Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Galeria
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 10
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 372
Najnowszy Użytkownik: markzelezny
Statystyka strony
Wyświetleń: Liczniki na stonę
Ostatnie Artykuły
Navidad czyli święta...
Halloween po meksyka...
Jak Meksykanki obcho...
Telenowela nie jedno...
Uspołecznieni - serc...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Telenowele
Kochamm
Ranking najładniejsz...
Opinie
Zdjęcia z sesji
Najciekawsze Tematy
Zdjęcia z sesji [29]
Zdjęcia z sesji [23]
Zdjęcia z sesji [21]
Zdjęcia z sesji [19]
Ranking najładnie... [14]
Aktorki Latino
Abril Schreiber
Adamari Lopez
Adela Noriega
Adriana Campos
Adriana Fonseca
Adriana Louvier
Africa Zavala
Aisslin Derbez
Aleida Nunez
Alejandra Barros
Alejandra Lazcano
Alessandra Rosaldo
Blanca Soto
Mariana Torres
Marlena Favela
Zuria Vega
Aktorzy Latino
Aaron Diaz
Abraham Ramos
Alejandro Chaban
Alex Sirvent
Juan Soler
Mark Tacher
William Levy
Telenowele
Bananowa młodzież
Chwytaj dzień
Cud miłości
Czerwony orzeł
Diabeł wie lepiej
Dom po sąsiedzku
Dwie twarze
Dziki kwiat
Eva Luna
Gorzka zemsta
Kiedy się zakocham
Kobiety morderczynie
Ktoś Cię obserwuje
Luz Maria
Lynch
Miłość i przeznaczenie
Młodzieńcza miłość
Morze miłości
Mój grzech
Nieposkromiona miłość
Osaczona
Paloma
Pieska miłość
Podwójne życie Angeliki
Pokojówka na Manhattanie
Popland
Santa Diabla
Teresa
Triumf miłości
Ukryta miłość
Violetta
Zakazane uczucie
Zaklęta miłość
Zakład o miłość
Reklama
 
Burza. Hernan planuje ślub z Mariną
Z odcinka na odcinek


Telenowela "Burza" odcinki 79-80 w TV4 w poniedziałek, 22.12.2014 i we wtorek, 23.12.2014, o godz. 17.00. Co się wydarzy w serialu "Burza" ("La Tempestad")? Jak potoczą się losy Damiana (William Levy) i Mariny (Ximena Navarrete). "Burza" odcinki 79-80 - streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Burza"?

"Burza" odcinek 79 - poniedziałek, 22.12.2014, o godz. 17 w TV4

Candy proponuje Jazmin, by zamieszkała u niej do powrotu Lazara. Dziewczyna opowiada jej o swojej rozmowie z teściową. Candy nie wierzy jednak w szczerość Rosario. Esthercita mówi Hernanowi, że Damian chce od niej odejść i zabrać dziecko. Ursula próbuje pomóc kuzynce zatrzymać męża. Damian i Marina rozmawiają o swojej przyszłości.

Tymczasem Hernan rozsyła do gazet swoje zdjęcie z ukochaną. Towarzyszy im zawiadomienie o zbliżającym się ślubie pary. Damian wpada we wściekłość i nie pozwala Marinie się wytłumaczyć. Kobieta żąda, by Hernan sprostował informację. Następnie Marina przypadkiem odkrywa, że Mercedes znała jej ojca.


"Burza" odcinek 80 - wtorek, 23.12.2014, o godz. 17 w TV4


Mercedes opowiada Marinie o swojej przyjaźni z Arielem. Ursula wmawia wujostwu, że próbowano ją zgwałcić. Fulgencio daje jej broń. Marina prosi Mercedes o radę w sprawie propozycji pracy złożonej przez Hernana. Damian obawia się zostawić synka z Esthercitą. Ernesto orientuje się, że Saldana okłamywał go, twierdząc, że nie zna córki Mercedes. Fulgencio odwiedza ojca Tomasa. Duchowny nabiera pewności, że to on kazał go zabić. Olinto informuje Roblesa, że Esthercita była żoną Ernesta.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 20 grudzień 2014         0 Komentarzy · 11 Czytań · Drukuj
 
 
Burza. Marina ukrywa ciążę. Damian wierzy, że jest ojcem dziecka Esthercity
Z odcinka na odcinek


Telenowela "Burza" odcinki 74-78 w TV4 od poniedziałku, 15.12.2014, do piątku, 19.12.2014, o godz. 17.00. Co się wydarzy w serialu "Burza" ("La Tempestad")? Jak potoczą się losy Damiana (William Levy) i Mariny (Ximena Navarrete). "Burza" odcinki 74-78 - streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Burza"? Czy Damian dowie się, że Marina jest z nim w ciąży, a dziecka Esthercity nie jest jego tylko Ernesta?

"Burza" odcinek 74 - poniedziałek, 15.12.2014, o godz. 17 w TV4

Damian odnajduje dziecko. Nereo na polecenie Fulgencia przygotowuje zamach na księdza. Ojciec Tomas ma poważny wypadek. Esthercita prosi ojca o pieniądze na podróż do stolicy i wyznaje mu, że urodziła dziecko Damiana. Fulgencio nie ma wątpliwości co do tego, że w rzeczywistości ojcem malucha jest Ernesto. Uświadamia córce, że bardziej opłaca się jej być wdową po Erneście niż żoną Damiana. Mercedes okłamuje Marinę, że nigdy nie była matką. Damian wierzy, że jest ojcem dziecka Esthercity.

"Burza" odcinek 75 - wtorek, 16.12.2014, o godz. 17 w TV4

Hernan namawia Marinę, by przyjęła pracę w jego firmie. Wreszcie dziewczyna zgadza się z nim spotkać. Okazuje się, że chodzi o posadę w hotelu, z którego została zwolniona za obronę jednej z pracownic przed gwałcicielem. Beatriz prosi lekarza, by poddał ją eksperymentalnej terapii. Chce za wszelką cenę dożyć narodzin wnuka. Mercedes przedstawia Beatriz Magdalenie. Marina postanawia zrezygnować z Damiana. Prosi, by wrócił do Esthercity i swojego synka. Gdy żona widzi mieszkanie, które miałaby dzielić z Damianem, wpada w furię.

"Burza" odcinek 76 - środa, 17.12.2014, o godz. 17 w TV4

W klinice rehabilitacyjnej pojawia się terapeuta, były alkoholik Valentín. Esthercita przyznaje się Ursuli, że udaje tylko zatroskaną matkę, by zatrzymać przy sobie Damiana. Delfina i Fulgencio znów się kłócą. Mężczyzna zaczyna zastanawiać się, jak pozbyć się żony, nie budząc podejrzeń. Damian odkrywa, że jego synek jest poważnie chory, czego Esthercita nawet nie zauważyła. Zrozpaczony dzwoni do Mariny. Kobieta natychmiast jedzie do szpitala. Hernan zawiadamia o wszystkim Esthercitę i każe jej natychmiast jechać do szpitala. Kobieta przybywa na miejsce i robi awanturę Marinie.

"Burza" odcinek 77 - czwartek, 18.12.2014, o godz. 17 w TV4

Rosario zarzuca Jazmin, że kokietuje mężczyzn. Każe jej dźwigać ciężkie przedmioty, chcąc by poroniła. Damian prosi Mercedes, by pod jego nieobecność została z dzieckiem. Esthercita urządza mu awanturę. Fulgencio radzi Mercedes, by uważała na siebie, swoich bliskich i swoje interesy. Fulgencio podstępem nakłania żonę do podpisania testamentu, w którym wszystko zostawia jemu. Hernan odwiedza Marinę. Zostawia otwarte drzwi, by Esthercita i Ursula mogły wykraść dziecko, podczas gdy on odwróci uwagę dziewczyny. Żona zamierza szantażować Damiana.

"Burza" odcinek 78 - piątek, 12.12.2014, o godz. 17 w TV4

Candy zabiera krwawiącą Jazmin do szpitala. Oskarża Rosario, że chce doprowadzić synową do poronienia. Ostrzega, że powiadomi o wszystkim Lazara. Damian jedzie do Nuestra Senora del Mar po synka. Mercedes radzi Marinie, by zastanowiła się, czy na pewno chce ukrywać ciążę przed ukochanym. Esthercita domaga się, by ojciec utrzymywał jej rodzinę albo oddał jej należną część spadku. Wściekły burmistrz oznajmia jej, że może zapomnieć o pieniądzach. Esthercita przeprasza Damiana, wyznaje mu miłość i prosi, by spróbowali stworzyć prawdziwą rodzinę. Tymczasem Hernan zaprasza Marinę na kolację.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 grudzień 2014         0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
 
 
Burza. Marina w ciąży z Damianem
Z odcinka na odcinek


Telenowela "Burza" odcinki 69-73 w TV4 od poniedziałku, 8.12.2014, do piątku, 12.12.2014, o godz. 17.00. Co się wydarzy w serialu "Burza" ("La Tempestad")? Jak potoczą się losy Damiana (William Levy) i Mariny (Ximena Navarrete). "Burza" odcinki 69-73 - streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Burza"? Po tym jak Marina ucieka ze ślubu z Daminem odkrywa, że jest w ciąży...

"Burza" odcinek 69 - poniedziałek, 8.12.2014, o godz. 17 w TV4

Wszyscy zgromadzeni w kościele są w szoku, gdy Esthercita pojawia się na ślubie i zarzuca Damianowi, że zostawił ją na morzu, by uciec z kochanką. Marina każe ukochanemu załatwić swoje sprawy i ucieka sprzed ołtarza. Mercedes zmusza Esthercitę do wyznania, że wyszła za Ernesta. Kobieta twierdzi jednak, że małżeństwo jest nieważne, gdyż zawarła je będąc żoną innego mężczyzny.

Damian oświadcza Esthercicie, że ich ślub został anulowany, a on nigdy nie przestanie kochać Mariny. Kobieta zamierza oskarżyć go o usiłowanie morderstwa. Ursula proponuje kuzynce, by wspólnie postarały się zniszczyć Marinę. Esthercita zarzuca ojcu, że prowadzi interesy z Ernestem, którego ludzie sprzedali ją Contrerasowi.

"Burza" odcinek 70 - wtorek, 9.12.2014, o godz. 17 w TV4

Rozgoryczona Marina mówi Damianowi, żeby dał jej spokój. Hernan namawia Esthercitę, by walczyła o męża wszelkimi sposobami. Kobieta prosi męża, by do siebie wrócili i całuje go. Zauważa to Marina. Ursula robi wyrzuty Hernanowi. Kochanek uświadamia jej, że łączył ich jedynie seks. Kobieta policzkuje go.

Damian dowiaduje się od Rufi, że Marina, Beatríz i Rebeca wyjechały z Nuestra Senora del Mar. Mercedes umieszcza Magdalenę w klinice rehabilitacyjnej. Tymczasem Esthercita wyznaje Damianowi, że urodziła jego dziecko, lecz zostało jej ono odebrane. Prosi, by pomógł jej je odszukać.

"Burza" odcinek 71 - środa, 10.12.2014, o godz. 17 w TV4

Fulgencio złości się, że Esthercita swoimi desperackimi próbami odzyskania Damiana ośmiesza ich rodzinę. Fabre jedzie do stolicy, by porozmawiać z Mariną. Dziewczyna nie chce go widzieć ani słuchać jego wyjaśnień. Również Hernan usiłuje spotkać się z Mariną.

Rosario jest wściekła, gdy dowiaduje się, że Jazmin i Lazaro będą mieli dziecko. Nie daje jednak poznać po sobie prawdziwych emocji i gratuluje parze. Esthercita zawiadamia Damiana, że skontaktowali się z nią porywacze ich dziecka. Wysuwa też wygórowane żądania w kwestii rozwodu.

"Burza" odcinek 72 - czwartek, 11.12.2014, o godz. 17 w TV4

Rebecca radzi siostrzenicy, by nie rezygnowała z Damiana i poczekała, aż rozwiąże on swoje problemy. Claudio pojawia się w barze Mercedes, by podziękować, że wyciągnęła go z więzienia. Poznaje Marinę. Opowiada jej, że wiele słyszał na jej temat od Damiana.

Beatriz wyznaje siostrze, że niepokoi ją bliskość pomiędzy Mariną i Mercedes. Marina dowiaduje się, że jest w ciąży. Dziewczyna postanawia nie odbierać ojca dziecku Esthercity. Ernesto powoli dochodzi do siebie i odkrywa, że amputowano mu nogę.

"Burza" odcinek 73 - piątek, 12.12.2014, o godz. 17 w TV4

Marina jest szczęśliwa, że urodzi dziecko ukochanego. Przekazuje matce radosną nowinę. Esthercita oświadcza José, że nie zgodzi się na rozwód z Damianem. Adwokat grozi, że skompromituje ją w mediach. Dziewczyna zaczyna mieć obawy.

Hernan jest w szoku na wieść o ciąży Mariny. Proponuje, że da jej dziecku nazwisko. Fulgencio spowiada się u ojca Tomasa. Damian prosi Mercedes o pieniądze na okup. Kobieta zgadza się, ale zdradza mu, że Ernesto chwalił się, że to on jest ojcem dziecka Esthercity.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 grudzień 2014         0 Komentarzy · 14 Czytań · Drukuj
 
 
Piękne latynoskie piosenkarki mogą pochwalić się nie tylko nieziemską urodą, ale też sporymi muzycznymi sukcesami
Notka
Natalia-3-natalia-oreiro-26917036-1024-768.jpg

Dziś oczy całego świata zwrócone są przede wszystkim na Jennifer Lopez i Shakirę. To jednak nie jedyne piękne i zdolne piosenkarki latynoskiego pochodzenia. Jest ich znacznie więcej!

Niektóre z nich są nam już dobrze znane. Często zdarza się, że kobiety o latynoskich korzeniach nie tylko śpiewają, ale też są aktorkami. Niektóre z nich mogliśmy podziwiać na ekranach naszych telewizorów i z zapartym tchem śledzić losy ich serialowych postaci, inne gościły w Polsce i być może ktoś z Was bawił się na ich koncertach. Oprócz tego przedstawiamy też mniej znane w Polsce latynoskie piękności.

Natalia Oreiro
Mię­dzy­na­ro­do­wą po­pu­lar­ność zy­ska­ła dzię­ki roli Mi­la­gros w te­le­no­we­li "Zbun­to­wa­ny anioł". Póź­niej przy­szedł czas na rów­nież po­pu­lar­ne se­ria­le "Ka­czor­ra to ja" oraz "Je­steś moim ży­ciem". Na­ta­lia śpie­wa­ła do każ­dej z tych pro­duk­cji ty­tu­ło­wą piosn­kę: "Cam­bio Dolor", "Cu­esta Ar­ri­ba, Cu­esta Abajo" i "Co­ra­zon Va­lien­te". Pierw­szy utwór za­pew­ne po­tra­fi za­nu­cić jesz­cze wiele z fanek "Zbun­to­wa­ne­go anio­ła". Na jakiś czas Na­ta­lia po­sta­no­wi­ła przy­sto­po­wać z ka­rie­rą ak­tor­ską i zająć się mu­zy­ką. Po ogrom­nym suk­ce­sie "Zbun­to­wa­ne­go anio­ła" Na­ta­lia wy­da­ła dwie płyty. Pro­mu­ją­ce wy­daw­nic­twa sin­gle cie­szy­ły się po­pu­lar­no­ścią, a Ore­iro speł­nia swoje ma­rze­nie o byciu gwiaz­dą mu­zy­ki pop. Pio­sen­kar­kę po­chwa­lił sam Qu­en­tin Ta­ran­ti­no. Po obej­rze­niu te­le­dy­sku do "Tu Ve­ne­no" re­ży­ser stwier­dził, że Na­ta­lia mo­gła­by zro­bić wiel­ką ka­rie­rę w Hol­ly­wo­od. Pio­sen­kar­ka w grud­niu 2013 roku od­wie­dzi­ła Pol­skę i za­gra­ła kon­cert.

Thalia
Ariad­na Thalía Sodi Mi­ran­da na całym świe­cie sprze­da­ła ponad 40 mi­lio­nów eg­zem­pla­rzy swo­ich płyt. Od czasu, kiedy pol­scy wi­dzo­wie mogli po­znać Tha­lię dzię­ki se­ria­lom "Maria z przed­mie­ścia", "Ro­sa­lin­da" czy "Ma­ri­mar", ak­tor­ka i pio­sen­kar­ka prak­tycz­nie wcale się nie zmie­ni­ła. Na swoim kon­cie ma 12 al­bu­mów.

Paulina Rubio
Fani "X Fac­to­ra" pew­nie wi­dzie­li Pau­li­nę Rubio w ławie ju­ror­skiej ame­ry­kań­skiej edy­cji pro­gra­mu. Po­cho­dzą­ca z Mek­sy­ku pio­sen­kar­ka jest jedną z po­pu­lar­niej­szych La­ty­no­sek w USA. Śpie­wa w ję­zy­kach hisz­pań­skim i an­giel­skim. Jej album z 2001 roku "Bor­der Girl" oka­zał się wiel­kim suk­ce­sem w Ame­ry­ce i Eu­ro­pie. Po­przed­nia płyta ar­tyst­ki za­ty­tu­ło­wa­na "Pau­li­na" była naj­le­piej sprze­da­ją­cym się al­bu­mem la­ty­no­skiej pio­sen­kar­ki w Sta­nach Zjed­no­czo­nych oraz Wiel­kiej Bry­tanii.

Dulce Maria
Dulce Maria do 2009 roku na­le­ża­ła do mu­zycz­nej grupy RBD. Opusz­cze­nie sze­re­gów for­ma­cji do­brze zro­bi­ło mek­sy­kań­skiej pio­sen­kar­ce. Pierw­sza część so­lo­we­go al­bu­mu "Extran­je­ra" uka­za­ła się w 2010 roku. Druga rok póź­niej. W ro­dzin­nym kraju ar­tyst­ki album zna­lazł się na piew­szym miej­scu naj­le­piej sprze­da­ją­cych się płyt. Za­śpie­wa­ła u boku sław­ne­go so­li­sty i ak­to­ra, Joe Jo­na­sa pod­czas jego trasy po Mek­sy­ku. Zo­sta­ła rów­nież za­pro­szo­na przez pre­zy­den­ta USA Ba­rac­ka Obamę do za­śpie­wa­nia w Bia­łym Domu. Obec­nie Dulce Maria pra­cu­je nad ko­lej­nym wy­daw­nic­twem, pre­mie­ra prze­wi­dzia­na jest na ma­rzec 2014 roku.

Anahi
Anahi razem z Dulce Marią była człon­ki­nią RBD. Mu­zycz­ną ka­rie­rę na po­waż­nie roz­po­czę­ła w 1993 roku – wtedy po­ja­wił się de­biu­tanc­ki album Anahi. Wo­ka­li­sta ma na kon­cie kilka so­lo­wych al­bu­mów. W 2012 roku na­wią­za­ła współ­pra­cę z ame­ry­kań­skim ra­pe­rem – Flo Ridą - para razem pra­co­wa­ła nad sin­glem, który miał tra­fić na płytę Anahi.

Ninel Conde
Jak więk­szość pięk­nych i zdol­nych La­ty­no­sek Ninel Conde jest za­rów­no pio­sen­kar­ką i ak­tor­ką. Gra przede wszyst­kim w te­le­no­we­lach. W 2004 roku była no­mi­no­wa­na do na­gro­dy La­ti­no Gram­my.

Pilar Montenegro
Utwór "Qu­ita­me Ese Hom­bre" w wy­ko­na­niu Pilar spę­dził 13 ty­go­dni na pierw­szym miej­scu ze­sta­wie­nia Hot Latin Track of "Bil­l­bo­ard". Płyta "De­sa­ho­go" wy­da­na w 2001 roku oka­za­ła się nie­sa­mo­wi­tym suk­ce­sem i za­pew­ni­ła pio­sen­kar­ce wiele na­gród Bil­l­bo­ard Latin Music Award.

Maite Perroni
Maite Per­ro­ni to trze­cia dziew­czy­na, która zy­ska­ła mię­dzy­na­ro­do­wy roz­głos z for­ma­cją RBN. Per­ro­ni wy­da­ła 9 al­bu­mów w ję­zy­kach hisz­pań­skim, por­tu­gal­skim i an­giel­skim, które sprze­da­ły się w na­kła­dzie 15 mln eg­zem­pla­rzy na całym świe­cie. Grupa kon­cer­to­wa­ła po Ame­ry­ce i Eu­ro­pie. Kiedy Maite prze­kro­czy­ła trzy­dzie­ści lat po­sta­no­wi­ła zro­bić sobie prze­rwę od ak­tor­stwa (wy­stę­po­wa­ła w licz­nych te­le­no­we­lach). Wy­je­cha­ła do USA z na­dzie­ją po­now­ne­go roz­wi­nię­cia ka­rie­ry mu­zycz­nej. Pio­sen­kar­ka szko­li­ła zdol­no­ści wo­kal­ne, ta­necz­ne oraz uczy­ła się ję­zy­ka an­giel­skie­go. Pre­mie­ra pierw­szej so­lo­wej płyty "Ec­lip­se de Luna" od­by­ła się 23 sierp­nia 2013 roku.

Gloria Estefan
Glo­rii Es­te­fan nie trze­ba chyba ni­ko­mu przed­sta­wiać. Za­rów­no Jen­ni­fer Lopez jak i Sha­ki­rze jesz­cze da­le­ko do tej la­ty­no­ame­ry­kań­skiej divy. Ko­mer­cyj­ny suk­ces przy­niósł jej hisz­pań­sko­ję­zycz­ny album "Abrien­do Pu­er­tas", za który otrzy­ma­ła drugą w swoim życiu na­gro­dę Gram­my. W 1996 roku za­śpie­wa­ła hymn na otwar­ciu Let­nich Igrzysk Olim­pij­skich w Atlan­cie. Kil­ka­krot­nie wy­ru­sza­ła w świa­to­we trasy kon­cer­to­we.


ŹRÓDŁO: muzyka.onet.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 grudzień 2014         0 Komentarzy · 19 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Burza" odc. 67-76
Streszczenia odcinków


Odcinek 67

Marina opowiada Damiánowi o tajemniczej kobiecie, która odebrała telefon w domu Mercedes. Mówi, że miała wrażenie jakby rozmawiała sama z sobą. W klubie Macario usiłuje poderwać Magdalenę, ale bez powodzenia. Mercedes prosi go, by nie wracał. Komentuje córce, że mężczyzna nie budzi w niej zaufania. Ernesto i Fulgencio rozmawiają o Hernánie. Szef dochodzi do wniosku, że nie może już ufać pośrednikowi i od tej pory będzie kontaktował się osobiście z burmistrzem.

Ernesto organizuje przyjęcie na cześć syna. W tym samym czasie policja federalna organizuje nalot na jego dom. Ernesto zostaje ranny, a Macario korzysta z sytuacji i porywa dziecko. Detektyw Archila zawiadamia Mercedes o akcji. Informuje ją, że Ernesto uciekł. Kobieta każe mu znaleźć go jak najszybciej, bo życiu jej i córek zagraża niebezpieczeństwo, dopóki mężczyzna będzie na wolności. Blas wywozi rannego Ernesta na wieś do lekarza.

Magdalena mówi matce o telefonie. Mercedes podejrzewa, że dzwoniła Marina. Obawia się, że córki poznają się. Szczęśliwa Marina przekazuje pracodawczyni wiadomość o swoich zaręczynach. Mercedes rozmawia z Beatríz o zdarzeniu. Uważa, że nadszedł czas, by siostry dowiedziały się o swoim pochodzeniu i istnieniu.

Odcinek 68

Beatríz nie chce, by córka poznała prawdę. Mercedes przekonuje ją, że to właściwa decyzja. I ma zamiar porozmawiać z córką po jej ślubie z Damiánem. Úrsula podsłuchuje rozmowę Hernána i Fulgencia. Damián i marynarze wracają z morza. Mięli bardzo dobry poranek i nałowili ryb w nadmiarze. Kapitan rozdaje nadwyżkę biednym. Nagle pojawia się Hernán. Każe mu zapłacić za wszystkie rozdane ryby i informuje, że wszystko, co złowią należy do przetwórni. Nagle pojawia się Marina, która obiecuje pokryć koszta i staje w obronie narzeczonego. Beatríz pyta lekarza, ile czasu jej zostało. Doktor uprzedza, że niewiele i wkrótce choroba zacznie być agresywna.

Blas wmawia Hernánowi, że Ernesto nie żyje. Robles ostrzega Damiána, że Lara wynajął “piratów”, którzy mają za zadanie zaatakować “Burzę”. Przestrzega go, że Hernán i Fulgencio chcą jego śmierci. Fulgencio jest zły, że Ernesto zginął. Hernán zdradza Esthercitcie ostatni element układanki: wmawia jej, że Damián zaplanował jej śmierć, by uciec z kochanką. Kobieta przypomina sobie Marinę. Hernán obiecuje zatroszczyć się o nią, by mąż i kochanka nie zrealizowali swojego planu.

Delfina żali się Úrsuli, że w rzeczach męża znalazła zdjęcie Mercedes. Uważa, że to ona jest winne tego, że mąż nigdy nie był w stanie pokochać jej. Postanawia rozmówić się z rywalką. Mercedes zapewnia ją, że nigdy nie odwzajemniła uczuć Fulgencia i dodaje, że jest jednym z mężczyzn, którymi gardzi. Nadchodzi dzień ślubu Mariny i Damiána. W kościele pojawia się Esthercita, by przerwać ślub.

Odcinek 69

Marina i Damián są w szoku. Esthercita oskara męża o pozostawienie jej na morzu i chęć ucieczki z kochanką. Delfina mdleje na widok córki. Marina wybiega z kościoła. Nie chcę rozmawiać z narzeczonym i każe mu załatwić sprawy z Esthercitą. Do rozmowy włącza się Mercedes i zmusza Esthercitę do wyznania, że jest żoną Ernesta. Dziewczyna broni się, że jej małżeństwo z Contrerasem jest nieważne, bo najpierw została żoną Damiána. Ma nadzieję, że mąż uszanuje ją i zapomni o Marinie Reverte. Damián oznajmia jej, że ich ślub kościelny został anulowany, a małżeństwo nigdy nie zostało skonsumowane. Oświadcza, że nigdy nie będą razem, bo jego serce należy do Mariny. Esthercita próbuje oskarżyć męża o próbę zabójstwa. To tylko utwierdza go w przekonaniu, że nie chce mieć z nią nic wspólnego. Wściekła Esthercita zapowiada, że nigdy nie da mu rozwodu.

Hernán próbuje wyrzucić Damiána z domu Mariny, ale Beatríz pozwala zobaczyć się mu z córką. Esthercita zarzuca ojcu, że prowadzi interesy z Ernestem i to jego ludzie zabrali ją i sprzedali dla Contrerasa. Fulgencio broni się, że szukał jej i nie jest winny tego, co ją spotkało. Beatríz prosi Hernána, b nie mówił Marinie, że nie jest jej córką. Fulgencio rozmawia z córką na temat spadku po Erneście.

Burmistrz ma żal do Hernána, że ukrywał przed nim prawdę. Wspólnik broni się, że nie wiedział, że Esthercita jest żoną Ernesta. Esthercita wraca do domu i zapowiada kuzynce, że nie pozwoli, by zajęła jej miejsce. Úrsula proponuje jej połączenie sił przeciw Marinie Reverte. Pomoże jej odzyskać Damiána, a sama pocieszy Hernána.

Odcinek 70

Marina chce zostać sama. Damián zgadza się uszanować jej decyzję póki co. Beatríz martwi się, że Esthercita nigdy nie da Fabré rozwodu. Hernán każe Esthercitcie walczyć o męża. Radzi jej, by użyła dziecka, jeśli okaże się to konieczne. Rebeca namawia siostrzenicę, by nie rezygnowała ze swojego szczęścia i walczyła o nie. Esthercita błaga męża o szansę. Damián jest nieugięty. Interesuje go tylko rozwód. Zdesperowana dziewczyna całuje go. Widzi ich Marina. Úrsula zarzuca Hernánowi, że porzucił ją i wybiegł za Mariną. Kochanek przypomina jej, że łączy ich tylko seks i wspólny cel. Odrzucona kobieta policzkuje go.

Rosario naciska na Fulgencia, by wysłał Lázara do szkoły marynarskiej. Grozi, że jeśli tego nie zrobi, publicznie oskarży go o gwałt. Burmistrz przypomina jej, że dobrowolnie wskoczyła mu do łóżka. Kobieta oświadcza, że jest gotowa na wszystko, by tylko rozdzielić syna z Lucíą. Damián idzie do domu Mariny. Znajdują płaczącą Rufi. Kobieta oznajmia mu, że Marina, Beatríz i Rebeca wyjechały z Nuestra Señora del Mar.

Zrozpaczona Mercedes umieszcza Magdalenę w klinice rehabilitacyjnej. Esthercita mówi mężowi, że urodziła mu dziecko, ale straciła je. Prosi, by pomógł jej je odnaleźć. Damián nie wierzy jej słowom. O swoich wątpliwościach rozmawia z ojcem Tomásem.

Odcinek 71


Fulgencio ma dość, że córka upiera się przy Damiánie. Zarzuca jej, że wystawia całą rodzinę na pośmiewisko. Esthercita ripostuje, że nie jest jedyną, która przynosi hańbę nazwisku, ale w przeciwieństwie do innych, niczego nie ukrywa. Delfina chce wiedzieć, co dziewczyna ma na myśli. Córka radzi jej, by zapytała męża. Damián wyjeżdża do stolicy. Jedynie Olinto zostawia kontakt do siebie, w razie nagłej potrzeby. Kapitan informuje Marinę, że jedzie się z nią zobaczyć, by o czymś porozmawiać. Dziewczyna mówi mu o pocałunku, który widziała. Dodaje, że na razie nie jest gotowa się z nim zobaczyć i kończy rozmowę.

Hernán odwiedza Marinę. Dziewczyna prosi go, by dał jej spokój i zajął się Úrsulą. Jazmín i Lázaro przekazują o. Tomasowi i Rosario, że będą rodzicami. Kobieta jest wściekła, ale udaje szczęśliwą. Marina traci przytomność. Hernán chce wykorzystać sytuację, by skraść jej buziaka, ale nagle pojawia się Alicia. Esthercita zawiadamia męża, że porywacze dzwonili i kazała im kontaktować się z nim. José jako przedstawiciel Damiána odwiedza Esthercitę. Chce porozmawiać z nią o warunkach rozwodu. Dziewczyna stawia mu swoje żądania: dom ze wszystkimi wygodami, na które zasługuje. Zapowiada, że jeśli nie spełni jej prośby, czeka ich batalia sądowa.

Fulgencio prosi żonę, by podpisała dokument sprzedaży jednego z ich terenów. Delfina zgadza się, ale stawia warunek: musi przekonać córkę do pozostania w domu. Rosario naciska na Fulgencia, by wysłał Lázara do szkoły marynarskiej. Delfina zastaje męża z Rosario. Damián pojawia się u Mercedes. Hernán próbuje zatrzymać go i prowokuje. Fabré uderza go. Pojawia się Marina. Prosi Hernána, by nie wtrącał się i oznajmia, że ona i Damián muszą porozmawiać.

Narzeczony mówi ukochanej o dziecku. Dziewczyna nie rozumie, dlaczego w takim razie przyjechał za nią zamiast szukać dziecka.

Odcinek 72

Macario telefonuje do Damiána z instrukcjami. Rebeca radzi siostrzenicy, by nie poddawała się i poczekała aż Fabré rozwiąże swoje problemy. Lázaro przyjmuje propozycję Fulgencia. Burmistrz jest szczęśliwy na wieść, że zostanie dziadkiem. Rosario cieszy się, że syn wyjedzie. Jazmín ma jednak złe przeczucia. Claudio pojawia się w barze Mercedes. Dziękuje jej za wyciągnięcie go z więzienia. Poznaje Marinę. Opowiada jej, że wiele słyszał na jej temat od Damiána, z którym zaprzyjaźnił się, gdy razem siedzieli w więzieniu.

Beatriz wyznaje siostrze, że nie podoba się jej zbliżenie Mariny i Mercedes – miotają nią sprzeczne uczucia: z jednej strony zazdrość, z drugiej spokój, że córka nie zostanie sama, gdy ona umrze. Lekarz informuje Marinę, że jest w ciąży. Dziewczyna postanawia nie odbierać ojca dziecku Esthercity. Damián spotyka się z Roblesem i mówi mu o porwaniu dziecka. Policjant obiecuje mu pomóc.

Ernesto odkrywa, że ma amputowaną nogę. Postanawia się zemścić na wszystkich, którzy zdradzili go. Lekarz wyjaśnia mu, że musiał wybierać: albo noga, albo jego życie. Esthercita mówi Hernánowi o działaniach Damiána. Obawia się, że ich plan może wyjść na jaw. Uprzedza, że jeśli pójdzie na dno, pociągnie go za sobą.

Odcinek 73

Marina jest szczęśliwa, wiedząc, że urodzi dziecko ukochanego. Macario dzwoni do Damiána. Przypomina mu, że życie jego dziecka jest w jego rękach, jeśli zrobić coś głupiego, zabije je. Marina przekazuje matce radosną nowinę. Esthercita oświadcza José, że nigdy nie zgodzi się na rozwód. Adwokat uprzedza ją, że jeśli będzie robić problemy, znajdzie na nią każdego haka i nagłośni całą sprawę w mediach. Dziewczyna zaczyna się bać. Wie, że Ernesto nie żyje, ale Blas tak i może przyjechać po nią i dziecko. Niebawem dziewczyna odbiera telefon od pracownika Ernesto. Blas zapewnia pracodawcę, że Esthercita i dziecko czują się dobrze, ale żona szefa wydała się zdenerwowana.

Hernán jest w szoku na wieść o ciąży Mariny. Prosi przyjaciółkę, by nie mówiła nic Damiánowi i proponuje, że da nazwisko dla dziecka. Fulgencio przychodzi do o. Tomasa wyspowiadać się. Duchowny ostrzega go, że jeśli pewnego dnia będzie musiał zeznawać przeciw niemu, zrobi to. Damián opowiada Mercedes o dziecku i prosi ją o pomoc – pieniądze na okup. Kobieta zgadza się. Uprzedza go jednak, by nie wierzył do końca Estheritcie. Mówi mu, że dziewczyna była żoną Ernesta, który chwalił się, że to on jest ojcem dziecka. Damián otrzymuje instrukcje, gdzie dostarczyć pieniądze.

Odcinek 74

Damián odnajduje dziecko. Nereo na polecenie Fulgencia przecina kable hamulcowe w aucie o. Tomasa. Duchowny wpada do wąwozu. Mercedes opowiada zaskoczonej Marinie o porwaniu dziecka Esthercity. Tymczasem ona prosi ojca o pieniądze na podróż do stolicy i wyznaje mu, że urodziła dziecko Damiána. Fulgencio jest przekonany, że ojcem dziecka był Ernesto. Uświadamia Esthercitcie, że bardziej opłacalne będzie dla niej być wdową po Erneście jak żoną Fabré.

Robles ma za złe Damiánowi, że nie wtajemniczył go w akcję przekazania okupu. Hernán każe Estherhitcie wcielić się w rolę kochającej matki. Lekarz zawiadamia Rosario i Lázara, że stan o. Tomasa jest bardzo ciężki. Pacjent ma niewielkie szanse na przeżycie. Rebeca przyznaje się przed sobą, że José jest mężczyzną, którego kocha i, z którym, chce spędzić resztę życia. Mercedes okłamuje Marinę, że nigdy nie była matką. Damián wierzy, że jest ojcem dziecka Esthercity.

Odcinek 75

Hernán namawia Marinę, by przyjęła pracę w jego firmie. Dziewczyna nie jest pewna. Po namowach zgadza się iść na spotkanie biznesowe z przyjacielem. Szczęśliwy José podaje Rebece śniadanie do łóżka. Kobieta zaczyna zastanawiać się, czy chce być związana z nim i ponownie rozwiewa jego nadzieje.

Beatriz prosi lekarza, by poddał ją innym terapiom. Zależy jej na czasie, pragnie poznać wnuka. Doktor Gonzalez obiecuje wypróbować na niej nowe metody eksperymentalnego leczenia. Dodaje jednak, że nic nie może jej zagwarantować. Marina jest w szoku, widząc interes Hernána. Mówi mu, że pracowała w tym hotelu, zanim została zwolniona za oskarżenie o gwałt jednego z ważnych klientów. Fulgencio wyładowuje swoją złość na Nereo, że nie wykonał należycie powierzonego mu zadania – ojciec Tomas żyje.

Mercedes zabiera Beatriz i przedstawia ją Magdalenie. Matka Mariny próbuje uświadomić dziewczynie, że powinna walczyć o siebie i o życie. Marina rezygnuje z Damiána. Prosi, by wrócił do Esthercity i swojego synka. Esthercita urządza histerię na widok miejsca, w którym ma zamieszkać z Damiánem. Marina rozmawia z dzieckiem. Przeprasza je, że pozbawiła go ojca.

Odcinek 76


W klinice rehabilitacyjnej pojawia się terapeuta – były alkoholik – Valentín (Mauricio Hénao). Úrsula zauważa brak zainteresowania dzieckiem ze strony kuzynki. Esthercita przyznaje się jej, że udaje tylko zatroskaną matkę, żeby zatrzymać przy sobie Damiána. Delfina i Fulgencio wzajemnie obwiniają się o wychowanie córki. Żona przyznaje się burmistrzowi, że żałuje, że za niego wyszła. Fulgencio myśli, jak mógłby pozbyć się kobiety, bez kierowania na siebie podejrzeń.

Damián znajduje rozpalonego synka. Natychmiast zabiera go do Czerwonego Krzyża, gdzie pielęgniarka uprzedza go, że stan dziecka jest bardzo poważny i może on nie wyjść z tego. Zrozpaczony mężczyzna dzwoni do Mariny. Hernán rozmawia z Macario o Mercedes. Planuje mieć ją w garści, bo świadomy jest tego, że kobieta ze swoimi wpływami i dobrym kontaktem z Mariną może pokrzyżować mu plany. Marina jedzie do szpitala, by być przy Damiánie. Hernán jedzie za nią pod pretekstem przekazania jej wiadomości o stanie o. Tomasa. Tymczasem doktor San Miguel informuje Rosario, że ksiądz przestał na parę chwil oddychać i radzi, by przygotowała się na najgorsze. Lekarz – przyjaciel Ernesta zawiadamia go, że w jego organizacji będzie spotkanie, by wybrać nowego lidera. Szef każe Blasowi wziąć w nim udział. Chce wiedzieć, kto jest jego przyjacielem a kto wrogiem.

Wściekły Hernán mówi Esthercitcie, że Marina jest w szpitalu z Damiánem. Każe jej natychmiast przyjechać do kliniki. Úrsula radzi kuzynce, by słuchała Saldañi, bo w innym wypadku, że źle skończyć. Esthercita pojawia się w szpitalu i atakuje Marinę. Damián staje w obronie dziewczyny. Zarzuca żonie, że nie było jej, gdy synek potrzebował jej. Żona broni się, mówiąc, że nie ma zamiaru mieszkać w dziurze. Damián ripostuje, że dla dziecka człowiek jest gotów do każdego poświęcenia.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 10 grudzień 2014         0 Komentarzy · 135 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Sekret" odc. 67-71
Streszczenia odcinków


Odcinek 67

Soledad próbuje zbliżyć się do Juana, lecz nie udaje jej się nawet porozmawiać z nim sam na sam. Rodzeństwo skutecznie trzyma ich od siebie na dystans, aby oszczędzić Juanowi cierpienia.

Emilia prosi Pedro o pomoc w sprzedaży gospody. Za otrzymane pieniądze mogłaby opłacić operację ojca. Burmistrz zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji dziewczyny i obiecuje znaleźć najlepszego kupca.

Tristán zakazuje Pepie wstępu do Casony. Akuszerka traktuje to jako próbę odseparowania ją od syna. Mimo wszystko zakrada się do środka, gdzie zostaje złapana przez Mauricio.

Odcinek 68

Pepa ma nadzieję, że Tristán oswobodzi ją z rąk Mauricio, ale on przegania ją z domu jak psa. Francisca chce, żeby Tristán zgłosił służbom, że Pepa zakradła się do ich domu. On woli jednak zwrócić się bezpośrednio do akuszerki; grozi jej, żeby nie próbowała więcej szukać Martína.

Emilia prosi ojca, żeby podpisał umowę sprzedaży gospody, ale on odmawia. Nie chce zaprzepaścić interesu życia i spadku dla córki przez swoją chorobę, zwłaszcza że jego szanse na przeżycie operacji są nikłe. Pepa organizuje pomoc finansową dla Emilii. Wszystkie kobiety przyłączają się do akcji.

Soledad błaga Castañedów, aby pozwolili jej zobaczyć się z Juanem. Chłopak zabiera ją do swojego domu i przypomina, że nic już ich ze sobą nie łączy. Pepa opowiada Alberto o tym, jak została potraktowana przez Tristana. Lekarz nie zamierza odpuścić i chce wyrównać długi z dziedzicem rodu Montenegro. Francisca po raz kolejny zabiera się do przeczytania listu napisanego przez Emilię.

Odcinek 69

Wiadomość o pogarszającym się zdrowiu Raimundo sprawia, że Fransisca odkłada lekturę listu na później. Operacja ojca Emilii okazuje się dużo tańsza. Wszystko wskazuje na to, że Francisca postanowiła ofiarować swoje wsparcie finansowe.

Pepa przerywa kłótnię Tristana i Alberto, zanim mogłaby przerodzić się w coś gorszego. Jest zła na narzeczonego, że poszedł awanturować się z Tristanem za jej plecami. Oświadcza, że ma dość odwagi, by sama się obronić.

Emilia i Sebastián ponownie sprzeczają się o Raimundo. Emilia nie pojmuje, dlaczego jej brat z taką obojętnością traktuje problemy ich ojca. Francisca proponuje Sebstianowi, żeby zamieszkał w jej domu.

Soledad nie zamierza dać za wygraną i będzie walczyć o miłość Juana. W tym celu prosi Marianę, żeby podrzuciła bratu szkatułkę z jej rzeczami. To jedyny sposób, aby zmiękczyć jego serce. Emilia i Pepa godzą się.

Odcinek 70

W tajemnicy przed wszystkimi Francisca płaci za operację Raimundo. Hipólito chce napisać artykuł o Raimundo do lokalnej gazety i rozpoczyna zbieranie informacji. Wszystko wskazuje na to, że Francisca skradnie w nim najwięcej uwagi.

Emilia dopiero teraz spostrzega, że zostawiła list w Casonie. Chce go odzyskać, ale ten zdążył już trafić w ręce Tristana. Pepa i Tristán wszczynają kolejną awanturę, która tym razem może się zakończyć pocałunkiem…

Soledad dowiaduje się od Mariany, że Juan całkowicie z niej zrezygnował i planuje opuścić Puente Viejo. Jest zrozpaczona. Francisca przyjmuje tę wiadomość z radością, co jeszcze bardziej boli Soledad. Dziewczyna czuje się ograbiona ze wszystkiego, co kochała i także rozważa odejście z domu.

Odcinek 71

Tristán i Pepa całują się i wyznają swoje prawdziwe uczucia. Spróbują spotkać się później, żeby oddać się pokusom miłości, ale ktoś im przeszkodzi – Francisca.

Raimundo zostaje przewieziony do szpitala. Napięcie wokół operacji rośnie. Nie wiadomo, czy mężczyzna przeżyje. Soledad spędza pierwszą noc w chatce. Cierpi z powodu zimna. Nie tylko brakuje jej wygód, do jakich przywykła, ale także poczucia bezpieczeństwa.

Francisca pokrywa koszty operacji Raimundo i prosi o wiadomość, gdy już będzie po wszystkim. Alberto nie może jej niczego zagwarantować. Pierwsze godziny po operacji będą decydujące.

Juan przygotowuje się do odejścia. Nie chce, żeby Mariana rozmawiała na ten temat z Soledad i zakazuje jej wyjawiać miejsca pobytu. Chłopak odchodzi, nieświadomy poświęcenia ukochanej.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 10 grudzień 2014         1 Komentarzy · 98 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Niewinna intryga" odc. 67-76
Streszczenia odcinków


Odcinek 67

Raquel postanawia nie wyjawiać prawdy o Victorii i kontynuować ceremonię zaręczyn. Prosi Marianę, aby nie mówiła o niczym Eduardo. Jorge zarzuca Simonie, że go oszukała. Valentina szuka Socorro Sánchez. Karina mówi Blance, że Simona zmyśliła ciążę. Raquel ma żal do Rafaela, że nie powiedział jej prawdy o Blance i chce, żeby pomógł jej wtrącić ją do więzienia.

Valentina w końcu dociera do domu Socorro. Kobieta obiecuje, że jej pomoże i ochroni przed Raquel. Blanca nazywa Simonę oszustką. Simona nie pozostaje jej dłużna i wytyka jej, że także oszukała Jorge. Leónidas oznajmia Adriano, że planuje wydać Raquel. Montenegro przyznaje się przed Raquel, że znał prawdę o Victorii. Raquel proponuje mu, żeby zajął się Adriano, a ona zadba o finał Blanki. Socorro wyznaje Valentinie, że Rafael Moreno jest jej synem.

Eduardo prosi Rafaela, żeby wspólnymi siłami odnaleźli Valentinę. Raquel odwiedza Jorge. Z rozmowy wnioskuje, że chłopak nie ma pojęcia o podwójnym życiu Blanki i prosi, żeby opowiedział jej wszystko, co o niej wie.

Odcinek 68

Rafael prosi Adriano o pieniądze na wyjazd. Ferrer odmawia spełnienia jego prośby, gdyż mu nie ufa. Blanca pisze list do Eduardo. Socorro wyznaje Valentinie, że Raquel zmusiła ją, żeby listy nigdy nie trafiły do rąk Adriano. Opowiada jej także o wszystkim, co zrobiła Blanca, żeby pomóc Adriano odnaleźć ją i ich syna.

Catalina mówi Clemente, że Rafael nie jest synem Adriano i Valentiny, że to wszystko farsa zainicjowana przez Raquel i Rafela. Raquel otrzymuje wiadomość e-mail od Valetiny. Leónidas zostaje zaatakowany przez Ivana i jego ludzi.

Blanca wręcza Eduardo wcześniej napisany list. Raquel nie pozwala synowi, aby przeczytał go w ich obecności. Eduardo dowiaduje się o ataku na Leónidasa.

Odcinek 69

Raquel odwiedza ojca w szpitalu. Leónidas prosi ją, żeby powiedziała mu prawdę, ale ona odmawia. Nie pozwala mu także na spotkanie z żadnym z wnuków z obawy, że coś im powie. Valentina dowiaduje się od Socorro, że Leónidas trafił do więzienia za sfingowanie jej śmierci.

Adriano nalega, żeby Ramón spotkał się z Soto i zmusił go, żeby wydał Raquel. Sam również próbuje wydobyć od niego prawdę. Soto wyznaje mu, że działał z polecenia Ivana Montenegro. Valentina odwiedza Leónidasa w szpitalu. Mężczyzna próbuje wyznać prawdę o jej synu, ale umiera.

Raquel konfrontuje Blancę. Oznajmia jej, że zna prawdę, ale zachowa ją dla siebie i nalega, żeby zrobiła to samo.

Odcinek 70

Rafael mówi Catalinie, że gubernator uknuł intrygę, żeby rozdzielić ją z Ramonem i dlatego ten trafił do więzienia. Raquel jest gotowa pomóc Blance w udawaniu Victorii San Marino.

Blanca informuje Adriano o śmierci Leónidasa oraz o tym, że Raquel ją zdemaskowała. Raquel prosi Blancę, żeby odsunęła się od jej rodziny na czas pogrzebu Leónidasa. Estrada mówi Adriano, że prawdopodobnie Socorro pomaga Valentinie ukryć się przed Raquel. Eduardo wierzy, że Adriano nie kłamał, kiedy mówił, że Leónidas zginął, bo stanął w jego obronie.

Rafael mówi Adriano, że Iván Montenegro jest przemytnikiem broni i prowadzi interesy z Raquel. Blanca wyznaje Valentinie, że Raquel zabiła jej ojca.

Odcinek 71

Domingo ostrzega Socorro, że Arnaldo, człowiek wynajęty przrez Raquel, czeka na zewnątrz. Valentina i Socorro pytają Blancę, czy wydała ich Raquel. Raquel szuka Valentiny w domu Socorro. Valentinie udaje się wydostać ukradkiem, unikając zetknięcia z Raquel.

Cristóbal i Catalina postanawiają się rozstać. Raquel prosi Blancę, żeby przestała widywać się z Socorro. Blanca zapewnia ją, że nie poślubi Eduardo. Adriano grozi Ivanowi, że doniesie na niego, jeśli nie wyjawi mu prawdziwych intencji Raquel względem Blanki. Raquel unika spotkania Blanki z Jorge.

Adriano przekazuje Rafaelowi prawo do zarządzania jego majątkiem na czas jego pobytu w więzieniu. Estrada zabiera Adriano na spotkanie z Valentiną.

Odcinek 72

Po wielu latach dochodzi do ponownego spotkania Valentiny i Adriano. Rafael pokazuje Raquel dokumenty, w których Adriano przekazuje mu cały swój majątek. Raquel oznajmia, że nie ufa mu, ale nie zabije go ze względu na jego fortunę.

Komendant Estrada prosi Bravo, żeby pomógł mu ukryć Valentinę tak, by rodzina Altamira o niczym nie wiedziała. Rafael pragnie zniknąć z oczu Ivanowi i Raquel. Mariana namawia go, żeby wykorzystał pieniądze, jakie dostał od Adriano i zniknął. Clemente zapewnia Catalinę, że bez względu na wszystko wyciągnie Ramona z więzienia.

Iván zleca Marianie nowe zadanie – ma zabić Adriano Ferrera. Adriano prosi Rafaela, żeby zajął się Valentiną. Raquel wręcza Blance naszyjnik i prosi, by miała go na szyi w dzień swojego ślubu. Blanca wręcza Raquel list zaadresowany do Eduardo.

Odcinek 73

Adriano prosi Socorro, żeby odszukała Valentinę, zanim zrobi to Raquel i wyrządzi jej krzywdę. Mariana wykonuje zlecenie Ivana – podaje się za Victorię San Marino i zabija Soto. Wina za śmierć mężczyzny spada na Adriano.

Blanca zauważa zniknięcie zegarka i mówi o tym Eduardo. Raquel próbuje zlokalizować Valentinę za pomocą jej telefonu. Adriano kontaktuje się z Valentiną. Raquel podsłuchuje ich rozmowę. Tym sposobem dowiaduje się, gdzie przebywa poszukiwana kobieta. Rafael pobiera z konta Adriano sporą sumę pieniędzy. Później składa mu wizytę w więzieniu. Adriano rzuca się na niego i chce wiedzieć, skąd wziął materiał DNA.

Raquel obwinia jedną ze służących o kradzież biżuterii i wyrzuca z domu. Iván grozi Rafaelowi, że przypłaci śmiercią swoją zdradę. Raquel pojawia się w pensjonacie, w którym przebywa Valentina.

Odcinek 74

Raquel próbuje zabrać Valentinę siłą. Jorge ma pretensje do Rafaela, że oszukał wszystkich, podając się za syna Adriano. Rafael obiecuje, że zainwestuje pieniądze Ferrera w rodzinną firmę Altamirów. Valentina zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Melania podrabia list napisany rzekomo przez Blancę i wręcza go Raquel.

Komendant Estrada mówi Blance, że w zapisach wizyt w więzieniu widnieje nazwisko Victorii San Marino. Na dodatek kobieta zostawiła swój zegarek. Jorge pyta matkę, czy to prawda, że Rafael nie należy do ich rodziny. Rafael żąda od Raquel 10 milionów dolarów oraz pomoc w ucieczce z Meksyku. Catalina mówi Ramonowi, że Rafael sfałszował wyniki DNA, aby udawać syna Adriano. Dodaje także, że Raquel i Rafael są kochankami.

Cristóbal prosi Marianę, żeby wyjechali razem. Socorro grozi Raquel, że wyda jej sekret, jeśli nie powie jej, gdzie trzyma Valentinę. Jorge spotyka się z Eduardo. Brat przedstawia mu Victorię.

Odcinek 75

Jorge jest zdezorientowany po tym jak Eduardo przedstawia mu Victorię. Estrada mówi Eduardo, że Raquel umieściła Valentinę w szpitalu, ale nie chce zdradzić, w którym. Ramón odzyskuje wolność i obiecuje Adriano, że pomoże mu wydostać się z więzienia.

Rafael prosi Marianę o pomoc w ukryciu się przed Ivanem Montenegro. Jorge domaga się natychmiastowych wyjaśnień od Blanki. Raquel wręcza list, napisany rzekomo przez Blancę dla Eduardo. Jorge zostaje zatrzymany. Raquel zamierza odseparować na jakiś czas Blancę od Eduardo, żeby nie kontaktowali się ze sobą.

Porywacze próbują wmówić Jorge, że działają z polecenia Blanki Guerrero. Ramón zobowiązuje się do udowodnienia niewinności Adriano Ferrera. Blanca pyta Raquel, czy stoi za porwaniem własnego syna.

Odcinek 76

Raquel wmawia Blance, że Jorge wyjechał na wieś i nie będzie obecny podczas ślubu. Adriano nagrywa swoją rozmowę z Ivanem, w której ten oświadcza, że przejął całą jego fortunę. Karina mówi Blance, że nie ufa Raquel. Estrada mówi Raquel, że chce przesłuchać Victorię w sprawie zabójstwa więźnia.

Ramón prosi Catalinę, by pomogła mu wymierzyć sprawiedliwość na Raquel. Clemente zauważa, że Estrada nie dostarczył dowodów przeciwko Victorii San Marino. Blanca przyjeżdża do kościoła na własny ślub. Policja przerywa uroczystość, aby zatrzymać Blancę. Eduardo nie rozumie, co się dzieje.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 10 grudzień 2014         0 Komentarzy · 102 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Królowa serc" odc. 2-11
Streszczenia odcinków
hosting

Odcinek 2

Estefanía odkrywa, że Nicolás nie umarł. Smith rozkazuje Nicolasowi wypełnić powierzoną misję: schwytanie Víctora de Rosasa. Nicolás wyjawia Estefaníi, że przyjął nową tożsamość i od tej pory nazywa się Javier Bolívar. Po wypadku Reina trafia do szpitala. Jest w śpiączce.

Rok 2006. Nicolás jest w szpitalu i prosi Estefaníę, żeby poinformowała Reinę o tym, co się stało. Estefanía wmawia dziewczynie, że Nicolás nie żyje. Reina mdleje. Wkrótce dowiaduje się, że jest w ciąży z Nicolasem. Szuka ojca swojego dziecka w miejscu jego pracy, aby dowiedzieć się, dlaczego zginął. Andrés wyjaśnia jej, że chodziło o wyrównanie rachunków. Estefanía mówi Nicolasowi, że jest oskarżony o handel narkotykami. Dodaje, że Reina nie przyszła do kościoła i nie chce go więcej znać.

Víctor poznaje Reinę. Lázaro i Connie wyjeżdżają do Nowego Jorku. Nicolás trafia do więzienia, gdzie poznaje Rocky’ego. Reina zostaje zwolniona z pracy. Víctor aranżuje scenę napaści na Reinę, z której sam ją wyratuje, aby później zaoferować jej pracę. Estefanía odwiedza Nicolasa w więzieniu, żeby podnieść go na duchu. Sędzia wydaje wyrok skazujący na Nicolasa.

Víctor rozwodzi się z Susaną. Reina wydaje na świat dziecko. Estefanía mówi Nicolasowi, że padł ofiarą zemsty ojca Camili, Víctora de Rosasa, który chciał odegrać się na nim za śmierć jego córką, natomiast Reina była jego wspólniczką i kochanką. Víctor wyznaje Reinie miłość. Dziewczyna wprowadza się do jego domu.

Rok 2014. Reina budzi się ze śpiączki.

Odcinek 3

Rok 2007. Smith składa Nicolasowi propozycję pracy jako tajny agent jej wydziału. Lázaro mówi Juanjo o śmierci Nicolasa. Estefanía opłakuje śmierć Nicolasa. Nicolás odkrywa, że Rocky także jest tajnym agentem. Smith zleca Nicolasowi pierwsze zadanie: ma rozkochać w sobie żonę Víctora de Rosas, Reinę.

Rok 2014. Reina doznaje szoku, gdy odkrywa, że część jej pamięci znikła. Na domiar tego, dowiaduje się, że ma męża i córkę. Nicolás zmyśla historyjkę, aby zataić przed Estefaníą, czym naprawdę zajmował się przez ostatnie lata, i wyznaje, że wrócił spragniony zemsty na Reinie.

Estefanía zaprzyjaźnia się niebezinteresownie z Susaną. Lázaro wychodzi z więzienia. Reina próbuje uciec ze szpitala. Nicolás przyjmuje pomoc Estefaníi w jego zemście, po czym idą do łóżka. Lázaro oznajmia rodzinie, że lata spędzone za kratkami poświęcił nauce na pielęgniarza.

Odcinek 4

Reina wraca do domu Víctora. Mężczyzna próbuje się do niej zbliżyć, ale ona go odtrąca. Andrés powraca z Paryża. Reina prosi Asunción, żeby pomogła jej uciec z domu. Isidro szuka Connie, z polecenia Víctora, by dowiedzieć się więcej na temat przeszłości Reiny. Nicolás podaje się za kierowcę taksówki i odwozi Reinę. Kobieta rozpoznaje jego twarz, ale on zaprzecza temu, iż widzieli się wcześniej.

Delfina i Víctor mają romans. Delfina wyznaje Víctorowi, że Camila nie zabiła się z winy Nicolasa. Lázaro oznajmia Connie, że otrzymał propozycję pracy. Reina i Nicolás znajduja się w centrum strzelaniny. Następnie trafiają na komisariat. Reina mówi Víctorowi, że Nicolás ocalił jej życie.

Lázaro zostaje opryskany przez samochód Grety. Víctor prosi Cristian, żeby sprawdziła, kim jest Nicolás. Connie ignoruje Reinę. Między Gretą a Susaną dochodzi do awantury. Lázaro otrzymuje pracę w szpitalu. Reina idzie do domu ojca. Zagląda do swojego dawnego pokoju i znajduje w nim pamiętnik.

Odcinek 5


Reina odkrywa, że Víctor nie był jej pierwszą miłością. Víctor opowiada Reinie o tym, jak się w sobie zakochali. Nicolás odwiedza Estefaníę w jej domu. Susana czuje się winna temu, co spotkało jej córkę i zarzuca sobie, że nie potrafiła zadbać o nią dostatecznie.

Nicolás wyznaje Reinie, że poznali się wiele lat temu. Reina prosi męża, żeby zatrudnił Nicolasa. Mężczyzna spełnia jej prośbę. Estefanía zostaje królową diamentów. Nicolás zostaje szoferem Reiny. Susana usiłuje popełnić samobójstwo. Nicolás informuje Smith o swojej nowej posadzie. Juanjo ratuje życie Susanie.

Reina dziękuję Víctorowi, że przystał na jej prośbę. Delfina zabiera Reinę do swojego salonu sukien ślubnych. Víctor radzi się Nicolasa w sprawie prezentu dla Reiny. Juanjo uprzedza Gretę, że jej matka próbowała odebrać sobie życie. Greta i Susana godzą się.

Odcinek 6

Reina prosi Nicolasa, żeby zabrał ją z salonu sukien ślubnych. Isidro oznajmia Víctorowi, że pojawił się sprzedawca i nie będzie z nimi dłużej negocjował. Greta rozmawia z matką o tym, co zrobiła. Reina idzie do domu swojego ojca z Clarą. Víctor czyni wyrzuty Delfinie, że zabrała Reinę do sklepu. Nicolás informuje Víctora o miejscu pobytu jego żony. Lázaro nie chce rozmawiać z Reiną.

Nicolás mówi Estefaníi, że został szoferem Reiny. Víctor zabiera Reinę na kolację. Przed restauracją dochodzi do strzelaniny. Nicolás ponownie ratuje Reinę z opresji. Isidro próbuje odkryć tożsamość królowej diamentów. Cristian wypytuje Estefaníę o jej relację z pasierbem i Reiną. Lázaro zostaje zwolniony z pracy. Reina prosi Nicolasa, żeby zabrał ją do swojego domu.

Odcinek 7

Damián oświadcza się Grecie. Lázaro odkrywa, że Miriam bierze narkotyki. Stawia ją przed wyborem – dziecko albo nałóg. Nicolás zabiera Reinę do swojego mieszkania. Víctor wpada w złość, gdy dowiaduje się o zniknięciu żony. Reina wyznaje Nicolasowi, że darzy go zaufaniem i czuje, że są sobie bliscy.

Nicolás uspokaja Víctora, że Reina jest pod jego opieką. Reina nie chce, żeby mąż ją odnalazł i ucieka z mieszkania Nicolasa. On podąża w ślad za nią. Kiedy Víctor przyjeżdża do Nicolasa, Reiny już tam nie ma. Nicolás całuje Reinę. Víctor pojawia się niespodziewanie tuż przed nimi i o mały włos nie nakrywa żony na zdradzie.

Estefanía myśli, że Andrés i Reina są kochankami. Reina wraca do męża. Nicolás oznajmia Smith, że rezygnuje z pracy. Asunción pomaga Reinie w kolejnej ucieczce. Víctor chce wybić córce z głowy fascynację cyrkiem. Reina prosi Nicolasa, żeby się od niej odsunął. Chwilę później zostaje porwana.

Odcinek 8

Reina zostaje porwana. Cristian wypytuje Andresa o jego relacje z Reiną. Reina dzwoni do Nicolasa. Mówi mu, że została porwana i jest zamknięta w bagażniku samochodu. Nicolás sprawdza, skąd wyszło połączenie. Andrés mówi Cristianowi, że on i Reina byli kochankami. Nicolás próbuje dodać siły Reinie, żeby nie wpadała w panikę.

Andrés wspomina spotkanie z Reiną w Paryżu oraz moment, w którym dowiedziała się o śmierci ojca. Greta przyłapuje narzeczonego na próbie przekupienia dyrektora cyrku, aby ją zwolnił. Postanawia anulować ich ślub. Estefanía zamierza sprzedać czerwony diament. Greta ma wypadek w cyrku. Lázaro otrzymuje drugą szansę na pracę w klinice. Nicolás ratuje Reinę.

Odcinek 9

Víctor zawiadamia Estefaníę o wypadku Grety. Kobieta czuje się winna temu, co spotkało Gretę, ale nie rozumie, dlaczego Víctor zadzwonił właśnie do niej. Juan prosi Reinę, żeby nie mówiła nikomu o porwaniu. Víctor prosi córkę o wybaczenie. Estefanía opowiada Nicolasowi o swojej rozmowie z Cristianem. Cristian szuka Connie.

Estefanía odkrywa, że Greta jest jej córką i wcale nie umarła przed 20 laty. Wyznaje Susanie, że opłakiwała córkę, która tak naprawdę została jej wykradziona. Nicolás mówi Smith, że jedna z lalek z kolekcji Estefaníi ma diamentowe oczy. Estefanía modli się o zdrowie swojej córki. Smith opowiada Nicolasowi o przeszłości Estefaníi.

Reina prosi Nicolasa, żeby zabrał ją ponownie do jej dawnego domu. Isidro całuje Connie. Reina dowiaduje się o wypadku Grety. Andrés zostaje aresztowany.

Odcinek 10

Isidro zarzuca Nicolasowi, że okłamał jego szefa. Reina czyni wyrzuty Delfinie, że nie powiedziała jej nic o Grecie. Estefanía wyznaje Nicolasowi, że jej córka żyje. Andrés zostaje przesłuchany. Zapewnia, że on i Reina nie byli kochankami oraz powtarza to, co Reina powiedziała mu na temat śmierci jego ojca. Miriam mdleje.

Lekarz mówi Víctorowi i Susanie, że ich córka została sparaliżowana. Reina i Nicolás całują się. Greta odzyskuje przytomność i nie może ruszać kończynami. Lekarz uspokaja ją, że to tymczasowe. Reina myśli, że Nicolás chce ją zabić. Ucieka z jego domu i szuka pomocy u Connie, ale ta nie chce się angażować.

Nicolás zapewnia Reinę, że nie jest zabójcą i nie zrobi jej krzywdy. Estefanía czuje ogromną nienawiść do Víctora za to, że okłamał jej w sprawie córki. Nicolás cierpi z powodu otworzenia się rany. Reina opatruje go. Víctor i Estefanía zostają porwani.

Odcinek 11

Reina próbuje opatrzyć ranę Nicolasa. Connie i Isidro całują się. Nicolás majaczy; wymawia Reinie, że go zdradziła. Andrés opowiada Víctorowi o sekretach jego żony. Reina obiecuje Nicolasowi, że nie pozwoli mu umrzeć. Lázaro odkrywa, że Miriam ma kochanka. Estefanía grozi Andresowi, żeby zostawił ją w spokoju.

Reina i Nicolás całują się pod prysznicem. Víctor wystawia na sprzedaż koronę. Reina powtarza Nicolasowi to, co jej powiedział, gdy majaczył. Estefanía przysięga sobie, że zemści się na Víctorze. Greta prosi Lázaro, żeby pomógł jej umrzeć. Víctor znajduje w dawnym domu Reiny męski pasek od spodni. Zarzuca żonie, że ma kochanka.

Greta prosi matkę o pieniądze. Reina zwalnia Nicolasa z pracy. Smith ostrzega Nicolasa, żeby działał rozważnie. Víctor umawia się z Nicolasem w ustronnym miejscu i pokazuje mu znaleziony wcześniej pasek.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 10 grudzień 2014         0 Komentarzy · 180 Czytań · Drukuj
 
 
"Królowa serc": Nowa telenowela w TV Puls
Notka
hosting

Od 3 grudnia w TV Puls możemy oglądać najnowszy przebój Telemundo, którego wartka akcja dzieje się w amerykańskiej stolicy hazardu, czyli Las Vegas.

Reina niczym współczesny Kopciuszek jest wykorzystywana przez swoje przyrodnie siostry oraz macochę. Nie potrafi również właściwie podkreślić swojej urody.

Wszystko zmienia się, gdy poznaje Nicolasa. Dziewczyna jest przekonana, że to bogaty przystojniak i nie może uwierzyć, że zwrócił na nią uwagę. Z kolei Nicolas sądzi, że Reina nie narzeka na brak pieniędzy.

Zakochują się i przeżywają szczęśliwe chwile. Jednak ich sielanka szybko zostaje przerwana. Była narzeczona Nicolasa popełnia samobójstwo, a jej ojciec Victor obwinia o śmierć córki Nicolasa i postanawia się na nim zemścić. Mężczyźnie udaje się ujść z życiem, ale zostaje uznany za zmarłego. Znika na osiem lat, podczas których przechodzi szkolenie na tajnego agenta.

Wraca w dniu ślubu Reiny z Victorem. Gdy panna młoda widzi ukochanego, wybiega z kościoła i zostaje potrącona przez samochód...

W rytmie Enrique

Chociaż w 2001 roku na TVP Regionalnej emitowano wenezuelską "Królową serc", telenowela Telemundo nie jest jej remakiem. Serial najpierw był emitowany w Meksyku w Gala TV i dopiero w lipcu doczekał się premiery w Telemundo w USA. Główną rolę kobiecą powierzono Paoli Núñez, która właśnie podpisała kontrakt z Telemundo.

Dużym zainteresowaniem mediów cieszył się powrót do telenowel po trzech latach przerwy Catherine Siachoque - ostatni raz zagrała w "Domu po sąsiedzku". Muzycznym ematem przewodnim jest przebój Enrique Iglesiasa i Gente de Zona "Bailando".


ŹRÓDŁO: Świat Seriali
Dodał:  Wiola dnia 06 grudzień 2014         0 Komentarzy · 173 Czytań · Drukuj
 
 
Pochodzą z Polski, ale słyszała tu o nich garstka fanów. Za to w Meksyku siostry Paleta są gwiazdami. Poznajcie Dominikę i Ludwikę.
Notka
hosting

Z teatrzyku dla dzieci do telenoweli
Choć wystąpiły w najważniejszych meksykańskich telenowelach, nad Wisłę nikt sióstr Paleta nie zaprasza. Dominika i Ludwika urodziły się w Krakowie, ale dorastały po drugiej stronie Atlantyku. Ich rodzice, słynny skrzypek i równie utytułowana malarka zadbali, by nigdy nie zapomniały ojczystej mowy. Choć ich seriale pokazywane są w Polsce od lat, żadna stacja TV nie odważyła się ściągnąć ich do kraju. A szkoda.

O ile Ludwika (rocznik '78) swoje dzieciństwo spędziła w Meksyku, to jej starsza siostra Dominika (rocznik '72) pierwsze przyjaźnie zawierała w rodzinnym Krakowie. Córka muzyka i malarki od najmłodszych lat związała się z teatrem. Miała 6 lat, gdy tata z mamą zaprowadzili ją na warsztaty teatralne dla najmłodszych. Połknęła bakcyla i do dziś występuje w teatrze.

Domeną sióstr Paleta jest jednak telewizja i najpopularniejszy w Meksyku gatunek serialu, telenowela. Co ciekawe, Ludwika pierwsza trafiła na mały ekran i to za namową Dominiki.

Gdy kanał Televisa ogłosił nabór na rolę głównego "czarnego charakteru" w telenoweli dla dzieci (telenowela w Meksyku ma kilka podgatunków), starsza siostra, bez wiedzy rodziców, zaciągnęła 11-letnią Ludwikę na casting. Spodobała się i w "Carrusel" przez dwa lata grała postać złośliwej Marii Joaquiny Villasenor. Robiła to tak dobrze, że stała się nastoletnią gwiazdą.

Choć Dominika miała mały epizod u boku młodszej siostry, na swoją pierwszą dużą rolę czekała jeszcze kilka lat.

Najważniejsze seriale
Dominika Paleta jako aktorka debiutowała w 1997 roku w telenoweli "Amada Enemiga". W 1998 roku została laureatką Eres Award dla Najlepszej Nowej Artystki za rolę Gemy w serialu "La Usurpadora" (w Polsce znanym pt. "Paulina").

Choć miała okazję grać u boku przystojnego Fernando Colungi, rolę Gemy wspomina bez większego entuzjazmu.
"Pracę na planie wspominam dobrze, ale nie był to zbyt dobry okres w moim życiu. "Usurpadora" nie jest też moją ulubioną telenowelą" - zauważyła w rozmowie z fanami.

Kariera Ludwiki być może wystrzeliła po roli zepsutej bogatej dziewczynki w "Carrusel", ale ugruntowała ją postać młodej Tity w "Maria del Bario" ("Maria z Przedmieścia") z 1995 roku. Wystąpiła u boku znanej aktorki i piosenkarki latynoamerykańskiej Thalii. Najważniejszą, bo też pierwszą główną dorosłą rolę Ludwika otrzymała sześć lat później w "Amigas y Rivales" ("Przyjaciółki i rywalki"), gdzie zagrała Jimenę.

Dominika w Meksyku
Dominika ma 42 lata i głowę na karku. Telewizyjny biznes poznała od podszewki. Wiedząc, że czas dla aktorek biegnie szybciej, poświęciła się swojej pasji: gotowaniu. I pod marką "Amores y Sabores" produkuje i sprzedaje organiczną żywność.

"Miłość do gotowania przekazała mi mama. Choć w Meksyku przygotowywała różne dania z kuchni polskiej, najlepiej wychodziły jej torty. Sama po prostu uwielbiam je przygotowywać"
- zdradziła fanom.

Nim stała się aktorką, była studentką. Skończyła historię na UIA, Uniwersytecie Iberoamerykańskim w mieście Meksyk. Zacięcie do języków i pasja do podróży rzucają ją po całym świecie. Niedawno wróciła z Indii.

Do Polski przyjeżdża tak często, jak tylko to możliwe.
"Jestem dumna, że jestem Polką. Niestety, kraj znam bardzo słabo. Poza Krakowem byłam w Gdańsku, Warszawie i Zakopanym. Co roku staram się spędzać w Polsce choć kilka dni. W Krakowie nadal mam znajomych" - zdradza.

Od 2000 roku Dominika jest żoną pochodzącego z Urugwaju Fabiana Ibarry'ego (też aktora) z którym ma dwie córki, Marię oraz Aitanę.

Ludwika w Meksyku
Matka chciała, by obie córki znały język ojczysty, jednak w rozmowach z fanami używa go chętnie tylko ta starsza. Młodsza zdecydowanie bardziej wiąże się z Meksykiem. Nie tylko występuje w najbardziej znanych telenowelach, ale też jej drugim mężem jest syn byłego prezydenta Carlosa Salinasa de Gortari, Emiliano.

Równie chętnie, co w serialach, gra w filmach (ma już siedem na koncie) i na deskach teatru. Ostatnio można ją było zobaczyć w sztuce "Grito" ("Krzyk") w stołecznym teatrze Sala Chopin.

Jej ulubioną rolą jest jednak ta u boku Gaela Garcii Bernala w serialu "El abuelo y yo" ("Dziadek i ja"). Po niej wyjechała na kilka lat do Europy podszkolić warsztat. Wróciła, by zagrać w słynnej "Maria la del Barrio". Potem były role w "Hurican", "Amigas y Rivales" czy "Mujer de Madera".

Ludwika Paleta jest przykładem gwiazdy, która celebrytką staje się jako dziecko i potem dorastała przed kamerami. Kochali się w niej chłopcy, gdy była nastolatką, kochają mężczyźni, gdy jest już kobietą. Jej pierwszy mąż to meksykański aktor Plutarco Haza. Z trwającego dekadę związku mają syna, Nicolasa.

Rodzice
Zbigniew Paleta to urodzony w Krakowie skrzypek i kompozytor. Grał m.in. z Ewą Demarczyk i z Markiem Grechutą i zespołem Anawa. Związany z Piwnicą pod Baranami. Od 1980 roku mieszka na stałe w Meksyku, dokąd wyemigrował po zakończeniu współpracy z Demarczyk i zespołem Grechuty. Wyjechał z żoną i córkami.

Choć mieszka w Meksyku i tam pracuje, nie przeszkodziło mu to np. nagrać w Krakowie płytę z wyśmienitym jazzmanem, Jarosławem Śmietaną. W 2011 roku ciężko przeżył śmierć żony.

Barbara Paciorek-Paleta studiowała na Wydziale Grafiki w krakowskiej ASP. Zdobyła dyplom grafika projektanta. Aktywna jako artystka od 1972 roku, pracowała tak długo, jak choroba jej pozwalała. W sumie uczestniczyła w ponad pięćdziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, m.in.: w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Rosji, Japonii, Holandii, Włoszech i wielu innych krajach.

Gdy mąż dostał szansę na pracę i wyjazd, ruszyła za nim. Po 2 latach w Meksyku zaczęła wykładać. Najpierw na Universidad Iberoamericana, a rok później w Universidad Autonoma Metropolitana Xochimilco. Sporo czasu spędziła w Japonii. Studiowała techniki plastyczne z użyciem papieru. Nigdy nie odcinała się od korzeni. Współpracowała nad realizacją książką "Współczesny plakat polski".

Dominika rozmawia z fanami po polsku
Nie jest pewne, czy Ludwika zna język polski tak dobrze, jak jej starsza siostra. W końcu Dominika opuściła kraj, gdy miała 8 lat. Być może to sprawiło, że z ich dwóch właśnie "Domi" chętnie nawiązuje kontakt z fanami znad Wisły w ojczystym języku.

Co ważne, nie sprowadza się to tylko do okazjonalnych wpisów na Twitterze. Kilkakrotnie prowadziła czat na żywo, mówiąc na zmianę po hiszpańsku i polsku.

Siostry z okładek

Najbardziej oczywistą miarą sukcesu celebrytki jest pojawianie się na okładkach kolorowych czasopism. Nie ma różnicy, czy chodzi o Polskę czy o Meksyk. Ludwika i Dominika za granicą osiągnęły status o którym wiele polskich aktorem może jedynie pomarzyć.

Obiekt westchnień Meksykanów
Choć Ludwika i Dominika cieszą się statusem gwiazd, to jednak Ludwika na okładkach pism pojawia się częściej. Także tych dla mężczyzn. Chętniej odsłania ciało, ma na koncie również sesje toples.

Oczywiście, Dominika zawsze była świadoma swojego pięknego ciała i też chętnie pozowała. Robi to coraz rzadziej.

Sesji w "GQ" nie odmówiła żadna.

Powrót?
W rozmowach z fanami Dominika wiele razy przyznawała, że chciałaby wrócić do Polski, by zrobić tam coś konkretnego. Nie tylko na kilkudniowe wakacje.
"Na wszystko brakuje czasu, potrzeba dobrego pretekstu, żeby wrócić. Chciałabym pracować, ale nie mam żadnych propozycji- wyznała.

Polscy fani aktorki próbowali skłonić nawet TVN, by zaprosił Dominikę do swojego porannego programu. W ubiegłym roku pod petycją podpisało się prawie 1400 osób. Tymczasem Dominikę na planie odwiedziła kilka lat temu Martyna Wojciechowska (program "Misja Martyna" z 2008 roku). W perspektywie czasu widać, że niewiele z tego wynikło. A szkoda, bo to właśnie Dominika jest tą z sióstr, której do przyjazdu do Polski nie trzeba namawiać.

Nie tylko Palety
Temat słynnych Polek w meksykańskich telenowelach nie kończy się na siostrach Paleta. Nie można mówić o wpływach polskich w meksykańskiej telewizji i pominąć Mirosławę Maję Miszalską Harasymowicz. Że nikt z takim imieniem i nazwiskiem świata telenoweli latynoskich nie podbije, urodzona w 1971 roku warszawianka postanowiła wszystko skrócić i uprościć.

I tak pod koniec lat 80. narodziła się Maya Mishalska.

Mishalska bez problemu odnalazła się w telewizji, choć 10 lat spędzonych w klasie skrzypiec warszawskiego konserwatorium wcale kariery ekranowej jej nie wróżyły. Aktorskie powołanie odkryła po występie w sztuce Frederico Garcia Lorki. Po kilku latach pojechała do Meksyku. Tam zapisała się na warsztaty aktorskie w należących do kanału Televisa Centro de Estudios Artisticos. Dała się poznać jako świetna aktorka filmowa i serialowa. Na planie spotykała się też z siostrami Paleta. Zasłynęła z telenoweli "Amor Real" ("Prawdziwa miłość"). Grała tam główny czarny charakter.

Już tylko jako ciekawostkę można potraktować osobę Dawida Ostrowskiego. Tak pewnie nazywałby się David Ostrosky Winograd, gdyby jego mama została w Polsce, a nie wyjechała do Meksyku. Dobijający 60. aktor to prawdziwy weteran telewizji. W biznesie jest od ponad 30 lat, a seriali, w których można go zobaczyć jest nawet więcej. Podobnie jest z Raquel Pankowsky. Choć korzenie jej rodziny sięgają Polski, w Meksyku gra od lat 70. Tam też się urodziła. Warta wspomnienia jest także urodzona w Polsce w 1970 roku Arleta Jeziorska. Na tle koleżanek jej dorobek jest dość skromny. Zagrała m.in. w "La duda", "Uroboros" "Lo que es el amor" oraz "Demasiado corazon".


ŹRÓDŁO: plotek.pl
Dodał:  Wiola dnia 05 grudzień 2014         0 Komentarzy · 195 Czytań · Drukuj
 
 
Królowa serc. Nowa telenowela w TV Puls zastąpi Zbuntowanego anioła. Obsada, bohaterowie, kto jest kim w Królowej serc?
Newsy
hosting

"Królowa serc" (Reina de Corazones) to nowa meksykańska telenowela w TV Puls, która już od środy, 3.12.2014, zastąpi "Zbuntowanego anioła". O czym jest serial "Królowa serc"? Kto jest kim w telenoweli "Królowa serc" - bohaterowie, obsada, aktorzy nowej, latynoskiej telenoweli.

O czym jest telenowela "Królowa serc"?

Akcja telenoweli "Królowa serc" rozgrywa się w Las Vegas. Główna bohaterka - Reina (Paola Nunez) zarabia na życie jako szwaczka i asystentka znanego projektanta sukien ślubnych. Żyje wraz z macochą i przyrodnimi siostrami, które nieustannie jej dokuczają i traktują jak kopciuszka. Jej szare życie nabiera barw, gdy poznaje Nicolasa (Eugenio Siller)– przystojnego parkingowego, którego bierze za milionera.

Zakochani postanawią się pobrać. Sytuacja komplikuje się, gdy mafioso Víctor Rosas (Juan Soler) w zemście za porzucenie swojej córki, zleca zabicie Nicolasa. Była narzeczona Nicolasa popełnia samobójstwo, a Victor obwinia o jej śmierć właśnie ukochanego Reiny.

Nicolas cudem uchodzi z życiem, ale zostaje uznany za zmarłego. Znika na 8 lat i w tym czasie zostaje tajnym agentem. Wraca do Las Vegas w dniu ślubu Reiny i Victora.

Gdy panna młoda w drzwiach kościoła widzi ukochanego sprzed lat, nie zastanawia się i mimo właśnie złożonej przysięgi rzuca się w pogoń za nim. Rozstrzęsiona Reina wbiega prosto pod nadjeżdżający samochód…

Niedopowiedzenia i tajemnice rozdzielają Reinę i Nicolasa na lata. Dziwne zawiłości losu powodują, że kolejny raz ich drogi się krzyżują, jednak w zupełnie nowych okolicznościach…

Piosenkę do telenoweli "Królowa serc" pod tytułem "Bailando" śpiewają Enrique Iglesias i Gente de Zona.

"Królowa serc" - bohaterowie, obsada, aktorzy z nowej telenoweli

Reina (Paola Nunez) - krawcowa, która marzy o poznaniu księcia z bajki i przeżyciu wielkiej miłości. Nieśmiała dziewczyna, która żyje w cieniu przyrodnich sióstr. Przeznaczenie sprawia, że poznaje Nicolasa, ale szybko go traci. Przyjdzie jej samotnie przeżyć ciążę i choć zdobędzie sławę jako projektantka, wyjdzie za mężczyznę, którego wcale nie kocha. Wypadek samochodowy odbierze jej pamięć o wydarzeniach z ostatnich lat. Reina będzie musiała stawić czoła Javierowi, mężczyźnie, którego nienawiść do niej będzie równie silna co dawniej miłość.

Nicolas/ Javier (Eugenio Siller) - ukochany Reiny. Ma słabość do kobiet i gry w pokera. Jego życie zmienia się, gdy poznaje Reinę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jednak przeznaczenie, kłamstwa i mściwość Víctora de Rosas odbiorą mu wolność i zamykają w murach więzienia. Wkrótce zostaje uznany za zmarłego. Osiem lat później pojawia się ponownie w życiu Reiny jako tajemniczy agent Javier Bolívar, spragniony zemsty na niej i na Víctorze de Rosasie.

Estefania (Catherine Siachoque) - gwiazda filmów porno, która wychodzi za mąż za właściciela wielu kasyn w Las Vegas - Artemio. Niestety mężczyzna umiera podczas nocy poślubnej zostawiając nowo poślubionej małżonce cały majątek i syna. Nieoficjalnie zajmuje się nielegalnym handlem biżuterią. Znana pod pseudonimem Królowa Diamentów.

Victor (Juan Soler) - mąż Reiny, wpływowy i ambitny biznesmen. Romansuje z Estefanią. Gdy jego córka Camila popełnia samobójstwo chce się zemśćić na Nicolasie.

Sara Smitn (Laura Flores) - Szefowa Służb Specjalnych, która odpowiada za wyszkolenie Nicolasa na tajnego agenta służb specjalnych, którego misją jest złapanie szajki przemytników biżuterii z Las Vegas.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 03 grudzień 2014         0 Komentarzy · 190 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 437 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Facebook
Reklamy
Ankieta
Czy będziesz oglądać nową telenowelę „Królowa serc” (Reina de corazones)

Tak

Nie

Nie wiem

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

dolores
20.12.2014
I jeszcze ta gnida Carlos wróci i będzie się czepiał Pepy.

Mayte
20.12.2014
kiedy bd 21 odcinek violetty?

Wiola
19.12.2014
Tego się nie spodziewałam, szkoda że kolejne odcinki dopiero od 6 stycznia smiley

dolores
17.12.2014
No i jeszcze ją zgwałci

Wiola
16.12.2014
Widziałam gdzieś na necie fotkę właśnie jak więzi Pepe czy coś w tym stylu czekam z niecierpliwością na rozwój akcji

dolores
14.12.2014
Ale ten Alberto z sekretu to świnia zobaczycie potem jaki on będzie

Wiola
26.11.2014
ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA FB ZNAJDZIECIE TAM JUŻ WKRÓTCE MNÓSTWO NOWYCH ZDJĘĆ GWIAZD I WIĘCEJ NEWSÓW smiley

Wiola
23.11.2014
Jutro coś napiszę o niej smiley

Mayte
23.11.2014
co tam słychac u dulce mari?

dolores
14.11.2014
Mercclassic z tego co mi wiadomo to o 13:30.

Archiwum
Top Site
AlfonsoHerrera.pl egoistki.blogspot.com Elizabeth Gutierrez MaitePerroniBeorlegui.pl RBD Fan Strefa
Świat Latino Telenovelas y Revista
Prawa Autorskie
Świat Latinowoodu Bez Tajemnic jest stroną tworzoną dla fanów. Nie mam prywatnego kontaktu z gwiazdami latino. Teksty są objęte prawami autorskimi, więc prosimy o nie kopiowanie ani przywłaszczanie cudzej pracy, jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś fragmentu strony - daj credit. Dziękuje. Copyright © 2011-2014
Katalog stron Mark1

Copyright © 2011-2014

7,760,103 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie