Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Galeria
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 385
Najnowszy Użytkownik: krymPL
Statystyka strony
Wyświetleń: Liczniki na stonę
Ostatnie Artykuły
Navidad czyli święta...
Halloween po meksyka...
Jak Meksykanki obcho...
Telenowela nie jedno...
Uspołecznieni - serc...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Telenowele
Kochamm
Ranking najładniejsz...
Opinie
Zdjęcia z sesji
Najciekawsze Tematy
Zdjęcia z sesji [29]
Zdjęcia z sesji [23]
Zdjęcia z sesji [21]
Zdjęcia z sesji [19]
Ranking najładnie... [14]
Aktorki Latino
Abril Schreiber
Adamari Lopez
Adela Noriega
Adriana Campos
Adriana Fonseca
Adriana Louvier
Africa Zavala
Aisslin Derbez
Aleida Nunez
Alejandra Barros
Alejandra Lazcano
Alessandra Rosaldo
Blanca Soto
Mariana Torres
Monica Spear
Marlena Favela
Zuria Vega
Aktorzy Latino
Aaron Diaz
Abraham Ramos
Alejandro Chaban
Alex Sirvent
Juan Soler
Mark Tacher
William Levy
Telenowele
Bananowa młodzież
Chwytaj dzień
Cud miłości
Czerwony orzeł
Diabeł wie lepiej
Dom po sąsiedzku
Dwie twarze
Dziki kwiat
Eva Luna
Gorzka zemsta
Kiedy się zakocham
Kobiety morderczynie
Ktoś Cię obserwuje
Luz Maria
Lynch
Miłość i przeznaczenie
Młodzieńcza miłość
Morze miłości
Mój grzech
Nieposkromiona miłość
Osaczona
Paloma
Pieska miłość
Podwójne życie Angeliki
Pokojówka na Manhattanie
Popland
Santa Diabla
Teresa
Triumf miłości
Ukryta miłość
Violetta
Zakazane uczucie
Zaklęta miłość
Zakład o miłość
Odwiedź blog Anais Roue
553698_248249285318266_313458746_n.jpg
 
Streszczenia odcinków - "Santa Diabla" odc. 1-19
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 1

Santa nagrywa wiadomość wideo dla przyjaciółki Pauli. Wyjawia w niej motywy swojej zemsty na rodzinie Cano, przedstawia jej członków oraz rozpaczliwie prosi o pomoc. Pod przybranym imieniem i nazwiskiem – Amanda Braun – kobieta przystępuje do pierwszego etapu planu. Zamierza poślubić Humberto Cano, swojego największego wroga, winnego nieszczęścia, jakie przed laty spadło na jej rodzinę. W dniu zaręczyn przedstawia narzeczonemu i przyszłym teściom pozorantów, którzy zgodzili się odegrać rolę jej rodziców.

Zemsta kobiety wiąże się z wydarzeniami sprzed dwóch lat, kiedy jej mąż Willy otrzymał posadę w rezydencji rodziny Cano. Bárbara, siostra Humberto, próbowała go usidlić, a ponieważ ten jej się opierał, oskarżyła go o zgwałcenie córki, Danieli. Mężczyzna został niesłusznie skazany na trzydzieści lat pozbawienia wolności, a z winy Humberto zabity.

Po powrocie do Marrero Santiago kontaktuje się z matką. Obiecuje, że spotkają się, jak tylko znajdzie pokój do wynajęcia. Poszukiwania nie trwają długo. Jeszcze tego samego dnia wprowadza się do domu Victorii. Kobieta przedstawia mu swojego brata, Carlosa. Santiago reaguje nerwowo na wieść, że mężczyzna pracuje w policji. Jemu także nie przypada do gustu nowy współlokator i zasypuje go pytaniami o jego życie. Santiago i Santa poznają się na cmentarzu w pełnych napięcia okolicznościach. Santiago ratuje jej syna Willyego przed wpadnięciem pod koła samochodu. Wkrótce spotykają się ponownie w domu rodziny Cano – Santiago okazuje się być bratem Humberto.

Odcinek 2

Santa zaprzecza jakoby znała Santiago. Pojawienie się młodszego brata Humberto, o którego istnieniu nie miała pojęcia, może pokrzyżować jej plany. Santiago prosi Santę, żeby wyjaśniła mu, dlaczego skłamała. Victoria nakrywa Carlosa na szperaniu w rzeczach Santiago. Ten ostatni domyśla się, że ktoś plądrował w jego pokoju i prosi Victorię, żeby to się więcej nie powtórzyło.

Daniela pyta Bárbarę, czy nie zżera ją ciekawość poznania żony muzyka, którego obie wtrąciły do więzienia. Santiago pyta Santę, dlaczego ukryła przed Humberto fakt, że jest matką. Ona opowiada mu o tym, że była żoną innego mężczyzną, ale ten umarł i choć nie szukała miłości, poznała Humberto, i zakochała się w nim. Hortensia poznaje Marę i nie przypada jej do gustu z powodu koloru włosów. Liseth prosi Humberto o pieniądze dla ich wspólnego dziecka. Gaspar czuje się źle z powodu trucizny, jaką George dosypał mu do soli. Santa zjawia się niespodziewanie w rezydencji i przyłapuje narzeczonego na pocałunku z Liseth.

Odcinek 3

Liseth mówie Sancie, że Humberto i ona mają osiemnastoletniego syna. Santa nie chce słuchać jej wyjaśnień i wychodzi. Wraca do domu, po czym oznajmia Pauli, że jej narzeczony zataił przed nią istnienie dorosłego syna, które dała mu inna kobieta. Paula rozpoznaje Bárbarę, gdy ta dla niepoznaki wypytuje ją o inną rodzinę. Santa domyśla się, że Humberto będzie jej szukać w domu, który wskazała mu jako jej własny. Dzwoni do narzeczonego, żeby wybić mu ten pomysł z głowy.

Liseth wprowadza się do domu Victorii. Santiago prosi Santę, żeby nie wychodziła za Humberto. Pyta ją, dlaczego chce to zrobić. Paula traci pracę w butiku. Santa wspomina jej o tym, że w bufecie adwokackim Humberto potrzebna jest nowa sekretarka i namawia przyjaciółkę, by zaniosła tam swoje CV. Humberto prosi Santę, żeby podpisała umowę przedmałżeńską. Santiago śledzi Santę, gdy ta jedzie do sklepu z sukniami ślubnymi. Przestrzega ją przed Humberto, nazywając go bezdusznym człowiekiem, który na nią nie zasługuje, i obiecuje, że sam się nią zaopiekuje.

Odcinek 4

George szantażuje Humberto wyjawieniem prawdy na temat śmierci Willy’ego Delgado. Arturo mówi Marze, że chce mieć białe dziecko. Francisca nalega na Humberto, żeby zmusił Amandę do podpisania umowy przedmałżeńskiej. Santa przypomina sobie, ile wysiłku kosztowało ją opłacenie adwokata, który miał udowodnić niewinność jej męża. Paula mówi Sancie, że powinny rozesłać wiadomości do rodziny Cano. Carlos odbiera kolejną dostawę kobiet i zabiera je do burdelu.

Humberto nakrywa Paulę na szperaniu w jego rzeczach. Santa wstawia się za przyjaciółką, żeby dał jej jeszcze jedną szansę. Pancho prosi Carlosa, żeby pozwolił mu zbadać, kto kieruje siecią handlu ludźmi, ale on odmawia oraz oznajmia, że zajmie się tym osobiście. Santa zostawia kopertę w pokoju Bárbary, kiedy niespodziewanie pojawia się w nim Begoña.

Odcinek 5

Santiago mówi bratu, że rozpoczyna pracę w jednej z kawiarni, w którą zainwestował. Mężczyzna poznaje w niej Paulę oraz Inés, córkę Vicente. Ta ostatnia zdaje się być zauroczona nowo poznanym mężczyzną. Bárbara znajduje w swoim pokoju list zostawiony przez Santę i wpada w panikę. Pokazuje go Francisce. Ta przypuszcza, że jego autorem jest George.

Hortensia opowiada Liseth o fortunie, jaka spadnie na jej pierwszego wnuka, kiedy Arturo weźmie ślub. Santa wypytuje Humberto o Willy’ego Delgado i wspomina narzeczonemu o anonimie wysłanym do Bárbary. Francisca pyta Humberto, czy jest przekonany o śmierci Willy’ego. George mówi Bárbarze, że prędzej czy później każda prawda wychodzi na jaw. Santa zostaje zmuszona do podpisania umowy przedmałżeńskiej.

Gaspar dostaje kolejnego ataku i trafia do szpitala. Daniela pyta Humberto, co zamierza zrobić w sprawie ślubu. Bárbara nachodzi Paulę w jej domu, żeby wypytać ją o rodzinę Delgado. Santa i Begoña muszą się ukrywać, jeśli nie chcą zostać zauważone. Pancho mówi Lucy o sieci handlarzy ludźmi w Marrero. Santiago poznaje Liseth. Santa wyjaśnia mu, że kobieta jest matką syna Humberto. Inés widzi Santiago w towarzystwie Santy, którą bierze za jego dziewczynę.

Odcinek 6

Inés wypytuje Vicentego o Santiago. Jest ciekawa, czy ma narzeczoną. On nie zna go na tyle, by udzielić jej odpowiedzi. Intuicja podpowiada dziewczynie, że osoba Santiago nie jest jej zupełnie obca, lecz nie pamięta, skąd może go znać. Santiago poznaje Ivana, syna Humberto i Liseth. Później opowiada jego matce o kawiarni, w której pracuje.

Zbliża się dzień ślubu Santy i Humberto. Willy, syn Santy, widzi matkę ubraną w suknię ślubną i źle to przyjmuje. Kobieta wyjaśnia chłopcu, że robi wszystko z myślą o nim. Willy prosi ją, żeby nie wychodziła ponownie za mąż. Liseth nakrywa Arturo i Marę na pocałunku. W drodze do kościoła Santa widzi Willy’ego i myśli, że jej mąż żyje. Gaspar i George są śledzeni przez inny samochód. Ten pierwszy rozkazuje drugiemu rozwiązać swoje problemy i nie angażować w nie rodziny.

Santa i Humberto pobierają się. Carlos ponownie zakrada się do pokoju Santiago i robi zdjęcie jego dowodu tożsamości, by go prześwietlić. Santiago gra melodię, jaką Willy skomponował dla Santy. Santa słyszy ją i doznaje omdlenia.

Odcinek 7

Santa odzyskuje przytomność dopiero w posiadłości rodziny Cano. Kobieta myśli, że wszystko było snem. Francisca zastanawia się, czy omdlenie żony Humberto nie jest objawem ciąży. Lucy mówi Pancho, że Liseth jest kochanką Humberto. Santiago wchodzi do pokoju, w którym przebywa Santa, żeby zapytać ją, dlaczego poślubiła jego brata skoro go nie kocha.

Liseth mówi Humberto, że Amanda szukała Santiago w jego domu. Carlos prosi Ivana, żeby zaprzyjaźnił się z Victorią i wszędzie za nią chodził, aby później zdać mu relację z tego, co robi. Santiago otrzymuje anonimowy list. Nadawca szczyci się, że zna jego sekret. Gaspar ostrzega George’a, że wyrzuci go z domu, jeśli nie rozwiąże swoich problemów. Carlos prosi Pancho, żeby prześwietlił Santiago, bo coś przed wszystkimi ukrywa.

Santa proponuje Humberto, że odda mu się, jeśli zerwie ich umowę przedmałżeńską. Liseth próbuje sprzedać Arturo swoje milczenie – za odpowiednią zapłatę, ukryje przed Hortensią prawdę na temat Mary. Santa dosypuje środek nasenny do drinka Humberto, by go uśpić i uniknąć nocy poślubnej. Humberto niweczy jej plan, gdy rozlewa trunek na ciele swojej żony…

Odcinek 8

Humberto i Santa spędzają noc poślubną. Liseth proponuje Arturo, żeby sfingowali małżeństwo i postarali się o dziecko, które odziedziczy fortunę Hortensii. Santiago żegna się z Victorią i Ivanem, i odchodzi z domu. Paula zawiadamia Begoñę i Santę, że Willy się pochorował. George przegrywa wszystkie pieniądze i samochód. Inés wmawia Pancho, że Amanda jest kochanką Santiago.

Begoña słyszy jak Santiago zwierza się Pauli, że bardzo tęskni za Amandą. Santiago i Santa spotykają się w szpitalu. Begoña pyta córkę, czy łączy ją coś z młodszym bratem jej męża. George zabiera kluczyki od samochodu Maxa i ucieka. Arturo oznajmia Hortensii, że planuje ożenić się z Liseth. Santiago namawia Santę, żeby zostawiła męża, a on otoczy opieką ją i jej syna. Begoña nakrywa córkę na pocałunku z Santiago.

Odcinek 9

Liseth cieszy się na myśl o ślubie z Arturo. Hortensia dowiaduje się, że Liseth ma osiemnastoletniego syna. Francisca wzywa policję, żeby znalazła złodzieja, który ją okradł. Pancho przejmuje jej sprawę. Santiago prosi Begoñę, by nie wtrącała się do jego relacji z Santą. Santa dosypuje środek nasenny do drinka męża, żeby wymknąć się na spotkanie z synem.

Paula wynosi dokumenty ze sprawy Willy’ego z gabinetu Humberto. Hortensia oznajmia Arturo, że nie godzi się na jego ślub z Liseth. Mara wnosi oskarżenie przeciwko Hortensii za zniszczenia w kawiarni. Liseth prosi Ivana, żeby poszedł do Humberto i powiedział mu o jej ślubie. Santiago wypytuje Santę o śmierć jej pierwszego męża. George dosypuje trucizny do whisky Gaspara. Iván przychodzi do rezydencji rodziny Cano i chce rozmawiać ze swoim ojcem.

Odcinek 10

Humberto przyjmuje syna w swoim domu, a Santa traktuje go z życzliwością. Insés wyznaje Santiago, że wie o jego relacjach z Santą. Mara proponuje Arturo, że urodzi mu dziecko, którego tak bardzo pragnie. Liseth oznajmia Hortensii, że będzie musiała pogodzić się z tym, że Arturo wybrał ją na swoją żonę. Santa próbuje pomóc Gasparowi, który został otruty przez George’a. Iván mówi ojcu, że Liseth zamierza wyjść za mąż za Arturo.

Begoña wyznaje Pauli, że Santa zakochała się w Santiago. Carlos chwali się Tránsito, że znalazł kobietę swojego życia. Humberto robi się podejrzliwy wobec żony i zleca swojemu człowiekowi śledzić ją. Santa widzi jak Daniela chowa narkotyki. Iván nakrywa Victorię na wąchaniu jego ubrań. Humberto próbuje odwieść Arturo od zamiaru poślubienia Liseth. Santiago słyszy jak Paula czyni wyrzuty Sancie z jego powodu.

Odcinek 11

Zarówno Santa jak i Paula ukrywają przed Santiago prawdę. Hortensia odkrywa, że Iván jest synem Humberto i Liseth, i proponuje Arturo, żeby przyspieszył swój ślub. Gaspar domyśla się, że George próbował go otruć. Santiago śledzi Santę, gdy ta idzie na cmentarz. Prosi ją, by zostawiła Humberto i uciekli razem z jej synem. Liseth uprzedza Humberto, że będzie na niego czekała w hotelu. Humberto zatrudnia Fernando jako szofera Santy i zleca mu śledzenie jego żony.

Zbliża się wieczór inauguracyjny kawiarni Mary. Santa przychodzi na uroczystość sama, bez męża. Także Georgie zjawia się sam, bez towarzystwa Danieli, co bardzo martwi Bárbarę. Paula wręcza Sancie wideo, na którym Bárbara osacza Willy’ego. Iván zabiera Victorię na przyjęcie w kawiarni i zaciąga ją do męskiej toalety. Hortensia mówi Francisce, że po ślubie Liseth z Arturo ich rodziny staną się sobie bliższe. Daniela dostaje ataku. Santa przez pomyłkę nazywa męża imieniem jego brata. Inés mówi Humberto, że Santa pożera wzrokiem Santiago.

Odcinek 12

Santa planuje wyprowadzić Bárbarę z równowagi za pomocą nagrania wideo, na którym ta osacza Willy’ego. Udaje jej się wywołać u kobiety panikę, nad którą nie potrafi zapanować nawet Francisca. Po powrocie do domu Gaspar zastaje Danielę w złym stanie. Santa wyjaśnia mu, że to skutek abstynencji. Bárbara chce umieścić Danielę z powrotem w ośrodku. Pancho mówi Carlosowi, że Santiago trzykrotnie zmieniał imię.

Humberto wypytuje Santę o jej relacje z Santiago. Carlos mówi Hortensii o skardze, jaką Mara wniosła przeciwko niej. Santa żąda przeprosin od męża za to, co zrobił jej w kawiarni. Begoña pyta Santę, czy jest w ciąży. Max grozi George’owi, że skrzywdzi Danielę, jeśli nie zapłaci długu. Santiago odkrywa, że Inés jest nadawcą anonimowych listów. Humberto wręcza Fernando samochód do pracy i oświadcza mu, że musi zmienić tożsamość.

Odcinek 13

Santiago odkrywa, że Inés była autorką anonimów. Vicente i Humberto opowiadają Fernando historię Willy’ego Delgado i Santy Martínez. Pancho zakazuje Inés przyjaźnić się z Santiago. Carlos staje po stronie Hortensii i zamierza pomóc kobiecie w jej sporze z Marą. George błaga Gaspara o pomoc, ale ten go ignoruje.

Paula szuka namiarów na ludzi, którzy zabili Willy’ego. Bárbara chce, żeby Humberto potwierdził jej, że Willy rzeczywiście nie żyje. Arturo jest zaskoczony zachowaniem Mary po tym jak dowiedziała się o jego ślubie z Liseth. Santa widzi jak Bárbara ogląda nagranie wideo z jej zmarłym mężem. Humberto pyta Santę, czy znała Willy’ego Delgado.

Odcinek 14

Humberto wyjaśnia żonie, że osobiście zadbał o to, by mężczyzna, który próbował dokonać gwałtu na jego siostrzenicy otrzymał sprawiedliwy wyrok. Inés przychodzi do domu Victorii, żeby zaprosić Santiago na przyjęcie. Iván proponuje Victorii wspólne wyjście na miasto. Gaspar podejrzewa, że Francisca z kimś się spotyka.

Francisca zarzuca Sancie, że próbuje zajść w ciąże z Humberto, żeby położyć ręce na jego fortunie. Humberto przedstawia żonie jej nowego szofera – Ricardo. Santiago znajduje w rzeczach Pauli dokumenty Willy’ego Delgado. Iván wyznaje Tránsito, że kocha inną kobietę. Mimo to, wmawiają Carlosowi, że poszli razem do łóżka. Max strzela do Danieli, ale rani Lucy.

Gaspar prosi Vicente o pomoc w przeprowadzeniu zemsty na George’u. Santa chce zrobić po kryjomu test ciążowy, ale Fernando nie odstępuje jej na krok. Carlos mówi Victorii, że zaprowadził Ivana do „Złotej kończyny”. Santiago pyta Santę, czy spodziewa się dziecka jego brata.

Odcinek 15

Santa bynajmniej nie jest zadowolona z wyniku testu ciążowego. Wpada w desperację i błaga Santiago, żeby zabrał ją gdzieś daleko. Iván wyjaśnia Victorii, że w „Złotej kończynie” do niczego nie doszło. Pancho zdradza Inés, że Amanda spodziewa się dziecka Humberto. Mara przychodzi do księgarni, żeby zobaczyć się z Arturo. Santiago wypytuje Santę o Willy’ego, ale ona milczy jak zaklęta.

Fernando tłumaczy się Humberto, że Santa wymknęła mu się i nie mógł jej zatrzymać. Inés gratuluje Humberto z powodu ciąży Amandy. Fernando słyszy jak Paula mówi, że Amanda jest z Santiago. Hortensia i Liseth szukają Arturo w księgarni. George dzwoni do banku, żeby zrealizować czek, jaki ukradł Gasparowi. Mara i Arturo czują się zobowiązani wobec Liseth. Begoña uważa, że dziecko Santy i Humberto nie może się urodzić. Santiago odwozi Santę do rezydencji.

Odcinek 16

Humberto rzuca się z pięściami na brata. Gaspar musi interweniować. Humberto dowiaduje się, że zostanie ojcem. Gaspar cieszy się na tę wiadomość, tak samo jak z tego, że Santiago spotyka się z Inés. Santiago wyznaje Francisce, że zakochał się w Sancie. Humberto posądza żonę o zdradę i myśli, że spodziewa się dziecka jego brata. Begoña wręcza córce namiary na lekarza, który praktykuje aborcję. Inés wpada w złość, gdy okazuje się, że nikt nie przyszedł na jej przyjecie.

Humberto zaprasza Liseth do swojego biura i spędzają razem noc. Bárbara przychodzi do hotelu z nowym mężczyzną. Pancho namawia Arturo, żeby zrobił dziecko Marze, a wtedy Hortensia ją zaakceptuje. Santa jedzie do kliniki na wizytę u lekarza, którego poleciła jej matka. Santiago podąża jej śladem. Fernando podsłuchuje rozmowę Begoñii z Paulą na temat Amandy. Pokojówka znajduje Bárbarę nagą i nieprzytomną w jej pokoju. Santa poddaje się zabiegowi aborcji…

Odcinek 17

Patricio chce poznać człowieka, który uratował mu życie. Santa nie ma odwagi dokonać aborcji i wybiega z klinika. Santiago zabiera ją na przystań. Fernando mówi Humberto, że Paula zajmie się odszukaniem ludzi odpowiedzialnych za śmierć Willy’ego. Humberto rozkazuje mu skutecznie zamknąć usta wszystkim, którzy mogliby ich wydać. Carlos zaprasza Patricię do swojego domu i przedstawia ją Victorii.

Pancho ostrzega Inés, że Santiago nie jest osobą godną zaufania, że nie raz zmieniał już tożsamość i jest ścigany w całej Ameryce Środkowej. Santa opowiada Santiago historię swojego męża i wyznaje powody wielkiej nienawiści do Humberto. On oferuje jej swoją pomoc. George zostaje porwany. Bárbara trafia do szpitala na izbę przyjęć. Fernando zabija jednego z oprawców Willy’ego. Begoña niepokoi się brakiem wieści o córce. Inés pyta Santiago, dlaczego podaje się za Lorenza Rojasa i jest poszukiwany listem gończym.

Odcinek 18

Santa pyta Santiago, kim jest Lorenzo Rojas. Humberto mówi Vicente, że musi pogodzić się z tym, że Santiago i Inés są razem. Paula znajduje José Ortiza rannego w jego własnym domu. Fernando pozbywa się dowodów łączących go ze śmiercią Willy’ego. Santiago, Inés i Santa jadą do Bárbary do szpitala. Begoña mówi Pauli, że Santa nie miała odwagi poddać się aborcji. Paula traktuje jej wycofanie jako zdradę.

Inés pragnie wydać przyjęcie, by ogłosić swoje zaręczyny z Santiago. Carlos grozi Tránsito. Iván zapewnia Victorię, że nie wysłał jej żadnej wiadomości. Arturo rozważa odstąpienie od pomysłu ze ślubem z Liseth. Santiago przyprowadza Willy’ego, syna Santy, do rezydencji i przedstawia go jako swojego syna.

Odcinek 19

Inés sądzi, że Santiago ma żonę i syna. Humberto wyjaśnia Vicentemu, że syn Santiaga to naprawdę syn Willy’ego Delgado i Santy Martínez oraz podejrzewa, że jego brat zna prawdę o tej rodzinie. Santiago musi się tłumaczyć przed Santą ze swojego pomysłu.

Santa wyjaśnia Begoñi, że Santiago poznał historię jej i Willy’ego, i zaoferował im swoją pomoc. Inés mówi Francisce, że po ślubie z Santiago zostanie nową mamą Guillermo. Mara robi sobie test ciążowy. Paula jest zła na Santę, że ją zdradziła i mówi jej to prosto w twarz.

Humberto prosi Pancho, żeby powiedział mu wszystko, co wie na temat oszustw jego brata, który podszywał się pod różne osoby. Po powrocie do domu Carlos znajduje w komputerze Victorii niepokojącą wiadomość. Gaspar odkrywa, że ktoś podrobił jego podpis na czeku. Humberto ma dość niejasnych sytuacji z bratem i grozi, że pośle go za kratki, jeśli nie powie mu prawdy.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 27 lipiec 2015         0 Komentarzy · 6 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Sekret" odc. 197-243
Streszczenia odcinków


Odcinek 197

Pepa wyjaśnia Tristanowi, że nie mogą się pobrać, bo są rodzeństwem. Mauricio informuje Franciskę, że ślub akuszerki z jej synem został odwołany. Francisca zmienia taktykę i teraz udaje, że popiera decyzję Tristana. Ani Pepa, ani Tristán nie mają odwagi powiedzieć księdzu, żeby zaniechał przygotować do ich ożenku.

Raimundo chce pomóc Alfonso w zdobyciu Emilii, lecz nawet ich połączone siły nie przynoszą rezultatów – dziewczyna prosi, by zostawili ją w spokoju. Francisce nie udaje się namówić syna do sprzedaży przetwórni Sebastianowi. Soledad czuje się znieważona, gdy dowiaduje się od Rosario, że Juan obarcza ją winą za swoją niedolę. Calvario próbuje zmusić Martína do mówienia, lecz chłopiec wciąż milczy z przerażenia.

Odcinek 198

Francisca zachęca Sebastiana, żeby nie wycofywał swojej oferty i namawia go do kolejnej rozmowy z jej synem. On podąża za tą radą, ale Tristán jest nieugięty – przetwórnia nie jest na sprzedaż. Pepa wyznaje Raimundo prawdę o pokrewieństwie z Tristanem. Mężczyzna sugeruje jej nie trzymać tego w tajemnicy. Ani akuszerka, ani Tristán nie wiedzą, jak się zachować oraz jak odwołać ślub, o który tak długo zabiegali.

Hipólito daje wskazówki Alfonso, jak postępować z Emilią. Mężczyzna zamawia serenadę dla ukochanej, ale nawet to nie robi na niej wrażenia. Emilia zwierza się Pepie, że wciąż uważa, że ze względu na ciążę nie powinna wiązać się z Alfonso. Francisca podpowiada Gregorii, żeby wykorzystała chwilę słabości Tristana i zaoferowała mu swoje wsparcie.

Olmo próbuje odciągnąć Soledad od rozmyślania o Juanie, które tylko przysparza jej cierpienia. Juan czuje się odrzucony przez rodzinę i przyjmuje zaproszenie od Pardo na przyjęcie. Tristán znajduje w sobie odwagę, by wyjawić matce oraz siostrze powód rezygnacji ze ślubu z Pepą.

Odcinek 199

Francisca źle przyjmuje wiadomość o niewierności zmarłego męża. Chce porozmawiać z Águedą o Salvadorze. Águeda ponawia zaproszenie dla córki do wspólnego wyjazdu z Puente Viejo. Tristán pragnie wręczyć Pepie pierścionek zaręczynowy, nie bacząc na to, że nigdy nie będą mogli się pobrać.

Alfonso stawia Emilii ultimatum – albo da mu ostateczną odpowiedź, albo opuści miasteczko. Tristán zgadza się rozpatrzeć propozycję Sebastiana. Francisca namawia go, żeby zgodził się odsprzedać mu swoje udziały w przetwórni. Juan świętuje odzyskanie wolności w towarzystwie Pardo. Soledad nie chce, żeby Juana spotkała coś złego. Olmo daje jej słowo, że osobiście o to zadba. Czy złamie obietnicę?

Pepa zwraca Tristanowi pierścionek zaręczynowy. Oboje dają się ponieść emocjom i mają się pocałować…

Odcinek 200

Pepa policzkuje Tristana i ostrzega, że jeśli ponownie spróbuje się do niej zbliżyć, nigdy więcej się nie zobaczą. Emilia nie daje się szantażować Alfonso, co ten odbiera jako jednoznaczną odpowiedź. Mariana jest zaniepokojona nagłym zniknięciem brata. Czyżby Alfonso faktycznie odszedł na zawsze?

Podczas spaceru Tristán i Gregoria spotykają Pepę i Olmo. Tristán próbuje tłumaczyć się akuszerce, że Gregoria jest tylko jego przyjaciółką, ale ona nie chce go słuchać. Pardo dotrzymuje swoją część obietnicy. Jego ludzie podrzucają Juana pod dom Castañedów. Chłopak jest nieprzytomny.

Tristán przystaje na ofertę Sebastiana. Przekonuje go klauzula, która zapewnia jego rodzinie ponowne zajęcie przetwórni, jeśli plan finansowy Sebastiana zawiedzie. Rosario zwraca się do Franciski z żądaniem wyjaśnień. Przypomina jej, że gdy wyszła za mąż za Salvadora, była już w ciąży. Okazuje się, że młoda pani Montenegro spodziewała się dziecka miłości swojego życia – Raimundo Ulloa.

Odcinek 201

Francisca przypomina sobie, jak wmówiła Raimundo, że ich syn urodził się po siedmiu miesiącach ciąży i nie przeżył. Przed Rosario jednak trzyma się kurczowo wersji, że Tristán jest synem Salvadora.

Pardo ostrzega Juana, żeby zapomniał na zawsze o Soledad, bo Olmo wyznaczył już cenę za jego głowę. Francisca pomaga Sebastianowi w zastawieniu hacjendy, żeby mógł nabyć przetwórnię. Tristán obawia się, że jego matka knuje coś niedobrego.

Mariana obwinia Emilię o zniknięcie Alfonso. Olmo łudzi się, że Emilia ulega jego zalotom, tymczasem to ona owija go sobie wokół palca. Wspomnienie o Martínie nachodzi Pepę, lecz tym razem akuszerka daje się zwodzić nadzieją na to, że jej syn żyje. Spogląda w niebo i rozmyśla, co stało się z jej pierworodnym.

Odcinek 202

Pardo podpowiada Juanowi, żeby wyjechał z Puente Viejo, jeśli nie chce na zawsze pożegnać się ze swoim życiem. Paquito odwiedza Alfonso, który z trudem próbuje zapomnieć o Emilii. Kiedy Emilia pyta Paquito o Alfonso, ten ukrywa przed nią prawdę o stanie emocjonalnym przyjaciela.

Tristán zmienia zdanie. Odmawia sprzedaży przetwórni Sebastianowi, mimo iż ten zgromadził już całą sumę pieniędzy. Pepa rezygnuje z wyjazdu do Madrytu. W tej sytuacji Águeda proponuje córce, żeby zamieszkała w jej domu. Olmo popiera ten pomysł i namawia siostrę, by nie dała się długo prosić.

Juan broni dobrego imienia Pardo przed rodziną. Uważa, że on zrobił dla niego znacznie więcej niż Soledad. Pepa przychodzi do gabinetu Gregorii. Pani doktor myśli, że akuszerka szuka kolejnej zaczepki.

Odcinek 203

Pepa radzi się Gregorii w kwestii nocnych koszmarów. Doktor wykorzystuje okazję, aby przywołać temat Tristana. Pardo wmawia Juanowi, że Soledad uknuła plan, żeby go zabić. Dochodzi do spotkania małżonków. Oboje dają upust złości, która rozsadza ich od środka. Po wszystkim Soledad podejmuje decyzję o oddaniu się Olmo.

Gregoria próbuje przekonać się, czy Tristán choć trochę jest nią zainteresowany. Tym razem nie Francisca, lecz Soledad namawia brata, żeby przystał definitywnie na ofertę Sebastiana. Emilia cierpi, gdy rodzina Castañedów obwinia ją o odejście Alfonso. Pepa rozważa propozycję Águedy. Czy zamieszka z matką i bratem pod jednym dachem?

Odcinek 204

Pepa nie chce się przeprowadzać. Twierdzi, że jest szczęśliwa z odnalezienia matki, ale chce pozostać sobą. Águeda ma żal do syna, że zamiast pomóc jej przekonać Pepę do przyjęcia jej propozycji, wolał zająć się Soledad.

Po chwili namiętności z Olmo, Soledad opuszcza niepostrzeżenie dom kochanka. Nie udaje jej się jednak uniknąć wszędobylskiego oka Águedy. Gregoria i Raimundo także przyłączają się do zwolenników sprzedaży konserwy Sebastianowi. Czy Tristán w końcu ulegnie namowom bliskich?

Pepa i Soledad spotykają się. Chociaż obie wiedzą, że są przyrodnimi siostrami, żadna z nich nie wydaje się zadowolona z tego faktu. Pardo szuka Juana. Ma dla niego propozycję nie do odrzucenia. Pepa zwierza się księdzu, że nie potrafi zabić miłości, którą czuje do Tristana.

Odcinek 205

Ksiądz opowiada Calvario o problemach w edukacji Martína. Zakonnica prosi o więcej cierpliwości i oferuje rekompensatę za poświęcenie chłopcu więcej uwagi. Olmo ma żal do matki, że traktuje Pepę z serdecznością, podczas gdy jego strofuje na każdym kroku. Szuka pocieszenia w rozmowie z Soledad, której opowiada o swoich tarciach z Águedą.

Rodzina Castañedów milczy przed Emilią na temat Alfonso. Nie przejmuje ich jej cierpienie, albowiem miała już szansę na ułożenie sobie życie z Alfonso i odtrąciła ją. Francisca nie może przeboleć myśli, że Pepa jest córką Salvadora i nie zamierza dzielić się z akuszerką swoim majątkiem.

Soledad wręcza Marianie list zaadresowany do Juana. Chłopak wpada w złość, gdy wyczytuje z niego, że żona odnajduje w ramionach Olmo to, czego on nigdy jej nie dał. Tristán ulega naciskom matki i zgadza się sprzedać przetwórnię Sebastianowi. Pepa ma dość szeptanki za plecami. Postanawia położyć im kres.

Odcinek 206

Pepa urządza scenę w gospodzie z powodu docinek Salud. Raimundo zabiera z jej dłoni nóż kuchenny, którym nieświadomie wymachiwała przez pierduśnicą. Pepa zaszywa się w swoim pokoju. Tristán próbuje wyciągnąć ją z zamknięcia, lecz ponosi klęskę, a w dodatku zostaje pobity. Sytuacja akuszerki komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do drzwi Pepy puka Pedro. Mężczyzna przychodzi z nakazem aresztowania – Salud wniosła przeciwko niej oskarżenie.

Rodzina Castañedów obawia się, że groźby Juana pod adresem Soledad mogą okazać się prawdziwe. Juan przyczaja się na Soledad, porywa ją i siłą przyprowadza do swojego domu. Sebastián spotyka się z Tristánem, żeby dopiąć umowę sprzedaży przetwórni.

Ksiądz Fermín próbuje zastraszyć Martína, żeby ten zaczął mówić. Emilia dowiaduje się o powrocie Alfonso. Próbuje naprawić swoje relacje z Rosario i Marianą, lecz obie ją ignorują.

Odcinek 207

Dzięki Águedzie Pepa unika więzienia. Musi jednak zamieszkać z matką pod jednym dachem. Akuszerka początkowo nie przejawia zadowolenia z takiego obrotu sprawy, lecz zmienia zdanie i przyznaje przed matką, że zamieszka w jej domu z własnej woli, a nie dlatego, że jest do tego zmuszona.

Rodzina Castañedów z przerażeniem przygląda się temu jak Juan przetrzymuje żonę w ich domu. Dodatkowo zachowanie Soledad jedynie wzmaga porywczość chłopaka. Francisca dowiaduje się, że jej córka została porwana przez męża, który trzyma ją pod kluczem. Niestety, nie może nic zrobić, albowiem prawo stoi po stronie Juana. Jako prawowity mąż może zatrzymać żonę przy sobie.

Tristán nie przychodzi na podpisanie umowy sprzedaży przetwórni. Sebastián podejrzewa, że rodzina Montenegro knuje coś niedobrego. Emilia nie chce dłużej rozpaczać z powodu błędów przeszłości i postanawia zaczekać cierpliwie na Alfonso. Przeżywa gorzkie rozczarowanie, gdy widzi swojego adoratora w towarzystwie innej kobiety, Laury.

Odcinek 208

Francisca nie zgadza się z przepisami prawa i jest gotowa je złamać, by oswobodzić Soledad. Prosi Tristana, żeby zwrócił się o pomoc do Olmo. W domu Castañedów sytuacja nie polepsza się. Nawet błagania matki nie robią wrażenia na Juanie, który chce dalej więzić Soledad.

Águeda dostrzega zagubienie Pepy. Akuszerka nie potrafi się odnaleźć w nowym domu, ani w roli córki. Wpada na pomysł, jak temu zaradzić. Francisca zwraca się do Pedro z poleceniem sprawdzenia skąd pochodzi i kim jest rodzina Gregorii.

Alfonso dowiaduje się o szaleńczym pomyśle swojego brata. Emilia wypłakuje się w rękaw Pepie po tym jak zobaczyła Alfonso idącego pod rękę z inną kobietą. Martín próbuje uciec z klasztoru, ale ojciec Fermín hamuje jego zapędy.


Odcinek 209

Soledad uwodzi Juana, żeby się wymknąć. Nie odnosi sukcesu, a dodatkowo intensyfikuje gniew męża. Juan najchętniej zabiłby żonę własnymi rękami, ale nie jest do tego zdolny. W miasteczku pojawia się napis obrażający Emilię. Hipólito pomaga jej go zamazać.

Águeda pragnie zrobić z Pepy damę. Zatrudnia modystę, który przynosi kilka kreacji według ostatniego krzyku mody. W końcu zostaje podpisana umowa sprzedaży przetwórni. Francisca proponuje Tristanowi, żeby zainteresował się Gregorią pod kątem małżeństwa.

Ksiądz okłamuje Clavario i mówi jej, że Martín ma się dobrze, by mogła kontynuować swoją misję. Francisca zwraca się do Olmo o pomoc dla Soledad. Pepa podejrzewa, że Águeda coś przed nią ukrywa…

Odcinek 210

Águeda i Olmo nie chcą dzielić się z Pepą swoimi sekretami, choć ona próbuje je z nich wydusić. Olmo i Tristán nie zgadzają się co do metody ratowania Soledad. Podczas gdy ten pierwszy sugeruje atak z zaskoczenia, drugi stroni od rozlewu krwi i preferuje polubowne rozwiązanie. Olmo musi ustąpić Tristanowi, gdyż jako jej brat ma ostatnie zdanie.

W tajemnicy przed bratem Mariana informuje Soledad o planach Tristana. Olmo i Francisca nie zamierzają polegać wyłącznie na Tristanie i szykują własną odsiecz. Emilia zostaje zaczepiona przez grupkę pijanych mężczyzn. Mariana staje w jej obronie. Francisca szuka pojednania z Águedą, lecz ona studzi jej zapał. W tej sytuacji pani Montenegro postanawia zjednać sobie jej córkę, Pepę. Calvario planuje wyprawę do Puente Viejo.

Odcinek 211

Trwają ostatnie przygotowania do odsieczy Soledad. Tristán nie jest przekonany co do powodzenia planu. Soledad podąża za instrukcjami, lecz w ostatniej chwili zaczyna się wahać. Tristán i Olmo oswobadzają Soledad. Nie udaje im się jednak rozprawić z Juanem i jego ludźmi, którzy rzucili się do ucieczki.

Francisca dowiaduje się, że Águeda zdobywa przywileje, które dotychczas należały się jej. Do tego jej żądza zemsty na Juanie nie zostaje zaspokojona, albowiem ten nie daje się podejść próbom podjętym przez Olmo. Sebastián planuje wznowić funkcjonowanie przetwórni i wierzy, że pozyskane ze strony wojska wsparcie dopomoże mu w odniesieniu sukcesu.

Emilia dowiaduje się, że niektóre mieszkanki miasteczka chcą zbojkotować gospodę. Águeda chce zrobić z córki prawdziwą damę i uczy Pepę, jak zachować się przy stole. Akuszerka czuje się nieswojo w nowej roli. Olmo nie wierzy opowieściom Soledad. Águeda jest zła na syna, gdy odkrywa, że brał udział w ratowaniu Soledad.

Odcinek 212

Pepa okazuje zainteresowanie Soledad, choć tak naprawdę to tylko pretekst, by mogła zobaczyć się z Tristanem. Tristán zaprasza Gregorię do wspólnego świętowania przy wigilijnym stole. Kobietę cieszy myśl o cierpieniu, jakie przysporzy to Pepie.

Francisca czuje się wygryziona przez Águdę, którą wszyscy traktują jako nową panią Puente Viejo i żali się z tego powodu Tristanowi. On także ma powody do zmartwień. Jego plany dotyczące domu będą musiały zaczekać, gdyż nie ma funduszy na ich zrealizowanie.

Soledad nie chce rozmawiać z matką o Juanie. Olmo rezygnuje z dalszych poszukiwań Juana, chociaż nadal najchętniej widziałby go trzy metry pod ziemią. Emilia dowiaduje się, że bojkot gospody tak naprawdę jest wymierzony w nią. Mariana informuje brata o problemach Emilii. Alfonso nie zamierza stać bezczynnie i wyrusza do Puente Viejo na pomoc ukochanej.

Odcinek 213

Tristán prosi Pepę, żeby jej rodzina nie mieszała się w interesy jego familii. Akuszerka wstawia się za nim u matki. Kobieta obiecuje, że spróbuje spełnić jej życzenie. Olmo nie chce słuchać kłamstw Soledad. Chciałby ją zostawić, ale zbyt mocno ją kocha, by to zrobić. Cieszy go jedynie fakt, że oboje uwolnili się od Juana.

Mieszkańcy Puente Viejo zasiadają do wigilijnych stołów. Podczas kolacji Águeda zwraca uwagę zaproszonych gości na córkę, Pepę, którym opowiada jej historię. Alfonso postanawia zamknąć usta dewotkom i publicznie oświadcza, że Emilia spodziewa się jego dziecka. Raimundo i Sebastián dziękują mu za pomoc.

Sebastián ucieka się do szantażu, żeby przekonać ojca do wstawienia się za nim u Águedy. Pepa staje się obiektem drwin Felipe. W rozmowie z Olmo mężczyzna nazywa ją pyszałkowatą damą, zaślepioną przez ambicję, nieokrzesaną i niewykształconą.

Odcinek 214

Pepa postanawia dać Felipe nauczkę za to, co powiedział na jej temat. Olmo próbuje udobruchać siostrę, lecz ona gniewa się za to, że obgadywali ją za jej plecami. Emilia i Alfonso ogłaszają, iż zamierzają się pobrać. Wiadomość zostaje przyjęta z różnym skutkiem. Emilia obawia się, że rodzina Castañedów nie zaakceptuje jej w roli żony Alfonso przez wszystkie cierpienia, jakich mu przysporzyła. Problemy przyszłych małżonków pojawiają się także w sypialni…

Olmo opowiada Soledad o wpadce Pepy, gdy pojawia się Rosario i życzy sobie porozmawiać z mężczyzną na osobności. Dzięki Águedzie w sklepie La Deliciosa pojawiają się świeże warzywa i owoce. Kobieta przymierza się także do odkupienia części ziem należących do Montenegrów. Francisca traktuje jej ofertę jako potwarz, lecz Tristán i Soledad widzą w niej rozwiązanie dla ich kłopotów finansowych.

Águeda sprzecza się z synem o Pepę. Akuszerka nie chce być dłużej ciężarem i oznajmia matce oraz bratu, że opuszcza Jaral.

Odcinek 215

Águeda próbuje przekonać Pepę, by została, ale ona chce wrócić do poprzedniego życia. Zrozpaczona matka szuka pocieszenia u Raimundo. Mężczyzna pomaga jej zrozumieć, że nawet jeśli Pepa się od niej wyprowadzi, nie przestaną się widywać.

Soledad próbuje dowiedzieć się, czy Olmo faktycznie nie wie, co stało się z Juanem. Rosario jest zdesperowana zaginięciem syna i nawet Pardo nie potrafi jej pomóc. Emilia i Alfonso obiecują sobie, że chociaż nie sprawdzają się jako para, nie zrezygnują od razu i będą zbliżać się do siebie małymi krokami.

Tristán kłóci się z matką, która uparcie odmawia sprzedaży ziem Águedzie. Zapowiada jej, że jeśli się nie zdecyduje, on jako głowa rodziny zrobi to za nią. Pepa zostaje zaproszona do Casony na spotkanie z Franciscą. W trakcie oczekiwania na przyjęcie akuszerka słyszy dzwonek do drzwi. Postanawia je otworzyć i wpada w zdumienie gdy staje twarzą w twarz z Calvario.

Odcinek 216

Calvario wyjaśnia Pepie, że jest siostrą Angustias. Tristán i Francisca są równie zdumieni podobieństwem Calvario do zmarłej siostry, co akuszerka. Wizyta mniszki podyktowana jest ciekawością tego, w jakim otoczeniu Angustias spędziła ostatnie lata swojego życia. Hipólito wpada na szalony plan zrabowania dyliżansu, by następnie rozdać łupy pośród biednych.

Brak wiadomości od Juana sprowadza na Rosario najczarniejsze myśli. Kobieta obawia się, że jej syn został zabity przez ludzi Olmo. Soledad również podejrzewa, że Olmo maczał palce w zniknięciu jej męża. Przy kolejnym spotkaniu pyta go otwarcie, czy zamordował Juana.

Emilia dowiaduje się, że Rosario nie aprobuje jej ślubu z Alfonso. Postanawia odzyskać zaufanie przyszłej teściowej. Tymczasem Alfonso stara się ocieplić relacje Sebastiana z ojcem po ich ostatniej kłótni. Francisca uczestniczy w podpisaniu umowy sprzedaży ziem Águedzie, co jest już dla niej wystarczającym upokorzeniem. Kiedy Águeda wyjawia, że ich nową właścicielką ma być Pepa, kobieta wpada w złość i zarzeka się, że nigdy nie odda spuścizny po przodkach w ręce ordynarnej akuszerki.

Odcinek 217

Francisca musi schować dumę i podpisać umowę sprzedaży ziem. Tristán nie kryje smutku z powodu przepaści, jaka coraz bardziej dzieli go z Pepą. Z pomocą przychodzi mu Gregoria, co z kolei rani akuszerkę. Olmo obawia się, że nigdy nie zdobędzie serca Soledad, która zamiast zapomnieć o mężu, tylko się o niego zamartwia. Do tego jest zazdrosny o Pepę, z którą musi się dzielić miłością matki.

Hipólito żartuje sobie z rodziców i wmawia im, że wygrali na loterii. Mirañarowie dają się nabrać. Zaczynają wydawać pieniądze na prawo i lewo, nie bacząc na koszty. Rosario musi odpocząć od pracy, jeśli nie chce się pochorować. Emilia oferuje jej swoją pomoc, czym zyskuje w oczach przyszłej teściowej.

Francisca także podupada na zdrowiu. Za bardzo przejmuje się problemami, a jej nerwy dodatkowo strzępi obecność Calvario w miasteczku. Sebastián i Raimundo dochodzą do porozumienia. Emilia szuka dla Alfonso miejsca w swojej rodzinie.

Odcinek 218

Pepa wyznaje Raimundo, że obawia się o zdrowie Águedy. Kiedy w końcu matka i córką mają okazję szczerze porozmawiać, pojawia się Calvario i przerywa im. Rodzice Hipólito są rozczarowani, gdy okazuje się, że wcale nie wygrali na loterii. Co więcej, ich syn jest w tarapatach. Kierowca dyliżansu wskazał go jako rabusia, który na niego napadł.

Zarówno matka jak i siostra namawiają Olmo, żeby zapomniał o Soledad, lecz on nie słucha się ich. Jest zdeterminowany rozkochać w sobie córkę Franciski i wierzy, że mu się to uda. Próbuje zbliżyć się do niej, powierzając jej swoje troski – od kiedy Águeda odnalazła córkę, nie poświęca mu już tyle uwagi, co kiedyś.

Tristán opowiada w domu o sprzeczce z rolnikami podczas zebrania. Problemem są niezgodności w sposobie nawadniania pól, a także fakt, iż wszyscy dbają teraz wyłącznie o interesy rodziny Mesía. Emilia planuje wprowadzić Alfonso do rodzinnego interesu. Raimundo nie chce podejmować decyzji bez uprzedniej konsultacji z synem. Ten bez przejęcia wyraża zgodę. Juan wraca do domu, nieświadomy trwogi, jaką zasiało jego zniknięcie.

Odcinek 218

Pepa wyznaje Raimundo, że obawia się o zdrowie Águedy. Kiedy w końcu matka i córką mają okazję szczerze porozmawiać, pojawia się Calvario i przerywa im. Rodzice Hipólito są rozczarowani, gdy okazuje się, że wcale nie wygrali na loterii. Co więcej, ich syn jest w tarapatach. Kierowca dyliżansu wskazał go jako rabusia, który na niego napadł.

Zarówno matka jak i siostra namawiają Olmo, żeby zapomniał o Soledad, lecz on nie słucha się ich. Jest zdeterminowany rozkochać w sobie córkę Franciski i wierzy, że mu się to uda. Próbuje zbliżyć się do niej, powierzając jej swoje troski – od kiedy Águeda odnalazła córkę, nie poświęca mu już tyle uwagi, co kiedyś.

Tristán opowiada w domu o sprzeczce z rolnikami podczas zebrania. Problemem są niezgodności w sposobie nawadniania pól, a także fakt, iż wszyscy dbają teraz wyłącznie o interesy rodziny Mesía. Emilia planuje wprowadzić Alfonso do rodzinnego interesu. Raimundo nie chce podejmować decyzji bez uprzedniej konsultacji z synem. Ten bez przejęcia wyraża zgodę. Juan wraca do domu, nieświadomy trwogi, jaką zasiało jego zniknięcie.

Odcinek 220

Pepa prosi matkę o pozwolenie na skonsultowanie z Gregorią jej przypadku choroby. Apeluje również, by zaniechała wojny z rodziną Montenegro. Olmo aprobuje obie inicjatywy przyrodniej siostry. W zaistniałej sytuacji Pepa postanawia wrócić do Jarala, by spędzać więcej czasu z Águedą.

Alfonso rezygnuje z pracy w gospodzie i chce zająć się wyrębem drzew. Emilia traktuje jego rezygnację jako potwierdzenie swoich podejrzeń – mężczyzna ją zdradza. Do tego widzi go jak ucina sobie pogawędkę z inną dziewczyną z miasteczka. Pepa mówi Gregorii o chorobie matki. Ona traktuje jej sprawą z powagą i zobowowiązuje się poszerzyć własną wiedzę na temat choroby oraz zapoznać się z metodami leczenia.

Fracisca natyka się na Águedę i Raimundo podczas spaceru i wcale nie jest zadowolona z łączej ich przyjaźni. Tymczasem Calvario na dobre zadomowiła się w Casonie i nie zamierza jej opuszczać. Co więcej, chce się dowiedzieć więcej na temat jej mieszkańców, a zwłaszcza akuszerki. Olmo i Soledad odkrywają, jak wiele ich ze sobą łączy. Plotki o monstrum, które zabiło psy Quirogi docierają do uszu Franciscki i wprawia ją w sołupienie.

Odcinek 221

Juan chce rozprawić się z Olmo raz na zawsze. Rosario obawia się, że jej syn wrócił, żeby zabić kochanka żony. Tymczasem on idzie do Jaralu i proponuje mężczyźnie rozmowę. Águeda otrzymuje zaproszenie na bal. Pepa obiecuje, że dotrzyma jej towarzystwa. Tristán proponuje akuszerce, że udzieli jej kilku lekcji tańca. Ich pierwsze spotkanie wieńczy pocałunek.

Emilia rozmawia z bratem na temat Alfonso. Sebastián przekonuje ją, że nie żywi żadnej urazy do przyszłego szwagra. Hipólito ma kolejne zmartwienie: boi się wyłysieć.

Francisca wypytuje Rosario i Mauricio o potwora. Tristán próbuje rozwiać plotki jakie krążą po miasteczku na jego temat. Calvario zadaje coraz więcej pytań na temat zmarłej siostry. Mariana ulega jej naciskom i opowiada o życiu Angustias.

Odcinek 222

Pocałunek Pepy i Tristana okazuje się… tylko snem. Akuszerka jest niepocieszona. Czy nigdy nie zapomni o zakazanym uczuciu do przyrodniego brata? Żeby uniknąć spotkania z Tristanemo odwołuje ich kolejną lekcję tańca, a jej nowym nauczycielem zostaje Olmo.

Hipólito nabywa odżywkę do włosów od domokrążcy i nakłada ją w nieumiarkowanej ilości na głowę. Juan próbuje negocjować z Olmo. Jest gotowy anulować małżeństwo z Soledad, jeśli ten daruje mu życie. Olmo zmusza go do podpisania dokumentu, w którym przypisuje żonie upośledzenie umysłowe. Juan początkowo nie zgadza się na takie rozwiązanie, lecz Olmo wyjaśnia mu, że to jedyny sposób.

Sebastián jest zazdrosny o to, że jego ojciec traktuje Alfonso jak drugiego syna. Mieszkańcy Puente Viejo zbierają się, by dopaść potwora. Tristán odmawia im swojej współpracy, czym ściąga na siebie winę na nocne ataki.

Odcinek 223

Pepa nie może towarzyszyć matce na balu z powodu ślubu Emilii. Wyznaje jej także, że wciąż rozmyśla o Tristánie i obiecuje, że wkrótce to się zmieni. Tristán mówi Pepie i Gregorii, że mieszkańczy Puente Viejo opowiadają niestworzone historie na jego temat.

Juan rozkręca własny interes pod strzechą swoich rodziców według instrukcji Pardo. Raimundo zaprasza Águedę na ślub córki. Hipólito cierpi z powodu nieprzewidzianych skutków odżywki do włosów. Olmo pokazuje Soledad oświadczenie podpisane przez Juana.

Odcinek 224

Francisca opowiada Calvario prawdziwą historię Martína. Mniszka zauważa wzbierającą się złość u pani Montenegro w miarę jak opowieść się zapętla. Później życzy sobie usłyszeć tę samę historię z ust akuszerki. Pepa bez owijania w bawełnę mówi o chorobie Angustias, która podłożyła ogień pod dom Elviry i Carlosa, by zabrać ich dziecko, a następnie wmówić Tristanowi, że jest jego. Po wysłuchaniu obu wersji, Calvario zwraca się do Tristana z pytaniem o to, czy kochał jej siostrę.

Po wieczorze kawalerskim Alfonso musi pilnie dopiąć ostatnie szczegóły przed ślubem z Emilią, w tym kupić obrączki. Hipólito zobowiązuje się mu pomóc. Soledad dowiaduje się, że Juan mieszka z inną kobietą. Ogarnia ją zazdrość, której towarzyszą nienawiść i ból – Juan znów złamał jej serce. Olmo obiecuje jej, że nigdy nie przysporzy jej tyle cierpienia, co obecny mąż.

Gregoria otrzymuje wyniki badań Águedy. Pepa chce je czym prędzej poznać…

Odcinek 225

Gregoria przynosi dobre wieści: choroba Águedy nie rozwija się, a co za tym idzie, jest jeszcze czas, by ją lepiej zbadać. Juan śni o Soledad. Żadne z małżonków nie przestaje rozmyślać o tym drugim, co z kolei może skomplikować życie Enriquecie. Soledad odkrywa, że dziewczyna, która mieszka z Juanem była prostytuką. Jej nienawiść wzbiera się na myśl, że mąż zamienił ją, kobietę z klasą, na pospolitą rozpustnicę.

Calvario zaczyna odsłaniać swoją prawdziwą twarz. Mniszka wyznaje ojcu Anselmo, że dostrzega u siebie te same objawy choroby, na którą cierpiała jej siostra – z trudem przychodzi jej opanowanie złości i często ulega złu, uciekając się do kłamstwa. Tristán podchodzi do Pepy, by podziękować jej, że wstawiła się za nim przed mieszkańcami miasteczka. Tak naprawdę to tylko wymówka, by znów spojrzeć w oczy akuszerki.

Tristán jest zły na matkę, że opowiedziała Calvario historię jego poprzedniej żony. Uważa, że prawda o życiu Angustias powinna była zostać pogrzebana razem z nią. Kiedy mniszka staje przed nim ubrana w suknie jego żony, mężczyzna pojmuje, że siostry łączy dużo więcej niż tylko wygląd fizyczny. Całe miasteczko uczestniczy w ceremonii zaślubin Emilii i Alfonso. Tristán chce być obecny na uroczystości, lecz matka obawia się, że może się to dla niego źle skończyć – ktoś mógłby zaczaić się na niego i zabić jak zwierzę…

Odcinek 226

Olmo podejrzewa, że matka celowo ukryła przed nim prawdę o zahamowaniu postępu choroby. Do tego nie aprobuje jej przyjaźni z Raimundo. Uważa, że godzi ona w pamięć o jego ojcu. Soledad okazuje mu swoje zrozumienie, albowiem także odczuwa upokorzenie z powodu Juana.

Sebastián zamierza spotkać się zaprzyjaźnionym człowiekiem z wojska. Raimundo ma złe przeczucia co do interesów syna. Obawia się, że postępuje niezgodnie z prawem i ma rację. Mężczyzna napyta sobie biedy, jeśli okaże się, że konserwy nie są sterylizowane.

Jeden z mieszkańców Puente Viejo pada ofiarą ataku zwierzęcia, które sieje popłoch w okolicy. Kiedy Tristán wspomina matce o incydencie, ta robi się niespokojna. Paquito postanawia upolować zwierzę, pomimo sprzeciwu Mariany.

Odcinek 227

Nieustające ataki bestii podsycają podejrzenia o winie Tristana i mają negatywny wpływ na stan zdrowia Franciski. Pepa zabiera chorą kobietę do lekarza. Soledad spotyka Juana jak spaceruje pod rękę z Enriquetą. Rosario naciska na Franciskę, żeby powiedziały prawdę, zanim zdarzy się coś złego.

Odcinek 228

Tristán domyśla się, że matka coś przed nim ukrywa. Ponieważ Francisca nie chce zdradzić mu swojego sekretu, zwraca się o pomoc do Pepy – akuszerka ma prawo poznać prawdę, jeśli faktycznie dotyczy ona jego brata, Salvadora Castro. Postanawiają wziąć w dwa ognie Rosario, jednak obecność Mauricio uniemożliwia im wyduszenie z kobiety choćby słowa.

Juan zdradza swój plan – zamierza otworzyć kasyno, które roświetni całe Puente Viejo. Aflonso wręcza Emilii prawdziwe obrączki. Przejęci szczęściem nowożeńcy nie zauważają, że zamaskowany osobnik przygląda im się z ukrycia.

Don Alejandro okazuje się typem człowieka, jakiego obawiał się Raimundo. Mężczyzna naciska na jego syna, grozi mu, a później obiecuje, że wszystko będzie dobrze. Sebastián zawiera z nim umowę, nieświadomy, że podpisał wyrok własnej śmierci. Pepa prosi Raimundo, żeby rozniósł wśród mieszkańców plotkę o ponownym ataku zwierzęcia, żeby mogli zaobserwować zachowanie Mauricio. Ich plan skutkuje. Mauricio natychmiast idzie sprawdzić, czy bestia jest na swoim miejscu, a Tristán podąża jego śladem. Tak spotyka Efrena…

Odcinek 229

Efrén, bestia, która sieje postrach w całym Puente Viejo, to tak naprawdę mężczyzna wychowany w niewoli. Kiedy Calvario spotyka go na swojej drodze, dostaje ataku nerwowego. Pepa musi się nią zająć. Rosario wyjaśnia pochodzenie chłopaka: to syn Salvadora Castro, owoc gwałtu mężczyzny na służącej. Jego matka skonała przy przedwczesnym porodzie, a noworodek miał zostać zabity przez to, że urodził się niedorozwinięty. Mauricio zlitował się nad nim i postanowił ukryć chłopca tak, by Salvador nigdy go nie odnalazł.

Francisca dowiaduje się, że prawda o Efrenie ujrzała światło dziennie i musi się z tego wytłumaczyć – jako posłuszna żona nie miała innego wyjścia, jak słuchać rozkazów męża. Gdy ten zmarł, niewiele była w stanie zrobić dla upośledzonego chłopaka. Na nieszczęście, w tamtych czasach takie osoby musiały być ukrywane przed światem.

Soledad podpisuje dokumenty rozwodowe. Olmo bezzwłocznie prosi ją, by została jego żoną. Ona potrzebuje czasu do namysłu. Jeśli zdecyduje się na drugi ślub, to chce być pewna swoich uczuć, by nie popełnić tego samego błędu. Ksiądz Anselmo dowiaduje się o planach Juana i zamierza przeszkodzić mu w ich zrealizowaniu. Efren ucieka przed Paquito i Alfonso, którzy próbują go dopaść. Ten pierwszy zdaje się wiedzieć, kim jest maszkara, lecz nie chce podzielić się swoją wiedzą z towarzyszem.

Odcinek 230

Pepa spotyka Efrena i udaje jej ostudzić jego nerwy. Kiedy zaczynają rozmowę, pojawia się grupka uzbrojonych mężczyzn gotowych schwytać maszkarę. Pepa staje w obronie Efrena i zabiera go do Casony. Francisca nie zamierza jednak brać za niego odpowiedzialności i rozkazuje odprowadzić go do jego nory. Tristán trzyma jej stronę – tak gwałtowna zmiana mogłaby zdezorientować Efrena i należy stopniowo oswajać go ze światem, z którego został usunięty.

Sebastián i Raimundo sprzeczają się. Ojciec próbuje ustrzec syna przed kolejnymi kłopotami, lecz ten nie słucha jego rad. Soledad przyjmuje oświadczyny Olmo. Pośrednio wpływ na tę decyzję ma odkrycie istnienia brata wychowanego w niewoli. Paquito przypuszcza, że zamaskowanym mężczyzną, który uciekł jemu i Alfonso, był Severiano. Calvario pisze list do ojca Fermína. Wyjaśnia w nim, że pobyt w domu rodziny Montenegro utwierdził ją w przekonaniu, że Martín powinien wracać pod ich opiekę.

Odcinek 231

Calvario postanawia zwrócić Martína jego matce, lecz zanim tego dokona chce się upewnić, że Pepa jest dobrą osobą. Pepa opowiada matce o planach wobec Efrena, gdy niespodziewanie pojawia się Calvario z życzeniem spędzenia więcej czasu z akuszerką.

Dzięki Pepie Efrén zostaje zbadany prze Gregorię. Pani doktor obawia się, że mężczyzna nigdy nie będzie normalnym człowiekiem. Olmo składa wizytę Soledad i natyka się na Franciskę. Kobieta niechętnie wita gościa w swoim domu. Soledad denerwuje się, bo myśli o Juanie wciąż zaprzątają jej głowę.

Alfonso i Paquito zamierzają zadbać o to, by Severiano nigdy więcej nie postawił swojej nogi w Puente Viejo. Hipólito namawia księdza Anselmo do zmiany zdania w sprawie kasyna, lecz ten twardo podtrzymuje swój sprzeciw. Francisca insynuuje Sebastianowi, iż Raimundo i Tristán zmówili się przeciwko niemu. Calvario prosi księdza, żeby podczas homilii opowiedział mieszkańcom miasteczka historię Efrena.

Odcinek 232

W przeciwieństwie do Franciski, Tristán okazuje zainteresowanie przyszłością Efrena i chce sprowadzić bratanka do Casony. Soledad sprzeciwia się temu pomysłowi. Raimundo wyjaśnia Sebastianowi, że próbował jedynie pogodzić go z Tristanem.

Calvario mówi Pepie i Águedzie, że ksiądz Anselmo podzielił się z mieszkańcami prawdą na temat Efrena. Na tę wiadomość Franciskę trafia szlag i domaga się wyjaśnień. Ksiądz tłumaczy, że pomysł, by opowiedzieć historię Efrena wyszedł od Calvario.

Pepa mówi Efrenowi, że od następnego dnia zamieszka w Casonie. Zaangażowanie akuszerki w sprawę nieszczęśliwego mężczyzny przekonuje Calvario, że ta ma dobre serce. Soledad upewnia się, że pogłoski o interesie, jaki próbuje rozkręcić Juan są prawdziwe. Dolores postanawia otworzyć własny warsztat krawiecki. Tristán sprzecza się z matką z powodu Efrena. Gregoria uprzedza go, żeby uważał na matkę, bo ta jest bardzo chora.

Odcinek 233

Pepa i Tristán rozmawiają o troskach, o jakie przyprawiają ich matki i znów się do siebie zbliżają. Olmo oznajmia Águedzie, że Soledad zgodziła się zostać jego narzeczoną. Pepa próbuje wpłynąć na brata, żeby zaakceptował przyjaźń matki z Raimundo, lecz on odmawia. Raimundo pociesza Águedę. Kobieta jest bliska wyznania mu swoich uczuć…

Sebastián opowiada Tristanowi swój plan: zamierza zastawić pod hipotekę gospodę i ziemie ojca. Aflonso nie zgadza się na tak ryzykowne posunięcie. Pepa przychodzi do Efrena, żeby zabrać go z jego nory i wprowadzić do Casony.

Calvario pisze w liście do don Fermína o zażyłych relacjach, jakie łączą Pepę i Tristana. Mniszka podejrzewa, że tych dwoje łączy coś więcej niż przyjaźń. Francisca grozi, że wyrzuci ją ze swojego domu, jeśli nie przestanie szpiegować jej rodziny. Dolores proponuje Soledad, żeby została jej wspólniczką w zakładzie krawieckim, ale ona wyśmiewa ten pomysł. Francisca i Efrén stają ze sobą twarzą w twarz.

Odcinek 234

Nieprzyjazna atmosfera towarzysząca spotkaniu Franciski i Efrena zmusza Tristana i Pepę do podjęcia interwencji. Na dodatek Soledad nie pomaga Tristanowi i nie życzy sobie mieszkać pod jednym dachem z bratankiem.

Francisca zamyka się w bibliotece i nie chce nikogo widzieć. Tristán próbuje zmusić ją do mówienia, ale kobieta unika jak ognia odpowiedzi na pytania dotyczące stanu jej zdrowia. Jedynie akuszerce udaje się do niej dotrzeć. Sebastián podejmuje kolejną próbę przekonania Alfonso do swojego projektu. Ten wytyka mu, że naraża rodzinę na ogromne ryzyko. Zdesperowany Ulloa obiecuje, że uszanuje jego odmowę, po czym zwraca się do ojca z sugestią, by zignorowali zdanie Alfonso.

Raimundo nie pozwala Águedzie dokończyć miłosne zwierzenie. Kobieta postanawia naprawić swoje relacje z synem i poprzeć jego decyzję o ślubie z Soledad. Pardo naciska na Juana, żeby rozwiązał problem z uzyskaniem licencji na otwarcie kasyna. Raimundo przychodzi do Casony z zamiarem rozmówienia się z Franciską. Tematem ich pogawędki ma być pochodzenie Tristana…

Odcinek 235

Francisca nie zdobywa się na szczerość przed Raimundo, a ich rozmowa przeradza się w utarczkę słowną z powodu Efrena. Águeda mówi córce, że jest zakochana w Raimundo, ale boi się go przestraszyć swoim wyznaniem. Pod naciskiem Raimundo Alfonso przestaje ingerować w plany finansowe rodziny Ulloa. Tymczasem Emilia bierze stronę męża i nie zamierza popiera pomysłów Sebastaina.

Águeda spotyka się z Franciską, żeby omówić plany weselne swojego syna i Soledad. Pani Montenegro robi zdziwioną minę na wieść o zaręczynach córki. Águeda zastanawia się, dlaczego Soledad ukryła przed matką prawdę. Francisca wypytuje córkę o jej prawdziwe intencje wobec młodego Mesíi.

Calvario próbuje manipulować Efrenem przez co naraża się Pepie. Akuszerka ma już dość wszędobylskiej mniszki, która uparcie chce się z nią zaprzyjaźnić. Rosario karci syna za jego nowy styl życia. Paquito i Alfonso pełnią straż nad gospodą, żeby dorwać zamaskowanego nieznajomego. Okazuje się, że jest nim Severiano, który wrócił po swoje dziecko. Calvario jest bliska wyjawienia ojcu Anselmo prawdziwego powodu swojego zainteresowania Pepą…

Odcinek 236

Pomimo nacisków księdza Anselmo, Calvario nie zdradza swoich zamiarów wobec Pepy. Alfonso postanawia przemówić Severiano do rozsądku i umawia się z nim na rozmowę. Pepa przyznaje się matce, że zaangażowała się w sprawę Efrena, żeby znaleźć dla siebie jakieś zajęcie. Calvario obwinia akuszerkę o to, że nastawiła Efrena przeciwko niej i żadne wyjaśnienia jej nie kontentują.

Pepa proponuje Tristanowi, żeby zabrał Efrena na spacer i pokazał go mieszkańcom Puente Viejo. Francisca próbuje kontrolować stosunki córki z Olmo. Pepa wyznaje Emilii, że ma nadzieję, iż Calvario nigdy nie dowie się o jej historii z Tristanem. Juan traci zaufanie do Enriquety. Do tego napiera na księdza, by w ciągu 48 godzin wydał zgodę na otwarcie kasyna.

Sebastián obraża Emilię i Alfonso za to, że odwrócili się do niego plecami. Raimundo prosi ich o przebaczenie w imieniu syna. Severiano zamierza dochodzić swoich praw ojcowskich.

Odcinek 237

Pepa towarzyszy Tristanowi podczas spaceru z Efrenem po miasteczku. Tristán przyznaje przed akuszerką, że gdyby poznał ją teraz na nowo, znowu by się w niej zakochał.

Severiano zdradza prawdziwy cel swojej wizyty – chce pieniędzy. Alfonso ma trzy dni na spełnienie jego żądania. W przeciwnym razie porozmawia sobie z jego żoną. Paquito odradza Alfonso uleganie szantażom Severiano, ale ten czuje się przyciśnięty do muru. Kusi go podebranie pieniędzy z gospody, ale ostatecznie się powstrzymuje.

Pepa dopinguje matkę, by porozmawiała z Raimundo swoich uczuciach, ale tej brakuje odwagi. Akuszerka postanawia jej pomóc i organizuje dla nich dwojga romantyczną kolację, co z kolei nie podoba się Olmo. Juan pojmuje, że niesprawiedliwie osądził Enriquetę. Francisca i Calvario straszą Efrena, gdy opowiadają mu o psach. Chłopak wpada w panikę i ucieka z domu. Pepa szuka go w jego norze, ale i tam go nie ma.

Odcinek 238

Efrén szuka pomocy w domu Águedy. Mężczyzna wyznaje, że czuł się zaszczuty w Casonie przez Franciskę i Calvario. Pepa zwraca się z pretensjami do pani Montenegro o zastraszanie Efrena i nie chce, żeby mieszkał z nią pod jednym dachem. Mauricio zwierza się Tristánowi i Pepie, że darzy Efrena szczególnym względem przez pamięć o jego matce, która była jego wielką miłością.

Alfonso wykrada oszczędności Mariany, aby zgromadzić pieniądze dla Severiano. Sebastián znajduje rozwiązanie swoich problemów finansowych i wypomina ojcu oraz siostrze, że nie kiwnęli nawet palcem, żeby mu pomóc.

Juan przeprasza Enriquetę za to, że źle ją osądził. Ksiądz nie ulega naciskom chłopaka, który potrzebuje jego zgody na rozkręcenie interesu. Francisca sprzecza się z Raimundo o Águedę. Efrén spotyka Soledad i boi się, że ta znowu będzie mu dokuczać. Calvario dowiaduje się od Franciski, że Tristán i Pepa planowali się pobrać.

Odcinek 239

Francisca opowiada Calvario historię Pepy i Tristana w sposób, który bulwersuje mniszkę. Soledad zmienia swój stosunek do Efrena, co raduje Tristana i Pepę. Mariana podejrzewa Paquito o kradzież pieniędzy. Chłopak czuje się dotknięty jej brakiem zaufania. Później domyśla się, że winnym kradzieży może być jej brat. Jest rozczarowana, kiedy przyłapuje go jak zwraca zabraną sumę. Alfonso wyjaśnia jej swoje powody.

Soledad prosi Olmo, żeby nadzorował poczynania Juana. Alfonso ukrywa przed Emilią prawdę o powrocie Severiano. Francisca spada ze schodów i obwinia o to Pepę. Akuszerka broni się – była w tym czasie w kuchni, a Rosario potwierdza jej alibi. Upadek wpływa negatywnie na nienajlepszy stan zdrowia Franciski. Gregoria obawia się, że złamanie kręgu może nawet zakończyć jej żywot. Calvario szuka księdza, któremu wyspowiada się ze swojego grzechu: to ona zepchnęła Franciskę ze schodów.

Odcinek 240

Francisca musi poddać się ryzykownej operacji. Co gorsza, nawet jeśli ta zakończy się sukcesem, kobieta może zostać sparaliżowana. Tristán wyjaśnia matce, jak poważny jest jej stan. Francisca nie zgadza się na operację. Wybiera pewną śmierć.

Soledad ma mieszane uczucia wobec matki i w końcu ma okazję o tym porozmawiać. Pepa informuje Águedę o stanie Franciski. Ona przekazuje wiadomość Raimundo, na wypadek gdyby zechciał się z nią pożegnać.

Pardo rozkazuje Juanowi, żeby zaostrzył swoje metody negocjacji z księdzem Anselmo. Alfonso nie zamierza dać się szantażować Severianowi. Pepa pociesza Tristana, który nie wie, jak przekonać matkę do zmiany zdania. Don Anselmo udziela Francisce sakramentu namaszczenia. Severiano przychodzi do Emilii z prośbą o drugą szansę. Franscica wyjawia swój największy sekret – Tristán jest synem Raimundo – i zapada w śpiączkę. Tristán musi podjąć decyzję o operacji.

Odcinek 241

Tristán próbuje zyskać na czasie, zanim podejmie ostateczną decyzję o operacji matki. Radzi się Pepy, ale ona także nie wie, co by zrobiła na jego miejscu. Soledad jest obrażona na matkę i nie chce o niej słuchać. Raimundo przychodzi do Casony, żeby pożegnać się z Franciscą.

Emilia broni swojej miłości do Alfonso przed Severiano. Paquito obawia się, że ten ostatni nie będzie stał z założonymi rękami i wkrótce przypuści atak. Raimundo próbuje pojednać zwaśnioną rodzinę, ale Sebastián stawia opór.

Juan nie zamierza stosować przemocy wobec księdza Anselmo i spróbuje wpłynąć na niego w inny sposób. Pardo planuje posłużyć się Marianą, żeby zmusić go do działania. Gregoria nalega, żeby Tristán podjął decyzję. Stan Franciski pogarsza się. Trisrtán wyraża zgodę na operację.

Odcinek 242

Sytuacja z Franciską przypomina Águedzie, że i jej koniec zbliża się wielkimi krokami. Gregoria prosi rodzinę Mesía, żeby pomogła jej w przetransportowaniu Franciski. Tristán otwiera przed matką swoje serce, choć ona wciąż pozostaje nieprzytomna.

Enrqueta nie mówi Juanowi wszystkiego na temat groźby Pardo. Juan uprzedza księdza Anselmo o tym, co się stanie, jeśli nie pomoże mu zdobyć licencji. Severiano próbuje manipulować Emilią, lecz ona nie daje się wciągnąć w jego gierki.

Emilia wypomina ojcu, że trzyma stronę Sebastiana. Águeda myśli, że Raimundo nadal kocha Franciskę, choć on temu zaprzecza. Soledad wyznaje Olmo, że ma co do matki mieszane uczucia. Gregoria musi sama przeprowadzić operację z powodu opóźnienia w przybyciu chirurga. Tristán obawia się najgorszego. Po operacji Gregoria oznajmia, że nie wszystko poszło zgodnie z planem…

Odcinek 243

Po operacji Gregoria oznajmia rodzinie Franciski, że muszą uzbroić się w cierpliwość, żeby przekonać się o jej powodzeniu. Zaniepokojony zachowaniem siostry Tristán zwraca się do Olmo z prośbą o pomoc. Juan nie radzi sobie z Pardo, a nieobecność Enriquety dodatkowo wytrąca go z równowagi. Ludzie Pardo śledzą Marianę i mają wobec niej złe zamiary…

Severiano przychodzi do Alfonso i Emilii z adwokatem, by ich zastraszyć. Tristán otrzymuje propozycję biznesową dotyczącą jego zbiorów. Zawiadamia Sebastiana o ofercie konkurencji, przez co rozpętuje się kolejna awantura między przyjaciółmi. Gregoria sugeruje Tristanowi przewiezienie Franciski do Puente Viejo. On wyraża zgodę.

Don Anselmo ostrzega Pepę, by uważała na Calvario. Słowa księdza niepokoją akuszerkę, która zwierza się ze swoich obaw matce. Calvario śledzi Tristana i Pepę w nadziei, że usłyszy coś, co ich pogrąży. Pepa naskakuje na mniszkę z żądaniem, by zdradziła jej swój sekret.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 27 lipiec 2015         0 Komentarzy · 6 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Królowa serc" odc. 113-140 ost.
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 113

Nicolás i Smith zbierają informacje na temat śmierci Emperatriz. Doktor Altamirano dzwoni do Nicolasa, żeby powiedzieć mu o porwaniu Reiny. Patricio zjawia się tam, gdzie przetrzymywana jest Asunción, i także wpada w pułapkę Łowcy. Porywacz uprzedza Patricio, że zabije Reinę i Asunción, ale nie robi to na nim żadnego wrażenia.

Juanjo odkrywa, że Susana cudem uniknęła gwałtu. Łowca przystępuje do zabicia Reiny i Patricio. W tym celu zamierza posłużyć się metodą, której wcześniej używał Patricio; planuje wstrzyknąć im śmiertelną dawkę narkotyku. Przebieg eksperymentu, nazwanego „Biały projekt”, opisuje w swoim notesie. Asunción na próżno błaga mężczyznę, żeby darował im życie. Nicolás przybywa na ratunek ukochanej.

Odcinek 114

Nicolás ratuje życie Reinie poprzez podanie adrenaliny prosto do serca. Ranny Łowca ucieka ze swojego laboratorium. Víctor rozpoczyna wdrażanie projektu „Jupiter”. Smith i Patricio całują się. Octavio wraca do szpitala psychiatrycznego. Reina zaczyna odzyskiwać wspomnienia z przeszłości.

Isidro wyjawia Cristianowi, że Alicia jest w posiadaniu wszystkich czerwonych diamentów. Ostrzega go, że jeśli coś złego spotka Connie, w odwecie zabije całą jego rodzinę. Asunción prosi Patricio, żeby ją pocałował. On ofiarowuje jej pocałunek w czoło. Víctor grozi Alici, że pożegna się z życiem, jeśli nie odda mu diamentów.

Nicolás i Reina znajdują we własnym mieszkaniu głowę Łowcy schowaną w pudełku. Dochodzi do ponownego spotkania Estefaníi i Víctora. Kobieta zapowiada, że wróciła żądna zemsty. Patricio prosi Nicolasa, żeby postarał się o zajęcie fotela prezesa agencji.

Odcinek 115

Jackie przejmuje się tym, kto zajmie stanowisko Patricio. Estefanía wraca do występów tanecznych, żeby zarobić pieniądze. Víctor zdradza tożsamość kolejnego tajnego agenta. Patricio chce porzucić wszystkie sprawy i wyjechać. Pojawia się rodzina zainteresowana adopcją Agathy. Nicolás i Reina otrzymują nieprzyjemny prezent – paczkę z głową Nicolasa. Reina jest przekonana, że to przestroga dla Nicolasa, by nie startował na stanowisko szefa agencji. Błaga ukochanego do rezygnacji, ale on odpowiada jej, że już na to za późno. Obiecuje jednak, że gdy odkryje wszystkie sekrety i zdemaskuje winowajców, opuści na zawsze agencję.

Estefanía grozi Octavio, że go zabije. Gdy widzi, że nie robi to na nim żadnego wrażenia, zmienia taktykę i szantażuje go zabiciem Smith. Asunción uspokaja Smith i mówi, że Nicolás naprawdę ją kocha. Connie obawia się, że Lázaro i Jackie nie zatrzymają Agathy. Clara odzyskuje siły po operacji.

Mijają cztery miesiące. Nicolás jest zdesperowany, albowiem wciąż nie udało mu się zdemaskować zabójcy agentów. Alicia spodziewa się dziecka. Reina ukrywa przed Nicolasem, że umówiła się na spotkanie z Víctorem…

Odcinek 116

Patricio wraca do agencji. Octavio jest przerażony myślą o tym, co planuje zrobić Estefanía. Susana podejmuje decyzję o rozstaniu z Juanjo i wyprowadza się od niego. Smith i Nicolás otrzymują zaproszenie na wystawę sztuki. Víctor pyta Reinę, ile jest w stanie poświęcić, by zapobiec śmierci kolejnych agentów. Connie i Isidro całują się. Estefanía dzwoni do Nicolasa. Reina przypomina sobie inne fakty ze swojego życia. Patricio i Nicolás odkrywają, że Reina opuściła Hiszpanię. Estefanía zamierza odkopać ciało fałszywego Octavio. Reina zawiadamia Smith, że Víctor jest w posiadaniu listy tajnych agentów. Susana nakrywa Juanjo na pocałunku z Yolandą. Alicia oznajmia Reinie, że spodziewa się dziecka Víctora. Smith, Nicolás i Víctor dowiadują się, że Octavio żyje.

Odcinek 117

Víctor nie może uwierzyć w to, że jego ojciec żyje. Connie postanawia poprosić Cristiana o rozwód. Nicolás robi Estefaníi wyrzuty z powodu listy agentów. Estefanía i Octavio wprowadzają się z powrotem do domu Víctora. Nicolás jedzie do mieszkania Smith i spotyka w nim Reinę. Víctor odkrywa, że jego ojciec i Estefanía utrzymują romans. Nicolás nie wierzy w opowieści Reiny, ani w to, co ta napisała w swoim pamiętniku. Estefanía poznaje Alicię. Jackie i Lázaro upijają się, a później całują. Víctor mierzy z pistoletu do własnego ojca.

Odcinek 118

Víctor próbuje zabić Octavio. Estefanía dowiaduje się, że Víctor zostanie ponownie ojcem. Jackie i Lázaro idą do łóżka. Nicolás szuka Octavio, żeby z nim porozmawiać. Reina tymczasem udaje się na spotkanie z Víctorem. Víctor pyta Estefaníę o to, skąd wzięła listę tajnych agentów. Ona odpowiada, że wykradła ją bratu. Smith i Patricio otwierają trumnę Octavio. Ta okazuje się pusta w środku.

Víctor odkrywa, że Patricio jest bratem Estefaníi i Reiny. Zazdrosny o Reinę Nicolás mierzy z pistoletu do Víctora. Ten zapewnia go, że Reina nic już dla niego nie znaczy i oczekuje dziecka z Alicią. Estefanía uprzedza Octavio, by uważał na Nicolasa. Susana prosi Yolandę, żeby została przy Juanjo. Estefanía ogłasza wszystkim domownikom, że jest w ciąży. Zapewnia także, że Octavio nie jest żadnym impostorem. Lázaro prosi Patricio, żeby zostawił Jackie w spokoju.

Estefanía usiłuje wmówić Nicolasowi, że on jest ojcem dziecka, które nosi pod piersią, lecz on jej nie wierzy. Reina grozi Nicolasowi, że zabije go własnymi rękami, jeśli słowa Estefaníi okażą się prawdziwe. Ani Estefaníi, ani Octavio nie jest dane cieszyć się zbyt długo wolnością. Smith przyjeżdża do rezydencji z nakazem ich aresztowania.

Odcinek 119

Estefanía i Octavio zostają zatrzymani w celu złożenia wyjaśnień. Susana nakrywa Juanjo w łóżku z Connie. Nienawiść Reiny do Víctora jest tak duża, że kobieta rozważa zabicie swojego największego wroga. Jednakże, konsekwencje tego czynu odciągają ją od zamiaru popełnienia zbrodni. Estefanía wmawia Nicolasowi, że zgwałciła go, a następnie zaszła w ciążę poprzez sztuczne zapłodnienie.

Víctor uprzedza Reinę, że jeśli odważy się go zabić, lista tajnych agentów zostanie ujawniona, a wtedy jej ukochany znajdzie się w niebezpieczeństwie. Obiecuje jednak, że zostawi ją w spokoju, jeśli wykradnie dla niego czerwony diament, który znajduje się w centrum dowodzenia agencji. Octavio trafia do sali przesłuchań. Smith całuje go i odkrywa, że nie jest tą samą osobą, w której się zakochała. Octavio wyjaśnia jej, że miał sobowtóra, przyrodniego brata o imieniu Jerónimo.

Cristian pyta Isidro, czy wiedziała o romansie Connie z Juanjo. Smith i Nicolás odkrywają, że Víctor zabił fałszywego Octavio. Nicolás słyszy jak Patricio obiecuje Estefaníi, że pomoże jej go zniszczyć.

Odcinek 120

Estefanía mówi bratu, że spodziewa się dziecka Nicolasa. Reina przyznaje się Nicolasowi, że spotkała się z Víctorem za jego plecami. On tymczasem powtarza jej, co powiedziała mu Estefanía o sposobie, w jaki zaszła z nim w ciążę. Patricio uprzedza Nicolasa, że Estefanía planuje go zniszczyć. Estefanía ostrzega Yolandę, by nie zawiodła jej zaufania. Víctor nie może znieść myśli, że Estefanía jest w ciąży z Nicolasem. Estefanía grozi, że jeśli ośmieli się zagrozić jej ciąży, zapłaci za to własną krwią.

Alicia szantażuje Octavio – mężczyzna zginie, jeśli spróbuje skrzywdzić Víctora. Juanjo zapewnia Cristiana i Isidro, że Connie jest tylko jego przyjaciółką. Tymczasem Connie wyznaje Susanie, że Juanjo się w niej zakochał. Nicolás podejrzewa, że Víctor nie działa w pojedynkę, ale ma wspólnika. I słusznie. Jest nim Mauro Montalván, związany także z agencją. Jackie opowiada Lázaro o projekcie Jowisz oraz krzywdach, jakie wyrządził jej Montalván.

Connie wyznaje Cristianowi, że go nie kocha. Miłością jej życia jest Isidro, ale nie może się z nim związać, dopóki ten nie odejdzie od swojego szefa. Reina pyta Nicolasa o to, co zamierza zrobić z Estefaníą i swoim dzieckiem. Estefanía podaje truciznę Alicii, żeby zmusić ją do wydania jej diamentów.

Odcinek 121

Alicia jest w potrzasku. Jeśli nie powie Estefaníi, gdzie ukryła diamenty, może stracić ciążę. Víctor dodaje kilka kropel trucizny do kawy Asunción. Kobieta traci przytomność. Kiedy ją odzyskuje, spogląda na Reinę i pyta, jak się nazywa. Jackie przekazuje Nicolasowi ważne informacje na temat Mauro Montalvana. Patricio zaczyna tęsknić za Smith. Estefanía zabija Yolandę, zaszywa jej usta, a następnie podrzuca do mieszkania Juana José. Montalván jedzie do rezydencji Estefaníi. Asunción ma halucynacje. Octavio rozmawia ze Smith.

Odcinek 122

Estefanía obwinia Víctora o los Grety. Juan José zostaje zatrzymany pod zarzutem zabicia Yolandy. Jackie odkrywa, że Asunción została otruta tą samą substancją, którą wcześniej używali członkowie projektu Jowisz. Patricio składa wizytę Smith w jej domu i spotyka Octavio. Alicia szantażuje Víctora – jeśli nie da rozwodu Reinie, rozpowie wszystkim, że Greta nie umarła. Reina rozpoznaje Montalvana i uprzedza o tym Nicolasa. Octavio wspomina Smith o dokumentach, które dał mu na przechowanie Jerónimo. Jeśli chce je dostać, będzie musiała się z nim przespać. Montalván mówi Víctorowi, że Reina go rozpoznała. Reina zamierza wydać Víctorowi czerwony diament. Octavio wręcza Smith dowody przeciwko Víctorowi. Estefanía nakrywa ich razem w gabinecie. Nicolás chce wiedzieć, czy Reina brała udział w projekcie Jowisz i żąda odpowiedzi od Patricio.

Odcinek 123

Patricio zapewnia Nicolasa, że Reina nigdy nie brała udziału w projekcie Jowisz. Montalván i Víctor oczekują przybycia Reiny z czerwonym diamentem. Nie spodziewają się, że kobieta uprzedziła o swoich zamiarach Nicolasa. Isidro proponuje Connie, żeby uciekli razem. Víctor zostaje aresztowany. Nicolás oznajmia mu, że jest w posiadaniu dowodów, które na zawsze pozbawią go wolności. Zgadza się ich nie ujawniać, pod warunkiem, że odda mu listę agentów oraz rozwiedzie się z Reiną.

Odcinek 124

Patricio uprzedza Estefaníę, żeby przygotowała się do ucieczki, jeśli nie chce skończyć za kratkami. Montalván mówi Smith, że Patricio jest zdrajcą. Víctor prosi Montalvana o pomoc w zdobyciu obciążających go dowodów. Reina przypomina sobie kolejne wydarzenia z przeszłości. Asunción wyznaje Octavio, że kochała jego sobowtóra. Reina prosi Jackie, żeby zdobyła dla niej porcję narkotyku, który przywrócił jej już część wspomnień. Smith widzi jak Octavio i Asunción się całują. Juan José postanawia rozstać się z Susaną. Estefanía mówi Víctorowi, że pragnie głowy Reiny. Przyznaje także, że ma lojalnego wspólnika, ale nie chce mu zdradzić jego imienia.

Odcinek 125

Patricio zapiera się przed Jackie, że nie jest zdrajcą. Smith wyjaśnia Asunción, że Octavio był kolejną ofiarą Jerónimo. Estefanía grozi Octavio, że pożegna się z życiem, jeśli wyjdzie na jaw, że sprzedał dowody przeciwko Víctorowi. Nicolás zapowiada Reinie, że zaopiekuje się dzieckiem Estefaníei, ale nie zamierza darować kobiecie jej win. Isidro rezygnuje z pracy dla Víctora.

Estefanía zdradza Víctorowi część swojego planu zemsty na Reinie. Alicia wypytuje Víctora o ich ślub. Isidro oznajmia Connie, że pożegnał się z Víctorem i jest już wolnym człowiekiem. Jackie i Lázaro całują się. Estefanía doprowadza Reinę i Nicolasa do utraty przytomności, a następnie rozbiera się i robi sobie zdjęcia z Nicolasem. Kiedy Reina budzi się, widzi ukochanego wiszącego na krzyżu.

Odcinek 126

Reina ściąga Nicolasa z krzyża. Podejrzewa, że to Víctor go ukrzyżował, ale Nicolás jest innego zdania – to sprawka Estefaníi. Víctor porywa Connie i zabiera ją do swojego laboratorium, żeby poddać eksperymentom. Isidro mówi Alicii, że zrezygnował z pracy u Víctora dla Connie. Jackie znajduje chusteczkę Patricio w miejscu, w którym przebywali Nicolás i Reina.

Patricio przychodzi pijany do domu Smith. Nicolás atakuje Estefaníę oskarżeniami, a ona nie próbuje się bronić. Co więcej, oświadcza, że Víctor otrzymał listę tajnych agentów z jej rąk oraz że wciąż posiada kopię. Zarzeka się natomiast, że nie planowała zamachów na życie Reiny. Nicolás ostrzega ją, że zapłaci wysoką cenę za swoje grzechy i nikt jej nie uratuje.

Lázaro zawiadamia Jackie o zniknięciu Connie. Cristian przekazuje wiadomość Isidro. Ten natychmiast rzuca podejrzenia na Víctoria. Idzie do niego, by błagać o darowanie życia jego ukochanej. Tymczasem Lázaro dostaje nagranie wideo od Connie. Kobieta wyznaje, że postanowiła odejść bez słowa. Víctor przynosi Reinie dokumenty rozwodowe. Montalván i Estefanía idą do łóżka. Nicolás przychodzi do tego samego hotelu, w którym przebywa para kochanków.

Odcinek 127

Víctor wręcza Reinie dokumenty rozwodowe. Ogarnia go zdumienie, gdy spoglądając na dziewczynkę Lázaro i Jackie, rozpoznaje swoją wnuczkę. Cristian i Isidro kłócą się z powodu Connie. Nicolás spotyka Mauro Montalvana w jednej z posiadłości Víctora. Asunción wyznaje Reinie, że Octavio de Rosas był jej kochankiem i być może także zabójcą jej ojca. Reina prosi Smith, żeby dowiedziała się, kto faktycznie dopuścił się tego morderstwa.

Isidro przyznaje się Víctorowi, że oddał jego wnuczkę pod opiekę Lázaro. Víctor opowiada Connie o tym, jak usunął wspomnienia z pamięci Reiny, a następnie wstrzykuje jej tę samą truciznę. Reina otrzymuje list z fotografiami Nicolasa i Estefaníi nagich w łóżku. Nicolás potwierdza Montalvanowi i Picasso, że projekt Jowisz tak naprawdę nigdy nie został zamknięty i ktoś prowadzi go na własną rękę.

Isidro zapewnia Susanę i Juanjo, że Víctor porwał Connie. Reina składa wizytę Estefaníi i żąda, by zostawiła w spokoju Nicolasa. Nicolás przyjeżdża do rezydencji Víctora i znajduje Estefaníę leżącą na schodach. Ta wmawia mu, że Reina chciała ją zabić.

Odcinek 128

Alicia potwierdza wersję Estefaníi, lecz Nicolás im nie wierzy. Isidro błaga Víctora, żeby powiedział mu, co zrobił z Connie. Tymczasem w laboratorium porwana kobieta odzyskuje przytomność, ale niczego nie pamięta. Reina przysięga Nicolasowi, że nie zrobiła krzywdy Estefaníi i pokazuje mu fotografie, jakie dostała od niej w prezencie.

Isidro zwraca się do Nicolasa z prośbą o pomoc w odnalezieniu Connie. Mówi mu o tajnym laboratorium Víctora, w którym ten produkuje niebezpieczny narkotyk wywołujący amnezję – ten, sam, który podano Reinie. Estefanía i Alicia zastanawiają się nad sposobem zabicia Reiny. Susana zwraca się do Víctora z żądaniem informacji o Connie. By się jej pozbyć, straszy ją, że zabije Juanjo. Connie udaje się opuścić laboratorium, lecz nie na długo. Kobieta wpada pod samochód Víctora, a ten zabiera ją z powrotem do swojej kryjówki.

Jackie otrzymuje telefon z ośrodka adopcyjnego z potwierdzeniem, że ona i Lázaro zostali prawnymi opiekunami Agathy. Smith ostrzega Estefaníę, że nie pozwoli na jej niegodziwości. Crstian prosi Octavio, żeby wykorzystał swoje kontakty i pomógł w poszukiwaniach Connie. Isidro wyznaje Nicolasowi, że Víctor nie prowadzi laboratorium sam, lecz asystuje mu Mauro Montalván.

Odcinek 129

Reina mówi Jackie, że jej amnezję wywołał środek produkowany przez Víctora. Mauro i Víctor wstrzykują Connie kolejną dawkę owej substancji. Nicolás odnajduje ich laboratorium, a w nim Connie, przywiązaną do łóżka. Smith wypytuje Isidro o listę agentów. On zdradza jej, że Víctor ma ją w swoim komputerze, lecz nie zna do niego hasła do dostępu.

Estefanía opowiada Octavio o nielegalnych interesach jego sobowtóra i Cristiana. Jackie wstrzykuje Reinę preparat, który pomoże jej odzyskać uśpione wspomnienia. Nicolás dobrowolnie chce się oddać w ręce Víctora, jeśli ten w zamian obieca zwrócić Connie wolność. Isidro przyjeżdża do rezydencji de Rosasów, żeby zmusić Estefaníę do mówienia. Kobieta zgadza się mu pomóc w odnalezieniu Connie, jeśli wskaże jej, gdzie odnajdzie dziecko Grety.

Montalván usuwa czip z oka Nicolasa, by nikt nie mógł go odnaleźć. Reina przypomina sobie, jak Montalván i Víctor poddawali ją eksperymentowi. Montalván odkrywa, że Jackie zaaplikowała Reinie preparat, który odwraca działanie ich substancji wywołującej amnezję.

Odcinek 130

Connie odzyskuje przytomność i nie rozpoznaje Víctora. Estefanía grozi Víctorowi, że odetnie mu głowę, jeśli nie powie jej, co zrobił z dzieckiem Grety. Montalván próbuje zabić Nicolasa, lecz ten go ogłusza. Następnie uwalnia Connie i wspólnie szykują się do ucieczki. Víctor strzela do Nicolasa i zatrzymuje go w laboratorium.

Cristian prosi Alicię, żeby pomogła mu odnaleźć Connie, a on odda jej diamenty. Patricio ostrzega Jackie, by nie zadzierała z Montalvánem ze względu na swoją córkę. Mówi jej także, że odnalazł jego kryjówkę i zamierza go zabić. Montalván usiłuje zatrzymać Connie. Ona strzela do niego i biegnie szukać pomocy. Octavio odwiedza Reinę, by powiedzieć jej, kim naprawdę jest Cristian.

Estefanía wyjawia Susanie, że Greta urodziła dziecko. Isidro zapewnia je obie, że ono żyje i jest w dobrych rękach. Nicolás zostaje pozbawiony pamięci. Víctor ma jednak wątpliwości, co do skuteczności działania ich preparatu. Uważa, że Nicolás nie mógł utracić wspomnień z ostatnich dziesięciu lat w tak krótkim czasie.

Odcinek 131

Connie przypomina sobie, że musi zadzwonić do Reiny, która mieszka w dużym domu, ale nie pamięta niczego więcej. Víctor nie ufa Nicolasowi i chce podać mu zwiększoną dawkę środka wywołującego amnezję. Estefanía mówi Susanie, że muszą odnaleźć dziecko Grety, żeby zwrócić je matce. Connie spotyka Isidro, Reinę i Cristiana, ale nie rozpoznaje nikogo z nich.

Przypuszczenia Víctora okazują się słuszne. Nicolás nie stracił pamięci i przy pierwszej okazji usiłuje wydostać się z laboratorium. Estefanía i Susana zapowiadają Víctorowi, że Greta dowie się o tym, że jest matką. On uprzedza je, że wtedy dziewczyna trafi do więzienia. Reina pyta Connie o to, w jaki sposób znalazła się na wolności. Ona odpowiada, że Nicolás uratował jej życie i polecił ją odszukać. Susana informuje Jackie, że Greta miała dziecko z Lázaro. Isidro wypomina Víctorowi, że wymazał pamięć Connie. Pojawia się Estefanía i strzela do Isidro.

Nicolás ostrzega Montalvána, że jeśli coś mu zrobi, jego córkę spotka taki sam los. Jackie poddaje Connie badaniom i leczeniu, które może przywrócić jej wspomnienia. Susana prosi ją, żeby pomogła jej odnaleźć dziecko Grety. Smith, Patricio i Reina znajdują sekretne laboratorium, lecz jego korytarze świecą już pustkami…

Odcinek 132

Mija pięć miesięcy. Nicolás budzi się i nie wie, ani gdzie jest, ani co się z nim działo. Reina rozmyśla o Nicolasie. Smith zwraca Montalvánowi wolność po tym, jak przez długie tygodnie próbowała zmusić go do mówienia. Estefanía zapowiada Reinie, że jeśli Nicolás się odnajdzie, już jej go nie odda. Lázaro wytyka Jackie, że od dłuższego czasu dziwnie się zachowuje. Nie domyśla się jednak, że to z powodu Agathy – Jackie ukrywa przed nim fakt, że Agatha to jego biologiczna córka.

Montalván wyznaje Estefaníi miłości oraz mówi, że ubolewa nad faktem, iż spodziewa się dziecka Nicolasa. Ona wykorzystuje okazję i wbija mu nóż w plecy. Cristian odwiedza Connie, żeby zaoferować jej swoje wsparcie. Kobieta wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią Isidro. Nicolás ucieka i prosi o pomoc pierwszą napotkaną kobietę. Jackie nie potrafi dłużej dusić w sobie prawdy i wyznaje Reinie, że Agatha jest córką Lázaro i Grety. Patricio i Smith sprzeczają się z powodu Montalvana.

Octavio wypytuje Víctora o Nicolasa, ale ten zarzeka się, że nic o nim nie wie. Jackie i Patricio znajdują ciało Montalvana. Zmarły ma zaszyte usta. Nicolás dostaje pracę na zmywaku. Víctor przynosi Reinie papiery rozwodowe. Radzi, by nie czekała dłużej na ukochanego, bo ten jest już martwy.

Odcinek 133

Do lokalu, w którym pracuje Nicolás, przychodzą wierzyciele z żądaniem spłaty długu. Nicolás przegania natrętów, bo myśli, że to złodzieje, którzy przyszli ich okraść. Właścicielka lokalu wyjaśnia mu później, że mężczyźni domagali się spłaty długu zaciągniętego przez jej ojca. Okazuje się, że Isidro żyje i przebywa w ukryciu. Jest stęskniony za Connie i dzwoni do niej, lecz nie mówi ani słowa. Ona myśli, że to jakiś zboczeniec i nakazuje mu przestać ją niepokoić.

Víctor wyznaje Alicii, że w życiu kochał tylko dwie kobiety, Estefaníę i Reinę, a kiedy stracił je obie, stał się potworem zdominowanym żądza zemsty, dlatego tak usilnie próbuje pozbyć się swojego największego wroga, Nicolasa. Isidro opowiada Patricio o tym, jak Estefanía torturowała go, aż w końcu wydusiła z niego prawdę o tym, że Agatha, córka Grety, trafiła pod opiekę Lázaro i Jackie. Estefanía i Alicia awanturują się z powodu Víctora. Kobiety przechodzą do rękoczynów, co zagraża ich ciążom. Estefanía zaczyna rodzić. Wydaje na świat martwe niemowlę. Wstrząśnięta wiadomością, grozi chirurgom, że zabije ich, jeśli nie przywrócą życia jej dziecku.

Odcinek 134

Alicia wydaje na świat zdrowe niemowlę, lecz zostaje jej ono odebrane i oddane w ręce Estefaníi. Lekarze wmawiają kobiecie, że wystąpiły komplikacje podczas cesarskiego cięcia i nie mogli uratować życia jej dziecka. Reina szuka Nicolasa w restauracji. On prosi szefową, żeby go kryła, a w zamian zapłaci jej dziesięć milionów dolarów. Estefanía obiecuje lekarzowi, który oddał jej dziecko Alicii, że otrzyma sowitą rekompensatę oraz prosi, by pozwolił jej pożegnać się ze swoim potomkiem. W końcu Reina odnajduje Nicolasa, ale ten jej nie rozpoznaje. Kobieta domyśla się, że właścicielka restauracji kłamała, bo chciała zatrzymać go przy sobie.

Odcinek 135

Isidro nie może dłużej oprzeć się pokusie zobaczenia Connie. Składa jej wizytę w domu Reiny. Na jego widok kobieta wpada w krzyk, czym stawia na nogi wszystkich domowników, a następnie mdleje. Smith ostrzega Isidro, że zamknie go w celi, jeśli ponownie zbliży się do Connie. Víctor pokazuje Alicii dziecko Estefaníi. Kobieta złości się, że przechwala się przed nią dzieckiem innej kobiety, po tym ona sama straciła własne. Reina próbuje przywołać wspomnienia Nicolasa i opowiada mu o jego życiu, ale to nie skutkuje. Podczas kłótni z Lázaro Jackie wyznaje mu, że jest Agatha jest jego biologiczną córką. Estefanía rozkazuje Lópezowi, by nie wpuszczał nikogo do jej pokoju, a zwłaszcza Víctora de Rosasa.

Odcinek 136

Reina przekonuje Nicolasa, żeby pozwolił sobie pomóc. Mówi mu o lekarstwie, która może przywrócić mu pamięć i poprzednie życie. Susana pyta Estefaníę, czy wiedziała, że Agatha jest córką Grety. Ma żal do kobiety, że przez cały ten czas milczała. Alicia prosi brata o pomoc w zabiciu Víctora. Tłumaczy mu, że jeśli tego nie zrobią, on pierwszy odbierze jej życie. Lázaro żąda od Víctora wyjaśnień w sprawie Agathy. Ten zrzuca całą winę na sentymentalizm Isidro i nakazuje mu opuścić swój dom. Nicolás myśli, że agenci chcą mu zrobić krzywdę i bierze Reinę jako zakładnika. Patricio zwraca mu wolność, a Jackie wręcza tabletki, które pomogą mu zniwelować środki uboczne substancji, którą mu podano.

Odcinek 137

Reina zarzuca Víctorowi, że zniszczył jej życie i z nienawiści jest gotowa nawet go zabić. W akcie desperacji sięga po nóż i próbuje go dźgnąć, ale on broni się skutecznie, a następnie zmusza do wyjścia. Jackie i Lázaro rozstają się. Nie sprawdzili się jako para, a on nie kocha jej tak jak ona jego. Víctor zabija żonę lekarza, który odebrał poród Estefaníi. Przestraszony mężczyzna wyznaje, że dokonał podmiany niemowląt i jego syn żyje. Reina zostaje porwana przez Estefaníę. Rozżalona kobieta oświadcza, że wybiła godzina zemsty za wszystkie krzywdy, jakie jej wyrządziła i zapowiada Reinie, że jej śmierć będzie powolna i bolesna. Reina wypomina jej, że to ona ponosi winę za tragedie, jakie ją spotkały. Patricio, Isidro i Jackie zatrzymują Nicolasa, żeby dokończyć zabieg przywracania pamięci.

Odcinek 138

Víctor odzyskuje syna, którego odebrała mu Estefanía. Szczęśliwy ojciec oznajmia Alicii, że pojawienie się Nerona to przełomowy moment w ich życiu. Kobieta zostaje obsypana kwiatami, a on prosi ją o rękę. Juanjo chwali się Lázaro i Connie, że Susana spodziewa się jego dziecka. Para planuje się pobrać, żeby stworzyć rodzinę. Estefanía i Cristian Palacios jednoczą siły, by zabić Reinę. Kobieta opowiada Reinie o tym jak porwała jego ojca, a następnie zmusiła go do popełnienia samobójstwa pod groźbą zabicia jego córki. Víctor i Alicia zostają małżeństwem. Radość młodej pary zakłóca Smith, która pojawia się niespodziewanie i mierząc z broni do Víctora oskarża go o zabicie jego syna. Nicolás odzyskuje pamięć i spieszy na ratunek Reinie. Policja jedzie za nim, żeby aresztować sprawczynię porwania Reiny – Estefaníę.

Odcinek 139

Wspólnik Estefaníi Juanjo bierze Reinę jako zakładnika. Mówi jej, że zamierza pomścić śmierć swojej matki. Estefanía wyjaśnia Nicolasowi, że Juanjo, jego przyjaciel, tak naprawdę jest jego największym wrogiem. Nicolás wpada w złość i nakazuje policji zamknąć kobietę w celi. Po ślubie z Víctorem, na dowód zaufania, Alicia wręcza mężowi czerwone diamenty. On odpowiada jej, że małżonkowie nie powinni mieć między sobą tajemnic.

Nicolás prosi Susanę, żeby opowiedziała mu wszystko, co wie o Juanjo. Tak odkrywają, że chłopak jest młodszym bratem Estefaníi. Nicolás i Isidro spieszą na ratunek Reinie. Juanjo podkłada ogień w miejscu, w którym przetrzymuje porwaną. Dochodzi do eksplozji. Octavio porywa Smith, żeby mieć ją tylko dla siebie. Niestety, dręczący go głos jego brata Gerónimo nie pozwala mu nacieszyć się kobietą.

Odcinek 140

Christian pomaga Víctorowi w zdobyciu upragnionego czerwonego diamentu. Juanjo dowiaduje się, że zostanie ojcem trojaczków. Reina oznajmia Nicolasowi, że spodziewa się kolejnego dziecka. Zbliża się dzień pokazu mody Reiny. Kobieta prezentuje kolekcję sukien ślubnych i zapowiada, że to jej ostatni występ. Víctor szykuje zamach na życie byłej żony, Nicolasa i ich córki. Zaszywa się na balkonie i strzela do nich.

Estefanía traci rozum. Myśli, że nazywa się Reina Ortiz i jest prawdziwą królową serc. Próba zamordowania rodziny Reiny kończy się fiaskiem. Okazuje się, że wszyscy troje – Reina, Nicolás i ich córka – upozorowali swoją śmierć, by rozpocząć nowe życie. Isidro zostaje poetą i wydaje swój pierwszy tomik. Nicolás składa wizytę Víctorowi w jego domu. Próbuje go zabić, lecz niespodziewany atak zatrzymuje go przed popełnieniem zbrodni. Z pomocą spieszą mu Reina i Isisdro. Ostatecznie Víctor ginie od strzału z pistoletu Nicolasa. Reina ratuje mu życie sztucznym oddychaniem. Wkrótce kochankowie zostają szczęśliwymi rodzicami i pobierają się.

Estefanía popełnia samobójstwo. Patricio proponuje Smith, żeby porzuciła agencję i została jego kobietą. Kilka lat później Nicolás znajduje na ulicy porzucone ciało kobiety z zaszytymi ustami… Czyżby klątwa czerwonego diamentu zbierała kolejne żniwa?

KONIEC
Dodał:  Wiola dnia 27 lipiec 2015         0 Komentarzy · 7 Czytań · Drukuj
 
 
Fernando Colunga powraca spragniony władzy i namiętności
Newsy


Dobry gust i profesjonalizm są znamienne dla osoby José Alberto „El Güero” Castro. Ostatnie sukcesy producenta przekonały szefostwo Televisy do powierzenia w jego ręce pasma prime-time „kanału gwiazd”. By spełnić pokładane w nim oczekiwania, twórca takich telenowel jak „Teresa” czy „Zakazane uczucie” i tym razem sięgnął po sprawdzony scenariusz. Jego nowy projekt jest remakiem (łamiącej schemat szczęśliwego zakończenia!) produkcji z 1988 roku pt. „Pasión y poder”.

Zespół Castro prowadzi zaawansowane poszukiwania aktorów. Pewne jest, że jedną z głównych ról zagra amant z meksykańskich telenowel Fernando Colunga („Kobieta ze stali”). Nie wiadomo natomiast, czy wcieli się on w postać protagonisty, czy antagonisty. Kilka dni temu na przesłuchaniach pojawił się także Jorge Salinas („Zakazane uczucie”), którego udział w produkcji jest wysoce prawdopodobny. Nieznane jest również nazwisko aktorki wcielającej się w postać głównej heroiny. Ubiegają się o nią m.in. Susana González, Elizabeth Gutiérrez i Scarlet Ortiz. Swojego miejsca w obsadzie „Pasión y poder” szukają także Michelle Renaud (aspirujująca o rolę antagonistki), Mayrín Villanueva, Cynthia Klitbo, Carlos de la Mota i Eleazar Gómez.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 26 lipiec 2015         0 Komentarzy · 11 Czytań · Drukuj
 
 
Ana Layevska podróżuje z mężem po Rosji
Newsy
AnaL2.jpg

Urodzona na Ukrainie aktorka Ana Layevska („Duch Eleny”) spędza miesięczny urlop w Rosji. W podróży towarzyszy jej mąż, Rodrigo Moreira, z którym pobrała się rok temu. Na jej Twitterze możecie znaleźć fotografie z Moskwy, Petersburga czy Nowogrodu.

Na jesień zaplanowana jest premiera nowego serialu z udziałem Layevskiej. „Maldita tentación”, wyprodukowana przez Mundo Fox, po 15 latach ponownie połączyła aktorkę zawodowo z Valentino Lanúsem („Idiotki nie idą do nieba”). „To thriller psychologiczny, opowiadający o kobiecie, która zatruwa życie pewnemu małżeństwu” – zdradziła Ukrainka w wywiadzie dla magazynu Teve. W obsadzie znaleźli się m.in. Francisco Rubio, Ilse Salas, Isadora González i Julieta Grajales.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 26 lipiec 2015         0 Komentarzy · 11 Czytań · Drukuj
 
 
Leticia Calderon skończyła 47 wiosen
Newsy


Niezapomniana Esmeralda Leticia Calderón obchodziła 47. urodziny. Aktorka uczciła je na planie telenoweli „A que no me dejas”, na który powróciła po kilkudniowej przerwie spowodowanej upadkiem. Przyjaciele z ekipy produkcyjnej zrobili jej niespodziankę urodzinową i udekorowali jej garderobę. Camila Sodi i Osvaldo Benavides („Za głosem serca”), protagoniści nowej telenoweli, dodatkowo obdarowali ją bukietem kwiatów z życzeniami szybkiego powrotu do pełnej formy.

Do niebezpiecznego zdarzenia, nadmienionego wcześniej, doszło w Cancún, w przerwie między zdjęciami do telenoweli. Podczas schodzenia ze schodów podstawionych do samochodu z garderobą, Calderón potknęła się i upadła, doznając obrażeń podbródka i lewego ucha. Lekarz wykrył w nim skrzepy krwi, które należało czym prędzej usunąć. Zalecono jej także, przez sześć do ośmiu tygodni, unikania pokarmów, które trzeba gryźć – i zastąpienia ich płynami -, ograniczenia mowy do minimum oraz zakazano wykonywania gwałtownych ruchów. „Wszystkich przestraszył widok krwi ociekającej z ucha. Wtedy natychmiast myśli się o najgorszym. Ponieważ karetka nie przyjeżdżała, producent Carlos Moreno wziął mnie pod ramię i odwiózł do szpitala” – wyznała kilka dni temu do kamer z jeszcze z drżącym głosem.

W związku z niepełną dyspozycyjnością aktorki, jej postać przez kilkanaście odcinków będzie dość ograniczona ruchowo. Nie zobaczymy jej w scenach bójek czy ostrych awantur. Mimo to, Leticia cieszy się z kolejnej roli, zupełnie innej od przeżartej ambicją Isadory z „Nieposkromionej miłości”. Aktora wciela się w postać Inés, trochę naiwnej, wiernej żony Gonzalo (Arturo Peniche), gotowej wyciągnąć pazury, by bronić tych, których kocha najbardziej – swoich córek. Premiera telenoweli „A que no me dejas” w Meksyku już 27 lipca.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 26 lipiec 2015         0 Komentarzy · 10 Czytań · Drukuj
 
 
Martina Stoessel rozpoczyna solową karierę
Newsy
anunciopequeno-novelapl-violetta.jpg

Co zrobi Martina Stoessel, kiedy przestanie być Violettą? Takie pytanie stawiają sobie argentyńscy dziennikarze. Osiemnastolatka, której twarz za sprawą jednego serialu stała się rozpoznawalna niemal na całym świecie, żegna się z rolą życia. Jej pożegnalna trasa koncertowa po Ameryce Łacińskiej powoli dobiega końca, w sierpniu „Violetta Live” przeniesie się do Europy, gdzie pozostanie aż do listopada, a później…?

„Na pewno nie porzucę muzyki, być może także aktorstwa, może nawet na wielkim ekranie, w Europie” – zdradziła w wywiadzie dla La Once Diez, by po chwili dorzucić jedno zdanie ze stanowczością: „Mogę powiedzieć tylko tyle, że na początek zajmę się muzyką, dlatego lecę do Los Angeles, żeby nagrać pierwszy utwór”.

Martina stopniowo oswaja się z myślą o pożegnaniu z przygodą, jaka zaprowadziła na szczyt popularności. „Będę tęsknić za wszystkim, co związane jest z Violettą. Stworzyliśmy ekipę, z którą dzieliłam cztery lata mojego życia. Będę tęsknić za rutyną. Nagle zostanę zupełnie sama” – wyznała. Zupełnie sama? Niezupełnie. Młoda gwiazda ponownie spotyka się z Peterem Lanzani. Po tym jak rozstali się na kilka miesięcy, ich drogi znów się odnalazły. „Postawiliśmy na siebie jeszcze raz. Świetnie się znamy, kochamy, i to dobrze, że możemy się wzajemnie wspierać” – powiedziała krótko.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 26 lipiec 2015         0 Komentarzy · 12 Czytań · Drukuj
 
 
Maite Perroni, Alicia czy Lichita?
Newsy
__MG_1357-1-9a51670c-9058-1030-91a3-0019b9d5c8dfwiWcbIJFB.jpg

„Prędzej skonam, niż będę Lichitą!” – słychać w zwiastunach nowej telenoweli Rosy Ocampo. W rolę głównej bohaterki o imieniu Alicia – nie Lichita – wciela się dobrze znana aktorka i piosenkarka Maite Perroni („Triumf miłości”), a partneruje jej Arath de la Torre („Przyjaciółki i rywalki”). Premiera tej produkcji zapowiedziana jest na 24 sierpnia w Meksyku i niewiele później w Stanach Zjednoczonych.

„Jestem szczęśliwa! Ten projekt nastraja mnie pozytywnie. Gram postać naprawdę inną od poprzednich i czerpię garściami z każdego dnia zdjęć” – zdradziła ostatnio aktorka, która każdy dzień na planie rozpoczyna od trwającej 40 minut charakteryzacji. Ta, jak wyjaśnia, nie jest zbyt kłopotliwa. „Noszę perukę. Trzeba tylko zapleść warkocze i ją założyć, nałożyć makijaż, szczególnie ten w okolicy brwi, i już” – dodaje. Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero przed kamerami. „Od samego początku mojej postaci przytrafiają się przezabawne sytuacje. Miałam już na sobie strój reklamowy, topiłam się w sadzawce, dzieje się wszystko po trochu, ale to wzbogaca postać i dodaje jej wigoru” – tłumaczy.

Meksykańskie media już ochrzciły Lichitę nową „Brzydulą”. Czy słusznie? Podobnie jak Betty, Natura nie była zbyt hojna dla Alicii, która jest szarą myszką, pracującą od ośmiu lat w tej samej korporacji, gdzie czuje się niedowartościowana i niezauważalna. Chciałby, żeby przełożeni w końcu zaczęli ją doceniać, a koledzy z pracy przestali traktować jak popychadło. „Antes muerta que Lichita” ma być opowieścią o kobiecie, która szuka siły wewnątrz siebie i stawia czoła wielu próbom, którym poddane zostają jej charakter i wartości.

Jak to w bajkach bywa, kopciuszek w końcu stanie się księżniczką i Lichita także pewnego dnia doświadczy przemiany. Co wtedy? Magia pryśnie. „Będzie mi bardzo smutno. Przyjdzie się pożegnać z tą częścią postaci, która teraz pociąga mnie najbardziej. Oczywiście, moment transformacji jest nieunikniony, ale na szczęście nie nastąpi zbyt szybko, pozwalając mi nacieszyć się Lichitą” – kwituje Perroni.ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 26 lipiec 2015         0 Komentarzy · 11 Czytań · Drukuj
 
 
Kate del Castillo nową Pierwszą Damą Meksyku
Newsy
kate-del-castillo-para-todos-2013-cover-francis-bertrand-2-crop.jpg

Kate del Castillo („Królowa Południa”) zostanie nową Pierwszą Damą Meksyku, ale tylko w fikcji. Meksykańska aktorka znalazła swoje miejsce w zapowiadanej na 2016 roku filmowej produkcji Netflixa zatytułowanej „Ingobernable”.

Informację o podpisanym kontrakcie z amerykańskim producentem podała sama Castillo za pośrednictwem Twittera. Netflix nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów dotyczących tego projektu, poza skromnym zarysem fabuły. Ten przedstawia się następująco: W ciągu pięciu przerażających minut Irene Navarro traci wszystko – władzę, męża, dzieci i nazwisko. Jedyne, co jej pozostaje to nadzieja na ich odzyskanie.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 26 lipiec 2015         0 Komentarzy · 10 Czytań · Drukuj
 
 
Dzikie serce. Wypadek Simony. Żona Octavia rodzi syna
Z odcinka na odcinek
hosting

Serial "Dzikie serce" odcinki 104-108 w TV4 od poniedziałku, 27.07.2015, do piątku, 31.07.2015, o godz. 17.00. Co się wydarzy w telenoweli "Dzikie serce" ("Corazon indomable")? Jak potoczą się losy Maricruz (Ana Brenda Contreras) i Octavio (Daniel Arenas)? "Dzikie serce" odcinki 104-108 - streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Dzikie serce"?

"Dzikie serce" odcinek 104 - poniedziałek, 27.07.2015, o godz. 17 w TV4

Maricruz zaprasza Octavia na przyjęcie z okazji chrztu Lupity, jednak on nie pojawia się. Strażnicy rancza Simony zatrzymują Caretę i jego kolegę za kradzież kukurydzy. Octavio nie dopuszcza do aresztowania chłopców i każe im, by w razie potrzeby zwracali się do niego. Rivera odkrywa że rachunki od Jose Antonia nie zgadzają się. Informuje Maricruz o brakujących pieniądzach, ale ona w pośpiechu zbywa go.

"Dzikie serce" odcinek 105 - wtorek, 28.07.2015, o godz. 17 w TV4

Maricruz powoli kończą się pieniądze. Kobieta rozmawia z Riverą o nierentowności rancza, które znów przynosi straty, tak jak za czasów, gdy należało do Narvaezów. Zamierza rozmówić się z Jose Antoniem. Ten twierdzi, że dzierżawcy nie wnoszą należnych opłat. Octavio dowiaduje się, że jego była żona jest okradana. Postanawia ją chronić, ale ona nie chce wierzyć oskarżeniom. Morales próbuje zdobyć Maricruz, ale zostaje odrzucony. Esther wyznaje właścicielce rancza, że Jose Antonio ją okrada.

"Dzikie serce" odcinek 106 - środa, 29.07.2015, o godz. 17 w TV4

Simona szuka Octavia. Miguel informuje ją, że brat poszedł na policję. Maricruz ma otrzymać nakaz eksmisji z rancza, ponieważ na jej ziemi także znajdują się pokłady złota, które będą wydobywane. Octavio nie może się pogodzić ze stosunkiem Simony i Miguela do ludzi z Realengo.

Simona jest świadkiem pocałunku Maricruz i Octavio. Urządza narzeczonemu scenę, po czym odjeżdża konno. Octavio podąża jej śladem i wzywa pracowników rancza do pomocy. Jeden z nich znajduje ją nieprzytomną…

"Dzikie serce" odcinek 107 - czwartek, 30.07.2015, o godz. 17 w TV4

Jose Antonio informuje Maricruz, że Simona jest poważnie chora i leży w szpitalu. Na widok Octavia z Maricruz, jego żona czuje, że nie chce już dalej żyć. Miguel rozmyśla o spadku jaki mógłby odziedziczyć po śmierci Simony.

Miguel oskarża Maricruz o podsycanie zazdrości Simony. Doktor Guerra zaleca operację Simony, żeby ratować życie jej i dziecka. Maricruz przyjeżdża do szpitala, żeby osobiście zapytać o zdrowie Simony. Octavio mówi jej, że nie mogą się więcej spotykać. Miguel nie toleruje jej obecności w szpitalu i obarcza winą za wypadek Simony. Simona wydaje na świat syna.

"Dzikie serce" odcinek 108 - piątek, 31.07.2015, o godz. 17 w TV4

Natasha zaczyna podrywać Miguela, a Perico flirtuje z Solitą. Jose Antonio rozmyśla o Maricruz. Simona ma silne bóle głowy, których powodem może być zakrzep w mózgu. W szpitalu, czuwając przy śpiącej żonie, Octavio obiecuje sobie, że będzie całkowicie oddany jej i jej dziecku i zapomni o Maricruz.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 26 lipiec 2015         0 Komentarzy · 13 Czytań · Drukuj
 
 
Za głosem serca. Jose Luis świadkiem pocałunku Montserrat i Alejandra
Z odcinka na odcinek
hosting

Serial "Za głosem serca" odcinki 31-35 w TV Puls od poniedziałku, 27.07.2015, do piątku, 31.07.2015, o godz. 12.50. Co się wydarzy w telenoweli "Za głosem serca" ("Corazon indomable")? Jak potoczą się losy Montserrat (Angelique Boyer), Jose Luisa (Luis Roberto Guzman) i Alejandra (Sebastian Rulli)? Kogo wybierze Montserrat? "Za głosem serca" odcinki 31-35 - streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Za głosem serca"?

Za głosem serca odcinek 31 - poniedziałek, 27.07.2015, o godz. 12.50 w TV Puls

Montserrat sprzecza się z Alejandrem. Mężczyzna nie potrafi zrozumieć, dlaczego żona wciąż pozostaje obojętna na jego zabiegi. Tymczasem Montserrat wyznaje Carlotcie prawdziwy powód, dla którego chce, by Jose Luis powrócił do hacjendy. Kobieta chce wyjawić całą prawdę mężowi i odejść od niego. W międzyczasie Alejandro prosi Montserrat o wybaczenie i przeprasza ją za swój brak zaufania.

Za głosem serca odcinek 32 - wtorek, 28.07.2015, o godz. 12.50 w TV Puls

Maria wyznaje Alejandrowi miłość, po czym całuje go. Dimitrio dowiaduje się, że Jose Luis mieszka i pracuje w hacjendzie Almonte jako brygadzista. Alejandro chce rozmówić się z rywalem. Jose Luis postanawia wyznać całą prawdę mężowi Montserrat. Tymczasem Nadia mówi Victorowi, że w jego obecności bywa bardzo spięta. Mężczyzna całuje ją.

Za głosem serca odcinek 33 - środa, 29.07.2015, o godz. 12.50 w TV Puls

Victor odnajduje Nadię i wyznaje jej miłość. Montserrat pyta Alejandra, czy pozwoli Adolfowi i Dimitriowi przenocować w hacjendzie. Pod osłoną nocy kobieta próbuje dołączyć do Jose Luisa. Zostaje jednak zatrzymana przez Adolfa. Ich szarpaninę widzi Maria, która wyciąga błędne wnioski. Postanawia powiedzieć Alejandrowi, że jego żona romansuje z Adolfem. Wzburzony mężczyzna idzie do pokoju Montserrat.

Za głosem serca odcinek 34 - czwartek, 30.07.2015, o godz. 12.50 w TV Puls

Alejandro prosi Marię, by powiedziała mu wszystko, co wie o romansie jego żony. Dimitrio informuje mężczyznę, że Montserrat próbowała uciec do kochanka. Wściekły mężczyzna, nie zważając na błagania żony, wyrzuca Rosario z domu. Następnie próbuje dowiedzieć się czegoś od swojego brygadzisty, Jose Luisa Alvareza. Tymczasem Nadia udaje się na spotkanie z Victorem.

Za głosem serca odcinek 35 - piątek, 31.07.2015, o godz. 12.50 w TV Puls

Pedro wraca do domu i odkrywa, że Nadia wyszła. Sprawdza ostatnie połączenia w telefonie dziewczyny. Joaquin rozpoczyna poszukiwania Angiliki od domu Alejandra. Tymczasem Jose Luis i Maria widzą, jak Montserrat całuje się z mężem. Przy najbliższej okazji Maria mówi kobiecie, że miała romans z Alejandrem. Tymczasem Montserrat zarzuca Adolfowi brak lojalności.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 26 lipiec 2015         0 Komentarzy · 9 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 459 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Facebook
Reklamy
Ankieta
Z kim powinna być Montserrat?

Alejandro

Jose Luis

Nie wiem

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

krymPL
28.07.2015
Tak! Królowa Serc to jak na razie dla mnie najlepsze! Przy niej wymiękają niektóre filmy co mają wątek kryminalny. Jestem chłopakiem a Królowa od razu mi się spodobała jak ujrzałem takie wątki. Ale Sa

Wiola
28.07.2015
Niby ma ale moim zdaniem nie umywa się do Królowej serc, zresztą jak większość telek.

krymPL
28.07.2015
No chyba Pokojówka ma wątki kryminalne, przecież tam jest Nicolas Nuñez.smiley

Wiola
27.07.2015
Nie o Pokojówkę na Manhatannie. Santa Diabla bardzo fajnie się zapowiada, lubię telki Telemundo z wątkami kryminalnymi w tle.

krymPL
27.07.2015
Ale chodzi o Santa Diabla?

Wiola
27.07.2015
Widziałam kilka odcinków i mi osobiście nie za bardzo przypadła do gustu fabuła

OllgaXD
27.07.2015
Strasznie podobają mi się wątki Sany i Santiago smiley

krymPL
26.07.2015
Obejrzało by się Pokojówkę.smiley

Wiola
26.07.2015
Zbuntowany anioł to była stara telka której licencja na emisję kosztowała grosze, dlatego wycisnęli ją do końca

krymPL
25.07.2015
A wie ktoś gdzie było emitowane i może leci na którymś kanale telenowela Pokojówka na Manhattanie?

Archiwum
Top Site
AlfonsoHerrera.pl egoistki.blogspot.com Elizabeth Gutierrez MaitePerroniBeorlegui.pl Świat Latino Telenovelas y Revista
Prawa Autorskie
Świat Latinowoodu Bez Tajemnic jest stroną tworzoną dla fanów. Nie mam prywatnego kontaktu z gwiazdami latino. Teksty są objęte prawami autorskimi, więc prosimy o nie kopiowanie ani przywłaszczanie cudzej pracy, jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś fragmentu strony - daj credit. Dziękuje. Copyright © 2011-2014
Katalog stron Mark1

Copyright © 2011-2015

11,569,095 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie