Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Kategorie Newsów
Galeria
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 370
Najnowszy Użytkownik: Rudzia12345
Statystyka strony
Wyświetleń: Liczniki na stonę
Ostatnie Artykuły
Navidad czyli święta...
Halloween po meksyka...
Jak Meksykanki obcho...
Telenowela nie jedno...
Uspołecznieni - serc...
Na Forum
Najnowsze Tematy
Telenowele
Kochamm
Ranking najładniejsz...
Opinie
Zdjęcia z sesji
Najciekawsze Tematy
Zdjęcia z sesji [29]
Zdjęcia z sesji [23]
Zdjęcia z sesji [21]
Zdjęcia z sesji [19]
Ranking najładnie... [14]
Aktorki Latino
Abril Schreiber
Adamari Lopez
Adela Noriega
Adriana Fonseca
Adriana Louvier
Africa Zavala
Aisslin Derbez
Aleida Nunez
Alejandra Barros
Alejandra Lazcano
Alessandra Rosaldo
Blanca Soto
Mariana Torres
Marlena Favela
Zuria Vega
Aktorzy Latino
Aaron Diaz
Abraham Ramos
Alejandro Chaban
Alex Sirvent
Juan Soler
Mark Tacher
William Levy
Telenowele
Bananowa młodzież
Chwytaj dzień
Cud miłości
Czerwony orzeł
Diabeł wie lepiej
Dom po sąsiedzku
Dwie twarze
Dziki kwiat
Eva Luna
Gorzka zemsta
Kiedy się zakocham
Kobiety morderczynie
Ktoś Cię obserwuje
Luz Maria
Lynch
Miłość i przeznaczenie
Młodzieńcza miłość
Morze miłości
Mój grzech
Nieposkromiona miłość
Osaczona
Paloma
Pieska miłość
Podwójne życie Angeliki
Pokojówka na Manhattanie
Popland
Santa Diabla
Teresa
Triumf miłości
Ukryta miłość
Violetta
Zakazane uczucie
Zaklęta miłość
Zakład o miłość
Odwiedź blog Anais Roue
553698_248249285318266_313458746_n.jpg
Polub na Facebooku
Reklama
 
Burza. Damian oświadcza się Marinie. Esthercita żyje
Z odcinka na odcinek


Telenowela "Burza" odcinki 36-40 w TV4 od poniedziałku, 20.10.2014, do piątku, 24.10.2014, o godz. 17.00. Co się wydarzy w serialu "Burza" ("La Tempestad")? Jak potoczą się losy Damiana (William Levy) i Mariny (Ximena Navarrete). "Burza" odcinki 36-40- streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Burza"?

"Burza" odcinek 36 - poniedziałek, 20.10.2014

Mayuya urządza Marinie scenę w kościele, obwiniając ją o śmierć Esthercity. Hernan, chcąc uciszyć awanturnicę, oznajmia, że on i Marina są narzeczonymi. W tym czasie pojawia się Damian. Tymczasem Beatriz wyznaje Damianowi, że pozostało jej kilka miesięcy życia. Jednocześnie prosi mężczyznę, by nie zawracał w głowie Marinie, gdyż idealnym kandydatem na męża dla jej córki jest Hernan.

Damianowi udaje się jednak przekonać Beatriz, by dała mu szansę. Niebawem Damian wraz z Mariną udają się na rejs "La Tempestad". Gdy tylko Hernan się o tym dowiaduje, wpada we wściekłość. Ma zamiar zepsuć im wyjazd, jednak w tym samym czasie odbiera telefon od Ernesta, który nalega na spotkanie.
Przeczytaj: Burza. Bohaterowie serialu Burza w TV4. Obsada nowej telenoweli

"Burza" odcinek 37 - wtorek, 21.10.2014

Marina i Damian spędzają romantyczne chwile na statku. Ośmielony mężczyzna oświadcza się ukochanej i zostaje przyjęty. Tymczasem Fulgencio ostrzega syna przed pracą dla Valdivii i Nereo. Chłopak ignoruje jednak uwagi ojca, gdyż chce się szybko wzbogacić. Mayuya niespodziewanie zmienia fryzurę i zaczyna przebierać się w stroje Esthercity.

Tymczasem Ernesto, zauroczony Esthercitą, postanawia jej nie sprzedawać i zachować ją dla siebie. Dziewczyna przystaje na jego układ pod warunkiem, że będzie ją dobrze traktował. Tymczasem przyjeżdża Hernan. Ernesto przedstawia Esthercitę chłopakowi. Ten upewnia się, że dziewczyna nic nie pamięta.

"Burza" odcinek 38 - środa, 22.10.2014

Delfina proponuje Mayuyi, żeby zamieszkała z nią i Fulgenciem zamiast Esthercity. Niebawem dziewczyna zaczyna uwodzić ojca zmarłej przyjaciółki. Tymczasem Ernesto wścieka się na Hernana, że ten, zaślepiony miłością, nie wywiązuje się ze swoich zawodowych obowiązków. Tymczasem szczęśliwy

Damian zwierza się matce chrzestnej ze swoich planów względem Mariny. Eusebia studzi jednak jego zapał, gdyż śniło jej się, że Esthercita wciąż żyje. W międzyczasie Marina wyznaje matce, że wychodzi za mąż. Kobieta okazuje córce dezaprobatę. Niebawem Marina i Damian informują Hernana o swoim ślubie. Rywal zapowiada, że nie spocznie, dopóki nie zdobędzie serca dziewczyny.

"Burza" odcinek 39 - czwartek, 23.10.2014

Damian wybacza Marinie nagłą decyzję o wyjeździe i postanawia ruszyć za nią. Beatriz, widząc, jak oboje są sobie oddani, przekonuje się do ich związku. Wyznaje także, że to Mayuya ją zaatakowała. Wściekły Damian składa dziewczynie wizytę i ostrzega ją, że jeśli jeszcze raz zbliży się do Mariny bądź jej matki, całe miasto dowie się o jej romansie z Fulgenciem. Damian obiecuje ukochanej, że Mayuya nie będzie już jej więcej niepokoić. Tymczasem Muneca wyznaje Mercedes, że wie, gdzie jest jej córka.

"Burza" odcinek 40 - piątek, 24.10.2014

Robles przypadkiem zastaje Fulgencia i Hernana w domu Nereo. Zdziwiony nie ma wątpliwości, że obaj są zamieszani w handel kobietami. Zdekonspirowani mężczyźni postanawiają zadziałać: Hernan podejmuje się wyeliminowania komendanta, zaś Fulgencio zleca likwidację Damiana. By wcielić w życie swój plan, mężczyzna szantażem zmusza człowieka, który wynajął Damianowi jacht, by zeznał, że widział chłopaka z materiałami wybuchowymi.

Tymczasem Robles wyjawia Mercedes swoje spostrzeżenia dotyczące Hernana i Fulgencio. W międzyczasie między Mariną a Damianem dochodzi do sprzeczki, gdyż kobieta jest zazdrosna o Candy. Ukochany uspokaja ją, że z dziewczyna łączy go jedynie przyjaźń. Niebawem Damian zostaje aresztowany. Fulgencio oskarża go o zamordowanie Esthercity. Tymczasem Eusebia wyjawia Marinie i Rebece, że Esthercita żyje.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 20 październik 2014         0 Komentarzy · 8 Czytań · Drukuj
 
 
"Violetta": German nauczy się kochać
Wywiady
anunciopequeno-novelapl-violetta.jpg

Diego Ramosa poznaliśmy dzięki telenowelom z Natalią Oreiro. Od trzech sezonów wciela się w nadopiekuńczego Germana w "Violetcie". Specjalnie dla was aktor zdradził, co spotka jego bohatera w nowej serii.

Czy trudno gra ci się ojca nastolatki?
- Nie, z Martiną (Stoessel - przyp. red.) łączy nas wyjątkowa więź. Często zamieniamy się rolami, jedno opiekuje się drugim, co jest bardzo zabawne. » Uważasz, że rodzice powinni być tak nadopiekuńczy jak German? (Śmiech) Oczywiście, że nie. Myślę, że wszyscy rodzice przez całe życie patrzą na swoje dzieci jak na maluchy, nawet, gdy są już dorosłe. W serialu podkręcamy jeszcze ten wątek, żeby historia była ciekawsza i bardziej komediowa. Sam mam 41 lat, a mój tata traktuje mnie jak małe dziecko.

Czy lubiłeś, gdy Twój bohater przebierał się za Jeremiasza?
- Gdy German zauważył, że jego córka ma talent i chce śpiewać, zgodził się na to, ale zamierzał ją kontrolować, żeby nie spotykała się z chłopakami. Dlatego przebierał się za Jeremiasza, pianistę z długimi włosami i sumiastymi wąsami, żeby pracować w Studiu. Wynikało z tego wiele problemów. Granie Jeremiasza sprawiało mi dużo radości.

German ma skomplikowane życie uczuciowe. Czy w trzecim sezonie zobaczymy więcej scen z Angie?
- German szybko owdowiał i przez wiele lat skupiał się na wychowywaniu swojej córki. Dlatego musiał stopniowo nauczyć się okazywać swoje uczucia, co na początku nie wychodziło mu zbyt dobrze w relacjach z kobietami, a szczególnie z Angie. Dlatego wiele razy źle interpretował jej zachowanie. W trzecim sezonie oczywiście będą spotkania z Angie. Pojawi się również nowa postać, przy której German poczuje się bardzo pewnie w kwestiach miłosnych. Przy niej nauczy się wyrażać uczucia.

Czy na planie "Violetty" zdarzają się Wam jakieś zabawne sytuacje?
- Martina często nie może powstrzymać śmiechu, gdy zaczynam grać surowego ojca, ponieważ przypominają się jej sytuacje z prywatnego życia.

W trzecim sezonie do obsady dołącza Polka, Justyna Bojczuk. Co o niej sądzisz?
- To ładna i inteligentna dziewczyna. Wcześniej nie uczyła się hiszpańskiego, a teraz mówi tak biegle, jakby znała ten język od dziecka. Myślę, że my nigdy nie nauczylibyśmy się tak dobrze polskiego. Dlatego bardzo ją podziwiamy.


ŹRÓDŁO: świat seriali
Dodał:  Wiola dnia 17 październik 2014         0 Komentarzy · 16 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Nie igraj z aniołem" odc. 61-70
Streszczenia odcinków


Odcinek 61
Emisja: 4 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 5 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Juan Miguel pyta Estefaníę dlaczego opowiedziała Vivianie o Marichuy. Ta, by zrzucić z siebie winę i udowodnić, że potrafi dotrzymać tajemnicy, mówi mu, że zna miejsce pobytu Marichuy, nie podając jednak dokładnego adresu, czym jeszcze bardziej złości Juana Miguela. Rocío poznaje Blancę i przypadkowo spotyka się również z Estefanią, która udaje że cieszy się z sukcesu operacji jakie przeszła. Marichuy prosi Leoparda, aby był przy niej gdy jej dziecko przyjdzie na świat. Amador przypomina Beatriz, że nie jest w stanie zająć się dzieckiem. Beatriz zapewnia, że jego pomoc jest zbędna. Marichuy rozmawia z Candelarią. W rozmowie próbuje przekonać samą siebie, że Juan Miguel jest teraz szczęśliwy u boku swojej żony i córki. Candelaria martwi się, że Marichuy co raz bardziej zakochuje się w Leopardzie i radzi jej, by się pobrali. Juan Miguel i Cecilia pytają Estefaníę o to gdzie jest Marichuy. Estefanía kłamie zarzekając się, że mówiła nieprawdę i tak naprawdę nie wie gdzie ona jest. Rocío odwiedza Vicente, prosi go o wybaczenie i całuje. Leopardo mówi Marichuy, ze powinna zadbać o swój język i zachowanie, aby dać dobry przykład dziecku. Przyznaje się również, że będzie za nimi tęsknił kiedy zdecydują się odejść. Olga jest przygnębiona, bo Purita nie chce jej zrozumieć, ani tym bardziej wybaczyć. Juan Miguel wypytuje Blancę o jej przeszłość. Kobieta wspomina mu, że miała siostrę, która odebrała sobie życie. Leopardo i Marichuy jedzą wspólnie kolację. Mężczyzna wyjawia imię kobiety, którą kochał, jednak Marichuy decyduje się nie wypowiadać imienia Juana Miguela. Podejrzewa, że Leopardo powoli się w niej zakochuje.

Odcinek 62
Emisja: 5 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 6 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Marichuy zastanawia się czy Leopardo czasem się w niej nie zakochał skoro poprosił ją o pocałunek. Viviana jest wściekła, gdyż Juan Miguel znowu wyszedł wieczorem. Blanca przysięga pomścić swoją siostrę Ivette. Marichuy zastanawia się nad swoimi uczuciami do Leopardo. Po chwili dziewczyna stwierdza, że jedynym, którego kocha i z którym mogłaby być to Juan Miguel. Ivette i Juan Miguel ponownie spotykają się. Oboje spędzają miły wieczór w restauracji przy drinku rozmawiając. Ivette mówi San Romanowi, że zniszczyła życie mężczyźnie, którego kochała. Viviana zdradza Rocío, że jej brat umówił się z inną kobietą. Juan Miguel pyta się Ivette czy ma zamiar go zniszczyć tak samo jak mężczyznę, którego kochała. Kobieta zdradza mu, że nie, ale w myślach mówi sobie, że zrobi wszystko, by go zniszczyć. Mayita przychodzi do pokoju Blancy. Dziewczynka zakłada kolczyki, które Ivette miała podczas spotkania z San Romanem. Juan Miguel zapewnia Rocío, że jedyną kobietą, którą kocha i będzie kochać jest Marichuy. Blanca orientuje się, że Mayita wzięła jej kolczyki. Kobieta boi się, że San Roman odkryje, że ona i Ivette, to jedna i ta sama osoba. Na jej szczęście dziewczynka nie widzi się z ojcem. Marichuy zastanawia się nad słowami Candelarii, która doradza jej wyjście za mąż za Omara. Cosme w imieniu Leopardo podarowuje Marichuy worek pełen pierza, aby dziewczyna wykorzystała je do zrobienie poduszki dla swojego dziecka. Onelia jest zdziwiona tym, iż Blanca ma tak drogie kolczyki. Nelson odwiedza Vicente, który zwierza mu się z tego, że obawia się, iż straci Rocío. Doktor Humberto proponuje Rocío wspólne wyjście wieczorem. Beatriz jest przekonana, że Eduardo będzie się starał odbudować swój związek z Elsą po tym jak ta odeszła od Nelsona. Marichuy zdradza Leopardo, że wcześniej się go bała, a teraz go kocha. Ignorując rady Onelii, Viviana decyduje się śledzić Juan Miguel, gdy ten znowu wyjdzie wieczorem, aby spotkać się z Ivette. Kobieta chce się dowiedzieć kim jest owa tajemnicza kobieta, z którą spotyka się jej mąż. Ksiądz Anselmo odwiedza Marichuy i Candelarię na hacjendzie Omara. Viviana nakrywa Juan Miguela z Ivette w restauracji. Doktor Humberto i Rocío wychodzą razem. Babcia Mariana przestrzega Mayitę przed wchodzeniem do pokoju Blancy. Twierdzi, że nie chce, aby spotkało ją coś złego. Między Ivette, a Vivianą dochodzi do sprzeczki, w wyniku której kobiety zaczynają się szarpać. Juan Miguel wyprowadza Vivianę. Oboje wracają do domu kłócąc się. Vicente dzwoni do domu San Romanów, aby porozmawiać z Rocío. Onelia informuje go, że dziewczyna wyszła w towarzystwie doktora Tinoco. Juan Miguel mówi Vivianie, że powinni się rozwieść. Leopardo wypytuje księdza Anselmo o ojca dziecka Marichuy. Viviana nie zgadza się na rozwód. Kobieta zapewnia, iż za nic nie zwróci mu wolności.

Odcinek 63
Emisja: 6 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 7 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Juan Miguel uważa, że nie da się uratować małżeństwa jego i Viviany, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie rozwód. Żona informuje go, że nigdy nie da mu rozwodu, gdyż jest przekonana, że będzie chciał wrócić do Marichuy. Leopardo oferuje Marichuy swój dom oraz opiekę dla niej i jej dziecka. Juan Miguel prosi Onelię o pomoc, by ta przekonała córkę, że rozwód jest najlepszym rozwiązaniem dla nich obojga. Rocío odwiedza Vicente, który zdradza jej, że wie o jej wspólnym wyjściu z doktorem Tinoco. Onelia przekonuje Vivianę, że dzięki rozwodowi może otrzymać część majątku jakim dysponuje Juan Miguel, a wtedy będzie mogła robić co zechce. Córka jednak nie chce słyszeć o rozwodzie. Rocío zapewnia Vicente o swoim wielkim uczuciu do niego. Ksiądz Anselmo radzi Marichuy, aby im szybciej powiedziała Juan Miguelowi, że będzie miała jego dziecko. Duchowny uważa, iż San Roman powinien znać całą prawdę. Juan Miguel zdradza Eduardo, że chce się rozwieść z żoną tylko, że ta się na to nie zgadza. Mężczyzna mówi mu także, że nie wierzy w jej amnezje i ma zamiar to udowodnić ponownie poddając ją hipnozie. Marichuy mówi Candelarii, że Amador zdobył jej zaufanie nie zdradzając nikomu miejsca ich pobytu. Amador spotyka pijanego Nelsona. Mężczyzna jest załamany tym, że Elsa od niego odeszła i prosi Amadora o pomoc. Ten jednak odmawia. Juan Miguel ponownie poddaje Vivianie hipnozie. Kobieta wyznaje mu prawdę, że nigdy nie cierpiała na amnezję. Zdradza również, że nie dawała znaku życia po wypadku, gdyż miała dosyć monotonnego, nudnego życia u jego boku. Candelaria radzi Marichuy, aby ta zapomniała o Juan Miguelu i pokochała Omara. Viviana podczas hipnozy zdradza Juan Miguelowi jeszcze inne szczegóły, o które mężczyzna ją wypytuje. Poznawszy całą prawdę Juan Miguel wpada w szał i rzuca się na żonę, która zaczyna krzyczeć. Krzyki Viviany ściągają do pokoju Onelię, Rocío, Balbinę oraz Blancę. Kobieta mówi wszystkim, że mąż próbował ją zabić. Marichuy jest zmieszana. Dziewczyna nie wie co robić. Z jednej strony kocha Juan Miguela, z którym nie może być, zaś z drugiej strony jest Leopardo, który oferuje jej swoją miłość i opiekę. Rocío broni brata mówiąc, że ten nie posunąłby się do morderstwa. Onelia jest wzburzona i żąda od zięcia wyjaśnień, co zaszło między nim a jej córką. Nelson dzwoni do Elsy i błaga ją, by do niego wróciła. Dziewczyna rozłącza się. Juan Miguel zdradza Rocío i Onelii czego dowiedział się od żony podczas hipnozy. Viviana wszystkiemu zaprzecza. Juan Miguel informuje Onelię, że ona i jej córką będą musiały opuścić jego dom.

Odcinek 64
Emisja: 7 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 8 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Juan Miguel informuje Onelię, że razem z Vivianą będą musiały opuścić jego dom. Wówczas teściowa postanawia być z nim szczera i wyznaje mu całą prawdę. Mayita zwierza się babci Marianie, że mama jej nie kocha. Wtedy babcia, by ją pocieszyć opowiada jej bajkę o Pinokiu. Marichuy mówi Leopardo, że wie, iż grał dla niej na harmonijce, za co dziewczyna mu dziękuje. Viviana w dalszym ciągu wypiera się wszystkiego, co powiedziała Juan Miguelowi podczas hipnozy. Ten zaś zdradza jej, że zrobi wszystko, aby się z nią rozwieść i odnaleźć Marichuy, gdyż jest ona jedyną kobietą, którą kocha. Marichuy opowiada Omarowi o swoim pobycie w sierocińcu oraz cierpieniu jakiego doznała przez to, że matka ją porzuciła. Juan Miguel wyznaje Vivianie, iż zna całą prawdę na temat jej amnezji i tego co się z nią działo po wypadku i może to udowodnić. Kobieta jest zdziwiona. Jej zdziwienie jest większe, gdy mąż zdradza, że to Onelia wyznała mu całą prawdę. Viviana błaga męża o przebaczenie. Leopardo zdradza Marichuy, że jeśli ona zachce, to on będzie ojcem dla jej dziecka. Elsa odwiedza Vicente, który zdradza jej, że Nelson zaczął się staczać na dno. Chłopak wyznaje jej, że tylko ona może go uratować. Marichuy pokazuje Omarowi ptaka, który zmarł. Dziewczyna jest smutna z tego powodu, a ten ją pociesza. Viviana jest zła na Onelię, że ta ją zdradziła. Mówi jej, że nie jest jej matką, a jej największym wrogiem. Marichuy i Leopardo chowają martwego ptaka w ogródku. Cecilia popada w depresję i nie chce wstać z łóżka. Kobieta cierpi z powodu braku informacji o miejscu pobytu Marichuy. Dora próbuje ją pocieszyć, jednak bez rezultatu. Onelia informuje córkę, że Juan Miguel chce, aby jak najszybciej opuściły jego dom. Pogoda psuje się i zaczyna padać deszcz, a w tym czasie Marichuy dostaje silnych skurczy. Viviana informuje Juan Miguela, że razem z Onelią wyprowadza się, ale zabierze też ze sobą ich córkę, Mayitę. Mężczyzna nie zgadza się na to. Dora informuje Patricio o stanie, w jakim jest jego żona Cecilia. Sędzia martwi się o żonę. Viviana wzywa do siebie Blancę na którą rzuca się i zaczyna ją dusić. Candelaria martwi się o Marichuy. Kobieta postanawia poinformować Omara, że dziewczyna dostała skurczy. Gdy Viviana maltretuje Blancę, do pokoju wchodzi Mayita, która przynosi mamie kwiatka zerwanego z ogrodu. Cosme informuje Omara, że poziom wody w rzece podniósł się z powodu padającego deszczu. Między Casildą, a Puritą dochodzi do sprzeczki. Kobieta jak zwykle źle wyraża się o jej matce Oldze. Dziewczyna nie wytrzymuje i policzkuje Casildę. Viviana mówi Mayicie, że musi wyprowadzić się z domu. Kobieta pyta się córki czy chce wyprowadzić się razem z nią. Marichuy wije się z bólu. Mayita mówi mamie, że nie chce się wyprowadzić z nią, gdyż chce zostać z ojcem. Sędzia Velarde odwiedza księdza Anselmo, którego informuje o stanie żony. Mężczyzna domaga się, aby duchowny zdradził mu miejsce pobytu Marichuy. Elsa znajduje Nelsona śpiącego na ławce w parku. Viviana informuje Onelię, że nie mogą opuścić domu, gdyż ona ma pewne przypuszczenia. Matka wypytują ją o nie, ale Viviana nie zdradza ich, gdyż musi najpierw je potwierdzić. Córka prosi matkę, aby o niczym na razie nie mówiła Juan Miguelowi. Leopardo martwi się o Marichuy i jej dziecko. Mężczyzna prosi Boga, aby dziecko nie urodziło się martwe.

Odcinek 65
Emisja: 8 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 11 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Pomimo burzy, Leopardo przygotowuje się aby zabrać Marichuy do szpitala. Prosi Boga, aby zarówno dziewczyna jak i jej dziecko przeżyły. Elsa spotyka się z Nelsonem i chce zabrać go do swojego domu. Cecilia proponuje Patricio by uznali Marichuy jako ich prawowitą córkę. Mayita płacze, bo nie chce opuścić domu z mamą. Viviana mówi Juanowi Miguelowi, że spodziewa się jego dziecka i prosi i by pozwolił jej zostać. Purita opowiada Adrianowi o tym, co przydarzyło się Casildzie. Chłopak przytula ją w obecności Casildy. Leopardo zauważa, że rzeka się podniosła i nie ma możliwości przedostania się na drugą stronę i dotarcia do szpitala. Marichuy koniecznie potrzebuje opieki lekarskiej, bo w przeciwnym razie może umrzeć. Patricio stara się przekonać Cecilię, aby zapomniała o Marichuy. Jest bowiem przekonany, że gdy ta pozna prawdę, nie będzie dla nich miłosierna. Onelia dowiaduje się, że jej córka jest w ciąży. Nie będąc w stanie zabrać Marichuy do szpitala, Leopardo postania konno ściągnąć doktora i odpowiednie leki aby przyjąć poród Marichuy. Eduardo sprawdza w laboratorium wyniki badań Viviany i potwierdza, że ta spodziewa się dziecka. Elsa informuje Fracisca, że wraca do męża aby wesprzeć go w tak trudnym dla niego momencie. Juan Miguel zgadza się by Viviana pozostała w domu, wyłącznie ze względu na dziecko, które nosi pod piersią. Przestrzega ją jednak, iż nigdy nic już ich nie połączy. Candelaria modli się do Najświętszej Panienki w intencji Marichuy. Marichuy obawia się, że jej dziecko umrze przed powrotem Leoparda. Viviana odkrywa prawdziwą tożsamość Blanci. Leopardo przygotowuje się by odebrać poród.

Odcinek 66
Emisja: 11 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 12 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Leopardo przysięga Marichuy, że jej nie opuści, ale odmawia przyjęcia porodu. Kilka lat temu, w podobnych okolicznościach z jego winy umarła kobieta i jej dziecko. Blanca jest przestraszona, słysząc jak Viviana opowiada o jej podobieństwie do Ivette. Aby jednak utrzymać swoją tożsamość w tajemnicy, Blanca zastanawia się nad zabiciem niewygodnego świadka. Mariana pociesza Mayitę opowiadając jej bajkę o Pinokiu. Przepełniony winą i strachem Leopardo mówi Candelarii, że nie może odebrać porodu Marichuy. Juan Miguel zwierza się ojcu Anselmo, z tego, że Marichuy była miłością jego życia i nigdy nie będzie potrafił o niej zapomnieć. Mimo to pozostanie z Vivianą ze względu na dziecko. Casilda zbiera podpisy aby wyrzucić Puritę i jej matkę z dzielnicy oraz przenieść ich opiekuna, ojca Anselmo do innej parafii. Blanca opowiada Mayicie, że jej mama niebawem da jej braciszka. Dziewczynka przypomina, że Marichuy mówiła jej kiedyś to samo i przekazuje wiadomość ojcu. Cecilia, na wieść o ciąży Viviany, przestaje wierzyć w miłość Juana Miguela do Marichuy. Elsa zajmuje się Nelsonem, który obiecuje, że nie wróci już do picia. Ojciec Anselmo dzwoni na hacjendę i pyta o san zdrowia Marichuy. Przekazuje również Candelarii wiadomość, iż Juan Miguel będzie miał dziecko ze swoja żoną. Purita umawia się na kolację z Adrianem. Kiko nęka Puritę i próbuje się do niej dobrać, co zauważają Casilda i grupa kobiet, które chcą ją obrzucić kamieniami. Ofiarą ataku pada Olga. Viviana, przygotowując się na wizytę u Eduarda, traci świadomość. Marichuy wije się z bólu.

Odcinek 67
Emisja: 12 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 13 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Zarówno Candelaria i Cecilia uważają, że ciąża Viviany jest zdradą wobec Marichuy. Purita wpada w panikę myśląc, że jej matka nie żyje po tym jak została uderzona kamieniem, a tych którzy przyczynili się do tego sprawunku nazywa mordercami. Leopardo zgadza się pomóc Marichuy w przyjściu jej dziecka na świat. Prosi Candelarię i Micaelę o wsparcie. Patricio i Cecilia są zdania, że Viviana nie zasługuje na to co ma, po tym jak udawała martwą. Luisa szuka córki w domu Nelsona. Ojciec Anselmo dowiaduje się o tym, co przydarzyło się Oldze i biegnie na ratunek. Juan Miguel mówi Vivianie, że nie nienawidzi jej, ale jest mu jej żal. Kobieta przysięga, że nigdy nie zniknie z jego życia. Nelson błaga Elsę, by go nie opuszczała i prosi o kolejną szansę. Blanca skarży się Juanowi Miguelowi na złe traktowanie ze strony Viviany. San Roman oferuje jej pomoc w postaci terapii psychiatrycznej, co wzbudza w guwernantce wielką obawę. Cecilia budzi się z koszmaru, w którym widzi jak Marichuy umiera. Między Vivianą, a Juanem Miguelem dochodzi do kolejnej konfrontacji. Juan Miguel zakazuje jej mówić źle o Marichuy. Mężczyzną targają również złe przeczucia związane z dziewczyną. Ivette dzwoni do Juana Miguela i prosi o spotkanie w jej mieszkaniu. W tym samym momencie Viviana przeszukuje pokój Blanci. Juan Miguel udaje się na umówione spotkanie, aby definitywnie zakończyć swoje relację z Ivette. Kiedy ta słyszy, jak San Roman zarzeka się, że jej nie kocha, wpada w trans. Pod naciskiem Isabeli, Amador dzwoni na hacjendę aby wypytać o Marichuy. Candeleria okłamuje go mówiąc, że ta czuje się świetnie i wciąż nie widzą kiedy zacznie rodzić. Blanca ucieka przed Juanem Miguelem.

Odcinek 68
Emisja: 13 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 14 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Ivette ucieka przed Juanem Miguelem, kiedy ten zaczyna wypytywać ją o to, co się dzieje. Blanca jest wystraszona widząc w swoim odbiciu lustrzanym Ivette. Viviana o mały włos nie wchodzi do jej pokoju. Purita zwierza się Adrianowi z całego zajścia oraz z tego jak Kiko próbował ją napastować. Micaela mówi Leopardo, że będzie musiał zdecydować między życiem matki i córki. Isabela podejrzewa, że Marichuy już urodziła. Przestraszona Cecilia dzwoni do ojca Anselmo i pyta o Marichuy; opowiada księdzu swój koszmar, w którym widziała śmierć córki. Leopardo próbuje wzbudzić Marichuy, aby ta pomogła mu w narodzinach dziecka. Dzięki ogromnemu wysiłkowi, Marichuy wydaje na świat syna, po czym traci przytomność. Candelara myśli, że dziewczyna umarła, jednak Leopardo uspakaja ją zapewniając, że to tylko omdlenie. Blanca rezygnuje z pracy guwernantki tłumacząc się problemami rodzinnymi. Informuje Juana Miguela, że jeszcze tej samej nocy opuści jego dom. Micaela zajmuje się noworodkiem i powiadamia ojca Anselmo o jego narodzinach. Pod wpływem osobowości Ivette, Blanca jest bliska zabicia Viviany. W porę jednak zjawia się Onelia i powstrzymuje ją przed tym. Omar pali zdjęcie Ivette. Jest przekonany, że nowa miłość uwolniła go od dręczącego wspomnienia. Juan Miguel wspomina wspólne chwile z Marichuy w Acapulco. W tym momencie dziewczyna budzi się. Cecilia jest przygnębiona. Patricio uważa, że byłoby lepiej gdyby nigdy nie dowiedzieli się o tym, że Marichuy jest ich córką. Leopardo wzrusza się, kiedy Marichuy dziękuje mu za uratowanie życia jej i dziecku. Juan Miguel żałuje, że to nie Marichuy będzie matką dziecka, którego się spodziewa, podczas gdy ta, przytula syna nadając mu imię jego ojca.

Odcinek 69
Emisja: 14 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 18 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Juan Miguel tęskni do chwil wspólnie spędzonych z Marichuy i żałuje, że to nie ona będzie tą, która da mu kolejne dziecko. Tymczasem Marichuy nadaje synowi imię jego ojca. Purita jest zaskoczona miłosnym wyznaniem Adriana. Rocío zawiadamia Vivianę i Onelię o odejściu Blanci. Juan Miguel decyduje się na ponowną rozmowę z guwernantką. Isabela chce by Amador zabrał ją na hacjendę, aby na własne oczy przekonać się o stanie Marichuy. Ten jednak nalega, że załatwi to sam. Candelaria i Marichuy cieszą się z narodzin dziecka oraz prezentów, jakie noworodek otrzymał od miejscowych ludzi. Priaña i Zopilote planują wykraść dziecko Marichuy. Dziewczyna jest przekonana, że teraz gdy ma syna u swojego boku, nie musi już prosić życie o nic. Kiedy wszyscy są już przekonani, że Blanca opuściła dom, Ivette dzwoni do Juana Miguela. Leopardo chce być ojcem i mężem dla Marichuy. Marichuy obiecuje małemu, że nigdy go nie opuści i dostanie od życia szczęście, którego ona nie zaznała. Juan Miguel zrywa z Ivette. Kobieta wpada w szał złości. Clemencia mówi synowi, że przez wzgląd na to kim jest jej matka, nie zaakceptuje Purity. Viviana znajduje wśród rzeczy Blanci ubranie należące do Ivette. Między kobietami dochodzi do bójki. Juan Miguel zastaje pokoju Blanci martwą Vivianę. Jest przekonany, że to Ivette ją zabiła. Tymczasem Piraña podgląda Marichuy. Kiedy dziewczyna zostawia go na chwilę samego, ten decyduje się wejść do środka i porwać niemowlaka. Ivette próbuje zabić Juana Miguela, kiedy ten zaczyna pojmować, że Blanca i Ivette to jedna i ta sama osoba. Elsa mówi Eduardo o swoim powrocie do Nelsona. Zdemaskowana Blanca jest przerażona. Juan Miguel patrzy na nią i nie wie co zrobić.

Odcinek 70
Emisja: 18 sierpnia 2014, godz. 17:00 w TV6; 19 sierpnia 2014, godz. 10:00 w TV4 (bis)

Onelia jest bliska odkrycia prawdy o śmierci jej córki, lecz Rocío jej to uniemożliwia. Marichuy wraca do pokoju zanim Pirañii udaje się porwać dziecko. Bandyta postanawia cierpliwie czekać. Juan Miguel nakazuje Blance zareagować i dodaje, że jest ubrana w strój, należący do kobiety, która żyje w niej. Marichuy zauważa zbitą szybę w oknie. Jest zaniepokojona. Blanca uświadamia sobie, że zabiła Vivianę. Rocío pyta Juana Miguela o to, co teraz zrobią. Leopardo mówi Marichuy, że traktuje jej syna jak własnego. Dziewczyna wspomina moment, w którym Juan Miguel nie pozwolił jej powiedzieć o tym, że spodziewa się dziecka. Wiadomość o śmierci córki jest dla Onelii prawdziwym ciosem. Kobieta obwinia za to Juana Miguela. Candelaria radzi Marichuy by przebaczyła rodzicom i poinformowała ich, że zostali dziadkami. By uchronić Blancę, Juan Miguel nie odpiera zarzutów Onelii. Wyznaje Rocío, że czuje się odpowiedzialny za zaistniałą sytuację i zamierza wziąć winę na siebie. Amadorowi nie udaje się dotrzeć do hacjendy. To jednak nie odwleka go od zamiaru dotarcia do celu i postanawia spróbować na drugi dzień. Choć Marichuy jest przykro, że Juana Miguela nie ma przy jej boku, to jednak decyduje się nie mówić mu o istnieniu dziecka. Juan Miguel rozmawia z Eduardem o śmierci Viviany i podwójnej osobowości Blanci. Estefanía dowiaduje się o tragicznym zdarzeniu w domu San Romanów. Marichuy zarzeka się przed Candelarią, że nie chce znać swoich rodziców i nigdy nie wybaczy im, że ją porzucili. Juan Miguel prosi Eduarda by na jakiś czas zabrał Mayitę do siebie, gdyż on zamierza oddać się w ręce policji, gdy ta, po doniesieniu Onelii, przyjdzie po niego.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 październik 2014         0 Komentarzy · 20 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Talisman" odc.79-98
Streszczenia odcinków
bg.jpg

Odcinek 79
Elvira zwierza sie siostrze, że Antonio zmusił ją do współudziału w próbie otrucia Gregorio. Kiedy Camila mówi Antonio, że nie chce go poślubić, mężczyzna wysyła kilku fałszywych policjantów, aby przesłuchali jej matkę. Camila nie dopuszcza do rozmowy, dopóki nie przyjedzie adwokat Elwiry. Jednak szantaż odnosi skutek i Camila zgadza się wyjść za Antonio. Tymczasem Sara kłóci się z Gabrielem, który nie chce jej poślubić. Pedro próbuje załagodzić sytuację. Radzi, aby dziewczyna zbytnio nie naciskała na ukochanego. Podobnej rady udziela jej Genoveva. Fabiola żegna się z Armando przed wyjazdem do Kanady. Chłopak obiecuje, że przyjedzie do niej, aby mogli żyć razem z dala od swoich rodzin. Ojciec Sebastian interweniuje w sprawie Santiago. Jaime opowiada Renato o trudnej sytuacji, w której znalazła się Elvira. Jej mąż zastanawia się jak wykorzystać tę informację do szybkiego uzyskania rozwodu

Odcinek 80
Mariana wybiera się na grób matki. Spotyka tam Pancho. Antonio odwołuje fałszywych policjantów, którzy szantażowali Elvirę. Jose Armando ma za złe matce, że pozwala córce poświęcać się dla niej. Angel ma plan wykradzenia dowodów rzeczowych obciążających Elvirę. Ojciec Seabstian dochodzi do porozumienia z opieką socjalną i obiecuje odnaleźć matkę Santiago w Meksyku. Pedro chce się spotkać z Camilą i prosi Antonio, żeby mu to umożliwił. Lucrecia szuka Pedro w więzieniu, gdy go tam nie znajduje, jedzie na ranczo. Podsłuchuje rozmowę Mariany z Sarą.

Odcinek 81
Antonio pozwala Camili porozmawiać z Pedro. W tym czasie dzwoni do niego Lucrecia. Camila próbuje przekonać Pedro, że już go nie kocha. Mężczyzna odchodzi. Ojciec Sebastian namawia Camilę na spowiedź. Kobieta opowiada mu całą prawdę. Jose Armando znajduje pracę, dzięki której będzie mógł zarobić pieniądze na wyjazd do Kanady. Wśród domowników nie ustają plotki i domysły na temat ślubu Camili z Antonio. Gregorio gratuluje synowi z okazji ślubu, jednak zapowiada, że młoda para będzie musiała upuścić ranczo. Santiago wraca do El Talisman.

Odcinek 82
Antonio nie chce opuścić Alcatraz. Mariana próbuje przekonać Pedro, że Camila zgodziła sie na ślub z Antonio pod przymusem. Jednak Pedro nie chce nic zrobić w tej sprawie. Lucrecia w przebraniu zakrada się do El Talisman i napada na Marianę. Bije ją i każe trzymać się z daleka od Pedro. Mariana opowiada o wszystkim Pedro. Camila ma nieprzyjemną scenę z Florencią, która oskarża ją o całe zło, które ostatnio wydarzyło się na ranczo. Na ceremonii zaślubin pojawia się Jaime. Elvira rozpoznaje go. Camila traci przytomność, jednak Antonio nie odwołuje uroczystości.

Odcinek 83
Camila podpisuje akt zawarcia małżeństwa z Antonio. Mariana z Pedro jedzie do Manuela, aby powiedzieć mu o pobiciu. Lekarz uważa, że Mariana mogła wymyślić całe zdarzenie i sama dokonać aktu samookaleczenia. Valentin słyszy hałas dobiegający z domku, w którym ukrywa się Lucrecia. Znajduje ją tam. Nadchodzi Antonio i grozi Valentinowi. Doris namawia Lucasa, aby sfałszował akt ślubu pomiędzy nią a Gregorio. Elvira odkrywa tajemnicę Jaimego.

Odcinek 84
Zapłakana Camila oskarża Antonio o zmuszenie jej do ślubu. On jednak nic sobie z tego nie robi i próbuje zaciągnąć ją do łóżka. W końcu jednak zostawia ją samą w pokoju. Na korytarzu spotyka Doris. Kobieta prowokuje go. Pancho odkrywa, co się stało i chce powiedzieć o tym Gregorio. Doris przekonuje go jednak, że szokujące informacje mogłyby spowodować atak serca u starszego człowieka. Mariana ma sen, dzięki któremu przekonuje się, że jest zakochana w Pedro. Nie chce dopuścić do siebie tego uczucia, więc postanawia nie kontaktować się z mężem. Tymczasem on zastanawia się, co skłoniło Camilę do ślubu z Antonio. Coraz więcej faktów przemawia za tym, że sprawa jest podejrzana. Antonio odwiedza siostrę. Opowiada jej, że dowiedział się, że Camila jest w ciąży z Pedro. Chce wmówić żonie, że jest chora, aby bez jej wiedzy dokonać aborcji.

Odcinek 85
Antonio opłaca lekarza, który diagnozuje u Camili raka i namawia ją na operację. Prawdziwym powodem zabiegu ma być aborcja. Mariana dowiaduje się o chorobie Camili i przekazuje wiadomość ojcu Sebastianowi i Pedro. Pedro jest zszokowany, postanawia jechać do Alcatraz, ale Gregorio wygania go ze swojej posiadłości strzałami z pistoletu. Elvira dowiaduje się o chorobie córki i jedzie ją odwiedzić. Antonio nie chce się zgodzić na wizyty teściowej w Alcatraz. Ojciec Sebastian odwiedza Camilę. Gregorio zezwala na widzenie, jednak uważa, że Camila nie ma prawa do przyjmowania gości.

Odcinek 86
Mariana podsłuchuje rozmowę, z której dowiaduje się, że prawdziwym celem operacji Camili jest aborcja. Udaje jej się wejść do pokoju chorej i opowiedzieć jej o wszystkim. Kobiety uciekają, lecz zostają zatrzymane przez Antonia, który grozi, że je zabije. Mariana walczy z Antonio, w tym czasie Camila ucieka, jednak mężczyzna dogania ją. Lucrecia pojawia się w „El Talisman”. Brat w ostatniej chwili powstrzymuje ją przed ujawnieniem się. Gregorio słysząc hałas wychodzi z sypialni i znajduje na podłodze Marianę. Kobieta przypomina sobie wszystko i oskarża Gregorio o śmierć swojego dziecka. Mężczyzna grozi jej bronią.

Odcinek 87
Gregorio zabija Marianę. Przed śmiercią kobieta wybacza mu. Valentin znajduje swojego szefa na kolanach przy ciele Mariany. Gregorio każe mu pozbyć się zwłok. Genoveva i Juancho opowiadają Pedro, że widzieli Lucrecię. Pedro spotyka Antonia z Camilą. Podejrzewa, że jego ukochana jest terroryzowana. Antonio odkrywa ciało Mariany. Camila wpada w panikę. Gregorio dowiaduje się, że Camila jest w ciąży. Szantażuje syna: powie Pedro o dziecku, jeśli Antonio doniesie na policję o morderstwie Mariany. Valentin z Gregorio wyrzucają ciało Mariany do śmietnika w mieście. Antonio planuje powiadomić wszystkich o ciąży Camili za dwa tygodnie. W ten sposób nikt nie będzie podejrzewał, że dziecko nie jest jego. Pedro dowiaduje się o smierci Mariany. Oficer uprzedza go, że może być przesłuchiwany w charakterze podejrzanego.

Odcinek 88
Camila obawia się o bezpieczeństwo swojego nienarodzonego dziecka, odkąd dowiedziała się, że Gregorio jest mordercą. Nawet Elvira namawia córkę, aby opuściła Alcatraz. Antonio spotyka się z siostrą i przekazuje jej najnowsze wieści. Nie pozwala jej spotkać się z Pedro. Tymczasem na komisariacie policja przesłuchuje Pedro. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny, nie ma jednak żadnych dowodów, że to Gregorio stoi za zabójstwem Mariany. W „El Talisman” Pedro powiadamia wszystkich domowników o śmierci Mariany. Santiafo wyznaje, że rozmawiał z ofiarą poprzedniego wieczoru. Pedro uważa, że Santiafo powinien złożyć zeznania na policji. Kiedy Manuel dowiaduje się o śmierci swojej podopiecznej, jest załamany i obwinia Pedro. Jaime i Antonio planują otrucie Gregorio.

Odcinek 89
Dochodzi do kłótni Antonio z Camilą. Mężczyzna mówi, że żona powinna być mu wdzięczna, że pozwoli jej urodzić dziecko. Rodzina Camili podejrzewa, że jest ona bardzo nieszczęśliwa, ale nie mają z nią kontaktu. Gregorio źle się czuje. Jaime przychodzi z wizytą i zmienia lekarstwa. Ostrzega przed skutkami ubocznymi medykamentów, które w rzeczywistości są reakcją organizmu na zażywanie trucizny. Lucrecia jest już zmęczona ukrywaniem się i chce zobaczyć się z Pedro. Maria pociesza Manuela po śmierci Mariany. Mężczyzna postanawia przeprosić Pedro za niesłuszne oskarżenia. Santiago składa zeznania na policji. Pedro mówi Margarito, że podejrzewa, iż Lucrecia żyje. Chce w nocy przedostać się na teren Alcatraz i sprawdzić niezamieszkane budynki. Rozmowę podsłuchuje Santiago. Przekrada się do Camili i mówi jej, że Pedro potrzebuje pomocy. Prosi, aby kobieta sprawdziła, czy w niezamieszkanym budynku ktoś się ukrywa. Camila idzie tam i słyszy rozmowę Antonio z siostrą.

Odcinek 90
Camila podsłuchuje Antonio i Lucrecię. O mały włos jej obecność nie zostaje odkryta. Antonio poszukuje Camili w domu. Staje się agresywny, gdy nie może jej znaleźć. Dochodzi do wielkiej awantury. Antonio grozi, że zrobi krzywdę dziecku. Armando i Angel są świadkami tej kłótni. Brat próbuje bronić Camilę. Renato proponuje Elvirze rozwód. Mówi jej, że chce się ożenić z Ritą, która nie jest jego kuzynką lecz kochanką. Jamie żąda od Antonio zapłaty za trucie Gregorio. Inspektor z policji jedzie do Alcatraz, aby przesłuchać Gregorio. Camila przesyła Santiago liścik, w którym pisze o swoim odkryciu. Pedro jedzie do Alcatraz i odnajduje Lucrecię.

Odcinek 91
Pedro odnajduje Lucrecię. Kobieta mówi mu, że została zmuszona do ukrywania się przez brata. Pedro zaprasza Antonio i Camilę na obiad. Gregorio czuje się coraz gorzej, ale Jamie uspokaja go, że takie reakcje organizmu są normalne przy zażywaniu nowych pigułek. Gregorio poucza Valentina, co ma powiedzieć, jeśli będzie go przesłuchiwać policja. Doris opowiada Brigitte o swoim planie poślubienia Gregorio i o domysłach na temat przestępstw popełnionych przez ojca i syna. Pancho źle przyjmuje wiadomość, że jego ojciec jest mordercą, jednak pozostaje mu wierny. Antonio z Camilą idą do restauracji. Spotykają tam Pedro z Lucrecią. Pedro grozi, że złoży zawiadomienie na policji. W czasie gdy Antonio rozmawia z siostrą, Pedro całuje Camilę.

Odcinek 92
Camila zaprzecza, jakoby kochała Pedro. Mężczyzna odchodzi. Lucrecia chce spędzić noc z ukochanym. Gregorio ma koszmary nocne. Po przebudzeniu prosi Doris, aby umówiła go z prawnikiem, ponieważ chce spisać testament. Pedro z Lucrecią jadą do Alcatraz. Gdy Gregorio widzi córkę, z jednej strony cieszy się, a z drugiej jest zły, że rozpaczał po jej smierci nadaremnie. Elvira prosi Marię o pieniądze na wykupienie mieszkania Renato, ale siostra jej odmawia. Father Sebastian nie rozumie strategii Pedro, który ogłasza teraz, że jest chłopakiem Lucrecii. Na ranczo wszyscy są zszokowani, że kobieta żyje. Angel spotyka Doris i przedstawia się

Odcinek 93
Antonio prosi swoje córki, aby były obecne w czasie porodu Camili w domu. Pedro oświadcza, że jedzie z Lucrecią na policję złożyć zeznania na temat pożaru i jej rzekomej śmierci. Kapitan Rivero otwiera nowe śledztwo. Manuel oświadcza się Marii, a ona akceptuje jego propozycję. Ceremonia odbywa się szybko. Pedro oferuje Elvirze dużą sumę pieniędzy za wyjawienie prawdy na temat małżeństwa Camili i Antonio. Doris wpada we wściekłość, gdy Gregorio oświadcza jej, że jedyną miłością jej życia była Matilda. Doris mówi mu, że Antonio nie jest jego synem. Wzywa notariusza, aby Gregorio mógł zmienić testament.

Odcinek 94
Elvira wyznaje Pedro, dlaczego Camila poślubiła Antonio. Gdy Pedro odwiedza Alcatraz wraz z Lucrecią, próbuje odszukać dowody rzeczowe, które obciążają Elvirę. Pancho odnajduje go w pokoju i wyprowadza, a wtedy Pedro próbuje przepytać go w sprawie śmierci Mariany. Chłopak robi się bardzo nerwowy. Gregorio czuje się z każdym dniem coraz gorzej. Podejrzewa, że syn truje go. Dzwoni również do Jaimego i oskarża o udział w tym procederze. Fałszywy lekarz postanawia uciec z miasteczka. Elvira przerywa ceremonię zaślubin Manuela i Marii, aby powiedzieć córce, że Pedro zna całą prawdę. Camila obawia się o bezpieczeństwo ukochanego.

Odcinek 95
Antonio zamyka Camilę w domu. Następnie idzie do pokoju Gregorio z zamiarem zastrzelenia ojca. Wyznaje, że wiedział, iż nie jest jego biologicznym synem i truł go od dłuższego czasu. Wszystko po to, aby przejąć ranczo. Nakazuje Jaimiemu, aby wstrzyknął ojcu truciznę, która go sparaliżuje. Antonio mówi Camili, że ojciec miał wylew. Gdy Pedro z Lucrecją odwiedzają Alcatraz, Camila jest zmuszona ogłosić, że spodziewa się dziecka z Antonio. Lucrecia obiecuje Pedro, że się zmieni. W głębi duszy wie jednak, że to kłamstwo. Sara wciąż zadręcza się, że Gabriel nie chce się z nią ożenić. Postanawia zajść w ciążę. Genoveva odradza jej ten pomysł. Kiedy Lucrecia poniża Sarę w obecności Gabriela, chłopak wstawia się za dziewczyną i oświadcza, że ożeni się z ukochaną. Ojciec Sebastian rozmawia z Gabrielem na temat jego planów. Mówi, że nie udzieli młodym ślubu, jeśli Gabriel nie będzie pewny swojej decyzji. Doris zdobywa kilka cennych informacji na temat podłych czynów Antonio.

Odcinek 96
Pedro gratuluje Camili z powodu ciąży. Daje jej do zrozumienia, że zna prawdę. Antonio oznajmia wszystkim, że Gregorio doznał wylewu i jest całkowicie sparaliżowany. Lucrecia żąda od brata wyjaśnień. W tym czasie Pedro ma okazję porozmawiać z Camilą na osobności. Pyta, gdzie Antonio mógł ukryć dowody rzeczowe świadczące przeciwko Elvirze. Camila uważa, że to Valentin trzyma je w zamknięciu. Do grona młodych dołącza Elvira. Pedro prosi ją, żeby zajęła czymś Antonio, w tym czasie on sam będzie mógł poszukać fiolek. Gabriel chce ożenić się z Sarą, choć dziewczyna nie naciska go. Ojciec Sebastian zgadza się udzielić im sakramentu. Doris dowiaduje się o stanie zdrowia Gregorio od Lucasa. Idzie odwiedzić kochanka. Oświadcza, że pobiorą się, nawet jeśli Gregorio tego nie chce. Lucrecia odwiedza ojca i prosi go, aby wyzdrowiał, ponieważ bardzo go kocha. Gregorio żałuje, że nie okazywał do tej pory córce więcej czułości. Pancho spotyka Jaimiego i dowiaduje się o ciężkim stanie ojca.

Odcinek 97
Valentin i Cheo wchodzą do pokoju, który przeszukiwał Pedro. Valentin chce wypróbować nowy pistolet. Odgłos wystrzałów niepokoi wszystkich mieszkańców rancza. Pedro spotyka się z Camilą. Opowiada jej o swoim planie. Chce zorganizować huczne wesele Gabriela i Sary, zaprosić na nie wszystkich, a w tym czasie przeszukać ranczo Alcatraz. Camila mówi matce, że nie chce dłużej ukrywać prawdy. Lucrecia znajduje sposób, aby porozumieć się z ojcem. Dowiaduje się, że to Antonio doprowadził go do takiego stanu. Następnie Gregoria odwiedza Elvira. Poniża chorego i bije go po twarzy. Pancho obiecuje ojcu, że znajdzie najlepszego lekarza, który wyleczy go. Jaime ostrzega Antonio, aby zwrócił uwagę na Pancho. Tracy pociesza Pancho.

Odcinek 98
Pedro prosi Genovevę i Tomasa, aby wzięli ślub tego samego dnia co Sara i Gabriel. Ma nadzieję, że Antonio nie opuści wesela najlepszej przyjaciółki swojej żony. Wtedy Pedro będzie mógł przeszukać ranczo. Jednak Elvira zdradza Antoniowi plan, który opracował Pedro. Pancho podejrzewa, że zastrzyki, które otrzymuje Gregorio, źle wpływają na jego zdrowie. Zamienia więc fiolki, podkładając niegroźne witaminy w miejsce trucizny. Uprzedza o tym Gregorio i prosi, aby nie zdradzał , że czuje się lepiej. Gregorio widzi, że chłopak naprawdę go kocha i chce coś dla niego zrobić.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 październik 2014         0 Komentarzy · 33 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Violetta" odc. 18-30
Streszczenia odcinków
anunciopequeno-novelapl-violetta.jpg

Odcinek 18

Leon wmawia Violetcie, że Tomas nie ceni jej tak, jak powinien. Camila chce wziąć udział w castingu do roli, dzięki której może zdobyć sławę. Ma jednak pewne obawy, ponieważ nie ukończyła jeszcze nauki w Studio. Tomas wyznaje Violetcie, jak bardzo cieszy się, że będą się codziennie widywali w Studio. Jednak Violetta prosi Leona, by pomógł jej zapomnieć o Tomasie. Francesca widzi co się dzieje, zauważa, że gdy Tomas śpiewa, robi to dla Violetty.

Odcinek 19


Ludmiła próbuje przekonać Tomasa, że Violetta została dziewczyną Leona. W barze Resto Luca organizuje wieczorki muzyczne. Leon proponuje Violetcie wspólny występ jako lek na tremę. Ich wspólny występ widzi Tomas.

Odcinek 20

Violetta nieustannie stara się ignorować Tomasa uważa, że jej przyjaźń z Francescą jest ważniejsza. Luca jest zachwycony sukcesem wieczorków muzycznych w barze Resto, ponieważ występy uczniów Studio przyciągają tłumy, dzięki którym zarabia więcej, niż przedtem.

Odcinek 21

Ludmiła podpisuje kontrakt, który początkowo proponowano Camili. Nie wie jednak, że umowa przewiduje nakręcenie telewizyjnej reklamy karmy dla psów. Violetta nie może się powstrzymać i wyznaje Camili, że jest po uszy zakochana w Tomasie. Mimo wcześniejszych postanowień, dziewczyna zbiera się w sobie i pyta Tomasa, czy napisana przez niego piosenka była jej dedykowana. Chłopak potwierdza.

Odcinek 22

Violetta musi wybrać pomiędzy przyjaźnią z Francescą a miłością. Zniecierpliwiony Tomas udaje się do domu Violetty by się z nią rozmówić, jednak plany krzyżuje mu obecność Franceski. Tego wieczoru Violetta i Tomas śpiewają razem w Resto tworząc niezwykle romantyczną atmosferę. Francesca widzi, że między nimi iskrzy, co potęguje w niej w zazdrość.

Odcinek 23

Matias, brat Jade po kryjomu zamieszkuje w domu Germana, ponieważ zarówno on jak i jego siostra są w tak trudnym położeniu finansowym, że muszą żerować na ojcu Violetty. Francesca ma zaplanowany występ z Tomasem, jednak zdaje sobie sprawę z wzajemnych uczuć jego i Violetty udaje chorobę i ustępuje miejsca przyjaciółce.

Odcinek 24

Francesca deklaruje swoją przyjaźń i życzy Violetcie szczęścia w związku z Tomasem. W związku z tym dziewczyna w końcu zgadza się na stworzenie związku z Tomasem. Jednak zaznacza, że chce zacząć od początku bez osób postronnych. Ostatecznie chłopak próbuje pocałować wybrankę serca. Violetta jednak nie pozwala mu na to, Tomas jest skołowany. Jade widzi, jak Violetta i Angie rozmawiają z Pablo przed szkołą. Myśli, że Pablo jest chłopakiem Angie. Dziewczyna nie zaprzecza, aby nie ujawniać tajemnicy.

Odcinek 25

Okazuje się, że Violetta uciekła, ponieważ nikogo wcześniej nie całowała i była zdenerwowana. Tomas nie domyśla się tego i zaczyna sądzić, że tak naprawdę Violetta nic do niego nie czuje. Ostatecznie szczerze o tym rozmawiają i Tomas przyjmuje wszystko ze zrozumieniem. Proponuje jej romantyczną randkę zapewniając, że niczego od niej nie oczekuje.

Odcinek 26

Violetta przyznaje się przed Leonem do silnych uczuć wobec Tomasa, ale jednocześnie twierdzi, że on też nie jest jej całkowicie obojętny. Poddenerwowana Violetta w towarzystwie Camili i Franceski przygotowuje się do idealnej randki. Jednak na drodze staje Ludmiła, która odwołuje spotkanie wysyłając esemesa z telefonu Tomasa. Chłopak, który o niczym nie wiedział, długo czeka na Violettę i ostatecznie dochodzi do wniosku, że został wystawiony do wiatru. Z Madrytu przylatuje matka Angie.

Odcinek 27

Violetta i Tomas smucą się z powodu nieudanego spotkania. Znajomi namawiają chłopaka aby sprawdził co było powodem nieporozumienia. Tymczasem dziewczyna chce odegrać się na Tomasie za ból, jakiego doznała z powodu odwołanej randki i śpiewa z Leonem. Matias w przebraniu ducha Marii, matki Violetty, straszy Jade i żąda od niej spełniania jego zachcianek. Boi się, że siostra wyjdzie za Germana i stanie się bogata zostawiając go z pustymi rękoma.

Odcinek 28

Leon stara się przekonać Violettę, że nie są sobie obojętni. Jednak chłopak w końcu stawia jej ultimatum – musi raz na zawsze wybrać pomiędzy nim, a Tomasem. Tymczasem Tomas nabiera pewności, że to Leon jest powodem nieudanej pierwszej randki.

Odcinek 29

Ludmiła namawia Leona, by pomógł jej rozerwać więź łączącą Violettę i Tomasa. Przekonuje go, że leży to w ich wspólnym interesie. Chłopak nie zgadza się, ale również nie odmawia. Dziewczyna zaczyna nieczystą rywalizację… Rozpoczynają się przesłuchania do przedstawienia na zakończenie semestru. Violetta postanawia nie brać w nich udziału, ponieważ nie chce by jej ojciec dowiedział się, że uczęszcza do Studio w pełnym wymiarze godzin.

Odcinek 30

Violetta jest skołowana, już nie wiem, z kim chce być. W końcu dowiaduje się, dlaczego jej pierwsza randka z Tomasem nie doszła do skutku. Para postanawia nadrobić zaległości i ostatecznie umawiają się na spotkanie następnego dnia.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 październik 2014         0 Komentarzy · 21 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Burza" odc. 18-39
Streszczenia odcinków


Odcinek 18

Po chwili zastanowienia Damián bierze Esthercitę za żonę. Panna młoda planuje uroczysty spacer z mężem po miasteczku i udział w bankiecie, kiedy on informuje ją, że wraca na statek. Marina znajduje list od Damiána. Fabré pojawia się w porcie i orientuje się, że „Burza” już odbiła od brzegu. Każe przygotować najszybszą motorówkę. Pojawia się Esthercita. Wypomina mu spóźnienie do kościoła, wahanie w trakcie przysięgi i, na koniec, ucieczkę po ślubie.
Mercedes wyznaje Alicii, że boi się, że Marina nie wybaczy jej, kiedy pozna prawdę. Delfina i Fulgencio zmagają się ze skandalem na weselu z powodu braku pary młodej. Damián przeprasza żonę i obiecuje, że po powrocie przyjdzie do niej. Wściekła dziewczyna policzkuje go i życzy mu śmierci na morzu. Lazáro szuka Jazmín i widzi ją z Roblesem. Dziewczyna stara się wytłumaczyć, ale chłopak nie chce słuchać jej wyjaśnień.
Esthercita obwinia Olinto, że mąż wypłynął w morze. Mężczyzna tłumaczy jej, że to Marina ustaliła dzień połowu. Wściekła porzucona panna młoda ma zamiar zabić rywalkę. Prosi ojca, żeby zabił Marinę.

Odcinek 19

Fulgencio oskarża córkę, że ośmiesza go. Esthercita jest przekonana, że mąż zdradza ją z Mariną. Hernán dowiaduje się, że Fabré, w dniu swojego ślubu, wypłynął z Mariną w morze. Zazdrosny w ramach prezentu użycza Esthercicie swojego jachtu, żeby mogła płynąć za mężem. Delfina bezskutecznie radzi córce, żeby tego nie robiła.
Damián jest zły, że Marina wypłynęła bez niego. Dziewczyna tłumaczy mu, że jest gotowa na wszystko, by ratować fabrykę. Dodaje, że nie chciała psuć mu ślubu, wesela i podróży poślubnej. Damián wyjaśnia jej, że jest na pokładzie z tego samego powodu oraz dlatego, że ją kocha, i nie potrafi bez niej żyć. Uświadamia jej także, że Eshercita zna prawdę – że ożenił się z nią z powodu danego słowa, ale nic do niej nie czuje. Hernán zapewnia Esthercitę, że Damián prześladuje Marinę. Ona sądzi jednak, że to córka Beatriz biega za jej mężem. Oboje zawierają pakt i postanawiają raz na zawsze rozdzielić Marinę i Damiána.
Fabré jest w szoku, widząc żonę na jachcie. Dziewczyna wyjaśnia mu, że Hernán nie chciał, żeby spędzili swoją noc poślubną oddzielnie. Rywal proponuje, że zabierze Marinę do portu. Dziewczyna przyjmuje jego propozycję, widząc Esthercitę na pokładzie „Burzy”. Damián wyznaje miłość Marinie i obiecuje, że po powrocie złoży pozew o rozwód. Dziewczyna prosi, by nie komplikował już sytuacji. Oboje wyznają sobie miłość i całują się.

Odcinek 20

Szczęśliwa Esthercita ma nadzieję, że właśnie rozpoczyna się jej noc poślubna. Mąż szybko studzi jej zapał i zapowiada, żeby na nic nie liczyła. Uświadamia jej, że są tutaj, by pracować. Esthercita jest zła. Zarzuca mężowi, że źle ją traktuje. Chce wiedzieć, czy Damián czuje coś do Mariny. Mąż potwierdza. Wściekła dziewczyna zapowiada, że nigdy się od niej nie uwolni i woli go widzieć w trumnie jak z inną.
Robles odkrywa, że Jazmín jest jedną z zaginionych dziewczyn. Fulgencio jest wściekły na Nereo, że pozwolił Jazmín towarzyszyć Roblesowi na ślubie. Pracownik wyjaśnia mu, jakie jest zadanie dziewczyny – uwieść komendanta i wyciągnąć od niego wszystkie informacje na temat śledztwa. Fulgencio obawia się, że dziewczyna może ich zdradzić. Nereo uspokaja go, że nigdy tego nie zrobi, bo osobą, która poniesie konsekwencje będzie jej siostra.
Fulgencio wspomina noce na plaży z Rosario. Wyznaje jej, że zostawił ją, bo nie była z dobrej rodziny i nie mogła zostać jego żoną. Ona obiecuje mu, że pewnego dnia świat pozna prawdę – jest ojcem Lazára. Tymczasem chłopak wyznaje księdzu, że zakochał się w Jazmín i marzy o ślubie z nią. Rosario jest w szoku na wieść o planach syna. Marina wspomina słowa Dámiana. Fabré jest zdecydowany rozwieść się z Esthercitą i ułożyć sobie życie z Mariną.

Odcinek 21

Marina postanawia nie przywiązywać się do obietnic Damiána. Podejrzewa, że Esthercita nigdy nie zgodzi się na rozwód. Hernán namawia Marinę, by przyjęła jego oferty pracy i wyjazdu. Po naciskach dziewczyna zgadza się. Zapowiada mu jednak, że nic nie może mu obiecać. Valdivia podkłada ogień pod fabrykę. Marina orientuje się, że przetwórnia stanęła w płomieniach, a ona została uwięziona. Esthercita znajduje bluzę Mariny w sypialni męża. Wpada w szał, oskarża go o zdradę i zaczyna niszczyć przedmioty wokół siebie. Histeria żony nie robi na Damiánie wrażenia. Oznajmia jej, że po powrocie porozmawiają o ich małżeństwie, które było pomyłką. Damián dowiaduje się, że w fabryce wybuchł pożar i nikt nie ma pojęcia, gdzie jest Marina. Ma za złe Hernánowi, że nie upilnował dziewczyny. Nagle pojawia się Olinto i informuje ich, że Marina jest uwięziona w środku. Rywale śpieszą ukochanej na ratunek. Nagle dochodzi do eksplozji. Hernán zostaje uwięziony. Każe Damiánowi zostawić go i ratować Marinę. Fabré odnajduje Marinę i ratuje jej życie. Następnie wraca po Hernána. Strażacy informują Olinto, że pożar był sprowokowany. Zrozpaczony Damián modli się o zdrowie Mariny.

Odcinek 22

Rebeca ubolewa, że w wyniku pożaru wiele osób zostanie bez pracy. Mercedes uspokaja ją i zapewnia, że dopóki przetwórnia działa, będzie troszczyć się o swoich pracowników. Beatriz wypytuje szefową córki, jak to się stało, że stała się właścicielką fabryki jej męża. José radzi pracodawczyni, żeby trzymała swoje emocje na wodzy. Obawia się, że ludzie zaczną dociekać, dlaczego tak bardzo martwi się o Marinę. Wściekła i zazdrosna Esthercita życzy Marinie śmierci. Między nią a mężem dochodzi do ostrej wymiany zdań. Dziewczyna prosi Dámiana, żeby wyjechali w podróż poślubną i spróbowali od nowa. Mężczyzna obiecuje przemyśleć sprawę, ale uprzedza, że wszystko zależy od tego, czy nie będzie potrzebny w fabryce. Hernán wyładowuje swoją furię na Valdivii. Zarzuca mu, że przez niego Marina znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Marina oznajmia Hernánowi, że na ten moment musi przełożyć plany wyjazdowe. Oświadcza, że nie może zostawić Mercedes samej, kiedy ta jej potrzebuje. Damián zapewnia Marinę, że może liczyć na jego pomoc w ratowaniu fabryki. Do rozmowy wtrąca się Hernán i przypomina mu, że wyjeżdża z Esthercitą w podróż poślubną. Hernán oferuje Marinie wsparcie finansowe – chce zostać wspólnikiem i wspomóc przetwórnię finansowo.

Odcinek 23

Damián prosi Esthercitę, żeby przygotowała wszystko do podróży. Uprzedza jednak, żeby nie traktowała jej jako podróży poślubnej a jako ich pożegnanie. Marina oznajmia Hernánowi, że zanim zgodzi się na jego propozycję, musi porozmawiać z Mercedes. Fulgencio okazuje brak szacunku córce. Mąż staje w obronie Esthercity. Marina prosi matkę, by zdradziła jej tożsamość osoby, która uratowała jej i Hernánowi życie. Beatriz wyznaje jej, że był to Damián. Olinto informuje kapitana, że ktoś celowo podłożył ogień pod przetwórnią. Mayuya radzi Esthercicie, żeby złapała Damiána na dziecko. Tymczasem on obiecuje Marinie, że po powrocie rozwiedzie się i będą walczyć o swoje szczęście. Dziewczyna odpowiada, żeby nie przejmował się fabryką i cieszył podróżą poślubną. Dodaje, że Hernán już obiecał jej pomóc. Hernán oznajmia Fulgencio, że zostanie udziałowcem fabryki i nie muszą już martwić się, że ktoś pokrzyżuje im plany.

Odcinek 24

Marina mówi Damiánowi, że powinien o niej zapomnieć. Mężczyzna uprzedza, że to niemożliwe. Całują się. Rebeca wypytuje José o przeszłość Mercedes. Dziwi ją przesadna troska kobiety o Marinę. Hernán dopytuje Marinę, czy rozmawiała z szefową. Ona odpowiada, że tak i przyjmuje jego ofertę. Rebeca namawia siostrzenicę, żeby nie rezygnowała ze swojego szczęścia u boku Damiána. Esuebia uprzedza chrześniaka, że grozi mu niebezpieczeństwo. Esthercita i Damián odpalają silnik. Marina biegnie i woła ukochanego. Esthercita na widok rywalki całuje męża. O. Tomas wypytuje Rosario o tożsamość ojca Lázaro. Kapitan portu dzwoni do Damiána i każe mu natychmiast zawrócić. Fulgencio wyznaje w trakcie spowiedzi, że jest ojcem syna Rosario. Komendant Robles oznajmia Jazmín, że zna prawdę o porwaniu jej i siostry. Oświadcza, że prowadzi śledztwo w sprawie przywódcy organizacji zajmującej się handlem żywym towarem i obiecuje, że uratuje je oraz inne dziewczyny. Damián chce wiedzieć, dlaczego kazali mu zawrócić. Nagle pojawia się Marina. Wyznaje mu, że go kocha i poczeka na jego powrót. Całują się. Wściekła Esthercita widzi ich z oddali.

Odcinek 25

Wściekła Esthercita chowa się, żeby Marina i Damián jej nie zauważyli. Zdradzona żona rzuca się do morza. Damián skacze za nią i ratuje jej życie. Dziewczyna zarzuca mu, ze całował się z inną, ale obiecuje, że zdobędzie jego uczucie. Mąż przypomina jej, żeby nie robiła sobie nadziei i potraktowała ich podróż jako pożegnalną. Chivis i Leona informują Mercedes, że widziały dziewczynę podobną do tej, która szuka, ale dodają, że nie są pewne – nieznajoma była brudna i panował mrok. Fulgencio cynicznie oświadcza Rosario, że wyznał bratu, że jest ojcem Lázara. Ostrzega, żeby więcej nie groziła mu, bo będzie jedyną poszkodowaną. Valdivia przyłapuje Lázaro na szpiegowaniu. Zabiera go do Fulgencio. Ten początkowo, nie chcąc widzieć szpiega, każe go zabić, a ciało wyrzucić do morza. W końcu jednak postanawia zobaczyć, kim jest złapany. Na widok Lázaro każe go wypuścić i zapowiada, że, jeśli chłopakowi kiedykolwiek spadnie głos z głowy, Valdivia zapłaci życiem. Beatriz dowiaduje się, że ma nieoperowalnego guza.

Odcinek 26

Damián ma dość pretensji Esthercity. Po raz kolejny zapowiada jej, że nigdy nie będzie w stanie jej pokochać. Dodaje, że nigdy jej nie okłamywał i prosi, żeby się z tym pogodziła. Fulgencio każe Nereo i Valdivii trzymać się z dala od Lázaro. Esthercita prosi męża, żeby w ramach pożegnania kochał się z nią. Damián odmawia.
Pracownicy wypytują burmistrza, dlaczego tak bardzo chroni Lázaro. Fulgencio zbywa ich kłamstwem. Radzi też Valdivii, aby miał oko na Nereo. Mercedes opowiada Leonie i Chivis swoją historię. Nereo wypuszcza Lázaro. Beatriz wyznaje Rebece, że jej dni są policzone. Kobieta ubolewa nad tym, że Marina nigdy nie dowie się, że nie jest jej biologiczną córką. Wspomina, jak pewnego dnia Ariel przyniósł noworodka i ona zdecydowała się nim zaopiekować, nie chcąc nic wiedzieć o matce dziecka. Teraz tego żałuje.
Beatriz prosi siostrę, żeby nie mówiła Marinie prawdy. Rebeca jest zdania, że siostrzenica ma prawo szukać swoich korzeni. Marina uprzedza matkę, że kocha Damiána i zamierza z nim być po jego powrocie. Rozmawia także z Hernánem. Z przykrością mówi mu, że nigdy nie będzie w stanie odwzajemnić jego uczuć, bo miłość do Damiána jest silniejsza. W trakcie rozmowy z Mariną Hernán aktywuje ładunek wybuchowy, który jego ludzie umieścili na jachcie Esthercity i Damiána…

Odcinek 27

Hernán udaje, że cieszy się szczęściem Mariny. Rozmawiając z nią, ukradkiem, naciska przycisk i aktywuje ładunek wybuchowy, który znajduje się na żaglu rywala. Kiedy przyjaciel nie szczędzi złośliwych komentarzy pod adresem Damiána, Marina staje w obronie ukochanego.
Hernán daje Marinie kontrakt do podpisania. Dziewczyna zauważa w nim brak ważnej klauzuli. Po rozmowie z przyjacielem, nie mając czasu do stracenia, zgadza się podpisać dokument, wierząc w dobre intencje mężczyzny. Eusebia zapada w trans. Właściciel jachtu informuje Oso, że nie może skontaktować się z Damiánem. Marina martwi się, słysząc, jak Eusebia prosi o pomoc dla chrześniaka. Olinto i Bagre w gotowości wypływają na poszukiwania jachtu, którym wypłynęli nowożeńcy.
aldivia zawiadamia Fulgencio o zniknięciu jachtu, którym płynęła Esthercita z mężem. Hernán udaje zaskoczonego i proponuje wspólnikowi, że pomoże mu szukać córki. Zrozpaczona Marina tuli czapkę Damiána i modli się o jego życie.

Odcinek 28

Marina wspomina chwilę z Damiánem. Bagre informuje ją, że sądząc po dowodach, doszło do wybuchu łodzi. Fulgencio zawiadamia żonę, że morze musiało porwać ciało Esthercity. Zrozpaczona Delfina obwinia męża o śmierć córki i wyrzuca go z sypialni. Hernán wyraża swoją nadzieję, że Valdivia zaniecha śledztwa w sprawie wybuchu jachtu nowożeńców. Delfina nie może uwierzyć w śmierć córki. Nalega, żeby kontynuować poszukiwania.
Eusebia zapewnia wszystkich, że Esthercita nadal żyje. Robles i jego ludzie instalują kamery w domu Nereo, chcąc namierzyć szefów handlu ludzkim towarem. Załoga „Burzy” chce wracać do portu. Marina zapowiada, że nie wrócą, dopóki nie znajdą Damiána. Beatriz podejrzewa, że córka jest ślepo zakochana w Fabré. Rebeca zapewnia ją, że siostrzenica szczerze kocha Damiána, a jej uczucie jest odwzajemnione. Robles obiecuje Lázaro, że pomoże Jazmín i jej siostrze. Radzi mu, żeby przeniknął do organizacji Nereo. Tylko w ten sposób dowiedzą się, kto jest głową organizacji. Bagre oznajmia Marinie, że ktoś podłożył ładunek wybuchowy na jachcie Damiána – ktoś pragnął jego śmierci.
Olitno informuje Beatriz i Rebecę, że „Burza” zacumowała do portu. Dodaje, że wszyscy są już bezpieczni z wyjątkiem Bagre, który wrócił na morze, sądząc, że widział kapitana. Rebeca powątpiewa w intencje poszukiwawcze Hernána. Robles zaleca Jazmín, żeby upiła Nereo i, mając założony podsłuch, wyciągnęła od niego informację na temat szajki. Eusebia mówi Marinie, że Damián Fabré żyje.

Odcinek 29

Po słowach Eusebii Marina jest zdesperowana i zaczyna szukać Damiána. Lázaro prosi Nereo o pracę. Opiekun Jazmín chce czas do namysłu. Dziewczynie nie podoba się, że przyjaciel chce narażać dla niej życie. Hernán stara się uświadomić Marinie, że Damián może już nie wrócić. Dziewczyna oznajmia mu, że jej serce i Eusebia mówią jej, że ukochany nadal żyje.
Beatriz błaga córkę, by nie ryzykowała i nie wypływała na poszukiwania kapitana. Hernán radzi, by posłuchała matki i zostawiła sprawę władzom. Lázaro oznajmia matce, że rzuca pracę na pokładzie „Burzy”. Rosario cieszy się, bo uważa, że Marina ściąga na miasteczko same nieszczęścia. Do rozmowy wtrąca się Mayuya, która uważa, że powinni wyrzucić córkę Beatriz z miasta.
Hernán odgrywa rolę dobrego przyjaciela i zawozi Marinę na spotkanie z kapitanem, który pomoże szukać jej Damiána. Toribio pokazuje Fulgencio pareo należące do Esthercity. Delfina rozpoznaje rzecz córki i wpada w rozpacz.

Odcinek 30

Hernán stara się przekonać Marinę, żeby odpuściła poszukiwania Damiána. Dziewczyna jest nieugięta. Mercedes odwiedza Eusebię. Kobieta mówi, że zna prawdę o jej córkach, które zostały jej odebrane zaraz po urodzeniu i, z których jedną jest Marina. Dodaje, że wkrótce jej cierpienia skończą się, ale musi być silna, bo to czego pragnie, sprawi jej dużo bólu. Mercedes przyznaje jej rację i prosi o milczenie. Obiecuje także, że zapłaci każdą sumę, żeby tylko odnaleźć Damiána.
Mayuya nastawia Delfinę przeciw Marinie. Fulgencio pyta kapitanów, jak idą poszukiwania. Do rozmowy włącza się Marina, która zapewnia go, że odnajdą Esthercitę i Damiána. Burmistrz obwinia dziewczynę o wszystkie nieszczęścia, obraża ją, nazywając kochanką Fabré i radzi, żeby wyjechała z miasteczka. Załoga „Burzy” staje w obronie szefowej. Ktoś wrzuca przez okno kamień z załączonymi obelgami do domu Beatriz. José obiecuje Rebece, że będzie je chronił.
Marina zapowiada matce, że, gdy odnajdzie Damiána zamierza być z nim szczęśliwa. Beatriz daje córce swoje błogosławieństwo. W rozmowie z Rebecą jednak nie kryje, że idealnym mężczyzną dla jej córki jest Hernán Saldaña. José potwierdza Mercedes, że wybuch jachtu nowożeńców nie był przypadkowy – ktoś czyhał na życie kapitana. Fulgencio oskarża Hernána o zabicie córki i grozi mu śmiercią.

Odcinek 31

Hernán odpiera zarzuty Fulgencia i ostrzega go, żeby nie ważył się więcej podnieść na niego ręki. Wspólnik obiecuje, że znajdzie winnego śmierci córki, a następnie zabije go. Mayuya nastawia mieszkańców miasteczka przeciw Marinie. Ksiądz apeluje do wiernych, by nie zwracali uwagi na plotki i modlili się o powrót Esthercity i Damiána. Nagle w oddali wszyscy zauważają rannego Fabré. Marina biegnie i rzuca się w ramiona ukochanego.
Mercedes kłóci się z Mayuyą. Na koniec nazywa ją ignorantką i intrygantką. Przyjaciółka Esthercity rewanżuje się policzkiem. Fulgencio złości się, że Damián żyje. Miał nadzieję, że ich problemy dobiegły końca. Hernán obiecuje mu, że zajmie się rywalem i dołoży wszelkich starań, żeby odnaleźć Esthercitę. Lekarz informuje Marinę, że stan Damiána jest ciężki i mężczyzna może nie przeżyć. Fulgencio słyszy, jak Mercedes mówi, że ktoś „nafaszerował” jacht materiałami wybuchowymi. Fulgencio podejrzewa Hernána. Tymczasem wspólnik zauważa dziwną reakcję Fulgencio na widok Mercedes. Pyta go, skąd zna kobietę. Wściekły Hernán każe Valdivii i Larze pozbyć się Fabré jeszcze tej samej nocy.

Odcinek 32

Mercedes pojawia się i krzyżuje plany Valdivii. Lekarz radzi Eusebii, by wypoczęła. Kobieta informuje go i Mercedes, że ktoś ją uśpił, chcąc zrobić krzywdę Damiánowi. Marina czuje się osaczona przez wyznania miłości Hernána. Postanawia zakończyć z nim współpracę, żeby nie robił sobie złudzeń. Przyjaciel prosi, żeby nie odsuwała go od swojego boku. Eusebia opowiada, co stało się w szpitalu.
Marina martwi się o ukochanego. Hernán próbuje odsunąć podejrzenia od próby morderstwa, ale Rebeca jest przekonana, że ktoś życzy mu śmierci. Bagre podejrzewa, że to chęć zemsty Fulgencio. Załoga „Burzy” ustala, że będzie pilnowała swojego kapitana. Hernán wyładowuje swoją złość na Valdivii i Larze. Mercedes przyznaje się José, że nie ufa Hernánowi. Pyta pracownika, co wie na temat Saldañi. Postanawia sprawdzić źródło dochodów Hernána. Mayuya uwodzi Fulgencio.
Hernán prosi Marinę, by nie odsuwała go od przetwórni. Zapewnia, że razem wyciągną fabrykę z kłopotów. Dziewczyna zgadza się, ale prosi, żeby nie robił sobie nadziei. Marina wyznaje miłość nieprzytomnemu Damiánowi. Nagle ukochany ściska jej rękę.

Odcinek 33


Po nocy z Mayuyą Fulgencio powątpiewa, że dziewczyna zakochała się w nim tak nagle. Przyjaciółka Esthercity wyznaje mu, że od dawna się jej podobał, ale bała się go, widząc, jak traktuje córkę. Burmistrz pojawia się w szpitalu. Oznajmia Beatriz i Rebece, że wie o próbie morderstwa Fabré i obiecuje, że zadba o to, by policja pilnowała rannego zięcia. Kobiety dziękują mu za ofertę i informują go, że załoga „Burzy” stoi na straży przed salą, w której leży kapitan. Fulgencio prosi, żeby marynarze odeszli. Do rozmowy włącza się José. Oświadcza politykowi, że pracownicy Damiána zostają. Nagle pojawia się Robles. Wspiera pracownika Mercedes i obiecuje, że sam zajmie się dochodzeniem.
Lekarz mówi Marinie, że pacjent zaczyna reagować, ale jeszcze za wcześnie, żeby świętować zwycięstwo. Fulgencio nie kryje, że jego zdaniem, Robles powinien zająć się innymi sprawami, a lokalne pozostawić miejscowej policji. Robles komentuje, że w ostatnim czasie doszło do zbyt wielu niewyjaśnionych przestępstw na terenie miasteczka – ataki piratów, podpalenie przetwórni, wybuch jachtu Damiána i próba zabicia kapitana w szpitalu. Marina informuje Hernána, że stan Damiána poprawił się, a Robles rozpoczyna intensywne śledztwo. W międzyczasie Esthercita zostaje uratowana przez Genaro. Dziewczyna cierpi na amnezję. Mężczyzna każe Aurelii wykąpać nieznajomą i przygotować ją do sprzedaży.
Macario (Tony Vela) kupuje Esthercitę od Genaro. Mężczyzna zabiera ją jako nowy nabytek do Ernesta Contrerasa. Mayuya wchodzi do pokoju Damiána i naskakuje na Marinę. Obraża ją i każe jej opuścić miasteczko. Eusebia ostrzega ją, żeby uważała na swoją przyszłość, bo ta wygląda przerażająco. Mayuya nie słucha przestróg i nazywa chrzestną Damiána „wariatką”. Oso staje w obronie kobiety i wyrzuca przyjaciółkę Esthercity z sali. Damián wybudza się. Szczęśliwa Marina mówi mu, że przy nim jest.
Mayuya cieszy się ze śmierci przyjaciółki i planuje, jak przejąć jej życie. Fulgencio wspomina, jak Michel Fabré odebrał mu miłość jedynej kobiety, którą kochał – Mercedes. Hernán zabiera Marinę na kawę, Lara ogłusza Eusebię, Valdivia zabiera maskę tlenową Damiánowi i usiłuje udusić go poduszką.

Odcinek 34

Damián i Marina wyznają sobie miłość. Fulgencio ostrzega Hernána przed Roblesem. Uważa, że powinni mieć się na baczności. Wspólnik zauważa, że komendant zaczyna za często wchodzić im w drogę i nadszedł czas, żeby go uciszyć na zawsze. Burmistrz nie uważa, żeby był to dobry pomysł, bo w ten sposób ściągną tylko sobie na głowę więcej federalnych.
Eusebia chce zabrać chrześniaka do domu, żeby otoczyć go opieką. Damián opowiada Delfinie, co pamięta z wypadku. Relacjonuje jej, jak próbował odnaleźć Esthercitę. Kobieta przyznaje, że nadszedł czas, żeby pogodziła się ze śmiercią córki. Zięć dodaje jej otuchy i wierzy w to, że żona jednak żyje i jest pod czyjąś opieką. Hernán, nie bacząc na słowa Fulgencio, każe Valdivii pozbyć się Roblesa. Uważa, że jest on jedyną jego przeszkodzą. Szeryf psuje mu humor, oznajmiając, że Damián obudził się i wraca do zdrowia. Hernán namawia Beatriz, żeby udawała, że jej stan pogorszył się i odciągnęła córkę od Damiána, który nie jest odpowiednim kandydatem na męża Mariny. Kobieta przyznaje mu rację.
Valdivia przecina oponę w aucie Roblesa. Wkrótce komendant wjeżdża w drzewo. Mercedes dzwoni do Damiána i przekazuje mu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Po zakończeniu rozmowy wyrzuca jedzenie do śmietnika, do którego podchodzi… Magdalena (Ximena Navarrete). Kobieta jest w szoku, widząc córkę.

Odcinek 35

Reakcja Mercedes wystrasza Magdalenę. Dziewczyna ucieka. Mereceds każe szoferowi śledzić ją. Marina czuwa przy ukochanym. Pojawia się Hernán. Kiedy zostaje sam na sam z rywalem, uprzedza go, że znalazł sposób, żeby ich rozdzielić na zawsze. Ojciec Tomas przekonuje Damiána, że nie ma powodu, żeby czuł się winny śmierci Esthercity. Lázaro prosi dziewczyny – ofiary handlu żywym towarem – żeby mu zaufały
José całuje Rebecę i wyznaje jej miłość. Kobieta studzi jego zapał, mówiąc, żeby na nic nie liczył, bo dla niej było to tylko spełnienie kaprysu. Mężczyzna uprzedza, że jeśli nie zburzy tego muru wokół siebie, zostanie sama. Obiecuje też, że nigdy więcej nie wspomni o swoich uczuciach. Ojciec Tomas informuje Damiána, że, wiedząc, że nie kocha Esthercity, pozwolił sobie anulować ich ślub. Beatriz zauważa dziwne napięcie między siostrą a José. Rebeca opowiada jej o tym, co zaszło między nimi. Beatriz uważa, że kobieta powinna dać sobie szansę na szczęście i miłość. Rebeca wypomina jej, że sama nie daje córce pozwolenia na miłość.
Hernán chce wiedzieć, kiedy matka zażąda od Mariny, by odeszła od Damiána. Beatriz oznajmia mu, że nie zrobi tego, bo zmieniła zdanie. Valdivia informuje Hernána, że Robles przeżył wypadek. Szef każe mu obserwować policjanta i zawiadomić go, gdyby na nowo zagrażał ich planom.

Odcinek 36

W trakcie mszy Mayuya urządza skandal. Obraża Marinę i obwinia ją o śmierć Esthercity. Hernán staje w jej obronie. Chcąc uciszyć Mayuyę, oznajmia, że on i Marina są narzeczonymi. Wówczas pojawia się Damián, który przypomina mu, gdzie jest jego miejsce.
Beatriz wyznaje Damiánowi, że pozostało jej kilka miesięcy życia. Prosi, żeby zostawił jej córkę, bo to Hernán jest idealnym kandydatem dla Mariny na męża. Fabré prosi, żeby mu zaufała i obiecuje, że gotowy jest oddać życie za Marinę. Kobieta daje mu szansę. Beatriz opowiada o swojej rozmowie z wybrankiem córki Hernánowi. Mężczyzna jest wściekły. Fulgencio drwi z Hernána i jego publicznych zapewnień, że ożeni się z Mariną. Wspólnik zapewnia go, że prędzej czy później tak właśnie się stanie.
Magdalena widzi zdjęcie Mercedes w magazynie. Pokazuje je Muñece i dodaje, że kobieta twierdzi, że jest jej matką. Koleżanka radzi jej, by wyciągnęła od niej pieniądze. Hernán wpada w szał na wieść, że Marina i Damián wypłynęli w rejs „Burzą”. Ma zamiar popsuć im wycieczkę, ale dostaje telefon od Ernesto, który chce się z nim natychmiast widzieć.

Odcinek 37

Marina i Damián dają się ponieść namiętności. W ostatniej chwili dziewczyna wycofuje się i oznajmia, że nie jest gotowa. Ukochany zapewnia ją, że będzie tyle czekał, ile trzeba. Beatriz mówi siostrze, że dała szansę Damiánowi. Valdivia i Nereo są zadowoleni z pracy Lázaro. Postanawiają powierzyć mu poważniejsze i bardziej niebezpieczne zadanie.
Fulgencio odradza synowi pracę dla Valdivii i Nereo. Chłopak jest nieugięty. Jest zdecydowany na wszystko, by szybko wzbogacić się. Rosario zabrania Fulgencio zbliżać się do Lázaro. Mayuya zmienia fryzurę i ubiera się w stroje Esthercity. Delfina i Fulgncio są w szoku, widząc przyjaciółkę córki. Ernesto jest pod wrażeniem urody Esthercity. Rezygnuj ze sprzedaży jej i postanawia uczynić ją swoją kobietą. Dziewczyna zgadza się pod warunkiem, że będzie ją dobrze traktował. Hernán przyjeżdża do domu Ernesta. Na miejscu wspomina, jak mężczyzna zabił jego rodziców za domniemaną zdradę. Ernesto obiecuje Hernánowi nagrodę za zniszczenie przetwórni Mercedes.
Szef przedstawia Hernánowi swoją kobietę – Esthercitę. Przyjaciel pyta dziewczynę, czy naprawdę nic nie pamięta. Córka Fulgencio opowiada mu o przebłyskach, w których widzi morze oraz, jak trafiła do Ernesta. Damián prosi Marinę o rękę. Dziewczyna przyjmuje oświadczyny i oddaje się ukochanemu.

Odcinek 38

Delfina zaprasza Mayuyę, żeby zamieszkała z nią oraz Fulgenciem i zajęła miejsce Esthercity. Ernesto oświadcza Hernánowi, że nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Dodaje także, że miłość jest złym doradcom w interesach i wyraża nadzieję, że wyciągnie nauczkę ze swoich błędów. Szczęśliwy Damián opowiada chrzestnej o swoich planach.
Eusebia studzi jego zapał i wyznaje mu, że miała sen – Esthercita żyje. Szczęśliwa Marina informuje matkę, że wychodzi za mąż. Beatriz oponuje. Zarzuca córce, że staje się taka, za jaką uważają ją mieszkańcy miasteczka. Mayuya uwodzi Fulgencio. Marina i Damián informują Hernána o swoich planach matrymonialnych. Rywal zapowiada Fabré, że nie spocznie, póki nie odbije mu narzeczonej.
Mayuya odwiedza Beatriz. Mówi jej, że nikt nie chce w miasteczku ani jej, ani jej córki. Kobieta broni się, nazywając ją niedoścignioną i wulgarną podróbką Esthercity. Mayuya policzkuje Beatriz. Wkrótce Marina i Damián znajdują nieprzytomną kobietę na podłodze. Matka informuje dziewczynę, że została napadnięta. Marina podejmuje decyzję o natychmiastowym wyjeździe z miasteczka.

Odcinek 39

Marina przeprasza ukochanego, ale dla dobra matki decyduje się na wyjazd. Damián zapewnia, że pojedzie za nią. Beatriz uświadamia sobie, że młodzi naprawdę kochają się i przeprasza ich za swoje zachowanie. Kobieta wyznaje w końcu, że osobą, która ją zaatakowała była Mayuya. Damián postanawia rozmówić się z przyjaciółką Esthercity.
Muñeca przyznaje się Mercedes, że wie, gdzie jest jej córka. Beatriz zawiadamia Mercedes o wyjeździe. Kobieta prosi, żeby poczekała jeszcze moment. Oznajmia, że odnalazła córkę i ma zamiar powierzyć jej prowadzenie firmy. Matka Mariny zgadza się dać czas kobiecie. Hernán idzie do Mariny. Na miejscu wdaje się w konflikt z Damiánem.
Fabré spotyka się z Mayuyą. Informuje ją, że jeśli jeszcze raz zbliży się do Mariny lub jej matki, całe miasteczko dowie się, że jest kochanką Fulgencia. Tymczasem burmistrz zakazuje Nereo podnosić rękę na kobiety, bo za pobite nikt nie chce płacić. Robles przyjeżdża do domu Nereo. Damián obiecuje Marinie, że Mayuya nie będzie już jej niepokoić.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 październik 2014         0 Komentarzy · 40 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Niewinna intryga" odc.16-38
Streszczenia odcinków


Odcinek 16

Raquel grozi Tuerto, że zabije jego matkę, jeśli nie powie, czy przyłączył się do Adriano oraz nie zdradzi jej wszystkiego, co wie. Karina jest smutna z powodu zniknięcia Blanki. Jorge uspokaja ją, że Blanca żyje, ale nie może wrócić.
Adriano jest zaniepokojony zmianą decyzji Blanki. Kobieta zrezygnowała z wyjazdu do Nowego Jorku. Tuerto okazuje zainteresowanie wynikiem badania DNA na pokrewieństwo Adriano i Blanki. Raquel zatrudnia lekarza, aby sfałszował rezultat. Blanca kontaktuje się z Kariną. Zapewnia ją, że ma się dobrze, ale dla dobra wszystkich musi udawać zmarłą.
Cristóbal mówi Eduardo, że stoi po jego stronie w sporze z Marianą o prawa do opieki nad córką. Blanca umawia się z Kariną w swoim nowym domu i wyznaje jej całą prawdę. Adriano odbiera wyniki badań DNA. Te potwierdzają, że Blanca jest jego córką.

Odcinek 17

Raquel rozmawia z Leonidasem. Mówi mu, że będzie lepiej, jeśli Adriano uwierzy, iż Blanca jest jego córką, aby dał im wszystkim spokój. Cristóbal proponuje, że porozmawia z Blancą i zaproponuje jej spółkę. Kiedy idzie szukać ją w sąsiedztwie, odkrywa, że Jorge mieszka w domu Memo Guerro.
Karina mówi Blance i Adriano, że Raquel pragnie złożyć jej ofertę współpracy. Adriano chce zostać wspólnikiem w firmie Altamirów. Mariana rozpowiada w restauracji donii Tity, że Blanca jest córką Adriano Ferrera. Blanca mówi Eduardo, że została, aby mu pomóc. Socorro informuje Adriano, że w sąsiedztwie już wszyscy wiedzą o tym, że jest ojcem Blanki.
Raquel pyta Leticię, czy Adriano wie już, że jest Valentiną i nie zginęła w wypadku.

Odcinek 18

Valentina mówi Raquel, że nigdy nie uda jej się sprawić, aby Adriano pokochał ją tak samo mocno. Tuerto postanawia zostawić nagranie ze wszystkim, co zrobił dla Raquel na wypadek gdyby spotkało go coś niedobrego. Następnie przekazuje je w ręce Leticii razem z parą kluczy, aby mogła uciec.
Leticia widzi, że Adriano przyszedł do rezydencji i słyszy jak nazywa Blancę swoją córką. Melania nakrywa ją i z pomocą ochroniarzy zamyka z powrotem w pokoju. Tuerto zostaje zatrzymany przez ludzi Raquel. Mariana zamierza powiedzieć Sofíi, że jest jej matką. Eduardo spotyka się z Blancą. Nazywa ją Victorią.
Sofía nie chce rozmawiać z Marianą i buntuje się. Mariana oznajmia dziewczynce, że została okłamana, że jej mama żyje i stoi przed nią.

Odcinek 19


Mariana wyznaje Sofíi, że jest jej matką, a Eduardo przez cały czas ją okłamywał. Rafael zabiera Raquel do dzielnicy, w której mieszka Memo Guerro. Kobieta spotyka tam swojego syna, Jorge, w towarzystwie Kariny. Sofía jest smutna i Blanca próbuje ją pocieszyć.
Jorge oznajmia matce, że nie zamierza wracać do rezydencji i jest szczęśliwy, mieszkając z ludźmi, który go kochają. Rafael informuje Raquel, że Blanca jest w Meksyku i pomoże jej ją odnaleźć. Socorro mówi Somonie i Hugo, żeby spakowali swoje walizki, bo pojadą z Blanką do Nowego Jorku. Adriano zabiera Blancę, aby podpisała zgodę na zabranie ojca ze szpitala.
Eduardo gniewa się na Cristobala o to, że pomaga Marianie odebrać mu jego córkę. W rezydencji Altamirów wybucha pożar. Eduardo wchodzi i znajduje Leticię osaczoną przez ogień.

Odcinek 20

Raquel oskarża Leticię o wywołanie pożaru w domu. Mariana próbuje wmówić Cristobalowi, że go kocha. Później chwali się Rafaelowi, że owinęła go sobie wokół palca. Rafael mówi Marinie, że jest zaniepokojony tym, że Ricchi chce wykorzystać firmę Altamirów do przemytu broni.
Memo budzi się ze śpiączki. Raquel osiąga swój cel. Po obarczeniu Leticii winą za próbę podpaleniu domu, próbuje ją z niego usunąć. Sofía nie chce widzieć Eduardo. Rafael informuje Cristobala, że Memo się obudził. Raquel także się o tym dowiaduje i natychmiast rozkazuje zabić mężczyznę. Sama tymczasem pozbywa się z Tuerto.
Blanca rozmawia z ojcem. Memo mówi Adriano, że Blanca nie jest jego córką, że Valentina urodziła chłopca, którego oddał do sierocińca pod opiekę ojca Camilo.

Odcinek 21

Mariana przychodzi do rezydencji Altamirów z zamiarem spotkania się z córką. Adriano jest zaskoczony wiadomością, że Blanca nie jest jego córką. Blanca zapewnia go, że Memo mówi prawdę.
Adriano spotyka Leonidasa w szpitalu. Blanca wyznaje miłość Eduardo i mówi mu, że nie istnieją żadne przeszkody, aby nie mogli być razem. Leónidas prosi Memo, żeby dla dobra wszystkich podtrzymał kłamstwo o tym, że Blanca jest córką Adriano. Raquel prosi Rafaela, żeby odnalazł Blancę, bo chce jej złożyć wizytę.
Adriano chce wykonać jeszcze jeden test DNA. Sofía ucieka z domu. Eduardo jest zaniepokojony. Rafael zawozi Raquel do domu Blanki.

Odcinek 22

Sofía odbiera telefon Tuerto, na który dzwoni Adriano. Dziewczynka mówi, że się zgubiła i chce wrócić do domu. Eduardo obwinia Marianę o zniknięcie Sofíi. Adriano spieszy dziewczynce na pomoc. Blanca mówi Memo, że uległ wypadkowi z winy Raquel Altamira. Adriano odwozi Sofíę do domu.
Rafael przychodzi do domu Blanki, żeby ją szantażować. Ramón konfrontuje Jorge. Próbuje zmusić go do przyznania się, że jest jednym z Altamirów. Eduardo spędza noc z Blancą. Cristóbal mówi Raquel, że Rafael jest kuzynem Mariany i to ona poleciła mu pracę w ich firmie. Wyniki badań DNA zaskakują Adriano – tym razem wykluczają jego pokrewieństwo z Blancą. Jorge wraca do domu Altamirów.
Socorro mówi Memo, że Adriano nie wiedział nic o ciąży Valentiny, bo zachowała wszystkie listy. Adriano zarzuca Raquel, że usiłowała wmówić mu, iż jest Blanca jest jego córką.

Odcinek 23

Adriano proponuje Raquel, że ocali jej firmę przed bankructwem, jeśli wyjawi mu imię jego syna. Rafael wyznaje Raquel miłość, czym zyskuje jedynie zwolnienie z pracy. Jorge nalega, aby Leónidas pokazał mu zdjęcie Valenitny. Uważa także, że Adriano powinien poznać prawdę o swoim dziecku.
Cristóbal wyjawia Marianie, że Eduardo i Blanca spędzili razem noc. Adriano prosi Memo, aby dał mu szansę poznać syna. Blanca zakazuje Adriano zbliżać się do Memo.
Socorro wyznaje Adriano, że to z jej winy nigdy nie dowiedział się, że Valentina była w ciąży. Tłumaczy, że Raquel zmusiła ją do spalenia wszystkich listów. Rafael uprzedza Raquel, że wiele ryzykuje, bo Memo może wyjawić jej wielki sekret.

Odcinek 24

Memo mówi ojcu Camilo, że powinni pomóc Adriano odnaleźć jego dziecko. Ksiądz odmawia współpracy, gdyż obowiązuje go tajemnica spowiedzi. Cristóbal wręcza Marianie zakaz zbliżania się do Sofíi, o który wystąpił Eduardo.
Ricchi wraca do mieszkania Mariany i grozi, że ją zabije. Mariana prosi jeszcze o miesiąc na przejęcie firmy Altamirów. Adriano zanosi listy od Valentiny do Memo. Jorge spotyka się z Blancą. Mariana objaśnia Rafaelowi swój nowy plan. Prosi go, żeby pomógł jej zdobyć Cristóbala.
Adriano oznajmia Blance, że wraca do Nowego Jorku. Raquel przychodzi do szpitala i wstrzykuje coś Memo.

Odcinek 25

Adriano proponuje Fernandzie, żeby się rozstali, aby poszukała sobie mężczyzny, który pokocha ją naprawdę. Rafael prosi Titę o przebaczenie za to, jak ją potraktował.
Memo nalega na rozmowę z córką i prosi pielęgniarkę, żeby zadzwonił po Adriano. Eduardo przedstawia matce Blancę jako swoją narzeczoną. Raquel przekazuje Rafaelowi klucze do jego mieszkania. Mówi mu, że to nagroda w zamian za ocalenie ją przed intrygami Memo.
Memo nie udaje się skontaktować z Adriano. Mężczyzna umiera. Adriano przekłada wyjazd do Nowego Jorku. Cristóbal informuje Eduardo o śmierci Memo. Ten przekazuje wiadomość Blance.

Odcinek 26

Blanca jest załamana i zdruzgotana wieścią o śmierci Memo. Eduardo myśli, że reakcja Blanki jest podyktowana jej wielką wrażliwością. Rafael ma wyrzuty sumienia. Uważa, że w pewnym stopniu przyczynił się go jego śmierci kiedy, powiedział Raquel o tym, że Memo Guerrero chce wyjawić całą tajemnicę. Postanawia skonfrontować Raquel. Po przeprowadzeniu badań lekarskich doktor informuje Blancę i Adriano, że najprawdopodobniej Memo został otruty.
Z kolei Adriano prosi Blancę, aby nie poszła na pogrzeb swojego ojca, aby uniknąć spotkania z rodziną Altamirów. Mimo wszystko Blanca przybywa do kościoła, w którym trwa msza żałobna. Blanca widzi na pogrzebie wszystkich członków rodziny Altamira, ale sama pozostaje dla nich niezauważona. Na pogrzebie zjawia się także Raquel…
Adriano mówi Domingo, że czuje się winny śmierci Memo. Rafael namawia Blancę, żeby odsunęła się od Raquel i zapomniała o Victorii San Marino. Raquel odwiedza dom Memo i podczas wizyty w nim dostaje telefon od Blanci, która informuje ją, że wie już, iż to ona stoi za śmiercią Memo i że zapłaci za to więzieniem.

Odcinek 27

Socorro rozmawia z Fernandą, której mówi, że Adriano miał coś wspólnego ze śmiercią Memo. Kobieta mówi jej także, że mężczyzna nigdy nie wyjechał do Nowego Jorku, a wszystkie listy, które od niej dostał, zostawił w pokoju Memo. Eduardo oznajmia Simonie, że Victoria San Marino jest jego narzeczoną.
Diego dowiaduje się, że Rafael przebywa w mieszkaniu Raquel. Dzieli się wiadomością z Catalinie i prosi ją, żeby porozmawiała z Cristóbalem. Catalina odmawia, albowiem boi się narażać Raquel. Blanca w rozmowie z Adriano przekonuje go, aby zgodził się na „powrót” Victori. Wcielając się ponownie w jej postać, chce doprowadzić aby Raquel Altamira zapłaciła za całe zło, jakie wyrządziła wszystkim dookoła. Jorge podejmuje decyzję o powrocie na przedmieście. Raquel nie podoba się ten pomysł.
Nie czekając długo, Blanca ponownie odgrywa rolę Victorii. Rozmawia z Raquel i składa jej propozycję, potrzebuje jej pomocy, aby mogła jak najszybciej poślubić Eduardo, ponieważ wtedy jej ojciec zainwestuje w firmę transportową i w ten sposób uratuje ją przed bankructwa. Rafael pyta Titę, czy Memo Guerrero był jego ojcem.

Odcinek 28

Na urodzinowym przyjęciu Sofii Mariana jest wściekła, gdy widzi relację łączącą dziewczynkę z Victorią. Kobieta przekonuje Sofię, że Victoria nie kocha jej tak bardzo, jak ona sądzi. Tita wyznaje Rafaelowi, że Memo nie był jego ojcem, ale zawsze kochał go jak własnego syna. Blanca i Eduardo domyślają się, że Mariana podmieniła prezenty dla Sofíi. Eduardo chce się rozmówić z Marianą, ale Blanca odradza mu wszczynanie kolejnej awantury i woli się wycofać.
Mariana próbuje wmówić Sofíi, że Victoria nie kocha jej tak bardzo jak myśli. Adriano składa wizytę rodzinie Altamirów, chce ich poinformować, że policja zmierza wszcząć śledztwo w sprawie morderstwa Memo Guerrero. Rafael wręcza Raquel zdjęcie fałszywej Blanci Guerrero, aby uniemożliwić im jakiekolwiek powiązanie jej osoby z Victorią.
Podczas rozmowy z Ojcem Camilo Pepe wyznaje, że wie, że zabójczynią Memo Guerrero była jedna z pań z rodu Altamira, ale Ojciec Camilo nie wierzy słowom chłopca. Raquel składa wizytę Clemente, aby dowiedzieć się czegoś na temat plotki dotyczącej Memo. Clemente uprzedza ją, że Adriano jest w posiadaniu nagrania wideo, które łączy ją ze śmiercią mężczyzny.

Odcinek 29

Fernanda mówi Blance, że Adriano ponosi winę za śmierć Mema. Blanca nie wierzy kobiecie i myśli, że powiedziała jej to specjalnie, aby jej dokuczyć. Ojciec Camilo prosi Pepe, żeby pokazał mu nagranie wideo. Clemente zostaje poproszony przez Raquel o wstrzymanie się z aresztowaniem Adriano, do czasu aż nie zdobędzie więcej dowodów.
Domingo mówi Blance, że Eduardo zaprosił ich do siebie na kolację. Po obejrzeniu nagrania ojciec Camilo konfrontuje Raquel. Kobieta odgraża się księdzu. Socorro wręcza Leónidasowi zdjęcie rodziny Mema Guerrero. Blanca powtarza Adriano to, o czym rozmawiała z Fernandą. Raquel prosi Arnaldo, żeby pozbył się ojca Camilo. Pepe uprzedza księdza, żeby na siebie uważał, bo jego życie jest zagrożone.
Ojciec Camilo zwraca się o pomoc do Adriano. Arnaldo uderza księdza i zabiera mu telefon. Adriano spieszy na pomoc, ale nie udaje mu się złapać napastnika. Pepe prosi Hugo, żeby przechował dla niego chip z telefonu Tuerto. Adriano mówi Blance i Domingo, że Raquel próbuje popełnić kolejną zbrodnię.

Odcinek 30

Adriano, wspólnie z Blancą i Lucianą, planują zastawić pułapkę na Raquel, aby przy okazji obnażyć jej prawdziwe oblicze przed Eduardo. Eduardo zapewnia Leónidasa, że nie wybaczy matce, jeśli okaże się, że jest zabójczynią. Arnaldo informuje Raquel, że nie może znaleźć chipa z telefonu Tuerto. Raquel rozkazuje mu odnaleźć ojca Camilo i zadbać, aby nie wydał ich policji.
Fernanda odwiedza Raquel, aby porozmawiać o Adrianie. Opowiada jej o tym, że pracowała dla Adriano, dlatego że miała go za porządnego człowieka. Po śmierci Memo zmieniła zdanie i teraz chce się przyłączyć do niej, aby wspólnymi siłami mogły go zdemaskować. Blanca ostrzega Raquel, że skończy w więzieniu, sama jak palec. Raquel dopisuje Blancę do listy swoich wrogów i rozkazuje Arnaldo zająć się nią tuż po tym, jak wyeliminuje ojca Camilo.
Luciana podaje się za Blancę i dzwoni do Eduardo, aby opowiedzieć mu, że musi się ukrywać, bo jego matka chce ją zabić, tak samo jak zabiła Memo. Socorro mówi Adriano i Blance, że ojciec Camilo został porwany. Eduardo rozmawia z Victorią o tym, co rzekomo dowiedział się od Blanki Guerrero. Blanca musi powiedzieć Eduardo, że ojciec Camilo zaginął.

Odcinek 31

Blanca prosi Eduardo, żeby porozmawiał z Adriano i wspólnie odszukali ojca Camilo. Mariana posługuje się Sofíą, żeby dać Cristóbalowi powody do wątpliwości co do Cataliny i Ramona. Rafael dzwoni do Raquel, żeby uprzedzić ją, że Eduardo zaangażował się w poszukiwania ojca Camilo. Namawia ją, żeby wypuściła go wolno, jeśli ma coś wspólnego z jego zniknięciem.
Adriano prosi Eduardo o numer chipu telefonu Raquel, aby mógł ją sprawdzić. W winiarni rozlegają się strzały. Kiedy pojawia się policja, Eduardo mówi im, że jego matka jest w środku. Raquel jest związana i mówi, że ktoś porwał ojca Camilo i muszą się pospieszyć, jeśli chcą go odnaleźć. Blanca jest zdezorientowana. Opowiada Adriano o wszystkim, co się wydarzyło. Eduardo myśli teraz, że jego matka sama stała się ofiarą.
Tita mówi Ramonowi, że jej zdaniem Adriano jest winny zniknięcia ojca Camilo. Raquel także próbuje wmówić synowi, że Adriano stoi za porwaniem księdza. Informuje go także, że Clemente jest w posiadaniu nagrania video, na którym widać Adriano w pokoju Memo w chwili jego śmierci. Eduardo prosi Victorię, aby przestała robić interesy z Adriano. Kobieta musi wybierać między nim a Adriano.

Odcinek 32

Eduardo i Blanca sprzeczają się z powodu Adriano. Blanca uparcie trzyma stronę Ferrera. Mariana próbuje namieszać w głowie Karinie przed jej ślubem z Ramonem. I udaje jej się. Ramón słyszy jak jego przyszła żona mówi, że powątpiewa w sens swojego ślubu.
Raquel pyta Victorię o charakter jej związku z Adriano. Ona odpowiada, że łączą ich jedynie interesy i nie pozwoli, aby zazdrość Eduardo pokrzyżowała jej plany. Ramón mówi Adriano, że zdaniem Fernandy miał coś wspólnego ze śmiercią Memo. Adriano zgłasza się z pretensjami do Fernandy o to, co robi i zarzuca jej, że kieruje nią zazdrość. Cristóbal śledzi Catalinę i widzi, jak kobieta wchodzi do mieszkania Ramona.
Adriano składa wizytę Raquel. Kobieta wykorzystuje okazję, aby go szantażować. Składuje mu propozycję biznesową – chce, żeby zostali wspólnikami. Cristóbal odwiedza Marina, aby powiedzieć jej, że pragnie być tylko z nią. Adriano powtarza Blance ofertę, jaką złożyła mu Raquel.

Odcinek 33

Sofía prosi Hugo i Pepe, żeby zostawili jej chip, aby mogła zdobyć telefon. Cristóbal proponuje Marianie potajemny romans i wyjaśnia jej, że nie może zrezygnować ze ślubu z Cataliną. Raquel oznajmia podczas zebrania, że podjęła decyzję o podjęciu współpracy z Adriano z rodziną San Marino. Eduardo zgłasza swoje niezadowolenie i wychodzi.
Zdegustowany idzie do Blanki i proponuje jej, żeby wyjechali gdzieś daleko. Ona nie może spełnić jego prośby, gdyż musi opiekować się ojcem. Mariana jest zdesperowana, bo sprawy z Cristóbalem potoczyły się nie po jej myśli. Sofía prosi Marianę, żeby pomogła jej zdobyć komórkę pasującą do chipa jej znajomych.
Leónidas pokazuje Jorge zdjęcie rodziny Guerrero. Ten wyjaśnia mu, że kobietą ze zdjęcia nie jest Blanca, lecz jej sobowtór. Raquel zwołuje synów na zebranie z nowymi wspólnikami. Eduardo odpowiada matce, że wyjeżdża do stolicy i zabiera ze sobą córkę.

Odcinek 34


Jorge zapewnia Leónidasa, że kobietą ze zdjęcia, które dostał od Socorro nie jest Blanca Guerrero. Jorge informuje Simonę, że inna kobieta podszywa się pod Blancę i musi pilnie porozmawiać z Blancą, aby sprawdzić, czy wie coś na ten temat. Leónidas spotyka się z Soccorro i wypytuje ją o to, dlaczego dała zdjęcie innej rodziny. Kobieta wyjaśnia, że próbowała w ten sposób ochronić Blancę przed Raquel.
Rafael spełnia polecenie Mariany i dzwoni do Cataliny. Nakazuje jej iść do mieszkania Mariany, aby nakryła ją i Cristóbala razem w łóżku. Simonie udaje się sprawić, żeby Jorge wypił tequilę z dosypanym środkiem usypiającym. Kiedy ten zasypia, Simona wykorzystuje okazję, aby wmówić mu, że spędzili razem noc.
Rafael mówi Lucianie, że wie, gdzie przebywa ojciec Camilo i musi pomóc mu go uratować. Ojciec Camila wymyka się z rąk Arnalda. Luciana pomaga mu w ucieczce. Raquel mówi Rafaelowi, że po śmierci Blanki i ojca Camilo wreszcie zazna spokoju. Luciana i ojciec Camilo mają wypadek.

Odcinek 35


Cristóbal próbuje przekonać Catalinę, że powinni kontynuować przygotowania do ślubu, ale ona każe mu o sobie zapomnieć. Mariana znajduje w komórce nagranie wideo, jakie został Tuerto.
Cristóbal mówi Raquel, że Catalina nakryła go z jego kochanką i nie chce już brać ślubu. Raquel rozkazuje mu odzyskać narzeczoną i zapomnieć o kochance. Ramón dowiaduje się, że ojciec Camilo zginął w wypadku samochodowym. Eduardo dowiaduje się, że Adriano Ferrer opłaca hotel dla Victorii San Marino i żąda wyjaśnień.
Cristóbal oświadcza się Marianie. Jest gotowy zrezygnować z pracy w firmie i wyrzec się rodziny, aby być tylko z nią. Clemente zarzuca Raquel, że to nie Adriano, lecz ona zabiła Memo Guerrero.

Odcinek 36

Raquel namawia Clemente do podmiany nazwy trucizny, żeby jedynym winnym śmierci Memo był Adriano. Blanca wypytuje Sofíę o czip. Dziewczynka mówi, że jest w posiadaniu Mariany. Adriano chce odkupić czip od Mariany. Ona proponuje wspólne spotkanie z Marianą, aby omówić cenę.
Catalina mówi Raquel, że widziała Cristóbala i Marianę razem w łóżku. Mariana życzy sobie, żeby Victoria zostawiła Eduardo w zamian za nagranie wideo. Blanca wyznaje Adriano, że jest zakochana w młodym Altamira. Adriano nakazuje jej natychmiast zerwać z Eduardo. Raquel składa wizytę Marianie, żeby zmusić ją, żeby zostawiła ich synów w spokoju. Mariana wspomina jej o nagraniu Tuerto.

Odcinek 37

Mariana mówi Raquel, że odrzuciła ofertę otrzymania trzech milionów dolarów za nagranie wideo, ale w zamian chce, żeby ona pomogła jej zbliżyć się do Eduardo. Blanca ma dość trudną i stresująca rozmowę z Eduardo i prosi go o zakończenie ich znajomości, ponieważ jej zdaniem powinien być on z Marianą i Sofíą.
Raquel spotyka się z Marianą i Fernandą, obiecuje pomoc w wygraniu sprawy o przyznanie opieki nad Sofíą oraz mówi, że Eduardo nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko wrócić do Mariany. Raquel i Eduardo dowiadują się, że kobieta, która była z ojcem Camilo to nie Blanca Guerrero, okazuje się, że była to działająca pod przykrywką agentka specjalna policji. Richi przychodzi do Mariany, żeby jej dokuczyć za to, że nie dotrzymała warunków umowy.
Raquel nazywa Rafaela zdrajcą. Wytyka mu, że ją okłamał, gdyż kobietą ze zdjęcia nie jest Blanca Guerrero tylko policjantka. Adriano i Blanca podają się za kochanków, a wszystko dlatego, żeby Eduardo poczuł, że Victoria go zdradziła. W rozmowie z Blancą Fernanda wyznaje, że Raquel wynajęła ją, aby rozdzieliła Eduardo z jego córką, Sofíą.

Odcinek 38

Cristóbal wyznaje Raquel, że jest zakochany w Miarianie i chce z nią zamieszkać. Raquel próbuje przetłumaczyć synowi, że daje się zwodzić kobiecie, której jedynym celem jest odzyskanie jego brata, Eduardo. Leónidas jest zastraszany przez Raquel, której nie podoba się, iż rozpowiada innym, że jest zabójczynią.
Cristóbal zwraca się z pretensjami do Mariany o to, że go okłamała. Raquel dowiaduje się, że Eduardo i Victoria znowu się pokłócili. Victoria zamierza powiedzieć Raquel, że ona i Adriano są parą. Melania mówi Raquel, że osobą, która wręczyła Leónidasowi fałszywe zdjęcie rodziny Guerrero była Socorro. Mariana próbuje wykorzystać rozstanie Eduardo i Victorii, aby zbliżyć się do ojca swojej córki.
Cristóbal prosi Catalinę o przebaczenie oraz namawia, żeby kontynuowali przygotowania do ślubu. Jorge wyznaje Karinie, że chce zostać księdzem. Fernanda prosi Blancę, żeby pomogła jej zdobyć informacje o marce sejfu rodziny Altamira. Eduardo przyłapuje Blancę jak spisuje dane z sejfu.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 16 październik 2014         0 Komentarzy · 32 Czytań · Drukuj
 
 
Streszczenia odcinków - "Sekret" odc. 15-35
Streszczenia odcinków


Odcinek 15

Raimundo umawia się z lichwiarzem. Sprawa okazuje się znacznie skomplikowana. Emilia niepokoi się, że jej ojciec długo nie wraca. W drodze powrotnej mężczyzna zostaje napadnięty i ledwo uchodzi z życiem.

Juan postanawia zrezygnować ze stypendium, aby zostać przy Soledad. Kiedy wraca do Casony, zostaje przyłapany przez Franciskę. Kobieta rozkazuje Mauricio, żeby śledził chłopaka.

Pepa zamierza powiedzieć Tristanowi, że Martín nie jest synem Angustias. Niestety powstrzymuje ją wiadomość o tym, że Tristán leży w szpitalu. Don Julián dowiaduje się, że Pepa wślizgnęła się do szpitala i chce na nią donieść. Najpierw jednak zabiera się za lekturę dokumentów na temat Angustias.

Don Julián odkrywa prawdę o Angustias i jedzie do Casony. Francisca jest szantażowana przez lekarza. W trakcie rozmowy mężczyzna dostaje zawału. Francisca odmawia podania mu lekarstw, aby zmusić go do wiecznego milczenia. Tym samym sekret Pepy także zostaje nieodgadniony.

Odcinek 16

Don Julián umiera na oczach Franciski. Kobieta odczuwa ulgę, że wielki sekret, który mógłby zniszczyć jej rodzinę, zostanie pogrzebany razem z lekarzem. Pepa obawia się, że don Julián mógł ją wydać, gdy niespodziewanie dowiaduje się o jego śmierci. Postanawia pojawić się na czuwaniu w domu Montenegrów, aby upewnić się, że jest bezpieczna. Próbuje także odnaleźć teczkę z dokumentami lekarza, zanim trafią w niewłaściwe ręce.

Emilia jest przygnębiona z powodu zniknięcia Raimunda. Mijają godziny, a ona nie otrzymuje żadnych wieści. W końcu mężczyzna pojawia się w gospodzie, ciężko pobity.

Tristán prosi Juana o pomoc przy wykopaniu dołu w pobliżu źródła rzeki. Pragnie znaleźć minerały, żeby wzmocnić ziemie. Ale Juan, z powodów osobistych, wystawia go do wiatru.

W miasteczku zostaje zorganizowany festyn z konkursem na rzucanie kamykami. Pedro nalega, żeby Hipólito powtórzył jego wynik z młodości. Hipólito nie jest przekonany do udziału i stawia ojcu warunek – stanie w szranki pod warunkiem, że zorganizuje potańcówkę, aby mógł zbliżyć się do Emilii.

Angustias, która nadal przebywa w sanatorium, czuje się osaczona przez Felisę, inną chorą pacjentkę.

Odcinek 17

Pepa zostaje przyłapana przez Tristana na myszkowaniu w bibliotece. Emilia szuka Pepy, aby prosić ją o pomoc w opatrzeniu ran ojca. W miasteczku brakuje lekarza, a Francisca nie kwapi się ze sprowadzeniem nowego. Kobieta wykazuje się absolutną obojętnością na losy mieszkańców i wysyła swoich pachołków w niebezpieczną podróż, która kończy się tragicznie.

Juan uparcie szuka Soledad. Kiedy pojmuje, że nie może się do niej zbliżyć, pisze do niej list i przekazuje go w ręce Tristana. Sekret, jaki łączy Juana i Soledad, ma związek z prośbą Tristana o wykopanie ziemi. Tristán jest bliski poznania prawdziwej twarzy swojej matki.

Hipólito jest niepocieszony, gdyż jego ukochana, Emilia, nie odwzajemnia jego uczuć.

Odcinek 18

Ranni w wypadku docierają do gospody, która niespodziewanie zamienia się w obóz dla poszkodowanych. Pepa nie daje rady zająć się wszystkimi. Żąda od Franciski, aby pociągnęła za sznurki i czym prędzej sprowadziła nowego lekarza do Puente Viejo. Jeden z rannych szczególnie przykuwa uwagę Pepy – Leandro. Na przekór matce Tristán angażuje się w pomoc.

Angustias zmienia zdanie o swojej koleżance, Felisie, po tym jak ta obiecała jej pomóc wydostać się ze szpitala.

Raimundo konfrontuje Franciskę. Zrzuca na nią winę za to, co spotkało robotników, którym rozkazała jechać w pobliżu wąwozu. Do tego sam także znalazł się w tarapatach – został ograbiony z pieniędzy, jakie wyciągnął od lichwiarza i nie chce nikomu o tym powiedzieć, nawet swojej córce. Emilia postanawia dowiedzieć się, na jaką kwotę zadłużył się jej ojciec i składa wizytę lichwiarzowi.

Juan chce za wszelką odwieść Tistana od zamiaru kopania w miejscu, w którym on i Soledad pogrzebali swój wielki sekret. W tym celu prosi o pomoc swoich braci…

Anselmo i Pedro nie dochodzą do porozumienia w kwestii organizacji potańcówki.

Odcinek 19

Tristán wybiera się z wizytą do żony. Obiecuje Pepie, że wkrótce będzie mogła zobaczyć się z Martínem. Pepa zostaje z Leandrem. Francisca zezwala Soledad na opuszczenie domu, aby mogła pomóc Pepie. Tymczasem sama przeszukuje jej pokój i znajduje z nim akt naszkicowany przez Juana.

Lekarz Angustias mówi Tristanowi, że stan zdrowia jego żony uległ poprawie i wkrótce będzie mógł zabrać ją z powrotem do domu. Angustias jest smutna z powodu rozłąki z mężem, ale wierzy, że dzięki pomocy Felisy wkrótce opuści szpital.

Emilia złości się na ojca, że zwrócił się o pomoc finansową do lichwiarza. Jest przekonana, że zaprzedał swoją duszę diabłu. Pardo okazuje się niegodziwcem, a do tego składa jej nieprzyzwoite propozycje. Jakby tego było mało, Hipólito przychodzi prosić ją o rękę.

Pepa z utęsknieniem czeka na powrót do Tristana i spotkanie z Martínem. Martwi ją także stan Leandra. Ranny mężczyzna najprawdopodobniej nie dożyje poranka.

Odcinek 20

Tristán pociesza Pepę. Dziewczyna raduje się na spotkanie z synem, choć wciąż nie może się pozbierać po śmierci Leandra.

Emilia nie wie, co odpowiedzieć lichwiarzowi. Jest zdesperowana. Jej ojciec pilnie potrzebuje wykaraskać się z długów. Jest zdecydowana tylko co do jednego – nie poślubi Hipólita.

Francisca stosuje kary fizyczne na Soledad, po tym jak ona przyznaje się, że kocha Juana. Przerażona sytuacją Mariana opatruje jej rany. Soledad nie poddaje się i ani myśli przestać kochać Juana. Francisca postanawia uczynić z niej swojego więźnia i zamyka ją w jej pokoju.

W miasteczku zostaje wydane przyjęcie. Pedro jest zadowolony z organizacji, choć tak naprawdę to zasługa jego żony i Anselmo, którzy przygotowali wszystko za jego plecami.

Ku zaskoczeniu wszystkich, Angustias wraca do Casony i sprawia wrażenie wyleczonej.

Odcinek 20

Tristán pociesza Pepę. Dziewczyna raduje się na spotkanie z synem, choć wciąż nie może się pozbierać po śmierci Leandra.

Emilia nie wie, co odpowiedzieć lichwiarzowi. Jest zdesperowana. Jej ojciec pilnie potrzebuje wykaraskać się z długów. Jest zdecydowana tylko co do jednego – nie poślubi Hipólita.

Francisca stosuje kary fizyczne na Soledad, po tym jak ona przyznaje się, że kocha Juana. Przerażona sytuacją Mariana opatruje jej rany. Soledad nie poddaje się i ani myśli przestać kochać Juana. Francisca postanawia uczynić z niej swojego więźnia i zamyka ją w jej pokoju.

W miasteczku zostaje wydane przyjęcie. Pedro jest zadowolony z organizacji, choć tak naprawdę to zasługa jego żony i Anselmo, którzy przygotowali wszystko za jego plecami.

Ku zaskoczeniu wszystkich, Angustias wraca do Casony i sprawia wrażenie wyleczonej.

Odcinek 21

Soledad jest zamknięta w pokoju z rozkazu matki. Francisca nie pozwala nikomu wejść do środka, nawet Tristanowi. Zagrożona jest także sytuacja Castañedów. Kobieta jest gotowa wyrzucić ich z miasteczka, jeśli Juan zbliży się do Soledad. Mimo wszystko, Pepa nalega na Franciskę, żeby pozwoliła jej wyleczyć rany jej córki.

Tristán najmuje rodzinę robotników, aby pomogła mu w wykopaliskach, do których Juan tak bardzo chciał nie dopuścić.

Emilia odrzuca propozycję Parda, ale musi znaleźć jakiś sposób, żeby pomóc ojcu. Jedynym rozwiązaniem jest sprowadzenie brata, Sebastiana, z powrotem do domu. W miasteczku pojawia się nieznajomy mężczyzna, który wypytuje o Raimunda…

Tristán wyznaje miłość Pepie, choć wie, że nie może jej zaoferować nic więcej niż słowa.

Odcinek 22

Nieznajomy, który wypytywał o Raimunda, okazuje się być jego dobrym przyjacielem z czasów młodości. Mężczyzna nie zdradza jeszcze powodu swojej wizyty. Nie waha się za to stanąć w obronie Rauminda, gdy Pardo przychodzi, aby odebrać swój dług.

Angustias dostrzega więź między akuszerką, a mężem. Przestaje wierzyć w szczere intencje Pepy. Zwierza się ze swoich podejrzeń księdzu, który nie tylko przyznaje jej rację, ale także obiecuje swoją pomoc.

Pepa informuje Tristana o karze, jakiej poddała Soledad ich własna matka. Tristán obiecuje, że rozmówi się z Franciscą.

Rodzina Castañedów celowo przedłuża dniówkę, aby móc przekopać teren. W końcu odnajdują to, czego szukali…

Odcinek 23

Melquíades wciąż gości w domu Ulloa i namawia przyjaciela, żeby się z nim napił. Raimundo wyjaśnia, że wyleczył się z alkoholizmu dzięki żonie i nie wróci do picia. Melaquíades uprzedza go, że jest śledzony za bycie anarchistą.

Rodzina Castañedów przenosi zwłoki w inne miejsce. Zostają przyuważeni przez nowych pracowników zatrudnionych przez Tristana, którzy natychmiast donoszą szefowi o swoim odkryciu.

Juan chce za wszelką cenę zobaczyć się z Soledad. Jego bracia wolą zmusić go siłą do pozostania w domu, niż dopuścić, żeby sprowadził na nich kłopoty. Rosario prosi Soledad, żeby zostawiła w spokoju jej syna, bo ucierpi na tym wiele osób.

Don Anselmo jest zdecydowany zdemaskować Pepę. W tym celu chodzi po miasteczku i zadaje pytania na temat akuszerki…

Odcinek 24

Po sprzeczce Melquíadesa z Anselmem w gospodzie, Raimundo przekonuje księdza, żeby nie wnosił oskarżenia przeciwko jego przyjacielowi. Melaquíades wyznaje, że jest śmiertelnie chory i przyjechał się pożegnać. Raimundo daje się przekonać na toast z kieliszkiem wina…

W Puente Viejo trwa festyn i są tańce. Angustias próbuje upokorzyć Pepę i wręcza jej suknię. Osiąga zupełnie odwroty efekt, gdy Tristán zachwyca się pięknym wyglądem akuszerki. Mężczyzna obiecuje, że obdaruje ją wyjątkowym prezentem.

Soledad pisze list do Juana. Jest gotowa zakończyć ich związek. Chłopak chce umrzeć.

Robotnicy pracujący dla Tristana oddają w jego ręce przedmiot znaleziony w wykopaliskach – obrączkę należącą do jego ojca.

Odcinek 25

Pepa czuje się poniżona, gdy Angustias odbiera od Tristana prezent, który miał być przeznaczony dla niej. Sytuacja otwiera jej oczy na prawdę – Tristán ma żonę i to jej należą się wszystkie przywileje. Pepa postanawia zerwać całkowicie kontakt z Tristanem.

Ku radości Raimunda, jeszcze wczorajszego, po złamaniu abstynencji, Sebastián wraca do Puente Viejo. Ojciec unika jednak kontaktu z synem z powodu zażenowania swoim stanem. Okazuje się także, że Melaquíades jest w zmowie z Franciską, a jego celem było popchnąć Raimuna w sidła uzależnienia.

Tristán wypytuje matkę o śmierć ojca. Francisca nie potrafi udzielić mu tylu odpowiedzi, co Soledad.

Na placu w centrum miasteczka dochodzi do rękoczynów. Pepa zajmuje się jednym z rannych. Widok Pepy, splamionej krwią, przypomina ojcu Anselmo o służącej w domu Carlosa Castro, oskarżonej o kradzież dziecka.

Odcinek 26

Kuzynka Mercedes przyjeżdża do Casony z zamiarem wproszenia się na jakiś czas w gościnę. Szybko nawiązuje kontakt z Soledad, która przechodzi ciężkie chwile po zerwaniu z Juanem. Francisca nie jest zadowolona z obecności Mercedes i obawia się, że jej zuchwałość może zaszkodzić Soledad.

Francisca zapada na chorobę i potrzebuje opieki medycznej. Jedyną osobą w miasteczku, która może o nią zadbać jest Pepa. Akuszerka sprytnie wykorzystuje sytuację i pogarsza stan zdrowia Franciski, aby zmusić Pedro do sprowadzenia nowego lekarza.

Sebastián chce pomóc ojcu oczyścić się z długu, który spędza mu sen z powiek. Raimundo nie chce obarczać syna swoimi problemami i woli sprzedać ziemie, niż pozwolić, aby cały majątek, jaki dorobił się jego syn trafił w ręce lichwiarza.

Tristán prosi burmistrza o okazanie aktu zgonu jego ojca, w nadziei, że znajdzie w nim odpowiedź na wątpliwości związanie z jego śmiercią. Niestety, dokument nie wnosi nic nowego – jego ojciec, Salvador Castro, zginął poprzez utopienie.

Odcinek 27

Don Anselmo jest pewny, że odkrył sekret Pepy i zamierza opowiedzieć o nim w Casonie. Pepa skutecznie uniemożliwia mu to, wyznając mu całą prawdę o sobie przy konfesjonale. Ksiądz zostaje zmuszony do milczenia przez tajemnicę spowiedzi.

Do Puente Viejo przyjeżdża nowy lekarz, młody i przystojny, a jego pierwszą pacjentką jest Francisca. Kobieta wciąż nie wyleczyła się z choroby, którą celowo pogorszyła Pepa. Lekarz szybko zauważa, że Francisca została niewłaściwie traktowana i bez wahania krytykuje starania Pepy.

Tristán nie przestaje drążyć tematu śmierci swojego ojca. Tym razem udaje się na rozmowę z Rosario. Kobieta wyznaje mu, że jego ojciec miał wielu wrogów, nawet pośród krewnych. którzy życzyli mu śmierci i nie był dobrym człowiekiem.

Juan nie potrafi znieść dłużej rozłąki z Soledad. Próbuje wejść do Casony, gdy wszyscy śpią…

Odcinek 28

Francisca przyłapuje Juana jak wymyka się o poranku z pokoju Soledad. Dostaje ataku złości i rozkazuje Mauricio, żeby zbił chłopaka tak, aby nigdy tego nie zapomniał. Mauricio z przesadą spełnia polecenie szefowej i Juan ledwo uchodzi z życiem. W miasteczku roznosi się plotka o śmierci młodego Castañedy.

Pepa kłoci się z lekarzem, choć dobrze wie, że będzie potrzebowała jego pomocy, żeby zdobyć akta Angustias, które należały do don Juliana. Postanawia zdobyć się w prostszy sposób i zakraść się do jego gabinety, aby je wykraść. Alberto przyłapuje ją na szperaniu w jego papierach.

Don Anselmo milczy w sprawie prawdziwej tożsamości Pepy. Spowiedź dziewczyny uratowała ją przed problemami z Franciską.

Sebastián spłaca dług ojca i pragnie zatrzymać się na jakiś czas w Puente Viejo.

Angustias czyni wyrzuty Tristanowi, że nie poświęca jej dostatecznej uwagi. Przypomina mu, że są małżeństwem i ma wobec niej obowiązki.

Fransisca chce wystawić silną wolę Raimunda na trudną próbę i wysyła mu prezent w postaci skrzynki najlepszej brany.

Odcinek 29

Tristán pokazuje matce obrączkę jego ojca, znalezioną na polu. Francisca nie chce rozmawiać na temat zmarłego męża i prosi syna, żeby przestał grzebać w przeszłości. Tristán jest niezadowolony z braku odpowiedzi na dziwną śmierć ojca.

Alberto dogląda Juana. Stan chłopaka jest ciężki i lekarz nie daje gwarancji, że ujdzie z życiem. Francisca nie ma litości i nakazuje Castañedom opuścić ziemię. Tristán ani myśli stać bezczynnie i konfrontuje Mauricio. Mężczyzna wyznaje, że działał z polecenia jego matki.

Raimundo rozdaje buletki brandy pracownikom Franciski. Następnego dnia żaden z nich nie zjawia się w pracy. Tym samym plan kobiety, aby poniżyć Raimunda kończy się fiaskiem.

Angustias sprzecza się z Pepą o Martína, co zdaje się mieć negatywny skutek na ciążę. Kobieta łapie się za brzuch, z obawy o utratę dziecka.

Pepa pomaga lekarzowi przyjąć pacjentów, którzy powątpiewają w jego zdolności ze względu na młody wiek. W odróżnieniu od niego, akuszerka już jakiś czas temu zdobyła sobie zaufanie mieszkańców Puente Viejo.

Odcinek 30

Tristán sprzeciwia się decyzji matki o wyrzuceniu Castañedów z ich ziemi. Rodzina Castañedów pokornie spełnia wolę kobiety, narażając Juana, którego życie wisi na włosku. Francisca zmusza córkę, aby zobaczyła na własne oczy jak jej ukochany odjeżdża. Na szczęście, Soledad może liczyć na pocieszenie ze strony Mercedes. A przynajmniej tak jej się wydaje, albowiem Mercedes jest aktorką zatrudnioną przez Franciskę.

Pepa musi wytłumaczyć się Tristanowi z kłótni z jego żoną, która mogła zagrozić ciąży. Pepa wyznaje Tristanowi prawdę – Martín nie jest jej synem.

Tristán zatrudnia Alvaradów, aby przekopali domek w poszukiwaniu zwłok jego ojca. Jest przekonany, że w ziemi ukryty jest sekret, który musi ujrzeć światło dzienne.

Francisca chce spłacić dług Ulloa. Okazuje się to niemożliwe, albowiem Sebastián zdążył już pokryć wszystkie długi ojca.

Odcinek 31

Tristán prosi Pepę, aby udowodniła to, co mówi nawet Martína. Ponieważ Pepa nie ma nic na swoją obronę, Tristán nie wierzy, że Martín nie jest jego synem. Mimo wszystko, postanawia porozmawiać z żoną na temat pierwszy ciąży. Angustias unika odpowiedzi.

Sebastián chce wybudować zajazd, ale planuje zrobić to etapami. W ten sposób będzie mógł finansować kolejne fazy z zarobionych w międzyczasie pieniędzy. Zamierza wykorzystać okazję, że robotnicy najęci do pracy przy budowie drogi będą stołować się każdego w gospodzie.

Pepa i Alberto szukają kartoteki Angustias w gabinecie don Juliana. To jedyny dowód przeciwko kłamstwom Angustias i szansa na to, że Tristán znowu jej zaufa.

Francisca bacznie przygląda się poczynaniom Sebastiana. Chce wiedzieć o każdym posunięciu młodego inżyniera. Posługuje się Pedro, aby miał go na oku. Burmistrz nie zwleka z wykonaniem polecenia kobiety.

Soledad jest załamana. Nie potrafi sobie wyobrazić życia bez Juana. Zdesperowana, prosi Pepę, żeby pomogła jej uciec z domu.

Odcinek 32

Soledad chce sfingować chorobę, aby zaistniała konieczność przewiezienia jej do szpitala. Pepa początkowo nie chce się angażować w pomoc, ale później zmienia zdanie. Po zażyciu lekarstwa już nie będzie możliwości odwrotu.

Alberto znajduje kartotekę Angustias i przekazuje ją w ręce Pepy. Doktor Mendibil zdążył już jednak poinformować Tristana, że Angustias nigdy wcześniej nie była w ciąży, a zatem Martín nie może być jej synem.

Angustias denerwuje się na widok doktora Mendibila, którego rozpoznaje ze szpitala psychiatrycznego. Postanawia uciec i zabiera ze sobą Martína. W ucieczce dociera nad wąwóz Salto del Ángel, do którego zbliża się z zamiarem skoczenia.

Odcinek 33

Tristán i Pepa przybywają nad wąwóz we właściwym momencie, aby zapobiec tragedii. Angustias nie widzi dla siebie innego wyjścia. Pepa prosi ją o wybaczenie. Tristán obiecuje, że nigdy nie pozwoli, aby ich rozdzielono. Angustias odstępuje od zamiaru i uwalnia Martína.

Alberto odkrywa, że Pepa jest analfabetką. Wchodzi w życie nowa ustawa, która wymaga od akuszerek posiadania licencji na wykonywanie zawodu. Pepa ma problem. Chociaż posiada doświadczenie i ogromną wiedzę, nie potrafi przelać ich na papier.

Soledad zażywa lekarstwo i ma zostać przewieziona do szpitala. Francisca odkrywa, że za otruciem kryje się plan ucieczki z domu, dlatego sprzeciwia się zabraniu córki. Pepa obawia się o życie Soledad. Lekarstwo, które zażyła może mieć śmiertelne skutki. Na dodatek Soledad spożywa całą zawartość flakonu na wieść, że matka odwołała przewiezienie do szpitala.

Rodzina Ulloa jest zadowolona z obrotów po pierwszej wizycie pracowników w gospodzie. Zarobione pieniądze pomogą im w powiększeniu pensjonatu. Francisca zaczyna kusić Sebastiana. Raimundo przerywa jej i próbuje odciągnąć syna.

Odcinek 34


Tristán dowiaduje się o zakazie przetransportowania Soledad do szpitala wydanym przez jego matkę. Grozi, że jeśli stan zdrowia jego siostry się nie polepszy, osobiście zadba, aby trafiła pod opiekę lekarzy.

Ksiądz idzie do Casony, aby udzielić Soledad sakramentu namaszczenia. Francisca odmawia mu wstępu do pokoju córki. Nie przyjmuje do wiadomości, że Soledad jest umierająca.

W Puente Viejo pojawia się żebrak, który szantażuje ojca Anselmo. Ksiądz kupuje jego milczenie, ale mimo wszystko, nie udaje mu się powstrzymać go przed rozmową z Emilią na temat jego ciemnej przeszłości.

Pepa niepokoi się stanem zdrowia Soledad. Czuje się odpowiedzialna za to, co ją spotkało. Alberto jest zdesperowany, bo nie potrafi odgadnąć, na co choruje Soledad. Pepa przyznaje się, że podała jej truciznę. Lekarz natychmiast posyła Tristana po lekarstwo dla jego siostry, choć czasu jest coraz mniej. Pepa obawia się, że Tristán nie zdąży na czas i postanawia wybrać się inną drogą.

Tristán wraca z lekarstwem i dowiaduje się, że Pepa wyszła za nim i jeszcze nie wróciła. Wyrusza na jej poszukiwanie, pomimo burzy. Pepa znajduje schronienie w szałasie. Jest przemoczona i przemarznięta. Tristán znajduje ją i ogrzewa ciepłem swojego ciała.

Odcinek 35

Pepa i Tristán spędzają ze sobą noc. Oboje przyznają, ze to najpiękniejsza noc, jaką spędzili w swoim życiu. Długie czekanie opłaciło się, a ich miłość unosi się w powietrzu. Jednakże, Pepa uważa, że nigdy więcej nie powinni ulegać pokusie. Tristán jest innego zdania. Nie zamierza tak łatwo odpuścić.

Alberto niepokoi się o zdrowie Raimundo, gdy widzi go pracującego w polu. Nalega, żeby nie bagatelizował zawrotów głowy i odstąpił od pracy. Raimundo nie daje się łatwo przekonać i pragnie za wszelką cenę wygrać na festynie rolniczym.

Francisca okazuje zainteresowanie młodym inżynierem i traktuje go z szacunkiem. Chłopak zaczyna powątpiewać w plotki, jakie krążą w miasteczku na temat pani Montenegro. Alberto informuje Pepę o nowym rozporządzeniu, które zabrania jej wykonywać zawód, jeśli nie posiada odpowiedniego tytułu.

Potwierdzają się przypuszczenia Tristana. Jego ojciec został pogrzebany w górach i wcale nie zginął przez utopienie, jak wszyscy powiadają. Ksiądz nie chce dłużej kryć Pepy i zamierza wyjawić jej sekret, choćby musiał złamać obietnicę poufności. Jeśli to zrobi, może wpędzić akuszerkę w kłopoty i po raz kolejny rozdzielić ją z synem.

Soledad zaczyna wracać do sił. Lekarstwo skutkuje. Tuż po odzyskaniu przytomności dowiaduje się o powrocie rodziny Castañeda do Puente Viejo. Niestety, nie całej rodziny. Okazuje się, że cieżkie obrażenia i trud podróży przyczyniły się do śmierci Juana.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 14 październik 2014         0 Komentarzy · 31 Czytań · Drukuj
 
 
Burza. Marina odnajduje rannego Damiana nad brzegiem morza
Z odcinka na odcinek


Telenowela "Burza" odcinki 31-35 w TV4 od poniedziałku, 13.10.2014, do piątku, 17.10.2014, o godz. 17.00. Co się wydarzy w serialu "Burza" ("La Tempestad")? Jak potoczą się losy Damiana (William Levy) i Mariny (Ximena Navarrete). "Burza" odcinki 31-35 - streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Burza"?

"Burza" odcinek 31 - poniedziałek, 13.10.2014

Mieszkańcy miasteczka zbierają się nad brzegiem, by modlić się o szczęśliwy powrót zaginionych. Mayuya próbuje wykorzystać sytuację, by zwrócić wszystkich przeciwko Marinie, lecz ksiądz przywołuje ją do porządku. Nagle zgromadzeni dostrzegają w oddali rannego Damiana. Marina biegnie do ukochanego. Okazuje się jednak, że stan Damiana jest ciężki i mężczyzna może umrzeć.

Hernan każe Valdivii i Larze pozbyć się Fabré jeszcze tej samej nocy. Tymczasem Mayuya skrycie cieszy się ze śmierci przyjaciółki. Planuje zająć jej miejsce. Hernan zabiera Marinę na kawę. W tym czasie Lara ogłusza Eusebię, a Valdivia zabiera maskę tlenową Damianowi i usiłuje udusić go poduszką.

"Burza" odcinek 32 - wtorek, 14.10.2014

Mercedes pojawia się w ostatniej chwili i krzyżuje plany Valdivii. Marina postanawia zakończyć współpracę z Hernanem, czując się przez niego osaczona. Mężczyzna przekonuje ją jednak, by nie rezygnowała z jego pomocy. Twierdzi, że wspólnie mogą wyciągnąć fabrykę z kłopotów. Marina zgadza się, lecz podkreśla, by nie robił sobie nadziei, że połączy ich coś więcej.

Eusebia opowiada, co stało się w szpitalu. Rebeca jest przekonana, że ktoś czyha na życie Damiana. Bagre podejrzewa, że za wszystkim stoi Fulgencio. Załoga "Burzy" postanawia pilnować kapitana. Hernan wpada we wściekłość i wyładowuje się na wspólnikach.

"Burza" odcinek 33 - środa, 15.10.2014

Po wspólnie spędzonej nocy Fulgencio nabiera podejrzeń co do nagłego wybuchu uczuć Mayui. Ta wyznaje jednak, że od dawna jej się podobał, ale bała się do tego przyznać. Burmistrz pojawia się w szpitalu i oznajmia, że wyznaczy policjantów do pilnowania sali Damiana. Marynarze wolą sami czuwać nad kapitanem.

Robles rozpoczyna intensywne śledztwo w sprawie ostatnich przestępstw w miasteczku. Genaro znajduje na plaży Esthercitę. Okauje się, że dziewczyna cierpi na amnezję. Genaro sprzedaje ją Macariowi. Mayuya wdziera się do pokoju Damiána i robi Marinie awanturę. Eusebia przepowiada jej przerażającą przyszłość. Mayuya obrzuca kobietę wyzwiskami. W międzyczasie Damian zaczyna odzyskiwać przytomność.

"Burza" odcinek 34 - czwartek, 16.10.2014

Damian i Marina wyznają sobie miłość. Fulgencio ostrzega Hernana przed Roblesem. Mężczyzna proponuje, by się go pozbyć, ale burmistrz obawia się, że wzbudzi to podejrzenia policji federalnej. Hernan pomimo jego ostrzeżeń postanawia jednak zabić Roblesa. Damian opowiada Delfinie o tym, co pamięta z wypadku. Kobieta zaczyna rozumieć, że Esthercita prawdopodobnie zginęła i musi się z tym pogodzić.

Damian próbuje dodać jej otuchy. Hernan planuje kolejną intrygę, mającą na celu odciągnięcie Mariny od szpitalnego łóżka Damiana. Wykorzystuje do swych celów Beatriz. Valdivia przecina oponę w aucie Roblesa. Mercedes dostrzega przy śmietniku wynędzniałą Magdalenę.

"Burza" odcinek 35 - piątek, 17.10.2014

Mereceds każe szoferowi śledzić Magdalenę. Hernan zostaje sam na sam z Damianem w jego szpitalnej sali. Zapowiada, że rozdzieli go na zawsze z Mariną. Ojciec Tomas przekonuje Damiana, że nie powinien czuć się winny śmierci Esthercity. Mówi mu także, że anulował ich ślub, ponieważ wie, że nie kochał kobiety.

Lázaro prosi dziewczyny, które padły ofiarą handlarzy żywym towarem, by mu zaufały. José całuje Rebekę i wyznaje jej miłość. Ta nie kryje jednak, że nie traktuje go poważnie. Beatriz radzi siostrze, by dała sobie szansę na szczęście i miłość. Valdivia informuje Hernana, że Robles przeżył wypadek.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 11 październik 2014         0 Komentarzy · 46 Czytań · Drukuj
 
 
William Levy, David Zepeda i 10 innych aktorów w przedstawieniu erotycznym
Newsy


Trudno zliczyć, ile wiadomości krążyło w meksykańskiej prasie na temat udziału Williama Levyego w erotycznym przedstawieniu Omara Suáreza. W końcu sam reżyser przemówił i rozwiał wątpliwości. Kubańczyk zagra w jego sztuce „Sin censura” (tłum. bez cenzury) razem z jedenastoma innymi aktorami: Davidem Zepedą, Julianem Gilem, Salvadorem Zerbonim, Fernando Carillo, Pedro Moreno, Víctorem Gonzálezem, Jorge Araveną, Lambdą Garcíą, Marco Corleone, Juanem Vidalem i Alberto Pavónem.

„William będzie czarował. Od kilku miesięcy uczy się techniki iluzji pod okiem specjalistów ze Stanów Zjednoczonych. Nie ma łatwo. Tak, mówimy o iluzji erotycznej” – powiedział producent, po czym dodał: „Nie będę ubierał w zdania to, co widzowie powinni zobaczyć na żywo. Panie, nie zawiedziecie się”.

Jeśli wokół tego przedstawienia jest tyle rabanu, to właśnie dlatego, że aktorzy występujący na scenie mają zrzucić z siebie ubranie. Suárez wyjaśnia jednak, że nie chodzi tutaj o nagość, lecz o erotyzm. „Erotyzm to zmysłowość, magia” – podkreśla ze stanowczością. „Na scenie wystąpi 12 aktorów, 8 tancerzy i 8 akrobatów. To naprawdę dobrze pomyślana sztuka”. Premiera zaplanowana jest na 31 października i ma być grana przynajmniej do końca roku.


ŹRÓDŁO: novela.pl
Dodał:  Wiola dnia 11 październik 2014         0 Komentarzy · 39 Czytań · Drukuj
 
 
Burza. Zaginięcie Damiana i Esthercity po wybuchu na łódce. Czy przeżyją?
Z odcinka na odcinek


Telenowela "Burza" odcinki 26-30 w TV4 od poniedziałku, 6.10.2014, do piątku, 10.10.2014, o godz. 17.00. Co się wydarzy w serialu "Burza" ("La Tempestad")? Jak potoczą się losy Damiana (William Levy) i Mariny (Ximena Navarrete). "Burza" odcinki 26-30 - streszczenia odcinków z całego tygodnia. Co będzie w nowych odcinkach serialu "Burza"?

"Burza" odcinek 26 - poniedziałek, 6.10.2014

Damian ma dość ciągłych pretensji Esthercity i mówi kobiecie, że nigdy jej nie pokocha. Prosi ją, by się z tym pogodziła. Żona nalega, by na pożegnanie Damian spędził z nią noc. Pracownicy chcą wiedzieć, dlaczego burmistrz chroni Lazara. Fulgencio zbywa ich kłamstwem. Mercedes opowiada Leonie i Chivis swoją historię.

Beatriz wyznaje Rebece, że wkrótce umrze. Żałuje, że kiedy Ariel przyniósł jej przed laty nowo narodzoną Marinę, nie zapytała kim jest matka dziecka. Prosi siostrę, by nie mówiła dziewczynie, że została adoptowana. Rebeca nie pochwala tej decyzji. Marina wyznaje Hernanowi, że nigdy nie odwzajemni jego uczuć, bo kocha tylko Damiana. Nie wie, że mężczyzna ma w zanadrzu demoniczny plan.

"Burza" odcinek 27 - wtorek, 7.10.2014

Hernan udaje, że cieszy się szczęściem Mariny, która planuje wspólną przyszłość z Damianem. Równocześnie naciska przycisk, który aktywuje ładunek wybuchowy na jachcie jej ukochanego. Marina w pośpiechu zgadza się podpisać kontrakt podsunięty jej przez Hernana, wierząc w dobre intencje mężczyzny.

Tymczasem Eusebia zapada w trans. Wkrótce znajomi i rodzina zaczynają niepokoić się brakiem kontaktu z Damianem i Estercitą. Olinto i Bagre wypływają na poszukiwania jachtu, którym wypłynęli nowożeńcy. Zrozpaczona Marina tuli czapkę Damiana i modli się o jego życie.

"Burza" odcinek 28 - środa, 8.10.2014

Marina wspomina chwile spędzone z Damianem. Dowiaduje się, że prawdopodobnie na jachcie doszło do wybuchu. Fulgencio zawiadamia żonę, że morze musiało porwać ciało Esthercity. Zrozpaczona Delfina wyrzuca go z sypialni. Nie może uwierzyć w śmierć córki. Nalega, by kontynuować poszukiwania. Załoga "Burzy" chce płynąć do portu, lecz Marina zapowiada, że nie wrócą, dopóki nie znajdą Damiana. Robles obiecuje Lazaro, że pomoże Jazmín i jej siostrze. Radzi mu, by przeniknął do organizacji Nereo i dowiedział się, kto jest jej przywódcą. Eusebia mówi Marinie, że Damian Fabre żyje.

"Burza" odcinek 29 - czwartek, 9.10.2014

Po rozmowie z Eusebią Marina jest jeszcze bardziej zdecydowana kontynuować poszukiwania Damiana. Lazaro prosi Nereo, by dał mu pracę. Hernan próbuje przekonać Marinę, że Damian może już nigdy nie wrócić. Dziewczyna oznajmia mu jednak, że serce mówi jej, że ukochany żyje. Beatriz błaga córkę, by nie ryzykowała, wypływając na poszukiwania kapitana. Rosario cieszy się, gdy Lazaro mówi jej, że rzuca pracę na pokładzie "Burzy". Uważa, że Marina ściąga na miasteczko nieszczęścia. Toribio pokazuje Fulgenciowi fragment ubrania Esthercity. Delfina wpada w rozpacz.

"Burza" odcinek 30 - piątek, 10.10.2014

Hernan stara się przekonać Marinę, żeby odpuściła poszukiwania Damiana. Dziewczyna jest nieugięta. Mercedes odwiedza Eusebię. Kobieta mówi, że zna prawdę o jej córkach, które zostały jej odebrane zaraz po urodzeniu i, z których jedną jest Marina. Dodaje, że wkrótce jej cierpienia skończą się, ale musi być silna, bo to czego pragnie, sprawi jej dużo bólu. Mercedes przyznaje jej rację i prosi o milczenie. Obiecuje także, że zapłaci każdą sumę, żeby tylko odnaleźć Damiána.

Mayuya nastawia Delfinę przeciw Marinie. Fulgencio pyta kapitanów, jak idą poszukiwania. Do rozmowy włącza się Marina, która zapewnia go, że odnajdą Esthercitę i Damiana. Burmistrz obwinia dziewczynę o wszystkie nieszczęścia, obraża ją, nazywając kochanką Fabre i radzi, żeby wyjechała z miasteczka. Załoga „Burzy” staje w obronie szefowej. Ktoś wrzuca przez okno kamień z załączonymi obelgami do domu Beatriz. Jose obiecuje Rebece, że będzie je chronił.

Marina zapowiada matce, że, gdy odnajdzie Damiana zamierza być z nim szczęśliwa. Beatriz daje córce swoje błogosławieństwo. W rozmowie z Rebecą jednak nie kryje, że idealnym mężczyzną dla jej córki jest Hernan Saldana. Jose potwierdza Mercedes, że wybuch jachtu nowożeńców nie był przypadkowy – ktoś czyhał na życie kapitana. Fulgencio oskarża Hernána o zabicie córki i grozi mu śmiercią.


ŹRÓDŁO: superseriale.se.pl
Dodał:  Wiola dnia 11 październik 2014         0 Komentarzy · 25 Czytań · Drukuj
 
Strona 1 z 432 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Reklamy
Ankieta
Czy oglądasz telenowelę "Niewinna intryga"?

Tak

Nie

Czasami

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

dolores
21.10.2014
Ale chyba będzie go grał ten sam aktor.

dolores
21.10.2014
Wiolu to prawda juan z " Sekretu " umarł naprawdę ponieważ Soledad w późniejszych odcinkach zwiąże się z jakimś Simonem.

Wiola
20.10.2014
Czy ktoś wie czy Juan z Sekretów faktycznie umarł czy to tylko kłamstwo?

gaviota
13.10.2014
W internecie można oglądać kiedy się chce a tvn7 jeszcze z 5 razy zmieni godzinę emisji Impostory...nie rozumiem czemu nie ma oglądalności...straciłam nadzieję na La patronę i inne hity TM.

dolores
10.10.2014
Cóż mamy jeszcze od biedy TVN Player w necie.

suzy92
10.10.2014
No masakra jakaś z tym. Ja oglądam tylko LI, a teraz okazuje się, że leci jedynie o 10 oO

Wiola
09.10.2014
A ja już nie oglądam żadnej telki przeniesienie Niewinnej Intrygi i Sekretu na rano to porażka a na Burzę nie zdanrzam z pracy :/

dolores
08.10.2014
To są jakieś kpiny z tą " Niewinną intrygą" puszczają jakieś gówno kryminalne !!!!!

dolores
07.10.2014
A mi się podoba nwet ta "Burza" moim zdaniem jest w niej trochę akcji ale bardziej podoba mi się "Niewinna intryga" serial super.

mercclassic
06.10.2014
strasznie irytująca, żaden facet by takiej nie zniósł

Archiwum
Top Site
AlfonsoHerrera.pl egoistki.blogspot.com Elizabeth Gutierrez MaitePerroniBeorlegui.pl RBD Fan Strefa
Świat Latino Telenovelas y Revista
Prawa Autorskie
Świat Latinowoodu Bez Tajemnic jest stroną tworzoną dla fanów. Nie mam prywatnego kontaktu z gwiazdami latino. Teksty są objęte prawami autorskimi, więc prosimy o nie kopiowanie ani przywłaszczanie cudzej pracy, jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś fragmentu strony - daj credit. Dziękuje. Copyright © 2011-2014
Katalog stron Mark1

Copyright © 2011-2014

6,793,712 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie