Nicolás.

Clarita zostaje uratowana i trafia w ciężkim stanie do szpitala. Tylko natychmiastowa operacja może ocalić jej życie. Víctor poleca Isidro sprawdzić, czy López zabił jego babcię oraz czy zrobił to z rozkazu Estefaníi. Jackie mówi Cristianowi, że chce zaadoptować porzucone niemowlę. Víctor mówi Nicolasowi i Reinie, że winnym porwania Clary jest López, prawa ręka Estefaníi.

Odcinek 101

Patricio informuje Smith, że w brzuchu Cristiana Palaciosa znaleziono cztery diamenty. Jackie adoptuje niemowlę. Estefanía mówi Isidro, że organizacja ponosi odpowiedzialność za zabicie Paz i porwanie Clarity. Przy zwłokach niezidentyfikowanej kobiety zostaje znaleziony jeden czerwony diament. Operacja Clarity nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jedyną szansą na życie dla dziewczynki jest przeszczepienie serca. Víctor zostaje porwany przez Cobrę. Kobieta składa mu propozycję nie do odrzucenia – daruje mu życie w zamian za cztery diamenty. Patricio ostrzega Estefaníę, że jej życie jest w niebezpieczeństwie. Cobra zabija mężczyznę, który zlecił jej uśmiercenie Víctora de Rosasa.

Odcinek 102

Víctor zostawia list dla Reiny, w którym pisze, że nie zamierza z niej zrezygnować. Smith przylatuje do Hiszpanii. Cristian odkrywa, że ciąża Connie była kłamstwem. Nicolás ma żal do Smith o wszystkie sekrety, którymi się z nim nie podzieliła i chce usunąć ją na zawsze ze swojego życia. Ona, mimo wszystko, oznajmia mu, że porwanie Clarity zostało zaplanowane przez Estefaníę. Juan José słyszy jak Susana majaczy przez sen o Grecie.

Cobra wybiera się do Los Angeles, żeby odebrać cztery czerwone diamenty z rąk Víctora. Nicolás wdziera się do pokoju Estefaníi i wstrzykuje jej środek usypiający. Zostaje zidentyfikowane ciało kobiety, przy której znaleziono diament – jest nią kochanka Lópeza. Patricio nie zamierza zrezygnować z pomagania Estefaníi. Jackie i Patricio przeżywają romantyczne chwile we dwoje.

Odcinek 103

Víctor przedstawia rodzinie Cobrę jako swojego osobistego ochroniarza. Jedyną osobą, której wyjawia jej prawdziwą tożsamość jest Isidro. Patricio prosi Jackie, żeby pomogła mu zapomnieć o Smith. Nicolás umieszcza czip w ciele Estefaníi. Cristian rozpoznaje Cobrę – kobieta naprawdę ma na imię Alicia i jest jego siostrą. Nicolás wykorzystuje stan ograniczonej świadomości Estefaníi i podsuwa jej do podpisania dokumenty aprobujące serię transakcji handlowych.

Connie podejrzewa, że Cristian ją zdradza. Susana szuka Estefaníi w jej domu. Nicolásowi udaje się ukryć nieprzytomną kobietę. Stan zdrowia Clarity pogarsza się. Lekarz zaleca natychmiastowy przeszczep serca. Nicolás umieszcza Estefaníę w szpitalu psychiatrycznym, jaki otrzymał w spadku po ojcu, i zakazuje personelowi wydawania zezwoleń na odwiedziny u chorej. Okazuje się, że cztery różowe diamenty, znalezione w brzuchu Cristiana, należały do Alicii.

Odcinek 104

Asunción budzi się ze śpiączki. W rozmowie z Reiną wyznaje, że jej ojciec wcale nie był tak uczciwy, za jakiego go uważała. Cristian błaga Alicię, żeby zrezygnowała z pracy dla Víctora – swojego byłego kochanka. Patricio i Jackie godzą się. Nicolás podejrzewa, że za murami szpitala psychiatrycznego kryje się jakaś wielka tajemnica, a umieszczenie w nim Estefaníi traktuje jako dobrą okazję do zemsty na kobiecie za wyrządzone mu krzywdy. Susana jest zdumiona podobieństwem adoptowanej sieroty do Grety.

Estefanía odzyskuje przytomność i odkrywa, że została zamknięta w szpitalu. Nicolás wraca do Hiszpanii. Lekarz zaleca przeszczepienie Claricie sztucznego serca. Jednakże, wkrótce pojawia się dawca serca dla chorej dziewczynki. Víctor składa wizytę Cristianowi, żeby porozmawiać z nim o Alicii. Alicia wyciąga z sejfu bankowego cztery diamenty i koronę. Estefanía podejmuje próbę ucieczki ze szpitala. Doznaje wstrząsu, gdy w jednym z pokoi spotyka Octavio de Rosasa.

Odcinek 105

Lekarze zaczynają skomplikowaną operację przeszczepu serca. Smith informuje Nicolasa, że Patricio przysłał jej wiadomość, iż jeśli Estefanía nie wróci, lista agentów służb specjalnych i ich prawdziwe tożsamości zostaną ujawnione, co sprowadzi na nich olbrzymie niebezpieczeństwo. Nicolás podejrzewa, że ktoś z wewnątrz służb specjalnych chroni Estefaníę. Víctor idzie do łóżka z Cobrą.

Patricio wyjawia Jackie, że Estefanía jest dla niego bardzo ważna. Lekarz ze szpitala psychiatrycznego przesłuchuje Estefaníę i wypytuje ją o sekrety Octavio de Rosasa, jednak kobieta nic nie mówi, co wyprowadza mężczyznę z równowagi. Całą sytuację obserwuje Nicolás za pośrednictwem kamer. Prawdziwy Octavio de Rosas rysuje twarz Smith i mówi do niej z wielkim wzruszeniem. Jego pokój jest pełen rysunków i zdjęć kobiety. Jackie mówi Lázaro, że Patricio jest przekonany o udziale Nicolasa w porwaniu Estefaníi. Juan José słyszy cała rozmowę.

Cristian coraz bardziej martwi się o Alicię i prosi ją by była ostrożna, bo chce ja jeszcze zobaczyć. Tymczasem kobieta udaje się na spotkanie z Connie bez wiedzy Cristiana. Patricio, po przybyciu do Madrytu, udaje się do domu Reiny, by zapytać Nicolasa o Estefaníę. W międzyczasie Reina dowiaduje się, że Estefanía stała za porwaniem jej córki.

Odcinek 106

Clara zostaje poddana operacji przeszczepu serca. Smith informuje Nicolasa o szantażu Patricio: jeśli Estefanía nie pojawi się żywa, ujawni listę tajnych agentów, a wtedy oboje znajdą się w niebezpieczeństwie. Nicolás podejrzewa, że w agencji jest ktoś, kto pomaga Estefaníi. Víctor zaciąga Cobrę do łóżka. Patricio wyznaje Jackie, że Estefanía jest ważną osobą w jego życiu.

W szpitalu psychiatrycznym lekarz wypytuje Estefaníę o sekrety Octavio de Rosasa. Gdy kobieta odmawia udzielenia odpowiedzi, zaczyna ją bić. Nicolás obserwuje wszystko z ukrytej kamery. Tymczasem prawdziwy Octavio de Rosas jest pochłonięty malowaniem kolejnego portretu Smith. Juan José słyszy jak Jackie wspomina Lázaro, że zdaniem Patricio Nicolás maczał palce w zniknięciu Estefaníi.

Cristian po raz kolejny ostrzega Alicię, by nie ufała Víctorowi. Kobieta umawia się z Connie za plecami brata. Operacja Clary kończy się sukcesem. Wychodzi na jaw prawda na temat fałszywego Octavio: nazywał się Jerónimo, był synem służącej, bękartem i impostorem, który udawał prawdziwego de Rosasa po ich wspólnym wypadku. Patricio pojawia się niespodziewanie w mieszkaniu Reiny i wypytuje o Estefaníę. Reina dowiaduje się, że Estefanía zleciła porwanie jej córki.

Odcinek 107

Alicia zastawia pułapkę na Connie. Zaprasza ją do rezydencji Rosasów, żeby zobaczyła jak ona i Isidro namiętnie się całują. Rozczarowana kobieta nie chce słuchać wyjaśnień Isidro i wychodzi. Prawdziwy Octavio rozmawia z fotografią Smith. Jackie i Lázaro muszą oddać niemowlę do adopcji. Cristian mówi Susanie, żeby zapomniała o Estefaníi, bo ta może być już martwa.

Patricio grozi Nicolasowi, że pośle go do samego piekła, jeśli Estefanía wkrótce się nie pojawi. Nicolás usiłuje wmówić mu, że nie ponosi winy za zniknięcie kobiety, ale on mu nie wierzy. Alicia daje Víctorowi dobę na zdobycie diamentów. Octavio zwierza się Estefaníi ze swojego cierpienia. Ona proponuje mu, żeby wspólnymi siłami spróbowali uciec ze szpitala. Alicia nakazuje Isidro trzymać się z daleka od Connie. Nicolás prosi Lázaro, żeby zdobył informacje na temat pobytu Patricio w Hiszpanii.

Estefanía zostawia Víctorowi listę tajnych agentów wraz ze wszystkimi informacjami. Na załączonym nagraniu wideo opowiada mu o Nicolasie Núñezie, alias Javier Bolívar, tajnym agencie, którego misją jest doprowadzenie ich przed trybunał sprawiedliwości. Octavio zdradza Estefaníi imię swojego sobowtóra. Kobieta wypytuje go o jego znajomość ze Smith. Patricio ponownie szantażuje Nicolasa.

Odcinek 108

Nicolás mówi Reinie, że nigdy nie zaakceptuje Smith jako swojej matki. Patricio robi wyrzuty Smith z powodu incydentu z lekarzem, a później ją całuje. Susana prosi Juanjo, żeby był z nią szczery. On zarzeka się, że wcale jej nie zdradził. Jackie mówi Patricio, że nim gardzi. Estefanía okłamuje Octavio w sprawie Nicolasa i Smith, i obiecuje pomóc mu w jego zemście.

Nicolás przysięga Reinie, że nie zabił Estefaníi. Patricio i Smith idą do łóżka. Jackie rozpacza z powodu niewierności Patricio. Lázaro ją pociesza. Víctor dzwoni do Reiny, by powiedzieć jej, że odkrył prawdziwą tożsamość Nicolasa. Poleca jej odsunąć się od mężczyzny, który przez cały czas karmi ją kłamstwami i jest zdolny do każdej podłości. Reina ignoruje jego rady i oświadcza, że kocha Nicolasa. Tymczasem Nicolás poznaje siostrę Patricio – Emperatriz. Kobieta wyznaje mu, że jej życie jest istnym piekłem.

Estefanía uwodzi Octavio, by następnie zaciągnąć go do łóżka. Po wszystkim przekonuje go do wspólnej ucieczki ze szpitala. Susana śledzi Juana José. Connie mówi Cristianowi, że jego siostra i Isidro mają romans. Jackie proponuje Lázaro, żeby się pobrali i zatrzymali niemowlę. Reina uprzedza Smith, że Víctor dowiedział się, iż Nicolás jest tajnym agentem. Isidro odkrywa, że Alicia jest w posiadaniu diamentów.

Odcinek 109

Reina obwieszcza Smith, że dla Clary i Nicolasa jest gotowa nawet zabić. Emperatriz mówi Nicolasowi, że Patricio jest jej przyrodnim bratem i został adoptowany. Asunción błaga Smith o pomoc w odnalezieniu syna. Estefanía obiecuje Octavio, że gdy odzyskają wolność zostanie jego żoną. Alicia grozi Isidro, że zabije Connie, jeśli powie Víctorowi, że ma diamenty.

Nicolás dowiaduje się od Reiny, że Víctor poznał jego prawdziwą tożsamość. Lázaro zgadza się poślubić Jackie. Estefanía podejmuje próbę ucieczki ze szpitala. Empeatriz dzwoni do Nicolasa. Telefon odbiera Reina. Przekonana, że mąż ją zdradza wymierza mu policzek. Víctorowi nie udaje się spełnić żądania Alicii. Kobieta proponuje, żeby w zamian dał jej dziecko. Víctor odmawia. Susana przychodzi do szpitala psychiatrycznego i wypytuje Juanjo o osobę, którą trzyma tam w zamknięciu.

Patricio nakazuje Nicolasowi wrócić do Las Vegas. Nicolás demaskuje go i mówi, że wie o jego pokrewieństwie z Reiną i Estefaníą. Patricio wyprowadza go z błędu. Łączą go więzi krwi tylko z Estefaníą, jego siostrą. Po namyśle Víctor zmienia zdanie i przystaje na propozycję Alicii. Patricio obiecuje Nicolasowi, że zostawi go w spokoju, jeśli powie mu, co zrobił z Estefaníą. Juanjo okłamuje Susanę. Wmawia jej, że odwiedza w szpitalu chorą siostrę. Estefanía widzi przez okno jak Susana stoi na patio. Prosi Octavio, żeby opuścił pokój i zwrócił się do niej o pomoc.

Odcinek 110

Reina błaga Patricio, żeby przestał nękać jej rodzinę i zmuszał Nicolasa do wyjazdu, bo ona i Clara potrzebują mieć go przy sobie. Víctor idzie do łóżka z Alicią. Octavio wychodzi na spotkanie z Susaną. Kobieta mdleje na jego widok. Później powtarza Juanowi José, że właśnie zobaczyła Octavio, ale on jej nie wierzy. Nicolás pyta Patricio, czy Estefanía jest winna wszystkim zamachom na życie Reiny. Smith wyjawia Clarze, że Nicolás jest jej ojcem, a ona jej babcią. Asunción dowiaduje się, że synem, którego pragnęła odnaleźć jest Patricio. Nicolás znajduje Emperatriz leżącą na podłodze w księgarni. W ciało kobiety jest wbity nóż.

Odcinek 111

Isidro mówi Cristianowi, że Cobra zabiła Marciano. Juan José dowiaduje się, że Susana poszła do szpitala psychiatrycznego, żeby wypytać o Octavio. Dyrektor placówki podaje kobiecie środek usypiający, by następnie ją zgwałcić. Octavio myśli, że Estefanía nie żyje. Ona tymczasem jedynie udaje martwą, żeby zabić lekarza i odzyskać wolność. Zdesperowany Juan José szuka Susany w szpitalu. Estefanía strzela do niego, a później razem z Octavio opuszczają ośrodek i udają się do domu Andresa Hidalgo. Isidro grozi Víctorowi, że zdradzi wszystkie jego sekrety, jeśli ten zabije Connie. Nicolás odkrywa, że Patricio i Emperatriz utrzymywali romans. Reina jest przerażona, gdy otrzymuje wiadomość o zaginięciu jej matki.

Odcinek 112

Víctor rozpracowuje misje pierwszego, wybranego losowo, agenta z tajnej listy i zamierza zrobić to samo z każdym kolejnym. Zabójcą Emperatriz okazuje się jej narzeczony, Blanco, zwany Łowcą. Nieznajomy mężczyzna porywa Asunción z kliniki, gdy odkrywa, że jest ona matką Patricio. Później wysyła mu anonimową wiadomość, w której zdradza miejsce przetrzymywania kobiety. Estefanía planuje zemścić się na wszystkich, którzy zadali jej cierpienie. Jackie i Lázaro postanawiają pobrać się jeszcze przed wyjazdem do Miami. Porywacz Asunción udaje policjanta, żeby zwabić do siebie Reinę. I udaje mu się.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 19 maj 2015         0 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj
 
 
Piosenka Dnia - Iran Castillo "Libertad"
Teledyski


Na dzisiejsza piosenkę dnia wybrałam utwór Iran Castillo pochodzący z jej najnowszej płyty „Amanecer”. Piosenka promuje krążek i nosi tytuł „Libertad” (tłum. wolność).
Dodał:  Wiola dnia 18 maj 2015         0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
 
 
Aarón Díaz już po ślubie i bez zobowiązań
Newsy


Na czerwonym dywanie aktorzy stają się łatwym celem nie tylko dla fotografów, ale i dziennikarzy. W rozmowie z jednym z nich Aarón Díaz wyznał, że wziął cichy ślub z Lolą Ponce, dotychczasową partnerką i matką dwójki córek, Eriny i Reginy. Dla obu była to jednak czysta formalność. „Jesteśmy już małżeństwem z papierkiem. Zrobiliśmy to, żeby żyć w zgodzie z prawem. Nikogo nie zapraszaliśmy” – oznajmił krótko Meksykanin.

Na początku maja aktor zakończył zdjęcia na planie telenoweli „Tierra de Reyes” i chwali sobie kontrakt z Telemundo, który daje mu wolność w podejmowaniu decyzji zawodowych. Aarón przyznał także, że to odpowiedni moment na dokonanie zwrotu w karierze. Jego priorytetem są teraz propozycje występu w kinie niezależnym oraz „inne projekty artystyczne”, a jeśli miałby wrócić do telewizji, to najchętniej w innym kraju.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 18 maj 2015         0 Komentarzy · 18 Czytań · Drukuj
 
 
Porwanie Irán Castillo – prawda czy fałsz?
Newsy


Wyobraźnia pismaków z meksykańskiego magazynu TVnotas zdaje się nie mieć limitów. Na początku maja na łamach ów tytułu pojawił się artykuł informujący o porwaniu meksykańskiej aktorki Irán Castillo przez grupę przestępców. Jak można było przeczytać, „do tego wstrząsającego zajścia doszło 1 maja około godziny 22. Nie wiadomo gdzie, ani w jaki sposób udało im się zaskoczyć i porwać aktorkę, lecz od tej chwili jej rodzina przeżyła istne piekło. Godzinami wyczekiwano w niepewności na telefon od porywaczy z żądaniem okupu”.

Plotkę podsyciła wiadomość o tym, że następnego dnia Castillo nie przyszła na umówiony wcześniej wywiad. Aktorka była rzekomo przetrzymywana przez porywaczy przez trzy dni, do momentu wykupienia jej wolności. Pojawiły się także doniesienia jakoby Gloria Trevi i Verónica Castro pomogły rodzinie porwanej zebrać pieniądze za okup.

Jednakże, menadżerka aktorki Danna Vázquez zdementowała „bezpodstawne teorie” na temat porwania. Irán Castillo jak dotąd nie wypowiedziała się w tej sprawie. Opublikowała jedynie wiadomość za pośrednictwem Twittera o treści: „Wszystko jest w porządku! Nie martwcie się! Dobrego dnia!”. Aktorka spędza dni na przygotowaniach do przedstawienia teatralnego pod tytułem „Busco a mi príncipe azul”, które łączy z promocją płyty „Amanecer”. Co ciekawe, utwór promujący krążek nosi tytuł „Libertad” (tłum. wolność).


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 18 maj 2015         0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
 
 
Chłodne przyjęcie nowej donii Bárbary
Newsy


Sześć lat. Tyle czasu minęło od zakończenia produkcji telenoweli „Doña Bárbara”, zbudowanej na kanwie powieści Romulo Gallegosa. Zdaniem wielu to zdecydowanie zbyt krótko, by ponownie sięgać po ten sam format. Amerykańska stacja Telemundo jest innego zdania. Podczas prezentacji ramówki na kolejny sezon obwieszczono, że powstanie nowa wersja telenoweli, a tytułową rolę zagra Aracely Arámbula. Nagrano także pierwszy zwiastun z udziałem meksykańskiej aktorki. I tylko niej (materiał wideo poniżej).

Swój sprzeciw dla nowej wersji zgłosiła Génesis Rodríguez, odtwórczyni roli Mariseli, córki Bárbary, w którą wcieliła się Edith González. Na swoim Twitterze aktorka napisała: „Nie wierzę, że tak szybko powstanie remake. Cały nasz wysiłek, godziny pracy, wylany pot, miłość, jaką włożyła cała ekipa… zostaną zmazane tak po prostu i tak szybko. Kolejny powód, by pozostać przy swoim”. Ostatnie zdanie wskazuje na nową ścieżkę kariery filmowej, po której aktorka drepcze, wciąż lekką stopą, od kilku lat. „Doña Bárbara” była trzecią i ostatnią telenowelą, jaką nagrała dla Telemundo, i ostatnią jak dotąd produkcją tego gatunku w jej filmografii.ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 18 maj 2015         0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
 
 
Nowe oblicze Ludwiki Palety
Newsy


Urodzona w Polsce aktorka Ludwika Paleta zasłynęła w Meksyku z ról w telenowelach. W swojej filmografii ma ich co najmniej tuzin i w gruncie rzeczy niewiele się od siebie różnią. W poszukiwaniu odświeżenia 36-letnia Ludwika zapukała do drzwi Telemundo, które skusiło ją udziałem w nowej „ambitnej superprodukcji osadzonej w rajskim świecie przemytników”. Tytuł ów dzieła to „La querida del Centauro”, a jego producentem jest Sony Pictures. W rolach głównych, oprócz Palety, wystąpią Humberto Zurita („Królowa Południa”) i Michel Brown („Gorzka zemsta”).

Telenowela opowiada losy Yolandy, kochającej matki, gotowej na wszystko z miłości dla córki. Jej odwaga i matczyna miłość zostaną wystawione na próbę, gdy zostanie wykorzystana jako przynęta do schwytania niebezpiecznego dilera narkotyków w Meksyku.ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 18 maj 2015         0 Komentarzy · 18 Czytań · Drukuj
 
 
Dzikie serce. Maricruz porwana przez emira Karima. Octavio uratuje Maricruz?
Z odcinka na odcinek
hosting

Serial "Dzikie serce" odcinki 54-58 w TV4 od poniedziałku, 18.05.2015, do piątku, 22.05.2015, o godz. 17.00. Co się wydarzy w telenoweli "Dzikie serce" ("Corazon indomable")? Jak potoczą się losy Maricruz (Ana Brenda Contreras) i Octavio (Daniel Arenas)? Czy Octavio dowie się, że Maria Alejandra to Maricruz? "Dzikie serce" odcinki 54-58 - streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Dzikie serce"?

"Dzikie serce" odcinek 54 - poniedziałek, 18.05.2015, o godz. 17 w TV4

Miguel chce jak najwięcej przebywać w kasynie, by zbliżyć się do Raizy. Dowiaduje się od gubernatora wyspy, że Octavio i Doris mają się pobrać. Maricruz radzi mu, by do tego nie dopuścił. Tymczasem Octavio zwierza się Eduardowi na temat swojego związku z Doris. Przyjaciel uważa, że powinien się z nią ożenić. Jose Antonio wyjawia Sancie, że oszczędza pieniądze na wyjazd do stolicy w poszukiwaniu Maricruz. Tymczasem Maricruz zamierza znaleźć specjalistę, który podjąłby się leczenia słuchu Solity.

"Dzikie serce" odcinek 55 - wtorek, 19.05.2015, o godz. 17 w TV4

Emir Karim planuje zorganizować przyjęcie urodzinowe w pływającym kasynie. Teobaldo zdejmuje bandaże po operacji plastycznej. Jest w szoku na widok swojej nowej twarzy. Carola szuka pracownika na miejsce Teobalda. Zatrudnia Miguela. Doris prosi Karima, by powiedział Maricruz, że nie jest mile widziana na przyjęciu. Gubernator radzi emirowi, by nie słuchał jego córki. Eduardo nie kryje przed Octaviem, że Araceli nic dla niego nie znaczy.

"Dzikie serce" odcinek 56 - środa, 20.05.2015, o godz. 17 w TV4

Esther zawiadamia Octavia, że Lucia straciła dziecko. Mężczyzna mówi Maricruz, że nie zostanie wpuszczona na przyjęcie Karima. Miguel zaczyna pracę w kasynie. Nie podoba się to Octaviowi. Teobaldo odmieniony po operacji pojawia się w kasynie jako Ángel Alférez. Zazdrosna o Doris Maricruz idzie na przyjęcie Karima tylko po to, by mieć na oku Octavia.

"Dzikie serce" odcinek 57 - czwartek, 21.05.2015, o godz. 17 w TV4

Na przyjęciu Karima Maricruz tańczy z Octaviem. Kobieta pragnie, by pocałował ją na oczach gubernatora, emira i Doris. Teobaldo obawia się, że wszystko wyjdzie na jaw, gdy Tony kwestionuje jego przybraną tożsamość. Emir każe swoim sługom siłą zabrać Maricruz do jego prywatnego odrzutowca. Na ratunek śpieszy jej Octavio.

"Dzikie serce" odcinek 58 - piątek, 22.05.2015, o godz. 17 w TV4

Maricruz jest pewna, że Karim nie odpuści. Lucia przeżywa szok, widząc, że jej kuzynka, Esther, chce pocałować Jose Antonia. Octavio ostrzega Maricruz, że Doris próbowała nakłonić szefa policji, żeby wydalił ją z wyspy. Miguel zwierza się bratu, że nie wie, czy jeszcze darzy miłością Lucię. Wyjawia, że Raiza budzi w nim coraz silniejsze uczucia.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 17 maj 2015         0 Komentarzy · 36 Czytań · Drukuj
 
 
Zmainy w godz. emisji telenowel
Informację
hosting

Od 1 czerwca zmieniają się godziny emisji telenowel "Sekrety" oraz "Królowa Serc". Będą one emitowane o następujących porach 11.00 oraz 13.00.
Dodał:  Wiola dnia 17 maj 2015         0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 453 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Reklamy
Facebook
Ankieta
Twoja ulubona bohaterka "Sekretów" to

Pepa

Francisca

Emilia

Mariana

Soledad

Virtudes

Angustias

Agueda

Gregoria

Dolores

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Beata
19.05.2015
No właśnie, mam nadzieje że tak zrobią i nie skończą emisji z dnia na dzieńsmiley

dolores
18.05.2015
Chociaż niech puszczą do śmierci Pepy.

Wiola
18.05.2015
Sezon czwarty rozpoczął się od 197 odcinka czyli jeszcze jakieś 50-60 odcinków przed nami smiley

Wiola
18.05.2015
Na razie wiadomo tylko tyle że od 1 czerwca zmieniają emisję Sekretu na godzinę 11.00 więc chyba dokupili kolejne odcinki.

dolores
18.05.2015
Wiola to tak jak dla mnie. Ale ciekawe co w takim razie będzie z "Sekretem"?

Wiola
18.05.2015
Szkoda że TV Puls zrezygnował z telenowel Telemudno. Mogli kupić coś w stylu Królowa Serc. Telki z mafią w tle są bardzo ciekawe jak dla mnie.

dolores
18.05.2015
Od lipca w TV puls będzie "Lo que la vida me robo"

dolores
16.05.2015
TV puls od 1 czerwca emituje nowy serial pod tytułem " Sezon na miłość " i jest on turecki w dodatku o godzinie 14:00 , więć ciekawe co się stanie z "Królową serc".

dolores
16.05.2015
Moim zdaniem nie powinni uśmiercać głównej bohaterki tylko powinien się odnaleźć Martin i powinien się skończyć serial ślubem Tristana i Pepy.

dolores
16.05.2015
Dla mnie serial jest dobry do momentu śmierci Pepy później jest już kiepski.

Archiwum
Top Site
AlfonsoHerrera.pl egoistki.blogspot.com Elizabeth Gutierrez MaitePerroniBeorlegui.pl RBD Fan Strefa
Świat Latino Telenovelas y Revista
Prawa Autorskie
Świat Latinowoodu Bez Tajemnic jest stroną tworzoną dla fanów. Nie mam prywatnego kontaktu z gwiazdami latino. Teksty są objęte prawami autorskimi, więc prosimy o nie kopiowanie ani przywłaszczanie cudzej pracy, jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś fragmentu strony - daj credit. Dziękuje. Copyright © 2011-2014
Katalog stron Mark1

Copyright © 2011-2014

10,814,876 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie